f117

اف14 يا ميگ31

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

f-14 كه داراي رادارهاي پيشرفته بوده كه از جمله اين رادارها را مي توان رادار حسگر فروسرخ كه در نوك هواپيما نصب شده است كه بجز اين داراي رادارهاي ديگر مصل تشخيص دوست از دشمن است و داراي سرعت نصبتا زيادي است ولي الي رقم اينها اگر هم داراي پيشرفته ترين رادارها و وسايل باشد باز هم Mig-31 هم پيشرفته تر و هم جوان تر از تامكت است و همه هم ميدانند كه الان فاكس هاوند پيشرفته ترين و بهترين جنگنده ي دنياست كه هم سرعت و هم رادارهاي پيشرفته تري دارد تازه بجز اينها همه ميدونند كه روباه از يه گربه قوي تر است . :evil: :| :x icon_cheesygrin :mrgreen: icon_cheesygrin :x icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیتوان گفت میگ31 فقط بخاطر آیونیک و تسلیحات پیشرفته ترین جنگنده جهان است اما جزو این گروه قرار دارد. اما از نظر رادار بهترین رادار حال حاضر جهان را دارد. متاسفانه اطلاعات دقیقی از رادار اف22 بدست نیاوردم بجز یک سایت که نوشته بود برد رادار APQ-77 در حدود 200 کیلومتر است که اگر درست باشد یعنی نصف برد رادار میگ31 که در اینصورت با توجه به تسلیحات و رادار دو جنگنده اگر میگ31 قادر به شناسایی اف22 از فاصله حدود 100 کیلومتری باشد شانس بیشتری برای پیروزی دارد. اف22 در نبرد با میگ31 دو مشکل عمده دارد، اول اینکه موشک آمرام برای استفاده در ارتفاعات ساخته نشده ولی ارتفاع پرواز عملیاتی میگ31 بیش از 80000 پا میباشد، دوم اینکه خود اف22 قدر نیست در ارتفاع یکسان با این جنگنده درگیر شود و همواره در ارتفاع کمتری قرار دارد که این موضوع باعث کاسته شدن از خاصیت پنهانکاری آن میشود چون جنگنده های پنهانکار از بالا تقریبا پنهانکار نیستند! اما قبلا هم گفتم بازم میگم مقایسه این دو جنگنده صحیح نیست چون در یک کلاس قرار ندارند. تنها جنگنده های میگ25 ، اف14 و سوخو35 را میتوان با میگ31 مقایسه کرد. مقایسه میگ31 با اف22 شبیه مقایسه تانک آبرامز با نفربر برادلی است! هر دو پیشرفته و خوبند اما در کلاس خود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما که میگی اف 16 رپتور زده یک فیلم ازش بگزار.اگه شنیدی باور نکن.
من دیدم مانور معروفی که یک سوخو 30 داشت تو 2 هزار پیایی انجام میداد(چهار دقیقه بود از انواع مانور) اف 22 تو 30 هزار پایی انجام داد.
خدا روزی بعضی ها رو یک جای دیگه حواله کنه.
من از اون کسایی نیستم تا یک چیزی رو خوندم باور کنم.
به قدری نظر بعضی از دوستان ... بود که من لازم به جواب دادن بیش از این نمیدونم.
کسی که میگه اف 16 رپتور میزنه ............ .
این حرف مثل اینه که بگی یک خلبان تازه کار تو اف 16 یک تکخال که تو سوخو 30 بود و سوخو کمتر از 60% سوخت داشت رو تو داگ فایت زد.
غیر ممکن است.
مگر اینکه برای جلب مشتری آمریکایی ها چنین غلطی کرده باشند.که من بعید میدونم.

جهت اطلاع بعضی از دوستان:
در مانور پرچم سرخ رهبری اسکادران های مهاجم را بهترین خلبان امریکایی به عهده می گیرند و با وجود اینکه از نظر جنگنده تقریبا همیشه از پرچم آبی یا اسکادران های مدافع ضعیغ تر هستند ولی هیچ وقت بازنده مطلق نبودند، چه آن زمان که با اف5 به مقابله اف 14 و اف15 و اف16 می رفتند چه حالا که با اف16 برای مقابله با رپتور می آیند.
منبع: ماهنامه نوآور شماره 35 صفحه 107

به عنوان یادآوری بد نیست به شکار شدن یک تامکت خودی توسط جنگنده میگ 21 عراقی در جنگ اشاره کنم که توانست جنگنده ای از نسل بالاتر را شکار کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه ميدونند كه روباه از يه گربه قوي تر است

روباه از اين يه گربه پشمالو ملوس كه ميو ميو ميكنه قويتره نه از يه گربه نر وحشي كه ميگ شكار مي كنه :| icon_cheesygrin :x :mrgreen:
گربه وحشي از روباه قوي تره :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای مستر فاکس یک سوال داشتم اگه یک میگ 31 قادر به رهگیری یک بی 2 بشه و سپس یک موشک دارای رادار فعال به سمت ان شلیک کند چون رادار خود موشک قادر به پیدا کردن هدف با رادار خودش نیست پس به هدف نمی خوره اگه یک موشک با رادار نیمه فعال شلیک بکنه چون این گونه موشکها به راحتی توسط جنگ الکترونیک منحرف میشوند پس به هدف نمی خورد پس تنها راه نابود کردن یک هواپیمای پنهان کار استفاده از توپ هواپیما یا موشک هدایت فرو سرخ مجهز به سیستم ردیاب صدا که چون این موشکها از فاصله نزدیک شلیک باید شوند پس نیاز به جنگ از فا صله نزدیک می باشد که این کار جنگنده ای همپون میگ 31 نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوال من این بود که با توضیحات شما هیچ هواپیمای رادار گریز نمی تواند توسط موشک هدایت راداری نابود گردد یا بستگی به شرایط دیگری هم دارد؟ چون یا خود موشک منحرف میشود یا اگر هدایت فعال باشد هدف خود را نمی یابد در اخر فکر کنم با از میان رفتن جنگنده های نسل سوم و چهارم و خفا کاری جنگنده های نسل پنجم مثل جنگ جهانی دوم جنگنده ها با توپهای شان به جنگ هم بروند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشک هدایت راداری وابسته به رادار جنگنده است و اگر رادار جنگنده قادر به شناسایی و قفل راداری بر روی جنگنده پنهانکار باشد موشک میتواند هدف را منهدم کند. ولی اگر از نوع هدایت فعال راداری باشد تا قبل از فعال شدن رادار موشک که از فاصله 20 کیلومتری است مشکلی در هدایت نیست ولی بعد از آن شاید رادار موشک قادر به شناسایی جنگنده پنهانکار نباشد. برای رهگیری هواپیماهای پنهانکار بهترین موشک آن است که هدایت بهتری داشته باشد. موشکهای حرارت یاب پیشرفته ، غیر فعال و هدایت راداری بهترین گزینه ها است.

در اخر فکر کنم با از میان رفتن جنگنده های نسل سوم و چهارم و خفا کاری جنگنده های نسل پنجم مثل جنگ جهانی دوم جنگنده ها با توپهای شان به جنگ هم بروند

شوخی به نظر میاد ولی حقیقت دارد! icon_cheesygrin دانشمندان در حال تحقیق بر روی مواد جاذب رادار پلاسمایی هستند که با استفاده از آن میتوان یک میگ21 را طوری پنهانکار نمود که با قویترین رادارها هم شناسایی نشود! اگه به فیلمهای هالیودی هم نگاه کرده باشید جنگنده های آینده با توپ به جنگ هم میرن چون همه پنهانکار هستن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شوخی به نظر میاد ولی حقیقت دارد! دانشمندان در حال تحقیق بر روی مواد جاذب رادار پلاسمایی هستند که با استفاده از آن میتوان یک میگ21 را طوری پنهانکار نمود که با قویترین رادارها هم شناسایی نشود! اگه به فیلمهای هالیودی هم نگاه کرده باشید جنگنده های آینده با توپ به جنگ هم میرن چون همه پنهانکار هستن!

پس بگو چرا ما اف 5 ها رو بازنشست نمي كنيم اگه اونا رو پنهان كار كنيم با اين تفاسير بهترين نيروي هوايي دنيا رو خواهيم داشت با قدرت مانوور تايگرها و فانتوم ها

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Mr_Fox
من نمی دونم که چرا شما دوست دارید تمام مطالب رو با هم قاطی کنید. اینکه یک اف16 در یک مانور تونسته رپتور رو شکار کنه چه ربطی به افتضاح میگ25 داره؟
درضمن برای یاد آوری با به شما بگم که این رپتور شکست ناپذیر شما در سه جا نقطه ضعف اساسی داره: 1-در زمان گردش شدید به طرفین 2- زمانی که رهگیر در ارتفاعی بیشتر از رپتور باشه و از همه مهمتر 3- در زمان شلیک موشک که دریچه محفظه های داخلی باز می شود به دلیل بازتاب شدید به راحتی قابل رهگیری می شود.
حداقل مورد اول و سوم روی اف117 در یوگوسلاوی پیش آمد و دیگه جای حرف و حدیث نیست یا اینکه قصد دارید منابع امریکایی رو هم زیر سوال ببرید؟(مراجعه شود به تاپیک جنگ هوایی در یوگوسلاوی)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Mr_Fox, متاسفانه شما نه تنها منطقی بحث نمیکنید بلکه حرفهای منطقی را نیز قبول نمیکنید! فکر کنید میگ31 مزخرف چه فرقی به حال این جنگنده کرد؟ از این حرفها هم که دارم اثبات میکنم و ... نزنید چون شما دستی در آتش ندارید پس فقط باید از منابع عمومی استفاده کنید که آنها را انکار میکنید! مثال هم زدم اما نه تنها متوجه نشدید بلکه فرافکنی هم میکنید! اگر قرار بود همه از اول فرمول حرکت را کشف و اثبات کنن ...!پس با این وجود نیازی به بحث با شما نیست همون میگ31 به دردنخور است! بقیه دوستان بحث رو ادامه بدیم. :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Mr_Fox

حوصله ندارم جوابت رو بدم

هیچ مشکلی نیست. هر زمان که مایل بودید جواب بدید یا اصلا جواب ندید چونکه جواب این سه مورد که گفتم به وضوح مشخص است.

بقیه دوستان بحث رو ادامه بدیم.

بحث بر سر اف14 و میگ31 بود که به رپتور و شیعه و سنی و .... کشیده شد؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم فکر کنم ادامه این موضوع فایده ای نداشته باشه.
چون هیچ کدوم از دوطرف قبول نمیکنند.
نه من (طرف اوّل).
نه کل بچّه های این فروم (طرف دوّم).
حق با شما.راست میگی من که نمیتونم زیاد حرف بزنم.واسه خودم دردسر درست میشه.
حق با شما میگ 31 میتونه.

یچ مشکلی نیست. هر زمان که مایل بودید جواب بدید یا اصلا جواب ندید چونکه جواب این سه مورد که گفتم به وضوح مشخص است.

جواب شما را ندادم چون تکراری بود و داخل پست هایم بود و منظورم این بود که اگه متوجّه نشدید و نتوانستید استخراج کنید دوباره برایتان بگویم.

بحث بر سر اف14 و میگ31 بود که به رپتور و شیعه و سنی و .... کشیده شد؟؟؟

حالا دیدی چه جوری دارین اذیتم میکنین.

انشاءالله درسایه ی حق پیروز باشید Mr.Fox (تمام پست هام رو پاک کردم.) .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.