sazan

Members
 • تعداد محتوا

  17
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

36

درباره sazan

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز دوم

Profile Information

 • Gender
  Male

آخرین بازدید کنندگان پروفایل

292 نمایش های پروفایل
 1. سلام، بله من سالهاست که در این انجمن عضو هستم ولی به ندرت پیامی می گذارم، بیشتر دوست دارم از دانش دوستان بهره مند شوم، البته جسارت بنده در مورد نوشته شما در مورد نحوه سفر امام موسی صدر به لبنان می باشد.
 2. سلام فکر کنم ، شما احتیاج به خواندن تاریخ معاصر دارید. متشکرم
 3. راستی دوستان يه پیشنهاد ، روس ها از انزلی و رشت هم خیلی خوششون میاد و آرزوشونه با اهل و عیال تشریف بیارند انزلی و با بیکینی حموم آفتاب بگیرند، بیایید این جاها روهم سر جهازی بهشون بدیم ، دیگه کیفشون کوک شه
 4. من موافقم تازه باید استفاده از کیسه پره شال هم دوباره رایج بشه تا پول هاتو توش بریزی و پر شالت ببندی چون اگه پولهای مسی و نقره ایت و تو جیبت بریزی ممکنه سوراخ کنه جیبت و  icon_cheesygrin
 5. یک سوال از اساتید دارم ، آیا انقلابهای عربی یا همان  بهارهای عربی  درکشورهای  سوریه ، مصر ، تونس و غیره  از ابتدای شکل گیریشان برای مرزهای ما تحدید بوده است و نیاز به سرکوب داشته اند؟  تشکر پیشاپیش از جوابهای روشنگرتان.
 6. درود خدا بر این عزیزان جان برکف ، عزیزان زحمتکش و بی ادعا ، خداوند پشت و پناه و یاورتان باشد انشالله
 7. راست میگی طفلکی روسها حق دارند، اول روسها باید پولشون را کامل بگیرند ، بعدش با خیال راحت جنس های ساخته شده با پول ما را با یک بهانه مندراوردی به یک کشور ثالث بفروشند تا  سود مضاعف کنند طفلکیها.
 8. يک سوال. آیا متحدان آمریکا هم جرات دارند، با هر توجیهی بر علیه آمریکا رای صادر کنند؟ در امریکا هر یک دلار حساب شده خرج یک متحد میشود و درقبالش 10 دلار باید بازده داشته باشد. اگر آن بازدهی بشود 9 دلار گوش متحد از جا کنده خواهد شد. حال متحد ما شریک دزد و رفیق قافله نشان نمی دهد؟؟؟ پس کجا باید متحدین از هم حمایت کنند؟؟ ما که در دوستی و رفاقت ، برادری خود را ثابت کرده ایم ، در زمانی که جهان عرب همگی بر علیه ما شده اند نباید انتظار یک حمایت ساده در دیپلملسی نه در دنیای سخت افزار از آن متحد داشته باشیم؟؟ دمه لبنان گرم که الحق برادران و متحدان واقعی ما هستند.
 9. دوستان مین ضد نفر و نقلیه پس به چه دردی میخوره؟؟؟؟ جاده را هم میتوانند با موانع بصورت مارپیچ در بیاورند و پل معلق بزنند ، 10000 سال پیش خندق اختراع شد و روی خندق پل متحرک گذاشتند . موانع فولادی همراه مین ضد نقلیه . خیلی ابتدایی و بی نهایت کار آمد.
 10. دوست عزیز ، با خواندن نوشتار شما انسان یاد ضرب المثل شترمرغ می افتد . شتر مرغ را گفتند: بار بردار. گفت: من مرغم. گفتند: پرواز کن. گفت: شترم! 
 11. من هرچه در صحبتهای دوستمان دقت میکنم اثری از ترس نمی بینم ، لطفآ بصورت صحیح نقد کنید. در جملات شما یک اشتباه تاریخی لحاظ شده است و آن هم آخرین امپراطوری ایران را ساسانیان در نظر گرفته اید، در حالیکه در ایران امپراطوری به واقع کلمه امپراطوری، می توان به امپراطوریه صفویه اشاره کرد که انهم 500 سال دوران فرمانرواییش بر ایران بوده است و تنها رقیبش هم همین امپراطوریه عثمانی بوده است.اما از لحاظ نوع حکومت و مقدار سرزمین و قدرت می توان به امپراطوریه افشاریه ، امپراطوریه زندیه ، امپراطوریه قاجاریه و غیره  اشاره کرد. دوست عزیزدر حال حاضر نیز ایران از نظر وسعت سرزمین و تنوع نژادی و قومی و ملیتی ِدر اصل یک امپراطوریه عظیم با شکل حکومتی جمهوری اسلامی است. اما ترکیه فقط سرزمین ترک هاست با استناد به اسم کشور که تنها به یک ملیت اصالت میبخشد ، اما ایران سرزمین ملیتهای آریایی است ، که ساکن در این مرزبوم  با زبانها ، گویشها و نژاد های متنوع مانند فارس ، ترک ، کرد ، عرب ، لر ، ارانی ، بلوچ و غیره می باشند حتی بیرون از مرزهای سیاسی این کهنه دیارنیز پراکندگی دارد. مثال عید نوروز که جشنی زاده ایرانیان است ببینید چه جايگاه متعالی در نظر کشور های همسایه از هند در آسیا گرفته تا زنگباردر آفریقا دارد که نشان دهنده ریشه عمیق ایران و فرهنگ ایرانی در منطقه خاورمیانه ، اسیای میانه و خاور نزدیک است . خواهش میکنم بیاید و قدر خودمان را بدانیم.
 12. باور کنید  وقتی شر داعش از سر عراق کم بشه ، نوبت به جنگ عرب و کرد میرسه و بعدش شیعه وشیعه، این عراقیکه من میبینم با این مردم لندهورش هیچوقت روی آرامش را نخواهد دید .
 13. با سلام خدمت دوستان ،عزیزان می توانند توضیح بدهند که چرا مشکل سوریه از یک معضل و بحران سیاسی به یک بحران عقيدتی و مذهبی تبدیل شد؟ عامل اصلی تبدیل یک خواسته سیاسی و ملی  به یک خواسته قومی و مذهبی چه بوده است؟