wargeneral

Members
 • تعداد محتوا

  39
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

6

درباره wargeneral

 • رتبه حساب کاربری
  سرباز یکم
 1. آندره نسترنکو" (Andrey Nesterenko) سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه روز سه شنبه در پاسخ به سوالات رسانه ها در رابطه با پرتاب موشک فضایی ایرانی "سفیر" اظهار داشت که پرتاب موشک حامل ایرانی تغییری در ارزیابی روسیه از توان موشکی ایران ایجاد نمی کند. نسترنکو یادآور نمود که ایران در چارچوب برنامه فضایی خود آماده پرتاب مستقلانه ماهواره به مدار نزدیک زمین می شود و با این هدف موشک حامل فضایی ساخته شد که آزمون های آن انجام می شوند؛ اولین پرتاب در ماه فوریه 2008 انجام شد. طبق برخی از نشانه ها، اولین پرتاب به هدف معین شده نرسید. پرتاب کنونی، دومین پرتاب است، آنطور که رسانه های ایرانی اطلاع می دهند با موفقیت پرتاب شد و ماکت ماهواره در مدار قرار گرفت. وی خاطر نشان داشت: "این پرتاب موشک حامل ایرانی چیز جدیدی به ارزیابی های ما از توان موشکی ایران نمی افزاید. نگرانی هایی که ایالات متحده آمریکا اعلام می کند، مبنی بر این که فناوری هایی که در ایران برای ساخت موشک حامل ایجاد می شوند در تکامل بخشیدن به موشک های بالستیک استفاده خواهند شد، اساس کافی ندارند". ایران دارای برخی انواع موشک های بالستیک می باشد که برای پرواز تا دو هزار کیلومتر در نظر گرفته شده اند. برای پرتاب ماهواره تجهیز آنها به سکوی شتاب دهنده ضرورت دارد. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: "برای رساندن مشخصات فنی آن تا سطح پله تکمیلی برای موشک بالستیک، اصلاً لازم نیست که کار فنی دشواری انجام داد، چرا که برای پرتاب ماهواره به مدار، نیازی به دقت بالای رهنمون سازی که برای موشک بالستیک بعنوان سیستم تسلحیاتی لازم است، وجود ندارد. برای پرتاب ماهواره نیازی به فناوری دشواری نیز نیست که تامین کننده وارد شدن کلاهک موشک بالستیک به لایه های ضخیم اتمسفر در عین افزایش برد پرتاب باشد. از این رو لازم به صحبت درباره "سهم" فناوری های فضایی ایرانی در تسلیحات موشکی ایران نیست و مرتبط ساختن آزمون کنونی موشک حامل فضایی با ضرورت استقرار تجهیزات دفاع ضد موشکی در چک و لهستان بی اساس است". سخنگوی وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه گفت: "اگر ایران اکیداً پایبند به برنامه های اعلام شده خود برای استفاده صلح آمیز از فضا باشد، پس برنامه فضایی آن تهدیدی برای ثبات و امنیت بین المللی نخواهد بود. امروز ایران موضعی سازنده دارد و خواستار دسترسی برابر تمامی کشورها به فضاست و از تلاش های روسیه و چین برای تصویب توافقنامه همه جانبه برای جلوگیری از استقرار هرگونه سلاحی در فضا حمایت می کند". خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 29 مرداد
 2. مسکو، 28 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ غلامرضا انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه با تاکید بر اینکه تفاهمات خوبی بین تهران و مسکو درخصوص نیروگاه اتمی بوشهر صورت گرفته است، گفت: روسیه با ارسال سوخت نیروگاه اتمی بوشهر نشان داد که بطور جدی مصمم به تکمیل و راه اندازی این پروژه است. "به گزارش «ریا نووستی» از "ایرنا"، سفیر ایران علت اصلی تاخیر در تکمیل و راه اندازی نیروگاه بوشهر را وجود برخی مشکلات تکنیکی دانست و تصریح کرد که دو طرف مصمم به رفع این مشکلات هستند. انصاری گفت: به علت وجود برخی مشکلات تکنیکی شاید نتوان یک زمان مشخص برای تکمیل و راه اندازی نیروگاه بوشهر تعیین کرد اما آخرین زمان اعلام شده از سوی روس ها برای تکمیل این پروژه، پایان سال جاری میلادی است و ما امیدواریم تا پایان سال 2008 شاهد تکمیل و راه اندازی نیروگاه بوشهر باشیم. دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در روسیه در خصوص رویکردهای تهران و مسکو در قبال خزر با بیان اینکه دو طرف نقطه نظرات بسیار نزدیکی در ارتباط با خزر دارند، گفت: معتقدیم خزر ظرفیت بسیار بالایی برای نزدیک تر کردن کشورهای حاشیه به یکدیگر دارد و در این میان بیشترین مشترکات در خصوص خزر، بین دو کشور ایران و روسیه است که امیدواریم در نشست های آینده درباره همکاری های خزر، تهران و مسکو به نقاط مشترک بیشتری در این زمینه دست یابیم. انصاری در ادامه، موضع اتخاذ شده از سوی دستگاه دیپلماسی ایران در خصوص تحولات اخیر میان روسیه و گرجستان مبنی بر گفتگو را بهترین موضع ممکن اعلام کرد. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چندی پیش در اعلام موضع رسمی خود در قبال تحولات روسیه و گرجستان، گفت و گو و مذاکره میان طرفین را بهترین راه حل ممکن دانست. وی در بخش دیگری از این سخنان خود روسیه را کشوری در حال پیشرفت دانست و خاطرنشان کرد: روسیه زیرساخت های بسیار خوبی برای همکاری گسترده با ایران دارد و همه نهادها و سازمان های جمهوری اسلامی ایران باید برای همکاری های بلندمدت و زیربنایی با روسیه در بخش های مختلف صنعتی و علمی برنامه ریزی کنند. سفیر ایران در مسکو تاکید کرد: ایران و روسیه می توانند در آینده همکاری های بسیار گسترده و عمیقی به ویژه در عرصه اقتصاد داشته باشند. انصاری در خصوص سیاست های دمیتری مدویدیف رییس جمهور روسیه در قبال ایران هم گفت: سیاست های مدویدیف به ویژه در قبال ایران، در ادامه و در راستای سیاست های ولادیمیر پوتین رییس جمهوری سابق این کشور است و ما هیچ گونه مشکلی در روابط با روسیه احساس نمی کنیم. وی تصریح کرد: ظرفیت های میان دو کشور در بخش های سیاسی امنیتی، دفاعی و اقتصادی بسیار بالا و قابل ادامه است. انصاری همچنین در خصوص علت مخالف روسیه با استقرار سیستم ضد موشکی آمریکا در برخی کشورهای اروپای شرقی، گفت: ادعاهای آمریکا در خصوص توانمندی موشکی برخی کشورها و تهدید معرفی کردن آنها، چیزی جز بهانه نیست و روس ها هم این موضوع را درک کرده اند و تا حد امکان در مقابل این اقدام آمریکا مقاومت خواهند کرد. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تبادلات تجاری ایران و روسیه به بالاترین حد خود پس از انقلاب اسلامی رسیده است، گفت: حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال 2007بالغ بر سه میلیارد و 300 میلیون دلار بود و در پنج ماهه اول سال 2008 نیز رشد خوبی داشته است که امیدواریم این رقم در سال های آینده افزایش یابد.
 3. wargeneral

  "اخبار برتر نظامی "

  آنکارا، 30 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "رجب طیب اردوغان" نخست وزیر ترکیه روز چهارشنبه تایید این مطلب که بین آنکارا و واشنگتن مذاکراتی در رابطه با عبور دادن بیمارستان های شناور از طریق تنگه دریای سیاه به سواحل گرجستان انجام می شوند را توهم نامید. طی روزهای اخیر در رسانه های غربی به کرات اطلاع داده شد که آمریکا برای ترکیه درخواستی ارسال کرده، مبنی بر اینکه اجازه دهند بیمارستان های شناور آمریکایی Comfort و Mercy برای اعزام آنها به سواحل گرجستان از طریق تنگه های باسفور و داردانلی گذر کنند. "ماتیو برایزا" دستیار وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در مصاحبه ای با شبکه ترکیه ای NTV اطلاع داد که واشنگتن رسماً از آنکارا درخواست نکرده که اجازه گذر بیمارستان های سیار خود را از تنگه دهد، اما تایید کرد که دولت آمریکا رایزنی هایی غیر رسمی در رابطه با این مسئله با مقامات ترکیه انجام می دهد. به گفته برایزا، ریشه مشکل در مطالبات کنوانسیون مونتره مصوبه سال 1936 درباره وضعیت تنگه های دریای سیاه است. این صورت مجلس بین المللی برای کشتی های نظامی کشورهای غیر ساحلی دریای سیاه عبور کشتی های نظامی با گنجایش بیش از 45 هزار تن را از طریق تنگه های دریای سیاه ممنوع می کند. در عین حال به گفته کارشناسان، گنجایش هر یک از بیمارستان های شناور نیروی دریایی آمریکا که قرار است به گرجستان اعزام شوند، برابر با 70 هزار تن است که بطور قابل توجهی بیش از گنجایش مقرر در کنوانسیون مونتره است.
 4. wargeneral

  اخبار مرتبط با تهدیدات امریکا و اسراییل

  مسکو، 30 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ طی چند ماه آینده اسرائیل به ایران حمله می کند که در آن حتی استفاده از سلاح هسته ای نیز ممکن است. این مطلب را روز چهارشنبه "ولادیمیر ژیرینوفسکی" نایب رئیس مجلس دومای روسیه و رهبر حزب لیبرال دموکرات اعلام نمود. به گفته وی، جنگ با ایران، همانند جنگ اخیر در اوستیای جنوبی بخشی از برنامه ای واحد خواهد بود که هدف آن ایجاد کانون های مناقشه در خاک روسیه و پیرامون آن است. ژیرینوفسکی در مصاحبه ای با رادیو "روسکایا اسلوژبا نووستی" گفت: "قفقاز، یکی از منطقه هایی است که سریع شعله ور می شود و آمریکا بخوبی از این سودجویی می کند". شایان ذکر است که روز گذشته "خالد مشعل" رئیس اداره سیاسی جنبش فلسطینی حماس اعلام نمود که "جنگ در قفقاز، بخشی از برنامه مشترک اسرائیل-آمریکا برای از بین بردن نفوذ روسیه در خاور نزدیک است. وی افزود: "بسیاری از سیاستمداران جهان عرب معتقدند که دولت آمریکا مدت بسیاری است که روی این کار می کند که حلقه ای دور روسیه بکشد و به تدریج این برنامه را از راه های مختلف اجرا می کند که در بین آنها ملحق سازی برخی کشورها به ناتو و استقرار سیستم دفاع ضد موشکی در لهستان است".
 5. http://img.rian.ru/images/10691/18/106911899.jpg مشخص است که آماده سازی عملیات سیاسی-نظامی آمریکا در آسیای شرقی و مرکزی به مرحله پایانی خود نزدیک می شود. با توجه به نگرانی برخی افراد ذیصلاح در اسرائیل می توان گفت که تا انفجار اوضاع چند ماه باقی مانده است. مناسب ترین زمان برای آغاز بی ثبات سازی اوضاع در منطقه، سپتامبر-اکتبر 2008 (پس از پایان بازی های المپیک در چین، اما پیش از پایان انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا) است. اما با توجه به تحلیل "ازبیگنف بژزینسکی" ایده پرداز اصلی ایدئولوژی در سیاست خارجی امریکا، حاد شدن بی ثباتی و هرج و مرج در محدوده بین کانال سوئز تا سینچوان و از دریای خزر تا خلیج فارس، امری ناگزیر است. دلیل تبدیل منطقه آسیای میانه به مرکز بی ثباتی این است که پایگاه عملیات مالی جهانی از آمریکا به چین منتقل می شود. اکنون هنگ کنگ، شانگهای و سنگاپور مناطق توزیع کننده جریان مالی جهانی هستند که پیشتر در نیویورک و لندن بود. جابجایی پایگاه عملیاتی مالی بین المللی از آمریکا به چین بمعنای فروپاشی دلار بعنوان واحد بازرگانی جهانی است. انتقال بازار جهانی به چین و روی آوردن شبکه های جهانی بانکی به سیستم جدید مالی که در آن دلار آمریکا تنها ارز نخواهد بود و بلکه تنها یکی از ارزهای محاسبات بازرگانی جهانی خواهد بود، به معنای پایان رفاه جامعه مصرفی آمریکا و پایان ناگهانی حمایت مالی از اسرائیل از محل بودجه آمریکاست. اسرائیل تک به تک با نیروی رو به رشد "جهان اسلام" و دشمن اصلی خود، ایران باقی می ماند. "شابتای شاویت" مدیر سابق موساد در اجلاس مرکز "کورگینیان" که روز 19 ژوئن در مسکو برگزار شد، در بحث با "یوگنی پریماکوف" رئیس اتاق صنایع و بازرگانی فدراسیون روسیه درباره این تهدید مهلک برای اسرائیل سخن گفت. در حقیقت آمریکایی ها، هر کس هم که رئیس جمهور 44-ام شود، اسرائیل را در معرض مناقشه نظامی با ایران می گذارند. آمریکا بدهی داخلی خود را نمی تواند پرداخت کند و آن را تنها می توان بخشید. انجام چنین کاری تنها با روی آوردن به سیستم جدید مالی ممکن است و برای آن نیاز به فورس ماژور است. در این شرایط نیروی شکست ناپذیر، مناقشه نظامی در مرکز آسیا خواهد بود. در عین حال اگر اوباما با ایده پردازی بژزینسکی به قدرت برسد، اسرائیل بدست سرنوشت سپرده خواهد شد. و اگر مک کین با ایده پردازی کیسینجر رئیس جمهور شود، پس آمریکا کمک نظامی به اسرائیل ارائه می دهد. از این رو اسرائیل از روسیه تقاضا می کند که به ایران کمک نکند و از کارت ایرانی علیه آمریکا استفاده نکند. همزمان اسرائیل به تمامی بازیکنان مرئی و نامرئی روند جهانی شدن پیشنهاد می دهد که مناقشه هند-پاکستان را جایگزین مقابله اسرائیل-ایران سازند که هر دو نیز سلاح هسته ای دارند. اگر تهدید مهلک برای اسرائیل در آینده نزدیک رفع نشود، به گفته شاویت، "اسرائیل مجبور خواهد داشت که برای بازداشتن، ضربه دقیق به تاسیسات هسته ای ایران بزند" (همانطور که رآکتور در حال ساخت سوریه را بمباران کرد). طبق ارزیابی های موساد، اسرائیل فعلاً توان پاسخگویی به هر گونه اقدام نظامی ایران را دارد. در عین حال امیدوارست که حمله های متقابل هوایی بین ایران و اسرائیل بر خلاف میل اکثریت دموکرات در کنگره آمریکا سبب شود که دولت کنونی جمهوری خواه جذب مناقشه شده و اقدام به بمباران هوایی گسترده زیرساخت های ایرانی و محاصره دریایی ایران کند. اسرائیل امیدوارست که عملیات موفقیت آمیز هوایی-فضایی نیروهای مسلح آمریکا در بین مردم این کشور حس وطن پرستی را بیدار کرده و از روی کار آمدن اوباما-بژزینسکی در آمریکا که برای اسرائیل خطرناک و به جهان اسلام وفادار است، جلوگیری شود. آندره دیویاتوف"، "واینا-پرامیشلنی کوریر"، خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 16 مرداد
 6. http://img.rian.ru/images/10678/90/106789019.jpg دمیتری کوسیریف، مفسر سیاسی خبرگزاری «ریا نووستی»/ اگر جمع بندی 100 روز اول ریاست جمهوری دمیتری مدویدیف رییس جمهور روسیه را روز 7 اوت انجام می دادیم و نه 14 اوت باید تاکید می کردیم که این دوره آرامی بود. بعبارت دیگر به قدرت رسیدن آرام و تدریجی بدون اشتباهی جدی و یا سهوی. همچنین چند سفر خارجی که موفقیت آمیز بودند. اما هفت روز آخر این صد روز در جنگ گذشت و این آزمایش ناگهانی به طور ریشه ای همه ارزیابی ها را تغییر داد: طی این مدت معلوم شد که دمیتری مدویدیف رییس جمهور روسیه چه کسی است. وی از اولین آزمایش گذر کرد. مردم روسیه در تصاویر تلویزیونی خود یک مدویدیف خشن را دیدند. و این تصاویر مورد قبول روسیه قرار گرفت. رییس جمهور جدید به آن کسی که قبل از آن می شناختیم شباهت نداشت، بسیار آماده و با لحن آرامی سخنان را به طور شمرده بیان می کرد. مدویدیف که خود حقوقدان است برای توضیح و توجیه هر کدام از تصمیمات خود به مفاد اسناد بین المللی و غیره اشاره می کرد. این رییس جمهور عصر جدید است. مردم بعد از آنکه پوتین روسیه را از دوران اغتشاش و هرج و مرج نجات داد، دیگر نمی خواهند که حکومت نیروی مخصوص را ببینند بلکه خواستار دیدن حکومتی هستند که در تمامی امور روزمره قانون را پیش رو داشته باشد و به همین خاطر نظم هم برقرار خواهد شد. حال میخاییل ساآکاشویلی رییس جمهور گرجستان که یک شهر و 1600 نفر از ساکنان آن را نابود کرد و مسکو را به واکنشی اجتناب ناپذیر تحریک کرد، به ما یک رییس جمهور محبوب را هدیه داد. حال می توان پیشگویی کرد که مدویدیف از نظر محبوبیت شانس زیادی برای پیشی گرفتن از رییس جمهور سابق را دارد تا اینکه خود منبع درخشش باشد و نه انعکاس دهنده آن. و این بدان معناست که می تواند سیاستی را که خود تعیین کرده اجرا کند: سیاست قوی اجتماعی، توسعه نوآوری ها و قانون سالاری. اما به سیاست بین المللی باز می گردیم. اگر همه چیز بر اساس نقشه ای که امروز روشن شده (تصرف اوستیای جنوبی توسط گرجستانی ها به طور صلح آمیز و بدون درگیری مسلحانه) انجام می شد، کاملا امکان داشت که این امر محقق می شد که مدویدیف "مهربان" را به پوتین" خشن" مبدل می ساخت، چرا که این یک دام بسیار جدی برای روسیه بود. مسکو موظف بود که یا بر اساس حکم پاسداری صلح دخالت نظامی کند و نیروهای نظامی و زرهی "صلح جوی" گرجستانی را به عقب باز گرداند یا دخالت نکند. و در هر دو صورت ضرر کند. رییس جمهور گرجستان به جای اجرای این نقشه بدترین عمل در سیاست بین المللی یعنی اولین نسل کشی در قرن بیست و یکم را انجام داده و نقشه اصلی(یعنی تصرف صلح آمیز) را اجرا نکرد و به همین خاطر به مدویدیف و سربازان روسی مقام نجات دهنده را هدیه کرد. و به همین دلیل تلاش برای به دام انداختن روسیه در انزوای بین المللی عملی نشد. حال رییس جمهور روسیه بعنوان یک حقوقدان باید نشان دهد که روسیه می تواند همه اسناد، دلایل و شواهد بمباران شبانه تسخینوالی طی چند ساعت قبل از رسیدن نیروهای روسی را به طور صحیح جمع آوری و به دادگاه ارائه دهد. در ضمن این همان کاری است که رییس جمهور آن را آغاز کرده است. آیا این عمل به وظیفه استراتژیکی مسکو کمک خواهد کرد؟ یعنی تبدیل جهان به جایی که تبلیغات کثیف اطلاعاتی مانند آنچه که علیه روسیه در حال حاضر انجام می شود، جایگاهی در آن نداشته باشد؛ جهانی که هیچکس کشوری را به سوی بلوکی سوق ندهد و در نزدیکی کشورهای بزرگ کانون های تشنج ایجاد نکند(کره شمالی، گرجستان)؛ جهانی که ابرقدرت های قدیم و جدید و کشورهای کوچک خود را در شرایط کنونی تغییر معیارها برغم حجم تولیدی یا سطح تولید ناخالص داخلی و یا حجم هزینه های نظامی، راحت احساس کنند. مدویدیف باید به این سئوالات پاسخ دهد- به احتمال قوی در هزار روز بعدی نه طی صد روز.
 7. wargeneral

  اخبار مرتبط با تهدیدات امریکا و اسراییل

  امروز آمریکا ایران را به تولید سلاح کشتار جمعی متهم کرد. آیا ممکن است که سناریوی عراق شامل تهران هم شود؟ امروز مقامات آمریکایی بلافاصله بعد از آنکه ایران اولین موشک حامل خود به نام "سفیر" حامل ماکت اولین ماهواره ایرانی به نام"امید" را به فضا پرتاب کرد واکنش نشان دادند. گوردون جاندورو سخنگوی کاخ سفید نگرانی عمیق مقامات آمریکایی را ابراز کرد که به اعتقاد آنها فناوری هایی که تهران برای تولید این موشک مورد استفاده قرار داده می تواند برای تولید موشک های بالستیکی حامل کلاهک های هسته ای نیز مورد استفاده قرار گیرد. خاطر نشان می کنیم که این مغایر تعهدات ایران در برابر شورای امنیت سازمان ملل متحد است. باید به یاد آورد که چند سال پیش عملیات در عراق با چنین اعلامیه هایی آغاز شد. در آن زمان واشنگتن به همین روش ابتدا اعلام نگرانی کرد که مقامات عراقی تلاش دارند که سلاح کشتار جمعی تولید کنند و سپس به طور علنی بغداد را متهم نمود که برای تولید سلاح هسته ای به غنی سازی اورانیوم می پردازد. بعد از چندین اعلامیه آمریکایی های تهاجم به عراق را آغاز کردند. زمانی که در آمریکا انتخابات است در بقیه دنیا جنگ این نظریه متاسفانه دائما در عمل توسط مقامات آمریکایی در آستانه انتخابات در این کشور اثبات می شود. بعنوان مثال به طور مسلم تهاجم گرجستان بوسیله واشنگتن تحریک شده بود که بتواند محبوبیت روحیه میلیتاریایی جان مک کین نامزد جمهوریخواهان در انتخابات را افزایش دهد. باید گفت که در اواخر دهه 90 بیل کلینتون برای افزایش محبوبیت خود بغداد را بمباران کرد. جرج بوش نیز به همین خاطر عملیات نظامی در افغانستان و عراق را انجام داد. هفته گذشته ساآکاشویلی رییس جمهور طرفدار آمریکای گرجستان نیز تهاجم خود را به اوستیای جنوبی آغاز کرد که در آن مستشاران و مربیان نظامی آمریکایی به صراحت به این کشور کمک کردند. به نظر می رسد که اگر کارشناسان تبلیغاتی آمریکا بعد از این هم فقط در جهت شعله ور سازی جنگ های محلی قبل از آغاز انتخابات توان خود را بکار گیرند، دیر یا زود قبل از یکی از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جنگ جهانی سوم رخ خواهد داد... "اولگ میخالین"، "اندرو مک الوی"، " The Moscow Post"، خبرگزاری «ریا نووستی» روسیه، 29 مرداد ماه http://img.rian.ru/images/11549/05/115490538.jpg
 8. wargeneral

  اخبار مرتبط با تهدیدات امریکا و اسراییل

  مسکو، 14 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ چندی پیش مسئولین بلندپایه دفتر ریاست جمهوری آمریکا در رزیدنس "دیک چینی" معاون رئیس جمهور آمریکا بمنظور بررسی احتمال مناقشه نظامی با ایران دیدار کردند. روزنامه روسی "ایزوستیا" به نقل از "سیمور هرش" ژورنالیست The New Yorker که منابعی در کاخ سفید دارد، اطلاع داد که موضوع صحبت ایجاد بهانه ای برای جنگ بین جمهوری اسلامی ایران و آمریکا بود. هرش معتقد است که پس از رویداد اخیر در تنگه هرمز که کشتی ایرانی کم مانده بود به کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده آتش را باز کند، در کاخ سفید متوجه شدند که مردم آمریکا از اقدامات نظامی علیه ایران تنها در صورتی حمایت می کنند که برای این توجیهی وجود داشته باشد. طبق اطلاعات هرش، ده ها ایده مختلف بررسی شدند، اما یکی از آنها که بیش از سایرین درباره آن بحث شد، چنین بود: بر تن گروهی ویژه از تفنگداران نیروی دریایی آمریکایی لباس نظامی ایرانی پوشانده و آنها را در 4-5 قایق سریع السیر نشاند که آنها دسیسه ای علیه ناوگان آمریکا در خلیج فارس انجام دهند. اما این ایده رد شد، چرا که در صورت اجرای چنین سناریویی ممکن است آمریکایی ها کشته شوند. در عین حال خبرنگاران یادآور می کنند که آمریکا پیش از حمله به عراق نیز فعالانه چنین دسیسه هایی را بررسی می کرد که در آنها می بایست هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا را به رنگ هواپیماهای سازمان ملل متحد رنگ می کردند. در آن زمان نیز از چنین ایده ای به دلیلی مشابه امتناع کردند. پس از آن آمریکایی ها تصمیم گرفتند فکر خود را زیاد مشغول نکرده و بدون بهانه جنگ را شروع کنند. icon_cheesygrin
 9. wargeneral

  بمب افکن B-52

  مسکو، 11 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ نیروی هوایی آمریکا مرحله از دور خارج ساختن 18 بمب افکن استراتژیکی B-52H Stratofortress راآغاز کرد. این امر به خاطر کاهش هزنیه نگهداری آنها به حال آماده باش انجام می شود. به گزارش «ریا نووستی» از نیروی هوایی آمریکا، در حال حاضر اولین بمب افکن برای نگهداری وارد پایگاه هوایی "تینکر" در اوکلاهاما شده است. این بمب افکن در سال 1961 در اختیار پایگاه هوایی "بارکسلید" در لوییزانا قرار گرفت اما به خاطر کمبود مکان به پایگاه ماینوت ایالت داکوتای شمالی منتقل شده بود. بمب افکن های بعدی از پایگاه های بارکسلید و ماینوت هر دو هفته یک بار برای نگهداری به پایگاه تینکر منتقل خواهند شد. در حال حاضر 94 بمب افکن استراتژیکی B-52H در خدمت ارتش آمریکا قرار دارد. بدین ترتیب بعد از کاهش تعداد آنها به 76 فروند خواهد رسید که فقط 44 فروند آنها برای اجرای عملیات نظامی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بر اساس برنامه های نیروی هوایی آمریکا تا سال های 2035-2040 این بمب افکن ها به طور کامل از دور خارج نخواهند شد.
 10. wargeneral

  "اخبار برتر نظامی "

  مسکو، 12 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ دولت اسراییل از پنتاگون درخواست نمود که امکان تحویل 9 فروند هواپیمای ترابری-نظامی С-130J-30 Super Hercules و تجهیزات جانبی برای آنها را بررسی کند. به گزارش «ریا نووستی» از اداره همکاری های نظامی (DSCA) ارزش این قرارداد در حدود 1,9 میلیارد دلار بر آورد شده است. در صورت موافقت کنگره آمریکا، در کنار خود هواپیماها و قطعات یدکی برای آنها به اسراییل همچنین در خصوص آموزش پرسنل نیز کمک خواهد شد. همچنین طرف اسراییلی درخواست کرده که بر روی این هواپیماها باک های سوخت اضافی نصب شود. کمپانی Lockheed Martin قرار است مسئولیت عقد و اجرای قرار داد را بر عهده گیرد. یادآوری می کنیم که پیش از این گزارش شده بود که اسراییل قصد دارد از 3 تا 5 فروند C-130J را جهت تعویض هواپیماها موجود "سی 130" قدیمی خریداری کند. قرار است که "هرکولس" های جدید از سال 2012-2013 به اسراییل تحویل داده شوند.
 11. wargeneral

  جنگنده برتری هوایی سوخو-35

  مسکو، 25 تیر، خبرگزاری «نووستی»/ "الکساندر میخییف" معاون مدیر کل کمپانی "روس ابارون اکسپورت" (کمپانی دولتی و انحصاری در فروش تجهیزات نظامی) روز سه شنبه طی مصاحبه ای اختصاصی با «نووستی» اعلام نمود که این کشور آماده فروش جنگنده جدید سوخوی-35 به هند، مالزی و الجزایر است. وی در نمایشگاه بین المللی هوا-فضای فارنبورو-2008 اظهار داشت: "الجزایر، مالزی و هند، کشورهایی هستند که شرکای ما می باشند. اگر آنها تمایل داشته باشند، ما به آنها جنگنده سوخوی-35 را پیشنهاد می دهیم". نمایشگاه یادشده طی روزهای 24 تا 30 تیر ماه در انگلیس برگزار می شود. وی همچنین اطلاع داد که طی این نمایشگاه تبادل اطلاعاتی بین کارشناسان روس و نمایندگان کمپانی های خارجی انجام می شود. وی افزود: "بسیاری از کمپانی های خارجی، از جمله می خواهند در پروژه های هلی کوپتری ما شرکت داشته باشند، تقاضا برای آن بسیار زیاد است و حجم این نوع کار همچنان افزایش می یابد". جنگنده چند منظوره سوخوی-35 از نسل 4++ و در طرح آن از فناوری های هوایی نسل پنجم که تامین کننده برتری های جنگی بر هواپیماهای مشابه است به طور گسترده ای استفاده شده است. تولید انبوه و عرضه جنگنده جدید روسی به خریداران در داخل و خارج کشور برای سال های 2010-2011 پیشبینی شده است. قرار است این جنگنده به کشورهای جنوب شرق آسیا، آفریقا، خاور نزدیک و آمریکای جنوبی صادر شود.
 12. مسکو، 15 مرداد، خبرگزاری «ریا نووستی»/ کورپوراسیون دولتی "کمپانی واحد هواپیماسازی" روسیه و کمپانی "آویا اکسپورت" در چارچوب دیدار اخیر هیئت روسیه از کوبا به ریاست "ایگور سچین" معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه با انستیتو هواپیمایی غیر نظامی کوبا در رابطه با عرضه هواپیماهای روسی به این کشور، از جمله هواپیمای آنتونوف-148-200 و توپولف-204-300 توافق کردند. این مطلب را در دفتر مطبوعاتی وزارت حمل و نقل فدراسیون روسیه به «ریا نووستی» اطلاع دادند. در اطلاعیه گفته می شود: "در این راستا مسائلی در رابطه با ایجاد مراکز مدرن تعمیر و ارائه خدمات برای تجهیزات هوایی روسی در خاک کوبا بررسی شدند". از دیگر نتایج مذاکرات در کوبا، امضای دو یادداشت تفاهم درباره توسعه همکاری ها بین کمپانی های داروسازی روسیه و کوبا بود.
 13. مسکو، 2 مرداد، خبرگزاری «نووستی»/ میخاییل پاگاسیان مدیر عامل کمپانی سوخوی اعلام کرد که این کمپانی در آینده نزدیک امیدوارست که چند قرار داد جدید برای صدور هواپیماهای مسافربری منطقه ای جدید Superjet-100 منعقد نماید. به گزارش «نووستی» وی در مصاحبه ای با روزنامه "ودوموستی" روز چهارشنبه گفت: در حین اجرای قراردادهای پیچیده ای مانند Superjet باید میان تعداد سفارشاتی که تا آغاز آزمایشات، در حین انجام آزمایشات و بعد از آغاز تولید انبوه دریافت می شود، تعادل برقرار گردد. به همین خاطر در حال حاضر تعداد قراردادها را باید افزایش داد اما نباید این روند را تسریع کرد،هر چند تعداد سفارشات بیشتری دریافت شود ریسک دیرکرد در انجام آنها وجود دارد. با این حساب که سوخوی Superjet-100برای بازار تولیدات محصول جدیدی محسوب می شود، تعداد سفارشات دریافت شده و پیشنهاد شده نشان دهنده روند رو برشد طرح است. سوخوی Superjet-100 اولین هواپیمای مسافربری روسیه طی 20 سال اخیر و طرح اصلی بخش غیر نظامی کمپانی "سوخوی" محسوب می شود.