payam

Members
 • تعداد محتوا

  227
 • عضوشده

 • آخرین بازدید

اعتبار در انجمن

1

درباره payam

 • رتبه حساب کاربری
  02- ?????? ???
 1. درود منتظر تست عملی این سامانه هستم تا بتونم نظری بدم .....
 2. [quote]هر چند او با ما نیست اما بد بخت راست میگه ، در برابر یه غول نظامی مثل ایران، که فقط افشا شده هاش مثل خلال دندون سوسمار خور ها رو می جوه ، این بد بختها باید هم خرید کنند![/quote] من فکر نمی کنم با شعار هم بشه در برابر شرایط حاظر جمع بندی مناسبی داشت.فعلا هم ما با توجه به داشته هامون می تونیم بررسی شخصی کنیم نه با توجه به پروژه های در حال انجام و یا افشا نشده.مسئله این است که تمام این کشور های عربی همچون عربستان،امارات،عراق و غیره به برکت پول نفت دست به خرید ادوات نظامی پیشرفته زده اند(و خواهند زد) که یک هشدار جدی برای کشورمان خواهد بود.
 3. [quote]طبق نظر قران دشمن ترين گروهها با مسلمونها، يهودي ها هستن و بعد نصراني ها[/quote] در حال حاظر بزرگترین دشمن مسلمونها خود مسلمونها هستند .
 4. بسم الله الرحمن الرحیم برادر گرامی مصطفی با توجه به دانش و مطالعات شما, بد نیست برای برادران از نقش مقدس و خداگونه ی هیتلر در مکتبشان کمی توضیحات دهید ,باشد تا کمی در آن تفکر کنیم.
 5. با وجود جنایاتی که آلمان ناازی انجام داد نمی توان از پیشرفت های خارق العاده آن ها چشم پوشی کرد. بی دلیل نیست که در ایران شاهد بسیار افرادی هستیم که صرف نظر از جنایات نازی ها شیفته ان ها هستند. اگر در کشور ما هم نیرو های متخصص با زیرکی و سیستمی خاص به کار گماشته شوند می توان بدون وقفه و با سرعت خارق العاده به جلو پیش رفت.متاسفانه امروزه در کشور ما به مؤسسه بین‌المللی اطلاعات علمی،ISI توجه زیادی می شود و برای بالارفتن رتبه ایران دانشجویان را به تحقیق و نوشتن مقاله برای این موسسه می گمارند تا تنها چیزی که نصیبمان شود یک رتبه باشد. مؤسسه بین‌المللی اطلاعات علمی تنها یک موسسه استعماری است که از توانایی دانشجویان کشورهای مختلف برای حل کردن مسائل علمی موجود در کشور های توسعه یافته استفاده می کند در حالی که حاصل این مقالات برای کشورهای توسعه نیافته هیچ و پوچ است چون اصلا صنایع پایه قوتی ندارد و به آن حد نرسیده. بهترین کار و علمی ترین کار برای رفع بلا و شروع واقعی پیشرفت خارج شدن از این بازی استعماری و تاسیس سازمان اطلاعات علمی ایران است.سازمانی که به دانشجویان سراسر کشور از هر دانشگاهی طرح های پروژه ای برای حل مسائل پیش رو در صنایع خودمان ارائه کند که محصول این مسئله چرخ های صنعت و پیشرفت کشور را به حرکت در خواهد اورد و در کوتاه مدتی روی آلمان نازی را هم در پیشرفت علم کم خواهیم کرد.(باور کنید با توجه به جمعیت جوان و با استعداد ایران پیشرفت خارق العاده در کمترین زمان کاملا ممکن است) اما ببا سیاست های کنونی....خیر نمی شود
 6. payam

  اخبار عمومی منطقه و جهان

  [quote][quote]اينها نتيجه ي تغيرات اوباما است [/quote] چه ربطی داره؟ اونا اوبامارو ادمم حساب نمیکنن برادر! اوباما از اسرائیل خواست شهرک سازیو متوقف کنن اونام گفتن نکنه سرت به تنت زیادی کرده؟ کسی نمیتونه لوی اینارو بگیره! هیچکس! از سازمان ملل بگیر تا.... همه زیر دست یهودی هاست برادر من! با این شهرک سازی هایی که دارن میکنن هدفشون تحمیل قبول کردن کشور مستقل فلسطین با شرایطی هست که اونا میخان (بدون ارتش و سلاح و...) اگه این شرایطو قبول کردن خوش به حالشون! اگرم نه! اینقد شهرک میسازن که دیگه یک متر هم باقی نمونه! هدفشون اینه برادر! [/quote] اسرائیل آینه تمام نمای دروغین بودن ادعای حقوق بشر غرب است ,هر چند جامعه غربی سعی می کند در جوامع خود بنا به قانون نوشته خود حقوق بشر را رعایت کند اما در بحث سیاست خارجی تابع منافع ملی خودشان هستند پس با این شهرک سازی ها و جنایات نه می توان آن را به حقوق بشر ربط داد و دمکراسی را زیر سوال برد و نه می توان غرب را برای سیاست هایش ملامت نمود. تنها راه نجات فلسطین اتحاد مردم خود فلسطین و مقاومت است ولی متاسفانه در فلسطین اوضاع به خوبی پیش نمی رود و منافق و خودفروش کار را بر ملتشان سخت نموده.
 7. payam

  اخبار عمومی منطقه و جهان

  [quote]چرا برادر مصطفی گرفتم منظور ایشون رو با همون آیه ای که در پیام کوتاه قبل این پست داد منظورش رو فهمیدم! اما سعی داشتم بجای پرداختن به هدف طرف طرح بحث رو پیش بکشم تا وارد یک بحث انحرافی بی فایده و مضر نوشیم! درباره فلسطین بحثباشه من هستم وگرنه کاری به سبز و بنفش و آبی و رنگین کمونی ها ندارم! یک حرف جالب هم بگم! معنای روشنفکر در کشورهای پیشرفته به معنای نخبگانی است که در جهت پیشبرد منافع ملی کار و تلاش میکنند! اما در کشورهای جهان سوم روشنفکر به کسی اطلاق میگردد که درصدد تخریب مملکتش برآید و هر چه بیشتر مخرب باشد روشنفکرتر شناخته میشود! حتی تا دریافت جایزه صلح نوبل میتواند پیش رود! (برداشتی بود آزاد از سخن تاریخی مرحوم پروفسور حسابی در پاسخ به سوال دانشجویی در تعریف جهان سوم!)[/quote] با درود بنده سیاست این فروم در وارد نشدن به این بحث در این مدت رو تحسین می کنم و البته با وجود اینکه نمی خواهم از موضوع خارج بشم در چارچوب ضوابط باید چند نکته کلی و خلاصه رو عرض کنم. برادر عزیز,سعید بزرگوار اگر بحث به تعریف های بین المللی از حرکت در منافع ملی و روشنفکری باشد باشد باید بگویم که احمدلله همانند تمام آن کشورهای جهان سومی که فرمودید ما هم هیچ توفیقی در نداریم. -اول این که اتفاقات اخیر رو برای منافع ملی کشور عزیزمان بسیار ناگوار ارزیابی می کنم. -فارق ار هرگونه قضاوت در مورد ریشه اختلافات بعد از انتخابات با کمی تامل به این نتیجه رسیدم که اگر طرف دعوی اعتقادی به قضاوت شورای نگهبانی که او را تایید صلاحیت کرد نداشت می توانست از انتخابات قبل از رای گیری کناره گیری کند. -کشته شدگان از هر مرام مسلک و بر هر تعدادی برادران و خواهران ما بودند ,از دو طرف انتظار می رفت که خویشتنداری و صبر اسلامی پیشه کنند و بهانه به دست دشمن ندهند که نکردند. -برادر گرامی مصطفی عزیز , روز قیامت از تکلیف می پرسند، نه از نتیجه! ادستیابی به هر مقصد و هدفی هرچند مشروع، پسندیده و معقول باشد نباید جز با ابزار و سایل مشروع و معقول صورت پذیرد.در بین‌ مؤ‌لفه‌های‌ قدرت، خشونت مفهومیست که‌ عموماً‌ نامطبوع‌ بوده‌ و تقریباً‌ همة‌ اندیشمندان‌ پویای اسلامی‌ به‌ اتفاق‌ از آن‌ پرهیز کرده‌ و اِ‌عمال‌ صرف‌ آنها را خصوصاً‌ در روابط‌ نظام‌ سیاسی‌ و مردم‌ توصیه‌ نکرده‌اند. خشونت‌ در حقیقت نوعی‌ از اعمال‌ زور است و با توجه به اینکه در مورد چه کسانی اعمال شده است(نه آدم کش و نه اغتشاش گر و نه جاسوس موساد و نه تروریست از عراق آمده) به‌ همین‌ دلیل‌ با قدرت و اقتدار اسلامی دارای‌ مرزهای‌ آشکاریست.اگرچه نگرش مردم با من یکی نباشد و اگرچه آن ها را عده ای فریب خورده بیش ندانم اما سخن علی (ع) را فراموش نمی کنم که یکی از صفات نیکو در هدایت جامعه را خشنودی مردم با توسل به رفتار ملاطفت‌آمیز و عادلانه‌ با آنها دانسته نه چینش چماق بدست همچون چوپانان گله و یا امنیتی کردن بیش از حد فضای کشور که خود بر بی اعتمادی می افزاید,حال اگر شما آن عده را اقلیتی ناچیز بدانید باید بگویم در اسلام اقلیت و اکثریت معنا ندارد. مومن هنگام تسلط و توانایی گذشت می کند.,مومن رفتارش ملایم است,در داوری ها ستم نمی ورزد و جانبداری نمی کند;عذر پذیر است و جز به راست سخن نمی گوید... هرچند ممکن است این سخنان برای بنده گران تمام شود اما به قول مولا علی (ع) : لَوْلاَ التُّقی لَکُنْتُ اَدهَی العَرَبِ و اما در مورد مسئله فلسطین و این مقاله هرچند بنده به دموکراسی غربی اعتقادی ندارم این خبر هیچ ربطی به دمکراسی و مفاهیمی مثل آن ندارد.
 8. payam

  قاهر F-313

  [quote]جناب payam فكر مي كنم فرمانده نيروي هوايي فرق پهپاد و جنگنده رو بدونن [/quote] قطعا می دونند اما شاید در انتخاب واژگان دقت نمی کنند.
 9. payam

  قاهر F-313

  قرار بود یک UAV جدید در رژه امسال نشان داده شود که بحمدلله نشد. به احتمال زیاد منظور ایشان جنگنده نیست و همان هواپیمای بدون سرنشین است.
 10. سلام بنده از تمامی قسمت های نمایشگاه همان روز اول اون عکس برداری کردم + بخش هوا فضا که موتور ها بود و قطعات اون ها . می خواستم همان روز اول عکس ها رو اینجا ارسال کنم ولی خوب انگار تا اکانت گالری بنده ایجاد بشه باید چند سالی صبر کنم اینه که از خیر ارسالش گذشتم.
 11. [quote]سلام پس پيام جان با اين تفاسير احتمالا با اين مشكل برخورد خواهيم كرد. اگر اين بخش هم مثل سازمان ملل باشه ممكنه از حقوق ما دفاع نشه. ولي اينطور كه در خبرها اومده بود 3 سهميه رو تا الان گرفتيم. اگر فاصله زماني و يا بعد مسافتي با ماهواره بعدي باشه بازهم امكان برخورد دو ماهواره هست؟[/quote] البته مجمع بين المللي آي تي يو از بدو تاسيس چندان موفق در ايجاد يك همگرايي مطلق و الزام آور نبوده اما بايد گفت ساختار اون به گونه اي نيست كه بشه عضوي رو محدود كرد.در واقع فعاليت اين سازمان بسيار جامع است و در حال حاضر 91 كشور عضو رسمي اون هستند. آي‌تي‌يو به عنوان يكي از نهادهاي سازمان ملل متحد، همواره همكاري نزديكي با ساير نهادهاي سازمان (ايكائو، يونسكو، سازمان هواشناسي جهاني، سازمان بين‌المللي كشتيراني و ...) داشته و امروزه نقش و وظيفه آي‌تي‌يو از حد يك كنترل‌كننده فضاي فركانسي در سطح جهان بالاتر رفته، و اين اتحاديه عملاً مسئول جهاني كنترل و توسعه هرگونه ارتباطات راديويي (شبكه اينترنت، شبكه‌هاي تلويزيوني و ...)‌ است. در كشور ايران، سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي وابسته به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، به عنوان نماينده كشور در آي‌تي‌يو حضور دارد. اتحاديه ارتباطات راه دور يا آي‌تي‌يو، بازوي سازمان ملل متحد در زمينه فناوري ارتباطات و اطلاعاتست. در واقع، آي‌تي‌يو كانون جهاني مخابرات و ارتباطات است كه كليه دولت‌ها و همچنين بخش خصوصي و بين‌المللي با آن همكاري و از آن پيروي مي‌كنند.
 12. [quote][quote]این عربا واقعا بیسوادن ... و جالبه که برای نشون دادن بیسوادیشون عجله هم دارند . حدااقل اون احمقایشون که قراره تو رسانه های جمعیشون حرف بزنه ، نمیکنه بره یکم مطالعه کنه ، بعد بیاد حدیث بگه ... فکر کنم اثرات زیاده روی در خوردن سوسمار باشه ![/quote] مهم نيست كه چي ميگن. براي ما تائيد منابع رسمي هوا فضا مهم بود كه اين كار انجام شد و رسما ما به باشگاه فرستندگان ماهواره به فضا اضافه شديم. سوالي كه برام مطرح هست اينه كه ايا هر كشور سهميه خاصي براي ارسال ماهواره داره يا نه؟[/quote] در اين مورد اصطلاحي وجود داره با نام GOA كه مخفف Geostationary orbit allocation است .محدوديتي در فرستادن ماهواره نيست اما بايد براي اينكه فركانس ها با هم اختلاط پيدا نكنه حتما از سازماني به نام آي تي يو يك مجوز بگيريد. در واقع هر ماهواره فقط حق دارد يك رينگ(حلقه) فركانسي رو مافوق دايره استوايي اشغال كنه پس بنابرين تنها يك سري محدود از اسلاتس هاي اوربيتالي وجود داره و بنابرين فقظ به يك ميزان محدود امكان قرار دادن ماهواره و ايجاد ترافيك حركتي در مدارهاي زميني هست. اين موضوع باعث ميشه گاهي اوقات كشورهايي كه در يك طول جغرافيايي اما در عرض جغرافيايي متفاوت هستند بر سر بدست آوردن اين اسلاتس ها به مشاجره بپردازند . به هر حال از طريق سازماني با نام ( ITU (International Telecommunication Union كشورها مي تونند بوسيله مكانيزم سهميه اي اون از حق خودشون دفاع كنند.اين سازماني بخشي از سازمان ملل هست و هر عضو سازمان ملل عضو اين سازمان نيز هست. [url=http://www.itu.int/]ITU official site[/url]
 13. [quote]payam, من با شما مخالفم من فکر می کنم امت اسلامی توی قلبشون ایران روخیلی دوست دارن[/quote] خوب ما مي تونيم براي خودمون شعار بديم كه همه ما رو دوست دارند و تمام حق طلبان جهان ايران را مي ستايند و از اين گونه شعار ها ولي در واقع علاوه بر مشكلاتي كه رهبران مزدور كشورهاي اسلامي بر سر نميان شدن سيماي واقعي انقلاب و واقعيت هاي كشور ما براي امت اسلامي ايجاد مي كنند ما خود نيز در تبليغ و شناساندن اون كاملا نا موفق بوديم. و در مورد آقاي اردوغان:ايشان وقتي مرد هستند كه روابط استراتژيك خود را با رژيم جنايتكار صهيونيستي كاملا قطع كرده و سفير جنايتكار را از اين كشور بيرون كرده و به همكاري استراتژيك با شيطان بزرگ پايان دهند. كسي احتياج به سخنوري و قلدري ايشان در هيچ مجلس ديگري ندارد.
 14. [quote]یکی از مسولین تو اخبار شبکه 2 می گفت ایران تا پنج سال آینده انسان به فضا می فرسته[/quote] بله البته به مدار [b]LEO [/b]كه قبل از اون هم آزمايشاتي رو اول بر روي حيوان انجام مي دهند.در چنين شرايطي قطعا ايران انسان رو با اون كيفيت به فضا فرستاده اما كار اصلي در واقع 10 سال ديگه انشاالله به انجام مي رسه .
 15. [quote][quote]http://www.n2yo.com/?s=33506 در اينجا هم ميتوانيد ماهواره اميد رو به صورت زنده رهگيري كنيد.[/quote] ممنون از لینک . میدونید این رهگیری بر چه مبنایی انجام شده ؟ [color=red] كابر جهاندار به علت تكرار تخلف پست متوالي از تاپيك اخراج ميشويد. ارماني[/color][/quote] فرموديد مبناي رهگيري ماهواره در اون وب سايت چيست. مي خواستم صحبت خودم رو اصلاح و تكميل كنم. مبناي رهگيري اون وب سايت بر پايه مشاهده راديويي است. در واقع لغتي هست در اين باب به نام تلسكوپ راديويي. در مورد تلسكوپ راديويي بايد بگم از آونجا كه مزيت عمده استفاده از امواج راديويي براي مشاهده آسمان، امكان رصد در نور روز و هواي ابري است و با توجه به اينكه در ساخت تلسكوپ‌هاي راديويي برخلاف تلسكوپ‌هاي نوري نيازي به دقت زياد نيست، بهره‌گيري از بخش راديويي طيف الكترومغناطيسي به منظور مطالعه اجرام سماوي در طي چند دهه اخير مورد توجه بيشتري قرار گرفته. استفاده از روش‌هايي نظير تداخل سنجي و انطباق كانون‌هاي چندين راديو تلسكوپ هم ما را قادر به ساخت مجموعه‌هايي عظيم از تلسكوپ‌هاي راديويي با توان تفكيك بسيار بالا ساخته . اين مجموعه‌هاي عظيم كه هريك از هشت قسمت اصلي آنتن، پيش تقويت كننده، مخلوط كننده، نوسان ساز، تقويت كننده موج متوسط، آشكارساز مجذوري، تقويت كننده DC، و ابزار ضبط اطلاعات ساخته مي‌شود، منجمان را به تصويرسازي از اجرامي كه در بخش راديويي طيف بيشتر پرتوافشاني مي‌كنند، قادر مي‌سازه. اصولا تلسكوب راديويي ابزاري براي مشاهده راديويي آسمان است كه از نظر ساختار كلي بسيار شبيه يك راديوي معمولي عمل مي‌كند، و همانند راديوهاي معمولي از آنتن، تقويت‌كننده و آشكار‌ساز تشكيل شده . آنتن‌ها مي‌توانند از يك آنتن ساده و معمولي نيم موج دو قطبي، نظير آنچه در گيرنده‌هاي تلويزيوني استفاده مي‌شود، تا آنتن‌هاي مجهز به بشقاب‌هاي عظيم 300 متري متغير باشند. اين يه توضيح مختصر بود.توضيحات تكميلي بهتره در يك تاپيك مجزا باشه.