call-of-duty

تاپیک جامع موشک ضد زره FGM-148 جاولین ( Javelin)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دقیقا اینطوری میشه. این عکس هم از خود گالری سایت هست.

me_9.jpg

بابت پست متوالی ببخشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]راستی جاولین با این مدل برخورد یعنی از بالا، در مقابل مرکاوا 4 چه کار میکنه؟ تانک رو منهدم میکنه؟[/quote]

[quote]چون برای زدن مرکاوا تنها راه فعلی اصابت موشک از بالا به تانک هست.[/quote]

فراموش نكنيد تنها تانكي كه محافظت از بالا داره همين مركاوا-4 هست.يعني جاولين به احتمال

زياد توانايي چنداني در مقابل مركاوا-4 نداره!

ولي راههاي ديگه‌اي براي انهدام مركاوا-4 هست.مثلا هدف قرار دادن قسمت اگزوز تانك(كنار

بدنه در جلوي تانك) با موشكي مثل كورنت.با اين كار،در بدترين حالت موتور تانك از كار ميفته و اگر

شانس باهامون يار باشه بدنه هم شكافته ميشه و خدمه به درك واصل ميشن.[/quote]

بر خلاف تبلیغاتی که علیه مرکاوا-4 در جنگ 33 روزه شد، این تانک وظیفه خود رو به نحو احسنت انجام داد. منتهی قدرت حملات تیم های شکار تانک حزب الله به قدری بود که کمترین تلفاتی که یک نیروی زرهی می توانست بدهد همین اندازه بود. "الون بن دیوید" کارشناس نظامی شبکه یک اسرائیل همان موقع در مصاحبه ای اعلام کرد(به مضمون) که مرکاوا-4 را اینقدر نکوبید، همین تانک تلفات نیروهای ما را به ربع تقلیل داد.[/quote]

عزيزم البته که اسرايليها دروغ ميگن!! کارخانه اين تانک تعطيل شد بعد از جنگ 33 روزه ! و حزب الله 124 تانک merkava-4 سرنگون کرد.ترکيه خريد تانک merkava-4 رو فسخ شده اعلام کرد! :mrgreen: :( icon_cool :mrgreen:
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عزيزم البته که اسرايليها دروغ ميگن!! کارخانه اين تانک تعطيل شد بعد از جنگ 33 روزه ! و حزب الله 124 تانک merkava-4 سرنگون کرد.ترکيه خريد تانک merkava-4 رو فسخ شده اعلام کرد![/quote]

من در حدود 80 عدد شنیدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان تشكر ولي اين مركاوا-2 هست نه مركاوا-4.اين رو با RPG-29 به هرجاش كه بزني رفته

هوا.فكر ميكنم منظورتون رو فهميدم.فاصله‌ي بين برجك و شاسي در مركاوا-4 زياده،پس ميتونه

هدف خوبي باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولي بدونيد خود حزب الله هم ادعاي نابودي چند صد مركاوا(اونم از مارك4) رو نداره.اينها يك نوع

جنگ رواني بر ضد جهودها هست كه الحمدلله تا الان موفق هم بوده و خودشون رو در مورد

توانايي مركاوا-4 به شك انداخته.كلا زياد نميشه به گزارش خبرنگاران بي اطلاع ما استناد كرد.

هر وقت عكس بيش از 5 تا مركاوا-4 منهدم شده پيدا كرديد به من هم نشون بديد.تلفات زرهي

اسراييل بيشتر به مركاوا-2 و مركاوا-3 مربوط ميشه.[/quote]

تایید میشه.

آنچه که اعلام شده ، تلفات 120 تانک مرکاوا در کلاس های مختلف بوده که مرکاوا4 بخش کمی از اونها بوده.

البته شما بهتر از من میدونید که اسرائیل چقدر حساس هست روی این سلاح هایی که سالها روش تبلیغات کرده بودند.

بنا براین نباید انتظار داشته باشیم که از این بیشتر عکس از مرکاوا 4 زده شده، باشه.
اما در کل قبول دارم که مرکاوا 4 سهم خیلی کمتری از تلفات مرکاواها داشته.

[quote]
عزيزم البته که اسرايليها دروغ ميگن!! کارخانه اين تانک تعطيل شد بعد از جنگ 33 روزه ! و حزب الله 124 تانک merkava-4 سرنگون کرد.ترکيه خريد تانک merkava-4 رو فسخ شده اعلام کرد! [/quote]

با عرض معذرت شما اشتباه میکنید.

124 تا مرکاوا4؟؟

همون طور که جناب Reichsmarschall فرمودند، آمار مربوط به کل تانک های مرکاوا بوده. نه تنها مرکاوا 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رضا جان تشكر ولي اين مركاوا-2 هست نه مركاوا-4.اين رو با RPG-29 به هرجاش كه بزني رفته

هوا.فكر ميكنم منظورتون رو فهميدم.فاصله‌ي بين برجك و شاسي در مركاوا-4 زياده،پس ميتونه

هدف خوبي باشه.[/quote]
مگه از اون ناحیه محافظت نمیشه؟!!
به نظر من که از چرخ تا برجک کاملا تحت حفاظ هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رضا جان تشكر ولي اين مركاوا-2 هست نه مركاوا-4.اين رو با RPG-29 به هرجاش كه بزني رفته

هدف خوبي باشه.[/quote]

میدونم که مرکاوا4 نیست.

فقط میخواستم که نقطه ی هدف قرار دادن رو بگم. که شما کاملتر فرمودید: بین برجک و شاسی.

من فیلمش رو دیدم، که واقعا هیجان انگیزه این صحنه و یک صدای مهیبی ایجاد میشه لحظه ی پریدن برجک . واقعا جیگر آدم خنک میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]رضا جان تشكر ولي اين مركاوا-2 هست نه مركاوا-4.اين رو با RPG-29 به هرجاش كه بزني رفته

هدف خوبي باشه.[/quote]

میدونم که مرکاوا4 نیست.

فقط میخواستم که نقطه ی هدف قرار دادن رو بگم. که شما کاملتر فرمودید: بین برجک و شاسی.

من فیلمش رو دیدم، که واقعا هیجان انگیزه این صحنه و یک صدای مهیبی ایجاد میشه لحظه ی پریدن برجک . واقعا جیگر آدم خنک میشه.[/quote]

آره حق با شماست. من کمي تند رفتم ولي 124 واقعا منهدم شده. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
عزيزم البته که اسرايليها دروغ ميگن!! کارخانه اين تانک تعطيل شد بعد از جنگ 33 روزه ! و حزب الله 124 تانک merkava-4 سرنگون کرد.ترکيه خريد تانک merkava-4 رو فسخ شده اعلام کرد! :mrgreen: icon_cool :mrgreen: :mrgreen:][/quote]

برادر عزیزم تانک مرکاوا-4 MBT اصلی نیروی زمینی ارتش اسرائیل هست و فکر نمی کنم هم حالا یا هیچ وقت دیگه به کشور دیگه ای (اونم ترکیه :( ) بفروشه. فکر می کنم منظور شما قرارداد ارتقای تانک های M-60 ترکیه به استاندارد A3 هست که صحبت از فسخ آن مدتی در رسانه ها انجام شده بود. 124 تانک رو هم فکر کنم دوستان توضیح دادند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سیستمی هست که اسمشو نمیدونم! هر موشکی که به سوی تانک میاد رو شناسایی میکنه و با شلیک صوتی (صوت پرقدرت) به سمت موشک اونو قبل از اصابت به تانک منهدم میکنه!
از این فناوری روی مرکاوا 4 استفاده شده؟ اگه شده که هدف قرار دادن بین برجک و بدنه که نا ممکن میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یک سیستمی هست که اسمشو نمیدونم! هر موشکی که به سوی تانک میاد رو شناسایی میکنه و با شلیک صوتی (صوت پرقدرت) به سمت موشک اونو قبل از اصابت به تانک منهدم میکنه!
از این فناوری روی مرکاوا 4 استفاده شده؟ اگه شده که هدف قرار دادن بین برجک و بدنه که نا ممکن میشه![/quote]

من تا حالا چنین چیزی رو ندیدم و نشنیدم.

اگر این جوری بود که مرکاوا4 نباید زده میشد تو جنگ تموز.

اون چیزی که من دیدم، دقیقا اصابت بین برجک و شاسی و پریدن برجک بود.

[b]البته اصراری هم ندارم که بخوام بحث کنم که حتما همین درسته.[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول از دکتر عباسی

64 تانک میرکاوا در جنگ 33 روزه نابود شد

دکتر مدل میرکاوا رو ذکر نکرد

من توی یک وبلاگ خوندم که در حدود 80 تانک میرکاوا منهدم شده ولی گفته ی دکتر برای من مستند تره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
عزيزم البته که اسرايليها دروغ ميگن!! کارخانه اين تانک تعطيل شد بعد از جنگ 33 روزه ! و حزب الله 124 تانک merkava-4 سرنگون کرد.ترکيه خريد تانک merkava-4 رو فسخ شده اعلام کرد! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:][/quote]

برادر عزیزم تانک مرکاوا-4 MBT اصلی نیروی زمینی ارتش اسرائیل هست و فکر نمی کنم هم حالا یا هیچ وقت دیگه به کشور دیگه ای (اونم ترکیه :( ) بفروشه. فکر می کنم منظور شما قرارداد ارتقای تانک های M-60 ترکیه به استاندارد A3 هست که صحبت از فسخ آن مدتی در رسانه ها انجام شده بود. 124 تانک رو هم فکر کنم دوستان توضیح دادند.[/quote]
خيلي خيلي معضرت ميخواهم باز هم حرفهاي قاطي پاتي زدم icon_cool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یک سیستمی هست که اسمشو نمیدونم! هر موشکی که به سوی تانک میاد رو شناسایی میکنه و با شلیک صوتی (صوت پرقدرت) به سمت موشک اونو قبل از اصابت به تانک منهدم میکنه!
از این فناوری روی مرکاوا 4 استفاده شده؟ اگه شده که هدف قرار دادن بین برجک و بدنه که نا ممکن میشه![/quote]

فکر می کنم منظور شما سیستم حفاظت فعال trophy ساخت ارتش اسرائیل برای دفاع از مرکاوا ها در مقابل موشکهای ضد تانک هست که این سیستم پس از قریب یک دهه طراحی و تست در سال 2008 توسط وزارت دفاع اسرائیل تایید و نصب آن بر روی مرکاوا ها آغاز شد. البته این سیستم در مقابل موشک های جدید که قابلیت فریب رادار سیستم trophy رو داره آسیپ پذیره(دست رو دست زیاده). نمیدونم توی سایت نحوه کار سیستم Trophy بحث شده یا نه. اگر موجود نبود انشاءالله مصور خدمت دوستان ارائه می دم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

[align=center]Merkava 1[/align]

[align=center]lowbr8cllwrb3b71x3rn.jpg[/align]
[align=center]
Merkava 2[/align]

[align=center]db3usj28qpn51nhdv7px.jpg[/align]

[align=center]Merkava 3[/align]

[align=center]amjvky3jck2y8pazuot1.jpg[/align]

[align=center]Merkava 3[/align]

[align=center]h1z4ig1s2yywqfmgp7k9.jpg[/align]

[align=center]Merkava 4[/align]

[align=center]9m1uwna3aob3twticinn.jpg[/align]

[align=center]Merkava 4[/align]

[align=center]pd23uvrs3vwfgfvnacq2.jpg[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.