call-of-duty

تاپیک جامع موشک ضد زره FGM-148 جاولین ( Javelin)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

mhm عزيز اگر اين فيلمي كه گذاشتيد همون برنامه‌ي مشهور FUTURE WEAPONS شبكه‌ي

ديسكاوري هست من ديدمش.فوق العاده هست.بخصوص مجري برنامه(مك) كه خودش 10

سال از سربازان(جنايتكاران) USMC بوده.

بله جناب Reichsmarschall، این ویدیو مربوط به سری Future Weapons کانال دیسکاوری هست که از سال 2006 شبکه های دیسکاوری و میلیتاری به نوبت اون رو پخش کردند. مجری این برنامه Richard Machowicz معروف به "مک" از تکاوران ویژه نیروی دریایی ایالات متحده(SEALs) است که در اواسط دهه 80 و در همان اوان تأسیس یگان فک های نیروی دریایی وارد اون شد. این جناب "مک" از اون جانورهای میلیتاری هست و تقریبا شاخه ای نیست که واردش نشده باشه. سری Future Weapons با اجرای او مجموعه ارزشمندی است که به تست سلاح های جدید ایالات متحده می پردازه و اطلاعات ذی قیمتی رو به دست میده. به دوستان حرفه ای سایت پیشنهاد می کنم که حتما با نحوه کار سلاح های "شیطان بزرگ" از طریق این مجموعه آشنا بشن.
93Mack.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
mhm عزيز اگر اين فيلمي كه گذاشتيد همون برنامه‌ي مشهور FUTURE WEAPONS شبكه‌ي

ديسكاوري هست من ديدمش.فوق العاده هست.بخصوص مجري برنامه(مك) كه خودش 10

سال از سربازان(جنايتكاران) USMC بوده.[/quote]

بله جناب Reichsmarschall، این ویدیو مربوط به سری Future Weapons کانال دیسکاوری هست که از سال 2006 شبکه های دیسکاوری و میلیتاری به نوبت اون رو پخش کردند. مجری این برنامه Richard Machowicz معروف به "مک" از تکاوران ویژه نیروی دریایی ایالات متحده(SEALs) است که در اواسط دهه 80 و در همان اوان تأسیس یگان فک های نیروی دریایی وارد اون شد. این جناب "مک" از اون جانورهای میلیتاری هست و تقریبا شاخه ای نیست که واردش نشده باشه. سری Future Weapons با اجرای او مجموعه ارزشمندی است که به تست سلاح های جدید ایالات متحده می پردازه و اطلاعات ذی قیمتی رو به دست میده. به دوستان حرفه ای سایت پیشنهاد می کنم که حتما با نحوه کار سلاح های "شیطان بزرگ" از طریق این مجموعه آشنا بشن.
[URL=http://axupload.com/1/view.php?filename=93Mack.jpg][img]http://axupload.com/1/images/93Mack.jpg[/img][/URL][/quote]

يعني هدف آمريکا از اين برنامه چيه که سلاح هاي پيشرفته خودش رو لو ميده تو اين برنامه. من يک قسمتشو ديدم اون پهبادهاي کوچيک که دسته جمعي پرواز ميکنن به صورت انبوه و با هم تبادل اطلاعات ميکنن خيلي وحشتناک بود و بعد از شناسايي روهدف شيرجه رفته و نابودش ميکنن! :( همين پدافند جديد 8 لول که رونمايي شد جون ميده واسه زدن اين فسقليهاي خطرناک! اگه يادم باشه 1.5 طول 2 بالش و 1.3 درازيش بود? :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]يعني هدف آمريکا از اين برنامه چيه که سلاح هاي پيشرفته خودش رو لو ميده تو اين برنامه[/quote]

اين سلاحها كه استراتژيك نيستن.معمولا سلاحهاي دستي و ضدتانك هستن البته موشك تاد

هم يكي از برنامه‌هاي اين مجموعه بود.در اين برنامه تسليحات جديد آمريكا،اروپاي غربي

(خصوصا سوئد و آلمان) و اسراييل نمايش داده ميشوند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام
امروز یکی از رزمنده های زمان جنگ رو دیدم و کلی صحبت کردیم. بحث همین موشک مالیوتکا شد.
به من گفت یکی از دوستان صمیمی اش رکورددار زدن تانک توسط موشک مالیوتکا است. میگفت مثل اینکه 155 دستگاه تانک زده ( و به همین جهت حاج همت عاشق این رزمنده شده بوده) و رقیب اون بنده خدا یک ارتشی هست که 154 دستگاه تانک رو البته با موشک تاو زده.
خیلی برام جالب بود. اگه تونستم و اون رزمنده رو پیدا کردم، یه گزارشی از اقداماتش و همچنین ترفندها و خاطراتش رو داخل یک تاپیک جدید پست میکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باسلام

امروز یکی از رزمنده های زمان جنگ رو دیدم و کلی صحبت کردیم. بحث همین موشک مالیوتکا شد.
به من گفت یکی از دوستان صمیمی اش رکورددار زدن تانک توسط موشک مالیوتکا است. میگفت مثل اینکه 155 دستگاه تانک زده ( و به همین جهت حاج همت عاشق این رزمنده شده بوده) و رقیب اون بنده خدا یک ارتشی هست که 154 دستگاه تانک رو البته با موشک تاو زده.
خیلی برام جالب بود. اگه تونستم و اون رزمنده رو پیدا کردم، یه گزارشی از اقداماتش و همچنین ترفندها و خاطراتش رو داخل یک تاپیک جدید پست میکنم.

سلام.

فکر کنم که اون فیلمی که گفته بودی رو پیدا کردم. این فیلم مال سال 64 منطقه ی عملیاتی والفجر 8 هست.

از سایت مبارزه کلیپ

مستقیم فرمت 3gp:

http://www.netiran.info/uploads_group/1000/49/8816.3gp

مستقیم فرمت wmv:

http://aks98.com/images/yrrdmwpuua6lgbzsnds.wmv

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يعني هدف آمريکا از اين برنامه چيه که سلاح هاي پيشرفته خودش رو لو ميده تو اين برنامه

دوست گرانقدر من، شما در این برنامه با تبلیغ فوق العاده ای از تسلیحات غربی مواجه هستید که غالبا برای مخاطب مبتدی و ناآشنا به امور نظامی تصویر یک سلاح برتر و قدرت بلامنازع را بدست می دهد. این برنامه در حقیقت به تبلیغ سلاح های غربی به خصوص امریکایی می پردازه و کاربرد عملیاتی آنها به اضافه دقت، قدرت تخریب و ... رو به نمایش می گذاره و خبری از مباحث فنی و به اصطلاح لو دادن جزئیات سلاح در اون دیده نمی شه. در حقیقت در اینجا شما با یک مانور کاملا کنترل شده و کانالیزه روبرو هستید که نه برای ارزیابی فرمانده هان که برای جذب و تأثیرگذاری بر مخاطب عام نمایش داده می شود. ولی علیرغم تمام موارد فوق، برای یک کارشناس مسائل نظامی همین مقدار هم قابل بررسی و تحلیل هست و بعنوان منبع می تونه مورد استفاده قرار می گیره (البته نه منبع خام :| )

خوب دوستان اگر کسی لینکی از این مجموعه واسه دانلود داره قرار بده

این لینک یکی از قسمت های این مجموعه با عنوان "Maximum Firepower" هست که برای دوستان آپلود کردم.

13Maximum_Firepower.jpg

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه - کاملا با نظر دوست خوبم موافقم . این برنامه ها به گونه ای فقط به افزایش میل رویای امریکایی و تحریک مخاطب برای قدرت اول دانستن امریکا می پردازه . به طور کلی جنبه پیام بازرگانی برای معرفی تسلیحات داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقایان ببخشید ! در مورد اون روش ابتکاری بنده در مورد موشک ضد تانک هم اگر نظر میدادید بد نبود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عزیزان ! یه راه بهتون یاد میدم که همین موشکهای هدایت شونده خودمون رو مثل چاولین بزنید تو سر تانک ! اونم اینکه کاربر از ابتدا یا بعد از شلیک موشک و با توجه به برد نهایی موشک ، اون رو به سمت بالا هدایت کنه ! دوستان مستحضر هستند که انواع موشک هدایت لیزری ، به اون سمتی حرکت میکنند که هدایتگر لیزری به اون سمت نشانه رفته و انواع دیگر که فایر فورگت هم ندارن در هر حال به وسیله کاربر هدایت میشن ! شما موشک رو شلیک کن و اون رو بفرست بالا ، تو یه ارتفاع خوبی که رسید بعد با کمک همون دستگاه هدایت کننده اون رو شیرجه بده به سمت تانک ! البته نظر من اینه که تا لحظات آخر شما لیزر رو مستقیماً روی بدنه تانک ننداز که دستگاههای پیش اخطار فعال بشه . بغل تانک رو هم نشانه رفتی قبوله ! بعد از اینکه مطمئن شدی خدمه تانک فرصت واکنش ندارند سریعاً لیزر رو بنداز روی تانک تا موشک بخوره تو مغز آقا تانکه ! البته این روش تمرین لازم داره و نیروی کاربر برای این باید آموزش دیده باشه ! خلاصه کلام ((شدنی هست)) !
نمونه مجازیش رو هم بنده توی battlefield2 امتحان کردم و جواب هم داد و کلی هم حال داد ! پشت یک سنگر رو که نیرو توش بود و مستقیم نمیشد بهش حمله کرد رو همین جوری زدیم ! و همین طور در مورد تانک ها ! خلاصه خودم تو کفش مونده بودم ! :|[/quote]

در مورد موشکهایی که دنبال بازگشت اثر نور لیزر هستند این روش خیلی سخت است ! مثلا در دشت یا صحرا اگر بخواهیم موشک رو به سمت هوا یا ارتفاع هدایت کنیم نقطه ای برای رفلکس لیزر و جستجو توسط چشم موشک نیست ! در مورد موشکهای هدایت سیمی و اونهایی که ارتباط روی خط لیزر با موشک دارند این روش خوب است ولی نیاز به تمرین و اپراتور حرفه ای دارد . روش بسیار سختی است و در وافعیت باید اپراتور تمرین زیادی برای انجام این روش انجام داده باشد و امکان خطا و شاید عدم برخورد موشک زیاد است .

کلا میشه یک نمونه زیروسکوپ روی موشک قرار داد که پس از شلیک با یک بوستر قوی به اون ارتفاع بده ولی برای موشکهای معمولی ارتفاع گرفتن مقدار زیادی از انرزی و سوخت موشک رو حروم می کنه . این روش مشابه سیستم حمله هلی کوپترهای ضد تانک میشه فرض کرد که از ارتفاع و از زاویه موشک اونها برخورد می کنه با هدف .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب سرگرد ! خیلی هم سخت نیست ! شما با یک بازی واقعی مثل باتل فیلد امتحان کن ، خواهی دید که میشه ! در مورد اونهایی که هدایت لیزری هستند و نیاز به بازتاب نور لیزر دارند هم میشه یه تغییراتی تو لانچر داد که با سمت هوا شلیک کنه ، فقط باید توی موشک یه تایمر بذاری که مثلا بعد از گذشت 5 ثانیه یا کمتر و یا بیشتر چشم سنسور رو روشن کنه ! یعنی سنسور با تأخیر شروع به کار کنه که موشک اوج بگیره ! در ضمن ، موشکی که 3 کیلومتر برد داره ، برای اوج گرفتن و برخورد به هدفی که در 2 کیلومتری قرار داره به مشکل بر نمیخوره و سوخت کم نمیاره ! این روش برد نهایی موشک رو فدای تأثیر بیشتر موشک بر روی هدف میکنه ! توی همین کلیپ مستندی که دوستان از عملیات والفجر 8 گذاشتن هم اگر دقت کنید میبینید که لانچر موشک مالیوتکا روی سطح شیب دار بود و اول یه مقداری اوج گرفت و بعد به هدف خورد ! البته نمیخوام بگم دلیل کار اون رزمنده حتما استفاده از روش ((برخورد از بالا)) بوده ! ولی بعید هم نیست که در اون زمان ایشون به این نکته دست پیدا کرده بوده :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر خوبیه ولی مالیوتکایی که اون رزمنده شلیک کرد برای از کار انداختن تهدید زرهی اون دوره مناسب بوده . البته تو این روشی که شما میگید محدودیت برد برای شلیک بوجود می یاد مثلا باید حتما حدود 1500 با تانک فاصله داشته باشیم تا موشک چشمش روشن شود و بتواند از بالا شیرجه بزند . اتفاقا پرتاب با زاویه فکر بسیار مفیدی است : 1 - می توان لانچر رو در سنگر یا گودال بدور از اتش و دید دشمن پنهان کرد و سیستم هدایت و هدف یاب رو جدا از لانچر و در منطقه ای دیگر بصورت استتار قرار داد و هم تیر انداز در امان است و هم لانچر . 2 - احتمال ضربه و برخورد به نقاط اسیب پذیر تانک بیشتر است.

colonelshak%7E0.jpg

ولی یک مسئله که اینجا پیش می اید این است که باید موشک با زاویه بالا به تانک برخورد کنه و گرنه در شلیک مستقیم و معمولی هم می توان برجک و دهلیز های فرمانده و توپچی رو هدف قرار داد . باید موشک با زاویه شیرجه بالا به بالای برجک برخورد کند که این سخت است .

بازی Battle Field که واقعی نیست ! :| شما2 Armed assualt یا Opration flashpoint قدیمی رو بازی کن بعد واقعیت دستت می یاد :( icon_razz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 تا مطلب ! یکی اینکه همین الان توی کشورمون برنامه نویسهایی هستند که میتونن محیط رو شبیه سازی کنند و با قوانین فیزیک بازیهایی بسازند فقط برای تمرین نیروهای نظامی که شما میتونی به صورت مجازی تجربه خودت رو بالا ببری ! دوم اینکه سیمولیتور هم الان تو ایران داریم که نمیدونم برای چه صلاحهایی کاربردی شده !
ولی کلا بازی سازی برای تمرین خیلی خوب و ارزان در میاد ! با این راه دیگه مشکل تمرین برای حرفه ای کردن نیرو هم حل میشه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.