Phantom3

جنگ آغاز می شود - ترکیه و اسرائیل در جنگ!!!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]اینکه دولت ترکیه از این موضوع بهره برداری سیاسی می کنه هیچ شکی در اون نیست ... امروز در منطقه خاور میانه به غیر از کشور ما تنها کشوری که با اسراییل در حالت جنگی به سر می برد سوریه است که اون هم اعلام کرده در صورت پس دادن زمین هاش با اونها صلح می کنه ...البته لبنان رو هم باید به حساب بیاریم ... امروز تمام کشور های عربی بدون استثنا اسراییل رو به رسمیت شناختند (جهان عرب) حتی فلسطنیان هم البته اکثرشون با این موضوع موافقند ...
اینکه ما منتظر جنگ میان ترکیه و اسراییل باشیم از روی بی اطلاعی از وضعیت منطقه است ... پیش کشیدن غیرت در ترکیه و غیره هم همین طور امروز اقتصاد حرف اول رو در سیاست میزنه و ترکیه هم که به شدت وابسته به صنعت گردش گری و سرمایه گزاران غربی است که البته این یک سیاست بسیار درست از سوی ترکیه است از نظر اقتصادی ...حتی تمام این کشور ها که تا چند سال پیش شعار القدس عربی و ازادی قدس رو سر می دادند امروز خودشان را از این مساله کنار کشیدن و به جرات می توان گفت که چند سال اینده اونها هم از متحدان اسراییل مانند ترکیه در منطقه در میان ... همین الان مصر به عنوان رهبر کشور های عربی با داشتن همچین مناسباتی باز هم از محبوبیتی زیاد بین فلسطینیان برخوردار است ...
امیدوارم دوستان به دور از شعار های احساسی بیشتر بر روی این مقوله فکر کنند .[/quote]

ببینید به نظر من شما چند تا از گزاره هاتون اشتباه بود و بحث رو هم به اشتباه کشید.

1- همه میدونیم که ترکیه، سالهاست که دنبال پیوستن به اتحادیه اروپا ست. و برای رسیدن به این مهم از هر چیزی اش از دین و ملیت اش بگید زده. حتی تا جایی که حجاب رو هم در مدارس ممنوع کرد. و کاملا سیاست های لائیکی رو در پیش گرفت.

من هم میگم که اونها به راحتی دست برنمی دارند، از این مهم و اقتصاد هم شوخی بردار نیست. اما آیا میشه برام توضیح بدید که آیا ترکیه تغییر رویه داده یا نه؟ نه به طور 100% قبول دارم . هنوز هم تلاش میکنه . اما دیگه حاضر نیست هر کاری بکنه. وقتی اونها دیدند که اتحادیه اروپا تا تونست از اونها امتیاز گرفت و دوشیدشون و آخر سر هم هنوز اونها رو به اتحادیه اروپا ملحق نکرده، جلوی این روند باج دهی رو گرفتند.

وگرنه اگر تغییر رویه ندادند، نیازی نبود که این همه انتقاداتش رو بعد از جنگ غزه تند کنه به اسرائیل. باید مثل گذشته غربی موضع میگرفت. نباید تو اجلاس داووس حال پرز رو میگرفت. نباید با اسرائیل زورآزمایی دیپلماتیک میکرد. و نباید در قبال موضوع ایران موضعی غیر غربی میگرفت.

این تغییر روند ترک ها کاملا واضح و مبرهنه. که متاسفانه شما اون رو در نظرتون نادیده گرفتید. البته من هم مثل شما معتقدم که به حالت جنگی نخواهد رسید. چرا که در ترکیه ، ارتش وضعیتی متفاوت با ایران و ... داره. و کلا دولتی ها هم حاضر به وضعیت جنگی نیستند.

ترک ها الان به این نتیجه رسیدند که اروپایی ها بیشتر باج خواهی کردند و وقت کشی. و اونها الان بیشتر دنبال احیای جایگاه خود در جهان اسلام هستند تا بعد به تبع اون در دنیا مستقل مناقشه کنند.

2- گفتید که عرب ها چند سال آینده متحد اسرائیل میشن، این هم یک اشتباه دیگه است. در این سطح شما نمی تونید پیش بینی کنید. مثلا یه مدته که قطر موضعی متفاوت با عربستان و اردن و .... میگیره. باز هم تاکید میکنم، نه اینکه واقعا هیچ تمایلی دیگه نداره. نه . اما میشه گفت که لااقل در کوتاه مدت تغییر رویه داده. بنابراین ، متحد شدن همه جهان عرب با اسرائیل ، حرفی ناپخته است.

3- از محبوبیت مصر گفتید. این که دیگه خیلی بی سند بود. شما باید بهتر از من بدونید که بعد پیروزی های جبهه مقاومت در جنگ 33 روزه و 22 روزه که از اول تاریخ درگیری ها با اسرائیل بی سابقه بوده، محبوبترین افراد نزدیک ترین افراد به مقاومت بودند.الجزیره که دیگه مال ایران نیست. که بگیم نظر سنجی اش غیرواقعی است. محبوبیت بالای سیدحسن و احمدی نژاد برای ما چه پیامی رو میتونه داشته باشه. غیر اینه که مقاومت محبوبیتش افزایش پیدا کرده.

امیدوارم نگید که چشم بسته است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست گرامی
اینکه ترکیه از پذیرفته نشدنش بعد بیست وچند سال در اتحادییه اروپا ناراحت باشه هیچ شکی در اون نیست اما دوست خوبم ترکها در طی همین 5 سال گذشته بیش از 190میلیارد دلار بازهم تکرار می کنم بیش از 190 میلیارد دلار سرمایه گزاری مستقیم وغیر مستقیم همین اروپایی ها رو جذب کرده (منبع:مجله اقتصادیeconomist) سرمایه گذاری مستقیم و درون ریز سرمایه های خارجی در ترکیه تا پایان سال 2007 بیش از 40میلیارد دلار و تا پایان 2009 به 60 میلیارد دلار رسید توجه داشته باشید این همان سالی است که بحران اقتصادی در جهان وجود داشت..... اونها به دنبال بگفته شما درسته یک رهبری در جهان اسلام اند و این دید نتنها سیاسی بلکه اقتصادی است ... در مورد روابط اعراب بعدها مشخص مشه اما اینکه این پیش بینی غلطه یا نه ...
در مورد محبوبیت مصر هنوز هم حماس و رقیبش مصر رو به عنوان میانجی انتخاب کردن همان مصریکه گذرگاه هاش با حماس بیشترین تلافات رو داشته..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست گرامی
اینکه ترکیه از پذیرفته نشدنش بعد بیست وچند سال در اتحادییه اروپا ناراحت باشه هیچ شکی در اون نیست اما دوست خوبم ترکها در طی همین 5 سال گذشته بیش از 190میلیارد دلار بازهم تکرار می کنم بیش از 190 میلیارد دلار سرمایه گزاری مستقیم وغیر مستقیم همین اروپایی ها رو جذب کرده (منبع:مجله اقتصادیeconomist) سرمایه گذاری مستقیم و درون ریز سرمایه های خارجی در ترکیه تا پایان سال 2007 بیش از 40میلیارد دلار و تا پایان 2009 به 60 میلیارد دلار رسید توجه داشته باشید این همان سالی است که بحران اقتصادی در جهان وجود داشت وامروز ترکیه ششمین قدرت اقتصادی اروپاست بدون نفت وگاز ..... اونها به دنبال بگفته شما درسته یک رهبری در جهان اسلام اند و این دید نتنها سیاسی بلکه اقتصادی است ... در مورد روابط اعراب بعدها مشخص مشه اما اینکه این پیش بینی غلطه یا نه ...
در مورد محبوبیت مصر هنوز هم حماس و رقیبش مصر رو به عنوان میانجی انتخاب کردن همان مصریکه گذرگاه هاش با حماس بیشترین تلافات رو داشته..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
این ساده انگاری اگر فرض کنیم بخاطر دولت اسلامگرای ترکیه وبخاطر مردم اون روابط استراتژیک خودشون را با اسرائیل قطع کنند
رابطه با اسرائیل برای ترکیه یک استرات|ی هست و ترکیه هیچ موقع دوست نداره بیخ گوش خودش
دشمن داشته باشه و تازه مورد خشم امریکا قرار بگیره
بعد از دولت آقای اردوغان باید نتیجه را دید ؟؟؟؟؟
تو ترکیه لائیک ها طرفدارپیشرفت هستند و پیشرفت را توی ارتباط با غرب(اسرائیل)می بینند
تو ترکیه لائیک ها قدرت زیادی دارند باید عکس العمل اونها روهم دید ارتششونم بحث با خوتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فانتوم جان شرمنده که فضولی میکنم اما اگر اسم تاپیک رو میزاشتی مقایسه(یا بررسی) توان نظامی ترکیه و اسراییل بهتر نبود؟
اینطوری فکر کنم هم شما به منظورت میرسیدی و هم بحث به بیراهه نمیرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صهيونيست ها گفتن كه اگر رابطه با تركيه به بحران بخوره و قطع بشه سالي 1.5 ميليارد دلار خسارت خواهند ديد ! ... البته جبرانش توي اون منطقه براي صهيونيستها سخته اما براي تركيه نه . تركيه به همين قطع ارتباط اقتصادي هم بسنده كنه كافيه و اين واسه خودش به اندازه يه جنگ محدود خسارت بار هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست گرامی
اینکه ترکیه از پذیرفته نشدنش بعد بیست وچند سال در اتحادییه اروپا ناراحت باشه هیچ شکی در اون نیست اما دوست خوبم ترکها در طی همین 5 سال گذشته بیش از 190میلیارد دلار بازهم تکرار می کنم بیش از 190 میلیارد دلار سرمایه گزاری مستقیم وغیر مستقیم همین اروپایی ها رو جذب کرده (منبع:مجله اقتصادیeconomist) سرمایه گذاری مستقیم و درون ریز سرمایه های خارجی در ترکیه تا پایان سال 2007 بیش از 40میلیارد دلار و تا پایان 2009 به 60 میلیارد دلار رسید توجه داشته باشید این همان سالی است که بحران اقتصادی در جهان وجود داشت..... اونها به دنبال بگفته شما درسته یک رهبری در جهان اسلام اند و این دید نتنها سیاسی بلکه اقتصادی است ... در مورد روابط اعراب بعدها مشخص مشه اما اینکه این پیش بینی غلطه یا نه ...
در مورد محبوبیت مصر هنوز هم حماس و رقیبش مصر رو به عنوان میانجی انتخاب کردن همان مصریکه گذرگاه هاش با حماس بیشترین تلافات رو داشته..[/quote]

شما باز هم همون حرف بالا رو تکرار کردید منتهی با ارائه ی دو تا عدد. و پاسخی به پرسش من ندادید.

حرف من این بود: ترکیه تغییر رویه داده و دیگه حاضر نیست هر کاری بکنه تا رضایت اروپا و امریکا رو بدست بیاره وگرنه انتقادات تندش رو به اسرائیل نمیکرد. و در موضوع هسته ای ایران ، موضع ناخوشایند غرب نمیگرفت.

من هم گفتم که به حالت جنگی نمیرسه.

در مورد محبوبیت گفتی : "مصر هنوز هم حماس و رقیبش مصر رو به عنوان میانجی انتخاب کردن همان مصریکه گذرگاه هاش با حماس بیشترین تلافات رو داشته.."

اشتباه کردید. حماس انتخاب نکرده. بلکه اسرائیل انتخاب کرده و حماس پذیرفته و گزینه ی دیگری هم وجود نداره ، چون اسرائیل نه لبنان رو قبول داره و نه سوریه رو.

از جهتی دیگر. کی گفته این معناش محبوبیت هست؟؟؟!! اینکه مصر شده میانجی اون همه به دلیل نبود گزینه ی دیگر، این شد محبوبیت بین، فلسطینی ها؟؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا الان خيابون استانبول بودم دانشجويان بسيجي ريخته بودن دم سفارت انگليس كلي شعار دادن عليه اين كشور و وخواستار تعطيلي سفارت شدن و بعدشم رفتن يكم پايين تر جلو سفارت تركيه كلي تشكر كردن از تركيه..فقط حيف موبايلمو خونه گذاشته بودم و گرنه كلي عكس ميگرفتم براتون icon_idea

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا اگه بزنه و یک جنگ ناخواسته دربگیره چی میشه !!!!!!!

مثلآ کاپیتان یک ناو ترک از روی تعصب و مغز خرخوری (صبح وقتی از خواب پا شده کله پاچه خر میل کرده باشه !:mrgreen: )جوگیر بشه و بخواد خودسرانه کار اسرائیلی هارو تلافی کنه ، چه شود !!! icon_razz

صبح از خواب پاشیم تلویزیون رو روشن کنیم اخبار بگه بمب افکن های ترکیه تل اویو رو بمباران کردند ! icon_idea icon_wink

شبم وقتی خواستیم بخوابیم اخبار بگه که انکارا بر اثر حمله اتمی با خاک یکسان شد icon_question :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وضعیت مصر اصلا اون چیزی نیست که شما اشاره کردید مصر همین الان به زور قوانین امنیتی و نظامی داره مردمش رو کنترل می کنه و جنبش اخوان المسلمین هم روز به روز در این کشور دامنه اعتراضاتش رو بالا می بره و مردم هم هر روز از دست دولت حاکم عصبانی تر می شن ولی همین مردم کاری از دستشون بر نمی اد تنها کاری که از دستشون بر اومد ترور انور سادات ملعون بود که یک حرکت کاملا ازادی خواهانه بود.
باز کردن این گذرگاه هم در طی این چند روز برای توقف حرکت کشتی ها به این شکل به اسراییل و به شکلی باز کردن سوپاپ فشار برای خارج شدن فشار اضافی بود و باز کمک به همپیمان حسنی مبارک اسراییل.
در مورد ترکیه هم باید بگم برادر من سرمایه گذاری در ترکیه که فقط برای ترکیه سود نداره و خود اروپایی ها هم دارن سود می برن(گربه محض رضای خدا موش نمی گیره) که حالا شما فکر کنید این به خاظطر سیاست های استراتژیک اروپا و ترکیه هست.
در ضمن الان ترکیه به دنیال شریک های اقتصادی هست که مطمین باشن و قوی و میشه به امضای سند همکاری اقتصادی تجاری ایران با این کشور به رقم 200 میلیارد دلار در سال اشاره کرد چون ایران به صورت سیاسی همسایه ای هست که هم می تونه سوخت و انرژی ترکیه رو تهیه کنه و هم از روسیه اطمینان بیشتری داره و من فکر می کنم ایرانی ها به ترکها این رو تفهیم کردن که ما به شما برای نیازهاتون سرویس می دیم و شما هم به ما .
دولت اردوغان نوید یک حرکت برای تغییر در ترکیه هست و نباید اون رو مثل یک انقلاب در نظر گرفت بلکه باید اون رو در ردیف یک اصلاح دونست(اصلاح به شکلی یک انقلاب در دراز مدت هست به قول صاحب نظران غربی) پس نباید انتظار داشت ترکیه سریع مثل ایران در روابطش با تمام دنیا و با توجه به ارتش و سیستم لاییکش جدید نظر کنه.
اقای اردوغان هم در گفته های اخیرش بیشتر بر اعمال فشار بر اسراییل توسط اهرم های جهانی و بین المللی به شکلی اشاره کرده مثلا سازمان ملل (زهی خیال باطل حالا اسراییل هم گوش می ده).

در مورد اسراییل هم من در یک نظر گفتم اگر مسلملنان فقط از خرید کالاهای اون خودداری کنن به چنان بحرانی دچار بشه که به این راحتی ها نمی تونه ازش خلاص بشه همین الان هم با تزریق های نقدی و کالای اروپا و امریکا سر پا هستن چه برسه به اون لحظه اما دنیای اسلام .......
به هر حال ان الله مع الصابرین.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان متخصص توان نظامی کل اعراب در صورت جنگ با اسراییل را بیان کنند
و بگویند که اعراب در صورت اتحاد چه توانی می توانند داشته باشند
و به چه دلایلی اعراب اینقدر ترسو هستند
با تشکر از همه دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام خدمت دوستان پیش از نوشتن عرایضم از شما عزیزان خواهش میکنم من رو به بالا آوردن تاپیک رو اسکرول و اونم بدون دلیل متهم نکنید چون قبلا دیدم کسانی که در تاپیکهای قدیمی که LOCK هم نشدن مطلب نوشتن از طرف بعضی اساتید سایت متهم به اسپم گذاشتن شده اند.
من به طور اتفاقی در قسمت جستجوی سایت این تاپیک رو پیدا کردم و با توجه به اینکه شرایط امروز خاورمیانه به شکلی تغییر کرده که کاملا مرتبط با موضوع ترکیه و اسراییل هست تصمیم گرفتم نظر خودمو بنویسم:
شما وقتی این تاپیکو الان میخونید به طرز جالبی باعث خندتون میشه که چقدر زمانه در حال تغییره و هیچ چیزی قابل پیش بینی و پیش داوری نیست.الان با سقوط دیکتاتورهای تونس و مصر و لیبی و در خطر بودن بشار اسد احتمال جنگ میان ترکیه و اسراییل وجود ندارد که هیچ بلکه به احتمال زیاد این دو کشور در پی تبانی بر علیه سوریه و حمله نظامی به آن هستند .وبعد از آن تضعیف حماس و حزب الله .همین الان کمک های نظامیه اسراییل به ترکیه بسیار چشمگیر است در حالیکه اسراییل به دشمن شماره 1 ترکیه یعنی پ.ک.ک هم کمک نظامی و اطلاعاتی میکند.
در کل به نظر من ترکیه بسیار خیانت پیشه و درصدد کشورچشایی است و حطر آن برای ما از اسراییل هم بیشتر است. مانند گرگ در لباس میش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مطمنا تركيه شكست مي خورد. زيرا در جنگ دو كشور متكي به تكنولوژي آمريكا اوني كه بيشتر با آمريكا رابطه داره و از حمايت اون برخورداره و همچنين تسليحات بيشتري از آمريكا خريده پيروزه كه در اين مورد پاسخ پيروز اسراييله....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من تركيه از هيچ جنگي استقبال نمي كنه. قبلا هم در تاپيك هاي ديگر بنده بر اين مسئله تاكيد داشته ام كه اقتصاد تركيه برپايه ي صنعت توريسم و جذب گردشگر مي باشد و با بروز جنگ تعداد اين گردشگران تقريبا به صفر مي رسد و اين يعني تركيه از لحاظ اقتصادي دچار بحراني جبران ناپذير مي شود. حال اگر اين جنگ با اسرائيل باشد تركيه از حمايت غرب محروم مي ماند و در عوض غرب پشت اسرائيل مي ايستد و اينجاست كه پاي ايران هم به جنگ كشيده مي شود و اسرائيل به ناچار براي حفظ خود دست به سلاح هسته اي مي برد و فاجعه اي جهاني به وقوع مي پيوندد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.