M-ATF

تصاوير اختصاصي سايت ميليتاري از رژه 31 شهريور 89

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]وافن عزيز قوانين مورفي حقيقت دارن و در منبع زير امكان دسترسي بهشون هست.

[url]http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86_%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%81%DB%8C[/url]

[quote]اينها موشك هاي حقيقي هستند ، تنها كلاهك جنگي ندارند و قسمت سوخت و كلا هر ماده اي كه قابل اشتعال و انفجار باشه قبلا خالي شده يا اصلا پر نشده !
فكر نميكنم به چنين چيزي بشه گفت ماكت ![/quote]

ولي قول ميدم كه ادوات به كار رفته در رژه اكثرا ماكت هستند.البته فرمايش شما صحيحه و به

چنين تجهيزاتي بايد گفت INERT البته روسها روي تجهيزات غير حقيقي مينويسن ماكت.

ولي قضيه‌ي اس-300 فرق داره.اگر خاطرتون باشه من در بحث اس-300 شركت نكردم.

در واقع قبل از رژه يه چيزايي شنيده بودم ولي حالا كه خود مسئولين به شكل غير مستقيم دارن

اعلام ميكنن ما هنوز چنين چيزي نساختيم،اگر مايل باشيد در پيام خصوصي براتون توضيح ميدم.

به تمام دوستان اعلام ميكنم منتظر سيستم دفاع هوايي عمودپرتاب باشن.ولي اين چيزي كه

تو رژه‌ي روز ارتش ديديد فقط ماكت بود نه اينرت.[/quote]

بحث ماكت بودن براي زير دريايي يا ناوچه درسته ولي ايا تانكها يا توپها يا بهپادها و...غيره هم درسته!!!!

در مورد موشك بله اينها فاقد كلاهك هستند ولي اينكه ما هر چيزي رو كه مشكوك شديم بگيم ماكته كه ديگه....

دوستان چطور بحث اس 300 رو با اين اطمينان نفي مي كنن

من حاضرم قسم بخورم كه متخصصين مجرب هم كه روي اين سيستم ها كار مي كنند هم از كم و كيف كار بي خبر هستند

اگر دلايل مستند و تصويري داريد لطفا بيان كنيد
وگرنه با حدس و گمان نميشه اين صحبتها رو پذيرفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر دلايل مستند و تصويري داريد لطفا بيان كنيد
وگرنه با حدس و گمان نميشه اين صحبتها رو پذيرفت[/quote] تل های نمایش داده شده اس 300 ماکت بودن (بجز رادار و مشتقات دیگه) ... البته کاملا واضح بود ! و نیازی هم نیست که ماکت نباشند (اکثر تجهیزات ماکت بوده و هستند) ... ولی اس 300 وجود داره و در حال انجام وظیفه است ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ايسنا- وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح از تحويل قايق‌هاي پرنده به نيروي دريايي سپاه در هفته جاري خبر داد.

سردار سرتيپ پاسدار احمد وحيدي در حاشيه مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس در سازمان نقشه‌برداري با اعلام اين خبر و با اشاره به بي اهميت بودن عدم تحويل S300 از سوي روس‌ها گفت:

بسياري از كارشناسان ما S300 را قبول ندارند و ما ساخت يك سامانه پدافند هوايي دوربرد را در دستور كار قرار داده‌ايم.[/quote]
باید منتظر پدافند برد بلند باشیم من یه جا خوندم ساختش از ساخت جنگنده هم سخت تر هست شما نگاه کنید چنتا کشور جنگنده می سازه و چنتا کشور پدافند دور برد البته کپی کننده ها حذف کنید...

من متوجه اون قسمت قبول نداریمش نشدم...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منظورش این بوده که کارشناسهای ما کارایی S300 رو قبول ندارن.حالا رو چه حسابی این حرزف رو زدن خدا عالمه.اما با این حرف یه سوال پیش میاد.اگه قبولش ندارین،خب چرا از اول رفتین کلی پول برای خریدش خرج کردین؟ icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بحث ماكت بودن براي زير دريايي يا ناوچه درسته ولي ايا تانكها يا توپها يا بهپادها و...غيره هم درسته!!!! [/quote]

بله اتفاقا درسته.شما تا حالا چندتا تانك ديديد كه شنيشون حتي خش برنداشته باشه و خروجي

موتورشون تميز تميز باشه؟اگر بعضي نفربرها رو از نزديك ببينيد متوجه ميشيد كه عملياتي بودن

و براي‌ رژه دوباره آماده شدن.من قول ميدم تانك ذوالفقار-3 (كه حسابي رو نمونه‌ي جديد

خياليش مانور دادن) هنوز هم در حد ماكت مونده و حتي موتور روش نصب نيست.آثار باقي مونده

روي شنيهاش هم به نظر ميرسه در موقع سوار كردن روي كشنده ايجاد شده باشن.اگر به

تصوير اون پهپاد نگاهي بندازيد ميبينيد كه حتي FLIR و سيستمهاي اپتيكي روش نصب نيست.

شايد بعضي توپها نمونه‌ي واقعي باشن ولي بقيه نه!

[quote]دوستان چطور بحث اس 300 رو با اين اطمينان نفي مي كنن [/quote]

به خبر زير از سردار وحيدي توجه كنيد:

[quote]بسياري از كارشناسان ما S300 را قبول ندارند و ما ساخت يك سامانه پدافند هوايي دوربرد را در دستور كار قرار داده‌ايم.[/quote]

خب برادر عزيز اگر ما اس-300 در اختيار داشتيم كه بعد از نمايشش نميگفتيم تازه در دستور كار

قرار گرفته تا ساخته بشه.آخه منطق هم چيز خوبيه.اگر ساخته بوديم پس چرا بعد از يكسال از

رونمايي ميگيم در دستور كار قرار گرفته.البته همون موقع هم تمام دنيا ميتونست با يك نگاه

متوجه بشه كه اين اس-300 كه چند متري كوتاهتر از نمونه‌ي اصليه قطعا از روي يك نقشه‌ي

غير دقيق ساخته شده.ميدونيد جيه؟وقتي هيچ جاي وسيله‌ي نظامي حتي خط نيافتاده باشد

بهش شك كرد.جكهاي دستگاه همگي تميز و بدون روغن ريزي بودند و تمام بدنه نو و تميز بود.

در قسمتهايي كه متحرك به نظر ميرسند هيچ خردگي يا اثري از تغيير حالت وجود نداشت و از

ظاهرش ميشد فهميد فقط براي نمايشه.

ميتونيم خودمون رو گول بزنيم ولي اگر واقعي بود حداقل يك تست پرتاب رو اخبار پخش ميكرد تا

مو به تن آمريكاييها و اسراييليها سيخ بشه.اگر دلايل منطقي داريد بفرماييد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون M-ATF عزیز - تصویر بسیار زیبایی بود - من هم بهمراه Blaze عزیز به رزه مشهد رفتیم ولی دریغ از هیچ نواوری و سلاح جدید ! تنها وسیله جدید تفنگ تک تیرانداز کالیبر 50 - موتورهای 4 چرخ ATV و جیپهای جدید مخصوص ارتش بود و تعدادی جلیقه ضد گلوله !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خب برادر عزيز اگر ما اس-300 در اختيار داشتيم كه بعد از نمايشش نميگفتيم تازه در دستور كار

قرار گرفته تا ساخته بشه.آخه منطق هم چيز خوبيه.اگر ساخته بوديم پس چرا بعد از يكسال از

رونمايي ميگيم در دستور كار قرار گرفته.البته همون موقع هم تمام دنيا ميتونست با يك نگاه

متوجه بشه كه اين اس-300 كه چند متري كوتاهتر از نمونه‌ي اصليه قطعا از روي يك نقشه‌ي

غير دقيق ساخته شده.ميدونيد جيه؟وقتي هيچ جاي وسيله‌ي نظامي حتي خط نيافتاده باشد

بهش شك كرد.جكهاي دستگاه همگي تميز و بدون روغن ريزي بودند و تمام بدنه نو و تميز بود.

در قسمتهايي كه متحرك به نظر ميرسند هيچ خردگي يا اثري از تغيير حالت وجود نداشت و از

ظاهرش ميشد فهميد فقط براي نمايشه.

ميتونيم خودمون رو گول بزنيم ولي اگر واقعي بود حداقل يك تست پرتاب رو اخبار پخش ميكرد تا

مو به تن آمريكاييها و اسراييليها سيخ بشه.اگر دلايل منطقي داريد بفرماييد.[/quote]

چند مورد رو لازم میدونم بگم البته به جهت تبادل نظر و بررسی ...

مدتی پیش شمخانی وزیر دفاع سابق توی یه مصاحبه گفته بود خیلی وقته که چنین پروژه ای آغاز شده (پدافند دوربرد) و فکر میکنم دیگه باید وقت رونماییش رسیده باشه ...
این پدافند دوربرد هم (واسه ما شده فیلم سینمایی که تا آخرش نمیفهمیم چه خبره) .
همه ما در مورد همین کروتال و یا شهاب ثاقب خیلی وقته که اطلاع داریم ! کاتالوگش برای صادرات هم درست شده توی نمایشگاههای مختلف بردنش و حتی برای فروشش به اعراب برنامه ریختن و خیلی وقته که در رده سلاح های سازمانی استفاده شده قرار داره ! ولی اصلا نه آزمایشی ازش نشون دادن و نه در رژه ها و فیلم ها دیده میشه ... تااینکه همین چند روز پیش توی رژه شاید بعد از 10 سال لانچر خالیش رو نشونش دادن ! ...

استراتژی و سازماندهی تبلیغاتی مشخص و سنجیده ای برای رونمایی ها در نیروهای مسلح ما وجود نداره ! خیلی قبل از اینکه پهباد کرار بعنوان اولین پهباد جت ایرانی معرفی بشه ! یک مدل دیگه اش رو میبرن میزارن توی فلکه به ملت نشون میدن شبیه اون بدون اسم ! و روش مینویسن پهباد جت !! یا توی نمایشگاهی داخل اهواز موشک کروز تاماهاوک میارن نشون میدن ! ...

ما در مورد اس 300 .. تاکید میکنم تل ها (پرتابگر ها ) ماکت بودند ... چون کاملا مشخصه که نگهدارنده های باطری های پرتاب غیر طبیعی و ناشیانه درست شده بودند ... (ولی از اونجایی که فارس خبر مبتنی بر وجود 4 واحد اس 300 رو رسما اعلام کرده) نمیشه انتظار داشت که با وجود این تعداد ماموریتی کم ! بیان لانچر های در حال وظیفه رو در شرایط کنونی بردارن بیارن توی رژه ! (اونهم از یک شهر دور !! ) ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خداييش هيچكس به خوبيه [b]استاد واريور [/b]توي اين سايت اظهار نظر نميكنه .
هر وقت حرفي رو ميزنه سعي ميكنه قبلش از درست بودن حرفش مطمين بشه .
هميشه ميره مطاله ميكنه و با دليل و مدرك حرف ميزنه .
تو اظهار نظرهاش كمتر پيش اومده افراط و تفريط كنه . (برعكس خيليها)

كاشكي ما هم مثل ايشون نظراتمون رو ميگفتيم (مخصوصا خودم)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
دوستان چند نكته
اولين تست موشكهاي s300 سالها قبل انجام شده در ايران و اين يعني هست و در حال انجام ماموريت (مدلهاي اوليه)
انچه روسيه از تحويل ان سر باز زد نمونه هاي پيشرفته اون بود
پيشبيني من براي تحويل مشابه ساخت داخل اين سامانه ومشخصات به روز در دو سال اينده است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
worior جان اگه خاطرت باشه زماني كه شايعه شده بود كه ايران تعدادي سامانه S-300 اگه اشتباه نكنم مدل V از بلاروس به صورت مخفيانه خريداري كرده ... صحبت از 2 سامانه بود . كه به نظرم رادارهايي هم كه در اون رژه به نمايش در اومد متعلق به يكي از اون سامانه ها بوده . در مورد وجود 4 سامانه يه مقداري جاي سوال هست و البته خبرگذاري فارس هم در مورد مسايل نظامي غير قابل استناد خودت كه بهتر ميدوني icon_cheesygrin

در مورد مشغول به كار بودن سامانه هاي S-300 در ايران هم به نظرم يه مقداري جاي شك داره ! چون سامانه اي نيست كه باتوجه به برد رادار و سايز سامانه هاش بشه به اين راحتي ها مخفيش كرد . مثلا توي همين Google Earth داغون ... تقريبا تمام سايت هاي S-300 روسيه به خصوص اطراف مسكو نشانه گذاري شده ... اگه تو ايران هم فعال بودن تا حالا سر و صداي بيشتري ازش شنيده بوديم .
البته منم به وجود تعداد معدودي(2 يا 4 تا) از اين سامانه اميد دارم ولي به فعال بودنشون ، زياد نه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسی جان ! هندونه ؟! icon_cheesygrin شرمنده نکن دیگه ...

[quote]چون سامانه اي نيست كه باتوجه به برد رادار و سايز سامانه هاش بشه به اين راحتي ها مخفيش كرد . مثلا توي همين Google Earth داغون ... تقريبا تمام سايت هاي S-300 روسيه به خصوص اطراف مسكو نشانه گذاري شده ... اگه تو ايران هم فعال بودن تا حالا سر و صداي بيشتري ازش شنيده بوديم .[/quote] هیچ سامانه موشکی در گوگل ارت دیده نمیشه مگر اونهایی که بصورت ماکت هستند و استتار ندارند ... ! البته روسها نیازی به استتار هم ندارند (منظورم از استتار هم رنگ بدنه و پوشش هست ) ... حالا به نظرت چطور میشه با گوگل علامت گذاری کرد ؟

اس 300 سامانه موشکی بسیار خوبی هست اما دیگه یکمی زیاد لوس شده ...

بهتر بگم : اسراییل اون رو خریداری کرده ! آمریکا با نوع وی توی رد فلاگ باهاش تمرین میکنه ! و البته در آمریکا مستقر هست این سامانه ... !
دستیابی به سیگنالهای راداری نوع صادراتیش به ایران هم دیگه غیر ممکن نیست ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هیچ سامانه موشکی در گوگل ارت دیده نمیشه مگر اونهایی که بصورت ماکت هستند و استتار ندارند ... ! البته روسها نیازی به استتار هم ندارند (منظورم از استتار هم رنگ بدنه و پوشش هست ) ... حالا به نظرت چطور میشه با گوگل علامت گذاری کرد ؟

اس 300 سامانه موشکی بسیار خوبی هست اما دیگه یکمی زیاد لوس شده ...

بهتر بگم : اسراییل اون رو خریداری کرده ! آمریکا با نوع وی توی رد فلاگ باهاش تمرین میکنه ! و البته در آمریکا مستقر هست این سامانه ... !
دستیابی به سیگنالهای راداری نوع صادراتیش به ایران هم دیگه غیر ممکن نیست ...
[/quote]

الله اکبر از دستت ابراهیم جان.

یه موقع چیزی نمیگی، یه موقع چیزی میگی که تا حالا به گوش خواجه حافظ شیرازی هم نرسیده.

امریکا اس300 مستقر کرده؟ اسرائیل خریده؟

من اطلاعی در این مورد ندارم و تکذیب و تایید نمیکنم.

اما برای اطلاع ما بگید، از طریق دزدی و واسطه بوده یا مستقیم...!!!!

آخه روسیه انقدر خر بشه که به امریکا یا اسرائیل اس 300 بده؟؟؟

ممنون/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آخه روسیه انقدر خر بشه که به امریکا یا اسرائیل اس 300 بده؟؟؟ [/quote]

به جز روسيه ساير كشور هاي بلوك شرق هم اس 300 دارن..شايد از اونا خريدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]آخه روسیه انقدر خر بشه که به امریکا یا اسرائیل اس 300 بده؟؟؟ [/quote]

به جز روسيه ساير كشور هاي بلوك شرق هم اس 300 دارن..شايد از اونا خريدن[/quote]
براد هکسمان اگه درست بگم همین چند وقت پیش اسرایل با اس-۳۰۰ های رومانی و گریکا تمرین نکرد? icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امریکا اس300 مستقر کرده؟ اسرائیل خریده؟

من اطلاعی در این مورد ندارم و تکذیب و تایید نمیکنم.[/quote]

آمریکا خیلی وقته که اس 300 خریده ! حتی قبل از اینکه ایران به روسیه درخواست بده .. منتها همونطور که گفتم برای تمرینات (البته گونه متفاوتی از اس 300 هست فکر کنم گفته بودن وی دقیق یادم نیست ) ...

اسراییل هم گویا از یونان خریده همین چند ماه پیش(برای تست و مانور ) ! دقیقا خبرش هم زمانی اعلام شده که مطمئن شدند ایران اس 300 داره ! .. روسها هم بشدت خشمگین شدن و کلی اخطاریه به اسراییل دادن .... !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.