Recommended Posts

من هم به نوبه خودم اين موفقيت بزرگ علمي را به همه ايرانيان سراسر جهان تبريك عرض مي كنم
اميدوارم شاهد پيشرفت زود افزون هر چه بيشتر كشور عزيزمان باشيم :lol: :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبر بسيار خوبي بود و خيلي مسرور شدم.به جامعه علمي ايران تبريك مي گم.

[align=center][img]http://www.iribnews.ir/News/Photo/180385_594430fb.gif[/img][/align]

[align=center][img]http://www.iribnews.ir/News/Photo/180386_467270ea.gif[/img][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ورود كشورمان را به جمع 8 كشور فضايي جهان به تمام ايرانيان عزيز بخصوص بچه هاي با غيرت ميليتاري تبريك مي گويم :lol: :? :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان غربی ها اعتقاد دارند که این ماهواره و ماهواره سینا کاربرد جاسوسی هم دارند جهت اطلاع! منبع هم محفوظ است اگر دوستان خواستند![/quote]
چیه مگه اشکالی هم داره ؟ نکنه قراردادی امضا کردیم که نباید ماهوارده جاسوسی بفرستیم هوا ؟
ولی ایشالا که این ماهواره ها خاصیت جاسوسی و نظامی و هرچی دیگه فکرشو بکنید هم داشته باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center][b]دماغ سوزی سی.ان.ان و تلاش برای لجن پراکنی![/b][/align]

تهران، ایران (سی.ان.ان)، رئیس جمهور ایران بنابه گزارش خبرگزاری های دولتی، پرتاب نخستین ماهواره ایران (دومین منظورشه!). در مدار زمین نشانه منبع افتخار برای جمهوری اسلامی خواند.

پرتاب ماهواره همزمان با سی امین ساگرد انفلاب اسلامی در ایران مصادف شد.

ایالات متحده آمریکا پرتاب ماهواره ایران که شب دوشنبه در سطح پایینی مدار زمین مستقر شده است را تایید می کند، دو مقام آمریکایی به باربرا استار خبرنگار سی.ان.ان گفتند، هیچ نشانه ای از فعالیت تسلیحاتی در راکت دو مرحله ی نبوده است، هرچند که این مقام در ادامه گفت: این راکت دور برد است و قادر است تا برای استفاده تسلیحاتی نیز استفاده شود.

یکی از مقام های آمریکایی گفت:

- فکر نمی کنم که از تکنولوژی بالایی برخوردار باشد ولی این سوال رو مطرح می کند که ایران صلاحیت بهینه سازی راکت های دو مرحله ای را دارد.

بنا به گزارش های رسانه های ایرانی، زمان گزارش داده شده پرتاب ماهواره امید، که به معنی امید است، دوشنبه شب از نظر زمانی با 30 امین سالگرد پیروزی جمهوری اسلامی همزمان بود.

ایران گفته است که ماهواره مرحله اول ماموریت را با موفقیت پشت سر گذاشته است، و توانسته است که پیام محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران که در مراسم رسمی دوشنبه شب سخنرانی کرد را مخابره کند.

به گزارش آژانس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، در این پیام، احمدی نژاد به ایران تبریک گفته و گفته است که پرتاب موفقیت آمیز باعث شده است که وجه ایران در دنیا بهبود یابد.

او تاکید کرد که هم ماهواره و هم ماهواره بر سفیر کاملا توسط متخصصین ایرانی ساخته شده اند.

تلویزیون رسمی ایران گفت: امید به منظور آزمایش تجهیزات ارتباطی ساخته شده است، و همچنین تاکید کرد که پرتاب این ماهواره موفقیت دیگری برای دانشمندان ایرانی در طی تحریم ها بوده است.

وزیر دفاع ایران، مصطفی محمد نجار گفت: با وجود سایز کوچک ماهواره امید، این ماهواره راه را برای برنامه فضایی ایران هموار می کند. او گفت که ایران قرار است که بزودی ماهواره دیگری نیز پرتاب کند.

در آگوست، ایران آزمایشی جهت پرتاب راکتی با قابلیت قرار دادن ماهواره در جو زمین انجام داد. مقامات ایرانی اعلام کردند که آزمایش موفقیت آمیز بود ولی مقامات آمریکایی گفته مقامات ایرانی را رد کردند. [size=18](خوب رو سیاه الان مشخص شد!).[/size]

مقامات ارشد آمریکایی نگرانی خود را درباره آزمایش راکت ابراز کرده بودند، و بیان داشتند که ایران می تواند از این راکت برای حمل کلاهک های جنگی استفاده کند، تهران این گفته ها را رد کرده است.

بقیه اش مربوط می شه به رابطه با آمریکا و برنامه غنی سازی اورانیوم لازم ندیدم ترجمه کنم! هرچند که تحریم دو شرکت ایرانی در زمانی که حتی مذاکرات آغاز نشده اند کار احمقانه ای برای دولت بی تجربه اوباما بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بحث رو منحرف و به جنجال نکشید.

ماهواره امید یک ماهواره مخابراتی هست و ربطی به کاربری نظامی ندارد.

اینکه در آینده ماهواره نظامی پرتاب کنیم یک چیز ولی همه اخبار رو به سوی تخیلات خود سوق ندهید.

لیچ کینگ هم باز لینک خبر یادش رفت! لینک رو به پست اضافه کن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مباركه دوستان . خدا رو شكر . جواب دشمنان ايران رو فقط بايد با پيشرفت هاي روز افزون داد تا چشاشون در بياد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منابع مختلف موفقیت آمیز بودن پرتاب و قرار گرفتن در مدار رو کاملا تایید میکنن، باز هم تبریک میگم،

http://www.celestrak.com/NORAD/elements/tle-new.txt

[quote]2009-004A
1 33506U 09004A 09034.19387999 .00095226 13865-4 25133-3 0 80
2 33506 55.5083 313.4501 0099270 151.1927 209.4657 15.86589494 74
2009-004B
1 33507U 09004B 09034.19673867 .00095923 13300-4 31019-3 0 92
2 33507 55.5529 313.4400 0144903 154.1368 206.6998 15.75803087 65
[/quote]

همونطور که میبینید دو جسم A و B امروز در مدار قرار گرفتن و تشخیص داده شدن، که احتمالا بجز ماهواره مرحله آخر ماهواره بر هم هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]

خبر کامل رو میتونید در همون لینک پیگیری کنید . چون ربطی به این موضوع نداشت حذفش کردم .

راستی موشک سفیر ، ساخت صنایع موشکی شهید همت هست . به نظر میاد با پرتاب موفقیت آمیز این موشک میشه برد موشکهامون به چند برابر برسه .

دمشون گرم .

یا حق ...[/quote]

شما چرا برادر :lol: :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Gripen
این سایت برای چی فیل@تره ؟؟؟
من با پرو*کسی بازش کردم ولی مگه به جز یه سایت علمی چیزه دیگه ایه ؟؟؟
مشکلش چیه ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم به نوبه خودم این اتفاق مبارک رو به همه تبریک می گم ....
راستی یک سوال : به نظرتون پرتاب در شب نمی تونه برای مقابله با جاسوسی دشمن از طریق ماهواره باشه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]Gripen
این سایت برای چی فیل@تره ؟؟؟
من با پرو*کسی بازش کردم ولی مگه به جز یه سایت علمی چیزه دیگه ایه ؟؟؟
مشکلش چیه ؟؟؟[/quote]

نمیدونم، برای من که بدون مشکل باز میشه،

اگر اشتباه نکنم NORAD سازمان دفاع فضایی آمریکای شمالی هست، شاید به این دلیل باشه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم به نوبه ی خودم این موفقیت رو به تمام هموطنان عزیز تبریک می گم . :?

البته من فکر می کردم که قرار هست ماهواره مصباح اول پرتاب بشه ولی مثل اینکه ماهواره امید زود تر پیش رفت :lol:

ای کاش همیشه دهه ی فجر بود . :lol:

واقعا در دهه ی فجر چقدر از طرح های مختلف نظامی و صنعتی و تخصصی و تجاری و اقتصادی رو نمایی شد .

اساسا کاربرد این ماهواره غیر نظامی هست نه نظامی و موشک های ماهواره بر هیچ ربطی به موشک های بالستیک زمین به زمین که آمریکایی ها ادعا می کنند ندارند . با کمی دقت و کمی سواد می شه با دیدن ته موشک و بررسی اطلاعات داخلی فهمید که این موشک هیچ ربطی به موشک های نظامی نداره .

به قول معروف هر گردی که گردو نیست .

همونطور که خودروی آر دی ، پژو نیست .

آمریکایی ها و غربی ها هم فقط ادعا می کنند ، ازشون سؤال کنید بگید مدرک هیچ چیز روی میز ندارند . و فقط ادعا هست . اون ها دستشون به طور 100 درصد از صنایع موشکی و اساسا نیرو های مسلح ما قطعه .

البته امکانش هم هست که ماهواره نظامی هم بتونیم بفرستیم فضا . ولی خوب همونطور که نمی شه با بومی کردن هواپیما ایران 140 ، فردا بریم ا-380 بسازیم تا ساخت ماهواره نظامی هم راه زیادی هست چراکه ماهواره نظامی سیستم های خیلی پیچیده تر و عظیم تری نسبت به ماهواره های مخابراتی و تحقیقاتی داره . بنابراین نخست مهندسین ما نیاز به تجربه کافی در این امر دارند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان بحث رو منحرف و به جنجال نکشید.

ماهواره امید یک ماهواره مخابراتی هست و ربطی به کاربری نظامی ندارد.

اینکه در آینده ماهواره نظامی پرتاب کنیم یک چیز ولی همه اخبار رو به سوی تخیلات خود سوق ندهید.

لیچ کینگ هم باز لینک خبر یادش رفت! لینک رو به پست اضافه کن.[/quote]

برادر من از كجا لينك بيارم وقتي خودم ترجمه كردم! اين هم منبع جاسوسي!

[align=left]The Iranian Space Agency had for many years said they were on the verge of sending their first satellite into orbit, finally leading to the launch of Sinah-1, a satellite for telecommunications and research purposes.

The miniaturized 160-kilogram reconnaissance satellite was put into a sun synchronous near-polar orbit and will image the surface with a 50m (pan) with 50km swath and 250m resolution of MSS with 500km swath resolution.[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم