Recommended Posts

ارسال شده در · مخفی شده توسط worior، 23 اسفند 1393 - off topic
مخفی شده توسط worior، 23 اسفند 1393 - off topic

به به جناب Arash666 ترولر ... نوچه بابی خان 

نه بابا زبون باز کردی ... نچایی کوچولو ... چی می تونم بهت بگم ها وقتی اون عدد 666 که نماد ... می زاری ته اسمت مشخصه که اهل کدوم فرقه ای ! ... تو برو ور دست همون بابی جون نوچگی کن آخرش یه چی بشی ! ما که می  دونیم داری تلاش می  کنی آبروی منو و تعدادی دیگه از بچه ها رو ببری ! (علی الخصوص بچه های سپاه)

آقا رضا ، آقا سامان ، جناب چکا ، جناب الکترو آفیسر  و سایر اساتید و دوستانی  افتخار شاگردی و دوستی رو باهاشون داشتم با این وضعیت بنده دیگه در میلیتاری حاضر نمی شم ... به هر حال اسم من متصل به اسم زیرون و آبروی من هم متصل به آبروی این مجموعه است ...  ! 

شما به جای فرار به جلو و تهمت زدن جواب اون تیکه هایی که نقل قول کردم رو بده 

در این مورد 

موتور خورجینی تکنیکی هستنش که اولین بار روس ها برای استفاده روی نمونه های اصلاح شده میگ 25 (که بعدا" شد سوخوی 27 و میگ 29) توسعه دادند

شما اول بگو میگ 25 ای که خودش الگوبرداری شده از یه پرنده ی کانادایی هست و کلا کارایی اش در ارتفاع خیلی بالا و سرعت خیلی بالا هست 
چه ربطی به دو طرح میگ 29 و سوخو 27 مانور پذیر و داگفایتر داره ؟ نمونه ی اصلاح شده ی میگ 25 میگ 31 هست
غیر از اینه ؟

در این مورد
زمانی که در حال توسعه این نوآوری بودن آمریکایی ها بخشی از اسناد رو طی یک سری جاسوسی های نظامی از شوروی سرقت می کنند و بر همون اساس اف 14 رو می سازند 

اف 14 اولین پروازش رو در 1970 انجام داده در حالی که میگ 29 اولین پراوزش رو در 1977 انجام داده . بعد چه جوری اف 14 الگو برداری از کسه دیگه ای هست ؟ 

پ ن :

جالب تر اینکه وقتی جوابی ندارید انگ میزنید و خودتون رو پشت بقیه قایم میکنید

در مورد اطلاعات بی نظیر شما همین بس که دلیل عملیاتی شدن سوخو 22 ها رو استفاده به عنوان آموزشی سوخو 24 ها میدونید  :laughing:  :laughing:  :laughing:

و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط worior، 23 اسفند 1393 - off topic

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

نیازی به درگیری با هم نیست به هر حال شما هم از روی مطالعه و مدرک چنین فرمودید کافی است منبع گفته های خود را اعلام کنید تا بقیه هم مطلع گردند 

می توید کتاب های مکانیک سیالات 1 و 2 و آیرودینامیک 1 رو مطالبعه کنید 

بیشتر هم خواستید به لینک زیر مراجعه کنید ، دروس تخصصی تمامی گرایش های مکانیک قرار داده شده

http://s5.picofile.com/file/8173139268/MechanicFields.pdf.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در (ویرایش شده) · مخفی شده توسط worior، 23 اسفند 1393 - off topic

شما به جای فرار به جلو و تهمت زدن جواب اون تیکه هایی که نقل قول کردم رو بده 

والا اونی که تهمت می زنه خود آقا بابک و خود شما و اون قضیه تامکت کریمیایی و فیس بوک که به من نسبت دادین ... فکر کردی  با هالو طرف شدی ، فکر کردی می تونی به اسم ارتش ، ارتش و سپا هرو خراب کنی و به جون هم بندازی 

شما اول بگو میگ 25 ای که خودش الگوبرداری شده از یه پرنده ی کانادایی هست و کلا کارایی اش در ارتفاع خیلی بالا و سرعت خیلی بالا هست 

چه ربطی به دو طرح میگ 29 و سوخو 27 مانور پذیر و داگفایتر داره ؟ نمونه ی اصلاح شده ی میگ 25 میگ 31 هست
غیر از اینه ؟

نه بابا راس می گی من که نمی دوسنتم ... اگه نمی دنی بدون میگ 25 توسعه یافته سوخوی 15 فلاگون محسوب میشه و اون همواپیمای کنادایی رو هم خود آمریکا سرقت کرد و طراحیش رو با اف 3 دیمان ترکیب کرد  ودر نهایت اف 4 فانتوم رو ساخت ... اینو گفتم که اطلاعاتت بره و نیای اینجا واسه چارتا جوون انقلابی کلاس گاف بیخودی بزاری ، البته کسی که منبع اطلاعاتش بشه مستندات شکبه من و تو باید یه همچین حرفایی مسخره ای هم بزنه ! 

یع بار عکس اف 15 بزار کنار میگ 25 تا بفهمی دزد کی بوده !

اف 14 اولین پروازش رو در 1970 انجام داده در حالی که میگ 29 اولین پراوزش رو در 1977 انجام داده . بعد چه جوری اف 14 الگو برداری از کسه دیگه ای هست ؟ 

آخی چقدر باهوشن این یانکی ها ، طراحی اصلاح شده سری یی 266 ان جی تو سال های اولیه دهه 60 تساگی بوده ! 

برو بچه برو با من کل کل نکن ، به اندازه مو هایی ک هاز سرم ریخته درس این کار خوندم ! 

ویرایش شده در توسط msajedy

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

دوستانی که قصد مطالعه دارن می تونند به کتاب های درسی مکانیک سیالات 1 و 2 ، آیرودینامیک 1 مراجعه کنند (خودم نوشته وایت رو خوندم) ، اگر منابع بیشتر هم بخوایید می تونید ب چارت درسی دانشگاه بنده که در زیر می زارم مراجعه کنید (دروس تمامی 11 گرایش رو داره) :

http://s5.picofile.com/file/8173139268/MechanicFields.pdf.html

در خصوص جنگنده کانادایی سی اف 105 ارو و میگ 25 هم حرفایی زده شد ... موضوع سرقت اطلاعات ارو توسط شوروی افسانه ای بیش نیست ... سارق واقعی خود آمریکا بود ، ویژگی های مثبت ارو رو در اف 4 بکار گرفت و دولت (فرماندار) کانادا رو هم مجبور به لغو پروژه و انهدام نمونه ها کرد تا بازار فانتوم کساد نشه . 

میگ 25 نمونه توسعه یافته بر اساس سوخوی 15 فلاگون هستش و خود فلاگون هم بر اساس میگ 21 توسعه یافته و هیچ ارتباطی با ارو نداره ، سوخوی 27 و  مدتی کمی بعد از اون  میگ 29 هم ادامه توسعه میگ 25 بودن !

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا عمر موتور توربوفن موشک های کروز هم مثل مینی جت های توربوجت کم هست !

اگر میزان عمر این موتور مناسب باشه می تونه برای نمونه پیشرفته تر و بزرگتر کرار و یک پهپاد بال پرنده کوچکتر از آرکیو 170 به کار بیاد !

و همینطور به نظر من بجای کار روی کروز یا علی که طرحش خیلی خام هست ، بیایم یک نمونه کوچکتر سومار رو توسعه بدیم که تا 1000 کیلومر برد داشته باشه !

و یک نمونه کوچکتر هواپرتاب با بدنه رادار گریز برای پرتاب از جنگنده هایی مثل فانتوم و فنسر !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا تکنولوژی تولید آلیاژ در کشور ما اونقدر پیشرفت کرده که یک آلیاژ در حد  آلیاژ بکار رفته در موتور فانتوم تولید کنه؟یعنی آلیاژی که چهل سال دوام بیاره در اون درجه حرارت بالا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بالشها زیر نوک موشک.برای ضربه نخوردنه یا رطوبط گیره

http://img7.irna.ir/1393/13931223/2846973/n2846973-4254765.jpg

به نظرم باید رطوبت گیر باشن. چون در اون ناحیه ضربه خاصی به موشک متصور نیست.

الان سه تا موشک داریم که میشه اونها را هم خانواده دونست، نور با 120 کیلومتر برد و قادر با 220 کیلومتر برد و قدیر با 300 کیلومتر برد.

سوالی که دارم اینه که حداقل برد عملیاتی این موشکها اعلام شده یا نه؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا تکنولوژی تولید آلیاژ در کشور ما اونقدر پیشرفت کرده که یک آلیاژ در حد  آلیاژ بکار رفته در موتور فانتوم تولید کنه؟یعنی آلیاژی که چهل سال دوام بیاره در اون درجه حرارت بالا

http://www.military.ir/forums/topic/26078-%D8%A2%D9%86%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%B2-%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C/

البت قطعات موتور فانتوم در این 50 سال تقریبا 50 باری عوض شدن البته ،...

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موتور خورجینی باعث افزایش چشم گیر مانور پذیری تو هواپیما ها و کنترل پذیری بهتر برای موشک ها میشه ولی مشکلش اینجا است که اگر فرضا" موشک رو به مدت 20 سال انبار کنی ، بعد از این مدت که می خوای استفاده کنی ممکنه که دچار خستگی سازه شده باشه و حین شلیک موتور موشک از زیر بدنه بطور کامل کنده بشه که خیلی هم خطرناک

هیچ سازه ای با انبار داری یا نگهداری به مدت طولانی دچار خستگی نمیشه. پدیده خستگی (fatique) فقط تحت بارهای دینامیکی بوجود میاد یعنی یا اندازه بار یا جهت بارگذاری متناوبا در حال تغییر باشه اونم بعد از تعداد سیکل تکرار بسیار زیاد. مثلا توی سازه هواپیما چون بارهای وارده به بدنه ثابت نیستن و مدام در حال تغییرن سازه ممکنه دچار خستگی بشه ولی وقتی موشکی توی انبار باشه تمام بارهای وارد به اون ثابتن و خستگی بوجود نخواهد اومد.

ویرایش شده در توسط rh8
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هیچ سازه ای با انبار داری یا نگهداری به مدت طولانی دچار خستگی نمیشه. پدیده خستگی (fatique) فقط تحت بارهای دینامیکی بوجود میاد یعنی یا اندازه بار یا جهت بارگذاری متناوبا در حال تغییر باشه اونم بعد از تعداد سیکل تکرار بسیار زیاد. مثلا توی سازه هواپیما چون بارهای وارده به بدنه ثابت نیستن و مدام در حال تغییرن سازه ممکنه دچار خستگی بشه ولی وقتی موشکی توی انبار باشه تمام بارهای وارد به اون ثابتن و خستگی بوجود نخواهد اومد.

صحبت های شما کاملا" درست و دقیقا" تعریف خستگی دینامیکی هستش و به همین دلیلی مثبت هم دادم ! اما آیا خستگی صرفا" در حوزه پویا (دینامیکی) تعریف میشه و در حوزه ایستایی شناسی (استاتیک) خستگی وجود نداره ؟

همه ما می دونیم که اگر انسانی به مدت طولانی دراز کش و بدون تحرک قرار بگیره دچار بیماری به نام زخم بستر میشه ! دلیل فیزیکی این مسئله چیه ؟

یا چرا قد انسان ها در خارج از میدان مغناطیسی زمین 2 سانت بلندتره ؟

اصلا" چرا و به چه دلیلی انسان بعد از توقف رشد و بلوغ کامل به مرور دچار کهولت و پیری میشه ؟

توجه داشته باشید که بدن انسان و سایر جانوان هم یم وسیله بیومکانیکی به حساب میاد !

آیا نیروی جاذبه ای که همواره از طرف زمین و به صورت قائم به اجسام پیرامونش وارد میشه تاثیری در موراد بالا نداره ؟    

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوالی که دارم اینه که حداقل برد عملیاتی این موشکها اعلام شده یا نه؟

سال 92 سپاه موشکی با برد 350 کیلومتر در اختیار داشت:

سردار فدوی همچنین در پاسخ به سوال دیگر مشرق درباره بیشترین برد موشکهای سطح به سطح نصب شده روی شناورهای نیروی دریایی سپاه نیز گفت: برد این موشکهای ندسا به 350 کیلومتر رسیده و در حال حاضر در سازمان رزم نیروی دریایی سپاه مشغول خدمت هستند. 

تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۲ -

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/260543/برد-موشک‌های-دریایی-سپاه-به-350-کیلومتر-رسید

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صحبت های شما کاملا" درست و دقیقا" تعریف خستگی دینامیکی هستش و به همین دلیلی مثبت هم دادم ! اما آیا خستگی صرفا" در حوزه پویا (دینامیکی) تعریف میشه و در حوزه ایستایی شناسی (استاتیک) خستگی وجود نداره ؟

همه ما می دونیم که اگر انسانی به مدت طولانی دراز کش و بدون تحرک قرار بگیره دچار بیماری به نام زخم بستر میشه ! دلیل فیزیکی این مسئله چیه ؟

یا چرا قد انسان ها در خارج از میدان مغناطیسی زمین 2 سانت بلندتره ؟

اصلا" چرا و به چه دلیلی انسان بعد از توقف رشد و بلوغ کامل به مرور دچار کهولت و پیری میشه ؟

توجه داشته باشید که بدن انسان و سایر جانوان هم یم وسیله بیومکانیکی به حساب میاد !

آیا نیروی جاذبه ای که همواره از طرف زمین و به صورت قائم به اجسام پیرامونش وارد میشه تاثیری در موراد بالا نداره ؟    

نخیر تحت بارهای استاتیکی هرگز هیچ نوع خستگی بوجود نخواهد اومد جاذبه هم بی تاثیره چیزی به نام خستگی استاتیکی هم وجود خارجی نداره در بارگذاری ثابت فقط پدیده خزش رو داریم که شرایط خاص خودش رو داره و شامل انبارداری موشک و غیره نمیشه. مثال هایی هم که آوردید بی ربطن .

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نخیر تحت بارهای استاتیکی هرگز هیچ نوع خستگی بوجود نخواهد اومد جاذبه هم بی تاثیره چیزی به نام خستگی استاتیکی هم وجود خارجی نداره در بارگذاری ثابت فقط پدیده خزش رو داریم که شرایط خاص خودش رو داره و شامل انبارداری موشک و غیره نمیشه. مثال هایی هم که آوردید بی ربطن .

البته قطعا" درست می فرمایید ولی چیزی که به ما یاد دادن خستگی بر 3 نوعه : 

1- خستگی نوع اول (دینامیک)

2- خستگی نوع دوم (استاتیک)

3- خستگی نوع سوم (مرگ شیمیایی) 

نوع اول رو شما تعریف کردی و نوع دوم رو بنده اشاره کردم (البته خط زدن جاذبه کار درستی نیست چون این نیرو بر خلاف تصور عامه یکنواخت نیست و نوسان داره) ، به هر حال تو توضیح بالا نوع سوم خستگی مد نظر من بوده  نه نوع اول و دوم !

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم