tomcatsparrow

مقایسه دو نیروی هوایی بزرگ منطقه ایران و اسراییل

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

من چی بگم تو انگلیسیش اینا رو نوشته بود. icon_wink icon_eek icon_eek
چرا اسراییل F18 نداره ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من چی بگم تو انگلیسیش اینا رو نوشته بود. icon_wink icon_eek icon_eek
چرا اسراییل F18 نداره ؟[/quote]

ویکی پدیا اصلا قابل اطمینان نیست مثلا چرا فانتوم اسراییلی تو این لیست نبود؟کفیر و لاوی کجان؟در ضمن نگهداری اونهمه جنگنده هزینه میخواد icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نيروي هوايي ما هر چي كه كم داشته باشه خلبانابوم واقعا شجاع هستند.مثل زمان جنگ.
ولي چنين چيزي تو رژيم اشغالگر وجود نداره حتي اگه اگه اونا بهترين تجهيزات و داشته باشن. icon_wink[/quote]

شجاعت رو باید در چه دید ؟ مقیاسش چی هست ؟

میتونم بپرسم ، وقتی اسراییل اوسیراک رو فرستاد لای باقالی ها و این کاری بود که نیروی هوایی ایران نتونست بکنه ! ایا شجاعت اسراییلی ها بالاتر بود که تونست ؟

دوست عزیز ، مقیاس شجاعت چی هست ؟ به نظر من شجاعت ژاپنی ها تو خودکشی عالی هست ! ولی این شجاعت رو میشه بگید کاربردش چی هست ؟ وقتی نتیجه مذکور حاصل نشه ؟

خلبانان ایرانی شجاع بودند ولی در کنارش متبحر ، آموزش دیده با امکانات نظامی متناسب با ماموریت هاشون

خلبانان اسراییلی هم امکانات و اموزش و تبحرشون رو دارند میمونه شجاعتشون ! که اونم فکر نکنم کسی بتونه بگه شجاعت دارند یا نه ! ولی من میگم هرکسی پای منافع کشورش که از بچگی باهاش بزرگ شده باشه ، شجاعت مردن رو هم داره ، به خاطر اهداف ایده الش

راجبه ویکی پدیا ، اونا امار کلی از تعداد جنگنده ها رو گفتند و نه جنگنده های عملیاتی رو دوستان گلم

فرق هست بین تعداد کلی جنگنده ها با جنگنده های عملیاتی ، ولی خوب در سال 2007 بیش از 30 فروند تامکن عملیاتی بود و در سال کنونی طبق برخی شنیده ها تا میزان 40 فروند به بالا هم رسیده (البته بدون لود موشک فونیکس روی همگی تامکت ها و ....)

راجبه لاوی و کفیر هم باید بگم از رده عملیاتی خارج شدند ولی حتی الامکان سعی کنید به ویکی پدیا انگلیسی مراجعه کنید :

http://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_Air_Force

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب Ernesto_Rommel ممنون از توضيحاتتون اما شما اشاره و تاكيد به خريد از يك فروشنده كرده بوديد حالا به نظر شخصي شما خريد از كدام فروشنده براي ايران بهتر خواهد بود؟ (با فرض نبود تحريم ها)

[quote]اما یادتون باشه استراتیژی ما در جنگ مبناش جنگ هوایی نیست ما بیشتر تمایل داریم به جنگ موشکی [/quote]

دوست عزيز بدون داشتن يك نيروي هوايي كاملا به روز و كار آمد توان موشكي هيچ مفهومي نخواهد داشت شايد در ساعات و روزهاي اوليه جنگ بشه كارهايي انجام داد اما با طولاني شدن جنگ توان موشكي يك كشور هر چقدر كه قوي هم باشه حرفي براي گفتن نداره و نابود خواهد شد نمونه اش هم همين ليبي كه با اعمال منطقه پرواز ممنوع و نابودي پدافند و نيروي هواييش ديگر توان موشكي ليبي تاثير چنداني در سرنوشت جنگ و ديكتاتور اين كشور نداشته و نخواهد داشت حالا اگر چنين چيزي براي ايران هم اتفاق بيافته در صورت نبود يك نيروي هوايي قدرتمند و كارآمد توان موشكي ايران هم بعد از مدتي از دور بازي خارج شده و هواپيماهاي متخاصم بعد از نابودي پدافند و نيروي هوايي اوراغي ايران با اعمال منطقه پرواز ممنوع براحتي خواهند توانست توان موشكي رو هم از صحنه بدر كنند البته شايد بتونيم با توان موشكي در ساعات و روزهاي اوليه اسراييل رو نابود كنيم اما سوال اينجاست كه بعد چه خواهد شد و آيا تمام دنيا بعد از نابودي اسراييل نظاره گر و تماشاچي خواهد ماند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موضوع جالبی داره طرح میشه ... شجاعت جهود؟! انگیزه جهود؟! دوستان مایل هستند مدال شجاعتی حلقه گلی یا ... تقدیم خلبانان شجاع جهود کنیم؟؟؟!!! بمباران غزه؟ بمباران بیروت؟ حمله به یک مرکز نمی دونم چی چی در بیابونای سوریه؟ حمله به اوسیراک عراق؟ وای خدای من... عرق سرد رو روی پیشونی خودم حس می کنم با این همه شجاعت ...

با این حساب خلبان های یانکی در جنگ ویتنام خیلی شجاع تر از خلبان های جهود هستن و احتمالا خلبان های روس در جنگ افغانستان حتما خیلی شجاع تر از خلبان های یانکی هستن ...

احیانا دوستان نظری درباره فرودگاه های ویران شده ... پایگاه های هوایی مخروبه ... و از این قبیل ندارن ... نکنه جت های جنگی جهود مسافت 10 هزار کیلومتری رو هم رفت و برگشت طی می کنن icon_wink

آهان راستی اینو یادم رفت اضافه کنم: نظرتون درباره فقدان پدافند هوایی در ایران چیه icon_eek !!! ؟؟؟ و یا فقدان رادار در ایران icon_eek !!! ؟؟؟ نظرات جالبی رو در این موارد خوندم!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب Ernesto_Rommel ممنون از توضيحاتتون اما شما اشاره و تاكيد به خريد از يك فروشنده كرده بوديد حالا به نظر شخصي شما خريد از كدام فروشنده براي ايران بهتر خواهد بود؟ (با فرض نبود تحريم ها) [/quote]

من کشور فرانسه رو بیشتر قبول دارم

چند سال پیش هم که با دوستانیکه تخصص اصلی شون رشته هوایی هست صحبت میکردم به صراحت گفتم ، جنگ اینده چه در هوا و چه در دریا و زمین ، نبرد الکترونیکی هست

کسی برنده س که دنیای الکترونیک رو در اختیار داشته باشه

در مانورهای مشترکی که در این چند سال انجام شده مدام امریکا و هند و ... از فرانسه به دلیل شنود و کشف امکانات جنگنده ها و تسلیحات شون با کمک وسایل الکترونیکی ابراز گله گی کرده

من جنگ الکترونیک رو فراتر از هرسلاحی میدونم ، در بعد هوایی ، قدرت الکترونیکی و موشکی فرانسوی ها از همه بالاتر هست
[quote]
موضوع جالبی داره طرح میشه ... شجاعت جهود؟! انگیزه جهود؟! دوستان مایل هستند مدال شجاعتی حلقه گلی یا ... تقدیم خلبانان شجاع جهود کنیم؟؟؟!!! بمباران غزه؟ بمباران بیروت؟ حمله به یک مرکز نمی دونم چی چی در بیابونای سوریه؟ حمله به اوسیراک عراق؟ وای خدای من... عرق سرد رو روی پیشونی خودم حس می کنم با این همه شجاعت ...

با این حساب خلبان های یانکی در جنگ ویتنام خیلی شجاع تر از خلبان های جهود هستن و احتمالا خلبان های روس در جنگ افغانستان حتما خیلی شجاع تر از خلبان های یانکی هستن ...

احیانا دوستان نظری درباره فرودگاه های ویران شده ... پایگاه های هوایی مخروبه ... و از این قبیل ندارن ... نکنه جت های جنگی جهود مسافت 10 هزار کیلومتری رو هم رفت و برگشت طی می کنن icon_wink

آهان راستی اینو یادم رفت اضافه کنم: نظرتون درباره فقدان پدافند هوایی در ایران چیه icon_eek !!! ؟؟؟ و یا فقدان رادار در ایران icon_eek !!! ؟؟؟ نظرات جالبی رو در این موارد خوندم!!![/quote]

بهتره مطلبی رو که نوشتم چند بار مطالعه کنید با ارامش و بدون دیدگاه های غرض ورزانه و از طرف یک خواننده بی طرف

دوست عزیز ، شک نکنید همون بمباران غزه هم شجاعت میخواد ، چطور ؟ کیه که ندونه در اغلب بمباران ها خواه و ناخواه هدف بمباران ها مردم عادی هستند و ... ؟ کشتن یه فرد بیگناه ، شجاعت و قساوت میخواد ، البته این دیدگاه من هست و لزومی برای قبولش نداری

ولی شجاعتی که من ازش حرف میزنم ، شجاعتی هست که هرکسی برای منافع کشورش حال به زعم ما اشغالگر و .... داره

دوست من ، شک نکن ، شک نکن ، کسیکه جرات کنه پای خودشو وارد هر نبردی بکنه ، از افغانستان گرفته تا ویتنام ..... شجاعت داره

چه بسیار انسان ها که با صدای اولین سوت خمپاره خودشونو خراب کردند !

دوست عزیزم ، بهتره فیلمای واقع بینانه ای که راجبه همون روس و افغانستان ساختند ببینی تا بفهمی همون سرباز روس مقابل افغان ها شجاعت به خرج داده .... و از سر همین شجاعت بود که به رهبران کشورش اعتراض کرد چرا باید در همچین کشوری شجاعت به خرج بدن و کشته بشن ؟

دوست من ، من عقیده م اینه ، با مطالعه و دیدن بعضی موارد بهشون رسیدم

فکر نکنم مشکلی هم توشون باشه تا وقتیکه کسی نقدش نکنه

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما درست می گی؛ شما حق داری؛ گفته شده بود که وارونگی اتفاق میوفته: وقتی کشتار با مفهوم شجاعت برابری می کنه؛ وقتی ادای وظیفه در کشتار مردم بی گناه اغلب خودنمایی می کنه؛ وقتی کسی پشت تریبون یک ملت قرار میگیره و از مشتی جانی بالفطره بعنوان "زنان و مردان شجاعی" یاد می کنه که "جان با ارزش" خودشونو به خطر انداختن ...

خراب کردن شلوار با خمپاره اهمیتی نداره دوست عزیزم همونقدر که تعدی و هتک حرمت زنان افغان در برهوت دامنه های هندوکوش افغانستان توسط افسران ارشد روس اهمیتی در مقام ارزش ادای وظیفه ملی icon_wink ! یا شجاعت اخلاقی icon_eek ! نداشته ... مهم این بود و این هست که اون خمپاره رو کی و برای چی شلیک و بسوی چه کسی شلیک می کنه ... اول این رو مشخص کنید ... نوشتن در یک وب سایت نظامی به مفهوم جعل حقیقت و تاریخ و موجودیتی به نام "انسان" نیست ... جای تاسف داره که ما ریشه ها رو فراموش می کنیم و رو بسوی جعلیات میگذاریم ...

در تاپیک "فارسی1: رابرت مردوک" دوستان خودتون رو نسبت به خطرات و واقعیات پیرامون اعم از ناهنجاری های اجتماعی و ... توجه و هشدار دادید ... پس چطور اینجا نسبت به واقعیت های این حیطه از زندگی انسان ها و تاریخ معاصر سیاسی توجهی نشون نمی دید؟

شما هم ایده خودتون رو دارید شما هم مختارید در انتخاب من صرفا نظر شخصی خودمو بیان می کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این حرفها نیست قبل ازاین که ایران موشک زمین به زمین داشته باشه امریکا داشته پس امریکا پیشرفته تر وخیلی بهخوات ازذست ایران راحت شه همه را کلاک اتمی می زنه خیالش راحت می کنه تلفات برای نیرو هاش نداره بقیه کشورها هم انرژی دارند. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقاله که خیلی دم دستی بود

ولی
[quote]ا[color=red]ول اینکه امریکا به خاطر ما وارد بحران اقتصادی نشده و ثانیا داره کم کم از بحران خارج میشه [/color]و فقط مشکلش بیکاری هست که به گفته ی خودشون تا سال2015 درست میشه ولی تا این مدت باید چه کار کنند مشکل اصلیشونه. و فروپاشی نیز یک بلوف است.
و اما در مورد تعداد هواپیما که 700 تا دور از واقعیت است ما حدود 250 جنگنده داریم (دارم میگم حدوده 250 تا ممکنه بیشتر از باشه ممکنه کم تر هم باشه)اما دیگه از 300 تا بیشتر نداریم.
بعدشم جنگنده های ما(اف4 اف5 اف14 میگ29 میگ31) در برابر اف16 و اف15و اف35 که به زودی (2 سال دیگه) به خدمت میگیرن شانسی نداره چون میگ های ایرانی مدل اولیه ی میگ های شوروی هستش و...
و تحلیلی که از جنگ ایرانو ناتو کردید بسیار بچگانه بوده و قابل بحث نیست.
و در اخر باید بگم امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه خیالتون از بابت جنگ با امریکا راحت بشه.
اهان یه چیزی یادم رفت بگم اف16 ایران نداره 1 دونه داشتیم که سوتش کردیم هوا icon_wink[/quote]

فرض اول شما غلطه برادر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این حرفها نیست قبل ازاین که ایران موشک زمین به زمین داشته باشه امریکا داشته پس امریکا پیشرفته تر وخیلی بهخوات ازذست ایران راحت شه همه را کلاک اتمی می زنه خیالش راحت می کنه تلفات برای نیرو هاش نداره بقیه کشورها هم انرژی دارند. icon_wink[/quote]
منظورتون از این پست چیه؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این حرفها نیست قبل ازاین که ایران موشک زمین به زمین داشته باشه امریکا داشته پس امریکا پیشرفته تر وخیلی بهخوات ازذست ایران راحت شه همه را کلاک اتمی می زنه خیالش راحت می کنه تلفات برای نیرو هاش نداره بقیه کشورها هم انرژی دارند. icon_wink[/quote]
دوست من من خودم بشخصه قسمت اول حرفتون راجع به توان موشكي و نيروي هوايي رو قبول دارم
واما قسمت دوم حرفتون ببينيد وقتي كشوري به يه كشور ديگه حمله ميكنه هدف با خاك يكسان كردن نيست بلكه هدف استفاده ازمنابع و همچنين حفظ منافع هست نمونش عراق و افغانستان شما فكر ميكني امريكا واسه روي گل مردم افغانستان و براي دفاع از اونا به طالبان حمله كرد نه اينطور نيست
حمله ي اتمي امريكا به ژاپن از روي عدم اطلاع امريكا از قدرت بميش بود و نميتونست عواقبش رو تا اين حد پيشبيني كنه تازه من از يه نفر درباره ي اشتباه ترجمه اي برج مراقبت ژاپن شنيدم كه باعث رها سازي بمب توسط هواپيما شده كه البته از صحتش اطمينان كامل ندارم
پس حمله ي امريكا به ايران اتمي نخواهد بود مگر اينكه امريكا به جون بياد و موجديت ارتشش رو در خطر ببينه در ضمن هدف ما بايد در وحله ي اول بايد جلوگيري از جنگ بايد باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]این حرفها نیست قبل ازاین که ایران موشک زمین به زمین داشته باشه امریکا داشته پس امریکا پیشرفته تر وخیلی بهخوات ازذست ایران راحت شه همه را کلاک اتمی می زنه خیالش راحت می کنه تلفات برای نیرو هاش نداره بقیه کشورها هم انرژی دارند. icon_wink[/quote]
دوست من من خودم بشخصه قسمت اول حرفتون راجع به توان موشكي و نيروي هوايي رو قبول دارم
واما قسمت دوم حرفتون ببينيد وقتي كشوري به يه كشور ديگه حمله ميكنه هدف با خاك يكسان كردن نيست بلكه هدف استفاده ازمنابع و همچنين حفظ منافع هست نمونش عراق و افغانستان شما فكر ميكني امريكا واسه روي گل مردم افغانستان و براي دفاع از اونا به طالبان حمله كرد نه اينطور نيست
حمله ي اتمي امريكا به ژاپن از روي عدم اطلاع امريكا از قدرت بميش بود و نميتونست عواقبش رو تا اين حد پيشبيني كنه تازه من از يه نفر درباره ي اشتباه ترجمه اي برج مراقبت ژاپن شنيدم كه باعث رها سازي بمب توسط هواپيما شده كه البته از صحتش اطمينان كامل ندارم
پس حمله ي امريكا به ايران اتمي نخواهد بود مگر اينكه امريكا به جون بياد و موجديت ارتشش رو در خطر ببينه در ضمن هدف ما بايد در وحله ي اول بايد جلوگيري از جنگ بايد باشه[/quote]
دوست عزیز کی گفته امریکا از قدرت بمب های اتمیش خبر نداشت؟؟دانشمندان امریکایی در پروژه ی منهتن به خوبی به قدرت بمب های اتمی که قرار بود بر سر مردم ژاپن بریزند واقف بودند.اما به دو دلیل این کار را انجام دادند یکی این که انتقام حمله به پرل هارپر رو از ژاپنی ها بگیرند و یکی هم این که روی المان و شوروی رو کم کنند.در ضمن استفاده از بمب اتم بر علیه ایران قطعآ عواقب بسیار خطرناکی برای امریکا خواهد داشت.اول این که توسط جامعه ی جهانی به شدت محکوم و حتی تحریم خواهد شد (برای این که به کشوری که بارها به طور علنی اعلام کرده قصد ساخت تسلیحات هسته ای رو نداره حمله ی اتمی کرده) و دوم این که به جای یک ایران هسته ای ده ها ایران هسته ای جدید ظهور خواهند کرد تا از منافعشون دفاع کنند.تازه مهمتر از همه حمله به ایران چه با ارتش کلاسیک و چه با موشک های اتمی ساخت بمب اتم توسط ایران رو توجیه می کنه.مطمئن باش امریکا همچین حماقتی نمی کنه.سران امریکا افراطی هستند اما احمق نیستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در مانورهای مشترکی که در این چند سال انجام شده مدام امریکا و هند و ... از فرانسه به دلیل شنود و کشف امکانات جنگنده ها و تسلیحات شون با کمک وسایل الکترونیکی ابراز گله گی کرده [/quote]
پس با اين حساب فرانسه هم برگهاي برنده اي داره ........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میتونم بپرسم ، وقتی اسراییل اوسیراک رو فرستاد لای باقالی ها و این کاری بود که نیروی هوایی ایران نتونست بکنه ! ایا شجاعت اسراییلی ها بالاتر بود که تونست ؟
ايرانم در عوض H 3چنان بلايي سرش اورد كه در تمامي دورهاي اموزش خلباني دنيا دارن راجبش صحبت ميكنن واموزش ميدن
در اموزش خليانان ما هيچيز كم ندارن بلكه از خلبانان اسراءيليم بيشتر دارن اين با مدرك دارم ميگم
از لحاظ تجهيزاتم ماظاهرشو ميبينيم ولي در باطن چيزي راجبش نمي دونيم
ولي اين مطمئن باش كه خلبانان ما از لحتظ اموزش با خلبانان نيروي دريايي امريكا برابري شايدم خبر تر باشن
همان خلياناي كه در امريكا دروره ديدن و 8 سالم جنگيدن حالا نسلي از خلبانان جوان وبه وجود اوردن كه هر كشوري ارزوي داشتنشو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروی هوایی ایران باتجربه ترین در جهانه بعد از یوگسلاوی!اسراییل با اعرابی جنگید که خلبان گشتیش به جای گشت داشت صبحانه میخورد!ولی ما با عراقی جنگیدیم که خلبان روسی و آلمانی و فرانسوی داشت!در مورد اوسیراک یادم رفته بودااااااااا!!!!

اول ایران اوسیراکو بمباران کرد چند روز بعد اسراییل!

جناب پاتریوت خلبانان روس بهترین در دنیا هستند حتی از خلبانای ما هم بهترن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.