RedArmy

تحلیل و پیگیری تحولات ایالات متحده

پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده   

61 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده به نظر شما کدامیک از دو گزینه ذیل خواهد بود ؟؟؟

• جو بایدن (دموکرات)
    • دانالد ترامپ (جمهوری خواه )

Recommended Posts

[quote]در این صورت کار طالبان یکسره خواهد شد چون نمیتونن دیگه با مردم خودشونم وارد جنگ بشن! اونوقت بهانه آمریکایی بودن بود الان چی پس؟ [/quote]

مگر قبل از حضور آمریکا و ناتو در افغانستان اینها با مردم خودشون نمیجنگیدن؟ اینها الآن هم همون آدمهان.

هر لحظه حمایت خارجی پشت دولت افغانستان نباشه در مقابل طالبان دوام نخواهد آورد، و این توان دولت افغانستان بعد از حدود یک دهه از تحت الحمایگی خارجیهاست.

البته تا اونجا که من میبینم خارجیها کار خاصی برای تجهیز و آموزش ارتش و نیروهای امنیتی افغانستان هم نکردن، شاید بدشون نمیاد طالبان دوباره به قدرت برسن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشید دوست من شما انتظار دارین موقع حملات راکتی چیکار بکنن؟
شما ادعا داری اسلحه به دست در افغانستان جنگیدی اما این حرفتون خلافشو نشون میده.
ارتش باید از هر نیرویی بهره ببره در موقع حمله. به خصوص هوایی و توپ خانه ای.
اگر عددی نیستن چرا شکستشون نمیدادین اونجا؟ باور کنین همه خوشحال میشدیم![/quote]

دوست عزیز من که کل عمرم چریک نبودم چندباری مجبور شدیم با عده ای از جان خودم دفاع کنم اون زمان طالبان بود.من کوشش میکنم یه ویدیو پیدا کنم که در اون نشون میده با وجود اینکه اپاچی در حال گشتزنی بود نتونست جلو ماشین انتحار کننده رو بگیره.برای در امان ماندن از خطر هوایی زیر بوته ها و درختان میشه رفت چون اونا با a-10 va ah-64 میان ولی نمیبینن . دوم اینکه من خودم تو یک ویدیو دیده بودم چریکها راکتهای مینی کاتیوشا رو توی لوله های ۲ تایی و ۳ تایی میکردن بهدش با یک اندازه گیر المینیومی که وسطش اب بود حالا من اسمشو فراموش کردم.اونا رو شاید تنظیم میکردن روی هدف.بعدش یک نخ باروتی بود.اون رو اتیش میدادن و خودشون فرار میکردن. راکتها همشون شلیک میشدم.بعد از چند دقیقه همونجایی که راکتها رو از اونجا شلیک میکردن به تلی از دود و اتیش تبدیل میشد چون هم اپاچی.هم ا-۱۰ و هم توپخانه میکوبیدن ولی هیچ کس اونجا نبود. من هیچ وقت جهادم در راه خدا رو به رخ دیگران نمیکشم و منظور من این نبود دوست :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من زیاد به این مساله معتقد نیستم

اینکه امریکا تو دو سال بتونه به مشکلات اقتصادیش غلبه کنه

امریکا مدت هاست تو سراشیبی حرکت میکنه

بعد از جنگ جهانی دوم امریکا نقش لکوموتیو اقتصاد جهان رو بعهده گرفت

و این باعث کسری تراز بازرگانی این کشور شد

حالا حالا ها خبری نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یک نشریه کاندایی رو می خوندم که گفته بود فقط چند ثانیه طول می کشه تا یک سرباز کانادایی یک سرهنگ افغان رو خلع سلاح کنه! حالا راست و دروغشون با خودشون!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هدف من از اين حرفهايي كه ميخوام بزنم تضعيف روحيه يا ضعيف قلمداد كردن نيروهاي خودي نيست .
اگه آمريكا 5 سال متوالي هم هيچ بودجه اي واسه وزارت دغاعش در نظر نگيره باز هم ميتونه به جنگ ما بياد .
:| :( icon_razz ارتش امريكا اينقدر نيرو و تجهيزات داره كه تا سالها ميتونه در يك جنگ گسترده شركت كنه .

البته منظور از حرفا اين نيست كه حتما توي اون جنگ پيروز ميشه .
كمي واقع بين باشيم و بجاي دست كم گرفتن دشمنمون در صدد تقويت و تجهيز نيوهامون بربيايم .
مهمترين ضعف ما نيروي هوايي و دفاع ضد هوايي و موشكيمونه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بابا امریکا کیلوی چند.من دیدم اینا چه جور میجنکن. یکدفه طالبان حمله راکتی کرده بود این بدبختا رفته بودن زیر تختخواب قایم شده بودن.درسته که خیلی گردن کلفتناز بعد نظامی ولی تو میدان جنگ اصلا عددی نیستن بدون پشتیبانی هوایی به خدا :|[/quote]دوست عزيز من الان نميخوام درباره ي قدرت خودمون صحبت كنم اما به نظر تو امريكا كشور ضعيفي هست خوبه گفته شد نظر احساسي نديد امريكا پول نداره جنگنده مدرن به تعداد زياد نداره اموزش خوبي نداره تجهيزات نداره چي نداره كه ميگي ضعيف هستن مگر سربازاشون روبات هستن كه موقع حملات راكتي برن وايسن زير راكت بخوره بهشون هيچيشون نشه واقع بين باشيد توي جنگ عراق و امريكا عراق نميتونست جنگنده هاش رو بلند كنه و موشك شليك كنه فقط تونست در مقطع اي با ماكت نيروي هوايي امريكا رو منحرف كنه و انتقال جنگنده ها به ايران و بقيه داستان ها به جاي اينكه بنشينيم رويايي فكر كنيم بهتره به فكر تقويت دفاعي خودمون باشيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بابا امریکا کیلوی چند.من دیدم اینا چه جور میجنکن. یکدفه طالبان حمله راکتی کرده بود این بدبختا رفته بودن زیر تختخواب قایم شده بودن.درسته که خیلی گردن کلفتناز بعد نظامی ولی تو میدان جنگ اصلا عددی نیستن بدون پشتیبانی هوایی به خدا :|[/quote]
[quote]بابا امریکا کیلوی چند.من دیدم اینا چه جور میجنکن. یکدفه طالبان حمله راکتی کرده بود این بدبختا رفته بودن زیر تختخواب قایم شده بودن.درسته که خیلی گردن کلفتناز بعد نظامی ولی تو میدان جنگ اصلا عددی نیستن بدون پشتیبانی هوایی به خدا :([/quote]دوست عزيز من الان نميخوام درباره ي قدرت خودمون صحبت كنم اما به نظر تو امريكا كشور ضعيفي هست خوبه گفته شد نظر احساسي نديد امريكا پول نداره جنگنده مدرن به تعداد زياد نداره اموزش خوبي نداره تجهيزات نداره چي نداره كه ميگي ضعيف هستن مگر سربازاشون روبات هستن كه موقع حملات راكتي برن وايسن زير راكت بخوره بهشون هيچيشون نشه واقع بين باشيد توي جنگ عراق و امريكا عراق نميتونست جنگنده هاش رو بلند كنه و موشك شليك كنه فقط تونست در مقطع اي با ماكت نيروي هوايي امريكا رو منحرف كنه و انتقال جنگنده ها به ايران و بقيه داستان ها به جاي اينكه بنشينيم رويايي فكر كنيم بهتره به فكر تقويت دفاعي خودمون باشيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بابا امریکا کیلوی چند.من دیدم اینا چه جور میجنکن. یکدفه طالبان حمله راکتی کرده بود این بدبختا رفته بودن زیر تختخواب قایم شده بودن.درسته که خیلی گردن کلفتناز بعد نظامی ولی تو میدان جنگ اصلا عددی نیستن بدون پشتیبانی هوایی به خدا :|[/quote]دوست عزيز من الان نميخوام درباره ي قدرت خودمون صحبت كنم اما به نظر تو امريكا كشور ضعيفي هست خوبه گفته شد نظر احساسي نديد امريكا پول نداره جنگنده مدرن به تعداد زياد نداره اموزش خوبي نداره تجهيزات نداره چي نداره كه ميگي ضعيف هستن مگر سربازاشون روبات هستن كه موقع حملات راكتي برن وايسن زير راكت بخوره بهشون هيچيشون نشه واقع بين باشيد توي جنگ عراق و امريكا عراق نميتونست جنگنده هاش رو بلند كنه و موشك شليك كنه فقط تونست در مقطع اي با ماكت نيروي هوايي امريكا رو منحرف كنه و انتقال جنگنده ها به ايران و بقيه داستان ها به جاي اينكه بنشينيم رويايي فكر كنيم بهتره به فكر تقويت دفاعي خودمون باشيم

[color=green][size=18]تبریک به شما میگم سه پست متوالی ، برای اولین بار[/size] [/color]
[color=green]دوست عزیز بیشتر دقت کنید .
امین[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نظر شخصی هر چند ساده لوحانه :
به نظر من اگه توجه کرده باشید از زمانی که ایران هسته ای شده اینا دارن واسمون شاخ شونه می کشن و از طرفی خیلی از کشور های جهان دست یابی به انرژی هسته ای را حق ایران می دانند بنابر این اینا می یان وجه ایران رو خراب می کنن و انگ تولید سلاح اتمی به ما می زنن حالا ما به خیلی یا قبولوندیم که ما سلاح اتمی نمی خواییم اونا هم اینو پذیرفتند امریکا هم مارو تحت فشار و تهدید هسته ای می زاره که ما هم بریم دنبال بمب اتم که بعدش خودش با توافق خیلی ها حمله رو آغاز کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تحلیل این مقاله یه جمله است که اون رو هم امام فرموده..

امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند

اما برای رسیدن به این جمله امام شرطهای زیادی را قرار داده
اتحاد همبستگی خودکفایی خود باوری شهادت طلبی و ...
مادامیکه ما اتحادمون رو حفظ کنیم و سعی کنیم با خود باوری و خو اتکایی به خود کفایی در تمامی امورمون برسیم و مجبور نباشیم دستمونو جلوی هر کس و ناکسی دراز کنیم میتوانیم بگوییم امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند و این شعا نتنها در مورد تحریم بلکه در مواقع خطر نظامی هم قابل اتکاست
همین الان هم امریکا سالها پشت مرزهای ما خیمه زده و مارو تحدید و تحریم میکنه ولی ما داریم ناو میسازیم موشک میترکونیم و ماهواره هوا میکنیم از لحاظ علمی و اقتصادی هم یه جورایی یه تکونی به خودمون دادیم
اگه قبلا شوروی و امریکا قبلا قطب سیاسی دنیا بودن اما الان مارداریم کم کم به عنوان یه قطب مطرح میشیم
همه اینها در سایه وحدت و ولایت است ولا غیر که نبود یکی از این دو دو ما را از مسیر این شعار دور میکند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تحلیل این مقاله یه جمله است که اون رو هم امام فرموده..

امریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند [/quote]

در اين مورد كاملا با شما موافقم اما تمامي اينها نبايد به گونه اي توي ذهن دوستان جا بيفته كه ما خيلي قوي هستيم و هيچكس جراتشو نداره به ما حمله كنه .
بلكه بايد بطور مداوم و بدون وقفه در همه جهات پيشرفت كنيم و خودمون رو به صف اول كشورهاي پيشرفته برسونيم .
بايد هميشه انگيزه پيشرفت و دستبابي توي وجود همه نهادينه بشه .

[quote]اگه قبلا شوروی و امریکا قبلا قطب سیاسی دنیا بودن اما الان مارداریم کم کم به عنوان یه قطب مطرح میشیم
همه اینها در سایه وحدت و ولایت است ولا غیر که نبود یکی از این دو دو ما را از مسیر این شعار دور میکند[/quote]

در اين گفته شما كه در سايه ولايت اين اهداف محقق شده هيچ جاي شكي نيست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ماشین جنگی آمریکا در حال روشن شدن است !!![/quote]
بزارید راه بیفتند تازه زمانی که سرعت میگیرن و در پیچ های خطرناک جاده های ایران ماشین میرونند ، می فهمند که یه نفر ترمزشون رو بریده و مستقیم میرن ته دره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله متاسفانه مردم افغانستان بعد از راندن کمونیستها از افغانستان رو به جنگ داخلی اوردن .بزگترین مشکل افغانستان جنگ شیعه و سنی هست که بنده به چشم سر شاهد ان بوده ام :( تلاشهای زیادی برای خواباندن فتنه ها صورت میگیره ولی نمیشه تا وقتی که پاکستان و کشودهای عربی به طالبان حکومت میکنن.پشتونها بسیار زیاد هستن در سراسر تاریخ افغانستان حکومت دست اونا بوده و عادت کردن.چشم دیدن کسی رو هم ندارن که شیعه باشه با مقام بالا .چند وقت پیش نماینده شیعه به نام سید محمد کاظمی رو ترور کردن.طالبان رو هم حمایت میکنن و هم امریکا حمایتشون میکنه. امریکا به خاطر این حمایتشون میکنه چون اینا زیادن و تمام امور هم دست ایناست اگه دقت کرده باشید تو انتخابات افغانستان تغلب شد.کسی صداشم در نیومد از ترس اینکه چون اگه کسی اعتراضی کنه تا فردا زنده نخواهد ماند و کرزای که پشتون هست باز هم از طرف امریکا نه از رای مردم به ریاست جمهوری خودش داره ادامه میده. دولت افغانستان اگه یکروز امریکا زیر پر و بالش رو نگیره سقوط خواهند کرد.به محض بیرون رفتن امریکا سیلی از گروه های القا عده که از کفر هم بدتر هستن یه شیعه زنده نخواهند گذاشت و همینطور طالبان. یک دلیل دیگه جنگ این هست که قومیت ها با هم بع توافق نمیرسه.دوستان باورتان میشه در یک کشور ۲ نوع پول باشه تو افغانستان بود.حالا چرا من نمیدونم این ابتکار این طالبهای الاغ بود :| اینقدر از این مشکلات زیاده که نگو و نپرس.بعضی از علمای شیعه تو افغانستان میگفتن تا امام زمان نیاد افغانستان روی صلح نخواهد دید.اینکه خیلی بد میشه قضیه ما میشه همون قضیه فلستینیها.بزرگترین مشل افغانستان نداشتن اتحاد مردمشون هست تا حالا هزاران بار کوشش شده برای اتحاد مردم ولی کسای که این کوش رو کردن کشته شدن.کو گوش شنوا. من که بعضی وقتها فکر میکنم خیلی ناراحت میشم.چه میشه کرد! خدا میداند icon_razz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سمندون جان توكلت به خدا باش .
مهم نيست شيعه سر كار باشه يا سني (البته اگه شيعه باشه بهتره) مهم اينه كه افكارشون درست باشه .
همه ي دشمنان رو نميشه با هم از صحنه خارج كرد (يعني كار سختيه)
بايد يكي يكي از بين ببريشون
بنظر من به كمك آمريكاييها طالبان رو سر جاش بشونيد و بعدش با كمك مردمتون آمريكاييها رو بيرون كنيد .

اگه نظرم خيلي مسخره بود دوستان به نظامي گري خودشون ببخشن . :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سمندون جان توكلت به خدا باش .
مهم نيست شيعه سر كار باشه يا سني (البته اگه شيعه باشه بهتره) مهم اينه كه افكارشون درست باشه .
همه ي دشمنان رو نميشه با هم از صحنه خارج كرد (يعني كار سختيه)
بايد يكي يكي از بين ببريشون
بنظر من به كمك آمريكاييها طالبان رو سر جاش بشونيد و بعدش با كمك مردمتون آمريكاييها رو بيرون كنيد .

اگه نظرم خيلي مسخره بود دوستان به نظامي گري خودشون ببخشن . :|[/quote]

کو گوش شنوا.یکدفعه چندتا از رهبرای رده پایین همین فومیتها جمع شده بودن در کابل.بمب منفجر شد همه کشته شدن.یعنی نمیخوان امنیت برقرار شه.بگزریم دوست عزیز :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.