ColonelShak

ویدئو از درگیری های اخیر نیروهای سپاه و پژاک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]ضمنا نيروي نظامي كردهاي عراق حدود 375 هزار نفر است كه حدود 100 هزارش فعال و باقي ذخيره اند[/quote]

دوست عزيز به نظر شما اين 375 هزار نفر چقدر توان مقاومت دارند ؟
بدون يك نيروي هوايي پيشرفته يا نيروي موشكي قوي ميخوان چي كار كنن ؟
وقتي مقر لشكراشون يا زاغه هاي مهماتشون و ..... بره رو هوا ميخوان چي كار كنن ؟ ميخواي چريكي تو كوهستان هاي عراق با كي بجنگن ؟ حتما با عمشون !
اگرم كل عراق سكوت نكنه و اعم از شيعه و سني ( عمرا ) ، آخرش چه میکنند ؟؟؟؟ :?
اگر .....! :mrgreen:[/quote]
اصالا بگیم امارشون درست !ما هم فقط کلاش و از اینجور چیزها در مقابل ارتش 20 میلیونی ایران میخوان چی کار کنن!ایران باز هم خیلی مراعات اقلیم کردستان و ارتباطش با کردا کرده و اکثریت کردهای ایران و همچنین عراق اصلا خوششون نمیاد از این گروهک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه خواهش میتونم بکنم ؟ بحثا رو تمومش کنیم !

واقعا جدا میگم چرا که این بحثا تمومی نداره و هر طرفی میتونه یه حرفی بیاره

مثال میگم : کردهای عراقی سالهای سال از دو سمت ترکیه و ایران در زمان شاه اینا به عراق فشار میاوردند و بعد برعکس شد علیه ایران !

سالهای سال هست گذشته هنوزم که هنوزه همه این کشورها و احزاب هست شون با وجود ضربات سختی که طرفین خوردند

پس یعنی اینکه با این چیزا ریشه مساله خشکیده نمیشه

حالا یکی هست حق داره بیاد بگه پس دست رو دست بزاریم ؟؟؟ اون یکی میگه بریم بمب اتمی بزنیم این میگه شیمیایی و ....

خوب که چی ؟؟؟؟ این بحثا فایده نداره وقتی حتی با مدرک هم بزاری هیچ یک از طرفین قبول نمیکنه چه برسه به اینکه مدرک خاصیم وجود نداره در این رابطه

سعی میکنم این اخرین پستم باشه تو این تاپیک و دیگه خبر و اطلاعی راجبه این درگیری ها نمیزارم

با تشکر

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
؛
اسارت 2 فرمانده گروهك پژاك توسط سپاه پاسداران

خبرگزاری فارس: سردار شعبانی با اشاره به تلفات سنگین پژاک در درگیری با نیروهای سپاه، گفت: 9 نفر از افراد این گروهک به اسارت درآمده‌اند که دو نفر از آنها از فرماندهان پژاک هستند.
خبرگزاری فارس: اسارت 2 فرمانده گروهك پژاك توسط سپاه پاسداران

سردار ناصر شعبانی از مسئولین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به اقدامات عملیاتی سپاه علیه گروهک پژاک در شمالغرب کشور، تلفات این گروهک را بسیار سنگین دانست و افزود: اخیرا جانشین این گروهک تروریستی اعلام آتش‌بس یکطرفه کرده که این امر نشان‌دهنده عمق تلفات آنهاست.

شعبانی همچنین ادامه داد: 9 نفر از افراد این گروهک به اسارت نیروهای سپاه درآمده‌اند که دو نفر آنها از فرماندهان پژاک هستند.

وی به اعترافات دست‌گیرشدگان اشاره کرد و گفت: اعترافات این اشخاص کمک زیادی به شناسایی عقبه‌های این گروهک تروریستی و یافتن مکان‌های ذخیره سلاح و مهمات آنها خواهد داشت و ان شاءالله در آینده شاهد بیان دستاوردهای مهم سپاه از زبان خود آنها خواهیم بود.
انتهای پیام/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انصافا حق با Ernesto_Rommel هستش! راجب چیزی که نتیجه ای نداره بحث نکنیم! بیاین بحث فنی کنیم نقطت ضعف خودمون و اونا رو پیدا کنیم. مطمئن باشین مطالب و نظراتی که اینجا عنوان میشه کم و بیش مسئولین مربوطه می بینن و چه بسا برخی مطالب براشون جالب و مفید باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یک کلیپی دیدم در مورد تلفات نیروهای ایرانی بود - یک بحثی شده در همین تاپیک - یک سری جنازه رو در داخل کیسه های سیاه قرار دادن ؟ همونه ؟ سربازان با استتار مولتی کم بودند و دارای جلیقه ضد گلوله مدرن و کوله پشتی های مدرن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همین الان فیلم کامل دیروز رو که لینک نزاشتم اینجا به دست اوردم

بسیار تاسف بار و ناراحت کننده س و فکر کنم اینبار بچه ها نتونند چیزی بگن خودم هم حالم گرفت

6 دقیقه و سی ثانیه فقط فیلم جنازه هاست ... وحشتناکه ، حالم گرفت اساسی

اغلب شون فکر کنم از نیروهای ویژه ایران باشند همگی مجهز به جلیقه ضدگلوله و لباس ویژه ... نمیدونم کمین خوردند یا هرچی نمیدونم ولی فاجعه س فاجعه

دیروز خودمم شک داشتم رو قسمتایی از اون فیلم که اوایل کلیپ نشون میداد اما انگار اینا صدا شک مون رو شنیدن /...

نمیدونم حالا تاریخ فیلم زده 8 سپتامبر و اپلود دیروز هست ... اینو برا این میگم که الان ممکنه بعضی از دوستان بگن این فیلم ماله قبلا هست و دروغه و ... ! ولی خوب شایدم باشه شایدم نباشه نمیدونم ولی فیلم همون فیلمه و ....

ایرانین قطع به یقین

فعلا باید برم سرکار

دوستانی که مایلند فیلم رو ببینند پیام بدن[/quote]

الان اون 6 دقیقه و 30 ثانیه رو دارم - ممکنه بر اثر انفجار شهید شده باشند . تن همه سرباز های استتار Multicam مدرن و جدید امریکایی است و اگر اشتباه نکنم یک جلیقه ضد گلوله انگلیسی هم تن یکی از شهدا بود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا بي خيال بابا...همه خاورميانه حريف ارتش و سپاه ايران نمي شه!!!
كردستان عراق كه سهله، همه خاورميانه رو يك هفته اي فتح كنيد.
متاسفم از اين نوع نگاه و از اين استراتژيسين هاي برجسته :? :mrgreen: :mrgreen:
خوبه امثال شما فرمانده ارتش و سپاه نشدند وگرنه كشور كارش زار بود.
هنوز هم نمي دانيد با نيرويي مثل كردهاي عراق نمي شه متعارف جنگيد و هيچ اطلاعي از نحوه جنگ با آنها نداريد.اون ها هم فقط كلاش دارند!!! چه اطلاعاتي!
البته در جنگ نامتقارني مثل اين هم اگه طرف كلاسيك ايران باشد در نگاه شما همه فرمول ها و استراتژي ها و قواعد جنگ از ابتداي تاريخ بشر تا حالا وارونه مي شود. ديگه شرايط جغرافيايي و مردم منطقه مورد بحث رو ولش ...حالا دليلش چيه نمي دونم چرا...
احساسات همه كردهاي منطقه رو بي خيال...
طي 30 سال و با چهارمين ارتش بزرگ دنيا و قتل عام صدها هزار نفر از مردم غيرنظامي،دولت مركزي عراق كه مثلا حاكم خود كشور هم بود نتوانست آن ها را شكست دهد...استفاده كرد از سلاح شيميايي و توپخانه سنگين و نيروي هوايي و هر چيزي كه شما فكر كنيد.
بهتر است دست از اين نوع نگاه برداريد برادران...
ايران كشور نسبتا نيرومندي هست ولي لطفا از اين نسخه هاي عجيب و غريب برايش نپيچيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به هر حال با تمام تفاسیر یک نکته قطعا واضحه، چه ترک، چه کرد، چه عرب، چه فارس مطمئنا هر خائنی که آرزوی دوباره جدا شدن قطعه ای از این سرزمین را داره یقینا این آرزو را به گور خواهد برد. می خواد یک روستایی ساده لوح خائن باشه، یک تحصیلکرده خائن و یا یک تروریست وحشی کوه نشین.

از ابتدای تاریخ این کشور خون های زیادی بر خاک پاکش بر زمین ریخته از فرزندانش. چه شرق، چه غرب، چه شمال و چه جنوب. فقط به نظرم این شهدای عزیز بسیار غریبانه و مظلوم به شهادت می رسند. من برنامه های ترکیه را در مورد سربازانش که کشته میشند در مبارزه با این تروریست ها را دیدم که مفصل هست ولی در ایران متاسفانه کمتر به این موضوع پرداخته میشه، موضوعی که چهره کریه تروریست های وحشی را هم بهتر نشون میده..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
((من برنامه های ترکیه را در مورد سربازانش که کشته میشند در مبارزه با این تروریست ها))
به به !!!دفاع از كشتارهاي تركيه هم شروع شد!!
تا حالا كه تركيه به دليل استقرار سپر موشكي ناتو همدست شياطين شد حالا بايد الگوي ايران قرار بگيره. خون صدها هزار غيرنظامي كرد هم در اين ميان بي خيال...شما اصلا از سياست هاي قديم دولت تركيه خبر داري كه چنين حرفي مي زني؟
شما كه بمب گذاري در ميان حتي غيرنظاميان دشمن را عمليات شهادت طلبانه مي ناميد و براي متحدين ايران چنين حقي قائليد،چرا پ ك ك را كه هرگز چنين كاري نكرده تروريست مي خوانيد؟
من هيچ توافقي با سياست و ايدئولوژي پ ك ك ندارم،ولي شما هم موضع گيري جانبدارانه نفرماييد لطفا.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست خوب حالتون خوبه؟! :?

گروه پ ک ک یک گروه تروریستیه. کشتن سربازان مرزبانی ترکیه هم که بارها تصاویرش را دیدم -که مثل سربازهای ما اکثرا سربازهای وظیفه هستند و دوران خدمتشون را میگذرونند - یک کار وحشیانه و غیرجوانمردانست. بحث بر سر نوع متفاوته رفتار در برخورد با این قضیست. فکر کنم در برنامه های تلوزیونی ترکیه بیشتر به این موضوع پرداخته میشه و پوشش داده میشه مراسم ها. این چه ربطی به دفاع از ترکیه بوقلمون صفت!! داره؟! هرچند ترکیه حق داره از تمامیت ارضی کشورش دفاع کنه و انتقام تک تک سربازانش را از این وحشیان بگیره ولی وقتی مثل ایران نجیب نیست و برخی مسائل انسانی را رعایت نمیکنه -هرچند اگر خبر اخیر همراهی روستائیانی با تروریستها صحت داشته باشه در اونصورت اونهایی که خیانت میکنن و همکاری با مزدوران خودشون مزدور محسوب میشن و فرقی نمیکنه مثل دخترک فیلم اشک سرما دختر هستند یا پیر! به هر حال دستشون به خون فرزندان این سرزمین آغشتست و باید به سزای کارشون برسن- ربطی به بحث من نداره. ترکیه به اندازه کافی در مورد ایران مشغول خیانت هست به خاطر منافع منطقه ایش و شناختش نیاز به هوش یا یادآوری نداره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من پست بالا رو مثال سفسطه میدونم ، واضحم هست منظورم

من شرمندم و من معذرت میخوام از توهینی که اگر شما حس میکنید به شما کردم ولی جدا انتظار نداشتم به این واضحی تو یک پاراگراف خلاصه ی سه کتاب فلسفه ومنطق و طریقه بیان رو ببینم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به هر حال با تمام تفاسیر یک نکته قطعا واضحه، چه ترک، چه کرد، چه عرب، چه فارس مطمئنا هر خائنی که آرزوی دوباره جدا شدن قطعه ای از این سرزمین را داره یقینا این آرزو را به گور خواهد برد. می خواد یک روستایی ساده لوح خائن باشه، یک تحصیلکرده خائن و یا یک تروریست وحشی کوه نشین.

از ابتدای تاریخ این کشور خون های زیادی بر خاک پاکش بر زمین ریخته از فرزندانش. چه شرق، چه غرب، چه شمال و چه جنوب. فقط به نظرم این شهدای عزیز بسیار غریبانه و مظلوم به شهادت می رسند. من برنامه های ترکیه را در مورد سربازانش که کشته میشند در مبارزه با این تروریست ها را دیدم که مفصل هست ولی در ایران متاسفانه کمتر به این موضوع پرداخته میشه، موضوعی که چهره کریه تروریست های وحشی را هم بهتر نشون میده..[/quote]
احسنت به شما. هر کسی بخواهد گوشه ای از این سرزمین ایرانی و شیعی را جدا کند و فاشیست گرایی را مبنای خود قرار دهد با مشت محکم ملت ایران روبرو خواهد شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]((من برنامه های ترکیه را در مورد سربازانش که کشته میشند در مبارزه با این تروریست ها))
به به !!!دفاع از كشتارهاي تركيه هم شروع شد!!
تا حالا كه تركيه به دليل استقرار سپر موشكي ناتو همدست شياطين شد حالا بايد الگوي ايران قرار بگيره. خون صدها هزار غيرنظامي كرد هم در اين ميان بي خيال...شما اصلا از سياست هاي قديم دولت تركيه خبر داري كه چنين حرفي مي زني؟
شما كه بمب گذاري در ميان حتي غيرنظاميان دشمن را عمليات شهادت طلبانه مي ناميد و براي متحدين ايران چنين حقي قائليد،چرا پ ك ك را كه هرگز چنين كاري نكرده تروريست مي خوانيد؟
من هيچ توافقي با سياست و ايدئولوژي پ ك ك ندارم،ولي شما هم موضع گيري جانبدارانه نفرماييد لطفا.[/quote]
قضیه سپر دفاع موشکی مسئله ای متفاوت هست و البته ما لا ترکیه در بسیاری جهات رابطه منطقی و استراتژیک فراوانی داریم و این حق طبیعی این کشور هست که انتقام خون سربازان خویش را از تروریست های حیوان صفت بگیرید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر ارنستو شما هم الان حال مرا داريد.
برادران چه مي دانند حكومت تركيه كماليستي از بدو پيدايش چه بر سر كردهايش آورده كه چنين مي فرمايند.هرچند قصد انحراف تاپيك را ندارم ولي براي بي اطلاعي اين برادران متاسفم.
ضمنا نظامي سرباز وظيفه و غيروظيفه ندارد.همان سرباز وظيفه هم اگر بهش دستور كشتار و شكنجه بدهند جز اطاعت راهي ندارد.
كشتن نظاميان دشمن هم در هر جنگي رواست و اين قاعده جنگ از ابتدا تا انتهاسنت.
كلمه حيوان صفت هم لايق كسي است كه زنان و كودكان بي دفاع را قتل عام مي كند نه كسي كه سرباز مسلح دشمن را مي كشد.
همكاري روستاييان...اين ها روستايي ايراني هستند يا عراقي؟ضمنا بد كرده اند دارند جنازه ها را صحيح و سالم تحويل ايران مي دهند؟ در مورد اطلاع دادن به پژاك هم هيچ منبعي تا حلا اينو تاييد نكرده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اصلا بي خيال بابا...همه خاورميانه حريف ارتش و سپاه ايران نمي شه!!!
كردستان عراق كه سهله، همه خاورميانه رو يك هفته اي فتح كنيد.
متاسفم از اين نوع نگاه و از اين استراتژيسين هاي برجسته :? :mrgreen: :mrgreen:
خوبه امثال شما فرمانده ارتش و سپاه نشدند وگرنه كشور كارش زار بود.
[/quote]

سلام
.... بگذریم ... تو بعضی از فروم های انگلیسی یه کاری می کنند فکر کنم بهش می گن ignore him ...

◄ ◄

من یه طرح دارم ، ( طرح نظامی هست برای جلوگیری از کمین ها خوردن مرگ بار >> هر چند اطلاعات نظامیم خیلی کمه ولی یه چیزی به ذهنم خورده و می گم ، اطلاعات خاصی هم به جز کوهستانی بودن منطقه نمی دونم )

این طرح به این صورته که گروه ها به جای اینکه تو دسته های مثلا 10 تایی و یک دسته با هم حرکتت کنند ، تبدیل می شن به دسته های 5 نفری و مثلا اگه 20 نفر هستن ، تبدیل می شن به دسته های 5 نفری و در چهار دسته حرکت می کنند ...
و تو این مسیر دسته ها با فاصله ی 30 تا 70 متری ( بستگی به منطقه داره ، ولی نباید اونقدر بهم نزدیک بشن تا همه در آن واحد زیر آتش باشن ) از هم حرکت می کنند ، در اینصورت اگه مثلا این ها به نیروهای خودی ( مثلا به دسته ی اول کمین بزنند ، نیروهای خودی و دسته ی اول فقط نیاز دارن مقاومت کنند تا دسته ی دوم برسه و در ظرف چند دقیقه این چهار دسته با فاصله بهم می رسن و مانع از یه کمین خوردن سخت می شن ... )

اینم ترکیب نفرات .... گروههای پنج نفری
1- هر دسته حداقل 3 نفر با سلاح های متعارف نفری ( مثل کلاش یا ژ-3 ) داشته باشه ، تمام سلاح ها باید به نارنجک انداز مسلح باشن
2- یک نفر با سلاح اصلی راکت انداز ( اگه راکت انداز های یکبار مصرف باشه بهتره ) داشته باشن ک
3- نفر پنجم به اسلحه ی دقیق زن و یا اسنایپ مجهز باشه ..
4- تمام گروه ها حداقل باید بیسیم داشته باشن

این طراحی ناقص من بود که اگه با پشتیابنی هوایی یا پهباد یا توپخانه ای که بالافاصله بتونه در عرض کمتر از چند دقیقه واکنش نشون بده همراه بشه ، دیگه طرح من کامل می شه ...

(( من تعدا نیروهای معارض رو تقریبا یه گروه 7- 9 حساب کردم که همه با هم کمین می زنند ))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.