mahdavi3d

آغاز بکار رسمی ایمیل ایرانی/ ایمیل بومی برای همه مردم

Recommended Posts

فکر کنم
اگه کسی به نامحرم ای-میل بزنه ایمیل میره به امر به معروف و چندتا مامور برای ارشاد به در خونه میان!
اگه کسی یه انتقاد از مقامات و خدمت رسانی! بی حد و حصر اون ها بکنه میره به شبکه اطلاعاتی سپاه و پس از طی مراحل قانونی به عنوان (مفسد فی الارض) حکم اعدام می زنند
اگه کسی تو ایمیلش برا یه نفر بنویسه که چرا اینقدر سقوط هواپیما زیاد هست چند دقیقه بعد چندتا دژبان نیروی هوایی باهاش کار دارند!
اگه کسی از صنعت خودروسازی انتقاد بکنه ابه خاطر تخریب نظام! ایمیلش رد نشه
اگرم کسی از چندتا مفسد اقتصادی نام ببره سریع به خاطر زیرسوال بردن آبروی افراد براش قرار قانونی صادر می کنند.
ولی اگه تو متن به تمجید و تشکر از خدمات آقایان پرداخته بشه مطمئن باشید که رد می شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در کل کار خوبیه چون در سایر کشورها مثل چین هم تجربه موفقی داشته ولی باید اصولی ایجاد بشه نه فقط به صرف داشتن اسم ایمیل ملی بیایم یک چیز بی کیفیت بسازیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر کنم
اگه کسی به نامحرم ای-میل بزنه ایمیل میره به امر به معروف و چندتا مامور برای ارشاد به در خونه میان![/quote]

همين الان هم سازمانهاى امنيتى چه در ايران چه در ساير كشورها به راحتى قادر به كنترل اميل افراد هستند، كار چندان مشكلى نيست....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعد از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اینک نوبت به شورای‌عالی اطلاع‌رسانی رسیده است تا از نسخه تازه ای‌میل ملی خود رونمایی کند.
به گزارش همشهری، مسئولان شورای‌عالی اطلاع‌رسانی در یک نشست خبری اعلام کردند: ای‌میل فارسی تا 20‌آذر مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
[align=left][img]http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/9/entrnet-73-gh.jpg[/img]
[/align]بنا به ادعای این شورا، این نخستین و بزرگ‌ترین تجربه تولید دانش در ارائه سرویس‌های گسترده در کشور است که قادر به سرویس‌دهی به یک میلیون نفر در مرحله اول خواهدبود.حجت‌الاسلام سعید سالاریان معاون دبیر‌خانه این شورا گفت: تولید نرم‌افزار ای‌میل فارسی از 2سال پیش با حمایت از بخش خصوصی آغاز شد و نسخه آماده‌شده آن برای ارائه نظرات و انتقادات به دستگاه‌ها و سازمان‌های مرتبط مانند وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان فناوری اطلاعات و کارگروه فاوا ارسال و حتی در شورای‌عالی امنیت ملی مطرح شد.

به بیان سالاریان تهیه و تدوین این نرم‌افزار در حقیقت بستری است برای ارائه سایر خدمات و سرویس‌هایی که در حال حاضر ما مجبوریم از سرویس‌های ارائه‌دهنده ای‌میل خارجی، مانند گوگل و یاهو دریافت کنیم که با شرایط امروزی کشور، ممکن است اطلاعات ردوبدل‌شده بعضی ای‌میل‌های مهم در آنها رصد شود.وی دلیل ورود شورای‌عالی اطلاع‌رسانی به این حوزه را ناشی از رغبت نشان ندادن بخش خصوصی به آن به‌دلیل هزینه زیاد آن ذکر کرد و گفت: نداشتن ارزش افزوده این سرویس‌ها در ایران، هزینه ایجاد دیتاسنتر و سیستم ذخیره‌سازی‌ نامه‌ها یا استوریج و نیز هزینه خدمات دهی شبانه‌روزی و 24‌ساعته پس از برپایی سرویس ای‌میل، شورا را بر آن‌داشت تا با حمایت بخش خصوصی در این راه گام نهد ولی به‌تدریج که بخش خصوصی تثبیت شد، حضور دولت کمرنگ می‌شود.

وی افزود: این سرویس سی‌اچ‌میل، تحت پرتال چاپار دات‌آی‌آر، راه‌اندازی می‌شود و سرویس‌های آن دارای ویژگی‌هایی است که برای محیط فارسی قابل استفاده است که تا یک میلیون ای‌میل ثبت‌شده توسط کاربران را می‌تواند پشتیبانی کند و در فازهای بعدی یک‌ونیم میلیون دیگر افزایش خواهد یافت. هدف اصلی دبیرخانه، حمایت اولیه از بخش خصوصی و تولید دانش فنی این سرویس بوده که به آن رسیده است.
مهندس افشار، مدیر فنی پروژه چاپار نیز گفت: سورس این سرویس باز است تا متخصصان بتوانند آن را ارتقا بخشند. وی در توضیحاتی درباره این سرویس افزود: حجم در نظر‌گرفته شده برای هر پست الکترونیک یک گیگا‌بایت و برای پیوست 20‌مگا‌بایت است.

معاون دبیرخانه شورای‌عالی اطلاع‌رسانی درخصوص نبود سیستم عامل ملی و ارائه این سرویس روی سیستم عامل‌هایی مانند ویندوز و احتمال ایجاد اختلال توسط این شرکت‌ها به هر دلیلی، گفت: ما نمی‌توانستیم صبر کنیم تا این سیستم عامل ملی تهیه و تولید شود چون معلوم نیست چقدر طول بکشد، باید دانش تولید نرم‌افزار، بومی‌سازی‌ می‌شد که هم‌اکنون با کمک بخش خصوصی موفق شده‌ایم.
وی همچنین در مورد ایجاد بانک اطلاعات متخصصین فناوری اطلاعات و پورتال آن توضیحاتی داد تا به گفته وی افرادی که در این حوزه می‌خواهند کاری انجام دهند با مراجعه به آن و اطلاع از کارهای صورت گرفته از موازی‌کاری و اتلاف منابع، وقت و هزینه بپرهیزند.

حجت‌الاسلام سالاریان همچنین از تهیه آراف‌پی تدوین نرم‌افزار اطلس جامع عمومی ایران در تمامی حوزه‌های گردشگری، طبیعت، فرهنگی و دینی حیز داد و در پاسخ به این سؤال همشهری که این پروژه آنچنان بزرگ است که تا هنگام تهیه کامل از حیزانتفاع خارج می‌شود، یادآوری کرد: با توجه به تجربیات ناخوشایندی که در این زمینه در کشور بوده است این پروژه فازبندی شده و هر فاز به محض اتمام مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در پایان، فازها به هم پیوند خواهد شد. گفتنی است ای‌میل ملی تحت دامنه ایران دات‌آی‌آر که از چندهفته پیش توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه‌اندازی شده است با مشکلات متعددی روبه‌رو است به‌گونه‌ای که در روزهای اول، ثبت‌نام در این سرویس میسر نبود و به‌دلیل ضعف سرورهای آن، سایت ایران دات‌آی‌آر را از دسترس خارج کرد.

شیوه ثبت نام غیرآنلاین، نیاز به ارائه کد ملی، محدودیت حجم فضا در حد 50‌مگا‌بایت و نیاز به تأیید اطلاعات ثبت شده برای دریافت شناسه و رمز عبور بعد از 48‌ساعت از جمله مشکلات این ای‌میل بود که باعث شد این پروژه در گام اول با شکست مواجه شود. همچنین توصیه سرور ای‌میل ملی ایران دات‌آی‌آر به نا‌دیده انگاشتن اخطارهای امنیتی SSL باعث تعجب و شگفتی محافل امنیت شبکه و رایانه شده است.

[url=http://www.hamshahrionline.ir/news-146849.aspx]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حرکت بسیار عالی و به جایی هست .

اما از نظر بصری بسیار ضعیف هست ، هیچ جلوه گرافیکی نداره طوری که آدم میخواد زودتر ازش فرار کنه .

صفحه‌ی mail هم برای من باز نشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب گوبلز ذهنت رو از دشمنی و مشکل من با خودتون پاک کنین و نیاز نیست ناراحت باشین خبر خاصی نیست.(بیا فردا مجبورم می کنی بگم دیدی متوهمی :mrgreen: ).

دوست عزیز اشتباه به عرض رسوندن و از این خبرها نیست.برای هر کاری باید حکم قضایی دریافت کنن و شوخی هم در کار نیست.

در مورد سازمانهای خارجی هم دسترسی به من و شما لازم نیست اونها برخی اوقات یه چیزهایی می خوان که ممکنه توی ایمل های من و شما به طور غیر ارادی بیاد و این برای اونها کافی هست.مثلا ممکنه شما توی اداره ای باشین و تنها ساعت کار اونجا رو برای بمبگذاری یه گروهک تروریستی مثل ریگی یا پژاک بخوان و این موضوع به نظر ما تنها چیز بی ارزش برای ما هست ولی برای اونها اطلاعاتی عملیاتی.

در ضمن شما در هر کشوری باشید ایمیل شما به مانند سیستم و حریم شما هست و چیزی که توش می نویسید حکم مواضع شما و مدرک به حساب میاد و ایران و خارج هم نداره.توی ایران هم همین روند هست مثل همه جا.

جناب اینترسپتر کمی رعایت کنید.

یه چیزی هم بگم سیستم های اطلاعاتی و امنیتی ما اینقدر بیکار نیستن دنبال دوست دختر و پسر گیری و آفتابه دزدی و... باشن و عملا این جور چیزها اصلا نه توانش در کشور هست و نه لازمه در کل .اونها با توان و نیروی محدود روی مسائل مهم امنیتی کار می کنن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب گوبلز ذهنت رو از دشمنی و مشکل من با خودتون پاک کنین و نیاز نیست ناراحت باشین خبر خاصی نیست.(بیا فردا مجبورم می کنی بگم دیدی متوهمی ).

دوست عزیز اشتباه به عرض رسوندن و از این خبرها نیست.برای هر کاری باید حکم قضایی دریافت کنن و شوخی هم در کار نیست.

در مورد سازمانهای خارجی هم دسترسی به من و شما لازم نیست اونها برخی اوقات یه چیزهایی می خوان که ممکنه توی ایمل های من و شما به طور غیر ارادی بیاد و این برای اونها کافی هست.مثلا ممکنه شما توی اداره ای باشین و تنها ساعت کار اونجا رو برای بمبگذاری یه گروهک تروریستی مثل ریگی یا پژاک بخوان و این موضوع به نظر ما تنها چیز بی ارزش برای ما هست ولی برای اونها اطلاعاتی عملیاتی.

در ضمن شما در هر کشوری باشید ایمیل شما به مانند سیستم و حریم شما هست و چیزی که توش می نویسید حکم مواضع شما و مدرک به حساب میاد و ایران و خارج هم نداره.توی ایران هم همین روند هست مثل همه جا. [/quote]

من هم ناراحت نشدم جناب اپرا یک قضیه ای با شما پیش آمد امیدوارم حل شده باشه توهمی نیست من هم به مزاح گفتم نیاز به مدرک قضایی نیست اتفاقا در بسیاری موارد لازمه شاید بهتر بود میگفتم مجوز به سرعت داده میشه در اینجور مواقع! خلاصه من هم فعالیت خلافی نمیخوام داشته باشم که نگران باشم اطلاعات من هم قطعا در سازمان های اطلاعاتی ایران هست نیازی نیست از طریق ایمیل به دستشون برسه در مورد بخش اخر صحبت های شما هم موافقم حرف حق جواب نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسلمه که این ایمیل برای گرفتن اطلاعات از ایرانی ها درست شده، ولی ما که چیزی برای پنهان کردن نداریم. مفت چنگتون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب چه تظمینی میدین که اطلاعات امثال من در اختیار وزارت اطلاعات قرار نگیره!!!؟؟؟[/quote]

همین الان هم قابلیت رصد تمام اطلاعات شما موجود است.
گلوگاه ها مدت هاست در کنترل هستند.
آیا غیر از اینه که همین الان هم شما با گذر از کانال مخابرات ایران به شبکه ی جهانی اینترنت وصل هستید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان از لینک زیر هم قابل دسترس هست:
https://mail.iran.ir[/quote]

سلام

نکته ی جالب اینه ....

موقعی که روش کلیک می کنی تو فایر فاکس با این صفحه رو به رو می شی

This Connection is Untrusted

موزیلا هم بر باد رفت ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من رفتم ساختم icon_cool
واسه خنده ، ولی همه چیزت و می خواد
کد پستی
کد ملی
شماره تلفن ثابت
آدرس
اینا اجبارین :mrgreen: تازشم 72 ساعت طول می کشه تا ایمیلت تایید بشه
به این می گن پیشرفت فوق العاده ، بیریم ببینیم توش چه خبره
شایدم زد رو دست گوگل ( ولی احتمال زیاد پروژه ی اینترنت ملی داره به افتتاح نزدیک بشه و 100% اداره جات دیگه باید از ایمیل ملی استفاده کنند )
دیگه باید گفت خداحافظ فیسبوک
گوگل پلاس ، یاهو مسنجر و اسکایپ و اووو و کلا دنیای مجازی بیرون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
منم رفتم ساختم ...
ولی هنوز بهش دسترسی ندارم ...

به هر حال برای کارهای رسمی معتبر تر هست ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا فکر میکنید نیاز به حکم قضایی هست.....؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
ضمنا هیچکس مجبور نیست از این مورد استفاده کند ویک مورد اینکه در کل هر سازمان اطلاعاتی
اگر بخواهد ایمیل همه مردم را چک کند اوووهه میخواد چکار.؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
صبح بخیر تازه دارید میگید من خیلی وقته ایمیل ایران دارم و واقعا برای هر ایرانی لازمه در پاسخ دوستانی که نمی تونن وارد اکانت خودشون بشن باید گفت که باید تا تایید اطلاعات فردیشون 72 ساعت صبر کنن و بعد وارد بشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.