Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote] [b][color=#ff0000]آخرین وضعیت ناوشکن سهند؟[/color][/b]

سیاری: ناوشکن جمهوری اسلامی سهند از فاز دومش هم رد شده است از مشکلات رسانه ما این است که به یک موضوع به خوبی نمی‌پردازد مثلا وقتی یک ناوشکن در کشورهای دیگر ساخته می‌شود در سطح ملی جشن تولد برایش می‌گیرند چون ناوشکن را به عنوان قطعه‌ای از آن کشور می‌دانند که به صورت متحرک می‌تواند همه جا برود.

حتی وقتی که بازنشسته می‌شود در سطح ملی مراسم می‌گیرند. این خیلی مهم است، ساختن یک ناوشکن مثل جماران و دماوند و سهند و ... باور کنید کار سختی است مثلا کسی مرحله دوم ساخت ناوشکن سهند را خیلی دنبال نمی‌کند در صورتی که ناوشکن سهند پیشرفت‌های خوبی داشته است و واقعا یک ناوشکن بسیار ارزش‌مند برای ما است. ان شاءالله به خط بیاید توانمندی‌هایش را نشان می‌دهد ولی رسانه‌ها بخوبی به ان نمی‌پردازند. [/quote]

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/326460"][b]منبع[/b][/url]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوالی که مدتییت که فکر منو مشغول کرده این است که آیا ممکن هست که دماوند مشکل سازه ای داشته و به همین دلیل از آب بیرون کشیده شده ؟!؟!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1405530962' post='393461']
سوالی که مدتییت که فکر منو مشغول کرده این است که آیا ممکن هست که دماوند مشکل سازه ای داشته و به همین دلیل از آب بیرون کشیده شده ؟!؟!
[/quote]

مشکل دماوند درد مشترکیه با درفش ، موتور ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موتور مگه چه مشکلی داره ؟!؟!

ناسازگاره ، معیوبه ، ........ چیه ؟!؟!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1405537786' post='393501']
موتور مگه چه مشکلی داره ؟!؟!

ناسازگاره ، معیوبه ، ........ چیه ؟!؟!؟
[/quote]

سربسته بخوام بگم ، مشکل تامین موتور هست
روی درفش هم اول موتورهای دست دوم نصب شد و بعد از تست های ناامید کننده موتورها رو ریجکت کردن و نمیدونم الان درفش چه وضعی داره ، تا جایی که میدونم دریا نمیره
نمیدونم به تحریم مربوطه یا مسائل مالی یا چیزه دیگه ولی گویا نمیتونیم موتورهای مورد نیاز رو تامین کنیم
احتمالا به زودی همین مشکل دامنگیر سهند هم میشه
البته من خبرم ماله حوالیه عیده ، شاید تا الان مشکل حل شده باشه
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان بلاخره دماوند موتور داره یا نداره ؟!؟!

درباره سهند هم با توجه به نقشه زیر این ناو از 4 موتور بهره می گیره :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/245169_691.jpg[/img]

بر اساس این نقشه ، سهند بر عکس جماران ( و احتمالا دماوند ) که از 2 موتور 10 هزار اسب بخاری بهره می برند ، از 4 موتور بهره می برد که به نظر من MAN-16RK215 یا همون بنیان 4 هست .

چون عملا قوی ترین موتور موجود در کشور همین MAN-16RK215 هست .

نمونه دریایی در سال 91 رونمایی شده ، به نظر من حداقل از 1-2 سال قبلش بحث استفاده ازش به عنوان پیشرانه ناوها مطرح شده و کار شروع شده ، بلطبع تا به حال موتور برای کار در محیط دریا آماده شده است ( البته تو بروشور این موتور استفاده در مصارف دریایی ذکر شده )
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Sami1993' timestamp='1405550445' post='393551']
الان بلاخره دماوند موتور داره یا نداره ؟!؟!

درباره سهند هم با توجه به نقشه زیر این ناو از 4 موتور بهره می گیره :

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/245169_691.jpg[/img]

بر اساس این نقشه ، سهند بر عکس جماران ( و احتمالا دماوند ) که از 2 موتور 10 هزار اسب بخاری بهره می برند ، از 4 موتور بهره می برد که به نظر من MAN-16RK215 یا همون بنیان 4 هست .

چون عملا قوی ترین موتور موجود در کشور همین MAN-16RK215 هست .

نمونه دریایی در سال 91 رونمایی شده ، به نظر من حداقل از 1-2 سال قبلش بحث استفاده ازش به عنوان پیشرانه ناوها مطرح شده و کار شروع شده ، بلطبع تا به حال موتور برای کار در محیط دریا آماده شده است ( البته تو بروشور این موتور استفاده در مصارف دریایی ذکر شده )
[/quote]

تا زمانی که کشتی برای اولین بار دریا نره ، مبنا رو میذاریم بر این که یا موتور نداره ، یا داره و موتورش مشکلی داره یا تو مرحله ی آماده سازی هست ، زمانی که موتور نصب و فعال میشه کشتی باید بارها و بارها برای تست های مختلف دریا بره و از خود موتور گرفته تا تعداد زیادی از بقیه ی سیستم ها تو دریا فیدبک بگیرن و کالیبره بشن ، [size=4]دماوند تا الان دریا نرفته ...[/size]
[size=4]از زمانی که دریا بره حداقل 6 ماهی طول میکشه (با توجه به سابقه ی قبلی ها میگم) که تست ها و تنظیماتش انجام بشن و عملیاتی بشه[/size]
[size=4]این جور که معلومه دماوند امسال هم عملیاتی نمیشه ، نهایتا امسال لانچ بشه [/size]
[size=4]سیستم [/size][size=4]پیشرانش هم با جماران و هم با سهند متفاوت هست[/size]

در مورد موتور بنیان هم خیلی خوشبین نمیشه بود ، ما تو کشور هنوز یک موتور ماشین هم نتونستیم از مرحله ی طراحی به خط تولید برسونیم ، مگر با کمک های خارجی ، چه برسه به موتوری با ظرفیت های ادعاییه بنیان 4 ، به نظرم خوش بینانه 3 سالی کار داره هنوز

یه مسائلی هم هست که قابل گفتن نیست !

متاسفانه به دلیل مشکلات فراوان ، بی مهری های وزارت دفاع و تامین نشدن مایحتاج پروژه ها سر موقع ، پرسنل زحمت کش تمجدیدی یکم دلسرد هم شدن
در طول این چند سال چند نفر هم به طور پیش از موعد خودشون رو بازنشسته کردن ...
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عموم شناورهای نظامی بالای 200 تن, ابتدا موتور شناور نصب میشه و بعد اتاقک و ... روی اون نصب میشه! پس در ناوچه دماوند فعلی که در دریای مازندران حضور داره باید موتور نصب شده باشه! در این شناورها تعمیرات اساسی موتور خودش مثنوی هفتاد من... ویرایش شده در توسط gava
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط Commandant، 29 بهمن 1393 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط Commandant، 29 بهمن 1393 - دلیلی ارایه نشده است
[quote name='gava' timestamp='1405585609' post='393648']
عموم شناورهای نظامی بالای 200 تن, ابتدا موتور شناور نصب میشه و بعد اتاقک و ... روی اون نصب میشه! پس در ناوچه دماوند فعلی که در دریای مازندران حضور داره باید موتور نصب شده باشه! در این شناورها تعمیرات اساسی موتور خودش مثنوی هفتاد من...
[/quote]

داستان از مثنوی هفتصد من هم گذشته
داستان موتور دست دومیه که 20 سال توی انبار بوده ...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
[quote name='Commandant' timestamp='1405584599' post='393643']
در مورد موتور بنیان هم خیلی خوشبین نمیشه بود ، ما تو کشور هنوز یک موتور ماشین هم نتونستیم از مرحله ی طراحی به خط تولید برسونیم ، مگر با کمک های خارجی ، چه برسه به موتوری با ظرفیت های ادعاییه بنیان 4 ، به نظرم خوش بینانه 3 سالی کار داره هنوز
[/quote]

موتور بنیان اصلا طراحی ایران نیست. یکی از موتور های مان هست، ساخت شرکت دسا که برای کار در دریا روش یه سری تغییرات اعمال کردن. بخش زیادی از قطعاتش هم از همون آلمان میاد.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سوال: اگر دسترسی به موتور انقدر سخته وبودجه هم کم، چرا نیروی دریایی داره همزمان این همه شناور میسازه؟ برای بیکار نموندن یا چی؟ پارسال جدی جدی هر موقع گوگل ارث آپدیت میشد یه چیز (یا چند تا چیز) جدید توش بود!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='k_Alavi' timestamp='1405597689' post='393716']
سوال: اگر دسترسی به موتور انقدر سخته وبودجه هم کم، چرا نیروی دریایی داره همزمان این همه شناور میسازه؟ برای بیکار نموندن یا چی؟ پارسال جدی جدی هر موقع گوگل ارث آپدیت میشد یه چیز (یا چند تا چیز) جدید توش بود!
[/quote]

توی شمال بعد از مناقشات سر میدان نفتی و مشکلاتی که با آذربایجان پیدا کردیم ، طبیعی هست که نیازداریم یک ناوتیپ قوی داشته باشیم ، دورنمای ناوتیپ سطحی ناوگان شمال 2 فریگت و 6 ناوچه هست که هنوز نصفش رو هم تامین نکردیم

در جنوب هم که واقعا شناورهامون کم هستن و با توجه به این که همیشه یکی ، دو تا از یگان ها در حال گذراندن تعمیرات هستن ، واقعا بار زیادی روی شناورهای موجود هست ، مخصوصا بعد از نیازمون به اسکورت نظامی برای کشتی هامون و مشکلاتی که دزدای دریایی ایجاد کردن ، دریانوردی های طولانی به مرور باعث فرسودگی یگان ها میشن اگه نتونیم یگان های جدید تامین کنیم

دلیل این که نقدی و بایندر اورهال شدن هم همین بود که بتونن به دریانوردی های طولانی برن

ناوگان جنوب نیاز به حداقل 10 ناو آماده برای دریانوردی داره

[quote name='Aspahbod' timestamp='1405589011' post='393675']
موتور بنیان اصلا طراحی ایران نیست. یکی از موتور های مان هست، ساخت شرکت دسا که برای کار در دریا روش یه سری تغییرات اعمال کردن. بخش زیادی از قطعاتش هم از همون آلمان میاد.
[/quote]

این موتور داستانش نه سر و ته داره و نه تمومی
ما که نفهمیدیم آخرش این موتوره قطاره ، موتوره چیه ؟
فقط مشخصه که حالا حالاها چیزی ازش تو دریا دستمون رو نمی گیره
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درباره موتور بنیان-4 مهندس اسلامی گفته بود که این موتور در موج کلاسهای بعد از سهند به کار گرفته خواهند شد؛ یعنی تا کنون بطور رسمی شناوری که برنامه ریزی برای استفاده از بنیان-4 در آن شده باشد معرفی نشده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Commandant' timestamp='1405584599' post='393643']

یه مسائلی هم هست که قابل گفتن نیست !

[/quote]
اما یک سری مسائل هست من می خواهم بگم متاسفانه مدیریت حاکم در کشور(کم سواد -با پارتی سرکار آمده- متعهد) مانع پیشرفت کشور هست چند سال پیش با یکی از اساتید رشته مکانیک که در دانشگاه امیرکبیر تحصیل کرده بودند صحبتی داشتیم ایشون میگفتند ما یک موتور نمونه در دانشگاه امیر کبیر برای خودروها طراحی کرده وساختیم بسیار بهتر از نمونه ای که ایران خودرو به آلمان سفارش داد(EF7) ولی متاسفانه نه تنها حمایت نکردن بلکه تو سر ما زدند وسریع رفتند به چندین برابر قیمت از آلمان وارد کردند.
الان دانشجو دارم خط تولید سرو موتور طراحی کرده ویک نمونه هم ساخته به هر دری میزنه برای راه اندازی کارخانه میزنند تو سرش ، رفته با چند کارخانه دولتی صحبت کرده گفتن ما اگر بخواهیم از آلمان می خریم
دانشجو دارم پروژه لیسانسش ساخت موتور توربو جت برای پهپاد ها هست استادش گفته بزرگترین مشکلت ساخت تیغه های توربین هست و ما اصلا در کشور دستگاهشو نداریم، ایشون با یک روش بسیار ارزان قیمت و بسیار ابتکاری تیغه ها را با قوس کامل ساخته(بخاطر آلیاز خاص و قوس دار بودن تیغه ها از دستگاه های فرز و .. نمیشه استفاده کرد) تمام اساتید از نبوغ این دانشجو به حیرت افتادن(توان موتور 5 کیلو نیوتن هست)
عزیزم بزرگترین مشکل ما مدیریت متعهد هست که هرچه بلا سر کشور ملت آوردن اینها بودن و گرنه ما هیچ چیز کم کسر نداریم شما جون بخواه هر چی بخواهی هست ویرایش شده در توسط aamm
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من سر رشته ندارم ، اما فکر کنم که شرکت ها یک موتور دیزل سنگین رو برای کاربری های مختلف و متفاوت می سازند ، ساخت موتور برای هر یک کاربری ها هم برای سازنده و هم برای خریدارها توجیه اقتصادی ندارد !

من برشورهای موتورهای دیزلی که توسط دسا مونتاژ می شه ( همراه با موتور ملی Desa 150-V12D87 ) که مطالعه کردم ، به کاربری های مختلف این موتورها اشاره کرده .

همین موتور RK215 که یک خانواده 6 ، 8 ، 12 و 15 سیلندری هست به غیر از لکوموتیوهای آلستوم ، در شرکت ملی حفاری و ( با کاربرد نیروگاهی ) در سرم سازی رازی هم به کار گرفته شده است .

درباره نصب بروی شناورها ، همانطور که گفتم در بروشور اشاره شده که این موتور کاربرد دریایی دارد ، این می تونه به این معنی باشه که نام بنیان تنها یک نام هست بس و موتور آماده بکار گیری به عنوان پیشران ناوها رو داره ! ویرایش شده در توسط Sami1993
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.