Recommended Posts

هنوز باور نکردم که این پهلوان وطن دیگه در بین ما نیست.

چهلم پدرش بود بنده خدا که این بلا سرش اومد.

خدا به خانواده ش صبر بده.

این جنایتکارها اعدام نشن من به کل از این قوه قضائیه ... زده میشم.

بله متاسفانه و وضعیت امنیتی کشور روز به روز در حال وخیمتر شدن هست.

مسئولین گرامی هم چون همه جا در امنیت هست شوکر الکتریکی رو ممنوع اعلام کردن چون در ایران نیازی به این چیزها نیست!
دوستان دقت كرديد مهمترين اخبار هر روز كشور شده فتل..تجاوز...قتل...تجاوز...ديگه زورگيري و سرقت مسلحانه رفته تو حاشيه!!

خدا بیامرزش .

سعید جان فقط همین 3 تا شدن جنایتکار ؟ از بین این همه تجاوز و ادم ربایی و قتل فقط شما نگران اعدام همین 3 تا هستی ؟ همین 3 تا شما رو از قوه قضائیه بر می گردونه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كلونل جان منظورم شما نيستي ،‌ فقط پستم بعد از پستت قرار گرفته !

وقتي نظر بعضي دوستان رو ميخونم ، جدا جا ميخورم .
بعضي ها تو اين سايت ،‌ انگار فقط استخدام شدن كه برعكس همه حرف بزنن و يه جوري فقط ناظم بازي در بيارن ! آخه تو هر موضوعي اين كار كردين خسته نشدين ؟ قتل يه قهرمان (نميگم يه پهلوان ، ولي واقعا هيچي از پهلوان كم نداشت) هم براي شما ايجاد مسئوليت ميكنه كه پست هاي بقيه رو ارشاد كني ؟ حقوق بگيري ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كلونل جان منظورم شما نيستي ،‌ فقط پستم بعد از پستت قرار گرفته !

وقتي نظر بعضي دوستان رو ميخونم ، جدا جا ميخورم .
بعضي ها تو اين سايت ،‌ انگار فقط استخدام شدن كه برعكس همه حرف بزنن و يه جوري فقط ناظم بازي در بيارن ! آخه تو هر موضوعي اين كار كردين خسته نشدين ؟ قتل يه قهرمان (نميگم يه پهلوان ، ولي واقعا هيچي از پهلوان كم نداشت) هم براي شما ايجاد مسئوليت ميكنه كه پست هاي بقيه رو ارشاد كني ؟ حقوق بگيري ؟؟؟[/quote]
به نظرتون فقط با همین پستتون، نمیشه این سوال ها را از شما هم پرسید؟
این جا یک فروم عمومی است و هر کس بر اساس مقررات می تونه نظرش رو بدون بی احترامی به دیگران بیان کنه. مسلما همه ی افرادی که این جا نظر دادن قتل این پهلوان براشون دردناک بوده که وارد این تاپیک شدن و مطالعش کردن.
کاش یاد می گرفتیم به همدیگر احترام بگذاریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در هر صورت خدا بيامرزتش انسان زيبا دلي بود
اگر واقعا در اين كشور يك كار درستو حسابيو ارامش فكريو زندگيه راحتي بود هيچ وقت شاهد اين تيترها نبوديم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظرتون فقط با همین پستتون، نمیشه این سوال ها را از شما هم پرسید؟
این جا یک فروم عمومی است و هر کس بر اساس مقررات می تونه نظرش رو بدون بی احترامی به دیگران بیان کنه. مسلما همه ی افرادی که این جا نظر دادن قتل این پهلوان براشون دردناک بوده که وارد این تاپیک شدن و مطالعش کردن.
کاش یاد می گرفتیم به همدیگر احترام بگذاریم.
[/quote]

واقعا موافقم ،‌ قضاوتشم باشه با بقيه دوستان ، براي اينكه به اين قهرمان ملي كه اين تاپيك به اسمشه بي احترامي نشه ... بحث رو كش نميدم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و درود خدمت دوستان

روح الله داداشي را خدايش بيامرزد.
از بچه محل هاي قديمي ما تو خيابون مرتضوي بود تا جايي كه مي دونم هم اين اخرها تو حصارك كرج ميشستن.
خدا رحمتش كنه.
-------------------------------------------------------------
پ.ن : وقتي هم و غم مسءولين نيروي انتظامي و قوه بشه كارهاي فرعي كه بايد با فرهنگ سازي درست بشه نتيجه اي غير از اين نداره.
بالاخره 20 تا گشت ارشاد دور ميادين اصلي تهران باشه اثر بخش تره تا كسي به فكر امنيت جامعه باشه.
امار تجاوز/قتل/دزدي/سرقت مسلحانه و ... روز به روز بيشتر ميشه اقايون به فكر... استغفرالله...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنده هم به نوبه خودم تسلیت میگم.

تو اسلام یه بحثی هست که میگه اگه فردی گناهی (جرمی) مرتکب شد، نباید با بیان اون، زشتی جرم و گناه رو کمرنگ کرد و اونو تبدیل به یه مساله عادی تو جامعه کرد.

وقتی هر روز اخبار منفی از انواع حوادث تو روزنامه ها و خبرگزاری ها چاپ میشه، نتیجه اش همینی میشه که می بینیم. و متاسفانه خیلی هامون هم بدون اینکه به عواقبش فکر کنیم، همون حرفها رو تکرار می کنیم!

نمیخوام ضعف نیروی انتظامی و دستگاه قضایی رو نادیده بگیرم. اما منشا این حوادث رو از جای دیگه ای می دونم.
تو هیچ کشوری نمیشه برای همه مردم نگهبان گذاشت. اما اگه ترس از مجازات وجود داشته باشه، میزان تخلف کاهش پیدا می کنه.
یکی از راههای از بین رفتن ترس از مجازات، پخش اخبار تخلفات، در ابعاد گسترده است. این کار باعث میشه متخلف جسارت پیدا کنه.

همون چیزی که الان تو کشورمون داره اتفاق می افته. خوشبینانه ترین دیدگاه اینه که بگم این کار، از روی جهالت رسانه ایه.

متاسفم که شاهد چنین حوادثی تو کشورم هستم.

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]1. برنابای عزیز به نظرم مجاززات اعدام مختص همون کسی است که فاعل و مباشر قتل بوده یعنی، کسی که چاقو زده. دو نفر دیگر نهایتا در صورت داشتن شرایط می توانند معاون جرم باشند. البته اعدام هم عبارت درستی نیست و باید گفت قصاص که می تواند با رضایت ولی دم تبدیل به دیه یا عفو کامل بشه که بنا به قانون احتمالا در چنین صورتی 10 سال زندان خواهد داشت.[/quote]

آنتی وار بزرگوار ما از شما یاد میگیریم و داریم درس پس میدیم نظر شما بسیار محترم هست اما به نظر من ماده212 ق م ا {قانون مجازات اسلامی} صادق هست
ماده 212 - هرگاه دو يا چند مرد مسلمان مشتركا" مرد مسلماني را بكشند ولي دم مي تواند با اذن ولي امر همه آنها را قصاص كند و در صورتي كه قاتل دو نفر باشند بايد به هر كدام از آنها نصف ديه و اگر سه نفر باشند بايد به هركدام از آنها دو ثلث ديه و اگرچهار نفر باشند بايد به هر كدام از آنها سه ربع ديه را بپردازد و به همين نسبت در افراد بيشتر .
تبصره 1 - ولي دم مي تواند برخي از شركاي در قتل را با پرداخت ديه مذكور در اين ماده قصاص نمايد و از بقيه شركاء نسبت به سهم ديه اخذ نمايد .
تبصره 2 - در صورتيكه قاتلان و مقتول همگي از كفار ذمي باشد همين حكم جاري است .
روح الله داداشی کسی نبود که جلوی یک نفر با اون هیکل کم بیاره پس از شواهد و قرائن بر میاد اونها هم شراکت کرده اند
ماده 214 - هرگاه دو يا چندنفر جراحتي بر كسي وارد سازند كه موجب قتل او شود چه در يك زمان وچه در زمانهاي متفاوت چنانچه قتل مستند به جنايت همگي باشد همه آنها قاتل محسوب مي شوند و كيفر آنان بايد طبق مواد ديگر اين قانون با رعايت شرايط تعيين شود .
ماده 215 - شركت در قتل ، زماني تحقق پيدا مي كند كه كسي در اثر ضرب و جرح عده اي كشته شود و مرگ او مستند به عمل همه آنها باشد خواه عمل هر يك به تنهائي براي قتل كافي باشد خواه نباشد وخواه اثر كار آنها مساوي خواه متفاوت .
بنده هم عرض کردم
[color=darkblue][b]استفاده از سلاح برای ایجاد رعب و وحشت و نا امنی در حکم بر هم زدن نظم جامع اسلامی هست حکمش اعدام هست {این دیدگاه بخاطر حقوق بشر غربی زیاد رعایت نمیشه} و اینکار رو با جدیت انجام بدن اون هم در ملع عام به نظر شما پیشگیری نمیشه[/b]
[b]منظورم فرض کردن افراد به عنوان محارب بود یعنی ماالتفاوت دیه هم به اونها تعلق نگیره[/b][/color]
مرحوم محقق در شرايع الاسلام مي نويسد :‌ » محارب هر كسي است كه اسلحه را عريان كرده و يا حمل كند براي ترساندن مردم در خشكي يا دريا ، در شب يا روز و در شهر و خارج از آن باشد » .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]کاش یاد می گرفتیم به همدیگر احترام بگذاریم.[/quote]
واقعا موافقم ،‌ قضاوتشم باشه با بقيه دوستان ، براي اينكه به اين قهرمان ملي كه اين تاپيك به اسمشه بي احترامي نشه ... بحث رو كش نميدم .[/quote]
با شما موافقم.

[quote]در هر صورت خدا بيامرزتش انسان زيبا دلي بود
اگر واقعا در اين كشور يك كار درستو حسابيو ارامش فكريو زندگيه راحتي بود هيچ وقت شاهد اين تيترها نبوديم[/quote]
رفاه و آرامش روحی مهمه. درش شکی نیست دوست خوبم. اما این تیترها با این چیزا از روی گیشه ها نمیره. به نظرم رسانه ها دارن به شکل خیلی حرفه ای عمل می کنند ولی به سبک 40 سال قبل. یعنی دارن مخاطب محور میشن! قتل جنایت تجاوز و... همیشه هست و اتفاق میفته. ذات شهر نشینی مدرن این چیزا رو تشدید هم می کنه چون مردم ارتباط هاشون با هم کم میشه. اما این طور پوشش دادن این مسایل به این حجم و وسعت اصلا کار صحیحی نیست. یک وقت یک روزنامه ی زردی میاد این کار رو می کنه آدم می گه توقعی نیست. اما این که الان چند ماهه روزنامه ها سایت ها تلویزیون و ... کارشون شده پیدا کردن این اخبار و پوشش دادن اون ها به فاجعه ترین حالت ممکن... این چه معنی ای می تونه بده؟ الان حس امنیت مردم از بین رفته. همه ی دنیا کلی از ظرفیت رسانه استفاده می کنند که حس امنیت رو بین مردمشون زیاد کنن ما داریم نابودش می کنیم. ترس از جرم از خود جرم خطرناک تر است.
برخوردها رو با متهمین هم ببینید به چه شکلی هست؟ تو رسانه یک مجرم را چطور نشون می دن؟ انگار حیون هست. تازه بعضی هاشون هنوز جرمشون توی دادگاه ثابت نشده! همین سه تا بچه رو نگاه کنید؟ مگه هر سه تاشون قاتلن؟ اینا بعد نباید توی جامعه زندگی کنن؟ بچه های خودمون نیستن؟ وقتی به جرایم جونییل یا نوجوان ها میرسیم تدابیر خاصی لازمه. نوجوون اصلا رشنالیتی و منطق درست حسابی نداره و لذا ترس از مجازات و حساب گری براش بی معنی هست. من حتی به نظرم میاد شاید اینا بالغ نباشن. اگر با مجرم درست برخورد نکنید او بعدا از جامعه انتقام خواهد گرفت. این اقل اتفاقی است که می افتد. به دور از این که اصلا کار انسانی ای هست یا نه.

بزده دیده رو ببینین چطور شخصیتش را دارن نابود می کنن. چرا باید تصویر جنازه ی این مرحوم به اون وضع فاجعه نشون داده بشه؟ این بی احترامی نیست به ایشون؟

امنیت جامعه را نباید با سیاست مخلوط کرد ولی متاسفانه همیشه این دو تا با هم آمیخته میشن و دست آویزی میشن برای مقاصدی از این دست. مخصوص ما هم نیست توی آمریکا آقای بوش یکی از شعارهای عمدش جنگ با مواد مخدر بود! این یعنی عوام زدگی در برخورد با جرم. مواد مخدر چیزی هست که به جنگش برن؟ یا باید سیاست های پیشگیرانه و عمیق برای مبارزه با اون گذاشت؟
[quote]نتی وار بزرگوار ما از شما یاد میگیریم و داریم درس پس میدیم نظر شما بسیار محترم هست اما به نظر من ماده212 ق م ا {قانون مجازات اسلامی} صادق هست[/quote]
اختیار دارید آقای برنابا مباحثه با شما افتخاری است برای بنده.
اما نظر حقیر این هست که ماده ی 212 اشاره به مشارکت در قتل دارد یعنی این که همه افراد به نحوی مباشرت در جرم داشته باشن. به عبارت دیگه این که فعل کشنده متضمن مجموع افعال اون ها باشه (ماده ی 215). اما در این مورد اون طور که رسانه ها انعکاس دادن دو نفر ایستادن و یکی با چاقو به مقتول حمله کرده. بنا بر این مشارکت در قتل منتفی است. روح الله داداشی اگر می خواست وارد درگیری بشه هر سه تاشونم حریفش نمیشدن، ایشون قصد درگیری نداشته و در حال آرام کردن اوضاع بوده که غافل گیر میشه.
اما در مورد اشهار سلاح لاخافه الناس یا همون محارب. این جرم عنصر روانیش دو قسمتی است یعنی هم سوء نیت خاص لازم داره هم سوء نیت عام. سوء نیت خاص این جا بیرون آوردن سلاح به قصد ایجاد رعب و وحشت در میان مردم است. یعنی باید این قصد در او احراز بشه. که بعید می دونم چنین قصدی وجود داشته باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا بيامرزدش .
ورزشكار مودب و با اخلاقي بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان.
متاسفانه نباید تقصیر کار رو گردن نیروی انتظامی و... انداخت.
ما شاهد ازدیاد افسار گسیخته جرم و جنایت در کشور هستیم و بنده دلیلش رو در ناراحتی عصبی و روحی جامعه میبینم.
متاسفانه مشکلات اقتصادی کمر کشور رو شکسته و فشار بینهایت زیادی به مردم وارد شده.
اینها غیر مستقیم بر روی رفتار مردم تاثیر میذارن.
بنظر میرسه اوضاح به سوی وخیم شدن پیش میره.. :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نتی وار بزرگوار ما از شما یاد میگیریم و داریم درس پس میدیم نظر شما بسیار محترم هست اما به نظر من ماده212 ق م ا {قانون مجازات اسلامی} صادق هست[/quote]
[quote]اختیار دارید آقای برنابا مباحثه با شما افتخاری است برای بنده.
اما نظر حقیر این هست که ماده ی 212 اشاره به مشارکت در قتل دارد یعنی این که همه افراد به نحوی مباشرت در جرم داشته باشن. به عبارت دیگه این که فعل کشنده متضمن مجموع افعال اون ها باشه (ماده ی 215). اما در این مورد اون طور که رسانه ها انعکاس دادن دو نفر ایستادن و یکی با چاقو به مقتول حمله کرده. بنا بر این مشارکت در قتل منتفی است. روح الله داداشی اگر می خواست وارد درگیری بشه هر سه تاشونم حریفش نمیشدن، ایشون قصد درگیری نداشته و در حال آرام کردن اوضاع بوده که غافل گیر میشه.
اما در مورد اشهار سلاح لاخافه الناس یا همون محارب. این جرم عنصر روانیش دو قسمتی است یعنی هم سوء نیت خاص لازم داره هم سوء نیت عام. سوء نیت خاص این جا بیرون آوردن سلاح به قصد ایجاد رعب و وحشت در میان مردم است. یعنی باید این قصد در او احراز بشه. که بعید می دونم چنین قصدی وجود داشته باشد.[/quote]
آنتی وار بزرگوار بنده نوازی میکنید اگر عذر این حقیر رو قبول کنید دیگه به ادامه بحث راغب نیستم به دلایل زیر
1 بخاطر احترام به شان اون مرحوم و شان دادگاه صالحه در امر رسیدگی به این پرونده
2 بخار حفظ اصلیت وجودی این سایت که نظامی است و احترام به خوانندگان این تاپیک حوصله شون سر میره با بحث تخصصی حقوقی
3 جلوگیری از حرفهای آینده که ممکنه زیر سوال ببره قوه قضاییه رو
مباحث حقوقی کاملا استدلالی هستند و هر کس استدلال خود رو دارا میباشد و همین است که این علم رو شیرین و متمایز میکنه
اما من بر عکس شنیدم گفتن هر سه نفر همزمان بهش حمله ور شدن
سندی که بهش تکیه میکنم
این خبرنگار که از نزدیک شاهد این درگیری بود در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سه سرنشین پراید به صورت ناگهانی به این قهرمان کرجی حمله ور شده و پس از وارد آوردن ضرباتی به سینه و گلوی وی اقدام به فرار کردند.
http://www.khabaronline.ir/news-162929.aspx
ودر بیانیه پلیس به قاتلان اسم جمع اشاره شده
انتشار تصویر قاتلان داداشی در بازداشت توسط پلیس / قاتلان داداشی را ببینید
http://www.khabaronline.ir/news-163123.aspx
و اما در مورده محارب کاملا نظر شخصی بود با توجه به
شامگاه شنبه " روح الله داداشی" از قوی ترین مردان جهان در حالی در درگیری با اشرار به قتل رسید که یکی از خبرنگاران کرجی نیز همراه وی بود.
لفظ اشرار اومده پس اونها دارای سوابق کیفری بوده اند
تعریف اشرار از دیدگاه امیر مومنان علی ع
از حکم حضرت امیر سلام الله علیه است: اَکبرُ الاَوزارِ تَزکیةَ الاَشرار.

بزرگترین وزرها، تعریف اشرار است؛ اشرار از هر طبقه و صنفی باشد، آنها را خوب نشان دادن؛ اینها اشرارند آنها که با قرآن، انبیاء و حضرت سید الشهداء سلام الله علیه، باخون حضرت یحیی سلام الله علیه، با زحمات رسول اکرم و حضرت امیر صلوات الله علیهما، بازی می کنند، چقدر انبیاء را کشتند، اینها اشرار هستند که با خون و مشروعیت و مصائب اینها بازی می کنند؛ از اینها تعریف نکنید.
ولی من نیت خاص هم معتقدم بوده روح الله داداشی جزوی از مردم بوده خبرنگار جزوی از مردم بوده و افراد بازدیدکننده نزاع هم مردم بودن اون شخص به نیتی سلاح سرد رو برهنه کرده ایجاد رعب و وحشت در بین طرف دعوا و مردم تا طرف مقابل بترسه و دعوا نکنه و فرار کنه و نا امن جلوه نشون دادن حکوت اسلامی و ضعیف نشون دادن حکومت اسلامی در ایجاد امنیت در بین مردم به نظر شخصی اینجانب از مصادیق بارز محاربه و مفسد فی‌الارض است
امام خمینی در تحریرالوسیله گفته‌است:[۴]« محارب کسی است که سلاح خود را آخته وآماده سازد وبه ترساندن مردم وسلب امنیت و ایجاد فساد در جامعه اقدام نماید خواه در صحرا باشد، یا در دریا، و یا درشهرها باشد یا در جاده‌ها، شب باشد یا روز، زن باشد یا مرد، در همه حالات محارب نامیده می‌شود و احکام محاربه با خدا در مورد او اجرا می‌گردد.
مفسد فی الارض اصطلاحی در قوانین جزایی جمهوری اسلامی ایران است که به فردی گفته می‌شود که برای ایجاد رعب و هراس و سلب آزادی و امنیت مردم، دست به اسلحه ببرد. بنا بر ماده ۱۸۳ قانون مجازات اسلامی مجرمی که مفسد فی الارض بودن او احراز شده باشد حکم حد، که در این مورد اعدام است، برای او صادر می‌شود.
نمیدونم شاید من خیلی سختگیرانه به معقوله مجازات دارم نگاه میکنم اما به نظر من واجب هست قوه قضاییه خیلی سختگیرانه تر به معقوله مجازات نگاه کنه و تفاوت ما هم همین است با توجه به شرایط روز مجتهدین میتوانند قوانین رو آسان تر یا سختگیرانه تر انجام دهند حضرت امام ره عقیده داشتند مصلحت مسلمانان در اولویت هست حتی اگر صلاح مسلمین این باشد که مسجدی خراب شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الان دو روزه اعصابم داغونه آقا داغون!!!!

ما یکی از بهترین ورزشکارامونو ازدست دادیم اصلا باور کردنی نیست برای من باور کنید اولش باورم نشد

برای شادی روحش یه صلوات و فاتحه بخونین خدا بیامرزدش :rose:

چقدر آدم وقت بزاره تلاش کنه تا بشه 30 ساله تا بشه قهرمان کشور و جهان آخرشم اینطوری بشه آخه این انصافه؟؟؟

وقتی عکس قاتل ها رو دیدم باورم نشد این سه تا بچه روح الله داداشی رو به قتل رسونده باشن آخه اینا که یه سیلی بخورن مردن چطوری اینکار رو کردن؟؟

روح الله یه مشت میزد بچه هه الان سینه قبرستون بود نه داداشی خیلی زور داره آخه سه تا بچه سوسول!!!!!!!!! icon_cheesygrin

امیدوارم هر چه زودتر اعدام بشه اون عوضی حتی اگه خوانواده داداشی هم به دلایلی حتی خواست کنار بکشه از این قضیه باید اون طرف اعدام بشه به هیچ وجه نباید قصر در بره خون میریزی باید خونت ریخته بشه یاروووووو

اینطوری که بوش میاد در طی چند هفته آینده قتلها در سراسر کشور زیاد تر میشه چند هفته پیش بود که یه پسر سر پل اون دختره رو کشت حالا هم این اتفاق و حالا نفر بعدی کیه؟؟؟؟؟؟ چقدر باید قتل اتفاق بیفته تا مسئولین بیدار بشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

واقعا متاسفم که داریم تو جایی زندگی میکنیم که همه چیزش شده شعار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چشم جناب برنابا من هم بحث را بیشتر ادامه نمی دهم، اما به عنوان اختتامیه این نکات رو عارض می شم:
1. ابتدا شرح ما وقع:
http://jahannews.com/vdchq-nzk23nqmd.tft2.html
[b]جواني كه روح‌الله داداشي را از پا درآورده است[/b] (یک نفر بیشتر نیست) در اولين اعترافات خود مدعي شد نه خود او و نه همراهانش نمي‌دانستند فردي كه با وي درگير شده‌اند قوي‌ترين مرد ايران است.
تابناک ، متهم در اعترافات اوليه خود اينطور گفت: شب حادثه به همراه دو نفر از دوستانم داخل يك پرايد در حال حركت بوديم كه پشت چراغ قرمز آينه ماشينمان با آينه اتومبيل آزرا مرد تنومندي برخورد كرد.

به گزارش خبرنگار تهران امروز وي افزود: [b]بين‌مان درگيري لفظي پيش آمد. وقتي چراغ سبز شد شروع به حركت كرد ولي ما كه از برخورد وي ناراحت شده بوديم او را تعقيب كرده و در خيابان پونه كه مكاني نسبتا خلوت بود جلوي او پيچيديم. وقتي وي پياده شد و من جثه او را ديدم آنقدر ترسيدم كه بي‌اختيار دستم به چاقو رفت. آنقدر از هيكل وي ترسيده بودم كه بي‌اختيار چند ضربه چاقو به او زدم. وقتي روي زمين افتاد و ديدم خون زيادي از گلوي وي در حال ريختن است و مردم نيز با خبر شده‌اند بلافاصله آنجا را ترك كرد. بعد از اين جنايت بود كه تازه فهميديم كسي كه او را با چاقو زده‌ام روح الله داداشي قوي‌ترين مرد ايران است.[/b]
2. متاسفانه ما از لفظ اشرار به صورت بی رویه استفاده می کنیم. عبارت صحیح این هست که بگوییم متهمین. اصلا اشرار چه معنی ای دارد؟ کسانی که سابقه ی کیفری دارند و در زندان متحمل مجازات شده اند؟ در این صورت دین خود را به جامعه پرداخته اند و چرا باید به آن ها گفت اشرار؟ کسانی که مجرم هستند و هنوز دستگیر نشده اند و جرمشان در یک محکمه ی عادل اثبات شده است؟ در این فرض سوال این است که چرا باید تاکنون آزاد باشند و چرا به آن ها می گوییم اشرار نمی گوییم محکومین؟ افرادی که ما فکر می کنیم آدم های دیو صفتی هستند؟ کسانی که تیپ های وحشی و ترسناک دارند؟... توجه کنید اگر ما بخواهیم راه این گونه اتیکت زدن ها را باز بگذاریم مستقیما با آزادی های فردی و حقوق اجتماعی اعضای جامعه طرفیم. این هست که می گویم ترس از جرم از خود جرم می تواند مهلک تر باشد. ترس از جرم مستقیما جامعه را به سمت پلیسی شدن و امنیتی شدن پیش خواهد برد. در این شرایط احتمال بسیار دارد که بی گناهان گرفتار دستگاه کیفری شوند.
3. جرم چهار ستون دارد. 1. مجرم 2. جامعه 3. بزه دیده 4. قانون و اخلاق عمومی. شما وقتی می خواهید تدبیری در مورد جرم لحاظ کنید باید رعایت هر چهار جزء آن را بکنید. بی عدالتی و بی انصافی به هر کدام از این چهار رکن خروج از راه صحیح است. اگر به سیره ی علوی مراجعه کنیم می بینیم که مجرم از دیدگاه حضرت علی یک هیولا نیست، بلکه یک انسان است که باید با رعایت انصاف و عدالت به عنوان عضوی از جامعه با او برخورد کرد. در واقع دید فقیه و قاضی باید دید پدرانه باشد. قاضیِ شرع، مثل پدری است که ضامن حقوق چهار رکن اصلی واقعه ی مجرمانه خواهد بود.
4. در مورد افساد فی الارض و محاربه. کماکان اگر به فتوای امام یا حتی قانون مراجعه کنید می بینید که تاکید شده است. بایستی عمل استفاده از سلاح به منظور ترساندن مردم باشد. یعنی بایستی انگیزه ی ترساندن مردم وجود داشته باشد. مردم یک کلمه ی جمع است. یعنی اگر من چاقو بکشم که شما را بترسانم مصداق محارب نخواهم بود. اما اگر مثل منافقین چاقو کشی کنم که ایجاد هراس کنم محارب ام. اگر مثل زور گیرها چاقو کشی کنم که همه ی محله حساب ببرند محارب محسوب می شوم. باید بین مواردی که چاقو کشی من ناخواسته باعث ترس دیگران می شود و حالتی که تعمد در ترساندن وجود دارد تمیز قایل شد.
5. چیزی که مد نظر من بود رسانه ها بودند. ببینید همین پوشش رسانه ای اخیر باعث شده که این حس در اعضای سایت در کمتر از چند ماه ایجاد شود که جامعه بسیار نا امن شده و اوضاع به سمت وخامت می رود. در صورتی که واقعا چه حادثه ای می تواند چنین رشد جرمی را در این مقطع کوتاه زمانی واقعا ایجاد کرده باشد؟ هیچ چیز! بجز این که نا امنی روانی در جامعه دامن زده شده که من هم بیشتر توضیح نمی دهم چون در آن صورت صحبت هایم منجر به انتقادات تندی از سیستم قضایی و پلیسی خواهد شد. اما سر بسته آن که نرخ جرم که واحد اندازه گیری جرم است رشد آن چنانی ای در جرایم خشونت بار نشان نمی دهد. من الان اگر مدعی ببشم که ما یکی از کم جرم ترین کشورها هستیم در این دست جرایم، احتمالا برخی دوستان به من نسبت های کذا و کذا خواهند داد. ولی این یک واقعیته و علت این هست که جرم بیش از این که تدابیر کیفری و پلیسی و اقتصادی درش موثر باشد ریشه در بسترهای اجتماعی اخلاقی داره.
6. بر خلاف نظر دوستان مجازات شدید آن چنان اثر بازدارندگی نخواهد داشت. مصداق بارز این امر وضع مجازات اعدام برای قاچاق مواد مخدر است. شما آیا کاهشی احساس می کنید؟ این ایده که مجازات شدیدتر منجر به جرم کمتر می شود ناشی از این تصور است که مجرم حساب گر است. یعنی آن که وقتی که می خواهد جرمی را انجام دهد دو دوتا چهارتای عقلی می کند که آیا انجام جرم به عدم انجام آن می چربد یا خیر. در عمل این گونه نیست. مخصوصا در جرایم یقه چرکین و خشونت بار.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا روحش را شاد کند من خیلی نناراحت شدم
من یک باری ایشون را دیده بودم و خیلی مهربان بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.