Recommended Posts

غير از افسوس و حسرت حرفي براي گفتن نمانده

فقط نميدانم چرا ... در اين موقع زماني يكدفعه اينقدر آمار جرم و جنايت در كشور بالا رفته و اينقدر به طور عجيب رسانه اي شده است :rose:

روحش شاد و يادش گرامي

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بحث نامربوط به موضوع تاپیک رو تمام کنید.

پستهای نامربوط به تاپیک جداگانه منتقل شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان من چند روزیه که به سایت دسترسی ندارم و الان هم با هزار تا راه در رو اومدم.
اول از این اتفاق ناراحت هستم و طلبف مغفرت برای این تازه گذشته و تسلیت برای بازماندگانش دارم .
مخصوصا اینکه نوع این مرگ دل هر انسانی رو به درد میاره و برخوردهای دوستان هم از روی غیرت و احساسشون هست اما چند نکته از این برادرتون رو گوش کنین:

اول اینکه روزی دوست و برادر عزیزم واریور می گفت متاسفانه خیلی از امور توی کشور ما احساسی شده و این رو الان دارم به عینه می بینم .دوستان بیشتر اعضای این سایت آقایون هستن و همیشه ثابت شده که اقایون از منظر عقلب با قضایا برخورد می کنن و خانم ها بیشتر از منظر احساسی پس چی شده دوستان به جای کمی تفکر و تامل بیشتر هر کدوم یه کلنگ دست گرفتین و ریشه خانه رو می زنین .یکی به رهبری ایراد می گیره اون یکی به ناجا یکی به قوه قضاییه اینطور که باید به کل یه انقلاب دیگه بکنیم و پاکسازی و درگیری و تازه باز به فکر تشکیل دوایر جدید و دولت جدید و قانون و .... آخرش رو هم خدا به خیر کنه.
آقا سعید شما که بیشتر وقت ها ما می دیدیم عاقلانه برخورد می کنین این دفعه چرا شما هم.

اما در مورد حادثه از ظواهر پیداست برنامه ریزی شده نبوده وگرنه برای این کار چند تا بچه کم سن و سال نمی فرستادن و گزارش ها هم نشون میده یه درگیری و حادثه بوده تا یه قتل هدف دار.

انسان مردمی و متعهدی بود و با این همه صلابت و قدرت هیچ وقت بی اخلاقی ازش نشنیدم .هر چند اگر آقایون سایتهای معلوم الحال بزارن.فکر می کنم اگر سبز بود حالا خونش گردن نظام افتاده بود.

جناب انتی وار اشاراتی داشتن اما من کمی بیشتر قضیه رو باز می کنم هر مشکلی ریشه ای داره و باید به فکر خشکاندن ریشه اون موضع بود .ریشه این امور از بیکاری و فقر اقتصادی (به عنوان عامل اصلی) سرچشمه می گیره این موضوع باعث فقر فرهنگی هم میشه .
حاشیه نشینی و مهاجرت به شهرهای بزطرگ و مشکلات بیکاری و عدم عدالت اجتماعی .سیاست قطبی و شهر محوری .این مهاجرت ها باعث زاغه نشینی میشه و این موارد باعث فقر فرهنگی و اجتماعی که همراه با فقر اقتصادی هم هست .
این موضوعات به علاوه عدم عدالت اجتماعی و نا برابری باعث ایجاد جو عقده و تلاش برای بقا میشه و از دل این موضوعات مواد مخدر دزدی سرقت و تجاوز و.... شکل می گیره .
اصولا در جامعه شناسی یک مجموعه باید نیروی اون رو به کار گرفت خوب توی کشور ما عدم برنامه ریزی درست و رشد جمعیت انفجاری در دهه های ۶۰ و ۷۰ باعث ایجاد پتانسیل بزرگی در بخش نیروی انسانی شده اما کشور توان و کشش جوابگویی به این خیل جمعیت رو نداشته و برنامه ریزی های دولت هم بعضا کار رو بدتر کرده و نمونه بارز اون سیاست سرمایه داری و قطبی کردن در کنار رفاه به دور از عدالت هست (این همون عده ای هستن که باید زیر چرخ رفاه و توسعه باید بمیرن و از بین برن) و از اون بدتر پرداختن به موضوعات غیر مهم و نپرداختن به اقتصاد کشور در دوره های بعدی .
تمام این عوامل روی هم جمع میشه تا چند جوان با یک پراید تفریحشون بشه گشت توی خیابانهای شهر و ایجاد مزاحمت و و درگیری و ... در آخر هم این نوع موارد.
این نیروی انسانی وسیع در مواردی فرصت و در برخی موارد هم تهدید هست که توی کشور ما اگر مدیریت نشه به تهدید تبدیل خواهد شد .
نیروی جوان نیاز به الگو مد زبان فرهنگ فیلم و کار متناسب بشه و اگر ما این موارد رو براش تهیه نبینیم روز به روز شاهد وارد شدن الگوهای زندگی غربی هستیم الحمداله ماهواره ها هم که به همراه اینترنت بیداد می کنن.
مطمینا این بار بار اول این جوانها نبوده و دلیل عدم صرف انرژی در جای خودش هست.انرژی جوان رو باید تخلیه کرد و چه بهتر که اون رو جاهای خوبی صرف کرد مثلا در غرب با س ک س و بازیهای خاص و حتی جنگ هایی که شاهد اون هستیم این موضوع رو سر و سامان میدن اما در کشور ما بجز نسل اول که تمام توان خودشون رو در انقلاب و جنگ گذاشتن باید نسل دهه ۶۰ سوخته فرض کردالبته نه به طور کل ولی خیلی موج می زنه این مورد.
این نسل به واقع نه جوانی کرده و نه نیروش رو آزاد کرده و هر بار هم طرف کاری رفته گفته شده دست نزن نمی دونی جیزه و ....
باید فکری برای این مشکل کرد .به شخصه اعتقاد دارم تمام این مشکلات با رفع مشکل بیکاری به نوعی درمان میشه ولی کار فرهنگی و برنامه ریزی در این مورد هم بسیار لازم و مفید و ضروری هست.
یکی از نمونه هاش اینکه چون ما بهاین جوانها الگو و روش زندگی ندادیم حتی این قتل رو نگاه کنین به شباهت اون با فیلم های هالیوودی پی می برنین یه عده جوان که عادت کردن به نگاه کردن جوانهای امریکایی که با کادیلاک توی نیویورک جولان میدن و ادم هم می کشن و... خیلی راحت بدون اینکه به فکر عواقب کار و تفاوت ایران با غرب باشن خیلی راحت عین اونها فحاشی کردن بعد برای رو کم کنی کل کل و بعد پیچیدن جلویماشین و حتما مثل اونها هم گفتن هی بیل من این رو می شکم و این شده که می بنین.
بن مایه هم اینکه اون فد توی دلش گفته باید حق این بچه سوسول بابایی رو با این مشاینش برسم این ماشین حق من بوده.

اما در یک مورد با آقای انتی وار موافق نیستم و اون اینکه ما نمی تونیم اقدامات قانونی رو متوقف کنیم تا فرهنگ سازی بشه هر چیزی جای خودش رو داره و خلاف شما من فکر می کنم الان نیروی انتظامی داره کارش رو هر چند کجدار و مریز انجام میده و این بقیه بخش های ما هستن که لنگ می زنن و یا خوابن نمونش سازمان ملی جوانان که تبذیل به یه تابلو در هر استانی شده.و ارشاد و سیما و...
در ضمن اگر شما در جامعه ای فرهنگ سازی 100 درصد هم بکنین باز عوامل و عناصری هستن که عمدا هنجار می شکنن و کار قانونی و برخورد تند و باید باشه همیشه .

یاد اون حرف اما حسین افتادم که هر وقت امر به معروف و نهی از منکر از جامعه شما رخت بست آماده فساد و ظلم گناه و در آخر عقاب باشین.
هر جا ما پامون رو از اصولمون عقب گذاشتیم (حالا به هر دلیل یه روز به دلیل حقوق بشر یه روز به دلیل دمکراسی و روزی به دلیل مصلحت و...) متاسفانه شاهد عواقبش هم بودیم تا بفهمیم خدا وقتی اصلی بنا گذاشت برای خودش نیست برای حل مشکلات ما هست.یکی از این اصول همین موضوع هست که یکی از دلایل کشته شدن امامش هم توی اون صحرای سوزان همینه.جا داره ما این اصل رو احیا کنیم .چه شده که در جامعه ما امربه معروف و نهی از منکر جلوه بدی گرفته؟ چرا اصلا این اصل دولتی و حکومتی شده؟ چرا از ناهی و آمر حمایت نمی شه؟ و هزار چرای دیگه .
چرا ناجا و قوه قضاییه ما پشتیبان ناهی و آمر نیستن تا جایی که مادر ۵۰ ساله من جرات نداره توی خیابان به یک دختر تذکر بده و پدر من نمی تونه به یک فردی که سن پسرش رو ؟ چرا من نوعی در برابر برادر و خواهرم بی تفاوتم پس کجاست کلکم راع و کلکم مسیول مولا؟
بله وقتی دین رو شخصی می کنیم باید منتظر این موارد هم باشیم .ببینیم و دست پخت خودمون رو هم تحویل بگیریم.این همون دنیایه که برخی می خواستن ؟
ایانجاست که می بینیم از هر گوشه ای یه بلا و فساد بیرون می زنه .دین شخصیه پس غیرت هم باید بمیره .....

و اما اصل موضوع چیزی خدمتتون عرض کنم در چند سال اخیر ما حتی از آمار این دسته جرم ها حتی کم هم شده اما موضوع این هست که متاسفانه برخی رسانه ها روی این موارد زوم می کنن و به قول دوستان یا با هدفی و برنامه ریزی شده هست یا برای زورنالیست بازی در آوردن اما قضیه این هست که ما و شما نباید احساساتی بشیم و باید واقع بینانه به موضوع نگاه کنیم .
اینکه ما قوه قضاییه رو تنها و ناجا رو بی کس بکوبیم که مشکلی حل نمی شه اینجاست باید یقه پدرهامون رو در سیاست های غلط و غیر اسلامی گذشته بگیریم و بگم این ثمره همون افاضاتی هست که فرمودین و عمل کردین.
روی این موضوعات اصلا به صلاح نیست زوم بشه ولی متاسفانه باز همه خوابیم تا فردا صدای آقا در بیاد .بابا این اتفاقات همه جای دنیا و با شدن صدها برابر این می افته .البته نمی خوام بگم سذمون رو زیر برف کنیم منظورم اینه که اسلام در این موارد چی میگه.نظر اینه نگین برای ابروی برخی و نشکستن حیا و قبح گناه.
در روانشناسی هم اصلی هست که میگه وقتی موضوعی زیاد توی ذهن فرد و یا جامعه ای تکرار بشه کم خود اون جامعه به طرفش میره حالا یا برای امتحان یا تجربه یا هر چی این همون اصلیه که خدا میگه گناه رو نگین حلا فکرش رو بکنید این موضوع رو انبیا و امامان ما کی گفتن که آقایون غربی هم حالا بهش رسیدن.
این موضوعات باید بررسی و پیگیری عاجل و سریع بشه ولی هیاهو اصلا چیزی رو حل نمی کنه و برخورد احساسی.
مورد دیگه اینکه قوه قضاییه و قاضی مسیولن علاوه بر فهمیدن جرم و ... دلیل رو هم بفهمه و این دلیل می تونه گزارشهای موثقی بشه برای قوه مجریه و بقیه قوا برای عمل بهتر ولی چقدر توی این حوزه وارد شدیم و چقدر تاثیر دادیم ظاهرا هنوز می لنگیم.

اشاره کنم وظیفه نیروی انتظامی همه اون چیزهایی هست که بهش واگذار شده حالا اگر نیرو کم داره وسایل نداره و هر چیز دیگه ای باید بیان کنه تا رفع بشه اما نمی تونیم بگیم آقا طرح حجاب تعطیل اماکن تعطیل دیش گرفتن تعطیل و.... و فقط توی هر خیابون برای هر آدم یه مامور بزاریم تا حادثه ای غیر مترقبه پیش نیاد این که فقط از عهده خدا بر میاد که برای هر آدم چند نگهبان برای ضبط و ثبت گذاشته.نه ما انسانها.
توی این حادثه و مشابه اون هم اتفاقاتی هست که ممکنه هر جا بیفته نیروی انتظامی که خدا نیست همه جا از رگ گردن به ما نزدیکتر باشه و همیشه سر به زنگا برسه بالاخره عادی هست .البته یه جایی کم کاری میشه که اون بحثش جداست.توی این مورد هم ناجا که خبر نداشته حالا یکی می خواد کشته بشه و بدتر اینکه این فرد قهرمان هم هست توی یه خیابون دو تا ماشین به هم می خورن چند نفر بی فرهنگی می کنن و قضیه رو بزرگ می کنن و به اینجا میرسه خوب حالا دوستان برداریم گند بزنیم به ناجا که نمی شه آخه انصاف هم خوب جیزیه.
توی برخی موارد هم مشکل از قوه قضاییه هست که پشتیبانی نمی کنه از پلیس و اینی میشه که می بینید و مجرمین جری تر و خطرناک تر از قبل.به قول اساتید درس قانون استفاده از سلاح ناجا که بعد یه همه درس دادن میگن در اصل به شما اسلحه میدن تا استفاد نکنین و این واقعیتی انکار ناپذیره که مامور اونقدر حاشیه امن نداره که حتی مجرمی رو بزنه و به جای درگیری ترجیح میده مثل اون قضیه پارسال نگاه کنه دردسر هم نداره .من فکر می کنم قوه قضاییه باید در برخی قوانین محکم تر و و در برخی که نیاز هست بازنگری کنه که یکی از وظایفش هست.

یه حدیث هست که منبعش یادم رفته و مزمونش این هست که جلوی فساد رو دو چیز می گیره یکی وجدان و دیگری شمشیر .شمشیر یعنی قدرت حکومتی و اعمال قانون و وجدان هم یعنی دین و عقاید فرد.
اما نبود عقاید درست به معنای معلق گذاشتن شمشیر نیست بلکه هر دو باید اجرا بشن و اگر یکی می لنگه باید به اون رسید نه اون یکی رو هم از کار انداخت.

و اما یکیدیگه از عواقب دامن زدن به این مورد ها افزایش خشونت عمومی هست چراکه همه افراد پیش زمینه ای نادرست از اوضاع دارن که اونها رو به این سمت سوق میده که مثلا اگر من مشابهه داداشی توی این شرایط قرار گرفتم بهتر نیست منم چاقو داشته باشم یا اصلا اسلحه همراهم باشه ؟بهتر نیست من زودتر اقدام کنم؟ و... که خودش در دراز مدت باعث افزایش این موارد میشه پس خواهشا هم ما رعایت کنیم هم ان شا الله عده ای مسیول این تاپیک رو بخونن و بیشتر توجه کنن.ابنجا ایرانه نه لوس آنجلس و نیویورک که هر کسی که بستنی کیم(میکروفون) دستش بگیره و شبیه فیلم های هالیوودی دنبال دادستان و کلانتر راه بیفته و هی بپرسه قضیه چی بود و چی شد؟(باز الان برخی مغلطه نکننن پس همه چی ارومه و ما هم خوشیم و خبری نیست و همه ناجا و قوا هم خوب عمل می کنن و ما کبک تو خر و....)

البته هر اتفاقی توی این مملکت بیافته برای هر کس نان و آب نشه برای تی ان تی خان و مبارز میشه .

یکی از دوستان به افراد سابقه دار اشاره کرد خوب برادر من باید بگیم در شرایطی که من و شما با تحصیلات و توانایی به شغل دسترسی نداریم به فردی که حالا یه روزی یه نفهمی هم کرده دیگه چی می سره همین فرد در جامعه سر خورده و منزوی میشه و باعث ایجاد عقده از جامعه و خوی انتقام گیری و حق ستانی برای خودش میشه و این زمینه رو برای جرم های بعدی و بعد به روزی می افته که از تخم مرغ دزدی به شتر دزدی می رسه.

دوستی به عدم فروش چاقو اشاره کردن دوست من آیا شما توی کابینت خونت چاقو نداری این که دلیل نمی شه ما باز با این حرفها همه سیستم رو زیر سوال ببریم به هر حال هر کسی می تونه الت قتاله چیدا کنه و هر چیزی می تونه الت باشه شیشه آهن وآجر ایا همش باید از دسترس خارج بشه .اینطوری باید مثل این روانی ها همه توی خانه های با در و دیوار پشمی زندگی کنیم و هیچ وسیله ای هم در دسترسمون نباشه.بر می گرده به اینکه یکی فرهنگ سازی کنیم همون موضوع وجدانی که اشاره کردم و دوم هم شمشیری باشه یعنی قانون و نظامی برنده و بی مماشات البته در عدالت .

در ضمن کسی از دوستان رو ندیدم که علاوه بر تمام کاستی ها تشکری از ناجا کرده باشه که کمتر 24 ساعت این افراد رو گیر آوردن حتی توی خمینی شهر و... شاید از عدم تجربه شما و کار در محیط های اینچنینی باشه ولی فکر می کنین پیدا کردن چند نفر توی یه شهر چند میلیونی چقدر سخته؟ مثل پیدا کردن سوزن توی انبار کاه.
در مورد نبودش توی مسیر هم نمی شه ایراد گرفت معلوم نیست اگر ماشین گشت هم توی فاصله 300 متری واقعه در حرکت بود می تونست به وقتش ضارب رو از انجام کار نگه داره این درگیر شاید در کسری از ثانیه انجام شده و فقط خدا در این نوع موارد می تونه اینقدر سریع عمل کنه پس باز اشاره می کنم کمی انصاف داشته باشن و عاقلانه نگاه کنین .

ببخشین مثل همیشه زبان درازی کردم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام..

من هم مثل خیلی ها با شنیدن این خبر واقعا جا خوردم ، اصلا انتظار شنیدن همچین خبری نداشتم ، دلم واقعا سوخت ، حیف ، حیف چنین پهلونهایی که اینطوری...اصلا هیچ جوری این خبر توی کتم نمیره..واقعا خودش فکر میکرد اینچنین اتفاقی براش بیفته.. :rose: خدایا عاقبت همه مارا به خیر بگذرون ، از فردای خودمون خبر نداریم..

[quote]به گزارش خبرنگار تهران امروز وي افزود: بين‌مان درگيري لفظي پيش آمد. وقتي چراغ سبز شد شروع به حركت كرد ولي ما كه از برخورد وي ناراحت شده بوديم او را تعقيب كرده و در خيابان پونه كه مكاني نسبتا خلوت بود جلوي او پيچيديم. وقتي وي پياده شد و من جثه او را ديدم آنقدر ترسيدم كه بي‌اختيار دستم به چاقو رفت. آنقدر از هيكل وي ترسيده بودم كه بي‌اختيار چند ضربه چاقو به او زدم. وقتي روي زمين افتاد و ديدم خون زيادي از گلوي وي در حال ريختن است و مردم نيز با خبر شده‌اند بلافاصله آنجا را ترك كرد. بعد از اين جنايت بود كه تازه فهميديم كسي كه او را با چاقو زده‌ام روح الله داداشي قوي‌ترين مرد ايران است. [/quote]

اصلا باور نمیکنم ، اخه کسی که بترسه 2 حالت داره ، یا پا به فرار میزاره ، یا طرح آشتی کنون میریزه ، نه اینکه به قصد کشت ، گردن و قلب فرد مقابل رو طوری هدف قرار بده که به بیمارستان هم نرسه. خدا از باعث و بانیش نگذره ، یه کشور رو تحت تاثیر قرار داد.

خبر فوت ایت الله مهندسی هم منو به شدت ناراحت کرد ، کسی که تا چند وقت پیش برنامه هاش پخش میشد..البته ناراحتیم از این بابت بود که ما نتونستیم ازشون استفاده کنیم ، وگرنه موقعیتشان در بهشت برای خیلی ها روشن است.

باید نگران خودمون باشیم که هنوز مهیای رفتن نشدیم.. icon_cheesygrin

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اراذل و اوباش وقتی جرات عرض اندام پیدا کردند که در این کشور عده ای با اغراض سیاسی هر روز در صدد تضعیف نیروی انتظامی برآمدند.
زمانیکه عده ای با قانون شکنی در خیابان ها ماه ها کشور را به آشوب کشاندند و بعد درخواست آزادی اشرار و متهمین و دلجویی و عذر خواهی از آنها را نمودند.
وقتی که با جرات تمام با نیروی انتظامی در گیر شده و با دلیری تمام ماشین هایشان را آتش زده و برخی از آنها را مظلومانه به شهادت رسانده و برخی دیگر را مجروح کرده و عده بسیاری را کتک زده و سپس با افتخار فیلم آنرا از رسانه های اجنبی و دشمن پخش کردند .
هنگامیکه یک آقازاده برای تهیه آشوب باج ها و دستمزدهای میلیونی به اراذل و اوباش پرداخت کرد و سپس براحتی از زیر تیغ قانون فرار کرد .
روزی که در صدا و سیما نیروی انتظامی و پلیس کشور را به بهانه طنز هر روزه به سخره گرفتند.
وقتی که هر روز بسیج این نیروی امنیت ساز و بی ادعا و مظلوم و فداکار را زیر آماج تهمت ها و دروغ ها و انواع ناجوانمردی ها قرار داده تا این نیروی مدافع کشور و امنیت را به حاشیه برانند و برخی را مظلومانه به شهادت رسانده و مغز های برخی را با بلوک سیمانی در شهر تهران متلاشی کردند و شادی کردند .
وقتی که سپاه بعنوان حافظ امنیت کشور و مدافع آرمان های انقلاب را هر روزه با انواع تهمتها و تبلیغات رسانه ای مورد حملات ناجوانمردانه گرفته و سپس از هر گونه تعقیب و پاسخگویی در امان ماندند .
وقتی که به پایگاه بسیج حمله کرده و آنرا به آتش کشیدند.
آنروزی که با افتخار ماه ها در خیابانها عربده کشیده و چادر از سر زن و ناموس مردم با وقاحت تمام کشیدند و رقصیدند .
وقتی که ماه ها هرجا که خواستند به آتش کشیدند و هر قسم نا امنی که خواستند و توانستند ایجاد کردند و از هر گزندی هم در امان ماندند .
روزی که برای تضعیف کشور بقصد پیروزی و براندازی حاضر شدند که با دشمن کشورشان هم قسم شوند و بر علیه آن تیغ بکشند و حتی دشمن را به جنگ و اشغال نظامی کشور تحریک و تشویغ نمودند و وطن فروشی را در حد نهایی اش تمام کردند .
وقتی که رهبر مظلوم و نایب امام زمان (عج) و شخص اول مملکت را تهدید کرده و با انواع تهمتها و ناجوانمردی ها و کینه توزیها و حسادت ها مورد آماج حمله قرار داده و حرمتش را شکستند وبا وقاحت تمام وقتی که همگان را به مراجعه به قانون و آرامش دعوت کرد حرفش را به عنوان کسی که در کشور باید حرف آخر را بزند بر زمین گذاشتند و از فردای آنروز با لجاجت و کینه توزی تمام کشور را به آشوب و هرج و مرج کشاندند و در جواب ندای این عمار سکوت توام با رضایت و لبخند پیشه کردند و تازه امروز با پر رویی مدعی هم هستند . آیا برای کس دیگری امنیت فرض دارد؟؟؟؟!!!!!!!1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اراذل و اوباش وقتی جرات عرض اندام پیدا کردند که در این کشور عده ای با اغراض سیاسی هر روز در صدد تضعیف نیروی انتظامی برآمدند.
زمانیکه عده ای با قانون شکنی در خیابان ها ماه ها کشور را به آشوب کشاندند و بعد درخواست آزادی اشرار و متهمین و دلجویی و عذر خواهی از آنها را نمودند.
وقتی که با جرات تمام با نیروی انتظامی در گیر شده و با دلیری تمام ماشین هایشان را آتش زده و برخی از آنها را مظلومانه به شهادت رسانده و برخی دیگر را مجروح کرده و عده بسیاری را کتک زده و سپس با افتخار فیلم آنرا از رسانه های اجنبی و دشمن پخش کردند .
هنگامیکه یک آقازاده برای تهیه آشوب باج ها و دستمزدهای میلیونی به اراذل و اوباش پرداخت کرد و سپس براحتی از زیر تیغ قانون فرار کرد .
روزی که در صدا و سیما نیروی انتظامی و پلیس کشور را به بهانه طنز هر روزه به سخره گرفتند.
وقتی که هر روز بسیج این نیروی امنیت ساز و بی ادعا و مظلوم و فداکار را زیر آماج تهمت ها و دروغ ها و انواع ناجوانمردی ها قرار داده تا این نیروی مدافع کشور و امنیت را به حاشیه برانند و برخی را مظلومانه به شهادت رسانده و مغز های برخی را با بلوک سیمانی در شهر تهران متلاشی کردند و شادی کردند .
وقتی که سپاه بعنوان حافظ امنیت کشور و مدافع آرمان های انقلاب را هر روزه با انواع تهمتها و تبلیغات رسانه ای مورد حملات ناجوانمردانه گرفته و سپس از هر گونه تعقیب و پاسخگویی در امان ماندند .
وقتی که به پایگاه بسیج حمله کرده و آنرا به آتش کشیدند.
آنروزی که با افتخار ماه ها در خیابانها عربده کشیده و چادر از سر زن و ناموس مردم با وقاحت تمام کشیدند و رقصیدند .
وقتی که ماه ها هرجا که خواستند به آتش کشیدند و هر قسم نا امنی که خواستند و توانستند ایجاد کردند و از هر گزندی هم در امان ماندند .
روزی که برای تضعیف کشور بقصد پیروزی و براندازی حاضر شدند که با دشمن کشورشان هم قسم شوند و بر علیه آن تیغ بکشند و حتی دشمن را به جنگ و اشغال نظامی کشور تحریک و تشویغ نمودند و وطن فروشی را در حد نهایی اش تمام کردند .
وقتی که رهبر مظلوم و نایب امام زمان (عج) و شخص اول مملکت را تهدید کرده و با انواع تهمتها و ناجوانمردی ها و کینه توزیها و حسادت ها مورد آماج حمله قرار داده و حرمتش را شکستند وبا وقاحت تمام وقتی که همگان را به مراجعه به قانون و آرامش دعوت کرد حرفش را به عنوان کسی که در کشور باید حرف آخر را بزند بر زمین گذاشتند و از فردای آنروز با لجاجت و کینه توزی تمام کشور را به آشوب و هرج و مرج کشاندند و در جواب ندای این عمار سکوت توام با رضایت و لبخند پیشه کردند و تازه امروز با پر رویی مدعی هم هستند . آیا برای کس دیگری امنیت فرض دارد؟؟؟؟!!!!!!!1[/quote]

دوست عزیز منظور از کل این حرف هایی که زدید اینه که آشوب و جرم و جنایت کشور تقصیر جنبش سبز هست؟ ببخشید بنده برداشتم این بود. :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه دوست گرامی این هم می تونه کاتالیزوری برای بقیه و کنار بقیه عوامل باشه.
از دو جهت یکی اینکه همه فکر می کنن بابا هی کی هر کیه منم هر کاری بکنم هیچ کاری نمی تونن باهام بکنن و دیگه اینکه باعث ایجاد عقده های فروخورده از ریا و بی عدالتی و عدم برابری میشه که خودش در دراز مدت باعث ایجاد زمینه های بروز بزه میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ذهنیت و تفکر این افراد اصلا برام قابل هضم نیست که چطور با خودشون چاقو حمل میکنن و اینقدر راحت و بیخودی ازش علیه یه انسان دیگه استفاده می کنن.
اینا چی فکر می کنن، با چه استدلالی، آخه واسه چی.

مردن یه نفر یه چیزه، اینقدر بیهوده و بیخود کشته شدن و کشتن یه نفر دیگه، یه چیز دیگست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ام کا ای جان اگر عکس ها رو دیده باشین یه عده بچن که اصلا نمی دونن دنیا یعنی چی .

دوستان یه سایتی دیشب نظرم رو جلب کرد این رو ببینین تا درک کنین که این قضایا اینطوری هم که شما فکر می کنیم نیست و فقط رسانه ها به اون دامن می زنن.
این سایت یه سایت بزرگه و تالار گفتگو هم هست و بالطبع بسیاری از مردم هم عضویت در اون دارن به علاوه برخی از دوستان سایت خودمون.
ببینین همون صفحه اول رو که باز می کنین تیترهای اون چیه در بخش اخبار باور نکردنی هاعکس های داغ متفرقه و.....تمام تیترها در مورد قتل تجاوز و امثالهم هست خوب شما فکر می کنین کسی که وارد این سایت میشه به عنوان مهمان یا اعضا اون چه دیدی در مورد جامعه پیدا می کنن واقعا به این مسیله میرسن که دور و برشون پر از نا امنی و قتل و غارته .
در حالی که حادثه و این نوع تجاوزات از زمان حضرت آدم بوده و تا ظهور هم خواهد بود و عادیه حالا یه جا کمتر یه جا بیشتر اما رسانه های ما تنها دارن این موارد رو دامن می زنن .

توی همین سایت توجه کنین کل اخبار امسال ایران محدود به چند نمونه هست و این رو بر جمعیت و وسعت ایران تقسیم کنین ببینین که حتی اگر 100 برابر این هم باشه باز آمار به اون شکل وحشتناکی که داره القا میشه نیست.

البته این هم نباید باشه و باید براش فکری کرد نا سلامتی ما این همه ادعامون میشه.

اما بر می گرده به اینکه این سایت به فکر من و شما و جرم و.....نیست تنها به فکر بالا رفتن ترافیک و درآمدش هست و یه خبر برای اذهان عمومی و برخی اوقات این موضوع تبدیل به یک جریان هدف دار هم میشه که دیگه بدتر.

فراموش نکنیم که این هم یک اصل روانشناسی هست که حتی اگر یه دروغ مدام برای شما گفته بشه در ذهن شما هک میشه مثل همون قضیه جنگ جهان بینی های هیتلر و گوبلز و اینکه دروغ هر چقدر بزرگتر راحتتر باور میشه و تکرار اون باعث ملکه شدن اون در ذهن ها میشه.
خوب جرمهایی که جنبه جنسی دارن از همه بدترن و این باعث ایجاد یه جوپ روانی امنیتی وحشتناک میشه که هم خشونت رو در جامعه دامن می زنه هم در خود پلیس و .....

اینم آدرس سایت:
http://www.web.iran-forum.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تسلیت می گم به همه ایران زمین برای از دست دادن فرزندی دیگرش ؟
خوب تسلیت رو گفتم می خوام یه چنتا نکته کوچیک رو یاداوری کنم و برم
---------------------------------------------------------------------------------
بنظرم از قبل طراحی شده بوده
چون طرف هر چقدرم که حرفه ای چاقو کش باه ضربه اول رو به گلو نمی زنه (مگر با هماهنگی قبلی)
ضربات معمولا برای زمین گیر کردن زده می شن تا ضارب اگر قصد دزدی داشته باشه طرف رو نا توان کنه و از محل متواری شه فقط در همین حد تازه اگه قصد دزدی باشه در بگو مگو های لفظی بسیار به ندرت پیش میاد چاقو کشی
تازه طرف با ضربه دوم و سوم می خواست از کشتن ایشون اسوده خاطر شه
ضربات دوم که به قصد قلب بود کاری نبوده چون بخاطره تنومندی ایشون مانع از این ضرب می شده اگر عکس ها رو دقیق نگاه کرده باشید کاملا مشخص هست از خونریزی بسیار شدید از ناحیه گردن که تورم بسیار زیاد ان حاکی از این مدعاست
-------------------------------------------------------------------------------
در مورد بی لیاقتی های مسئولین هم چیزی نگم بهتر هست بر کسی پوشیده نیست
1. کلیپ جون دادن یک پسر جلوی نیروی انتظامی در محله کاج تهران رو که دیدین (45 دقیقه جلوی مامورین داشت دست و پا می زد ) ماشاالله غیرت مسئولین
2. نمی دونم کسی یادش هست یکی از قهرمانای شنا اسیا رو هم به همین شکل در پارک ملت تهران کشتن باز هم خبری نشد تازه اون خبرش در این حد پخش نشد مثل قتل روح الله

این مشکلات ریشه بسیار جدی تری داره که راه حل های بسیار جدی رو مطلبه

[size=18]ادم باید فرار کنه از این مملکت تا هر موقع صاحب اصلیش اومد اگر خدا و خودش طلبید برگرده [/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه آقا سه تا بچه که برای همچین کاری انتخاب نمی شن در ضمن اصلا روح الله داداشی چه ارزش خاصی می تونه داشته باشه که کشته بشه حالا بنده خدا آدمی هم نبوده که دشمن داشته باشه .
قاتل ها سه تا پسر بچه بودن و اصل ماجرا هم اینه که از ترس پست و پاشون رو گم کردن و ناشیانه فقط ضربه زده ضارب دلیلش هم عصبیت فراوان و عدم تمرکز و ناشی بودن بوده.
آدم حرفه ای دست و پاش رو گم نمی کنه و با دقت ضربه می زنه و شاید با همون ضربه اول کار رو تموم کنه اما این آدم ناشی هست که پشت سر هم و از روی ترس و عصبانیت ضربه می زنه.

به هر نا کار امدی ناجا رو من بخشی به دلیل قوه قضاییه می دونم ولی خلط مبحث نکنیم و همه چی رو به هم ربط ندیم که چون مثلا پسر همسایه ما سیاهه پس امروز مثلا بارون میاد.
توی این قضیه ناجا گناهی نداشته و فقط می مونه به برخورد بعدی قوه قضاییه که اونم الحمدالله با این پوشش خبری اصلا و ابدا که خون این بنده خدا رو زمین بمونه.

در ضمن برادر یا خواهر من امام زمان امدنی نیست اوردنیه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از برادر اپرا، که نکات دقیقی رو بیان کردن.
واقعیت این هست که در اون موردی که گفتید هم من با شما اختلاف نظری ندارم. به هیچ عنوان معتقد نیستم که نیروی انتظامی باید تنها فرهنگ سازی کند. نیروی انتظامی باید در چهارچوب وظایف خودش به ایجاد امنیت مشغول باشه. نیروی انتظامی یک ضابط قضایی است. یعنی باید بر اساس دستور مقام قضایی کسی را جلب کند یا این که در صورت مشاهده ی جرم مشهود فرذ خاطی را تحویل مقام قضایی بده. در برخی جرایم خرد هم وظیفش این هست که راسا به جریمه بپردازه که در ایران منحصر به جرایم رانندگی است. به علاوه برخی الگوها و روش های پیشگیری از جرم هم هست که باید نیروی انتظامی درشون فعالیت داشته باشه که فرهنگ سازی یک بخش کوچکی از اون هاست. البته توضیحشون مفصله.
متاسفانه برخی مسایل مثل این که همه به نیروی انتظامی به دید تنها ضامن امنیت نگاه می کنن و یا نقص قوانین، باعث میشه که نیروی انتظامی از وظایف خودش فراتر بره. مثل همین جمع آوری اراذل و اوباش. اراذل یا مجرم هستن یا نیستن. اگر مجرم هستن باید از طریق دادستانی اعلام جرم بشه یا در صحنه ی جرم دستگیر بشن و روانه ی دادگاه. اگر هم نیستن و هنوز کار مجرمانه ای نکردن ما حق بازداشت یا محدود کردنشون را نداریم. البته می تونیم تدابیری وضع کنیم که اگر کسی حالت خطرناکی داره اون حالت به حداقل برسه. حالا وقتی نیروی انتظامی فله ای این ها را بر خلاف اصول معمول می گیره میفرسته دادگاه، بدون ادله ی کافی، قاضی ناچاره بر اساس قانون عمل کنه و نمی تونه فرا تر بره. نتیجه این میشه که یک هفته بعد، یک ماه بعد اینا دوباره میرن کف خیابون ها. یا این که اصلا بعضیاشون بی خود دستگیر میشن در حالی که شغل مجرمانه را کنار گذاشتن، ولی چون سابقه های بدی داشتن دوباره گرفتار دستگاه کیفری میشن، دوباره مارک می خورن و ناخودآگاه دوباره به سیکل جرم بر می گردن.
همین مشکل در دستگاه قضایی هم هست. یعنی ما قوانینی داریم که جواب گو نیست و عالمانه تدوین نشدن یا این که عادلانه نیستن مثل قوانین مرتبط با مواد مخدر که در مجمع تصویت شدن. قاضی چاره ای نداره جز این که بر مبنای اونا عمل کنه ولی نا خود آگاه بعد از مدتی به این سمت میره که نقص ها را از طریق اعمال نظرش رفع بکنه و به نحوی میشینه جای قانون گذار....
این هست که می گم تا وقتی که تمام ارگان های مرتبط با پدیده ی جرم و انحراف مثل یک بدن با مغز واحد کار نکنن هیچ پیشرفتی نخواهیم داشت، در حالی که پلیس ما از خیلی نظرات در منطقه و حتی جهان نمونه است. دستگاه قضایی نقاط مثبت خودش را دارد و... عمدتا نیات خیری هم دارن ولی چون هماهنگی نیست کار درست پیش نمیره. باید از قوه ی مقننه، مجریه و شهرداری گرفته تا نهادهای آکادمیک و مردمی همه با هم هماهنگ بشن و نهایت آخرین حلقه نیروی انتظامی و قوه ی قضاییه باهاشون هارمونی پیدا کنه.

البته با همه ی این تفاسیر بازم تاکید می کنم. ما یکی از کشورهای امن هستیم. و بازم تاکید می کنم که رسانه ها بهتره زودتر قانون مند بشن و دست از سودجویی و خدشه دار کردن اخلاق و امنیت روانی جامعه بردارن. متمرکز بشن روی مشکلات ریشه ای به جای این که راه بیفتن تصویر غیر واقعی از وضع جرم در جامعه نشون بدن. اگر واقعا دل سوز هستن. بیان به نقایص سیستم عدالت بپردازن و خودشون نقش اطلاع رسانی و آموزش های پیشگیری از جرمشون را به عهده بگیرن. مثلا اگر روح الله دادشی می دونست که نباید به هیچ صورت از ماشین پیاده بشه. احتمالا این اتفاق نمی افتاد. این وظیفه ی رسانه است که رفتارهای خطرزا را به مردم آموزش بده تا ازش اجتناب کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از بحث سیاسی و جهت داری که بعضی افراد در این تاپیک انجام دادند و بحث های احساسی و نامعقول بعضی دیگر که بگذریم مواردی است که نمیشه کتمان کرد.

چرا امنیت داره روز به روز بدتر میشه در حالی که تولید علم در کشور روز به روز بیشتر میشه؟
واقعا مشکل کجاست؟
نیروی انتظامی ما واقعا کارایی لازم را نداره. اکثر افرادی که استخدام میشند فقط برای گرفتن حقوق و از سره ناچاری پلیس شدن. آخه شغل دیگری نمی تونستند دست و پا کنند. این یک واقعیته.
قوه قضائیه ما خانه تکانی اساسی لازم داره. هم در قوانین و هم در افراد.
آقای آملی لاریجانی قوه قضائیه را داره نابود میکنه. ببخشید که رک گفتم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و ایضا با اهانت هایی که گاه و بیگاه به نسبت به اعضای وب سایت روا داشته میشه، و ایضا با پاسخ های عمیقا غیرمنطقی و از سر احساسات یادگار نوجوانی که برخی با رنگ و لعاب لودگی و مزاح نابجا و بی نزاکتی او رو بزک کرده و تحویل شخص یا اشخاصی میدن که سعی دارن چند کلمه ای حرف منطقی بزنن و ایضا ... من در همین تاپیک عرض کردم که باید از وب سایت خداحافظی کنم و حال چه پیش آمد و چه گفتگوهایی درگرفت بماند اما رسم و مرام گفتگو این نیست: گیرم که فردی خاطی و ناقض قاعده ای هم باشه باید راه رو برای دیالوگ باز گذاشت و نه اینکه به شیوه افراد عصر جاهلی برخورد کرد: حق و حقیقت نیازی به فریاد کردن نداره (اون هم با شیوه های منسوب به کسانی که امروز اونها رو به مثابه حاشیه نشین ها و عروسک های خیمه شب بازی دستگاه دربار در عصر پهلوی دوم ملعون و معدوم میشناسیم)؛ حقیقت و حق همچنان پیروز و ماندنیه حتی اگر همه مردمان جهان از او رویگردان باشن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=18][color=red][b][align=center]بازجویی دادستان كشور از عاملان قتل داداشی: قاتل سابقه دار و مست بود[/align][/b][/color][/size]

[align=center]واحد مركزی خبر : دادستان كل كشور از عاملان قتل روح الله داداشی بازجویی كرد.

این بازجویی یك ساعته كه ظهر چهارشنبه با حضور در دادستانی كرج صورت گرفت عاملان قتل با حضور در مقابل دادستان كل كشور به سئوالات وی پاسخ گفتند.

عامل اصلی قتل در مقابل دادستان كل كشور ضمن اعتراف به قتل روح الله داداشی از اقدام خود اظهار ندامت كرد.

وی همچنین جزئیات حادثه شب نیمه شعبان را برای دادستان كل كشور بازگو كرد.

براساس این گزارش 2 نفر از همراهان عامل قتل روح الله داداشی به شرب خمر قبل از درگیری اعتراف كردند و مدعی شدند كه در قتل روح الله داداشی هیچ نقشی نداشتند.

یكی از همراهان قاتل كه خود را نادر معرفی می كرد به دادستان كل كشور گفت: ساعتهای ابتدایی شب نیمه شعبان از یكی از دوستان خود مقداری مشروبات الكلی تهیه كـردم تا در پارك به تنهایی شرب خمر كردم، بعد از مـدتی سه نفر از دوستانم آمدند و آنها هم مشروبات استفاده كرده بودند.

وی گفت: پس از مدتی عـامل اصلی قتل با خودروی پراید برادر خود به آنجا آمد و وقتی دید حالم خراب است مرا سوار خودروی خود كرد، بعد از مدتی متوجه شدم كه دیگر دوستم هم در داخل خودرو است و قصد دارند با راننده یك دستگاه خودروی مدل بالا درگیر شوند.

نادر افزود: من بعد از 5 دقیقه دیدم كه عامل اصلی قتل، راننده خـودرو را بـه شدت مورد ضرب و شتم قرار داده و با عجله سوار خودروی پراید شد و از محل دور شد دیگر چیزی مشاهده نكردم تا زمانی كـه بـه منزل عامل اصلی قتل رفتیم و در آنجا بود كه فهمیدم علاوه بر این دعوا، عامل اصلی قتل با روح الله داداشی هم در ساعت 12 شب درگیر شده و وی را به قتل رسانده است.

دیگر همراه عامل اصلی قتل هم به دادستان كل كشور گفت: پیش از این یك بار به اتهام سرقت مسلحانه 21 روز در زندان محبوس بودم كه بعد از بررسی ها با توجه به بی گناه بودنم مرا 20 میلیون ریال جریمه كردند.

وی افزود: در روز حادثه هم من مست بودم و در درگیری روح الله داداشی هیچ نقشی نداشتم و تنها درگیری من با همراه روح الله داداشی بود كه ضربه ای به او وارد كردم و او هم مرا مورد ضرب و شتم قرار داد.

متهم شماره یك این حادثه خونین هم ضمن اعتراف به قتل روح الله داداشی به دادستان كل كشور گفت: من به هیچ عنوان قصد حمله و قتل روح الله داداشی را نداشتم .

مرحوم داداشی بعد از توقفمان در خیابـان پونه به سمت من آمد و در گیر شدیم در همین هنگام چاقویی كـه در اختیارم بـود را به سمت وی نشانه گرفتم كه بـه گلویش اصابت كرد و سپس ضربه ای به بازوی سمت راست و دیگری را به سینه داداشی فرو كردم.

عامل اصلی قتل گفت: تا آن زمان نمی دانستم كه فرد مورد نظر روح الله داداشی است و حتی ابهت وی اجازه نداد كه به صورتش خیره شوم و از ترس با چاقو به وی حمله كردم و در آن زمان هم من كـاملا هوشیار بودم و حتی بارها از وی خواستم تا مرا رها كندكه وی همچنان مرا كتك می زد.

عامل اصلی قتل مرحوم داداشی تصریح كرد: وی كه مـدام مرا مورد ضرب و شتم قرار می داد متوجه وجـود چاقو در دستانم نشد و وقتی با چاقو به آن مرحوم حمله كردم چاقـو به گلوی وی اصابت كرد و بعد از مدتی به زمین افتاد.[/align]

[align=center][url=http://www.asriran.com/fa/news/173731]لینک خبر[/url][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.