FLANKER

تاپیک جامع بررسی ارتش پاکستان ( خبر، تحلیل ، گزارش )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کدومش؟!

الان دو نوع طالبان داریم... یکیش امریکایی هست این یکیش رو نمیتونم ذکر کنم...

اما احتمال افتادن استانهای مهم ابدا نیست و البته طالبان میدونه همونجور که تو سال 2003 تو سیم ثانیه ترکوندنشون به نیرو ویژه الانم واسه امریکا و.. در صورت لزوم کاری نداره دخلشون رو بیاره

البته اینبار کمک اطلاعاتی ما رو ندارند احتمالا

اما در کل این توطئه هماهنگ شده بود و همه میدونستن این پاکستان شده طعمه..حیف شد

یکی از مطممئن ترین یارامون بود.. در بدترین شرائط هم به ما از پشت خنجر نزد...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حيله جالبي و نامردانه اي رو بخرج دادن !

اونهم وادار كردن دولت مركزي پاكستان به جنگ با طالبان تروريست مسلك !

پس بايد منتظر وقايع ترور ها و خشونت هاي سنگيني در پاكستان باشيم !

كه در نتيجه اون دولت مركز هدف قرار ميگيره و تضغيف ميشه ! امريكا هم به حمايت از اونها به شمال پاكستان حمله خواهد كرد ! و البته بمرور دولت سرنگون و حكومت دستنشانده قدرت رو بدست ميگيره !

البته همينطور طالبان گسترش پيدا ميكنه و امريكا به دنبال گرفتن اون توي منطقه راه ميفته ! تقريبا قرار بود القاعده اين كار رو بكنه كه ابعاد و ظرفيت اون رو نداشت به علاوه از مرزهاي خودش هم خارج بود ! بگذريم ! اوضاع خطرناكيه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عاقبت همراهی با دشمن همین است. این سرنوشت (خدای نکرده در صورت سقوط ایران) به سراغ تمام کشورهای خائن منطقه از ریز تا درشت جز عربستان خواهد رفت. سران پاکستان در حال بیدار شدن هستند که خیلی دیر شده و بعید است قادر به جمع کردن اوضاع باشند! سران امارات و قطر و بحرین و ترکیه و آذربایجان و اردن و مصر ... کی بیدار خواهند شد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
joker

فكر نميكنم

من حدسم اينه كه ايران مثل جريان ونزولا 83 به پاكستان كمك ميكنه تا از اين منجلاب بيرون بياد اونوقت ميخ خودشو محكم تر ميكوبه . ولي اين گزارش از جهات مختلفي قابل بحثه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پاکستان بیدار شده اما دیر.......

گاهی وقت ها فکر می کنم حتی شکست شکست گفت های طوطی وار امریکا و متحدین هم در عراق و بخصوص افغانستان از پیش برنامه ریزی شده باشده!

اصلا چرا اسرار دارن ایران در افغانستان باید نقش محوری داشته باشه؟ پس وظیفه اشغال گران چه بود؟اصلا وظیقه دولت محلی چیست!
چرا ارتش و نیروهای مردمی را سازمان یافته نمی کنند آموزششان نمی دهند مجهزشان نمی کنند دنبال چه هستند؟
400 برابر کردن کشت مواد مخدر!؟ قاچاق انسان و مواد از طریق هواپیماهای باربری!
مذاکره با تروریستها و تجهیز آنها و همدستی با آنها علیه ایران!
تبدیل دو کشور همسایه ایران به بهشت تروریست ها و نماد ترورسیم جهانی برای مهار و کنترل ایران و چین!

قضیه کمک 300 میلیون دلاری به پاکستان تو این اوضاع یعنی چی!!!؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید جون شرمندتم شما درست میگی دشمنمونه اما این دشمن ما به مراتب از یه دوست به ما نزدیکتر و بهتر بود

یقین دارم شما میدونی چند پایگاه نظامی در شرق کشور هست... به نظرت اصلی ترین دلیل کم بودنش چیه!؟ ما به این پاکستان اعتماد داریم چون گوشت هم رو میخوریم اما استخون همدیگه رو دور نمیندازیم....

این پاکستان درسته به طالبان کمک کرد(که دقیقا برا منافعش بود و همونجور که دیدیم امریکا به پاس این کمک بهش اف16 و.. داد و این امری است بسیار طبیعی چون همونجور که ما برای منافعمون به بعضیا کمک میکنیم پاکستانم حق داره کمک کنه هرچند نادرست باشه از نظر ما ولی از نظر خودشون درسته)

این پاکستان وقتی ایران رو فوت میکردی نا نداشت بلند بشه تو اواخر جنگ با وجود اینکه این قدرت رو داشت خیلی راحت تا نیمه کشور ما بیاد نیومد و تازه وقتی هم که قضیه طالبان جدی شد و میخواستیم حال طالبان رو بگیریم و البته در اون شرائط مسلما از شوروی بدتر سرمون می اومد این پاکستان بودکه خودش رو انداخت وسط و به ما کمک کرد بدون جنگ طالبان رو تقریبا از شرش راحت شیم وگرنه طالبان رسما لشکرکشی کرده بود بیاد ایران رو بگیره..

یه کم منصف باشیم بد نیست ها؟!

فکر میکنی چرا امریکا با وجود پائین اومدن مشرف (که یقینا رو ایران به عنوان یه دوست و به عبارت بهتر یه کشور که منافعی ازش داره حساب میکرد بازم میخوا کودتا بکنه؟! واسه اینکه یکی مثل اصف علی زرداری با وجود اینکه حاضر شد زنش کشته بشه با اون وضیعت اما خودش بشه رئیس جمهور بازم اومده دست دوستی به ما داده)

به هر صورت بهتره تاریخ رو دوباره مرور کنین تا دوست و دشمن رو بهتر بشناسیم مشخصا تجزیه پاکستان بدرتین واقعه واسه ماست... مثل قضیه نابودی اقتصاد جهان!!!! که ایت الله هاشمی گفت نگین به نفعمون بود چون به ضررمونه اینم نگین خوب شد دشمنمون نابود شد چون حداقل این دشمن واسه ما مثل یه انتی ویروس عمل میکرد.. یه ویروس ضعیف شده که ویروس قوی رو میکشه
بعد نابودی پاکستان ایران یقینا خیلی از قدرتهاش رو از دست میده و احتمال خطر بسیار بالا میره چون مملکتی که صاحاب نداره خیلی راحت میتونه حمله کنه به خصوص که بشه نوکر بی چون و چرای ارمکیا، اگر پاکستان الان داره این بلا سرش میاد به این خاطره که هیچوقت نرفت زیر یوغ امریکا به صورت کامل و وقت امریکا خواست ایران ضعیف بشه و.. این پاکستان بود که قبول نکرد (مشخصا خودشونم نفع هایی میبرن.. که بگذریم)

احتمال دخالت ایران بالاست و مگر یه معجزه بتونه کاری کنه اولا پاکستان تجزیه نشه بعدشم اگر شد ایران توش قدرت پیدا بکنه

من نظریه هایی دارم در موردش اما خوب مشخصه داش سعید اجازه نیمده مطرحشون کنم... چون نیاز به واکاوی مسائلی داره که...

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام....
اول مي خوام نظرم رو در باره طالبان بگم.....بعد به اين موضوع هم اشاره مي كنم!
اولا اينكه من نظر خيلي از دوستان در مورد اينكه طالبان دست نشانده امريكاست رو قبول ندارم!!!
بزاريد مثالي براتون بزنم(البته خيلي ساده).....شما يك دشمن(شوروي) داريد كه خيلي گردن كلفت و قويه و اگه شما بخواين مستقيم باش درگير بشين جدا از نتيجه ممكنه اسيب ببينه.خب ميايد يك چاقو ميده به دشمن اون گردن كلفته(مجاهدين افغانستان) تا باش حال اونرو بگيره البته اين چاقو زياد تيز نيست اما اين دشمن مصمم و خيلي شجاع با استفاده از همون گردن كلفت رو فراري ميده و باعث ميشه كه شما بدون اينكه خون از دماغتون بياد برنده دعوا(جنگ سرد) بشيد.خب بعد از مدتي اين دشمن مصمم و شجاع كه حالا قوي تر شده و كمي هم ماهيتش عوض شده(طالبان) همون چاقويي كه شما بش دادين رو طرف شما و دوستانتون مي گيره.....
پس به نظر من چون در ابتدا امريكا از طالبان حمايت كرد و به عربستان اجازه داد كه فعاليتهاي وهابيون رو خارج از مرزهاش گسترش بده دليل نميشه كه الان طالبان گوش بفرمان امريكا باشند...
بعدش من فكر ميكنم كه اين فرمانده امريكايي اين حرف رو فقط براي تحريك افكار عمومي امريكا و فشار روي دولت پاكستان براي برخورد جدي تر و تاثير گذاري بر رهبران اروپايي گفته....ژس به نظر من اين حرف بيشتر سياسيه تا خبري....
در مورد نقش ايران و در واقع اينده نقش ايران در پاكستان و افغانستان با اين وضعيت سردرگمي و بي برنامگي در سياست خارجي دولت فعلي نظري نميدم چون هيچ نمايي نميبينم كه پيش بيني كنم!
راستي اين بودجه 300 ميليون دلاري كه قرار بود به عنوان كمك به پاكستان داده بشه تو مجلس در حال بازنگريه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
son_of_persia جان تحلیل جالبی نوشتی راجب امریکا و طالبان فقط یه نکته بهش من اضافه کنم:

امریکا مثل جنگ ایران و عراق چندین هدف از کمک به طالبان داشت ک به مرور با تغییرات کابینه دولتشون و اندیشه هاشون فرق کرد و تندتر شد(+ اوضاع جنگ سرد)
خلاصه بعد اینکه شوروی حمله کرد به افغانستان مشخصا بهانه های بسیاری به امریکا دست داد تا جا پاش رو تو اون منطقه بیشتر کنه به خصوص که انقلاب ایران قدرتش رو کاهش داده بود ، کم کم که شبه شکست واسه شوروی نمایان شد (نگرفتن افغانستان و نتونستن ایجاد امنیت یه شکست بود هرچند در سیم ثانیه همه نیروها رو داغون کرد و فقط جنگ چریکی باعثش شد به خصوص که شوروی یه ارتش کلاسیک به معنای تمامش بود!)
و نیز از اون طرف مشخصا از اوائل دهه 80 همه حدس میزدن شوروی به پایانش نزدیک داره میشه امریکا فکر بعد جنگ سرد رو هم کرد ... خوب وقتی شوروی نباشه جنگ سردم تموم شده باشه چطوری میتونه بهانه ایی به دست بیاره تا تو منطقه ایی که بهشت م نافعش هست باشه؟!
(امریکا و شوروی در پناه جنگ سرد بسیاری از کشورها رو کشیدن زیر یوغ خودشون و منافع خودشون رو تامین کردند وگرنه در چه حالتی ممکن بود انگلیس از امریکا تبعیت کنه و.....)
مشخصا با بهانه طالبان و .... میتونست این کار رو بکنه و کرد.. به جرات میگم اون موقع نابودی طالبان کاری واسه امریکا نداشت اما امریکا نمیخواست موجود به این پرنفعتی رو از دست بده مثل کشور... و نزاشت هم که نابود بشه و کم کم قدرت گرفت و....
با یه تیر چند نشون زد: جلوی اران رو میتونست بگیره و اذیتش بکنه، بهانه بین المللی داشته باشه که یه عده بنیادگرا اونجان که تروریست هستند و نیز بگه دین اسلام این گروه ها رو ترویج میکنه و.... (سواستفاده دینی از یه مسئله...)
اما از اون طرف معادلات همیشه دقیق از اب درنمیاد.. یهو عربستان و.. تازه فیلشون یاده منافع خودشون کرد و با احتساب اینکه یه کشور شیعی قدرتمند کنارشون سربرداشته و از اون طرفم طالبان هستش و امریکام میخواد باشه تصمیم گرفتند منافعشون رو دنبال کنند و چه بهتر که یه هم کیش کمک کنند و پاکستان هم که این وسط منافعش رو توش میدید بهشون پیوست و اخرشم کارشونم کردن هرچند در اکثر مواقع موافق میل امریکا نبود اما چون عربستان یه جورائی کمک دستش بود چیزی نمیگفت تا اینکه یهوووووووووووئی وقت برداشت محصول رسید...

گوسفند چاق و چله شده فقط یه عید قربان مونده تا قربونیش کنند . یازده ستامبر اون موقع بود...

میدونین چیه!؟ بعضی مواقع هست یه کشور یه گروه رو زیر پر وبالش میگیره و دقیق مثل گفته شما یهو چاقو رو بر علیه دسته اش به کار میبره در صورتیکه اون کشور انتظار اینو نداره ... یعنی اصلا فکر نمیکنه در حد این کارا بشه پس غافلگیر میشه اما در مورده طالبان به جرات میشه گفت کردنش گوشت قربونی خودشون .....

به هرحال حال کردم از جملاتت

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سعید جون شرمندتم شما درست میگی دشمنمونه اما این دشمن ما به مراتب از یه دوست به ما نزدیکتر و بهتر بود

یقین دارم شما میدونی چند پایگاه نظامی در شرق کشور هست... به نظرت اصلی ترین دلیل کم بودنش چیه!؟ ما به این پاکستان اعتماد داریم چون گوشت هم رو میخوریم اما استخون همدیگه رو دور نمیندازیم....

این پاکستان درسته به طالبان کمک کرد(که دقیقا برا منافعش بود و همونجور که دیدیم امریکا به پاس این کمک بهش اف16 و.. داد و این امری است بسیار طبیعی چون همونجور که ما برای منافعمون به بعضیا کمک میکنیم پاکستانم حق داره کمک کنه هرچند نادرست باشه از نظر ما ولی از نظر خودشون درسته)

این پاکستان وقتی ایران رو فوت میکردی نا نداشت بلند بشه تو اواخر جنگ با وجود اینکه این قدرت رو داشت خیلی راحت تا نیمه کشور ما بیاد نیومد و تازه وقتی هم که قضیه طالبان جدی شد و میخواستیم حال طالبان رو بگیریم و البته در اون شرائط مسلما از شوروی بدتر سرمون می اومد این پاکستان بودکه خودش رو انداخت وسط و به ما کمک کرد بدون جنگ طالبان رو تقریبا از شرش راحت شیم وگرنه طالبان رسما لشکرکشی کرده بود بیاد ایران رو بگیره..

یه کم منصف باشیم بد نیست ها؟!

فکر میکنی چرا امریکا با وجود پائین اومدن مشرف (که یقینا رو ایران به عنوان یه دوست و به عبارت بهتر یه کشور که منافعی ازش داره حساب میکرد بازم میخوا کودتا بکنه؟! واسه اینکه یکی مثل اصف علی زرداری با وجود اینکه حاضر شد زنش کشته بشه با اون وضیعت اما خودش بشه رئیس جمهور بازم اومده دست دوستی به ما داده)

به هر صورت بهتره تاریخ رو دوباره مرور کنین تا دوست و دشمن رو بهتر بشناسیم مشخصا تجزیه پاکستان بدرتین واقعه واسه ماست... مثل قضیه نابودی اقتصاد جهان!!!! که ایت الله هاشمی گفت نگین به نفعمون بود چون به ضررمونه اینم نگین خوب شد دشمنمون نابود شد چون حداقل این دشمن واسه ما مثل یه انتی ویروس عمل میکرد.. یه ویروس ضعیف شده که ویروس قوی رو میکشه
بعد نابودی پاکستان ایران یقینا خیلی از قدرتهاش رو از دست میده و احتمال خطر بسیار بالا میره چون مملکتی که صاحاب نداره خیلی راحت میتونه حمله کنه به خصوص که بشه نوکر بی چون و چرای ارمکیا، اگر پاکستان الان داره این بلا سرش میاد به این خاطره که هیچوقت نرفت زیر یوغ امریکا به صورت کامل و وقت امریکا خواست ایران ضعیف بشه و.. این پاکستان بود که قبول نکرد (مشخصا خودشونم نفع هایی میبرن.. که بگذریم)

احتمال دخالت ایران بالاست و مگر یه معجزه بتونه کاری کنه اولا پاکستان تجزیه نشه بعدشم اگر شد ایران توش قدرت پیدا بکنه

من نظریه هایی دارم در موردش اما خوب مشخصه داش سعید اجازه نیمده مطرحشون کنم... چون نیاز به واکاوی مسائلی داره که...

یا حق[/quote]

شما استعداد زیادی در کج برداشت کردن و تفسیر به رای داری ها؟! کی از دشمن بودن پاکستان حرف زد که میبری و میدوزی؟ یکم حواسش رو جمع کن پست رو کامل بخون بعد دستتان رو خسته کن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعله ممنونم! چیکار کینم دیگه سعید جون شاگرد خودتیم! چشمک

سعید شما گفتی :
[quote]
عاقبت همراهی با دشمن همین است.[/quote]
[quote]
به سراغ تمام کشورهای خائن منطقه از ریز تا درشت جز عربستان وهابی یهودی خواهد رفت. سران پاکستان در حال بیدار شدن هستند که خیلی دیر شده و بعید است قادر به جمع کردن اوضاع باشند![/quote]

از حرفای شما به جز اون هیچی برداشت نمیشه، منم دقیقا منظورم این بود همین کشور توصیفی که شما گفتین در همون موقع که داشت به اسلام خیانت میکرد بیشترین کمکها رو به کشور ما کرد

باور کن میدونستم در جوابم اینو میگی! میخواستم کامل توضیح بدم و جواب سوالتون رو تو همون پست هم بدم اما گفتم میگه زیاد نوشتی و.... واسه همین نگفتم

واسه اینه میگم همیشه کامل بنویسی هیچ کسی نمیتونه سوالی دربیاره از تو حرفات چون همه شون رو جواب دادی

در کل معنی حرفای شما جز دشمنی پاکستان نیست.....

اما اگر من اشتباه تعبیر کردم شرمنده

قصدی نبود ....

و راستی سعید وقتی از وقت خودم میزنم برای میلیتاری اینقدر وقت میزارم همچین مطلبی مینویسم یعنی برای من ارزش دارین و مهم هستین و مثل خیل ها با یه خط خودم رو خلاص نمیکنم .... دلم میخواد اگرم حرفیی میزنم دلیلش رو بگم تا هم اگر کسی دیگری خوند بهتر حالیش بشه هم 4 چیز بیشتر یاد بگیره.. این نشان احترام و ارزش من هست واسه سایت تون

اما اگر دلت میخواد تو یه خط هرحرفی دلم بخواد میزنم و عین خیالمم نیست 50 نفر بعدش بیان هیسوال بپرسن منظور این حرف چی بود.. من تو یه پست کل حرفام رو میزنم نه مثل بعضیا تو ده پست ... اگر اینجور میخواستم کار کنم الان بالاترین ارسال کننده سایت بودم...

روش کاری من در همه سایتها این بوده و هست و وقتی بحث تحلیلی پیش بیاد یقین بدون کامل مینویسم
یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به قول خودت بعله! من شاگردی نداشتم که شما اولیش باشی!

اینکه پاکستان با دشمن اصلی کشورهای مسلمان همکاری کرده رو چطور میتونی معنی کنی؟ خوبه همکاری کرد و الان هم داره جوابش رو میگیره که اینطور ازش حمایت میکنی! همین پاکستان زیاد هم به ایران خوبی نکرده عزیز شما فقط خوبیهاش رو دیدی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز واسه این همکاری کرد که این بلا سرش نیاد... الان مدتهاست رابطه امریکا و پاکستان خرابه و اگر پاکستان داره نابود میشه برا اینه که سر به فرمان نیست و قبلا هم نبود اما کمتر جفتک مینداخت! کمتر وقتی امرکیا میگفت برو حال ایران رو بگیر میگفت به من ربطی نداره!

شما برو روابط این سه ساله رو بنگاه متوجه میشی

امریکا دیگه پاکستان رو نمیخواد.. هند رو میخواد هم روسیه اونجاست هم هند دشمن چین محسوب میشه به خاطر اختلافات مرزی همونجور که پاکستان دشمن هنده ... اینا روابط سیاسی و اصل منافع هست که امریکا دنبالشه.. وقتی میبینه تو پروژه گازی پاکستان با ما دست میده اما هندیها میگن ایران برو پی کارت فهمیدن که کی به نفعترشه ....

یه زمانی انتخاب امریکا پاکستان بود اما مشخصا تو جنگهای مهم کمکشون نکرد که بارها همین باعث تیره شدن شدید روابطشون شد و فقط وقتی پاکستان امریکا رو کمک میکرد که در ازاش مردمش رو گشنه نزاره بهشون اسلحه بده پول بدون بهره بده .....
پاکستان همیشه میخواست اف16 خوب داشته باشه تا با هند برابر بشه اما امریکا نداد و میگفت این کارو بکن اون کارو بکن و وقتی این کارا رو میکرد بهش میداد ... بعضی مواقعم که منافع پاکستان ارجح تر از اونی بود که به امریکا کم کنه امریکا هم حالش رو میگرفت ...

سعید داری بی انصافی میکنی به نظر من... ما چون امریکا دشمنمونه همه رو دشمن میپنداریم اما اینو حساب نمیکنی اگر پاکستان کمکش نمیکرد و به خاطره منافعش باهاش دست دوستی نداد همین وضع الان سالها قبل به سرش می اومد ...

الان اگر اینطوره واسه اینه که به مراتب از قبل کمتر گوش به حرف امریکاست و تقریبا منافعش رو تو یه چیزه دیگه میبینه اما در همون زمانی که شما میگی داشت خیانت میکرد بهترین کمکها رو به ما کرد...

سعید بارها گفتم و بازم میگم هرکشوری(اسلام و غیراسلام هم حالیش نیست) به خاطره منافعش خودشم نابود میکنه دیگه چه برسه به اینکه بره سره یه کشور دیگه..

شما قدرت منافع رو کم می انگاری به نظر من... شرمنده پاکستان منافعش با امریکا بیشتر بود یا ایران؟! مشخصه با امریکا اما تو همون زمانم ایران رو داشت (سه دلیل مجزا داره که نمیشه ذکر کرد ..)

همین ایران اسلامی از سر عدالت طلبی نرفته تو افریقا و امریکا لاتین ، چین که نرفته سر عرق ملی اونجا شرکت بزنه...

همه اش منافع هست و به خاطره منافع

ما میگیم کشور دوست و برادر ونزوئلا اما اگر همین کشور با امریکا رابطه داشت بهش میگفتیم!؟ مشخصه ایران وقتی دید ونزوئلا با ماست اینو بهش گفت وقت دید منافعش ایجاب میکنه یه کشور تو قلب امریکا داشته باشه شد کشور دوست و برادر(یه کشور کمونیستی!)

اما واسه اینکه نگی نمیدونم شما چی و فلان: همین ونزوئلا الان دشمن امریکاست چرا؟! چون با دشمن امریکا ایران دست دوستی داده و داره منافع امریکا رو به خطر میندازه پس تلاش میکنه جلوش رو بگیره
هیلاری کلینتون دادش در اومده که اقا چین و ایران میخوان منافع امریکا رو با حضور تو امریکا لاتین و افریق تو خطر بندازند و درستم میگه و البته این عیب نیست واسه ما بلکه افتخاره که ما زیر دماغ اون همه کشور قدرتمند تونستیم اونجا قدرت دست پا کنیم
اگر مقالات من تو دانشجو ماله دو سال پیش رو هم بخونین همون موقع هم میگفتم ایران داره بهترین کار رومیکنه، یارکشی در زمین دشمن چون وقتی جنگ ما از سرد به دربیاد یقینا چی؟! نیازمند همون کشور پابرهنه افریقایی میشیم(فکر میکنی چرا سودان توسط امریکا تسخیر شد!؟ چون پایگاه قوی ایران بود و اگر ایران اونجا رو داشت ابدا دیگه هیچ ناوگانی قدرت تردد نمیداشت)

اینا بازی های سیاسی و ژئوپلتیک هست که واقعا هم اگر کسی درست اجراش کنه برنده هست.. پاکستان بازنده است چون نتونست درست اجراش بکنه...

شما بهتره کمی بدون عرق ملی و اینا این چیزا رو نگاه کنی، این چیزا سیاسته این چیزا منافع هست منافع شوخی بردار نیست... ایران منافعش ایجاب میکنه که میره تو افغانستان خرج سواد مردم میکنه نه تو سیستان! ایران منافعش ایجاب میکنه حزب الله رو قدرتمند کنه و واقعا هم کار درستی هست چون اگر نبود الان لب مرز ما جنگ بود.... بله میدونم شما الان میگی نمیدونم نه ما به خاطر اسلام و شیعه این کارو کردیم.. بله اینم درسته اما مثل عربستان که طالبان رو انتخاب کرد چون هم کیشش محسوب میشد ایرانم حزب الله رو انتخاب کرد چون.... اگر میخوای بحث کنیم اجازه بده بحث رو باز کنیم اگرم نه میای مثل همیشه پست رو پاک میکنی یا ویرایش میکنی بعد اینکه بحثا تموم شد! یا اینکه منو بن میکنی پس بی خیالش....

یا حق

*** داش سعید من از نگاه یه ایرانی بدم از امریکا میاد و اصول خودم رو دارم اما وقتی تحلیل میکنم موضوعی رو واسه اینکه بهترین نتیجه رو بگیرم از لاک ایرانی بودن درمیام چون تو کتاب دین و زندگی سال سوم هم نوشته: اطلاعات و درک غلط از یه موضوع موجب تصمیم نادرست هست
من واسه اینکه با اطلاعات درست ایران رو قدرتمند کنم نیاز دارم موقع تحلیل و تجزیه یه موضوع عرق ایران بودن رو کنار بزارم...... بهتره بهش فکر کنی داش سعید
ما اگر درست تحلیل کنیم وقتی در لاک ایرانی بودن هستیم بهتر تصمیم میگیریم
شما وقتی ایرانی هستی به پاکستان حق نمیدی بره با امرکیا رفیق باشه اما وقتی عاقلانه فکر کنی بهش حق میدی و تصمیم میگیری کاری کنی که اوضاع به نفعت بچرخه..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب اوضاعيه!!!! :x
واقعا درسته كه كارايي يك ارتش فقط تو جنگ مشخص ميشه!!!
پس برادران آمريكايي و ناتو تو افغانستان چيكار مي كنن!! :mrgreen: نمي دونم يا ما رو احمق مي دونن يا خودشون احمق اند!! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.