FLANKER

تاپیک جامع بررسی ارتش پاکستان ( خبر، تحلیل ، گزارش )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خوب مثل اینکه ارمانی جان برگشته تا شاید بتونه جلو منو بگیره! ایشالله موفق باشید!

اما حیف که همین اول بازم با همون لحن همیشگی و تفکر ابدی تون با من وارده بحث شدید

ببین جناب سرهنگ طالبان از 2 تا سه سال قبل خروج شوروی از افغانستان وجود خارجی پیدا کرد اما تا وقتیکه احمدشاه مسعود و دار و دسته اش رو از کابل و.. خارج نکرد (به عبارت بهتر مجبور به عقب نشینی) اعلام موجودیت نکرد اما همزمان در لب مرز ما به قاچاقچیان کمک میکرد و مستقیما هم تو کتاب افغانستان قرن بیستم نوع قدرت گیری و.. طالبان رو توضیح داده
اما شما همون متنی که از ماله بنده رو گذاشتی باز بخون:

[quote]
اما دقیقا در برهه ایی که یگان های طلائی عراق داشتند شهر به شهر خودشون رو بازپس میگرفتند و به سمت ما می اومدن و چند شهر ما رو هم دوباره اشغال کردن یهو طالبان قدرتش بسیار افزون تر شد و شوروی هم که دیگه ترکید .... [/quote]

گفتم قدرتش افزون تر شد و این درستم هست .... عین طالبان محلی پاکستان کنونی

حزب الله لبنان مدتها قبل اعلام رسمی حضورش ایجاد شد اما تا وقتیکه ضرب شست اساسی نشون نداد اعلام نکردن ... این دلیل نمیشه که قبلش نبودن!

قاچاقچیان بیشترین درگیری رو لب مرز با نیروی انتظامی داشتند که مستقیما توسط افغان های ضدایرانی اموزش دیده میشدند و اونا کمکشون میکردن خدا رو شکر دیگه بعید میدونم حافظه نیرو انتظامی خط برداشته باشه

برو بخون ببین گفتن افغان ها به پشتیباین گروهک های تازه شکل گرفته و با کمک قاچاقچیان مدام دارند لب مرز اغتشاش ایجاد میکنند یا نه ؟ لب مرز افغانستان از قبل اتمام جنگ شدیدا اوضاع خراب بود .. قاچاقچیا واسه منافع شخصی و نیز در مواردی دستور امریکا(واسه تایمن بودجه جنگ ا خوده افغان ها) قاچاق میکردن و....

حالا شما میگی نبوده باشه نبوده

[quote]بيشتر تحليلها اساس و پايه درستي از وضعيت داخلي پاكستان بعد از مشرف تا امروز رو نداشت. [/quote]

اینم که کلا هیچی دیگه ! چشمک

سعید پاستان قرار نیست سقوط نکنه قراره تجزیه بشه!

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببین جناب سرهنگ طالبان از 2 تا سه سال قبل خروج شوروی از افغانستان وجود خارجی پیدا کرد اما تا وقتیکه احمدشاه مسعود و دار و دسته اش رو از کابل و.. خارج نکرد (به عبارت بهتر مجبور به عقب نشینی) اعلام موجودیت نکرد اما همزمان در لب مرز ما به قاچاقچیان کمک میکرد و مستقیما هم تو کتاب افغانستان قرن بیستم نوع قدرت گیری و.. طالبان رو توضیح داده
[/quote]

سلام.عزيز دل برادر من قرار نيست جلو كسي رو بگيرم. منتها ميبايست با اطلاعات موثق و ادله حرف زد. هسته اوليه طالبان كه همون طلاب بودند از مدارس ديني فرقه ديوبندي بود.

تنها موردي كه ميشه بهش اشاره كرد در زمان اشغال افغانستان توسط شوروي ُ با حمايت يكي از شاهزاده هاي عربي و يك سرويس مخفي اين مدارس رو به فزوني گرفت و هسته تفكري و ايدپولوژي طالبان پي ريزي شد . ولي مسلح شدن و حركت مسلحانه فقط از سال 73 شمسي شروع شد.

حرف شما صحيح است اگر بپذيريم طلاب با كتاب درسي و ديني قصد تصرف سيستان ما رو داشتند !!! خودتون ميدونيد تصرف شهرهاي افغانستان در اوايل سالهاي 70 بود نه 67 .

من براي حرفم ميتونم منبع معرفي كنم شما چطور ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارمانی جان دوست عزیز من دارم میگم ما از اواخر جنگ با افغانها درگیری داشتیم به خصوص [color=red]افغان قاچاقچی[/color] که ایرانیان قاچاقچی رو هم کشید تو خودش .. شما میگین نداشتیم؟! شما مییگن طالبانها نصف اسلحه هایی که میخریدن رو از راه قاچاق به دست نمیاوردن؟!
همچین میگی منبع که .. من برات منبع از خوده سپاه میارم که اصلا ایران حزب الله رو نمیشناسه ! و اصلا ما اینا رو درست نکردیم و تکذیب میکنه همه چیز رو ! اما از همون طرف منبع شفاهی و غیرقابل ذکر دارم که همین حزب اله به محض ورود سپاه به لبنان هسته های اولیه اش تشیکل شده.....
دوست عزیز شما تاریخ افغانستان رو بخونی میبینی موج طالبان کم کم شکل گرفت و اسم طالبان برخودشون گذاشتن ...

خوب منبع رو کنین ... بگین دلیل اصلی اینکه امنیت مناطق شرقی به نیرو انتظامی داده شد چی بود ؟! با کی ها درگیر بودن و بعد چی شد!؟
بعد بگین چرا پایگاه های سپاه و ارتش در مشهد و.. فعال شدند و طی چند سال شدیدترین درگیری ها اتفاق افتاد

ارمانی جان شما که دیگه نمیخوای تصاویر خوده صدا وسیما که نیروهای ویژه ارتش رو گرفته بودن اونقدر شکنجه کرده بودن تا بمیرند رو تکذیب کنی؟ همونیکه اقای خامنه ایی شخصا واسه شون نماز خوند.. همونائی که سیخ کرده بودن تو سینه هاشون ..

به صراحت میگم ما بعدا به شدت پشیمون شدیم از کمکومون به افغانها و حالا شما منبع داری که میگی نشدیم بسم الله بگو، بگو چرا ایران سه تا دشمن منطقه ایش رو اینجور اعلام میکنه: اسرائیل ، طالبان ، عراق

من منبعی ندارم والا .... چون بدیهیات منبع نمخیوان ...
ایران اولها به اعتماد احمدشاه مسعود و... فکر میکرد افغانستان میاد تو دست خودش اما همون موقع هم احمدشاه مسعود درگیری داخلی داشت با افرادی که همون افراد با ما هم درگیری داشتند ... لب مرز ایران شده بود جولانگاه اونها و واسه همین سپاه و ارتش اماده درگیری شدند

مثل این میمونه شما بخوای الان عبدالمالک ریگی و کشتارهاش رو تکذیب کنی! البته بعیدم نیست ... !

به هرجهت من بارها وبارها از سربازان و افسران نیرو انتظامی که اون زمان اونجا خدمت کردن این چیزا رو شنیدم ... تو نت هم اینجا و اونجا راجبه درگیری هامون گفتن ... از همون میراژ ساقط شده توسط قاچاقچیا بگیر تا نیروویژه هامون ....

ارمانی واقعا نمیدونم چه اصراری داری بگی ما هرچی مگیم دروغه ... الله اکبر

حاجی کلا شما درست میگی ما دروغ میگیم.. مشکلی نیست... شما به خاطر خیط کردن من درجه سرتیپی میگیری ... بزار ما دروغ بگیم شما ما رو ضایع کنی.. شاید اینجور بیشتر پیشرفت بکنی ....

متافسانه نصف ایرانیا همینجوری اند ..فکر میکنند کسی مخالفشون حرف میزنه دشمنه و یه راست تهاجم نرم و.. مای احمق اگر میخواستیم از این کارا بکنیم ... از بس دری وری تبلیغاتی شنیدین که ..
داداش اشتباه گرفتی ما ضدانقلاب نیستیم .....

دوست عزیز واقعیات رو باید پذیرفت حالا خیلی دلتون میخواد نپذیری به من ربطی نداره ....
یه موقع من میگفتم تو فلان عملیات کل عمیلات به خاطره چند تا جوگیر رفت زیرسوال میگفتین اسکتبار جهانی و نفوذی دشمن اما خدا رو شکر میکنم واسه اثبات حقانیت من مثل همیشه خدا خودش کمک رسوند و توچندین کتابم همینو اشاره کرد ...

ایشالله بعدا به خیلی چیزا شما میرسین ....

من دلیلی برای بحث بی جهت با شما ندارم.. در دیگر تایپیکها هم نشون دادین اندیشه تون راجبه من چیه و بعدم اقا سعید که ناز شستشون مثل همیشه برگردن ما بود ....
کلا تمایلی به بحث ندارم وقتی خیلی سطحی میای ایراد میگیری ... هرموقع کل متن رو خوندی بعد 4 تا چیز خوب ازش دراوردی بگو تا بیام ... الانم به زور تایپیک رو پیدا کردم .. هم رو اسکرول نیست هم تو صفحه شخصیهام نیست..

البته میدونم بحث با شما بی نتیجه هست ...

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پاکستان سقوط نمیکنه اما این احتمال هست که با کش دادن داستان آمریکا برای ورود به خاک این کشور بهانه ای جور کنه و عملا تنها کشور مسلمان هسته ای خلع سلاح بشه و نیروهای به اصطلاح حافظ صلح بیان و در نقاط حساس این کشور مستقر بشن که بعد اون دیگه پاکستان تفاوتی با افغانستان ندارد![/quote]
از همين الانشم همينطور شده فكركنم..
توي صفحه ي اول همين تاپيك نوشتم كه برام سواله كه : با اينكه ميگن طالبان تا 90 كيلومتري اسلام آباد رسيدن..اما چرا اوباما و آدميرال هاي آمريكايي ميگن خيالمون حداقل از زرادخانه ي هسته اي پاكستان راحته؟
چند روز پيش جوابمو جايي خوندم يا شنيدم كه :
نيروهاي ويژه ي آمريكا در حوزه ي تسليحات اتمي ؛ مستقيما در داخل خود مركز فرماندهي اتمي پاكستان هستند و پيشتر هم براي آموزش سيستم هاي كدينگ اين تسليحات وارد ارتش پاكستان شده بودند و اقدام به آموزش اونها كردند !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جوان سلام

[quote]ارمانی واقعا نمیدونم چه اصراری داری بگی ما هرچی مگیم دروغه ... الله اکبر

حاجی کلا شما درست میگی ما دروغ میگیم.. مشکلی نیست... شما به خاطر خیط کردن من درجه سرتیپی میگیری ... بزار ما دروغ بگیم شما ما رو ضایع کنی.. شاید اینجور بیشتر پیشرفت بکنی ....
[/quote]

پناه ميبرم به خدا كه بخوام شخصي رو ضايع كنم. اصلن هم اينطور نيست كه فكر ميكني. خودت بهتر ميدوني كه دوست دارم و برام عزيزي. ولي بحث ما در مورد وقايع هست و اگر هم بخوايم حرفي بزنيم ميبايست بدرستي روشن كنيم. اصلا اين تاپيكها جاي همين بحث هاست. نيست؟
بعدم براي 1000 مين بار ميگم درجه و اينجور چيزها اصلا ارزشي نداره. ميتونستم روزي ده تا خبر كپي كنم تا امار تاپيكهام بره بالا. نزن اين حرفها رو كه رنجيدم ازت.

و اما ادامه بحثم :

[quote]به هرجهت من بارها وبارها از سربازان و افسران نیرو انتظامی که اون زمان اونجا خدمت کردن این چیزا رو شنیدم ... تو نت هم اینجا و اونجا راجبه درگیری هامون گفتن ... از همون میراژ ساقط شده توسط قاچاقچیا بگیر تا نیروویژه هامون ....
[/quote]

شكي ندارم كه چه در اين رژيم و ه در رژيم گذشته هميشه با قاچاچيان اين منطقه مشكل داشتيم. ولي قاچاقچي با طالبان زمين تا اسمون فرق دارن . درسته هر دو با ما ميجنگن ولي هدف يكي نيست.
اما از همون طرف منبع شفاهی و غیرقابل ذکر دارم که همین حزب اله به محض ورود سپاه به لبنان هسته های اولیه اش تشیکل شده.....
دوست عزیز شما تاریخ افغانستان رو بخونی میبینی موج طالبان کم کم شکل گرفت و اسم طالبان برخودشون گذاشتن ...

[quote] [color=red]اما از همون طرف منبع شفاهی و غیرقابل ذکر دارم که همین حزب اله به محض ورود سپاه به لبنان هسته های اولیه اش تشیکل شده.....
دوست عزیز شما تاریخ افغانستان رو بخونی میبینی موج طالبان کم کم شکل گرفت و اسم طالبان برخودشون گذاشتن ... [/color][quote/]

اقا جون شما كه اينبار گذاشتي تو كاسه حزب الله. حزب الله تاريخ شكل گيريش به قبل از انقلاب برميگرده. دوباره تاريخ شكل گيريش رو بخون. اينها افرادي بودند كه از اخوان المسلمين و جنبش امل و چند گروه چپ ديگه تشكيل گروهي جديدي رو دادند كه بعدها نامش شد حزب الله.من تاپيكي در مورد تاريخچه حزب الله نوشتم كه در بخش دكترين موجوده.تا الان هم هيچكس بودن اين ارتباط ما و اونها رو تكذيب نكرده.

[quote][color=red]یه موقع من میگفتم تو فلان عملیات کل عمیلات به خاطره چند تا جوگیر رفت زیرسوال میگفتین اسکتبار جهانی و نفوذی دشمن اما خدا رو شکر میکنم واسه اثبات حقانیت من مثل همیشه خدا خودش کمک رسوند و توچندین کتابم همینو اشاره کرد ... [/color][quote/]

ببين تو كل بحثهاي ما رجوع كن و به جايي اشاره كن كه من انگ بهت زده باشم. چه معلوم كه خود من استكبار جهاني شعبه ميليتاري نباشم. چشمك !!!
اگر دوست نداشتم و براي بحثهات ارزشي قايل نبودم مطمپن باش شركت نميكردم.

در مورد احمد شاه هم بگم كه ايشون هيچ وقت نتونست كمكي در جنوب افغانستان براي ما باشه. كلا نفوذ و منطقه تحت امر ايشون شمال افغانستان بود.
اگر خبر نداري بزار بهت بگم كه ما در زماني براي مقابله با هجوم طالبان و دست درازي اون به مناطق شمال شرقي براي مدت كوتاهي ..........................
اگر دوست داشتي بعدن صحبت خواهيم كرد. ( در اخر در گوشت ميگم ارنستو دوست داريم ولي بحث سر جاي خودش. موفق باشي عزيز دل برادر )

پي نوشت : نوشته هاي قرمز صحبت دوست خوبم ارنستو هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارمانی جان قاچاقچیان اون زمان دقیقا شدن طالبانیای زمان بعد ... اینو یقین بدون

نصف کمک های مالی طالبان از راه گردش مواد هست

وقتی دیدن اوضاع مرزی ما خرابه و قاچاقچیا هم وضعشون توپه خیلی شدید وارد عمل شدند ... برای همین یک جنگ تمام عیار قرار بود اتفاق بیافته که خدا روشکر از سرمون گذشت

یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]پاکستان سقوط نمیکنه اما این احتمال هست که با کش دادن داستان آمریکا برای ورود به خاک این کشور بهانه ای جور کنه و عملا تنها کشور مسلمان هسته ای خلع سلاح بشه و نیروهای به اصطلاح حافظ صلح بیان و در نقاط حساس این کشور مستقر بشن که بعد اون دیگه پاکستان تفاوتی با افغانستان ندارد![/quote]
از همين الانشم همينطور شده فكركنم..
توي صفحه ي اول همين تاپيك نوشتم كه برام سواله كه : با اينكه ميگن طالبان تا 90 كيلومتري اسلام آباد رسيدن..اما چرا اوباما و آدميرال هاي آمريكايي ميگن خيالمون حداقل از زرادخانه ي هسته اي پاكستان راحته؟
چند روز پيش جوابمو جايي خوندم يا شنيدم كه :
نيروهاي ويژه ي آمريكا در حوزه ي تسليحات اتمي ؛ مستقيما در داخل خود مركز فرماندهي اتمي پاكستان هستند و پيشتر هم براي آموزش سيستم هاي كدينگ اين تسليحات وارد ارتش پاكستان شده بودند و اقدام به آموزش اونها كردند !![/quote]

درسته این خبر رو من هم شنیدم که آمریکا خلاف حرف امثال پترائوس گفت از زرادخانه اتمی پاکستان نگرانی نداره و بعد اون در خبرهای تکمیلی گفتن ما به پاکستان در کدینگ بمبهای اتمی تا اینکه اگه دست کسی افتاد نتونه ازش استفاده کنه کمک کردیم! به نظر میرسه همین الان هم زرادخانه اتمی پاکستان اگر مستقیم نباشه نامستقیم زیر نظر آمریکا بوده و در صورت لزوم یه کارایی حتما برنامه ریزی کردن! مثلا خارج کردن بمبها از پاکستان به افغانستان یا ورود نیروهای ویژه آمریکایی از شمال به این کشور.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راجبه حفظ امنیت بمب های اتمی تو مقالاتی که ارجبه پاکستان توی جنگ افزار نوشته شده بود به این شااره کرده بود که نیروهای ویژه پاکستانی توی مناطق اتمی بیشتر مستقر هستند و امنیتشون رو تامین میکنند هرچند راجبه نیرو ویژه امریکا چیزی نشنیدم ... اما اگرم باشند چیزی است طبیعی .... خودشون بهشون دادن این تکنولوژی رو و الانم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]تحولات همسایگان شرقی/
حمله موشکی ارتش آمریکا به پاکستان/ 18 کشته در مناطق مختلف افغانستان
حمله موشکی آمریکا به پاکستان و کشته شدن دست کم هشت نفر بر اثر آن، بازداشت 14 شورشی طالبان در دره سوآت و کشته شدن 18 نفر در مناطق مختلف افغانستان از جمله تحولات مهم همسایگان شرقی کشورمان به شمار می رود.[/color]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری شینهوا، رسانه های محلی پاکستان از کشته شدن هشت نفر و زخمی شدن دو فرد دیگر در نتیجه دو حمله موشکی آمریکا به مناطق قبلیه نشین شمال غرب این کشور خبر دادند.

خبر دیگر اینگه ارتش پاکستان امروز جمعه طی بیانیه ای اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته درعملیات پاکسازی و جستجو در مناطق دره سوآت و ملاکند واقع در شمال غرب این کشور 14 شبه نظامی بازداشت و 57 نفر دیگر تسلیم نیروهای امنیتی شدند.

در همین حال رسانه های محلی پاکستان از بازداشت "مولوی فضل الله" فرمانده سابق طالبان در دره سوآت واقع در شمال غرب پاکستان خبر دادند.

همچنین فرماندار ولایت "نیمروز" افغانستان اعلام کرد: در درگیریها میان شبه نظامیان و نیروهای امنیتی سه شورشی طالبان در ولایت جنوب این کشور کشته شدند و یک نظامی دیگر آمریکا زخمی شد.

در همین حال یک مقام محلی افغانستان اعلام کرد در نتیجه حمله شبه نظامیان طالبان به یک ایستگاه بازرسی در ولایت هلمند واقع در جنوب این کشور یک پلیس کشته، هفت نفر دیگر زخمی و هفت شورشی دیگر کشته شدند.

خبر دیگر اینکه در درگیریها میان شبه نظامیان طالبان و نیروهای امنیتی در ولایت هرات در غرب افغانستان پنج شورشی کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند.

همچنین رئیس پلیس ولایت هلمند اعلام کرد که امروز جمعه در جریان یک درگیری مسلحانه میان نیروهای پلیس افغانی و شورشیان طالبان در جنوب افغانستان دو شبه نظامی کشته شدند.

[url]http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=952555[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify]عصر ایران- "راو قمر سلیمان "فرمانده نیروی هوایی پاکستان اعلام کرد کشورش نخستین هواپیمای پیشرفته جنگی از نوع " تندر جي وي 17" را با همکاری چین تولید کرده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه البیان دبی، وی توضیح داد که این هواپیما در مجتمع هواپیمایی پاکستان در شهر کامرا تولید شده است.

سلیمان اضافه کرد: این جنگنده در اواخر ماه جاری میلادی پرواز خواهد کرد. این اقدام بیانگر آغاز دوران جدیدی از روابط اسلام آباد - پکن در ساخت هواپیماست.

فرمانده نیروی هوایی پاکستان ادامه داد: این نوع از جنگنده ها، به تعویض ناوگان کنونی پاکستان از هواپیماهای اف 7 ، ای 5 و همه انواع میگ کمک خواهد کرد.

نیروی هوایی ارتش پاکستان در سال 1947 میلادی ایجاد شد. براساس آمارهای غیررسمی هم اکنون 65 هزار نفر نیروی ثابت و 10 هزار نفر نیز نیروی احتیاط دارد.

همچنین ناوگان نیروی هوایی پاکستان متشکل از حدود 530 هواپیما در انواع و کاربری های مختلف از جمله جنگنده، شناسایی، آموزشی و ترابری است.

دو جنگ پاکستان و هند در سال های 1965 و 1971 از مهمترین صحنه های مشارکت نیروی هوایی پاکستان به شمار می رود. همچنین این نیرو در وضعیت صلح از 10 فرودگاه و پایگاه نظامی در سراسر پاکستان استفاده می کند.[/align]لينك خبر : http://asriran.com/fa/pages/?cid=89857

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش پاکستان می گوید، نظامیان این کشور در عملیات گسترده خود علیه شبه نظامیان حامی طالبان کنترل بیشتر شهرها و مراکز پرجمعیت وزیرستان جنوبی را بازپس گرفته اند.

فرماندهان عملیات نظامی ارتش پاکستان در منطقه قبیله ای وزیرستان جنوبی ، دیروز (سه شنبه) اعلام کردند، پیشروی نظامیان این کشور در چهار هفته عملیات نظامی در این منطقه سریعتر از انتظار بوده است.

این درحالی است که سرلشکر "اطهر عباس"، سخنگوی ارشد ارتش پاکستان از امکان فرار برخی از شبه نظامیان از منطقه جنگی و نفوذ آنها به دیگر مناطق این کشور خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی ارشد ارتش پاکستان تصریح کرده است، نظامیان این کشور پس از کنترل کامل جاده ها و مسیرهای وزیرستان جنوبی، شبه نظامیان را در منطقه جنگلی و مخفی گاههای آنها تعقیب کرده اند.

گفتنی است، علمیات ارتش پاکستان برای سرکوب حدود 10 هزار شبه نظامی حامی طالبان در وزیرستان جنوبی از هفدهم اکتبر امسال (2009 میلادی) با شرکت 30 هزار نظامی آغاز شد.

مقامات نظامی پاکستان می گویند، در این عملیات نظامی حدود 550 شبه نظامی حامی طالبان و 70 سرباز دولتی کشته شده اند.

این درحالی است که تایید مستقل این آمار با توجه به جلوگیری از ورود خبرنگاران به منطقه درگیری ، ناممکن است.

[url=http://www.presstv.ir/Persian.aspx?id=6108]پرس تی وی[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طلعت مسعود امروز ( پنجشنبه ) در گفت و گو با ايرنا افزود: قدرت علمي، نظامي و دفاعي جمهوري اسلامي ايران درعين مسووليت پذيري، داراي قابليت‌هاي بازدارندگي است که در منطقه بي‌نظير است.
وي گفت: توان موشکي و دفاعي بطور قطع در خدمت صلح و امنيت پايدار منطقه است و پاکستان نيز آن را به عنوان بخشي از قدرت دفاعي جهان اسلام محسوب مي‌کند.
مسعود با اشاره به پرتاب موشک‌هاي دفاعي ايران گفت: پرتاب موفقيت آميزموشک هاي دفاعي و غيرنظامي ازسوي ايران نشان مي‌دهد که اين کشور تا چه اندازه به بومي‌سازي صنعت دفاعي خود پرداخته است.
وي با تاکيد براينکه سرعت و جهش دانشمندان هوا فضا ايران موجي از شگفتي را در بين کشورهاي غربي ايجاد کرده است، اظهار داشت: متخصصان ايراني باوجود همه تلاش هاي دشمنان، موفق شده اند تمام تحريم هاي اعمال شده از سوي غرب را خنثي کنند و اين موضوع کشورهاي تحريم کننده را به شدت عصباني کرده است.
ژنرال سابق ارتش پاکستان اظهار داشت: پرتاب کاوشگر 3 به فضا نشان مي دهد که فعاليت هاي علمي نظامي، دفاعي ايران صلح جويانه است ضمن آنکه اين پيام را به ساير کشورهايي که نظامي گري را محور قرارداده اند انتقال مي دهد که جمهوري اسلامي کشوري صلح دوست و امنيت ساز است.
مسعود تصريح کرد:اعمال تحريم‌هاي يکجانبه از سوي آمريکا، نشانگر نااميدي اين کشور از همراهي ساير کشورهاي جهان در قبال ايران است و بطور قطع اينگونه تحريم‌ها علاوه بر شتاب بخشيدن به روند خودکفايي و خود اتکايي صنايع دفاعي ايران، وحدت و انسجام ملي اين کشور را براي مقابله با تهديدات را افزايش داده است.
وي در پايان تصريح کرد:تقويت توان دفاعي ازجمله شاخص‌هاي قدرت دريک کشور است که ايران به خوبي با آگاهي از وضعيت منطقه، به ارتقاي آن پرداخته است.
همزمان با ايام ا...دهه فجر،کاوشگر3 که از سوي متخصصان توانمند ايراني ساخته شده،نخستين محموله زيستي موجود زنده از کشورمان را به فضا حمل کرد.
کاوشگر3 از زيرسامانه هاي سازه، محفظه زيستي، تأمين توان، ارسال داده، تصويربرداري و ارسال، رايانه پرواز، سنجش محيطي و بازيابي تشکيل شده است.
کاوشگرها؛ راکت هاي زيرمداري هستند که با پرتابي وارونه شکل تا ارتفاع خاصي در نقطه اوج مداري بالا مي روند و سپس به زمين باز مي گردند.
استفاده از کاوشگرها يکي از راه هاي ميانبر براي استفاده از فضا با هزينه بسيار کم است.
دستيابي به مجموعه آزمايشگاه فضايي براي داده برداري از فضاي جو رقيق و آزمايش زيرسيستم هاي فضايي، ايجاد دانش فني بازيابي محموله هاي علمي با سرعت هاي مافوق صوت،‌ ايجاد فناوري تله متري داده و تصوير برخط در شرايط سخت و توسعه فناوري تغذيه مدارهاي الکترونيکي براي مدت زمان و شرايط سخت پرواز از جمله دستاوردهاي کاوشگر3 است.
همچنين ماهواره ملي طلوع ، نمونه مهندسي ماهواره ملي مصباح دو، نمونه مهندسي ماهواره نويد علم و صنعت، نمونه مدل اوليه ماهواره‌بر سيمرغ و موتور ماهواره‌بر سيمرغ رونمايي و نخستين مرکز پردازش تصاوير ماهواره اي ايران و آزمايشگاه سه بعدي مجازي ماهواره اي ،روز چهارشنبه ازسوي دکتر احمدي نژاد رونمايي شدند.
ماموريت اصلي ماهواره ملي طلوع، تصويربرداري تک طيفي با تفکيک پذيري 50 متر و ذخيره و ارسال داده هاي تصويري به ايستگاه هاي زميني دريافت تصوير است که به اين منظور با ايستگاه هاي زميني تله متري، ردگيري و فرمان و مرکز کنترل طرح قابليت تبادل داده هاي پايش و کنترل ماهواره اي را دارد.
ماموريت اصلي اين ماهواره ذخيره و بازيابي اطلاعات، جمع آوري و پخش داده ها روي مناطق وسيع و پراکنده، خواندن از راه دور و ناوبري است.

لینک
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=939817

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ه گزارش گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، روزنامه مذکور افزود: هرچند مقامات پاکستاني مايل نبودند که همکاري نظامي آنان با آمريکايي ها فاش شود، ولي مرگ سربازان آمريکايي از اين راز پرده برداشت.
بر اساس اين گزارش، سربازهاي کشته شده از اعضاي يک تيم ويژه عملياتي آمريکا بودند که شاخه شبه نظامي نيروهاي پاکستان را در خصوص فراگيري تکنيک هاي ضد شورش از جمله جمع آوري اطلاعات آموزش مي دادند.
بر اساس اين گزارش ، نظاميان آمريکايي که در تيم مذکور فعاليت داشتند و تعداد آنها بين 60 تا 100 نفر بود، از اعضاي ستاد فرماندهي عمليات ويژه "آدميرال اريک تي اولسون" بودند.
به گفته ستاد مشترک ارتش آمريکا حداقل 12 تن ديگر از نيروهاي آمريکايي از روز يازدهم دسامبر سال 2001 ميلادي تا کنون در حوادث مختلفي از جمله بمب گذاري در هتل ها و يا سوانح هوايي جان خود را از دست داده اند، اما کشته شدگان اخير اولين قربانيان آمريکايي محسوب مي شوند که در جريان آموزش هاي عمليات ويژه که حدود 18 ماه در جريان بوده است ، جان باخته اند.
لازم به ذکر است هرچند که دوره آموزشي مذکور هم از جانب آمريکايي ها و هم از جانب پاکستاني ها، مهم و حساس تلقي مي شد، ولي به خاطر اينکه باعث تحريک احساسات پاکستاني ها در خصوص موضوع اقتدار ملي و برانگيختن احساسات ضد آمريکايي آنان نشود، سعي شده بود تا اين موضوع به صورت بي سر و صدا دنبال شود.
هرچند که ايالات متحده آمريکا ، پاکستان را متحد خود معرفي مي کند، ولي اين کشور برخلاف افغانستان و عراق به نيروهاي رزمي و عملياتي آمريکا اجازه نداده است که در خاک اين کشور فعاليت کنند و اين موضوعي بود که بر اهميت آن هم از جانب پنتاگون و هم از جانب ارتش پاکستان که قدرتمندترين نهاد اين کشور محسوب مي شود، صحه گذاشته شده بود.
اين درحالي بود که سازمان اطلاعات اطلاعات مرکزي آمريکا " سيا " در عوض توسط هواپيماهاي بدون سرنشين خود که به موشک مسلح بودند و با شدت عليه مواضع شبه نظاميان طالبان و القاعده در مناطق قبيله نشين پاکستان عمليات مي کردند، به فعاليت هاي نظامي خود در اين کشور مبادرت مي ورزيد.
از سوي ديگر حضور نظاميان آمريکايي در منطقه اي که علميات انتحاري عليه آنها صورت گرفته است، باعث شده تا اين موضوع سوال برانگيز جلوه کند.
"خالد عزيز" يکي از مقامات مسوول در استان مرزي واقع در شمال غربي پاکستان در همين خصوص مي گويد: "حضور نيروهاي نظامي آمريکا در منطقه اي که با حضور شبه نظاميان طالبان خطرناک شده است ، سوال برانگيز است."
وي در همين خصوص تصريح کرد: " اين واقعا جاي تعجب دارد که سربازان آمريکايي به چنين منطقه خطرناک و متشنجي که گفته مي شود طالبان بر آنجا مسلط است، بروند."
به گزارش نيويورک تايمز، دخالت آمريکايي ها در آموزش شاخه شبه نظامي پاکستان موسوم به "سپاه مرزي " تا حمله اي که در روز چهارشنبه گذشته اتفاق افتاد، خيلي علني نبود و کمتر کسي در مورد آن مي دانست.
بر اساس اين گزارش ، يکي ديگر از برنامه هايي که براي سپاه مرزي در نظر گرفته شده بود، تشويق آنان به دخالت در ارائه کمک هاي بشر دوستانه بود و حتي اين بخش از برنامه را مي توان به عنوان يکي از بخش هاي مهم دوره آموزشي مذکور نام برد.
آموزش دهندگان نظامي آمريکايي تابستان گذشته به توزيع غذا و آب در اردوگاه هاي آوارگان که بيش از يک ميليون تن از آوارگان دره سوات را در خود جاي داده بود، مي پرداختند، اما سعي بر آن بود تا حتي اين همکاري آمريکايي ها نيز مخفي نگاه داشته شود.
به نوشته نيويورک تايمز، در طول سال هاي گذشته همچنان که شبه نظاميان که از جانب القاعده حمايت مي شدند، بر کنترل خود بر مناطق قبايلي پاکستان شدت بخشيدند و از پايگاه هاي خود براي حمله به نيروهاي آمريکايي و ناتو در افغانستان استفاده مي کردند، ارتش آمريکا نيز خواستار آن شد تا نيروهاي رزمي خود را به منظور انجام عمليات جنگي وارد مناطق قبيله نشين پاکستان کند و اين درحالي بود که به گفته مقامات آمريکايي ، پاکستاني ها با اين موضوع مخالفت مي کردند.
از سوي ديگر موضوع حضور نظامي آمريکا در پاکستان بيشتر بيانگر اين حقيقت است که ارتش آمريکا تجهيزات مهم نظامي را براي ارتش پاکستان تامين مي کند که از آن جمله مي توان به جت هاي جنگنده اف 16 ، بالگردهاي جنگي کبري و غيره اشاره کرد.
بر اساس اين گزارش ، سه سرباز آمريکايي که روز چهارشنبه هفته گذشته در منطقه قبيله نشين پاکستان کشته شدند، از سربازان موظف در مرکز فرماندهي عمليات ويژه آمريکا در پاکستان بودند.
سروان "جک هنزليک" سخنگوي ستاد فرماندهي مرکزي آمريکا در "تامپا" در همين خصوص اعلام کرد کشته شدگان از کماندوهاي نيروهاي معروف "دلتا فورس" و يا نيروهاي ويژه آمريکا که به "کلاه سبزها" معروف مي باشند، نبوده اند.
به گفته سروان هنزليک، ايالات متحده آمريکا در حال حاضر از وجود حدود 200 سرباز در پاکستان بهره مي برد.

لینک
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=946152

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]اسلام آباد - جانشين فرماندهي نيروي هوايي پاکستان دوشنبه شب درگفت و گو با خبرگزاري جمهوري اسلامي ضمن تمجيد از اقتدار و توانمندي هاي ارتش کشورمان تصريح کرد:توسعه فناوري هاي دفاعي ايران افتخاري براي کشورهاي اسلامي است. [/b]
مارشال هوايي "طاهر فاروق بوت" افزود: قدرت علمي، نظامي و دفاعي جمهوري اسلامي ايران درعين مسووليت پذيري، داراي قابليت‌هاي بازدارندگي است که در منطقه بي‌نظير است.
وي گفت: توان موشکي و دفاعي بطور قطع در خدمت صلح و امنيت پايدار منطقه است و پاکستان نيز آن را به عنوان بخشي از قدرت دفاعي جهان اسلام محسوب مي‌کند.
وي با اشاره به پرتاب موشک‌هاي دفاعي ايران گفت: پرتاب موفقيت آميزموشک هاي دفاعي و غيرنظامي ازسوي ايران نشان مي‌دهد که اين کشور تا چه اندازه به بومي‌سازي صنعت دفاعي خود پرداخته است.
فاروق بوت با تاکيد براينکه سرعت و جهش دانشمندان هوا فضا ايران موجي از شگفتي را در بين کشورهاي غربي ايجاد کرده است، اظهار داشت: متخصصان ايراني باوجود همه سختي ها و محدوديت ها ،
موفق شده اند به دستاوردهاي بي نظيري در بخش تسليحات دفاعي و جنگ افزاري هوايي دست يابند.
وي اظهار داشت: توان نظامي، دفاعي ايران صلح جويانه است و اين پيام را به ساير کشورهايي که
نظامي گري را محور قرارداده اند انتقال مي دهد که جمهوري اسلامي کشوري صلح دوست و امنيت ساز است.
جانشين نيروي هواي ارتش پاکستان تصريح کرد:تقويت توان دفاعي ازجمله شاخص‌هاي قدرت دريک کشور است که ايران به خوبي با آگاهي از وضعيت منطقه،به ارتقاي آن پرداخته است.
"فاروق بوت" در پايان اظهارداشت:جمهوري اسلامي ايران در حال حاضر به درجه اي از رشد دفاعي رسيده است که مي تواند يک تجربه خوب براي ديگر کشورهاي اسلامي باشد.

http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=1066084

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پاکستان تجریبات خوبی در زمینه ساخت جنگنده با همکاری چین کسب کرده اگر می شد با این کشور برادر همکاری کنیم خیلی خوب بود! مخصوصا بخاطر اینکه مردم پاکستان بسیار مردم وطن پرست، باهوش و از نظر ایدئولوژی بسیار به ما نزدیک هستند! تنها مساله ای که پاکستان رو از تبدیل شدن به یک ابرقدرت بازنگه می داره گروهک های وهابی موجود در این کشوره که ثبات این کشور رو بهم زدند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.