امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان مطالب زیر فقط از روی شنیده های خودم نوشته شده و منبع دیگری نداره.

در سال 1990 هنگامی که ناوگان هوایی ایران به شدت ضعیف شده بود ایران تعدادی جنگنده اف-7 ایر گارد و اف-6 از چین خریدار ی کرد.
تعداد اف-6 ها در بعضی منابع بین 40 تا 50 فروند و در بعضی منابع تا 100 فروند هم اعلام شده است.ولی در این شکی نیست که تعدادی از این جنگنده ها در عوض اموزش های نیروی هوایی پاکستان به پرسنل ایرانی در زمینه های امنیت پرواز-خلبانهای mirage f-1 -اموزش خلبانهای سپاهی اف-6 -به پاکستان واگذار شد و تعدادی هم به کشورهای افریقایی فرستاده شد.
اما ما بقی اف-6 ها کجا هستند.؟؟؟

در سال 1374 در گردانهای عاشورای نیروی مقاومت بسیج شروع به جذب داوطلب های استشهادی شد.
تعدادی از این افراد مستقیم جذب سپاه شدند و بلا فاصله به پاکستان برای اموزش پرواز فرستاده شدند.
حقیقت این است که هنوز دو گردان جنگنده اف-6 در پایگاه زاهدان به صورت قطعات جدا ار هم ذخیره شده اند و تنها ماموریت انها عملیات انتهاری است.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر نميكنم الان ديگه بشه با هواپيما حمله ي انتحاري انجام داد.اگر قرار به اين نوع حمله باشه بهتره از قايقهاي كوچك كه قيمتشون چند صدم F-7 هست استفاده كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای عملیات انتحاری استفاده پهپاد ولی استفاده از جنگنده با خلبان و بزرگی مثل اف6 که از صد کیلومتری دشمن خبردار میشود معقول نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با تشکر از این مقاله 

چینی ها بدلیل گستردگی مرزهاشون به تعداد جنگنده های بالایی نیاز دارن بنابراین همین جنگنده های قدیمی رو ارتقا میدن و در مرزهای غربی استفاده می کنن 

نکته ای که در این میان مهم هست شروع یک حرکت با یک پلتفرم ارزان هست 

وقتی هوش مصنوعی روی این جنگنده های بدون سرنشین سوار بشه راه رو برای هوشمند سازی جنگنده های بعدی باز میکنه 

چالش جدی چنین جنگنده هایی نبردهای نزدیک و تشخیصی هست که با این طرح توسعه ان بصورت تجربی بسیار سریع صورت می گیرد 

داریم به جنگ ستارگان نزدیک میشیم

• Like 3
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 hours قبل , MR9 گفت:

اصلاح منسوخ شده ها !!!!!!!!

تبدیل جنگنده های از رده خارج شنیانگ جی-6 به جتهای بدون سرنشین

با سلام

یه سوال بی  ربط به پست دارم .

آیا هیچ مدرکی از وجود و یا خرید اف 6 در دهه هفتاد توسط ایران در رسانه ها وجود داره ؟!

همون اف 6 هایی ادعایی در زاهدان !

اصلا این ماجرا صحت داره ؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , 951 گفت:

با سلام

یه سوال بی  ربط به پست دارم .

آیا هیچ مدرکی از وجود و یا خرید اف 6 در دهه هفتاد توسط ایران در رسانه ها وجود داره ؟!

همون اف 6 هایی ادعایی در زاهدان !

اصلا این ماجرا صحت داره ؟

سلام - کل این حرف و حدیث ها ، یک عکس از نمای روبرو از شهید سرهنگ محمدباقر گردان جلوی میگ-19 (جی-6) هست که برای تست این جنگنده رفته بودند . تا الان که صحبت می کنیم ، عکسی از جتهای تحویلی به سپاه دیده نشده ، نتیجتاً نه قابل تایید هست و نه قابل رد که چنین چیزی را تحویل دادند یا پرواز کرده ، مگر اینکه بعداً اطلاعات متفاوتی منتشر بشود 

3_28129.jpg

• Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
34 minutes قبل , MR9 گفت:

سلام - کل این حرف و حدیث ها ، یک عکس از نمای روبرو از شهید سرهنگ محمدباقر گردان جلوی میگ-19 (جی-6) هست که برای تست این جنگنده رفته بودند . تا الان که صحبت می کنیم ، عکسی از جتهای تحویلی به سپاه دیده نشده ، نتیجتاً نه قابل تایید هست و نه قابل رد که چنین چیزی را تحویل دادند یا پرواز کرده ، مگر اینکه بعداً اطلاعات متفاوتی منتشر بشود 

ممنون از شما

چند سال پیش در یکی از مقالات مجله جنگ افزار ، فکر کنم به قلم جناب کیانی ، خیلی تاکید به وجود داشتن این هواپیماها در ناوگان رزمی ایران شده بود که برام جای سوال بود .

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, 951 گفت:

ممنون از شما

چند سال پیش در یکی از مقالات مجله جنگ افزار ، فکر کنم به قلم جناب کیانی ، خیلی تاکید به وجود داشتن این هواپیماها در ناوگان رزمی ایران شده بود که برام جای سوال بود .

بله ، این مقاله را یادم هست ولی خوب تمام سعی ما این هست که ادعاها  را مستند کنیم .. درسالهای گذشته ادعاهای زیادی مطرح شده که نمونه های آن در میلیتاری وجود دارد ولی خوب می بینید که حتی فیترها هم عملیاتی شدند و تصاویر و ویدئوهای مختلف از آن منتشر شد و قابل اثبات هست ولی این یک مورد تا الان مشخص نشده 

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , MR9 گفت:

بله ، این مقاله را یادم هست ولی خوب تمام سعی ما این هست که ادعاها  را مستند کنیم .. درسالهای گذشته ادعاهای زیادی مطرح شده که نمونه های آن در میلیتاری وجود دارد ولی خوب می بینید که حتی فیترها هم عملیاتی شدند و تصاویر و ویدئوهای مختلف از آن منتشر شد و قابل اثبات هست ولی این یک مورد تا الان مشخص نشده 

از فیتر ها همون موقع فرار به ایران عکسهاو فیلمهای گسترده ای موجود بود ( یکیشون رو که موقع فرود در جاده سنندج به دیواندره سقوط کرد و از بین رفت را خودم از نزدیک دیده بودم ، بقایای کاکپیت و صندلی و کلاه خلبانش هم هنوز در لشکر 28 سنندج وجود داره  ) و حتی در فرودگاه های غیر نظامی شهرهای غربی مثل فرودگاه شهر همدان هم چند تا شون تا مدتها روی رمپ ها متوقف بودند ، بعد از جمع آوریشون در پایگاه نوژه هم عکسهای ماهواره ای شون در گوگل ارث موجود بود ، اما ازین اف 6 ها بجر این عکسی که شما پست کردید ( که من تا کنون ندیده بودم ) و یک عکس نا واضح از پرواز دو فروندی از فاصله دور و با استتار شبیه به خاورمیانه ای ( که در اصالت اون شک وجود داره ) هیچ سند دیگری نیست .

ویرایش شده در توسط 951
  • Like 3
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.