Skyhawk

سوالات و مشکلات کاربران ( کامپیوتر و شبکه )

Recommended Posts

[quote name='00Amin' timestamp='1370043880' post='313528']
[quote name='pckho0r' timestamp='1369996030' post='313504']
[quote name='00Amin' timestamp='1369992151' post='313491']
[quote name='Generalmohammad' timestamp='1369988563' post='313467']
[url="http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQabZV9JFZIgS_jyCL2T23nTgactaKDGBi2YZbmtifBFKa8BU2U"]تصویر[/url]
احتمالا منظور شما چیزی مثل تصویر بالا به صورت عمودی هستش !
اگر مونیتور دیگه ای در دسترس دارید امتحان کنید شاید مشکل از کارت گرافیک باشه ، اگر مونیتور رو جدید خریدید مطمئن بشید که کارت گرافیک سیستم شما توانایی ساپرت رزولوشن مانیتور رو داره ، اگر مربوط به هیچ کدام از اینها نبود یک بار اتصالات رو چک بکنید ، اگر باز هم حل نشد به نمایندگی مانیتور رجوع کنید بهتره ...
[/quote]

تقریبا به همین شکل اما به صورت 4 خط 1 میلی هست ، چون نازکه زیاد محسوس نیست ، وگرنه اسکرین شات میگرفتم .
متاسفانه کارت گرافیک و مانیتور اضافه ی ندارم ، 3 سالی از خریدشدون میگذره ، فکنم افتادم تو خرج !
ممنون از راهنمایتون .
[/quote]

برادر Refresh rate مانیتور رو از حداقل تا حداکثر به ترتیب تست کن بعد نتیجه رو بگو.

برای مانیتورهای CRT بهترین فرکانس 75 هرتز هست و برای LCD ها 60 هرتز. البته برای LCD حتی 40 هرتز هم مشکلی ایجاد نمی کنه.
[/quote]

تست شد 600*800 با حداقل فرکانس قابل پشتیبانی 56 هرتز / 1080*1920 با فرکانس 60 هرتز هیچ تفاوتی و یا تغییر ایجاد نشد / جهت اطلاع مانیتورالجی Ful hd ، کارت گرافیک سافایر 5770 هست .
[/quote]

بهترين و ساده ترين راه اينه كه مانيتور را برداري ببري پيش كامپيوتر همكار ، همسايه ؛ هم اتاقي ديگه و به سيستم او وصل كني ، اگر اونجا هم همينطور شد مشخص هست كه مشكل مربوط به مانيتور هست .

يك راه سختتر هم اينه كه از سي دي يا دي وي دي سيستم عاملي مثل knoppix استفاده كني ( اگر در دسترس هست ) ببيني وقتي با لينوكس بالا مي آد ، همينطور هست يا نه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه این مشکل سخت افزاری هست و مربوط به مانیتور چون اگه به سیستم عامل یا کارت گرافیک ربط داشت با تغییر رزولوشن و فرکانس مختصات و مشخصات خطوط زائد تغییر می کرد. اگه گارانتی داره که بفرست گارانتی. این مشکلات بیشتر به دلیل سوختن ترانزیستورهای هر پیکسل یا ردیفی از پیکسل ها رخ میده که هیچ راهی جز تعویض کامل پنل ندارید که اصلآ به صرفه نیست.

البته یه راهی تهاجمی وجود داره که بنده توصیه نمی کنم ولی در وبسایت های خارجی هم بهش اشاره شده اونم اینه که در محل اسیب دیده با نوک انگشت فشارهای موضعی وارد کنید چرا که احتمال فعال شدن دوباره ترانزیستورها وجود داره و همینطور تشدید شدن خرابی ها !!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]يك راه سختتر هم اينه كه از سي دي يا دي وي دي سيستم عاملي مثل knoppix استفاده كني ( اگر در دسترس هست ) ببيني وقتي با لينوكس بالا مي آد ، همينطور هست يا نه[/quote]

احتمالا سرفرصت ویندوز رو عوض کنم ، جوری برنامه می ریزم هر وقت نیاز باشه امادگی تعویض ویندوز به طور بلقوه دارم !

[quote name='pckho0r' timestamp='1370064966' post='313544']
نه این مشکل سخت افزاری هست و مربوط به مانیتور چون اگه به سیستم عامل یا کارت گرافیک ربط داشت با تغییر رزولوشن و فرکانس مختصات و مشخصات خطوط زائد تغییر می کرد. اگه گارانتی داره که بفرست گارانتی. این مشکلات بیشتر به دلیل سوختن ترانزیستورهای هر پیکسل یا ردیفی از پیکسل ها رخ میده که هیچ راهی جز تعویض کامل پنل ندارید که اصلآ به صرفه نیست.

البته یه راهی تهاجمی وجود داره که بنده توصیه نمی کنم ولی در وبسایت های خارجی هم بهش اشاره شده اونم اینه که در محل اسیب دیده با نوک انگشت فشارهای موضعی وارد کنید چرا که احتمال فعال شدن دوباره ترانزیستورها وجود داره و همینطور تشدید شدن خرابی ها !!!
[/quote]

زیاد تو چشم نیست ، امکان داره بیشتر بشه !؟ راهی واسه پیشگیری هست !؟
گفتم یا رومی روم یا زنگی زنگ .. فشارهم دادم افاقه نکرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='00Amin' timestamp='1370065637' post='313546']
[quote]يك راه سختتر هم اينه كه از سي دي يا دي وي دي سيستم عاملي مثل knoppix استفاده كني ( اگر در دسترس هست ) ببيني وقتي با لينوكس بالا مي آد ، همينطور هست يا نه[/quote]

احتمالا سرفرصت ویندوز رو عوض کنم ، جوری برنامه می ریزم هر وقت نیاز باشه امادگی تعویض ویندوز به طور بلقوه دارم !

[quote name='pckho0r' timestamp='1370064966' post='313544']

[/quote]

زیاد تو چشم نیست ، امکان داره بیشتر بشه !؟ راهی واسه پیشگیری هست !؟
گفتم یا رومی روم یا زنگی زنگ .. فشارهم دادم افاقه نکرد .
[/quote]

نه مسری نیست ، خیالت راحت بیشتر نمیشه!
مبحث سوختن پیکسل ها (این سوختن یه اصطلاحه وگرنه واقعآ نمیسوزه بلکه توان تغییر رنگشو از دست میده یا روی یک رنگ ثابت میمونه) بیشتر به کیفیت پنل مرتبط هست و ربطی به نحوه استفاده و دیگر مسائل نداره.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود بر دوستان

چند وقتیه وقتی روی دسکتاپ کلیک راست می کنم و می خوام گزینه ی properties رو انتخاب کنم تا پنجرش باز میشه خود بخود و با سرعت نور بسته میشه مشکل از کجاست ؟ :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maverick100' timestamp='1370088075' post='313627']
درود بر دوستان

چند وقتیه وقتی روی دسکتاپ کلیک راست می کنم و می خوام گزینه ی properties رو انتخاب کنم تا پنجرش باز میشه خود بخود و با سرعت نور بسته میشه مشکل از کجاست ؟ :(
[/quote]
ویروسیه !
با توجه به بدحالی سیستم شما استفاده از یک آنتی ویروس قدرتمند و ایضا یک رجیستری اپتیمیزر تجویز میشود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از راهنماییتون

من سیستمم خیلی قدیمیه شاید مال 7 یا هشت سال پیش باشه آنتی ویروس خوب و سبک چی معرفی می کنید ؟ مرسی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ، قرار هست برای یکی از دوستانم سیستم جمع کنم میبایست برای گیم بسته بشه ، سر پیری میخواد بازی کنه !
مدتی از نسبت قیمت ها به کاریی سخت افزاربی خبرم ، دوستانی که دستی در اتش دارند راهنمایی کنند.

قطعات مورد نیاز، سی پی یو ، مادربرد ، کارت گرافیک ، هارد دیسک . حدود قیمت 1.500 کمی بالا پایین ایرادی نداره ..
بنظرم برپایه Amd باشه بهتر و مقرونه به صرفه تر هست !؟
ممنون .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maverick100' timestamp='1370089208' post='313635']
ممنون از راهنماییتون

من سیستمم خیلی قدیمیه شاید مال 7 یا هشت سال پیش باشه آنتی ویروس خوب و سبک چی معرفی می کنید ؟ مرسی
[/quote]
بنده از ESET Smart Security استفاده میکنم.
سیستمی که من از اون استفاده میکنم شرایط مشابه سیستم شما رو داره .

[CODE]

http://download.ir/42883/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-eset-nod32-antivirus-smart-security/
[/CODE]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]00Amin عزیز، تقریبا یک سال پیش یه هارد اکسترنال 1ترا خریدم، حدودا 100 اشلوق! چند روز پیش قیمت کردم 300 اشلوق!!! [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظرت با 1.5 میشه برای گیم، سیستم بست!؟ البته بنده هم دستی در آتش ندارم، شایدم بشه! :thinking: [/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب شهاب ثاقب ممنونم از لطفتان

من به شخصه تعریف خوبی از نود 32 نشنیده ام اما با توجه به تجربه ی جنابعالی آنتی ویروسی هست که بشود به آن اطمینان کرد و سیستم را دست ان سپرد ؟ دوستان می گفتند که در شناسایی ویروسها کمی با مشکل مواجه هست آیا این مسئله حقیقت دارد ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mahdavi3d' timestamp='1370246697' post='313999']
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]00Amin عزیز، تقریبا یک سال پیش یه هارد اکسترنال 1ترا خریدم، حدودا 100 اشلوق! چند روز پیش قیمت کردم 300 اشلوق!!! [/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظرت با 1.5 میشه برای گیم، سیستم بست!؟ البته بنده هم دستی در آتش ندارم، شایدم بشه! :thinking: [/font][/size]
[/quote]

راست میگی به خدا قیمت قطعات خیلی اشلوقش رفته بالا ، چکار میشه کرد ؟ به ناچار با همین مقدار اشلوق به نظرت چی میشه خرید !؟
نظر خودم حدود 1.5 در میاد
AMD FX 4100 / 990FXA-GD65 / radeon 6770 &7750 /segat black
رو همین قطعات اگر بشه مانور داد و یا جایگزینی براشون پیدا کرد !؟

[quote]جناب شهاب ثاقب ممنونم از لطفتان

من به شخصه تعریف خوبی از نود 32 نشنیده ام اما با توجه به تجربه ی جنابعالی آنتی ویروسی هست که بشود به آن اطمینان کرد و سیستم را دست ان سپرد ؟ دوستان می گفتند که در شناسایی ویروسها کمی با مشکل مواجه هست آیا این مسئله حقیقت دارد ؟[/quote]

برای سیستم که میفرماین کند هست نود 32 انتی ویروس مناسبیه ، انتی ویروس قوی تر کاسپرسکی یا بیت دیفندره که برای سیستم شما سنگین هستند . سعی کنید نود32 بروز نگه دارید ، انشالله که مشکلی پیش نمیاد.
ضرر نداره کاسپررو امتحان کنید نسخه 2013 شاید با مشکل برنخوردین !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='maverick100' timestamp='1370247111' post='314003']
جناب شهاب ثاقب ممنونم از لطفتان

من به شخصه تعریف خوبی از نود 32 نشنیده ام اما با توجه به تجربه ی جنابعالی آنتی ویروسی هست که بشود به آن اطمینان کرد و سیستم را دست ان سپرد ؟ دوستان می گفتند که در شناسایی ویروسها کمی با مشکل مواجه هست آیا این مسئله حقیقت دارد ؟
[/quote]
وظیفست.
به نظرم کارائیش در حد قابل قبوله , من که مشکلی ندارم .
در ضمن تو صفحه 13 همین تاپیک در مورد آنتی ویروس بحث شده.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر آخه AMB هم شد برند؟ قحطی سخت افزاره؟ درسته ارزانه اما کاراییش صفره. شما cpu اینتل رو ول کردی amd چسبیدی؟ به نظره من اگه میخواد یک میلیون و پانصد خرج بکنه بهتره نخره، بزاره بعد از این انتخابات، آمریکا هم گفته لوازم کامپیوتری از تحریم خارج شده ببینیم میاد پایین قیمتش، درضمن اگه این سیستم پیشنهادی منه:
CPU: [size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][color=#000000]Intel Core i7-3770K[/color][/font][/size]
VGA: NVIDIA GForce 660
RAM: 8GB KINGSTONE(بسته به مادربوردت که مقدارش چقدر باشه)
MotherBoard: [size=4]Asus P8Z68-V PRO Gen3 DDR3 2200[/size]

البته من در کارت گرافیک تخصصی ندارم و اینی هم که گفته شنیدم خیلی خوبه. ویرایش شده در توسط siavash75
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='siavash75' timestamp='1370249560' post='314014']
برادر آخه AMB هم شد برند؟ قحطی سخت افزاره؟ درسته ارزانه اما کاراییش صفره. شما cpu اینتل رو ول کردی amd چسبیدی؟ به نظره من اگه میخواد یک میلیون و پانصد خرج بکنه بهتره نخره، بزاره بعد از این انتخابات، آمریکا هم گفته لوازم کامپیوتری از تحریم خارج شده ببینیم میاد پایین قیمتش، درضمن اگه این سیستم پیشنهادی منه:
CPU: [size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][color=#000000]Intel Core i7-3770K[/color][/font][/size]
VGA: NVIDIA GForce 660
RAM: 8GB KINGSTONE(بسته به مادربوردت که مقدارش چقدر باشه)
MotherBoard: [size=4]Asus P8Z68-V PRO Gen3 DDR3 2200[/size]

البته من در کارت گرافیک تخصصی ندارم و اینی هم که گفته شنیدم خیلی خوبه.
[/quote]

چکار میشه کرد از روی نداری مجبوریم Amd ببندم براش / اینتل که مالکیتش برای کشور دوست و برادرمون هست ..
تا اونجا که اطلاع دارم لغوتحریم نیامده خودش لغو شد. !؟
این سیستمی که شما میفرماین فکنم بالای 3 تومن در بیاد فقط cpu 1.200 قیمت میخوره !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.