امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هنوز توانایی ساخت ... نداریم صحبت از جنگنده پنهانکار میکنیم... هنوز شهر مشکلات ابتدایی و اصلی در زمینه شهر سازی و معابر داره میریم توش منوریل میزنیم ...با خودمون فکر نمی کنیم بابا غربیه 99 پله رد کرده تا رسیده به صد ما دو تا پله رد می کنیم سریع می پریم پله 100!

همه این ها ناشی از زرنگ بازی ایرانی هست که در وجود همه ایرانی ها هست...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسيار عالي. بالاخره يه خبر خوشحال كننده و مسرت بخش توي ساخت جنگنده هاي داخلي ديديم. انشاالله نسلهاي بهتري بسازيم. بخونيد ساخته باشيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مثل ذوالفقار و صاعقه و آذرخش و ... صرفا جهت جنگ نرم نباشه قابل تقدیره[/quote]
اینا کجاشون جنگ نرمه مگه ذوالفقار کاملا تولید داخل نیست.[/quote]

ذوالفقار که اصلا تولید نمیشه. صاعقه هم که همون اف 5 های قبلیه که سکان عمودی جدید براش گذاشتن. هیچ کدوم از اون ها هواپیما یا تانک "نو" نیستن. بلکه چند تا از اف 5 یا ام 60 های قبلی رو بر داشتن تغییر دادن شدن مثلا ساخت داخل. در مورد صاعقه ها اینو میشه از وضعیت بدنه فهمید و در مورد ذوالفقار ها عکس هاشون تو همین سایت هست. توی این عکس ها که از داخل تانک گرفته شده قشنگ معلومه تانک جدید نیست.

به هر حال من که خیلی به چنین پروژه هایی امیدوار نیستم. خصوصا از وقتی که بهمون پیچ با کاربرد دوگانه نمیدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای درک حقیقت حرف ایشان باید به اصول ساخت توجه کرد
آیا ما توان ساخت موتور را داریم را یا نه؟

آیا راداری توانمند داریم؟
می گویند رادار تامکت را با کمک چینی ها کپی کرده اند

آیا برای ساخت بدنه به تکنولوژی متالوژی مطلوب رسیده ایم؟
فکر کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برای درک حقیقت حرف ایشان باید به اصول ساخت توجه کرد

فکر کنم[/quote]

یک موتور توربوفن توی نمایشگاه دستاورد ها نشون داده شده (که البته ما ندیدیم). شاید تا 2-3 سال دیگه عملیاتی بشه.

رادار تامکت رو ما کپی نکردیم. ارتقاش دادیم. منبعتون رو میشه بگید؟

تنها بدنه ای که مطمئنیم ایران میسازه بدنه ی بالگرده. درم مورد بدنه ی هواپیمای مافوق صوت هیچ اطلاعی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هنوز توانایی ساخت ... نداریم صحبت از جنگنده پنهانکار میکنیم... هنوز شهر مشکلات ابتدایی و اصلی در زمینه شهر سازی و معابر داره میریم توش منوریل میزنیم ...با خودمون فکر نمی کنیم بابا غربیه 99 پله رد کرده تا رسیده به صد ما دو تا پله رد می کنیم سریع می پریم پله 100!

همه این ها ناشی از زرنگ بازی ایرانی هست که در وجود همه ایرانی ها هست...[/quote]
این دلایل نمنطقی و عقلانی و فنی در مورد نحوه ساخت هواپیما ادم رو واقعا به تحسین وادار میکنه!
دوست عزیز دلیل بهتر نداشتی؟ دوست داری عکس از هزاران جای امریکا و شهرهاش برات بزارم که معابرش اشکال دارن و هزار نوع بدبختی و مشکل دیگه دارن!تو همون امریکا هم همه خیابون هاش وال استریت نیستند و ومناطق مرفه منهتن .! اینها از اثرات فیلم زیاد نگاه کردنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]مثل ذوالفقار و صاعقه و آذرخش و ... صرفا جهت جنگ نرم نباشه قابل تقدیره[/quote]

ذوالفقار که اصلا تولید نمیشه. صاعقه هم که همون اف 5 های قبلیه که سکان عمودی جدید براش گذاشتن. هیچ کدوم از اون ها هواپیما یا تانک "نو" نیستن. بلکه چند تا از اف 5 یا ام 60 های قبلی رو بر داشتن تغییر دادن شدن مثلا ساخت داخل. در مورد صاعقه ها اینو میشه از وضعیت بدنه فهمید و در مورد ذوالفقار ها عکس هاشون تو همین سایت هست. توی این عکس ها که از داخل تانک گرفته شده قشنگ معلومه تانک جدید نیست.

به هر حال من که خیلی به چنین پروژه هایی امیدوار نیستم. خصوصا از وقتی که بهمون پیچ با کاربرد دوگانه نمیدن.[/quote]
این که شما می فرماید تولید نمیشه دلیللش چیه؟من میگم تو لید میشه شما خلافش رو ثابت کن
واقعا شما فکر میکنید ساختن هواپما مثل چسبوندن دوتا چوب به هم برای کاردستی مدرسه هست؟همین اضافه کردن سکان و افزایش طول بدنه و توانایی حمل مهمات بیشتر به هزاران ساعت کار تحقیقاتی نیاز داره و این نشون دهنده هست که از روند تولید محصولات نظامی بی اطلاع هستید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]مثل ذوالفقار و صاعقه و آذرخش و ... صرفا جهت جنگ نرم نباشه قابل تقدیره[/quote]

به هر حال من که خیلی به چنین پروژه هایی امیدوار نیستم. خصوصا از وقتی که بهمون پیچ با کاربرد دوگانه نمیدن.[/quote]
این که شما می فرماید تولید نمیشه دلیللش چیه؟من میگم تو لید میشه شما خلافش رو ثابت کن
واقعا شما فکر میکنید ساختن هواپما مثل چسبوندن دوتا چوب به هم برای کاردستی مدرسه هست؟همین اضافه کردن سکان و افزایش طول بدنه و توانایی حمل مهمات بیشتر به هزاران ساعت کار تحقیقاتی نیاز داره و این نشون دهنده هست که از روند تولید محصولات نظامی بی اطلاع هستید[/quote]

در مورد این که تولید نمیشه، شما برید عکس هایی که از داخل ذوالفقار گرفتنو ببینید تا منظورمو متوجه بشید. صندلی، توپ، وضعیت داخل بدنه و ... نشون دهنده ی اینه که این تانک خیلی قدیمیه. ام 48 های ما هم دقیقا چنین وضعیتی رو دارن. اینم آدرس عکس ها:
http://www.daneshju.ir/forum/f343/t65076.html

صاعقه هم که ماشاالله همون یکی هم که ساختیم از تیکه های اف 5 های زمین گیر شده مون بود. بقیه همون اف 5 های قدیمی هستن که یه سکان عمودی جدید بهشون وصل کردیم. ایران توان ساخت موتور رو نداره و نداشت. جدیدا یه موتور توربوفن رونمایی شده که ما ندیدیم و معلوم نیست تو چه مرحله ای از توسعه هست (ممکنه پره های توربین بیش از 4 ساعت دووم نیارن با روغن درست توی موتور جریان نداشته باشه و هر از چند گاهی آتیش بگیره.

من نگفتم این کارو راحت انجام دادن یا کاردستی مدرسه اس. میگم صاعقه تولید نمیشه. فکر هم نکنید که من دوست ندارم ساخته بشه این حرفو میزنم. چون حداقل میتونیم اف 7 ها رو با تولید صاعقه بفرستیم موزه. ولی تمام این پروژه های این جوری فقط جنبه ی تبلیغاتی داشته که به عموم مردم بگن ما مثلا میتونیم جنگنده یا تانک بسازیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote][quote]مثل ذوالفقار و صاعقه و آذرخش و ... صرفا جهت جنگ نرم نباشه قابل تقدیره[/quote]

واقعا شما فکر میکنید ساختن هواپما مثل چسبوندن دوتا چوب به هم برای کاردستی مدرسه هست؟همین اضافه کردن سکان و افزایش طول بدنه و توانایی حمل مهمات بیشتر به هزاران ساعت کار تحقیقاتی نیاز داره و این نشون دهنده هست که از روند تولید محصولات نظامی بی اطلاع هستید[/quote]

در مورد این که تولید نمیشه، شما برید عکس هایی که از داخل ذوالفقار گرفتنو ببینید تا منظورمو متوجه بشید. صندلی، توپ، وضعیت داخل بدنه و ... نشون دهنده ی اینه که این تانک خیلی قدیمیه. ام 48 های ما هم دقیقا چنین وضعیتی رو دارن. اینم آدرس عکس ها:
http://www.daneshju.ir/forum/f343/t65076.html

صاعقه هم که ماشاالله همون یکی هم که ساختیم از تیکه های اف 5 های زمین گیر شده مون بود. بقیه همون اف 5 های قدیمی هستن که یه سکان عمودی جدید بهشون وصل کردیم. ایران توان ساخت موتور رو نداره و نداشت. جدیدا یه موتور توربوفن رونمایی شده که ما ندیدیم و معلوم نیست تو چه مرحله ای از توسعه هست (ممکنه پره های توربین بیش از 4 ساعت دووم نیارن با روغن درست توی موتور جریان نداشته باشه و هر از چند گاهی آتیش بگیره.

من نگفتم این کارو راحت انجام دادن یا کاردستی مدرسه اس. میگم صاعقه تولید نمیشه. فکر هم نکنید که من دوست ندارم ساخته بشه این حرفو میزنم. چون حداقل میتونیم اف 7 ها رو با تولید صاعقه بفرستیم موزه. ولی تمام این پروژه های این جوری فقط جنبه ی تبلیغاتی داشته که به عموم مردم بگن ما مثلا میتونیم جنگنده یا تانک بسازیم.[/quote]

این عکسی که شما قرار داید برای ذ1 هست و مثل اینکه شما زا نسخه های جدید رونمایی شده مثل ذ3 بی اطلاع هستید؟دیگه در مورد صاعقه حرف نمیزنم که چون اینقدر استدلالات شما غیر فنی و غیر منطقی و خنده دار هست که با کمال احترام به شما ارزش جواب دادن نداره!شما اگر به اندازه ساختن یه کاردستی مدرسه با چوب تجربه داشته بودید می فهمید که همین اضافه کردن یک سکان و تغییر در ابعاد و افزایش توانایی لود شدن مهمات لازم تغییرات گسترده و محاسبات زیادی برای بوجود اوردن سازه ای داره بتونه یک هواپیما رو تشکیل بده. واقعا من در تعجبم اینطور غیر منطقی و بدبینانه تحلیل کردن یعنی چی؟شما بهتر هست احساسات خودتون رو بیان کنید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]برای درک حقیقت حرف ایشان باید به اصول ساخت توجه کرد

فکر کنم[/quote]

یک موتور توربوفن توی نمایشگاه دستاورد ها نشون داده شده (که البته ما ندیدیم). شاید تا 2-3 سال دیگه عملیاتی بشه.

رادار تامکت رو ما کپی نکردیم. ارتقاش دادیم. منبعتون رو میشه بگید؟

تنها بدنه ای که مطمئنیم ایران میسازه بدنه ی بالگرده. درم مورد بدنه ی هواپیمای مافوق صوت هیچ اطلاعی نیست.[/quote]

آیا ما پره های موتور از جنس تیتانیوم تولید کردیم(کلا متالوژی) نه(حتی از معادنمون استخراج نمی کنیم)
آیا ما توانایی تولید آی سی های سیلیکونی و مولوکولی داریم نه
آیا ما توانایی ساخت سنسورهای حساس موتور رو داریم نه
آیا ما توانایی محاسبات خنثی کردن نیروهای منفی در تعادل هواپیماهای بال مثلثی یا v شکل با کامپیوترهای پیشرفته داخلی هواپیما رو داریم نه
پس نتیجه میگیریم فعلا با این سرعتی که دوستان انتظار دارن(3 سال) ما صاحب هواپیمای نسل 4.5 با بالا نمی شویم. نظر من اینه اگه سرمایه گذاری خوب روش صورت بگیره و از روشهای میانبر مثل دزدیدن یا خرید تکنولوژی حساس موتور و بدنه از دانشمندان طراح(که عمرا اونا بگذارن دست ما بهشون برسه) یه 8 سالی وقت می خواد. باید یاد بگیریم هر کاری زمانبندی خودشو داره عزیزان.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این عکسی که شما قرار داید برای ذ1 هست و مثل اینکه شما زا نسخه های جدید رونمایی شده مثل ذ3 بی اطلاع هستید؟[/quote]
حتی اگه ذ3 رو خودشون ساخته باشن (که به نظر من نساختن چون به اندازه ی کافی در مورد ذ1 دروغ گفتن که دیگه نشه حرفاشونو باور کرد) بازم تولیدش نمیکنن. ما موتور های رعد 2 و براق رو هم خودمون نمیسازیم. موتور ذوالفقارو بسازیم؟ و حتی اگر هم موتور جدید تر وارد کرده باشیم دیگه بعد از تحریم ها نمیتونیم (موتور های دیزل پر قدرت رو رو ماشین یا کامیون نمیزارن. کاربرد این جور چیز ها صرفا نظامیه و فروش اجناس با کاربرد دوگانه به ایران ممنوعه).
ذوالفقار 3 هم یه تلاش برای تبلیغاته. شباهت زیادش به آبرامز میتونه فقط به این دلیل باشه که میخواستن وانمود کنن چیز پیشرفته ایه. 7 سال یه تانک نشون میدادن که نه پریسکوپ داشت نه سیستم کنترل آتش نه چیز دیگه ای. امسال بلاخره ما چنین چیز هایی دیدیم. ولی کدوم کشور بعد از 7 سال تازه به این فکر میفته که روی یه تانکی که از 7 سال پیش هیچ تغییری نکرده پریسکوپ و ... بزاره؟ چرا بر خلاف همون صاعقه ای که حداقل 5 تاش عملیاتی هستن حتی صحبت هم از این تانک نمیشه؟
به علاوه این تانکی که ما به قول شما داریم تولیدش میکنیم چرا فقط توی رژه ها دیده میشه اونم رژه ی تهران؟ چرا تی 72 یا رعد 2 هر از چند گاهی از رژه ی یه استان دیگه هم سر درمیارن ولی ذوالفقار فقط تی تهران دیده میشه؟ چه طوریه که تانکی که جدیده به قول شما و ... توی رزمایش ها مشاهده نمیشه تا حداقل نیرو های ما با طرز کار با اون آشنا بشن؟ سریه برای موقع جنگ؟ پس چرا چیز های مهم تری که استخوان بندی دکترین دفاعی ما رو تشکیل میدن و اطلاعاتشون سریه توی رزمایش ها نمایش داده میشن؟
[quote]دیگه در مورد صاعقه حرف نمیزنم که چون اینقدر استدلالات شما غیر فنی و غیر منطقی و خنده دار هست که با کمال احترام به شما ارزش جواب دادن نداره!شما اگر به اندازه ساختن یه کاردستی مدرسه با چوب تجربه داشته بودید می فهمید که همین اضافه کردن یک سکان و تغییر در ابعاد و افزایش توانایی لود شدن مهمات لازم تغییرات گسترده و محاسبات زیادی برای بوجود اوردن سازه ای داره بتونه یک هواپیما رو تشکیل بده.[/quote]
در مورد صاعقه من استدلالی از شما ندیدم. فقط با چماق زدید تو سر من و گفتین استدلالای من "غیر فنی و غیر منطقیه" در حالی که ما نه منطقی از شما دیدیم نه استدلالی چون فقط گفتین "من میگم تولید میشه شما برو خلافشو ثابت کن". من دارم میگم تولید نمیشه شما میگید کلی محاسبه می خواد؟ خوب محاسباتشو انجام دادن و بعد یه اف 5 رو گرفتن و سکان عمودی اونو کندن و بعدش دو تا سکان عمودی "طبق محاسبات" گذاشتن روش. به هر حال هواپیما ی جدیدی نساختن. نکنه به نظرتون تغییر بدنه ی هواپیمای قدیمی ممکن نیست؟ اگه این طوریه که دیگه یه کم مطالعه هم بد نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم با نظر دوستمون aspahbod موافقم، تحقیقهام اینو میگن در مورد جنگنده ها، بالگرد،ناو،تانک ه کارمون مهندسی معکوس و منتاژه البته با آلیاژ و قطعات اصلی خارجی؛

به نظر من برداختن به حقیقت و تلاش برای رسیدن به خواسته ها مون از دروغ و

خیال پردازی برای امنیت کشور ما لازم تره، می ترسم اینقدر بزرگنمایی کنیم که خودمون هم باورمون

بشه رو دست تجهیزاتی که تحقیقات اولیه اونها میلیارد ها دلار هزینه داشته و نتیجه ی یک تکنولوژی

صد ساله هستند بزنیم! انشا الله روزی این کار رو می کنیم ولی هنوز نه ، ما هم تجهیزات اختصاصی خودمون رو داریم و رو جنگ نامنظم صاحب سبک و قدرت های برتریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمینه موتور حرف های دوستان در باره عدم وجود زیر ساخت لازم متاسفانه درست است
ما تا طراحی یک موتور خیلی فاصله داریم حال نمی دونم آیا تلاشی برای ساخت زیر ساخت آن انجام شده است یا نه
باید یادمان باشد که متالوژی، مکانیک، الکترونیک ابزار دقیق همه با هم در طراحی موثر اند.

یک رادار تامکت را به صورت کامل در سال 60 به چینی ها دادیم که چینی ها بعد از حدود 20 سال یک کپی ضعیف تر ساختند که روی جی 10 خواستند نصب کنند
حال نمی دونم تحقیقات مشترک بود و یا به ایران این رادار را داده اند یا نه البته رادارهای دیگری هم هست که نمی دانیم در این زمینه چقدر کار شده است ولی احتمالا راداری نسبتا در حد خودمان داریم

در زمینه بدنه بحث جوشکاری خیلی موثر است که پیشرفت های خوبی حاصل شده است اما آیا این پیشرفت ها کاربردی شده اند را کسی نمی داند

در طراحی بدنه خود اف 5 یا شفق هم فعلا کافی است بقیه اش پیش کش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم