ali_64

تحلیل و پیگیری تحولات اسراییل

Recommended Posts

چیز جدیدی نیست ، گفتن این موضوع ، مثل قضیه ی به آب انداختن جماران قبل از موعد مقرر بود.
[quote]در ضمن شما نگاه کن سواحل لبنان بسیار کمه بنابراین اسراییل میتونه یک بخشهایی از سواحل رو به سرعت با پیاده کردن نیرو چه از دریا و چه از هوا اشغال کنه و بقیه نقاط رو با انواع هواگرد زیر نظر بگیره تا موشکی شلیک نشه (البته باید این نکته رو در نطر داشته باشید که در جنگ جدید اسراییل با تمام قوا حمله میکنه تا کل لبنان رو احتمالا اشغال کنه )[/quote]
و همچنین حزب الله با تمام قوا خواهد جنگید . پس نگران نباشید

[quote].من موندم فکر نمیکنند که بابا یه دو تا کارشناس نظامی در 100 کیلومتری جنوبشون نشستن دارن این حرفها رو گوش میکنند[/quote]
اگر اونجا ییکه شما میگی دو تا کارشناس نظامی ( حتی در سطح دانشگاه آزاد یا پیام نور ) بود ، اونوقت افتضاح های جنگ 33 روزه به وجود نمی اومد .
[quote]محاصره دریایی :( :( :evil: بازم حسن جون از این حرفا زد[/quote]
شما احتمالا مفهوم محاصره دریایی رو نمی دونید و گرنه چشماتون اینطوری نمی زد بیرون . اواخر جنگ 33 روزه یکی از دلایل اصلی ارتش اسرائیل برای عقب نشینی این بود که ممکنه در آینده جنگ حزب الله راه دریارو برای ما ببنده، و این یعنی شکست تاکتیکی ، اگه توجه کرده باشین بعد از جنگ محموله های کمک نظامی امریکا به اسرائیل بیشتر از راه هوا منتقل می شوند . :confused:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما احتمالا مفهوم محاصره دریایی رو نمی دونید و گرنه چشماتون اینطوری نمی زد بیرون . اواخر جنگ 33 روزه یکی از دلایل اصلی ارتش اسرائیل برای عقب نشینی این بود که ممکنه در آینده جنگ حزب الله راه دریارو برای ما ببنده، و این یعنی شکست تاکتیکی ، اگه توجه کرده باشین بعد از جنگ محموله های کمک نظامی امریکا به اسرائیل بیشتر از راه هوا منتقل می شوند0[/quote]
نه عزیز من فکر کنم شما یه خورده به خاطر این حرفها جو گیر شدید دلیل پایان جنگ هیچ ربطی به کشیده شدن جنگ به دریا نداشت امریکا هم تمام تسلیحات رو از ابتدای جنگ با هواپیما های ترابری به اسراییل رسوند
[quote]شما وقتي سايه تهديد موشكي روي كشتي هات باشه اين ريسك رو ميپذيري كه به اسراييل چيزي صادر كني ؟ شركتهاي بيمه اين ريسك رو قبول ميكنند كه كشتي شما رو بيمه كنند ؟! طبعا نه و سعي ميكنند تا پايان جنگ صبر كنند ! ...
كه اين يك ورشكستگي به اقتصاد كوچك اسراييل وارد ميكنه و ريسك سرمايه گذاري اونجا رو شديدا افزايش ميده ...

نيازي نيست حتما همه كشتي ها زده بشن ! دو تا هم كافيه[/quote]

بله ممکنه بیمه کشتی ها افزایش پیدا بکنه ولی در حدی نیست که باعث نیومدن کشتی های تجاری به بنادر اسراییل بشه توی دنیا هیچ چیز حداکثری وجود نداره ولی حالت بهینه هست یعنی یک چیز کم اهمیت رو از دست بدی تا یک چیز با ارزشتر رو بدست بیاری مطمئنا جنگ با حزب الله یک سری خرج هایی روی دست اسراییل میگذاره ولی مهم اینه که در انتها ببینند چی بدست میارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وعده قطعی ما برای بندگان فرستاده ما از پیش مسلم شده.که انان یاری شدگانند.و لشگر ما ویروزند.(171-173 صافات).
اول این ایه رو بخونیم بعد شروع کنیم به تحلیل توان حزب خدا و حزب شیطان....
من فکر می کنم توان حزب الله در بعد از جنگ 33 روزه بسیار بالا رفته و تمام تاکتیکهای قبلی هم متفاوت و تغییر کرده چه از بعد کمی و چه از بعد کیفی و این از ملزومات و لازمه های حزب الله برای ادامه مسیر خودش هست و مطمینن متخصصین نظامی این حزب بسیار از من و شما دقیقتر عمل می کنن.
اما در مورد سید حسن برادر عزیز من مثل اینکه بعضی از ما عادت کردیم بعضی از اوقات توی اتوبان غرب برونیم برادر من خود اسراییلی ها می گن این سید بزرگوار هر وقت حرفی می زنه به اون عمل می کنه حالا ما خودمون مدعی خودمون شدیم خیلی جالبه...
ایشون هیچ وقت حرفی نزدن که به اون عمل نکنن ماجرای سمیر قنطار یا جنگ 33 روزه و ... رو از یاد نبردین که وعده پیروزی از جانب ایشون و خیلی مسایل دیگه اینم یکی دیگه و شما کی دید این سید بزرگوار دروغ بگه ..
برادر من اسراییل هر چی داشته نشون داده مگه اسراییل از امریکا قویتره اونا چیزی ندارن در برابر تفکر ما بایستن سلاح نمی تونه چندان در این معادله تاثیر گذار باشه.
بله ما برای دنیا راه داریم چونکه اسلام برای دنیا راه داره و چاره اسلام تنها دینیه که برای جن و انس و تمام بشر و در تمام دنیا اومده و برای همه اتمام حجت کرده بله برادر من ما برای تمام مشکلات دنیا راه داریم و مشکلات ایران هم بسیار ی از اون به خاطر همین روند ناعادلانه در دنیا و این راههای غربی ها در ومحشی گری هست اگر تمام دنیا به راه ما بیان(وقتی می گم راه ما معنی راه اسلام برابری عدالت خداجویی محبت جهاد در راه خدا و....هست) ایا مشکلی خواهد ماند من فکر می کنم که نه.
زیاد به خودتون فشار نیارین دوست عزیز و اینقدر هم ارمانگرایانه حرف نزنین کما اینکه مولا علی هم نتونست تمام ظلم و فقر و ریشه خیلی از مسایل دیگه رو بخشکونه و این روند دنیا است و تا ظهور هم این قضیه خواهد بود و اصلا بحث ظهور و اخرالزمان برای همین قضیه است چون در تمام دوران ناحق وجود داشته و خواهد بود.
برادر من مسایل جاری و اصول رو با هم قاطی نکنین کما اینکه ما در کشور خودمون دو بحث جدا به اسم انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی داریم.
خیلی از سیاسیون دنیا اعتقاد دارن که وقتی انقلابی رخ می ده این انقلاب یک رهبر داره و تا زمان استقرار و ثبات دولتش زمانی داره مثلا 6 ماه و یا نهایتا چند سال اما تفاوت انقلاب ما با تمام انقلابهای دنیا در دنیا در همینه که انقلاب ما از 57 تا الان ادامه داشته و تا ظهور هم ادامه خواهد داشت و تمام شدنی نیست چون بر پایه اسلام برای تمام دنیا خواهد بود و این انقلاب هنوز رنده است و نفس می کشه و برای حفظ و پایداری اون هم اهرمهای خاصی در نظر گرفته شده مثلا سپاه که وظیفه اصلی اون در قانون اساسی حفظ انقلاب اسلامی ذکر شده و این یعنی در هر زمینه ای در کشورمون در اقتصاد در تجارت و سیاست و یا هر جای دیگری مشکلی خلاف انقلاب اسلامی پیش بیاد این یگان باید دخالت کنه.
انقلاب اسلامی یعنی اصول دین اسلام و ویامبر و امامان ما و ادامه اون تا امام خمینی و اصولی که ایشون تعریف کردن و تعریفی که ایشون مجددا از اسلام برای ما کردن اسلامی که خط ما رو برای همیشه تاریخ از اسلام امریکایی و عربی و مالزیایی و دیگر اسلام های بی مایه جدا کرد بله این انقلاب ماست و این راه ماست و این راه راه ازادی کل جهان و انسان از دست شیطان و فرزندانش هست .
اما وقتی بحث جمهوری اسلامی ایران مطرح میشه یعنی روش های جاری برای رفع مشکلات روزمره این کشور در داخل مثلا در اقتصاد یا سیاست یا عمران و ابادانی و ممکنه با تغییر فرد یا دولت و ارگانها تغییر کنه مثلا 10 رییس جمهور برای اداره کشور 10 نوع روش اقتصادی در پیش بگیرن و این طبیعی و عادی هست البته به ظرط خارج نشدن از راه همون اصول انقلاب و راه اسلام و این جمهوری اسلامی ممکنه در هیچ کشور دیگه ای قابل اجرا نباشه چون هر کشوری وضعیت و شرایط خاص خودش رو داره اما اصول و انقلاب نسخه ای هست برای تمام بشریت.
برادر من بیشتر به گفته های خودتون توجه کنید و مغلطه و سفسطه گرایی رو کنار بزارن ما عادت کردیم تمام مسایل معرفتی و اقتصادی و کلامی و فقهی و رو با هم قاطی کنیم و بعد می خوایم نتیجه ای بگیریم اما نمی تونیم چون از این اش هیچی در نمی اد جز سر گردانی.
برادر من مشکلات ما در الان کشور به خاطر مشکلات 200 ساله این کشور و همین روش ظالمانه و طاغوتی غرب هست و لاغیر.
برادر شما طوری از اف ۱۶ صحبت می کنین که انگار یه جورایی در مورد یک روحی چیزی حرف می زنین که اصلا توسط ابزارهای انسانی قابل شناخت و دیدن نیست برادر من مگر شما با میثاق کار کردین که اینطور در موردش صحبت می کنین.
برادر من یه سری به گزارشهای خود امریکا بزنین که چقدر با استرالا و ایگلا توی عراق و با استینگر عهد بوق توی افغانستان به هلی کوپترها و هواپیماهاشون ضربه زدن.
بعد هم شما ما رو و جنگ ما رو و وسعت دریایی ما و اعراب حاشیه جنوبی رو دارین با وسعت دریایی اسراییل مقایسه می کنید تمام سواحل لبنان و فلسطین رو هم به اندازه وصعت دریایی یکی دو تا از استانهای ما نیستن تازه همون زمان هم ایران با همون امکانات کم چنان ضرباتی به عراق و این عربهای حاشیه خلیج همیشه فارس و حتی نیروی دریایی امریکا زد که یادشون نرفته هنوز.
کویتی که از ترس و واهمش از امریکا التماس می کرد تا کشتی هاشو حمایت کنه و...
راستی تعریف شما از محاصره دریایی چیه نکنه فکر کردین باید تمام خط ساحلی رو باید سیم خاردار کشید.
برای کشوری مثل اسراییل که حتی به اندازه خودش توان تهیه غذا هم نداره و تمام احتیاجاتش رو از راه دریا وارد می کنه فکر می کنین نا امن شدن دریا یعنی چی مگر این رژیم چند تا شناور نظامی داره که بتونه مقاومت بالایی در برابر حزب الله بکنه گردن کلفت ترین ناوشون هم کلاس ساعر بود که دیدیم.
فوقش مثل جنگ قبلی تمام لبنان رو به توپ و بمب می بندن اما ایا واقعا تونستن حزب الله رو نابود کنن قضاوت با خودتون....
این رژیم در وضعیتی قرار داره که دیگه فقط داره دست و پا می زنه تا غرق نشه وگرنه در حال غرق بودنش یه چیز کاملا روشنه.
دوست عزیز تحلیل شما در مورد پرچم اسراییل رو نمی دونم چقدر درسته اما بسیار جالب و زیبا بود برای من.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی چیزی در مورد این سید بزرگوار یادم رفت بگم و اون اینکه ایشون در همه جا و همه حال خودشون رو سرباز فدایی رهبر ایران حضرت ایت الله خامنه ای می دونن و لاغیر....
باز من رو از دادن پست مجدد ببخشین...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]راستی چیزی در مورد این سید بزرگوار یادم رفت بگم و اون اینکه ایشون در همه جا و همه حال خودشون رو سرباز فدایی رهبر ایران حضرت ایت الله خامنه ای می دونن و لاغیر....
باز من رو از دادن پست مجدد ببخشین...[/quote]

دوست عزیز

از متنی که نوشتید و قرار دادید تشکر می کنم

ولی در مورد پست دوم یک اشتباهی داشتید و اونم اینکه این سید بزرگوار هیچگاه آقا را اونطوری که شما فرمودید [color=darkblue]حضرت ایت الله خامنه ای [/color] بلکه می فرمایند [b] [color=red]امام خامنه ای[/color][/b] که شرح چرایی اون قبلا در سایت اومده

ارادتمند شما محمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امام خمینی در مورد اسرائیل گفته اند که

اسرائیل یک غده سرطانی است که باید از بین برود

و این ((باید )) در جمله امام به نظر من یک الزام که نه یه امر شدنی و از قبل پیشبینی شده است و مطمئنا در مورد اسرائیل اتفاق خواهد افتاد
چه بسا که حضرت ایت الله خامنه ای رهبر عزیز انقلاب هم بشارتشو چندی قبل داد همانطور که قران ان را خبر داده در مورد این قوم فتنه جو دین ستیز
پس این اسرائیل نیست که ما را نابود میکند بلکه این ماییم و این کار رامیکنیم و خواهیم کرد حالا ما یا حزب الله مهم اینه که هر دو از حزب الله هستیم و افتخار هم میکنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من این لفظ حقیر بود نه سید.....
و امام در زبان عربی در جایی که ایشون اشاره دارن یعنی رهبر و پیشوا
به هر حال ممنون از بذل توجهتون راستی برای ما دست به دعا شدین یا نه.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مگه حزب الله چقدر موشک ضد کشتی داره [/quote]

هر چی داشته باشه، 20 تا 200 تا . . . انتقالشون خیلی سخت نیست. . . پرواز سی 130 به دمشق و از اونجا . . . یا کشتی به مقصد سوریه که می تونه تعداد زیادی رو حمل کنه و از اونجا به لبنان. . .

[quote] در ضمن یک تجربه تاریخی اینجا هست که میگه این یک خیال بیشتر نیست مگه جنگ ایران و عراق یادتون رفته چقدر به کشتی های هم حمله میکردند تازه با تجهیزات خیلی بیشتر از حزب الله ولی تقریبا هیچ کدوم نتونستند تجارت دریایی دیگری رو قطع کنند[/quote]

دوست عزیز در زمان جنگ تحمیلی هیچ کدام از طرفین موشک ضد کشتی زمین پایه ای در حد قواره های سی 802 ( با برد بالای 100 کیلومتر) نداشتن، همون معدود دفعاتی هم که عراق کشتی های به مقصد ایران رو با کرم ابریشم( با برد 70 تا 80 کیلومتر) زد باعث شد تجارت دریایی ما از بندر امام به بندر شهید رجایی منتقل بشه . . .

ضمنا یادت نره که در جنگ 2003 خلیج فارس عراق یکی دوتا کرم ابریشم به بندر الکویت زد که خیلی باعث ضرر و زیان کویت شد و مدتی باندر اونها رو تعطیل کرد.

[quote] در ضمن شما نگاه کن سواحل لبنان بسیار کمه بنابراین اسراییل میتونه یک بخشهایی از سواحل رو به سرعت با پیاده کردن نیرو چه از دریا و چه از هوا اشغال کنه و بقیه نقاط رو با انواع هواگرد زیر نظر بگیره تا موشکی شلیک نشه [/quote]

اینو تا حدودی قبول دارم اما قبلا هم اشاره کردم که تاکتیکهای جدیدی توسط حزب الله به کارگیری خواهد شد که اسراییل حتی فکر آن را هم نخواهد کرد. فرض کن ایران 2-3 تا از این زیر دریایی کوچولوها(اسمشون چی بود یادم رفت؟) به حزب الله داده باشه. . .(با اژدرهای مربوطه)

این موشکها رو حتی میشه با یه لانچر تک خانه از روی یک قایق 7-8 متر معمولی هم شلیک کرد و در رفت. . . البته لحظه شلیک راننده(!) قایق باید از قایق خارج بشه(بره توی آب) تا بخار نشه. . .

[quote]بله ممکنه بیمه کشتی ها افزایش پیدا بکنه ولی در حدی نیست که باعث نیومدن کشتی های تجاری به بنادر اسراییل بشه [/quote]

نه نه اشتباه نکن، هیچ کس حاضر نخواهد شد خطر مرگ احتمالی رو برای خودش بخره

و هیچ کشتی دار عاقلی بدون بیمه کشتی ای را به منطقه آبهای اسراییل اعزام نخواهد کرد،

و هیچ شرکت بیمه ای یه همچین ریسکی رو قبول نمی کنه،

صحبتهای اپرای عزیز بسیار جالب و منطقی بود از ایشون تشکر می کنم( چه حوصله و وقتی داری بابا!)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون برای اینجور مباحث که ایدیولوژي اصلی ماست باید وقت گذاشت همین ایدیولوژی ماست که سی و خوردهای هست تمام دنیا رو دچار مشکل اساسی کرده(البته زورمداران و ظالمان رو و نقطه روشنی برای تمام مردم ازاده جهان).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هر چی داشته باشه، 20 تا 200 تا . . . انتقالشون خیلی سخت نیست. . . پرواز سی 130 به دمشق و از اونجا . . . یا کشتی به مقصد سوریه که می تونه تعداد زیادی رو حمل کنه و از اونجا به لبنان. . . [/quote]
خود ایران هم با محدودیت موشک مواجه هست حالا دیگه حزب الله که بماند
انتقالشون تا سوریه اگر سوریه وارد جنگ نشده باشه راحت هست ولی از اونجا به بعد بسیار مشکل در حد ناممکن پهباد ها اطلاع میدهند و کماندو ها و جنگنده ها ... از راه دریا که نگو چون قبلا ایران برای غزه هم که میخواست بفرسته اسراییلی ها اونها رو توی سودان زدن دیگه اگر بخواهد از جلوی اسراییل رد بشه که ...
[quote]دوست عزیز در زمان جنگ تحمیلی هیچ کدام از طرفین موشک ضد کشتی زمین پایه ای در حد قواره های سی 802 ( با برد بالای 100 کیلومتر) نداشتن، همون معدود دفعاتی هم که عراق کشتی های به مقصد ایران رو با کرم ابریشم( با برد 70 تا 80 کیلومتر) زد باعث شد تجارت دریایی ما از بندر امام به بندر شهید رجایی منتقل بشه . . . [/quote]
جنگنده های عراقی دیگه چشم بسته تا خارک رو میومدند و می رفتند تا اونجایی هم که تونستند کشتی تجاری از ما غرق کردند در مورد انتقال از بندر امام به بندر رجایی باید خدمتت عرض کنم به خاطر کشتی هایی بود که در ورودی این بندر غرق شده بودند و هیچ کشتی دیگه
ای نمیتونست وارد این بندر بشه (منبع یک برنامه تلویزیونی بود که از بندر امام تهیه شده بود و رییس بندر خودش این حرف رو زد و گفت هنوز یک قسمت از ورودی مسدود هست)
[quote]اینو تا حدودی قبول دارم اما قبلا هم اشاره کردم که تاکتیکهای جدیدی توسط حزب الله به کارگیری خواهد شد که اسراییل حتی فکر آن را هم نخواهد کرد. فرض کن ایران 2-3 تا از این زیر دریایی کوچولوها(اسمشون چی بود یادم رفت؟) به حزب الله داده باشه. . .(با اژدرهای مربوطه) [/quote]
البته این کار محتمل هست با توجه به اینکه وزن این زیر دریایی ها کمه و میشه با هواپیما منتقلشون کرد ولی مشکل نیروی انسانی استفاده کننده هست که اموزششون زمان میخواهد

[quote]نه نه اشتباه نکن، هیچ کس حاضر نخواهد شد خطر مرگ احتمالی رو برای خودش بخره

و هیچ کشتی دار عاقلی بدون بیمه کشتی ای را به منطقه آبهای اسراییل اعزام نخواهد کرد،

و هیچ شرکت بیمه ای یه همچین ریسکی رو قبول نمی کنه،

صحبتهای اپرای عزیز بسیار جالب و منطقی بود از ایشون تشکر می کنم( چه حوصله و وقتی داری بابا!)[/quote]
همون جور که در جنگ ایران و عراق تونستند اینجا هم میتونند در ضمن یادت نره که بخشی از این کشتی ها مال خود اسراییل هست که در هر شرایطی باید به کارشون مشغول باشند و دوم این که همونطور که قبلا گفتم اسراییلی ها با توجه به جنگ قبلی به سرعت دست به اشغال خاک لبنان میزنند و برای اینکه حزب الله فرصت کمتری داشته باشه چتر بازها و تکاوران دریاییشون بخشهایی که ممکنه از اونجا موشک شلیک بشه رو اشغال میکنند

در اخر این رو بگم این جنگ اخر هست یا اسراییل شکست میخوره و برای همیشه عقب میشینه یا کل لبنان اشغال میشه و حزب الله حداقل از لبنان مجبور میشه خارج بشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خود ایران هم با محدودیت موشک مواجه هست حالا دیگه حزب الله که بماند[/quote]

دوست عزیز خیلی چیزها رو نمیشه اینجا گفت، اما اگه می شد بهت می گفتم که چه سالی( چندین سال قبل) از خط [b]تولید انبوه [/b]این موشک بازدید کردم. . . بنابراین جوش تعداد رو نزن.

[quote]انتقالشون تا سوریه اگر سوریه وارد جنگ نشده باشه راحت هست ولی از اونجا به بعد بسیار مشکل در حد ناممکن پهباد ها اطلاع میدهند و کماندو ها و جنگنده ها[/quote]

نشد عزیز. . . این کار یه روشهایی داره که باهاش وسایل شناسایی دشمن از جمله پهپادها و غیره رو منحرف و گمراه میکنن همین الان هم مطمئن باش موشک به اندازه کافی در انبارهای مخفی حزب الله ذخیره شده حالا چه تعداد، خدا داند ولی خب اینقدر هست که یه چند تایی کشتی رو بفرسته ته آب که راه بندون بشه!

[quote] از راه دریا که نگو چون قبلا ایران برای غزه هم که میخواست بفرسته اسراییلی ها اونها رو توی سودان زدن [/quote]

اسراییلی ها نزدن( جرأت ندارن) برادران(!) مصری جلوشو گرفتن و اجازه ورود به آبهای مصر ( و از اونجا به غزه) رو بهش ندادن.

[quote]دیگه اگر بخواهد از جلوی اسراییل رد بشه که ...[/quote]

همین الان داره رد میشه و هیچ اتفاقی هم نمی افته. . . انواع کشتی ها از ایران به مقصد سوریه در حال تردد هستند با انواع بارها. . . :confused:

[quote]جنگنده های عراقی دیگه چشم بسته تا خارک رو میومدند و می رفتند تا اونجایی هم که تونستند کشتی تجاری از ما غرق کردند[/quote]

معلوم میشه همینطور نخونده جواب میدی دوباره بخون، نوشتم: [b][color=red]موشک ضد کشتی زمین پایه ای[/color][/b]

فعلا بحث در مورد موشک زمین پایه هست هر وقت حزب الله به انواع هوا پرتاب دست پیدا کرد ان شاالله در مورد اون هم بحث می کنیم.

[quote]در مورد انتقال از بندر امام به بندر رجایی باید خدمتت عرض کنم به خاطر کشتی هایی بود که در ورودی این بندر غرق شده بودند و هیچ کشتی دیگه
ای نمیتونست وارد این بندر بشه (منبع یک برنامه تلویزیونی بود که از بندر امام تهیه شده بود و رییس بندر خودش این حرف رو زد و گفت هنوز یک قسمت از ورودی مسدود هست)[/quote]

اون کشتی هایی که شما می فرمایید عمده شون با کرم ابریشم هایی که از ام القصر و فاو شلیک می شدن رفتن ته آب. . . شک داری از وریور بپرس که اصلا خودش بچه همون اطرافه.

[quote] دوم این که همونطور که قبلا گفتم اسراییلی ها با توجه به جنگ قبلی به سرعت دست به اشغال خاک لبنان میزنند[/quote]

در جنگ قبلی تمام زورشون رو زدن، با خبره ترین تیپهاشون اومدن، روز وارد میشدن، 2 کیلومتر می اومدن جلو شب مجبور میشدن برن عقب سر جای قبلی! آخه این هم شد جنگیدن؟! این هم شد پیشروی؟!هدفشون رود لیطانی( در 40 کیلومتری مرز) بود اما به 30 کیلومتریش هم نرسیدن آخرش هم رفتن سر خونه اول، اون موقع هم می خواستن با رسیدن به رود لیطانی جلو پرتاب موشک به شمال اسراییل رو بگیرن و یه سد طبیعی(رودخانه) بین خودشون و حزب الله درست کنن که موفق نشدن، الان که حزب الله به اعتراف خود اسراییلی ها بارها قوی تر و تعداد موشکهاش هم بیشتر شده؛ یادمون نره که حزب الله روز آخر جنگ به میزان زیادی( اگه اشتباه نکنم بالای 300 تا) موشک زد به اسراییل.

-------------------------

در جنگ 34 روزه حزب الله از برخی موشکهاش استفاده نکرد ( مانند فجر 5 با 75 کیلومتر برد و سرجنگی 170 کیلویی حامل 90 کیلو ماده منفجره شدید الانفجار به اضافه تعداد زیادی ساچمه فولادی جهت ایراد خسارت بیشتر) یا خانواده زلزال و نازعات با سرهای جنگی 500 کیلو گرمی. اما اینبار وضع فرق خواهد کرد و علاوه بر اونها حزب الله به موشکهای جدیدی هم مجهز شده و معادلات قبلی را به هم می ریزد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
می گم بد نیست ما یه کم از توانایی فرماندهی سید حسن هم استفاده کنیم

بالاخره این همه سابقه فرماندهی مستقیم در جنگ های چریکی یک گوهر گرانبها به حساب می یاد

در جایی خوندم سید حسن حتی دستور شلیک تک تک موشکها رو هم شخصا اعلام می کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در جایی خوندم سید حسن حتی دستور شلیک تک تک موشکها رو هم شخصا اعلام می کرد[/quote]

ایشون یکی از خبره ترین فرماندهان نظامی منطقه هستند، و علاوه بر این مقید هم هستند که در تمام جنگهایی که تا به حال رخ داده حتما در مواقعی خودشون هم سلاح بدست گرفته و مستقیما بجنگند، در همین جنگ اخیر نزدیک بود در یکی از همین نبردهاشون به اسارت در بیان که . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من اگر می تونستن زمین بگیرن دیگه حالا جنگی در کار نبود و همون 2006 می گرفتن .
نشنیدین که خود همین چتر بازهای اسراییل می گفتن ما توی هر منطقه ای از لبنان که هلی برن می شدیم انگار حزب الله تمام نیروهاش اونجا بود و به ما ضربه می زدن و یا داستان اون ساختمان محل استراحت اسراییلی ها رو نشنیدین .
بگذریم شما ظاهرا اصلا خبری ندارین که سال 2006 جنگی هم بوده شاید هم نبوده و ما توهم داریم.
راستی اصلا جنگی بود ...؟نمی دونم....؟
برادر من ایران ذخیره موشکش رو به 300 تا و 400 تا محدود نمی کنه که روز مبادا به عمو عمو بیفته نه اینقدر انبار می کنه که وقتی جنگ شد روزی چند ده تا بزنه عین حزب الله با این تفاوت که اونا راکت می زدن ما موشک می زنیم.
و در کادر فرماندهی حزب الله هم تا بخواین استراتژی نظامی هست و با ایران هم ارتباط میشه گفت تنگاتنگی دارن اصلا اونا بی ما و ما بی اونا کاری نمی کنیم کما اینکه بیان شده یکی از افراد تاثیرگذار در معادلات جنگی 2006فردی از سپاه ایران بوده در کنار شهید مغنیه و دیگر افراد این حزب خدایی.
تازه ما داشتیم و تونستیم که بنادر مون رو جایگزین کنیم اونا چی ایا می تونن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.