ali_64

تحلیل و پیگیری تحولات اسراییل

Recommended Posts

اوپراي عزيز ضمن احترام به نظراتتون خواهش ميكنم مختصر و مفيد صحبت كنيد ...

توي مباحث مرتبا روي حواشي و شعار ها يا حرفهاي فلسفي بجاي عملي تاكيد ميكنيد متنتون هم خيلي طولاني هست كه خوندنش از حوصله خواننده خارج ميشه .. يعني خوندن متن پاي مونيتور چشم در مياره ... البته اميدوارم دلگير نشده باشي فقط محظ پيشنهاد گفتم .../

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
به نظر من اگر حزب الله با همان استراتژي و تاكتيك جنگ 33 روزه در جنگ بعدي عمل كند موفق نخواهد بود . چون به هر حال تا حدودي دستش رو شده و روش جنگيدنش كشف شده است . البته اين امر به شكستي كه اسراپيل خورد مي ارزيد . از آن زمان تا الان اوضاع خيلي عوض شده است حزب الله و همپيمانانش كلا در ساختار حكومتي لبنان وضع بهتري پيدا كرده اند و به همين دليل هم امكانات بيشتري را مي توانند در اختيار بگيرند . البته از سوي ديگر اين امر باعث خواهد شد حزب الله ديگر آزادي عمل قبل را در حمايت از همپيمانانش نداشته باشد . چرا كه اكنون جزپي از حكومت لبنان است و بايد در تصميم گيري ها ملاحضات بيشتري را در نظر بگيرد . به هر حال احتمالا در صورت حمله مجدد اسراپيل به لبنان حزب الله تنها به دفاع در داخل لبنان نخواهد پرداخت و سعي در گسترش جبهه به خارج از لبنان خواهد داشت . برخي از اخبار خبرگزاري ها از آمادگي نيرو هاي حزب الله به نفوذ به داخل فلسطين اشغالي و انجام درگيري چريكي و حتي نيمه كلاسيك و تصرف برخي مناطق محدود نظير قطع ارتباط جاده ها و روستاها و شهركهاي نزديك مرز فلسطين و لبنان در صورت وقوع جنگ جديد حكايت دارند كه حتي اگر موفق به تثبيت اين مناطق نشوند از لحاظ مشغول كردن بخشي از توان نظامي اسراپيل مفيد خواهد بود . مسپله زدن كشتي ها در درياي مديترانه هم كه قبلا توسط دبير كل حزب الله بيان شده بود .
البته تجربه نشان داده است هر طرفي كه به لحاظ اشراف اطلاعاتي برتري بيشتري داشته باشد پيروز جنگ خواهد بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]متاسفانه دركتون ضعيفه و هر جوابي بهتون بدن باز هم ميپريد روي يه شاخه ديگه و يه سوال ديگه مطرح ميكنيد .. مثل قبلا كه گفته بوديد موشك قاره پيما مثل توپ ميمونه ... [/quote]
چی جوابتو بدم ...باشه به بزرگواری خودم و کوچکیت می بخشمت ولی دیگه تکرار نشه
حداقل حرفم از لحاظ مبنایی درست بود نه مثل تو که میخواستی با موشک بالستیک سکوی نفتی بزنی ...
[quote]چرا اينقدر سفيهانه بايد عمل كنند هم اسراييل و هم سوريه ؟!

خود سوريه به انواع موشكها مجهز شده و قدرت بسيار بيشتر و دقيق تري نسبت به حزب الله در دريافت و پرتاب موشك دارند !
موشك هاي سوري حتي از انواع ايراني موجود در اين كشورها دقيق تر و قوي تر هستند !‌نمونش موشك پيشرفته اسكندر (tender) ...
و البته سوریه رو مثل حزب الله فرض کردید !؟![/quote]

کاملا روشنه چون نمیخواهند وسط جنگ یکدفعه رکب بخورند
بله ولی چند تا از موشکها رو میتونند شلیک کنند
نمیشه مقایسه کرد ولی توانش رو با اسراییل هم نمیشه مقایسه کرد
[quote]
سوریه از استراتژی های حزب الله بهره مند بوده و همچنین بر خلاف حزب الله به انواع تسلیحات نظامی از دفاع هوایی تا پدافند زمینی و سامانه های موشکی برخوردار است که خودش به تنهایی میتونه جلوی پیشروی رژیم صهیونی رو بگیره و اصلا نیازی به ایران نداشته باشه .

حالا من نمیفهمم چرا باید به سوریه حمله کنه ؟! یعنی همزمان در دو جبهه بجنگه ؟! و یک جنگ رو با یک گروه نظامی تبدیل به جنگ منطقه در چند جبهه بکنه ...

نبرد با سوریه میتونه زیرساختهای نظامی این رژیم رو کاهش بده و دست باز تری برای اقدام متمرکز حزب الله لبنان باز کن
[/quote]
نیروی هوایی سوریه که کاملا روشنه چیه(جنگ 1982) پدافند هواییش هم که تو این ماجرای اخیر بمباران تاسیساتش معلوم شد چیه
به همین خاطر نمی تونند خیلی روی توان موشکیشون حساب کنند چون قبل از شلیک به احتمال زیاد بالای 50 درصد سکوهای پرتاب موشکشون از دست میره و البته باید بدونی که تعداد پرتابگرهای موشکی خیلی کمتر از تعداد موشکهاست
البته اروی 1 و 2 رو هم در نظر بگیری بد نیست
در ضمن یاداوری میکنم که الان جولان دست اسراییل هست و تا اونجایی که من میدونم فاصله جولان تا دمشق تقریبا 40 کیلومتره یعنی اسراییل با توپخانه هم میتونه سوربه رو از پا در بیاره
در ضمن سوریه یک کشور کاملا بیابانی هست و با لبنان کوهستانی و جنگلی فرق میکنه تنها قسمت کوهستانیش همین جولان هست که دست اسراییله
[quote]اما این خیالبافی مضحک و بچگانه شماست و تا عمل فاصله ها دارد !!! و اگر میتونست قبلا این کار رو میکرد و اگر میتونست اصلا فرار نمیکرد بلکه از همون مواضعی که در جنوب در اختیار داشتن حمله میکردند و لبنان رو اشغال میکردند[/quote]
اون دفعه که فرار کرد دلیلی برای موندن نداشت و فکر نمیکرد بعدا حزب الله براش شاخ بشه مثل الان
[quote]و این کار چطوری باعث فروپاشی حزب الله میشه ؟! وقتی که این گروه در بهبوحه جنگ های داخلی و تهاجم گسترده اسراییل و اشغال لبنان تشکیل شده ؟! [/quote]
یا نمیخواهی بفهمی یا خودتو زدی به نفهمی
این همه فلسفه چینی کردم که بگم اگر کسی از بیرون از یک گروه چریکی حمایت نکنه اون گروه کاری از پبش نمیبره سال 2000 و قبلش حزب الله از طرف مرز سوریه از جانب ایران و سوریه حمایت میشد اگه درست میخوندی گفتم در جنگ اینده اسراییل سوریه رو به هر شکل تحت فشار میگذاره تا به حزب الله کمک نشه به همین خاطر حزب الله نمیتونه بعد از اشغال کاری بکنه

[quote] اما بعد از اینکه به اهدافشون رسیدن چکار میخوان بکنند ؟! قطعا تا اون موقع بسیاری از توان نظامی و سیاسی و اراده جنگیشون از دست میرفت ! و حلقه های مقاومت حزب الله در منطقه و دنیا سراسری میشد ... البته اونها هم مثل شما خیالباف بودن و فکر میکردن که میتونند ! اما از پس یک گروهش بر نیومدن ...[/quote]
تا اینجاش دست اسراییل هست ولی از اینجا به بعد میفته دست امریکا

حالا من هنوز موندم چطوری حزب الله میخواهد اسراییل رو محاصره دریایی بکنه این خیلی جالبه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red].......................[/color]

[quote]کاملا روشنه چون نمیخواهند وسط جنگ یکدفعه رکب بخورند [/quote] كجاش روشنه وقتي حزب الله و رژيم صهيوني با هم درگير بودن و هيچ برخوردي بينشون پيش نيومد ؟!

[quote]نمیشه مقایسه کرد ولی توانش رو با اسراییل هم نمیشه مقایسه کرد
[/quote] همه چيز در مسايل نظامي خلاصه نميشود ... مشروعيت رژىم صهيوني در حمله به جنوب لبنان به اصلاح خودشان مبارزه با يك گروه تروريستي بود و همچنين در حمله هوايي به سوريه به اين دليل كه ان مكان هسته اي بود . و اينها با توجه به حمايت غرب واسشون دليل انجامش رو توجيح ميكرد .
حالا اگر بي دليل به سوريه حمله زميني كنه ؟! قبل از اينكه به لبنان حمله كنه با كدام قطعنامه و دليل قانوني ؟! و قطعا دليل قانوني هم داشته باشند به حمله هوايي بسنده خواهند كرد نه آنچه در تفكر ابلهانه برخي حمله زميني آنهم با تانك براي اشغال سوريه ! براي مقابله با حزب الله .. ...
[quote]به همین خاطر نمی تونند خیلی روی توان موشکیشون حساب کنند چون قبل از شلیک به احتمال زیاد بالای 50 درصد سکوهای پرتاب موشکشون از دست میره و البته باید بدونی که تعداد پرتابگرهای موشکی خیلی کمتر از تعداد موشکهاست [/quote] اين آمار رو از كجات آوردي ؟!‌به احتمال قوي 50 درصد پرتابگر هاشون از دست ميره ؟! بر اساس احتمالات يا واقعيات ؟!
چرا مثل بچه ها بدون استناد و ساده لوحانه آمار ميدي .. كم يا زياد موشكهاي سوريه مهم نيست اما شما روي روي چه حسابي آمار ميدي ؟!

صهيونيست ها همين حماقت رو در مورد حزب الله كردن و توي بد منجلابي گير افتادن هواپيماهاي جنگي اسراييل شاهد شليك موشك بودند اما چون منطقه يا استتار شده بود يا جنگلي توان هدايت و پرتاب بمب هاي ليزري رو نداشتند و شاهد بودن كه موشكهاي فجر به سمت اسراييل شليك ميشوند . كه تنها راهش استفاده از موشك هاي هدايت بصري يا مزخرفاتي مثل (دلايلا) و چون پرتابگر روي صفحه رادار ديده نميشد موشك با دقت كمي روانه محدوده هدف ميشد ...
و البته اكثر اهدافي رو كه ميزدن كاذب بودن و درصد خيلي كمي از سكو هاي پرتاب حزب الله مورد اصابت قرار گرفت ...
حالا تصور گشتن و جستجو در آسمان نا امن و وسيع سوريه براحتي ممكن است ؟! و اين براي اسراييل پسنديده است كه هم از حزب الله موشك بخورد و هم سوريه و احتمالا ايران !؟!

[quote]البته اروی 1 و 2 رو هم در نظر بگیری بد نیست
[/quote] هر وقت يك تست موفق در برابر موشكهاي سوخت جامد داشتند در نظرشون ميگيرم .

[quote]در ضمن سوریه یک کشور کاملا بیابانی هست و با لبنان کوهستانی و جنگلی فرق میکنه تنها قسمت کوهستانیش همین جولان هست که دست اسراییله
[/quote]...

سوريه از شمال لبنان يعني حمص طرطوس لاذقيه و ... ميتونه براحتي تلاويو رو بزنه در حالي كه مشخص نشه سوريه بوده يا حزب الله تازه اين دورترين نقطه است بگذريم از بلندي هاي شرق لبنان كه مناطق قابل اختفاي فراوان دارند مثل رنكوس سرغايا و مضايا و .............

فكر كردي پيدا كردن يك سكو كار راحتيه و اگر استتار شده باشه كه هيچ ...
اگر خلبان موقعيت سكو رو از قبل نداشته باشه به هيچ عنوان نميتونه چيزي رو پيدا كنه . و چطور ميشه موقعيت يك سكوي مخفي استتار شده و متحرك رو پيدا كرد ؟! اونهم توي يه منطقه اي به مساحت حداقل 185 هزار كيلومتر مربع ؟! ...

آخرين نقطه نزديك به مرز سوريه از بلندي هاي تحت اشغال جولان تا مركز دمشق 50 كيلومتر هست و البته از همون نقطه اي كه بمبارون رو شروع كنند سوريه اونجا رو كاتيوشا باران خواهد كرد ... /
از قوي ترين توپهابراي اينكار نوع 175 ام ام هست كه بردش 35 كيلومتر هست تنها توپي هم هست كه ميتونه از اين برد فراتر بره و در دنيا فقط چند كشور محدود اون رو دارند ايران كره جنوبي انگليس تركيه امريكا و همين رژيم صهيوني ... و البته تنها با استفاده از گلوله هاي داراي خرج موشكي تونسته 48 كيلومتر رو بزنه كه دقتش بشدت پايين مياد ...

[color=red].........[/color]

[quote]اگه درست میخوندی گفتم در جنگ اینده اسراییل سوریه رو به هر شکل تحت فشار میگذاره تا به حزب الله کمک نشه به همین خاطر حزب الله نمیتونه بعد از اشغال کاری بکنه
[/quote] عزيز من مگر كشكه لبنان رو اشغال كنه ؟! بعد از اشغال جنوب عقبه لبنان ارتش خواهد بود و از طريق شمال لبنان براحتي ميشه به اين گروه يا هر گروه ديگري در لبنان تجهيزات رسوند !
كلا براي اسراييل گرفتن لبنان بطور موقت تا جنوبش امكان پذير هست اون هم به بهونه هايي نظير يك گروه تروريست و خطرناك و .../ اما اشغال لبنان با توجه به وجود ارتش و هزينه هاي سنگيني كه بابت پيشروي كامل بايد بده عملا غير ممكن هست . سوريه با لبنان بيش از 150 كيلومتر مرز داره كه براحتي هر چيزي رو ميتونه بداخل اين كشور انتقال بده . و حتي اگر سوريه هم مورد حمله قرار بگيره براي سوريه اينكه هدف بعدي خواهد بود قطع يقين هست و از هر راحي كه بتونه حتي با هليبرن يا بواسطه مرزهاي آبي مشتركش با لبنان ميتونه از طرق مختلف هر تجهيزاتي رو بداخل انتقال بده ...

ضمن اينكه حزب الله اينقدر امكانات و تجهيزات ذخيره كرده كه نيازي به پشتيباني سوريه هم نداشته باشه ...
همونطور كه گفتم و نفهميدي اين حزب تشكيل شده از جنبش هاي مقاومتي است كه در اوج اشغال لبنان و حمله به سوريه و جنگ هاي كور و سخت داخلي اين كشور بوجود اومده ... اسراييل با هيچ تهاجمي نخواهد توانست اين گروه رو محو كنه چون يك تجربه اثبات شده نظامي هست كه گروهاي چريكي نابود و تمام شدني نيست بلكه فقط ممكنه ضعيف بشن يا دست بكشن ...

[quote]تا اینجاش دست اسراییل هست ولی از اینجا به بعد میفته دست امریکا [/quote] بعدش آمريكا ميخواد چكار كنه ؟! ميدونستي بيشترين تلفات تانك هاي آبرامز آمريكا در جنگ اخير عراق بخاطر رويارويي با ارتش عراق نبود ! بلكه نيروهاي مقاومت مردمي بودن كه باباشون رو دراوردن ...

[color=red]
با عرض معذرت بخاطر جلوگیری از تنش متن ویرایش شد.
sina12152000[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red]...............................[/color]

[color=red]

ویرایش شد.
در صورت ادامه بحث انحرافی طبق قوانین سایت برخورد خواهد شد.
sina12152000[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لابی صهیونیستی یکی از مخوف ترین و پر نفوذ ترین سازمان های غیر دولتی یهود در آمریکا است که نقش تاثیر گذاری برتصمیمات کلان سیاسی وامنیتی آمریکا ایفا می کند.

بازوی سیاسی این لابی، شورای روابط عمومی امریکا واسرائیل " آیپک" است که به عنوان اهرم فشار علیه دولتمردان آمریکا برای کمک سیاسی ، اقتصادی ونظامی به اسرائیل عمل می کند.
حضور قدرتمندانه این لابی در کاخ سفید، وزارت خارجه، کنگره آمریکا ، پنتاگون وسازمان سیا هیچگونه تردیدی باقی نمی گذارد که لابی صهیونیستی یکی از ارکان مهم تصمیم گیری های آمریکا بشمار می رود.

برآیند یک تحقیق رسانه ای نشان می دهد که نزدیک به دو سوم از اعضاء کنگره آمریکا که در طول 150 سال گذشته وارد این کنگره شده اند یا یهودی الاصل ویا به نوعی طرفدار یهودیان بوده اند.
3رئیس جمهوری آمریکا در طول نیم قرن گذشته که دارای مواضع نسبتا مستقلی در رابطه با رژیم اسرائیل بوده اند یا ترور شدند یا به نوعی با چالش های سیاسی واخلاقی مواجه شدند. جان اف کندی رئیس جمهوری اسبق آمریکا که تلاش داشت نفوذ یهودیان را بر جامعه این کشورکاهش دهد در سال 1963 به طرز مرموزی ترور شد. ریچارد نیکسون که بارها نگرانی خود را از حضور یهودیان در وزارت خارجه وکاخ سفید ابراز داشته بود پس از رسوائی واترگیت ناچار به استعفا شد.

صهیونیستها که از مواضع ضد یهودی ریچارد نیکسون آگاه بودند هنری کیسنجر که یک سیاستمدار یهودی الاصل بود ابتدا به عنوان مشاورامنیت ملی وسپس به عنوان وزیر خارجه بر نیکسون تحمیل کردند.
بیل کلینتون چهل ودومین رئیس جمهوری آمریکا که احساس نزدیکی بیشتری به فلسطینی ها داشت وتلاش کرد موافقتنامه اسلو را اجرائی کند با یک توطئه اخلاقی که لابی صهیونیستی برای او ایجاد کرد ،با یک بحران اخلاقی بی سابقه ای مواجه شد.

این بحران زمانی آغاز شد که بیل کلینتون قصد داشت تا یک دولت مستقل فلسطینی در یک فرایند زمانی مشخصی در اراضی اشغالی 1967 ایجاد کند. در سال 1997 هنگامی که بیل کلینتون بر روند مذاکرات سازش یاسر عرفات رئیس سابق تشکیلات خود گردان واسرائیل نظارت داشت ، صهیونیستها احساس کردند که کلینتون بیش از اندازه به عرفات نزدیک شده.
زمانی که کلینتون ویاسر عرفات به تنهائی در ساختمان کمپ دیوید در زمینه مسائل فلسطین بحث می کردند کلینتون خطاب به عرفات می گوید من تا یک دولت مستقل برای مردم فلسطین تاسیس نکنم ،کاخ سفید را ترک نخواهم کرد.

صهیونیستها که از قبل در صندلی کلینتون درساختمان کمپ دیوید دستگاه شنود کار گذاشته بودند واین مکالمه را شنود می کردند در صدد بر آمدند تا رئیس جمهوری وقت آمریکا یعنی بیل کلینتون را تنبیه کنند. بنا بر این پس از مدت کوتاهی صهیونیستها ،موضوع "مونیکا لوینسکی " کارمند کاخ سفید را ایجاد کردند وکلینتون را با یک چالش اخلاقی وسیاسی مواجه ساختند بطوری که وی مساله فلسطین را به کلی فراموش کرد.

در سال 1996 زمانی که هواپیماهای ارتش رژیم صهیونیستی روستای قانا در جنوب لبنان را بمباران ویکصد کودک لبنانی را بشهادت رساندند آقای پطرس غالی دبیر کل وقت سازمان ملل بشدت تحت تاثیر این حادثه قرار گرفت. پطرس غالی با این که یک مسیحی مصری است واز طراحان اصلی سازش کمپ دیوید بشمار می رود وهمسر وی نیز یهودی مصری است اما نگاه توام با احساس مسولیتی نسبت به حوادث خاورمیانه داشت.
پس از حادثه دردناک بمباران قانا دبیر کل سازمان ملل هیاتی را برای بر رسی چگونگی وقوع این حادثه به جنوب لبنان اعزام کرد. هیات اعزامی گزارش تکان دهنده ای از این بمباران وحشیانه تهیه وتسلیم دبیر کل سازمان ملل کرد.

در همان روز خانم مادلین اولبرایت نماینده یهودی الاصل آمریکا در سازمان ملل که بعدا وزیر خارجه آمریکا شد ، از پطرس غالی خواست تا از انتشار این گزارش جدا خود داری نماید زیرا ممکن است افکار عمومی را علیه اسرائیل تحریک کند.
غالی بر ضرورت انتشار این گزارش اصرار ورزید و اولبرایت خطاب به وی گفت: آقای پطرس غالی! اگر این گزارش منتشر شود پشت گوش خود را خواهی دید اما کرسی دبیر کلی سازمان ملل را نخواهی دید!.
نشان به آن نشانی که پطرس غالی برای دوره دوم دبیر کلی انتخاب نشد و او تنها دبیر کلی است که فقط یک دوره 5 ساله این مسولیت را بعهده داشت زیرا اگر دبیر کل سازمان ملل مطابق با سیاست های آمریکا عمل کند بطور سنتی دو دوره دبیر کلی این نهاد بین المللی را بعهده می گیرد.

آخرین نمونه تاثیر لابی صهیونیستی بر تصمیات آمریکا موضوع حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به کاروان حامل کمک های مردمی برای اهالی غزه بود. با این که ریاست دوره ای این شورا بعهده لبنان ونیز ترکیه عضو غیر دائم در این دوره است اما شورای امنیت به دلیل فشارآمریکا نتوانست قطعنامه ای علیه اسرائیل صادر کند وتنها به صدور یک بیانیه غیر الزام آور اکتفا کرد .

لینک
http://www.khabaronline.ir/news-66377.aspx

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرهنگ واریور عزیز در مورد متن کوتاه بگم من نمی تونم برای بالا بردن تعداد پستهام فقط چند تا کلمه کوتاه سمبل کنم بلکه مجبور هستم و هستیم که یک تحلیل درست و حسابی تحویل بدیم.
وگرنه هر کسی به سایت و رد وبدل شدن نظرات نگاه کنه می دونین چی می گه: این یه سایته که یکی یه خبر و یا مقاله می ده و بقیه هم یا می گنن به به و یا می زنن توی ذوق هم و اصلا بار علمی هم نداره و یا اصلا این در شان این سایت هست که کسی بخواد به اون استناد کنه.
در مورد فلسفس حرف زدن هم چاره ای نیست اگر خلاف قوانین سایت و کشور و ارمانهای ما و امام هست بگید من از این به بعد قول می دم به جز مباحث و تحلیلهای نظامی چیزی ندم(البته من خیلی کوچیکتر از این هستم که بخوام نظری بدم) اما خودتون هم از من بهتر می دونین جنگ و دفاع فقط بحث نظامیش نیست بلکه چیزی که در ما و حزب الله هست و غرب رو به چالش کشیده همین فلسفه ماست و خیلی ناراحت می شم یکی می اد می گه حزب الله بعد از اشغال لبنان ار بین می ره نه بهه این خاطر که از بین رفتن حزب الله منو ناراحت کنه(کما اینکه می کنه) از اینکه حتی در علوم نظامی هم نظامی ها ادعا نمی کنن که می تونن گروه چریکی رو از بین ببرن حالا چه برسه به اینکه این گروه دارای ایدولوژی و فلسفه ای قوی نثل اسلام هم باشه.
به هر حال من دوست دارم توی سایت مفید باشم و علاوه بر اون هم نظامی گری و جنگ رو یاد بگیرم و هم اعتقادمون رو راسخ کنیم و گرنه توهین و تمجید این سایت رو هم مثل تمام سایت های دیگه می کنه و تبدیلش می کنه به یک سایت به تمام معنا زرد.....
وقتی ما بحث های اقتصادی و نظامی و فلسفی و شرایط مادی و معنوی کشوری رو در جنگی کنار هم قرار می دیم این می شه نظری کامل و جدی وگرنه می شه همون کاری که امریکایی ها با ابر کامپیوترهاشون می کنن و یکی مثل امام خمینی هم تمام نقشه هاشونو روز به روز می رزه توی سطل زباله.

اما شما دوست من یک بار دیگه نظر قبلی من رو بخونید تا بفهمید اصلا چریک یعنی چی بعد بیاین با من و بقیه بحث کنین.
سینا جان این بحث ها داره جوانب کار رو مشخص می کنه قفل کردن تاپیک چرا؟......
برادر من یه سکو چقدر طول و عرض و ایا متحرکه یا نه !خودتون بگید بعد خودتون قضاوت کنید حتی با توپ و خمپاره هم می شه اون رو زد یا نه چه برسه به موشک بالستیک .....

یک انسان خلبان در سرعت 400 کیلومتر به بالا چشمش دیگه توانایی تحلیل سریع رو از دست می ده و توان تحلیل سریع اتفاقات رو نداره و به شکلی خلبان کور می شه و در این حالت فقط متکی به ابزارهای داخل هواگرد مثل ارتفاع سنج و غیره هست (در ارتفاعات پایین) حالا این خلبان به علت مثلا وجود موشکهای دوش پرتاب هم نمی تونه روی منطقه و ارتفاع کم سرعت خودش رو از 500 کیلومتر پایین تر بیاره چطور می خواد جای شلیک یک راکت یا موشک استتار شده رو پیدا کنه که هیچ تفاوتی با بقیه فضای اطرافش نداره.
مگر اینکه از جای اون قبلا خبر داشته باشه.
مثلا چرا در افغانستان پردیتورها به موشک مجهز شدن برای اینکه اگر هدفی دیده شد قبل از خروج از محدوده اون رو بزنن چون ممکنه نیروهای زمینی یا هوایی به موقع به اونجا نرسن حالا توجه کنین فلسفه هواپیماهای مسلح در افغانستان رو می فهمین.
یعنی در صورت مشاهده هدف بدن فوت وقت مورد حمله قرار می گیره و باز می فهمین این حرفهای که غربی ها در مورد شناسایی موشک و راکت در مرحله اول و نابودیش می زنن فقط توی فیلمهای هالیوددی امکان پذیره و لاغیر وگرنه امریکاشم اینقدر زجر نمی شکید.
حالا این رو برای موشکهای نسل جدید روسی سوریه در نظر بگیرین که چه حالتی پیدا می کنه.
در جنگ حزب الله و اسراییل هم حزب الله نزدیک به 20 هزار راکت شلیک کرد و همش به هدف خورد و اون سیستم های اسراییلی جز مشایعت کاری نتونستن بکنن و سید حسن بلافاصله پس از اتمام جنگ اعلام کرد ما در حدود 30 هزار راکت دیگر از این نوع هم در اختیار داشتیم و می تونستیم حملات رو ادامه بدیم (تازه این چیزی که عیانه) حالا چندین سال از این موضوع گذشته خودتون این توان رو محاسبه کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سرهنگ واریور عزیز در مورد متن کوتاه بگم من نمی تونم برای بالا بردن تعداد پستهام فقط چند تا کلمه کوتاه سمبل کنم بلکه مجبور هستم و هستیم که یک تحلیل درست و حسابی تحویل بدیم. [/quote]اونچه كه نياز هست بايد گفته بشه و خلاصه نويسي يك هنر محسوب ميشه . تكنيك فهموندن يك مطلب به آدمهاي بي سوادي مثل من و ...

منظورم با شما نيست. محض فهم خودم و يادآوري به دوستان ميگم .../

کم گوی و گزیده گوی چون دُر تا ز اندک تو جهان شود پُر
لاف از سخن چو در توان زد آن خشت بود که پر توان زد

توي اين تاپيك بيشتر قصد و هدف دوستان بررسي عملي چگونگي انجام اين كار يعني محاصره دريايي اسراييل توسط حزب الله هست . در مورد توان اعتقادي و اقتصادي و تاريخي ... هم اگر بخواهيم صحبت كنيم و بقول شما تحليل جامع ارايه بديم بايد يه كتاب در موردش بنويسيم كه از حوصله خواننده اينترنتي مطالب طولاني و وقت گير خارج هست ...

از اونجايي كه بنده با اكثريت نظرات شما قويا موافقم و هميشه تا انتها اونها رو ميخونم اين به نظرم رسيد كه اگر كمي خلاصه كنيد و از شعار و فلسفه به سمت واقعيت و عملگرايي بيشتر از قبل پيش بريد بهتره .. من باب نمونه عرض ميكنم ..

شما در مورد عمليات چريكي رفتيد سراغ اين قسمت :>
[quote]اسکندر پسر نداشت و متصرفاتش بین سردارانش تقسیم شد و ایران هم سهم سلوکوس شد....................[/quote]
[quote]مثلا ایرانی ها در برابر مغول ها از سلاح فرهنگشون استفاده کردن ..............[/quote] اين مصداق هاي تاريخي خيلي دور هستند با واقعيت امروز ... امروز حزب الله رو بايد همين حالش سنجيد و اگر بنا بر مثال هاي تاريخي و فرهنگي بزاريم بايد كلي مثال هاي عجيب پيدا كنيم كه شباهت ظاهري تا عملي داشته باشه ...

حزب الله حزب خداست و تا خدا هست پا برجاست ! حالا كي ميتونه بگه خدا تا كي پابرجاست !!! ... شايد اين گروه ضعيف بشن شايد مناطق تحت كنترلشون به اشغال در بياد اما موقتي خواهد بود نه دايمي اونهم براي اينه كه قدرت خدا رو بهتر درك و به كمالات علمي برسند و ايمانشون تقويت بشه ...

اگر كسي ميخواد بگه حزب الله از هم خواهد پاشيد حرف كاملا احمقانه اي زده ! چون اگر يك مقايسه سطحي بكنيم با فلسطينيان حماس هنوز زنده و پابرجاست و از بين نرفته و هر بار تا مرز نابودي رفته و مجدد برگشته اينها هيچ عقبه اي هم ندارند حتي مايحتاج مصرف روزانه شون رو ندارند چه برسه به موشك و ...
اينها تفكرات بچگانه و خيالات سطحي بيش نيست ..

حزب خدا هميشه پا برجاست .
جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل كان ذهوقا ...

حتي اگر حزب خدا هم نباشه اينها باطلند و خودشون خود به خود نابود ميشن ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما بزرگوار هستین که مطالب من رو تا اخر می خونین اما بعضی اوقات چاره ای نیست .
ما هر چی می خوایم به بعضی ها بفهمونیم که این تحلیلهای نظامی نهایتا ممکنه در اثر عواملی فراطبیعی از بین برن کسی نمی فهمهو اگر بحث از اصولمون هم نکنیم سایت شبیه سایت های اسلام لیبرالی میشه که مثلا امور نظامی برای نظامی ها و امور سیاسی برای سیاسی ها و یا اقتصادی برای اقتصادی ها و....
در مورد همین بحث خودتون شاهد هستین که ما چقدر تحلیل نظامی و واقع گرایانه ارایه دادیم ولی یک عده می گن نه مرغ یه پا داره و به جای بحث نظامی صرف به طرف خیالات می رن ما هم مجبور به جواب خود شما بگید چه کنیم....
من هم همین رو می گم برادرم ولی کو گوش شنوا.
بحث نابود شدن حزب الله اصلا فلسفی هم نباشه از لحاظ معادلات نظامی هم نشدنی هست حالا من دارم این رو می گم وقتی ما بحث نظامی هم می کنیم باز یه عده اون رو هم قبول ندارن.
به هر حال اگر سر دوستان رو به درد اوردم عذر خواهی می کنم و اگر گزافی هم گفتم بگین من قول می دم جز خواننده بودن نظری ندم.[/quote][/list][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله دنیای غرب نال فراماسونری هست و غیر از این هم نمی شه انتظار داشت.

و لعن الله علی قوم الظالمین ......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=blue]يک کانال تلويزيوني رژيم صهيونيستي امروز (شنبه) اعلام کرد که نخست وزير اين رژيم، مي خواهد قانوني را به تصويب برساند تا بر اساس آن ميدان گازي موجود در درياي مديترانه را تصاحب کند.[/color]

به نقل از پايگاه خبري "المحيط"، کانال يک تلويزيون رژيم صهيونيستي به نقل از منابع مطلع اعلام کرد که "بنيامين نتانياهو"، نخست وزير اين رژيم در حال بررسي قانوني براي تعيين آبهاي منطقه اي اسرائيل است تا آن را به کنست ارائه داده و به اين وسيله ميدان گازي کشف شده در آبهاي بين المللي را که اسرائيل و لبنان بر سر مالکيت آن با يکديگر اختلاف دارند، تصاحب کند.

بر اساس گزارش اين کانال اسرائيلي ، اين رژيم پرونده کشف گاز در درياي مديترانه را بر اين اساس دنبال مي کند که اين ميدان گازي توسط اسرائيل شناسايي شد و هيچ کشور ديگري در آن حقي ندارد.

بر اساس اين گزارش، قانوني که به کنست ( پارلمان رژيم صهيونيستي ) ارائه مي شود، هيچ حقي براي لبنان در اين ميدان گازي در نظر نمي گيرد.

اين منابع خبري تصريح کردند که کميته قانونگذاري دولت و کنست در زمان حاضر بر روي تدوين اين قانون کار مي کنند تا کوچکترين راهي براي سهيم شدن لبنان باقي نگذارند.

شرکت انرژي "نوبل" که مقر آن در آمريکا است، اخيرا اعلام کرد که ميدان گازي کشف شده در درياي مديترانه محتوي 122 تريليون متر مکعب گاز طبيعي و 1.7 ميليارد بشکه نفت است.

برغم اينکه بيشتر اين ميدان گازي در آبهاي بين المللي قرار دارد، اسرائيل به سادگي اعلام کرده که ذخاير اين ميدان به آنها تعلق دارد و وزير دارايي اسرائيل اين ذخاير را ملک مردم اسرائيل داسنت.
اين در حالي است که بيروت بر حق خود در مالکيت در اين ميدان گازي که در آبهاي منطقه اي اين کشور امتداد دارد، تاکيد مي کند.

پس از اينکه "نبيه بري"، رئيس مجلس لبنان تاکيد کرد که اين ميدان گازي تا آبهاي منطقه اي لبنان امتداد يافته استو "عوزي لاندئو"، وزير تاسيسات زيربنايي اسرائيل تهديد کرد که براي تصاحب ميدان گاز طبيعي کشف شده، به زور متوسل خواهند شد.

لاندئو افزود: توسل به زور فقط براي حمايت از حکم قانون نيست، بلکه براي حفظ قانون بين المللي دريايي است.
وي مدعي شد که اين مناطق در منطقه آبهاي منطقه اي اسرائيل قرار دارد.

نبيه بري پيش از اين گفته بود که اسرائيل اين حقيقت را ناديده مي گيرد که بر اساس نقشه ، اين ميدان گازي تا آبهاي بين المللي لبنان امتداد يافته است.
وي خواستار استخراج سريع تر نفت و گاز از اين ميدان گازي و نفتي شده و به اسرائيل درباره تجاوز به حقوق لبنان هشدار داد.

در همين راستا شيخ "نعيم قاسم"، معاون دبير کل حزب الله اعلام کرد که لبناني ها به اسرائيل اجازه نخواهند داد ه ذخاير گاز طبيعي آنها را به سرقت ببرند.

لینک
http://www.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=1209883

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این اقا قدرت C802 های حزب الله را احتمالا یادش رفته (شتر درخواب بیند پنبه دانه گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه icon_cheesygrin :lol: :lol: )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.
وقتي انقلاب اسلامي ايران انجام شد "موشه دایان " وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی اعلام کرد که انقلاب اسلامی ایران، زلزله ای است که منطقه خاورمیانه را سخت تکان داد و اسرائیل را با خطری جدی روبرو ساخت.
حالا بايد كمي به خودمون فشار بياريم و فكر كنيم كه چرا؟ چرا آدمي در جايگاه موشه دايان چنين نگراني رو ابراز كرده؟
1- ايران در زمان محمدرضا پهلوي عمده ترين ايستگاه تامين انرژي و نيروي مصرفي اين رژيم بوده و بسياري از نيازهاي اين ها رو به طور رايگان تامين ميكرده!( منظورم از رايگان يعني: بسيار كمتر از ارزش وقت انرژي در جهان!) حالا دوستان نيان بگن ما رو هر بشكه نفت مثلا 2 دلار ميگرفتيم ازشون در حالي كه مثلا قيمت نفت اونروز 10 دلار بوده!
تاييد مطلب:
هفته‌نامه آمريكايي «نيوزويك» در شماره هفته اول دي ماه سال 1354 از قول محمدرضا پهلوي نوشت كه وي تقاضاي سوريه براي قطع جريان نفت ايران به اسرائيل را رد كرده زيرا به هنري كيسينجر وزير خارجه آمريكا قول داده نفت مورد نياز اسرائيل را تأمين كند.9 پيش از اين در ماه مهر همان سال كيسينجر طي نطقي در كميته خارجي سناي آمريكا بدون مشورت با شاه، ايران را در فهرست چند كشوري قرار داد كه اسرائيل مي‌تواند همواره براي تأمين نياز نفتي خود به آن متكي باشد. وي در اين نطق تأكيد كرد كه در جريان تحريم نفتي اسرائيل و غرب توسط كشورهاي عربي، ايران تمامي نفت مورد نياز اسرائيل را تأمين كرد.10
بالاترين ميزان برخورداري صهيونيست‌ها از منابع نفتي ايران به حوادث پس از تحريم نفتي غرب باز مي‌گردد. پس از جنگ 21 روزه سال 1352 اعراب و رژيم صهيونيستي موضوع چهار برابر شدن بهاي نفت و قطع صادرات آن به سوي كشورهاي متحد اسرائيل، حكومت شاه خود را از تحريم غرب به دور نگاه داشت و نهايت كوشش خود را در جهت جبران ضرر و زيان اسرائيل مبذول داشت. حكومت شاه در مقابله‌اي نه چندان پنهان، تلاش كرد تا با افزايش بي‌سابقه توليد نفت به رويارويي با تصميمات اوپك برخيزد. در آن زمان اوپك طي دو اجلاس در مهر 1352 موضوع افزايش جهاني بهاي نفت خام را تصويب كرده بود. علاوه بر اين رژيم شاه با ايجاد يك خط هوايي ميان تهران و تل‌آويو جهت ارائه خدمات فني به هواپيما‌هاي اسرائيلي و سوخت‌رساني به جنگنده‌هاي اسرائيلي، در فرودگاه تهران، خدمت مؤثري به صهيونيست‌ها به عمل آورد؛ خدماتي كه توهيني آشكار به افكار عمومي ملت‌هاي مسلمان بود.
در تابستان 1355 توافق ديگري بالغ بر 2/1 ميليارد دلار صورت گرفت كه براساس مبادلة نفت با اسلحه قرار داشت.
در سال 1344 نيز طبق توافق طرفين، خط لولة ديگري با هزينة 110 ميليون دلار احداث شد كه نفت ايران را از ايلات به اشكلون و از آنجا به اروپا مي‌فرستاد. اين خط لولة 32 اينچي در 1969 (آذر 1348) تكميل شد و در فوريه 1970 (بهمن 1348)، به انتقال 10 ميليون تن نفت ايران پرداخت. بدين ترتيب شاه كه در 13 خرداد 1348 به‌طور علني و رسمي، حق موجوديت اسرائيل را به رسميت شناخته بود، خبر بهبود روابط خود با دولت يهود را با تأمين نفت اسرائيل عملي ساخت.
براساس مندرجات اسناد لانه جاسوسي، يك ماه پس از شناسايي رسمي دولت اسرائيل از سوي ايران يعني در اسفند 1348 ايران تأمين‌كننده سه چهارم نفت مورد نياز اسرائيل يعني 170 هزار بشكه در روز بود.5 طبق همين اسناد در سال 1355 نيز رژيم شاه 75 درصد نفت مورد نياز اسرائيل را تأمين مي‌كرد.6
اين ميزان نفت صادراتي، در مقابل واردات كالاهاي اسرائيلي به تهران شامل مواد آرايشي، دارويي، سيمان و ماشين‌آلات صورت مي‌گرفت.
براساس اسناد سرّي و محرمانه جاسوسي آمريكا، شركت ملي نفت ايران به‌طور منظم از طريق نفت‌كش‌هايي با پرچم «ليبريا» نفت را به بندر «ايلات» منتقل مي‌كرد.[/b]
http://noorportal.net/90/114/118/35032.aspx
[b]خب حالا بعد از انقلاب ايران كه امام رسما اسراييل و آپارتايدهاي آفريقاي جنوبي رو قطع ارتباط كردن،‌شما بگين زلزله اي كه به اسراييل رسيد چند ريشتر بوده؟
بعد از اين هم هزينه تامين سوخت و انرژي براي اين رژيم بسيار بالا رفت بخصوص كه از سهولت ارسال كانالهاي ارتباطي هم محروم شده بود.
حالا بايد اينا اينطوري با چنگ و دندون بيفتن رو اين مخازن جديد!
ولي هرچقدر هم كه دست و پ بزنن وضشون بدتر ميشه! اونا تو سراشيبي سقوطن و اين مسكن ها دردي ازشون دوا نمي كنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقاى embassador با اين ضخيم كردن متن٬ عنايت فرموده و ما را كور نموديد! icon_cheesygrin :lol:

[align=justify]لبنان خيلى دوست داره جلوى اين حركت خصمانه و غصب بى پشتوانه رو بگيره ولى من كه بعيد مى دونم دست به اقدام قابل توجّه اى بزنه. از طرفى حزب الله بيشتر روى زمينه هاى اعتقادى و دفاع از مردم مانور داده و شناخته شده و من(حداقل الآن) اين احتمال رو ضعيف مى دونم كه حزب الله هم حركتى بكنه. بايد ببينيم چى مى شه سرانجام...[/align]
[size=8]نفت و گاز خودمون هم داره با همين شكل از درياى كاسپين سرقت مى شه٬ بسياربيش از توان سكوى نيمه شناور البرز[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حزب الله شاید تو اون موقع 2-3 تا C802 بوده اما الان قدرتش فراتر از اون چیزیه که شما بتونی فکر شوکنی (در مورد حرکت حزب الله ارجاع می شود به خبری که سید حسن نصر الله (نواده ی روح الله icon_cheesygrin ) با صراحت تمام گفته بود در جنگ احتمالی تمامی کشتی هایی که بهسمت اسراییل می زند رو میزنیم چه تجاری چه نظامی با توجه به اینکه سید حسن نصرالله تاکنون هرچی ما ازش شنیدم راست بوده پس باید مطمئن بود که این نیرو دیگه واقعا اماده این کاره و از اسراییل هم ترسی نداره و به راحتی می تونه اونا رو بزنه (البته امکان ساکت نموند اسراییل هست ولی حرفی برای گفتن در مجامع بین المللی ندارند چون بالاخره اونا متجاوز بودن )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.