امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

این حرف ها از کجا میارن که نتونسته موشکهای فلسطینی رو بزنه یه سر برید یوتیوب میبینید فیلمهای اصابت این راکتها توسط سیستم گنبد اهنین رو ببینید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوبه بابا قسام که آنچنان خرجی نداره تو تاپیکی هم در این مورد بود و خیلی وقت پیش زده شده بود هم ساختش ساده بود.بالای 100 تا روی جهت به درد بوخور نه به طرف شهرک ها به طرف مناطق نظامیشون شلیک کنند کافیه یه دونه اش به یه جای به درد بوخور اصابت کنه اونوقت خر بیارن باقالی ببرن.انشالله خدا تو این جنگ نابرابر کمکشون کنه و با معجزاتش تمام تکنولوژیشون رو خورد و خاک شیر کنه و به یاد بنده و شما و فلسطین و اسرائیل و شیطان بزرگ آمریکا بیاره که یکی هست که قدرتش لایزال و توانش بی اندازه هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1- قسام همین که شلیک بشه در حکم اصابت به هدفه زیرا اهداف اون ارزش نظامی ندارند و کارش ایجاد جو ترس و نا امنی است بین صهیونیست ها که خوشبختانه خاصیت دنیاپرستان اینه که از یک موش هم می ترسند چه برسه به راکت.

2 - چون قسام حرکت راکتی داره و سیستم گنبد آهنین علی القاعده از روش محاسبه پرتابه بالستیک برای هدف گیری استفاده می کنه (اگر اشتباه می کنم اساتید اصلاح کنند چون در این باره تحقیق نکردم) بنابراین خطاهای ساخت و نا همگنی ذاتی سوخت به علت قیمت ارزان، باعث حرکت راکت با شتاب متغییر تصادفی میشه که رهگیریش رو با محاسبه پرتابه بالستیک، عملا غیر ممکن می کنه. رهگیری راداری هم فکر کنم خیلی گرون تموم بشه.

راستی، سرعت نهایی قسام چقدره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]30 هزار دلار خرج موشک می کنند که راکت هزار دلاری روبزنند [/quote]

درسته ولي اي كاش جون ما هم 30 هزار دلار ارزش داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]30 هزار دلار خرج موشک می کنند که راکت هزار دلاری روبزنند[/quote]

درست است اما این سیستم اگر روی موشک های حماس و حزب الله جواب داد یعنی برای موشک های ایران هم جواب می دهد
پس تستی برای حمله ماست و هدف موشک های ماست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]1- قسام همین که شلیک بشه در حکم اصابت به هدفه [b]زیرا اهداف اون ارزش نظامی ندارند و کارش ایجاد جو ترس و نا امنی است[/b] بین صهیونیست ها که خوشبختانه خاصیت دنیاپرستان اینه که از یک موش هم می ترسند چه برسه به راکت.
[/quote]
سلام
موضوع دقیقا همینه ...! خود راکت قسام و اهدافی که هدف اون قرار میگیرند ارزش نظامی ندارند ... منتهی بار روانی یک حمله راکتی برای شهرک نشین ها بالاست ...
[b]حالا اگر از ده تا راکت دو تا هم به هدف اثابت بکنه ... قضیه مختومه است [/b]
[quote]
2 - چون قسام حرکت راکتی داره و سیستم گنبد آهنین علی القاعده از روش محاسبه پرتابه بالستیک برای هدف گیری استفاده می کنه (اگر اشتباه می کنم اساتید اصلاح کنند چون در این باره تحقیق نکردم) بنابراین خطاهای ساخت و نا همگنی ذاتی سوخت به علت قیمت ارزان، باعث حرکت راکت با شتاب متغییر تصادفی میشه که رهگیریش رو با محاسبه پرتابه بالستیک، عملا غیر ممکن می کنه. رهگیری راداری هم فکر کنم خیلی گرون تموم بشه.

[/quote]
نه اینجوری هم نیست ... راکت هایی مثل این دقیقا رفتار یک پرتابه بالستیک را دارند . خطاهای ذاتی یک راکت انقدر مهم نیست که روی مسیر پرتابه تاثیر خاصی بگذاره ( باعث خطای نشانه روی ( افزایش cep) برای ناظر زمینی ( گانر ) میشه اما برای سیستمی که با رادار و بعد از لانچ داره لحظه به لحظه ترکینگ میکنه نه )
اصولا راکت های قسام لقمه اسان و راحت این سیستم هستند ....

[quote]راستی، سرعت نهایی قسام چقدره[/quote]
زیر صوت/ نهایتا تا سرعت صوت هم برسند
=============
[quote]اما این سیستم اگر روی موشک های حماس و حزب الله جواب داد یعنی برای موشک های ایران هم جواب می دهد
پس تستی برای حمله ماست و هدف موشک های ماست
[/quote]
این که علیه راکت های مدل حماس جواب داده به این معنی نیست که برابر حزب الله هم این سیستم پاسخگو هست ... به دلایل عمده یکی اینکه برای پوشش دادن قسمت عمده سرزمین های اشغالی نیاز به اتش بار های زیاد دارند که عملا از لحاظ هزینه کمر شکن هست / دوم اینکه جنوب لبنان بر عکس نواز غزه یک منطقه گسترده است و از هر نقطه ای امکان شلیک هست / 3- راکت ها و ایضا موشک های حزب الله بر عکس حماس واقعا راکت های جنگی هستند ! و از نظر سرعت ارتفاع اوج و برد اساسا با راکت های دست ساز حماس قابل مقایسه نیستند... باید دید این سیستم برابر توپخانه موشکی مثل نازعات عملا حرفی برای گفتن داره / 4- حزب الله در جنگ 33 روزه بالای 100 راکت در روز هم شلیک کرده ... حجم بالای شلیک عملا هر سیستم پدافندی را فلج میکنه

با این اوصاف نقش این سیستم نهایتا به حفاظت از نقاط خاص محدود خواهد شد ...

البته لازم به ذکر هست این سیستم برای مقابله با راکت های رنج کوتاه ساخته شده نه موشک های بالستیک

===============
به نظر من حماس باید به سمت ساخت موشک هایی با سوخت نیترو سلولز و با دقت بیشتر حرکت بکنه ... شلیک در تعداد بالا به یک نقطه خاص و استفاده از تاکتیک هایی مشابه این امکان عبور از گنبد اهنین را به حماس میده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]30 هزار دلار خرج موشک می کنند که راکت هزار دلاری روبزنند [/quote]

درسته ولي اي كاش جون ما هم 30 هزار دلار ارزش داشت.[/quote]
رايش مارشال عزيز:
اولا با نرخ جديد ديه و بر اساس دلار آزاد جون شما حدود 70 هزار دلار ارزش داره :lol:
ثانيا ترس ذاتي كفار از مرگ كه منجر به چنين سرمايه گذاري هايي شده به خاطر عدم اعتقاد به معاد و مساوي فنا دونستن مرگه كه نه تنها نقطه قوت و مايه افتخار محسوب نميشه بلكه بزرگترين نقطه ضعف و روشن ترين نشانه بطلان راه و مرام اونهاست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اولا با نرخ جديد ديه و بر اساس دلار آزاد جون شما حدود 70 هزار دلار ارزش داره [/quote]

برادر من استفاده از سرباز وظيفه‌ي آموزش نديده تو مناطق مرزي رو چطور توجيه ميكنيد؟

اين كه ديه‌ي من چقدره مهم نيست. مهم اينه كه در عمل آدم حساب ميشم يا نه؟

ساختن سيستم دفاعي گروني مثل گنبد آهنين كجا و به كشتن دادن آشخورها تو مرز كجا؟

در ضمن بهتره نگاهتون رو به شهادت طلبي عوض كنيد چون چيزي كه شما ميفرماييد(و الان

سياست نيروهاي مسلح ايرانه) بيشتر شبيه به خودكشي و رفع تكليفه. يعني مثلا اگر نميتونيم

به تعداد سربازانمون تجهيزات محافظتي بسازيم پس بهشون روحيه‌ي شهادت طلبي ميديم و

خب علاوه بر اينكه نشون داديم از مرگ نميترسيم و نيازي به تجهيزات مادي نداريم باعث خير

شديم و چندين نفر از جوانان مملكت رو به بهشت راهنمايي كرديم! از مرگ نترسيدن به خودي

خود نتيجه‌ي ايمانه ولي حفظ جان در مواقعي كه نيازي به شهادت طلبي(منظور موقع جنگ و

امثال اون هست) احساس نميشه واجبه. بهتره به خاطر بياريد كه حضرت علي(ع) هم در جنگ

زره به تن ميكردند و شمشيرشون از بهترينهاي زمان بوده. حالا اگر خيلي روي نترسيدن از مرگ

پافشاري ميكنيد ميتونيد با كمان و شمشير به جنگ F-35 بريد و انتظار پيروزي هم داشته باشيد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
زمان واقعه عاشورا، خیلیها از سر دلسوزی به امام حسین (ع) نصیحت میکردند که...آقا نرو، میزنن، کلی هستن ، کلی تجهیزات فراهم کردند و.....ولی ایشون با جهادشون به همه اثبات کردند که خون بر شمشیر پیروز است..البته این نگاه تو معنای پیروزی برای خیلیها تفاوت داره..خیلیها پیروزی رو نقشه میبینند وخیلیها هم پیروزی در مسائل متعالی میبینند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اولا با نرخ جديد ديه و بر اساس دلار آزاد جون شما حدود 70 هزار دلار ارزش داره [/quote]

برادر من استفاده از سرباز وظيفه‌ي آموزش نديده تو مناطق مرزي رو چطور توجيه ميكنيد؟

اين كه ديه‌ي من چقدره مهم نيست. مهم اينه كه در عمل آدم حساب ميشم يا نه؟

ساختن سيستم دفاعي گروني مثل گنبد آهنين كجا و به كشتن دادن آشخورها تو مرز كجا؟

در ضمن بهتره نگاهتون رو به شهادت طلبي عوض كنيد چون چيزي كه شما ميفرماييد(و الان

سياست نيروهاي مسلح ايرانه) بيشتر شبيه به خودكشي و رفع تكليفه. يعني مثلا اگر نميتونيم

به تعداد سربازانمون تجهيزات محافظتي بسازيم پس بهشون روحيه‌ي شهادت طلبي ميديم و

خب علاوه بر اينكه نشون داديم از مرگ نميترسيم و نيازي به تجهيزات مادي نداريم باعث خير

شديم و چندين نفر از جوانان مملكت رو به بهشت راهنمايي كرديم! از مرگ نترسيدن به خودي

خود نتيجه‌ي ايمانه ولي حفظ جان در مواقعي كه نيازي به شهادت طلبي(منظور موقع جنگ و

امثال اون هست) احساس نميشه واجبه. بهتره به خاطر بياريد كه حضرت علي(ع) هم در جنگ

زره به تن ميكردند و شمشيرشون از بهترينهاي زمان بوده. حالا اگر خيلي روي نترسيدن از مرگ

پافشاري ميكنيد ميتونيد با كمان و شمشير به جنگ F-35 بريد و انتظار پيروزي هم داشته باشيد.[/quote]

يكي از دوستان من در تيپ انصارالمهدي زنجان كه مدتي مامور به مرزهاي كردستان بودن تعريف مي كرد يه شب كه پاسبخش بودم از اطلاعات تيپ خبر دادن امشب احتمال حمله پژاك هست سريعا براي سركشي به پست ها حركت كردم كه تو يه مورد ديدم سربازي سر پست خوابيده بيدارش كردم و هشدار دادم امشب احتمال حمله ميره حواست رو جمع كن تا سرت رو به باد ندي گفت خيالت راحت بيدار بيدارم تازه برگشته بودم دفتر و يه استكان چايي ريخته بودم كه خبر رسيد شبيخون شروع شده بلافاصله به سمت محل حركت كرديم و با نهايت تاسف ديدم سر همون سرباز رو كه بعد از رفتن من بازم خوابيده بود بريدن و اسلحه اش رو بردن پس اين تلفاتي كه بين سربازاي مناطق نا امن مرزي مي بينيم اكثرا به خاطر بي احتياطي خودشون و عدم توجه به دستورات مافوقه نه ضعف آموزش و تجهيزات.
درباره وسيله مقابله با اف-35 هم بايد خدمتتون عرض كنم كه طبق فرمايش حضرت آقا سياست ما تجهيز نيروهاي مسلح به تسليحات مدرن در اندازه مقدورات كشور و با حفظ سيادت و عزت كشور و نظام در برابر قدرت هاي بازار جهاني سلاحه كه اگر غير از اين هم باشه نقض غرض شده و سلاحي كه به قيمت تسليم در برابر دشمن به دست بياد مثل اف-16 هاي ارتش بي غيرت و بي شرف مصر جز ترسوندن مردم بي دفاع خودي به هيچ درد ديگه اي نمي خوره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
يكي از دوستان من در تيپ انصارالمهدي زنجان كه مدتي مامور به مرزهاي كردستان بودن تعريف مي كرد يه شب... [/quote]
[quote] ...پس اين تلفاتي كه بين سربازاي مناطق نا امن مرزي مي بينيم اكثرا به خاطر بي احتياطي خودشون و عدم توجه به دستورات مافوقه نه ضعف آموزش و تجهيزات. [/quote]
واقعا فلسفه و تفکر با این روش استنتاج منفجر شد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]زمان واقعه عاشورا، خیلیها از سر دلسوزی به امام حسین (ع) نصیحت میکردند که...آقا نرو، میزنن، کلی هستن ، کلی تجهیزات فراهم کردند و.....ولی ایشون با جهادشون به همه اثبات کردند که خون بر شمشیر پیروز است..البته این نگاه تو معنای پیروزی برای خیلیها تفاوت داره..خیلیها پیروزی رو نقشه میبینند وخیلیها هم پیروزی در مسائل متعالی میبینند[/quote]
در زمان امام حسن هم خیلی ها از سر دلسوزی به امام حسن میگفتن، دشمن چیزی نیست، بیا بریم بجنگیم، درسته که نیرو نداریم، اما اسلام پیروز است! و .... اما امام حسن راه دیگری رو انتخاب کردند. به عبارت دیگه راه درست و معقول و منطقی رو انتخاب کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در زمان امام حسن هم خیلی ها از سر دلسوزی به امام حسن میگفتن، دشمن چیزی نیست، بیا بریم بجنگیم، درسته که نیرو نداریم، اما اسلام پیروز است! و .... اما امام حسن راه دیگری رو انتخاب کردند. به عبارت دیگه راه درست و معقول و منطقی رو انتخاب کردند.[/quote]

اولا....امام حسن (ع)
ثانیا....یاران ترسو و بزدل امام حسن (ع) وقت بزنگاه پشت ایشون خالی کردن و ایشون تنها گذاشتن!!!! والا ایشون قصد جهاد با همون عده اندک داشتن
ثالثا...اگه بخواهیم با روشهای منطقی ومعقول به زعم شما بجنگیم، پس همین حالا بریم خودمون تسلیم کنیم، چون عقل میگه تا 100 سال دیگه هم به پای تکلونوژی ایالات متحده نمیرسیم ودیگه اینکه
عملیات های دفاع مقدس ما هم همش به دلیل غیر معقول بودن شانسی شانسی به نتیجه رسید
رابعا....عجب کار غیر مطقی امام حسین (ع) انجام دادند وخودشون و یارانشون به کشتن واهل بیتشون به اسارت بردن!!درست دیگه؟؟؟؟
خامسا...اصلا بحث جواب دادن وجدل با شما ندارم ، فقط حرفهای شمارو نسبت به وقایع تاریخی اتفاق افتاده سنجیدم

موفق وپیروز باشین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]پس اين تلفاتي كه بين سربازاي مناطق نا امن مرزي مي بينيم اكثرا به خاطر بي احتياطي خودشون و عدم توجه به دستورات مافوقه نه ضعف آموزش و تجهيزات[/quote]

ميشه بفرماييد چرا بايد اون بنده خداي غير نظامي بره لب مرز خدمت كنه؟ اصلا خدمت به كي؟ اصلا چرا بايد غير نظامي رو به اجبار به خدمت گرفت و از اون بدتر به مرز فرستاد؟

اينجا ارزش جون سرباز مشخص ميشه. يادتون باشه همين جهودهاي از خدا بيخبر يه نفر سربازشون رو با چند صد فلسطيني عوض كردن. حالا شما ميگي اون بنده خدا (كه بايد تو رختخوابش باشه) چرا ميخوابه كه بيان سرشو ببرن؟ من ميگم چرا اصلا

خدمت سربازي وجود داره؟ و حالا كه وجود داره چرا اين شكليه؟

در مورد تجهيزات فوق مدرن(!) سرباز وظيفه‌هاي ما هم فقط كافيه خودتون نگاهي بهشون بندازيد. لباسهاي دست چندم، كلاهخود آهني براي استفاده و كولار براي نمايش تو TV، جيب خشاب، پوتين پاره و سلاحي كه تو تمام مدت خدمت 100 تا تير هم

باهاش ننداخته و الان هم بلد نيست چطوري بازش كنه(اگه ژ-3 باشه). من كه ياد ميليشياهاي آفريقايي افتادم با اين تفاوت كه اونها در استفاده از سلاح و روحيه‌ي جنگي خيلي بالاتر از آشخورها قرار دارن.

به اين نكته توجه داشته باشيد كه اينها تمسخر نيست و توهين به نيروهاي مسلح حساب نميشه. كسي هم كه باور نداره ميتونه بره خودش ببينه. اينها اعتراض به سيستم پوسيده‌ي خدمت وظيفه هست نه توهين.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ميشه بفرماييد چرا بايد اون بنده خداي غير نظامي بره لب مرز خدمت كنه؟ اصلا خدمت به كي؟ اصلا چرا بايد غير نظامي رو به اجبار به خدمت گرفت و از اون بدتر به مرز فرستاد؟[/quote]

وضعیت خدمت تو کشور ما بسیار بد شده واز زمان رضاخان تابحال هیچ تغییری در مکانیزم سربازگیری از کشور ایجاد نشده، مسائل مالی وبودجه کم یگانهای نظامی ما باعث شده نشه از مکانیزم سرباز حرفه ای استفاده

کرد و راه همون سیستم قدیمی ادامه بدیم!

این مشکلات مالی گردن همه نقاط سیستم نظامی مارو گرفته و ول کن قضیه هم نیست، باید دید مسولان از روش کشورهای بابنیه ضعیف مالی و البته دارای دشمن خفن مثل ما( که فکرنکنم همچین کشوری پیدا

بشه) چطور میتونن استفاده کنن. ولی اون چیزی که معلومه اینه که هیچ کس از این وضعیت راضی نیست...یاد دوران 5 ماهه خدمت بخیر، با مهندسی مکانیک برگ درختان از زمین جمع میکردیم و از گروهبانهای عقده ای

تحقیر میشدیم....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.