worior

پدافند کوتاه برد بر روی ناو جماران ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اقا یه چیز یادم رفت.در برنامه ثریا به مناسبت روز دانشجو تصاویری از دانشگاه نیرو دریایی نشان داد .در گفتگو با یکی از دانشجوها پس سزمینه پصور یه کاکت از زیر دریایی نهنگ بود.کسی تصویرشو نداره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا بخواد در یک مطلب مفصل این شلختگی ها، عدم وجود دیسیپلین و اسراف های بی حد و حصر روبا اوردن مثلهایی از ارتشهای منظم مثل اسرائیل باز خواهیم کرد.

درضمن خودتون رو گول نزنید ما سال 65 اولین موشک ضد زره هدایت پذیر ساخت داخلمون عملیاتی شد، سال 62 اولین سلاح هوا پیتاب ساخت داخلمون عملیاتی شد، ما نصف عمر دولت اسرائیل سابقه تسلیحات سازی داریم یک صدم دیسیپلین اونها رو نداریم،
حرف من اگر نقد باشه هرچقدر هم محکم، حرف شما توهینه،
انگار میگید که ما عقب مونده ذهنی هستیم که 20 سال پیشینه باز و پر از امکانات و پول برامون کافی نبوده.
  • Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار خوشحال میشم اگه این مقاله رو ببینم
جالبه در مورد یکی از منظم ترین ارتشهای دنیا داریم میگیم شلخته(سپاه رو من خبری ندارم) دست برقشا من با اینهمه نظم خشک مخالفم

مثه اینکه یادمون رفته همون موشک ضد زره از بقایای بجا مونده از تاسیسات رژیم قبل بود
و اسراییل:
تو مایی رو که حتی پودر رختشوییمونو هم تحریم کردنو بهمون دارو هم نمیدن با اسراییلی مقایسه میکنی که غرب و امریکا مثه خدمتکار بهش سرویس میدن؟
جالبه دوست خوبم اگه نوشته های منو بخونی متوجه تقکرمن میشی
من کی گفتم خدای ناکرده عقب مونده ذهنی هستیم؟
کی و کجای نوشته های من این معنی یا معنی اومده؟
دوست خوبم شوخیت گرفته؟ 20سال پیشینه باز؟
اونوقت ندیدی 40-50 سال پیشینه های بدون تحریمش هنوز به گردما هم نرسیدن؟ ما بد پیشرفت نرکدیم بله منم قبول دارم 20 -30 40 یا 50 سال هم که حساب کنب تا ساختاری و به تکنولوژی طراحیی نرسیم هنوز اول راهییم اما حرکت کردیم و همین حرکت کردنمون مهمه
یادمون نره ما از کشوری که برای دادن سیم خاردار تحریمش کردن به یه صادر کننده موشکی تبدیل شدیم
اما آیا این کافیه؟ آیا نیازهامونو برطرف کرده آیا پاسخگوی تهدیداتمون هست؟
گفته بودی پر از پول؟
اینم شوخیه دیگه؟
تا حالا با خودت فکر نکردی چرا نیروی دریایی این سه چهار ساله داره رشد مقبول و بسیار خوبی رو تجربه میکنه و تا قبل اون دچار یه رکود عچیب بود؟ تا حدی که اون موقع بالای 60 درصد یگاناش غیر عملیاتی بودن اما حالا تقریبا همه (نزدیک 100%) عملیاتین؟ چرا یگانهایی بودن با جنگ افزارهای جنگ جهانی دوم که ارتقا داده نشده بودن؟چرا یگانهایی بودن که 6-7 سال و یا حتی بیشتر در حالت تعمییر بیرون بسر میبردن؟
میدونی نیروی دریایی سرعت تعمییر و نگهداریشش چقد افزایش یافته؟ سرعت ارتقا و بروز رسانی و بهینه سازیش؟ سرعت ساخت و تولیدش؟ رنج عملیاتی و چششیش؟تعداد ونوع ماموریتهای محوله اش؟برد یگانهای هوایی، سطحی وزیر سطحیش؟توانآفند و پدافند موشکی و جنگ الکترونیکیش؟توان آمورشی و فرماندهییش؟
میدونی چرا؟
همین پول که تو میگی!!!
میدونی از کجا اومد؟
" عدو شد سبب خیر " !!!!
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که شخصا متقاعد شدم اون لانچر مشکوک، لانچر اهداف کاذب هست.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1354902516' post='286982']
[quote]
[size=4][color=#0000FF][b]اگر سر به سر تن به کشتن دهیم ................. از آن به که کشور به دشمن دهیم[/b][/color][/size]
[/quote]

سلام

یه نکته ی ظریفی هست .... تا اونجایی که یادم هست ، این شعر ، سخن یکی از سر داران افراسیاب ( توران ) است ........

....
[/quote]

دوست خوبم درود بر تو
من معنایی جز میهن پرستی از این شعر نگرفتم و اونو هم از اینجا گرفتم و بعنوان امضام گذاشتم :
[b] [size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)][color=#000099][color=#CC0000]فردوسی[/color] [/color][/background][/font][/size][/b]

[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از آن به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود[/background][/font][/size][/color][/center]

[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]ندانی که ایران نشست منست[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]جهان سر به سر زیر دست ِ منست[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]هنر نزد ایرانیان است و بـــس[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]ندادند شـیر ژیان را بکــس[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]همه یکدلانند یـزدان شناس[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]بـه نیکـی ندارنـد از بـد هـراس[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]چنین گفت موبد که مرد بنام[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]بـه از زنـده دشمـن بر او شاد کام[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]اگر کُشــت خواهــد تو را روزگــار[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]چــه نیکــو تر از مـرگ در کـــار زار[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]همـه روی یکسر بجـنگ آوریــم [/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]جــهان بر بـد اندیـش تنـگ آوریم[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]چـو ایـران نباشد تن من مـبـاد[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]بدین بوم و بر زنده یک تن مباد[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]اگر سر به سر تن به کشتن دهیم[/background][/font]
[font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]از آن به که کشور به دشمن دهیم[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]دریغ است ایـران که ویـران شــود[/background][/font][/size][/color][/center]
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]کنام پلنگان و شیران شــود[/background][/font][/size][/color][/center]

امیدوارم این شعر آویزه گوش همه ما ایرانیها باشه
دوست خوبم اینکه اینشعر در شاهنامه کجاش دقیقا اومده اطلاع خاصی ندارم و الان هم به شاهنامه دسترسی ندارم اما برهان شمارو هم رد نمیکنم ولی بازم میگم :

من جان و سر وتن و همه وجودم فدای ایران
[center][color=#000000][size=4][font=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][background=rgb(255, 255, 255)]چو ایران نباشد تن من مباد
بدین بوم و بر زنده یک تن مباد
اگر سر به سر تن به کشتن دهیم
از آن به که کشور به دشمن دهیم
دریغ است ایران که ویران شود
کنام پلنگان و شیران شود[/background][/font][/size][/color][/center] ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه نکته دیگه ، لانچر جماران 3 در 6 هست ولی لانچر سبلان 73 که تصویرش رو نجف عزیز قرار دادند 4 در 6 ... این یک تفاوت تاکتیکیه یا شلختگی که آقا مرتضی عنوان کردند ؟ یا شاید من درست ندیدم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یا شاید من درست ندیدم ![/quote]

همینطور است که میفرمایید!

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/IRIB-TV1-11292012-0018.jpg[/IMG]
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر از نظر ابعادی با موشک میثاق بخواند احتمالا پدافند میثاق با رادار مستقل است و روی عرشه است
و اگر ابعاد نخواند حتما راکت انداز است که برای پشتیبانی از توپ در درگیری مستقیم یا درگیری با دزدان دریایی بکار می رود

بعد دوستان گفتند چرا روی پرتاب گر عمودی کار و نصب نمی کنیم
فکر کنم با توجه به ابعاد این عکس کاملا بیانگر است چرا
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fb/Soviet_Udaloy_class_destroyer_Admiral_Vinogradov_%281990%29.JPEG/800px-Soviet_Udaloy_class_destroyer_Admiral_Vinogradov_%281990%29.JPEG ویرایش شده در توسط arminheidari

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1354914496' post='287029']
[quote]یا شاید من درست ندیدم ![/quote]

همینطور است که میفرمایید!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/IRIB-TV1-11292012-0018.jpg[/img]
[/quote]

ببخشید داخل چندتا از این محفضه ها پره یا من بد دیدم؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1354914308' post='287028']
یه نکته دیگه ، لانچر جماران 3 در 6 هست ولی لانچر سبلان 73 که تصویرش رو نجف عزیز قرار دادند 4 در 6 ... این یک تفاوت تاکتیکیه یا شلختگی که آقا مرتضی عنوان کردند ؟ یا شاید من درست ندیدم !
[/quote]
دوست خوبم درود بر تو
نه شما درست دیدین
منتها نمیدونم برخی دوستان عامدانه با نادانسته حرفایی میزنن که با دانش و نوشته های پیشیتشون نمیخونه
ببینید
همه شما از من بهتر میدونید که هدف از ساخت و تجهیز یک ناو خوشگلی و نمایشش نیست بلکه ماموریتیه که بهش محول میشه
بهینه سازیها و بروز رسانیها هم درست بر مبنای نیاز یگان تعریف میشن
نخست اینکه این سامانه بتارگی نصب سده و هنوز تا یافتن جایگاه واقعیش به نظرمن راه زیادی داره(البته به نظر من)
مگه تسلیحات این دوتاو باهم برابرن؟ سامانه رانشس؟ موتورهای اصلی و اضطراری؟
سامانه های....
حتی بدنه کاملا یکسانی هم ندارن
بعنوان نمونه
اگر فرض را بر این بگذاریم که اینها براستی سامانه های پدافندی هستند خود شما بگین جماران که دسته کم چند موشک میانبرد پدافند هوایی داره به تعداد بیشتری نیاز داره یا سبلانی که هیچ موشک پدافندی نداره/
از اینا گذشته ماها همه میدونیم که راهبرد نظامی ما( درست یا غلط) بر مبنای جنک نامتقارنه
در این چنگ دشمن نباید بتونه توانایی یگانهای شمارو حدس بزنه ، هرچه شما بتونین بیشتر سردرگمش کنین جلوترین
ببینین
ما قرار نیست به یک نبرد دریایی کلاسیک با آمریکا و توله های اطرافش بریم اگر همچین حماقتی بکنیم اونوقت آینده گان ما(اگر ایرانی باقی بمونه) باید بیان مثه ماها برای اون فاجعه تاپیک بزنن و مثه منو شما که غصه و حسرت عملیات آخوندک رو میخورم برای فاجعه ما زار بزنن
در دریا بهترین شرایط زمانیه که دشمن نتونه توانایی ها و ظعف های تو رو تشخیص بده
درسته یکسان و استاندارد نبودن یگانهامون میتونه هزینه های تعمیر و نگهداری و آموزش رو تا حدودی بالا ببره اما یادتون تره دشمنو هم سردرگم میکنه درست مثه تنوع گونه های پرنده ها در نیروی هوایی و یا تعدد انواع سامانه های پدافندی در پدافند هواییمون
دوستان قبول کنید و قبول کنیم که فرماندهانمون داتش ، تخصص، اطلاعات و اشرافشون به داشته ها و نیازها و باید و نباید و تاکتیکها و راهکارها بسیار بسیار بیشار از من و شماست
اونا میدونن قرار نیست کسی از قیافه تجهیزاتمون خوشش بیاد
قراره در برابر بزرگترین قدرت نظامی جهان بجنگن
غیر اینه؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک احتمال دیگه:

شاید همون راکت اندازه ولی راکتها هدایت لیزری در مرحله آخر دارند، یک چیزی مثل بصیر و وظیفه قفل لیزری رو یک پهباد روی هدف یا هدفها، مثلا یک سری قایق و ... انجام میده و آتشبار روی اون آتش پرحجمی رو در زمانی کوتاه اجرا می کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
محراب موشک پدافند میانبرد است و میثاق ها نزدیک برد پس احتمال میثاق است
اما بحث راکت های لیزری بصیر کمی می تواند داستان را عوض کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين:
http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/wm18a.jpg
icon_arrowd icon_arrowd icon_arrowd
http://www.larsentoubro.com/lntcorporate/LnT_Offerings/Product_Template1.aspx?res=P_HED_COFF_SBU_PROD&pid=1858&sbu=75

http://articles.economictimes.indiatimes.com/2010-12-01/news/27605965_1_rocket-coastal-security-weapon
/////////////////////////////////////////////////
مقابله با قايقهاي دزدان دريايي سومالي
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر اشتبپاه نکنم تایپ 52

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/052c_chinese_navy2C052c_china2C052c_destory.jpg [/img]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/Singapore_Navy_guided-missile_frigate_RSS_Steadfast.jpg][IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10110/thumb_Singapore_Navy_guided-missile_frigate_RSS_Steadfast.jpg[/IMG][/url]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.