elo

خاطرات من و دزدان دریایی!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

عرض سلام و تشکّر و ارادت فراوان! از ابتدای احداث(!) این تاپیک ، دنبالش کردم و بسی فیض و استفاده بردم! دست شما واقعاً درد نکنه! همیشه دید و نظر کسی که از نزدیک دستی بر آتش داره حاوی نقاط و مباحث ویژه ای هست که برای ماها که صرفاً روی کاغذ مباحث رو میخونیم و دنبال می کنیم بسیار ارزشمند و دست اوله!

یک چندتایی سؤال دارم از خدمتتون که به تدریج خواستم ازتون بپرسم! اوّل این که برخورد هندی ها و پاکستانی ها با هم چطوره؟ برام سؤاله اونقدری که کشوارشون برای هم شاخ و شونه می کشن، بین مردمشون هم خصومت هست؟
سؤال دیگه این که مثل کابین خلبان تمامی هواپیماهای تجاری و باربری ، اتاق های کنترل و ناوبری اصلی کشتی(پل فرماندهی و سایر اتاق های کلیدی) ضد گلوله و ایزوله نیستند؟

[font=comic sans ms,cursive][color=#A52A2A]یک درخواست/تذکر هم از کاربر IRIAF و سایر دوستان دارم![/color][/font] خواهشاً موقع پاسخ دادن، پست مستقل بزنید و تنها در صورت نیاز، [color=#008080][u][b]فقط همون بخشی از متن پست نفر قبلی که مورد سؤال/بحثتون هست رو نقل قول کنید.[/b][/u][/color] اینجوری حجم صفحات زیاد میشه و تاپیک از سر و شکل میافته.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ... بندازش تو دریا ...... آرزو ی محال من اینه که چنین افرادی رو به همراه غربگراها بندازم تو دریا ....
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وقتی خاطرات شما رو میخونم زمان و مکان از یادم میره اما قسمت حال و روز تکاوران دریایی ارتشی عزیز و دستمزد پرسنل ایرانی و خارجی و چپ و راست مراجعه به درایدک دبی دلمو به درد میاره.

خدا وکیلی تو ارتش و کشتیرانی هیچ آدم دلسوزی گیر نمیاد به این وضع رقت بار خاتمه بده آخه تا کی باید درد بکشیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز دل برادر سالهاست کسایی که در شرکت نقت مدیر هستند نمی خواهند مردم عزیز ایران بدوند چه خبر هست و از کارگرها و مهندسان خارجی استفاده میکنند
این سیاست بخاطر جیب مبارکشون هست بگذارید یک خاطره براتون تعریف کنم
من یک زمانی در یک شرکت کار میکردیم که من مهندس R&D شرکت بودم من و چند نفر از مهندسا طی یک پروژه اقدام به طراحی و ساخت یک دستگاه الکتونیکی کردیم که مشابه خارجی داشت و حتی ما یک مشابه آلملنی اون تهیه کردیم ودستگاه خودمون را باهاش مقایسه کردیم دستگاه ساخت ما خیلی سر تر از نمونه آلمانی بود(حداقل 50 درصد امکانتاش بهتر و پیشرفته تر بود)
یادمه تو یک نمایشگاه بین الملی شرکت کرده بودیم شرکت نفت هم اونجا غرفه داشت من گفتم برم به اونا پیشنهاد بدم که از تجهیزات ما دیدن کنند و از این دستگاه ما یک نمونه بهشون بدیم.
یادمه مسئول غرفه شرکت نفت با یک تکبر خاصی گفت برو عمو ما از شرکت های داخلی خرید نمی کنیم و قرار دستگاه مربوطه رو از کانادا بخریم؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
من نمی دونم انقلاب ما آمدن چنین مدیرانی به سر کار بود که کشاورزی و صنعت را از بین ببرند و معادن کشور را به غارت ببرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انقلاب رو اونهایی کردند که جونشون رو براش گذاشتند ....

شاید رستم و این تحریمها کمکی کنند تا نخاله ها از بین بروند ....
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]سال 89 هیچ برخوردی با دزدان دریایی نداشتم ، حوزه ماموریتی کشتی ما خلیج فارس بود وبین جزیره خارگ و بندرعباس دریانوردی میکردیم و از خلیج فارس خارج نشدیم تا اواسط شهریور که میشد اواخر ماه هفتم ماموریت من که بنا شدبرای آماده کردن کشتی جهت تعمیرات دوره ای 5 ساله و به حوض خشک بردن کشتی ، برای شستشوی تانکها ([/size][/font][size=3]tank washing[/size][font="Arial","sans-serif"][size=3]) [/size][/font][size=3] [/size][font="Arial","sans-serif"][size=3]به اقیانوس هند و دریاهای باز بریم [/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]چند روزآنجا بودیم و اتفاق خاصی نیفتاد و کارهای مربوطه را انجام دادیم و برای بیرون کشیدن کشتی از آب در ساعت و روز مقرر به حوضچه خشک دبی رفتیم.......[/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]رفتیم و...................[/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]بدترین و زجر آورترین ساعات و لحظه های زندگی من آنجا رقم خورد و شکل گرفت ف ساعاتی که هزاران بار از مرگ زجرآورتر بودند و از درد کشنده تر![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]شهریور گرم و جهنمی دبی بود، 25 شهریور، که جنگ و هیاهوی آن برای من شروع شد و من خودم را درگرماگرم صحنه های کارزاری دیدم که خیلی ها فکر میکردند سال 67 تمام شده و خود من هم فکر میکردم برای من از همان 67 شروع شده و هنوز درگیرآنم ، اما تازه 25 شهریور 89 بود که میدان رزم و کارزار برای من آغاز شد، تازه آن روز بود که فهمیدم تا امروز نظاره گری بیش نبوده ام که از دور به صحنه های جنگ چون تابلویی سرخ و آتشین مینگریسته ام![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]و من به ناگاه ....[/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3] گلوله باران شدم ، ترکش خوردم ، شیمیایی شدم ، کشته شدم ، مردم ، سوختم ، پودر شدم و صفیر هزاران و هزاران گلوله و ترکش و فریادو درد را با گوشهای بسته ام شنیدم ، من بوی باروت و و دود و خاک را با طعم خون و تیر و ترکش و بمب شیمیایی چشیدم ، من مزه شهامت و شجاعت و ترس و وحشت را با هم حس کردم و فهمیدم![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3] و من از ترس و شهامت و وحشت و شجاعت با یک دنیا دلتنگی و بغض و خشم و کینه به خودم لرزیدم![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]من درگیر و دار فریادها و ناله ها و غریوها وغرشها درگیر ماندم و هنوز هم در آن شلوغیها، چون غریقی غرق در ژرفای دریایی دور و ناپیدا ، نا امیدانه و بی فرجام دست و پا میزنم !!![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]سال 89 تمام شد .....و رفت...![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]و با رفتنش همه وجود مرا هم با خودش برد و مرا از درون تهی کرد بی پشت و پناه ، بی یار و یاور ، بی هیچکس !! حتی بی خودم که حتی ان "خودم " هم قربانی شد و رفت و من تهی و پوچ ماندم با یک دنیا بغض و حسرت و تنهایی!![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3] من ماندم بی من !![/size][/font][/right]
[right][font="Arial","sans-serif"][size=3]......[/size][/font][/right]
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[size=3]سال 89 هیچ برخوردی با دزدان دریایی نداشتم ، حوزه ماموریتی کشتی ما خلیج فارس بود وبین جزیره خارگ و بندرعباس دریانوردی میکردیم و از خلیج فارس خارج نشدیم [/size]
[size=3]........[/size]
.
.
[size=3].... رفت و من تهی و پوچ ماندم با یک دنیا بغض و حسرت و تنهایی!![/size]
[size=3]من ماندم بی من !![/size]
[size=3]......[/size]
[/quote]
جان؟
چی بود این؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1367323259' post='309937']
[quote]
[size=3]سال 89 هیچ برخوردی با دزدان دریایی نداشتم ، حوزه ماموریتی کشتی ما خلیج فارس بود وبین جزیره خارگ و بندرعباس دریانوردی میکردیم و از خلیج فارس خارج نشدیم [/size]
[size=3]........[/size]
.
.
[size=3].... رفت و من تهی و پوچ ماندم با یک دنیا بغض و حسرت و تنهایی!![/size]
[size=3]من ماندم بی من !![/size]
[size=3]......[/size]
[/quote]
جان؟
چی بود این؟
[/quote]

هیچ !!!!
ماجرای ویرانی من !!!!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هیچ !!!!
ماجرای ویرانی من !!!!!! [/quote]

یعنی میخوای بگی زن گرفتی؟ :nailbiting: [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/feeling%20beat%20up.gif[/img]

ضمنا بسیار تشکر از این تاپیک بسیار جذاب
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهدی جان دوست خوبم سلام
گلم!
در نوشته بالای من کل و هلهله و رقصی دیدی برادر خوب من؟
دوست عزیزو اندیشمند من!
میدان جنگ میدان سر باختن است و در خون رقصیدن
میدان اواز شجاعت سر دادن است و با مسلسل ترانه سرودن
میدان رزم مردان است و بزم عاشقان
زن گرفتن من این وسط کجای ماجرا بود؟
نه دوست خوبم زن گرفتن ویرانی مرد نیست ، آبادانی و سازندگی مرد است
قانون طبیعت ، سنت رسول خدا، دستور و امر ذات باریتعالاست
حرکت به سمت کمال و سعادت است
این مقوله را شوخی نگیرید
یکی از بزرگترین معظلات جامعه ما همین دور شدن نسل جوان از این سنت حسنه است ،بالا رفتن سن ازدواج ، ازدواج گریزی جوانان
هرچند بیشترر دلایل آن به جامعه و خانواده ها بر میگردد تا خود جوانان
امیدوارم دوستان جوان و مجرد من با درایت و هشیاری و دید و شناخت درست به این امر مهم زندگی همت بگمارند و آینده و دین و زندگیشان را از دستبرد شیطان و بدخواهان انسان بدور دارند
شاد باشی و سربلند دوست خوب من ویرایش شده در توسط elo
  • Upvote 11
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب الو
اومدم مثبت بدم ولی یک فروند منفی به علت اشتباهی زدن کلید قرمز به جای سبز حوالتون کردم شما فرض کن مثبت بوده
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار ممنون
طرفدار پرو پا قرص خاطراتتم
سر خاطرات اولی که تعرف کردی نیم کیلو تخمه شیکوندم big_hug
دست مریزاد آفرین قلم رسا و شیوایی داری
بخدا حیفه کتاب نشه ها!!
----
یه سوال هم برام پیش اومد نحوه استخدام این هندی ها پاکستانی ها توی شکرت چه طوریه؟؟ اخه اینطوری که تعریف کردین فکر کنم خیلی بی درو پیکر باشه!!
بعد چرا از اتباع خارجی استفاده می کنن مگه خودمون کاپیتان و مهندس نداریم تازه با حقوق کمتر چه دلیلی هست که حاظرا به خارجی ها پول بیشتری بدن ولی ایران با حقوق کمتر نیارن :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کارشناسی الکترونیک دریایی دارم ولی شرکت حاضر نیست منو استخدام کنه میره بی سواد هندی میگیره که سوادش از برق در حد لامپ مهتابی عوض کردن هست! اینی که میگم حاضر نیست رو خودمون پیگیری کردیم بچه ها رفتن شرکت نمیخوام منفی بافی کنم ولی آقایون گویا با ایرانی جماعت مشکل دارند.
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Electro_officer' timestamp='1367345044' post='309990']
من کارشناسی الکترونیک دریایی دارم ولی شرکت حاضر نیست منو استخدام کنه میره بی سواد هندی میگیره که سوادش از برق در حد لامپ مهتابی عوض کردن هست! اینی که میگم حاضر نیست رو خودمون پیگیری کردیم بچه ها رفتن شرکت نمیخوام منفی بافی کنم ولی آقایون گویا با ایرانی جماعت مشکل دارند.
[/quote]

علت این ماجرا این است که هنوز خدا نزده تو سرمون تا بیدار شویم
علت این داستان اشتباه ما ایرانی ها است که فکر می کنیم فقط ما می فهمیم و دیگران نمی فهمند مگر خارجی باشند
علت این است که به خاطر پول نفت فکر می کنیم پول از زحمات ماست
علت این است که هنوز خارجی ها جواب رد به ما نداده اند و دستمان به سوی خدا باز نشده است

روزی که خارجی بویژه چین و روسیه به ما چیزی نداد آن روز آغاز پیروزی و خودکفایی است باور ندارید صنایع نظامی ما را ببینید
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.