LAST-WAR

پوستر های ضد آمریکایی از جنس کره شمالی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

جناب بایندر
نیاز به دشمن اختصاصی به یه مدل خاص سیاسی نداره و اگر شما کتاب تاریخ تمدن نوشته آرنولد توینبی فیلسوف تاریخ معروف رو مطالعه بفرمایید به تفصیل توضیح داده که وجود دشمن خارجی شرط لازم برای ایجاد و بقای هر جامعه و تمدنیه که این نسبت به بقای حکومت در طبقه بنیادی تری قرار می گیره.
نمونه بارز این مساله هم دولت لیبرال دموکرات امریکاست که از ابتدای تاسیس تا به حال دائما در حال نزاع با دشمنان فرضی و واقعی بوده و به محض غلبه بر یک دشمن، دشمن جدیدی برای خودش تراشیده : در ابتدا سرخپوست ها، بعد برده داران جنوب، بعد مکزیکی ها، بعد اسپانیا، بعد فاشیسم، بعد کمونیسم و حالا بنیادگرایی اسلامی !
پس در همه جای دنیا آسمان به یک رنگه !
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا برای بشریت امروزی متاسفم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1358162405' post='293849']
جناب بایندر
نیاز به دشمن اختصاصی به یه مدل خاص سیاسی نداره و اگر شما کتاب تاریخ تمدن نوشته آرنولد توینبی فیلسوف تاریخ معروف رو مطالعه بفرمایید به تفصیل توضیح داده که وجود دشمن خارجی شرط لازم برای ایجاد و بقای هر جامعه و تمدنیه که این نسبت به بقای حکومت در طبقه بنیادی تری قرار می گیره.
نمونه بارز این مساله هم دولت لیبرال دموکرات امریکاست که از ابتدای تاسیس تا به حال دائما در حال نزاع با دشمنان فرضی و واقعی بوده و به محض غلبه بر یک دشمن، دشمن جدیدی برای خودش تراشیده : در ابتدا سرخپوست ها، بعد برده داران جنوب، بعد مکزیکی ها، بعد اسپانیا، بعد فاشیسم، بعد کمونیسم و حالا بنیادگرایی اسلامی !
[/quote]
درست می گی بیگدلی جان بخصوص آمریکا برای حفظ صنایع تسلیحاتی بزرگش خیلی نیاز به دشمن خارجی داره البته این یکی بیشتر مورد علاقه دسته بازها هست در سیستم سیاسی آمریکا
ولی بحث من این پوسترها هست میشه تا حالا کجا دیدی یک سیستم تبلیغاتی بیاد اینطور ملت خودش رو ذلیل و داغون طراحی کنه ؟
بیگانه هراسی در آمریکا توسط سیستم هالی وود خیلی هنرمندانه انجام میشه
این پوسترها نشان یک فرهنگ سیاسی و منش خیلی فاجعه با خود ملت هست برادر من توسط دولت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب البته طبق مبانی آزادی بیان و عقیده و تبلیغ هر کسی مختار است که دشمن خود را انتخاب کند و درباره آن تبلیغ کند و شاید به گفته شما دارای منافعی نیز باشد.
اما آنچه قابل قبول نیست توجیه و تئوری پرازی رفتارهای ناموجه و تباه کننده با استفاده از این دشمن خارجی است. به فرض مثال دولت انگلیس، ایران را دشمن خود میداند و دائما براین مساله اصرار میکند و در باره آن تبلیغ می کند، اما از آن طرف فردی به نام جرج گالوی که ماهیانه هزاران دلار از دولت ایران حقوق دریافت می کند(به خاطر مجری گری در پرس تی وی)، نماینده پارلمان انگلیس است و کسی هم به او کاری ندارد!
آن "دشمن خارجی" که منظور من بود، همان دشمنی است که تولستوی درفصل آخر کتاب "جنگ و صلح" به آن اشاره میکند و نه آن دشمنی که در کتاب تاریخ تمدن توصیف شده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1358163497' post='293855']
جناب بایندر
[/quote]
درست می گی بیگدلی جان بخصوص آمریکا برای حفظ صنایع تسلیحاتی بزرگش خیلی نیاز به دشمن خارجی داره البته این یکی بیشتر مورد علاقه دسته بازها هست در سیستم سیاسی آمریکا
ولی بحث من این پوسترها هست میشه تا حالا کجا دیدی یک سیستم تبلیغاتی بیاد اینطور ملت خودش رو ذلیل و داغون طراحی کنه ؟
این پوسترها نشان یک فرهنگ سیاسی و منش خیلی فاجعه با خود ملت هست برادر من توسط دولت
[/quote]
خب دیگه حالا سبک مظلوم نمایی کره ای ها اینطوریه icon_cheesygrin
البته مشابه وطنی هم داره : تصویر فاجعه باری که برخی مداحان بیسواد و مقتل های ضعیف السند از شهدا و اسرای کربلا ارائه می کنن تا چند قطره اشک بیشتر از مستمعینشون در بیارن !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1358163963' post='293860']
جناب بایندر
[/quote]
[/quote]
البته مشابه وطنی هم داره : تصویر فاجعه باری که برخی مداحان بیسواد و مقتل های ضعیف السند از شهدا و اسرای کربلا ارائه می کنن تا چند قطره اشک بیشتر از مستمعینشون در بیارن !
[/quote]
من فقط امیدوارم قصد دفاع از حاکمیت کره رو نداشته باشی
چون ملتشون سوء تغذیه دارن چون همه چیز صرف هزینه های نظامی میشه ملتشون واقعا از هیچ جای دنیا خبر ندارن
امیدوارم نگی همه دارن دروغ میگن ملت دوست برادر کره دارن از خوشبختی پشتک میزنن
می خوای اوج دیکتاتوری رو ببینی اینو گوش کن
بعد از مرگ رهبر قبلی کره توی مراسمی که برای ایشون در نظر گرفته بودن مردم دوطرف خیابان ایستاده بودن تا به رهبرشون ادای احترام کنن جالب وضعیت تو سر و مغز زدن ملت بود که بیشتر شبیه یک نمایش کمدی بود
من اونوقت نفهمیدم چرا اینجوری می کنن بعدش فهمیدم چند روز بعد کسانیکه خیلی خودشون رو جر نداده بودن احضار کردن و بعضی رو تنبیه که چرا عزاداری داری و حسابی نکردین
مواردی گزارش کسانی حتی 3 ماه بعد از فوت ایشون هم بدلیل شادی افرادی به اردوگاههای انظباتی فرستاده شدن ... جون من دیگه از همچین دیوانه هائی دفاع نکن ... ویرایش شده در توسط jalilnoori
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='jalilnoori' timestamp='1358164653' post='293863']
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1358163963' post='293860']
جناب بایندر
[/quote]
[/quote]
[/quote]
من فقط امیدوارم قصد دفاع از حاکمیت کره رو نداشته باشی
چون ملتشون سوء تغذیه دارن چون همه چیز صرف هزینه های نظامی میشه ملتشون واقعا از هیچ جای دنیا خبر ندارن
امیدوارم نگی همه دارن دروغ میگن ملت دوست برادر کره دارن از خوشبختی پشتک میزنن
می خوای اوج دیکتاتوری رو ببینی اینو گوش کن
بعد از مرگ رهبر قبلی کره توی مراسمی که برای ایشون در نظر گرفته بودن مردم دوطرف خیابان ایستاده بودن تا به رهبرشون ادای احترام کنن جالب وضعیت تو سر و مغز زدن ملت بود که بیشتر شبیه یک نمایش کمدی بود
من اونوقت نفهمیدم چرا اینجوری می کنن بعدش فهمیدم چند روز بعد کسانیکه خیلی خودشون رو جر نداده بودن احضار کردن و بعضی رو تنبیه که چرا عزاداری داری و حسابی نکردین
مواردی گزارش کسانی حتی 3 ماه بعد از فوت ایشون هم بدلیل شادی افرادی به اردوگاههای انظباتی فرستاده شدن ... جون من دیگه از همچین دیوانه هائی دفاع نکن ...
[/quote]
برادر من چی کار دارم به ایل مین سونگ اینا icon_cheesygrin که ازشون دفاع کنم یا نکنم.
غرض فقط بیان حقایق و ارائه تصویر صحیح بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]به نظر بنده حکومت کره شمالی آینه تمام نمای حکومتی است که خواسته زورمندان عالم برای به ذلت کشاندن ملت ها، آن هم به دست خودشان، را جامه عمل پوشانده است. کشوری منزوی، محتاج، بی تاثیر در معادلات جهانی، عقب افتاده، فقیر و... [/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]سلاح هسته ای نیز برخلاف تصور حاکمان ديكتاتورش که قادر به تشخیص صلاح و فساد ملت خویش نیستند، بیشتر موجب ضعیفتر شدن آن کشور شده. هر چند توجیه سلاح هسته‌ای، بازدارندگی است، تصور کنید رهبران کره شمالی حماقت نموده و به سمت خاک آمریکا موشک هسته ای شلیک کنند. اگر آمریکا هم به سیم آخر بزند، تصور نمی کنم برای نابودی کره شمالی و هر جنبنده ای در آن، به بیش از یک فروند ترایدنت نیاز باشد! اما! اما! ای کاش چنین می کردند... آمریکایی‌ها زرنگتر از این حرف‌ها هستند، اعتلافی جهانی درست می کنند و با سلاح های متعارف با تمام قوا به کره شمالی حمله می کنند و در نهایت پس از اشغال کره، یا ضمیمه شدنش به خاک کره جنوبی، اوضاع طوری مدیریت می شود كه تا دنیا، دنیاست، مردم کره شمالی، آمریکا را ناجی خود بدانند. بنابراین واضح است که سلاح هسته ای کره شمالی نه تنها کمکی به او نکرده بلکه خود عامل ضعیفتر شدن کره شده است. [/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]دشمنی و خصومت هم برای خودش حساب و کتاب و حرفه‌ای‌گری دارد و اگر به صورت مدیریت شده نباشد و فکر کنی با تخته گاز رفتن خیلی هنر کرده‌ای. آخر چنین خطی، کره شمالی است که اگر بخواهد به سیاست‌هایش ادامه بدهد، نه راه پس دارد و نه راه پیش.[/font][/size]
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]سلام[/right]
[right]از توضیحات برادر ابراهیم و بحثی که از دیدگاه گرافیکی داشتند[/right]
[right]من هم این دو تا رو پیدا کردم که ظاهرا جدید هستند[/right]
[right][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10087/North-Korea-05.jpg[/img].[/right]

[right][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10087/North-Korea-06.jpg[/img][/right]

[right]می خوام ببینم نظرتون درباره اینها چی هست؟ اینها هم به نظر شما به درد چسبوندن به دیوار نمی خورن؟[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
می خوام ببینم نظرتون درباره اینها چی هست؟ اینها هم به نظر شما به درد چسبوندن به دیوار نمی خورن؟
[/quote]

رضا نمیدونم از اون نوشته ها چی برداشت کردی که این سوال رو میکنی ، طراحی اکسپرسیونیستی این پوستر هایی که قرار دادی ، ذاتا در حال ارسال هیجان ، تحریک و تهییج روانی با درگیری بالا هستن ، دلیلش هم زمخت بودن خطوط ، زاویه دار بودن ، کنتراست بالا و رنگ های فوق گرم هست ، ضمن اینکه موضوعات از بک گراند جدا هستن ، چنین تصاویری براحتی از محیط قابل تفکیکن و البته سایر کاربردهای هنری رو هم دارند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در بد بودن حکومت دیکتاتوری و خشن کره ی شمالی هیچ شکی نیست.
اما سوال اینجاست که اگر روزی کره ی شمالی بخواهد به اغوش جامعه ی بین المللی بر گردد در ازای ان چه چیزی را از دست خواهد داد و چه چیزی را بدست خواهد اورد؟
فکر کنید حکومت کره به دست مردم خود کره برچیده شد،چه حکومتی سر جایش خواهد نشست؟یک دولت دمکراتیک ملی گرا یا یک دولت دموکراتیک غرب گرا؟
ایا امریکا به کره ی شمالی جدید و دموکراتیک اجازه خواهد داد تبدیل به یک کشور پیشرفته و مرفع اما مجهز به فناوری بالستیک و کلاهک هسته ای باشد؟
اگر مردم انقلاب کرده ی کره ی شمالی نخواهند همانند همسایه ی جنوبی خود یک کشور همراستا با سیاست های غرب و امریکا باشند موضع امریکا در برابر کره ی شمالی انقلاب کرده و دموکراتیک چه خواهد بود؟اجازه بدید سوالم را طور دیگری بپرسم:ایا امریکا،کره ی جنوبی مستقل از نظر سیاسی و دارای قدرت هسته ای نظامی را خواهد پذیرفت؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیرو فرمایشات حضرت واریور ... تصویر های جناب کیانی رو شاید بشه نوعی پوستر نامید ... ولی نگاره های قبلی قطعا پوستر نبودند و کارکرد پیام رسانی به صورت خاص نداشتند. اگر پوستر رو نوعی [size=4]نگاره با کارکرد پیام رسانی شهری[/size] بدونیم باید پوستر رو یه مدیوم برای ارایه اثار گرافیکی به طور خاص بدونیم چون رسالت گرافیک انتقال پیام به ساده گی و به سرعت به مخاطب هست .چیزی که برای نقاشی مثلا ضرورتی نداره . برای همینه که یک نقاش باید به جزییات توجه کنه در حالی که گرافیست همچین وظیفه ای نداره . لذا با توجه به شلوغ بودن تصویر و اگزجره بودن پوزهاو چهره ها و همچنین جزییات زیاد در تصویر (بالاخص رنگی بودن کامل نگاره )اثار اول رو باید صرفا یه سری نقاشی دانست که بیانگر گوشه ای از حقایق هستند واحتمالا از قلم یه کره ای سینه سوخته ! صادر شده هرچند سبک خط کشیدن ها به نقاش های شرقی نمی خوره و گرچه خود حضرات کره ای هم امثال این کارها رو مرتکب میشن و گرچه خیلی های دیگر هم تا به حال مرتکب امثال اینها شده اند . ر. ک . به کتاب زندگی جنگ ودیگر هیچ اثر طبع مرحومه اوریانا فالاچی !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان در اینکه دولت کره شمالی یک نظام کومونیستی رویالستی است کسی شک نداره اینکه به برکت تحریمهایی امریکا مردمش گرسنه ان هم شکی نیست و اینکه امریکا جنایت انجام دادهم شکی نیست در ختم کلام بگم دشمن دشمن من دوست من است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به جاي اين پوسترها كافي بود يه عكس از ابوغريب رو چاپ مي كردن....
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبیه قضیه اینه که تبلیغات به ما نمیگن کدوم خری بود که جنگ کره رو شروع کرد!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.