Arash

جدال اف14 ایرانی با ناو آمریکایی بر سر خلبان عراقی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[font=Tahoma]وقتی که وضعیت به اون شکل بود و نمی تونستیم اسیرش کنیم نباید خلبان بعثی رو زنده میذاشتند و نباید اجازه میدادند نیروهای آمریکایی خلبان میراژ مذکور رو نجات بدند باید با مسلسل های جنگنده هاشون دخل خلبان رو توی همون داخل آب می آورند و بعد از این کار هم به سرعت از منطقه خارج میشدند مطمئنا آمریکایی ها اون خلبان رو بعد از نجات دادن تحویل دولت عراق دادند و احتمالا دوباره در نیروی هوایی رژیم بعث عراق با چند درجه ترفیع مشغول به خدمت شده [/font]
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iran_400' timestamp='1366572413' post='308201']
[font=Tahoma]وقتی که وضعیت به اون شکل بود و نمی تونستیم اسیرش کنیم نباید خلبان بعثی رو زنده میذاشتند و نباید اجازه میدادند نیروهای آمریکایی خلبان میراژ مذکور رو نجات بدند باید با مسلسل های جنگنده هاشون دخل خلبان رو توی همون داخل آب می آورند و بعد از این کار هم به سرعت از منطقه خارج میشدند مطمئنا آمریکایی ها اون خلبان رو بعد از نجات دادن تحویل دولت عراق دادند و احتمالا دوباره در نیروی هوایی رژیم بعث عراق با چند درجه ترفیع مشغول به خدمت شده [/font]
[/quote]

این مجوز و مهر تاییدی بر کارهای بعثی ها بر رزمندگان ما می شد
کاری که ما بد می شمریم و بعثی ها را برای عدم انسانیت مذمت می کنیم نباید خودمان انجام دهیم
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر نمی‌کنم که موفقیت هایی که ما با تامکت بدست اوردیم رو اون امریکایی ها خودشون به‌دست اورده باشن باهاش؟؟؟

اخه تولیست رو که تماشا میکنم، بیشتری شکار هایی که با تامکت صورت گرفته رو خود ایرانی ها انجام دادن! :)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1366609640' post='308257']
فکر نمی‌کنم که موفقیت هایی که ما با تامکت بدست اوردیم رو اون امریکایی ها خودشون به‌دست اورده باشن باهاش؟؟؟

اخه تولیست رو که تماشا میکنم، بیشتری شکار هایی که با تامکت صورت گرفته رو خود ایرانی ها انجام دادن! :)
[/quote]
تامکت را خدا آفرید فقط برای ایران فقط
آمریکا در جنگ با لیبی تنها از آن استفاده عملی کردند
و استفاده دیگر رهگیری بمب افکن های شوروی بود
در جنگ خلیج فارس هیچ هواپیمای عراقی به نزدیکی اف 14 ها نمی آمد و این دلیلش ابهت تامکت های ایرانی بود

علت این امر هم شرایط و موقعیت بود که این هواپیما را کاملا در بهترین جایگاه در درگیری قرار داد یعنی پوشش هوایی
و یک سر و گردن از همه بالاتر بود
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1366573138' post='308204']
[/quote]

کاری که ما بد می شمریم و بعثی ها را برای عدم انسانیت مذمت می کنیم نباید خودمان انجام دهیم
[/quote]

خوب وقتی نمی تونستیم اسیرش کنیم نباید همنجوری رهاش میکردیم تا آمریکایی نجاتش بدند معلوم نیست بعد از نجات توسط نیروهای آمریکایی باز دوباره کدوم یکی از مناطق مسکونی و غیر نظامی رو بمباران کرده و چه عده از غیر نظامی های ایرانی رو کشته و به خاک و خون کشیده
چه ما دخل این خلبان رو می آوردیم و چه همونجا رهاش میکردیم ارتش بعث باز به جنایت و کارهای خودش همچون قبل ادامه میداد همنطور که از روز اول شروع جنگ تا روز آخر اتمام جنگ ادامه داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iran_400' timestamp='1366628022' post='308311']
[/quote]

[/quote]

خوب وقتی نمی تونستیم اسیرش کنیم نباید همنجوری رهاش میکردیم تا آمریکایی نجاتش بدند معلوم نیست بعد از نجات توسط نیروهای آمریکایی باز دوباره کدوم یکی از مناطق مسکونی و غیر نظامی رو بمباران کرده و چه عده از غیر نظامی های ایرانی رو کشته و به خاک و خون کشیده
چه ما دخل این خلبان رو می آوردیم و چه همونجا رهاش میکردیم ارتش بعث باز به جنایت و کارهای خودش همچون قبل ادامه میداد همنطور که از روز اول شروع جنگ تا روز آخر اتمام جنگ ادامه داد.
[/quote]

در اینجاست که می گویند هدف وسیله را توجیه نمی کند
ایرانی که ادعای جوانمردی می کند یا ادعا نکند یا جوانمردی کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما که هنوز اسیرش نکرده بودیم، لذا هنوز دشمن بود و می توانیستیم او را بزنیم.

اما این کار نمی صرفید چون اولا کار بسیار سختی برای تامکت باید باشد
ثانیا امکان خطر برای هواپیما داشت که در آن وضعیت ما اصلا ریسک نمی شد کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1366629194' post='308314']
[/quote]

[/quote]

[/quote]

[/quote]

دوست عزیز جوری در مورد پیشنهاد به هلاکت رسوندن خلبان بعثی توسط مسلسل های جنگنده های خودی صحبت میکنید که انگار من میگم یک تیم آدم کش مخوف اعزام میکردیم تا خلبان عراقی رو زنده زنده با ساطور تیکه تیکه میکردند و میکشتند و بعد برمیگشتند، با این منطق شما در جبهه های جنگ باید حتی یک تیر هم بطرف نیروهای عراقی شلیک نمیشد مبادا که سربازی از طرف مقابل کشته بشه، من هم از کشته شدن انسانها چه نظامی و چه غیر نظامی خوشحال نمیشم اما زمانی که عده ای به جان مال و ناموس و تمام هستی ما تجاوز کرده بودند و هر روز هم تجاوزشون رو شدیدتر میکردند باید چیکار میکردیم؟ ارتش عراق دیگر چه جنایتی مونده بود که انجام بده و اون رو انجام نداده باشه که ما بگیم با کشتن این خلبان ممکن بود که انجام بده؟ میخواید تا بی نهایت منبع از جنایات نیروهای عراقی از روز اول جنگ تا روز آخر جنگ بر علیه مردم غیر نظامی و رزمندگان ایرانی در اینجا براتون ردیف کنم؟

پس با این حساب ستونهای نیروی زمینی ارتش عراق که در اوایل جنگ توسط جنگنده بمب افکن های ما بمباران میشدند هم جز اعمال غیر انسانی امثالی مثل من بود چون تعداد زیادی سرباز عراقی در حالی که با دیدن جنگنده بمب افکن های ما عاجزانه به این طرف و اون طرف فرار میکردند طعمه ی بمبهای هواپیماهای ما میشدند و به فجعترین شکل ممکن به هلاکت میرسیدند

دوست عزیز چرا هم وقت من و هم وقت خودتون و هم وقت خوانندگان این پست ها رو سر یک موضوع روشن تلف میکنید؟ آیا حتما باید همه اینها رو براتون یک به یک مینوشتم؟ من فقط حرفم این بود خلبان بعثی یا باید کشته میشد و یا باید اسیر میشد تا دوباره در پناه نیروهای امریکایی فردا سر از نیروی هوایی عراق درنیاره هیچ میدونید اگر این خلبانها ماموریت خودشون رو با موفقیت انجام میدادند چه تعداد انسان بی گناه کشته میشدند؟ و چه اندازه ضرر مادی و معنوی به کشور و ملت ما تحمیل میشد؟ در اینجا صحبت از یک سرباز پیاده معمولی دشمن که نمیکنیم صحبت از یک خلبان هواپیمای میراژ هست که معلوم نیست قبلا چند بار مناطق مسکونی و غیر نظامی ایران رو با توجه به کارنامه سیاه خلبانهای بعثی بمباران کرده و چه تعداد زن و کودک رو به کام مرگ فرستاده و بعد از نجاتش هم باز چه تعداد نظامی و غیر نظامی ایرانی رو از زندگی محروم کرده ویرایش شده در توسط iran_400

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iran_400' timestamp='1366635251' post='308352']
[quote name='arminheidari' timestamp='1366629194' post='308314']
[/quote]

[/quote]

[/quote]

[/quote]

دوست عزیز جوری در مورد پیشنهاد به هلاکت رسوندن خلبان بعثی توسط مسلسل های جنگنده های خودی صحبت میکنید که انگار من میگم یک تیم آدم کش مخوف اعزام میکردیم تا خلبان عراقی رو زنده زنده با ساطور تیکه تیکه میکردند و میکشتند و بعد برمیگشتند، با این منطق شما در جبهه های جنگ باید حتی یک تیر هم بطرف نیروهای عراقی شلیک نمیشد مبادا که سربازی از طرف مقابل کشته بشه، من هم از کشته شدن انسانها چه نظامی و چه غیر نظامی خوشحال نمیشم اما زمانی که عده ای به جان مال و ناموس و تمام هستی ما تجاوز کرده بودند و هر روز هم تجاوزشون رو شدیدتر میکردند باید چیکار میکردیم؟ ارتش عراق دیگر چه جنایتی مونده بود که انجام بده و اون رو انجام نداده باشه که ما بگیم با کشتن این خلبان ممکن بود که انجام بده؟ میخواید تا بی نهایت منبع از جنایات نیروهای عراقی از روز اول جنگ تا روز آخر جنگ بر علیه مردم غیر نظامی و رزمندگان ایرانی در اینجا براتون ردیف کنم؟

پس با این حساب ستونهای نیروی زمینی ارتش عراق که در اوایل جنگ توسط جنگنده بمب افکن های ما بمباران میشدند هم جز اعمال غیر انسانی امثالی مثل من بود چون تعداد زیادی سرباز عراقی در حالی که با دیدن جنگنده بمب افکن های ما عاجزانه به این طرف و اون طرف فرار میکردند طعمه ی بمبهای هواپیماهای ما میشدند و به فجعترین شکل ممکن به هلاکت میرسیدند

دوست عزیز چرا هم وقت من و هم وقت خودتون و هم وقت خوانندگان این پست ها رو سر یک موضوع روشن تلف میکنید؟ آیا حتما باید همه اینها رو براتون یک به یک مینوشتم؟ من فقط حرفم این بود خلبان بعثی یا باید کشته میشد و یا باید اسیر میشد تا دوباره در پناه نیروهای امریکایی فردا سر از نیروی هوایی عراق درنیاره هیچ میدونید اگر این خلبانها ماموریت خودشون رو با موفقیت انجام میدادند چه تعداد انسان بی گناه کشته میشدند؟ و چه اندازه ضرر مادی و معنوی به کشور و ملت ما تحمیل میشد؟ در اینجا صحبت از یک سرباز پیاده معمولی دشمن که نمیکنیم صحبت از یک خلبان هواپیمای میراژ هست که معلوم نیست قبلا چند بار مناطق مسکونی و غیر نظامی ایران رو با توجه به کارنامه سیاه خلبانهای بعثی بمباران کرده و چه تعداد زن و کودک رو به کام مرگ فرستاده و بعد از نجاتش هم باز چه تعداد نظامی و غیر نظامی ایرانی رو از زندگی محروم کرده
[/quote]

من جدا معذرت می خواهم ، دیگه تکرار نمیشه
والا سمت ما از مسلم بن عقیل که در خانه شریک بن اعور، به خاطر مهمان بودن ابن زیاد او را نکشت زیاد یاد می کنند
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.