death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[img]http://www.upload7.ir/images/70940252900611909881.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='HHL' timestamp='1379107271' post='338545']
[img]http://www.upload7.ir/images/70940252900611909881.jpg[/img]
[/quote]

اطلاعاتش ناقصه ، USS mahan دیگه تو مدیترانه نیست به سمت بندر Norfolk رفته ، فریگیت Mudry هم جز نیروهای روسی نذاشته اند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1379105547' post='338539']
RG31 MK3 متعلق به سازمان ملل!

رنگ این امرپ سفید بوده و توسط معارضین یک دست رنگ سیاه به آن زده شده که البته هنوز هم بخش های سفید رنگ قابل مشاهده هستند!( در سمت راست تصویر)

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/unrg31.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_unrg31.jpg[/img][/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/nyala_002.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_nyala_002.jpg[/img][/url]
[/quote]

ممنون برای در آوردن تهدیگش سینا جان :دی
منطقی هم هست؛ تو درعا اینا از سازمان ملل اسیر گرفته بودن و ول کرده بودن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان کسی خبر داره چند درصد استان درعا دست مخالفینه؟؟؟؟؟؟ خود شهر که فکر کنم دست ارتشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]اخبار غیررسمی : سربازان آمریکایی پایگاه نظامی Ft Hood دستور اعزام به سوریه را دریافت کرده اند[/b]

http://voiceofrussia.com/news/2013_09_13/US-troops-in-Ft-Hood-receive-orders-to-deploy-to-Syria-source-0165/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1379114483' post='338561']
[b]اخبار غیررسمی : سربازان آمریکایی پایگاه نظامی Ft Hood دستور اعزام به سوریه را دریافت کرده اند[/b]

[url="http://voiceofrussia.com/news/2013_09_13/US-troops-in-Ft-Hood-receive-orders-to-deploy-to-Syria-source-0165/"]http://voiceofrussia...ia-source-0165/[/url]
[/quote]
اوباما که گفت پای هیچ سربازی به سوریه نمی رسد؟
به نظر میاد این توقف فعلی مثل آرامش قبل از طوفان می ماند - تو جنگ اول خلیج فارس هم آمریکا مقداری زمان خرید تا نیروهاش رو تو عربستان جمع کنه و قبل از اون یک مقداری بحثهای دیپلماتیک داشت که طرف به نیروهای درحال استقرار حمله نکنه

دراینصورت باید گفت که جنگ بعدی یک جنگ گسترده است وآمریکا پس از اطمینان از امحاء سلاحهای شیمیائی حتما به سوریه حمله میکند آنهم با خیالی راحت تر - اما این تو بمیری از آن توبمیریها نیست و اگه بحث تصرف زمینی است اینبار داستان عراق تکرار نمیشود -لااقل تازمانی که فرماندهان ارتش سوریه رو آمریکا مثل عراق نخریده باشه -
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][b][color=#800000]بان: گزارش سازمان ملل کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه را تأیید خواهد کرد[/color][/b][/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#0000CD]دبیر کل سازمان ملل، روز جمعه، عنوان داشت، احتمال می رود گزارش بازرسان تسلیحات شیمیایی سازمان ملل، کاربرد گاز سمی در حمله ۲۱ آگوست در حومه دمشق را تأیید کند.[/color]
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «رویترز»، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل روز گذشته در سخنانی در نشست این سازمان گفت:« بر این باور هستم که گزارش (بازرسان شیمیاییچشمگیر و قاطع خواهد بود، گزارش چشمگیری که نشان خواهد داد که از سلاح شیمیایی استفاده شده است ، هرچند اکنون پیش از اینکه این گزارش به دستم برسد، نمی توانم این مساله را به طور عمومی اعلام کنم.»
«آکه سلستروم» کارشناس تسلیحاتی سوئدی ریاست یک هیات از بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل را برعهده داشت که از مناطق مورد حمله شیمیایی در حومه دمشق بازدید کرد. اکنون قرار است گزارش آکه سلستروم منتشر شود.
بان با تکرار این ادعا که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه «جنایات ضد بشری زیادی را مرتکب شده است»، افزود:« با این حال مشخص نیست که آیا نیروهای دولتی از گاز سمی در حمله 21 آگوست در حومه دمشق استفاده کردند یا نیروهای معارض.»
در همین حال، امریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که اطمینان دارد که گزارش بازرسان سازمان ملل متحد استفاده سلاح شیمیایی در سوریه را تایید خواهد کرد.
در همین زمینه، نماینده فرانسه در سازمان ملل متحد گفته است که بان کی مون دوشنبه گزارش آکه سلستروم را به شورای امنیت و دیگر اعضای سازمان ملل ارائه خواهد کرد.[/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#FF8C00]۲۳/شهریور/۱۳۹۲[/color][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][url="http://www.tasnimnews.com/Home/Single/139897"]http://www.tasnimnew...e/Single/139897[/url][/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][hr][/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]Syria crisis: UN report to confirm chemical arms attack[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif][CODE]http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-24088277[/CODE][/font][/size]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]Syria chemical attacks: What we know[/font][/size]
[CODE]http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-23927399[/CODE]

[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]در پاسخ جناب فتح هم باید عرض کنم که اگر، علاقه برای روشن شدن حقیقت ماجرا، از نظر ایشان مساوی با "بازی در زمین دشمن" هست. خوب حرفی برای گفتن بین بنده و ایشان باقی نمی‌ماند...[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنده اینقدر بیکار نیستم که بیام اینجا به صورت زورکی اصرار بورزم که این حمله کار اسد و ارتشش بوده. چه بسا اگر هم چنین کنم، ثمره‌ای به حال نه من و نه هیچکس دیگری نخواهد داشت. از آنجایی که اغلب دوستان انسان‌های آگاه و محققی هستند و موضوع هم موضوع داغ و به‌روزی هستش، به محض اینکه خلاف ماجرا اثبات بشه، اولین نفری که ضایع می‌شود خود بنده خواهم بود.[/font][/size]
[size=3][font=tahoma,geneva,sans-serif]بنابراین بنده باز هم برای چندمین بار تکرار می‌کنم که اصراری مبتنی بر اینکه این جنایت اخیر لزوما کار بشار و ارتش بشار بوده باشد، ندارم. ولی به حکم انسانیت، بر این موضوع که حقیقت این ماجرا آشکار بشه و مشخص بشه که کار چه کسی بوده، اصرار دارم.[/font][/size] ویرایش شده در توسط mahdavi3d
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای لعنت بر هرچی وهابیه بی شرفا بویی از انسانیت نبردند اصلا انسان نیستند...........
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینها حیوان هم نیستند.... نمی دونم اینا را چی میشه خطاب کرد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش به نقل از فارس، رهبر «جبهة النصرة» در منطقه «غمام» ریف لاذقیه، در عملیات ارتش سوریه علیه افراد مسلح کشته شد.

«ابو دجان اللیبی» رهبر «جبهة النصرة» از گروهک‌های تروریستی وابسته به القاعدة در منطقه «غمام» از توابع حومه «لاذقیة» توسط نیروهای ارتش سوریه کشته شد.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه سلسله عملیات گسترده‌ای را به منظور پاکسازی منطقه مذکور از وجود عناصر تروریستی آغاز کرده‌ است.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/248622/%D8%A7%D8%A8%D9%88-%D8%AF%D8%AC%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ گروه های مسلح در سوریه از آغاز "نبرد بزرگ نوی" (نام یکی از شهرهای سوریه در منطقه جنوبی در استان درعا) با هدف گشودن مسیر ارسال سلاح برای افراد مسلح موجود در این شهر خبر داده بودند.
آنها در همین چارچوب برنامه ریزی کرده بودند حملات غافلگیرکننده ای به مراکز بازرسی و پایگاه های ارتش سوریه در شهرک شیخ سعد صورت دهند.
حاصل این عملیات اما هلاکت بسیاری از تروریست ها در درگیری با نیروهای ارتش سوریه در نزدیکی "گردان تانک" در شهرک شیخ بوده است.
خبرگزاری آسیا به نقل از یک منبع در میان گروه های مسلح سوریه، گفت: علت خسارات سنگینی که گروه های مسلح متحمل شدند، نبود هماهنگی میان آنها - بعد از اختلافات علنی اخیر میان شماری از فرماندهان نظامی گروه های مسلح در درعا - نیز وجود سلاح های معیوب در دست گروه های مسلح بوده است.
آنچه از ویدئوهای منتشر شده توسط شورشیان مسلح بر می آید آنها برای تصرف این گردان تانک، ده ها کشته داده اند و خود نیز به این تلفات سنگین اعتراف کرده اند. مهمات معیوب در مناطق مختلف سوریه بارها کار دست گروه های مسلح داده است و آنها این سلاح ها را معمولاً از ارتش سوریه به غنیمت می گیرند و یا تجار اسلحه این مهمات فاسد و تاریخ گذشته را در اختیار آنها قرار می دهند.
در حمله به شهرک شیخ سعد، هنگام عقب نشینی افراد مسلح، مهمات فاسد باعث شد تا آنها نتوانند پوشش آتش مناسب برای خود تهیه کنند و همین مساله هم به ارتش سوریه اجازه داد بیشترین تلفات را در یک روز از آنها بگیرد.[/size] ویرایش شده در توسط alen

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [size=4][url="http://www.tabnak.ir/fa/news/344862/%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]سوریه چه امتیازاتی در قبال تسلیحات شیمیایی دریافت کرد؟ [/url][/size][/b]

[right]پس از آنکه ایران و روسیه در اقدامی هماهنگ نظام حاکم بر سوریه را راضی کردند تا از سلاح‌های شیمیایی خود دست بکشد، به دمشق تعهد دادند که از این کشور از نظر تسلیحات راهبردی برای برقرای توازن با همسایگان کمک کنند. این کمک‌ها به گونه‌ای باید باشد که ارتش سوریه تا زمان تحویل آخرین محموله تسلیحات شیمیایی خود، این تسلیحات مهم راهبردی را دریافت کند.

به گزارش «تابناک»، منابع آگاه منطقه‌ای که در جریان تحولات سوریه بوده و از رایزنی‌های پشت پرده آگاهند، در همین رابطه می‌گویند، سوریه با شرایطی خاص حاضر به پذیرش طرح ایران و روسیه شده است، چرا که بر این باور است در برابر تسلیحات اتمی رژیم اسرائیل و بمب‌های اتمی آمریکا که در ترکیه قرار دارد ـ به ويژه پس از دشمنی‌های اخیر آنکارا ـ باید بتواند از خود دفاع کرده و توازن نظامی با آنکارا ـ تل‌آویو را برقرار کند.

به گفته این منابع، آنچه ‌پوتین در سخنان هفته گذشته خود درباره تسلیحات شیمیایی سوریه و قرار گرفتن آن در برابر تسلیحات اتمی رژیم اسرائیل گفت، بخشی از نامه بشار اسد بود که ولید المعلم آن را با خود به مسکو برده ‌و در اختیار رئیس جمهور روسیه قرار داده بود.

هر چند ایران و سوریه ـ آن گونه که ولید المعلم سه هفته پیش گفت ـ هیچ پیمان دفاعی مشترکی ندارند، ‌پیمان نانوشته‌ای میان تهران ـ دمشق وجود دارد که بر پايه آن، ایران خود را متعهد می‌داند تا آخرین مرحله از درگیری‌ها در کنار ملت، دولت و ارتش سوریه بایستد. بر اساس این رویکرد، ایران تاکنون همه نوع کمک را در اختیار سوریه گذارده و به نظر می‌رسد با توجه به آنکه دمشق تسلیحات شیمیایی خود که در راهبرد نظامی‌اش، عامل توازن ترس با رژیم صهیونیستی بود را از دست خواهد داد؛ بنابراین کمک‌هایش به دمشق را افزایش خواهد داد.

در ‌سه دهه از روابط ایران و سوریه، اکنون نیروهای مسلح سوریه از انواع و اقسام سلاح‌های ساخت ایران استفاده می‌کنند که نمونه آشکار آن، تسلیحات پدافندی است که یک نمونه از آن سال گذشته موفق شد در کمتر از پنج ثانیه دو فروند جنگنده ترک را در سواحل لاذقیه سرنگون کند.

اما در مقابل، طرف روسی هم در برابر پذیرش سریع درخواست تحت نظارت قرار گرفتن تسلیحات شیمیایی‌اش، تعهد کرده علاوه بر فشار بر آمریکا برای لغو تهدیدات نظامی‌اش علیه دمشق، موج جدیدی از تسلیحات پیشرفته ساخت خود را راهی سوریه کند تا به این ترتیب، توازن نظامی به نحو احسن برقرار شود.

نخستین پاسخ روسیه به این تعهد، فرستادن سریع یکی از کشتی‌های ترابری خود با یک محموله مهم بود که به باور مسائل نظامی باید سامانه‌های ضدهوایی اس ۳۰۰ باشد؛ افزون بر این، انتظار می‌رود در قالب این تعهد، روسیه چند سامانه دیگر از همین نوع را در اختیار ارتش بازسازی شده سوریه قرار دهد. همچنین روسیه تسلیحات قدیمی سوریه را به سرعت به روز کرده، سیستم راداری یکپارچه‌ای جدیدی را برای دمشق فراهم کنند، به گونه‌ای که نیروی هوایی ترکیه و اسرائیل نتوانند به خاک این کشور حمله کنند و توانایی دفاع همزمان در دو جبهه را داشته باشد.

این مسأله به ويژه پس از آنکه آمریکا اعلام کرد، «چون به سوریه حمله نظامی نکرده و متحدانش! را در این کشور را تنها گذاشته، بنابراین به آن‌ها تسلیحات پیشرفته خواهد داد» بیشتر مطرح شد و به گزارش منابع عربی لاوروف در دیدار روز جمعه خود با جان کری این مسأله را با وی در میان گذاشت تا شاید مانع از اقدام آمریکا در ارسال تسلیحات بیشتر به گروه‌های مسلح شورشی شود.

از جانب دیگر، شاید خبر بد‌تر از تسلیحات شیمیایی، مسلح کردن بدون حد و مرز ارتش سوریه و آموزش نظامیان سوری توسط ایران و روسیه باشد. این خبر می‌تواند به شکل بی‌سابقه به موقعیت دولت و ارتش سوریه کمک کند

در همین رابطه سران اسرائیل از آمریکا خواسته‌اند علاوه بر تسلیحات شیمیایی، موشک‌های راهبردی سوریه هم در چارچوب طرح خلع سلاح قرار بگیرد که این درخواست حتی با پاسخ آمریکایی‌ها مواجه نمی‌شود و در مقابل، آن‌ها از دولت فرانسه می‌خواهند تا سطح درخواست از دولت سوریه را بالا ببرند که نقطه اوج آن در تصریحات هفته گذشته لوران فابیوس وزیر خارجه فرانسه نمود پیدا کرد که آنقدر مسخره و دور از دسترس بود که کسی به آن توجه هم نکرد.

ترکیه، عربستان، اسرائیل و جریان ۱۴ مارس در لبنان به همراه فرانسه این روز‌ها می‌خواهند بازی را به هم بزنند و مانع از توافق مسکو ـ واشنگتن شوند؛ اما روس‌ها در دیدارهای هماهنگی صورت گرفته برای نشست روز جمعه لاوروف و کری، پیش شرطی گذاشته بودند که مانع از دخالت‌های کشورهای دیگر در روند مذاکرات شود.

میزان تعهد روسیه به سوریه تا جایی بود که پوتین در دیدار خود با اوباما در حاشیه نشست گروه ۲۰ به وی تأکید می‌کند به اندازه‌ای که اسرائیل برای شما اهمیت دارد، سوریه هم برای ما اهمیت دارد کما این که رسانه‌های عرب‌زبان در همین رابطه به نقل از منابع آگاه تأکید کرده بودند که یک هیأت بلندپایه امنیتی ـ سیاسی از طرف رهبر انقلاب، راهی مسکو شده و در دیدار با پوتین به وی تأکید می‌‌کنند که ایران حتی اصابت یک موشک به بیابان‌های سوریه را هم تحمل نخواهد کرد، زيرا سوریه بخشی از امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.[/right]

[right][url="http://www.tabnak.ir/fa/news/344862/%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF"]http://www.tabnak.ir/fa/news/344862/%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF[/url][/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]ممنون برای در آوردن تهدیگش سینا جان :دی[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]منطقی هم هست؛ تو درعا اینا از سازمان ملل اسیر گرفته بودن و ول کرده بودن [/background][/right][/font][/color]

[/quote]
صلحبانان تو جولان ربوده شدند نه درعا..! گرچه این دو استان به هم نزدیک هستند..!
خود این استان هم اکثر مناطق مهمش دست ارتشه..! مخالفین خودشون رو کشتند تا محاصره رو بشکنند نتونستند..!
قبلا هم میخواستند از طریق حماة محاصره حمص رو بشکنند نتونستند...!
همونطور که گفتم تاکتیک میدانی کنونی ارتش سوریه همون تاکتیک قدیمی ما مبنی بر محاصره شهر است..!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به گزارش [b]مشرق[/b] به نقل از مهر، تلویزیون سوریه اعترافات تکان دهنده چند تروریستی را که مرتکب جنایات وحشیانه ای شده اند، پخش کرد. ولید عبدالرحمن الشیخ در اعترافاتی که از تلویزیون سوریه پخش شد، گفت : دوستی به نام محمد خالد که همراه من در حال گذراندن خدمت سربازی بود، از ارتش فرار کرد و همچنان با من در تماس بود،او نیز مرا به فرار تشویق کرد، همچنین فردی به نام ابوعلی الغوثانی سرکرده گروه موسوم به کتیبه البراء وابسته به جبهه النصره هم مرا به فرار تشویق کرد.
این تروریست گفت با درخواست الغوثانی برای فرار موافقت کردم و به آنها پیوستم، الغوثانی و سه نفر دیگر در مکانی در استان السویداء منتظر من بودند، آنها حقوق ماهیانه، 12 هزار لیر سوریه به من دادند.
من در حمله به ایستهای بازرسی ارتش در حومه درعا مشارکت داشتم.
وی افزود این گروه، یک اسلحه خودکار و مقادیری مهمات و 200 گلوله اضافه دادند، با آنها در حمله به ایست ارتش در حومه درعا و دو ایست ارتش در خربه غزاله مشارکت کردم، به طوری که بر این دو ایست مسلط شدیم و تمام سربازان ارتش را که تعدادشان 35 نفر بود، کشتیم و سلاحهای آنها را به غنیمت گرفته و تحویل جبهه النصره دادیم.
این تروریست به شرکت در هشت عملیات آدم ربایی از جمله ربودن دو سرباز در خربه غزاله اعتراف کرد و گفت ما این دو سرباز را به روستای المسیفره بردیم که شیخ الزعبی، فتوای قتل آنها آن هم از طریق سر بریدن را صادر کرد، چرا که این دو سرباز با پیوستن به افراد مسلح مخالفت کرده بودند، من سرهای این دو سرباز را بریدم در حالی که افراد گردان البراء هنگام بریدن سرهای آنها، الله اکبر می گفتند.
این تروریست افزود حسام الزعبی هم به نوبه خود سه نفر از ربوده شدگان را سر برید، ما برای بریدن سر هر فرد، 1500 لیره و برای هر حمله به ایست ارتش، دو هزار لیره دریافت می کردیم.

خالد امین تروریست دیگر هم اعتراف کرد چندین عملیات شکار سربازان ارتش را با قناصه انجام دادم.
[b]اعتراف به حضور تروریستهایی از افغانستان، پاکستان، لیبی و کشورهای دیگر[/b]
این تروریست عضو گروه موسوم به گردان شهداء الحجرالاسود وابسته به جبهه تروریستی النصره می گوید شیخ خالد برکات از من خواست با او کار کنم و حقوق ماهیانه 12 هزار و 500 لیره و پاداش دو هزار لیره ای هنگام حمله به هر ایست ارتش دریافت کنم که با این درخواست موافقت کردم و به مجموعه تحت امر وی پیوستم و یک اسلحه دریافت کردم.
وی افزود به بسیاری از ایستهای ارتش در اردوگاه الیرموک و الحجرالاسود در حومه دمشق حمله کردیم و 15 سرباز ارتش را با قناصه کشتم.
این تروریست می گوید همچنین دست به دهها عملیات سرقت و دستبرد به مراکز تجاری و انبارها زدیم، خالد برکات مسئول توزیع اموال مسروقه در میان ما بود، اما این اموال مسروقه برای تامین هزینه هایمان کافی نبود، به همین خاطر پول و سلاح کافی را از قطر دریافت می کردم، افراد مسلحی از افغانستان، لیبی، عراق، فلسطین و دیگر مناطق همراه ما بودند.
[b]مشارکت در منفجر کردن دو خودرو در خان الشیح[/b]
خالد البیضه تروریست وابسته به گروه موسوم به گردان سیف الاسلام وابسته به جبهه النصره هم گفت سرکرده این گردان بشار عوض بود که از من خواست به گروهش بپیوندم، اما ابتدا از من خواست داوطلب خدمت در ارتش شوم تا سلاح دریافت کنم و بعد فرار کنم، زیرا او سلاح کافی در اختیار نداشت، بنابراین داوطلب ارتش شدم، اما نتوانستم سلاح به سرقت ببرم، فرار کردم و به گروه عوض پیوستم.
این تروریست افزود آنها می گفتند عملیاتی را که ما به آن دست می زدیم، جهاد در راه خداست، اولین عملیاتی که شرکت کردم، منفجر کردن خودرویی در خیابان القصور در خان الشیح بود به طوری که به همراه چهار نفر، به جاسازی 500 کیلوگرم مواد منفجره در یک خودرو در مزرعه ابوعلاء البهلوانی در مقابل دریافت صد هزار لیره برای هر نفر اقدام کردیم.

[center] [img]http://multimedia.mehrnews.com/Original/1392/06/23/IMG11024258.jpg[/img][/center]
وی افزود ما دومین خودرو بمبگذاری شده را در ایستگاه الاسکان در خان الشیح به منظور ایجاد رعب و وحشت در میان مردم منفجر کردیم، همچنین بارها به ایست های بازرسی ارتش حمله کردیم و بسیاری از سربازان را کشتیم، من خودم به تنهایی حدود 20 سرباز ارتش را کشتم.
[b]مجاز دانستن فحشا و عمل منافی عفت برای ورود به بهشت ادعایی تکفیریها[/b]
وی در ادامه از یک رسوایی اخلاقی مدعیان اسلام گرایی و جهاد در راه خدا پرده برداشت جایی که گفت : عوض(سرکرده گروه تروریستی) پس از مدتی از من خواست یکی از زنانم را به منظور مشارکت در جهاد نکاح( مشروعیت بخشی تروریستها به عمل فحشا و جهاد خواندن آن) حاضر کنم، من سه زن داشتم، او به من گفت این کار جهاد در راه خداست و هر کس این کار را انجام دهد، به بهشت می رود، من هم یکی از همسرانم را به گروه آوردم.
این تروریست در ادامه گفت بمبهای دست ساز و سلاح و پول از طریق اردن توسط فردی به نام عبدالکریم الجاسم ملقب به ابوعمار به بشار عوض می رسید که وی سلاح و مهمات را در میان ما توزیع می کرد و بمبهای دست ساز را نزد خود نگه می داشت.

تروریست دیگری به نام صدام کحلان عضو گروه موسوم به گردان خلفاء الراشدین گفت فردی به نام محمد ا لشعال ابوعبدو سرکرده گردان بود که من در مقابل دریافت پنج هزار لیره در ابتدای کار و با حقوق 12 هزار لیره در ماه موافقت کردم به گروهش بپیوندم.
وی افزود پس از 10 روز، کارت شناسایی که بر روی آن نام و کنیه و نام گردان و لشگر مربوطه به نام درع العاصمه(سپر پایتخت) را که عفو برعهده داشت، به من دادند.

کحلان گفت در عملیاتی که گروه ما با همکاری گروههای دیگر در منطقه غوطه شرقی به ویژه در حران العوامید و حرستا انجام می داد، شرکت کردم و افراد مسلحی از لیبی، افغانستان، پاکستان و اردن شرکت می کردند و پول هم از ترکیه به دست سران گروهها می رسید و آنها در میان ما توزیع می کردند.
[b]تعریف جهاد در راه خدا از نگاه آدمکشان[/b] / [b]زنا با همسران مردان دیگر برای رفتن به بهشت[/b]

محمود موفق ریحان عضو گروه موسوم به گردان الطیر هم گفت صلاح العشی سرکرده گروه موسوم به لواء شهداء مدیره از من خواست به منظور مبارزه با نظام به آنها بپیوندم، زیرا این کار جهاد در راه خداست، او به من گفت حقوق ماهیانه برایم در نظر می گیرد، متقاعد شدم و به گردان الطیر پیوستم که احمد سعید ملقب به الطیر فرماندهی آن را به عهده داشت.
وی افزود بعد از دریافت سلاح در حمله به یک مرکز نظامی در حرستا مشارکت کردم، ما حدود 500 فرد مسلح بودیم که در این عملیات، 11 سرباز را کشتیم، اما نیروهای حمایت از این ساختمان با ما مقابله و به سوی ما تیراندازی کردند که مجبور به عقب نشینی شدیم و تعداد زیادی هم از اعضای ما کشته شدند.
این تروریست گفت ما 9 سرباز ارتش را از مرکز فنی ربودیم و آنها را نزد شیخ المدنی سرکرده دادگاه الشرعیه در مدیره بردیم، وی فتوایی داد که باید هر سرباز ارتش را که می گیریم، بکشیم، او همچنین فتوای جهاد نکاح(مشروعیت بخشی به فحشا و زنا) صادر کرد و از متاهلین خواست همسرانشان را به ایستهایی که افراد مسلح حضور دارند، بیاورند تا در جهاد نکاح شرکت کنند، به طوری که افراد مسلح برای مدت خیلی کوتاهی با آنها ازدواج کنند(اوج انحراف و فساد گروههای مسلح)
این تروریست افزود بنا به درخواست العشی به دوما رفتم و خودرو بمبگذاری شده را آماده کردم و تحویل دو فردی دادم که پس از چند روز آن را در مراسم تشیع جنازه ای در منطقه جرمانا منفجر کردند که باعث کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم شد.
ریحان در پایان اعترافات خود اظهار داشت پس از مدتی دوباره به دوما رفتم و خودرو بمبگذاری دیگری را آماده کرده و به همان دو فرد در حموریه دادم که آنها آن را در منطقه القزاز دمشق منفجر کردند که بر اثر آن شماری از مردم کشته شدند.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
اون کاربر محترم جالب گفتش که اگه اینا تو جنگ کشته نشن ایدز و بیماریهای مقاربتی از پا درشون میاره ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.