death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

میشه بپرسم به نظرتون این مردم چرا نمی خوان مقاومت کنن؟

به خاطر اینکه اردغان راست می گفت

درود بر آتاترک
  • Upvote 11
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرماندهی متحد در غوطه شرقی با صدور اعلامیه ای به امضای ابو محمد الفاتح رسما تشکیل جیش الفتح در غوطه شرقی رو رد کرد، وی گفته که فرماندهی مشترک در غوطه مدتهاست که تشکیل شده و هر کس تمایل داره (منظور النصره) به این گروه بپیونده، نیازی به تشکیل جیش الفتح نیست.

هواداران نصره معتقدند با این موضع گیری مشخص شد که مشکل اونها در غوطه تنها زهران علوش نیست و مشکل عمیق تر از این حرفهاست.

خبر بدی نیست، همینکه این منطقه از نفوذ بیشتر القاعده و حامیان قطری و ترکیه ای دور بمونه بهتره، البته اینها خودشون کم از القاعده ندارن ولی خوب مشخصه که عربستان نمیخواد جنوب سوریه رو با قطر و ترکیه تقسیم کنه و حداقل میشه به تجزیه امیدوار تر بود.

CHT80dCWcAEsQVH.jpg

-------------------------------------------------------------------

این عکس رو هم طرفداران دواعش منتشر کردن و معتقدن که علوش برای نبرد با داعش به ریف شمالی حلب رفته:

CHUacAGW8AAYxxP.jpg

بنظر نمیرسه صحت داشته باشه، چون علوش مدتیه که مو و ریشش سفید شده و وزن هم اضافه کرده، در ضمن استتار پیک رو داشته باشید بقول حسن رضا انگار گ... مالیدن بهش. امروز اشرار شام البل رو از چنگ دواعش درآوردن شاید به این دلیل دارن توجیه میتراشن.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود بر آتاترک

بعضی وقت ها سکوت موجب میشه که ادم ها سنگین تر و با وقارتر از اونچه که هستن نشون بدن.

محترمانه و مودبانه یه سوال پرسیدم نظری دارین لطف کنین و بگین

• Upvote 4
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

درود بر آتاترک

چرا زودتر گفتی؟

CG7iTfIUcAEVtMo.jpg

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه بپرسم به نظرتون این مردم چرا نمی خوان مقاومت کنن؟

عدم اعتقاد به دولت مرکزی

با خودشان می گویند برای کی بمیریم برای اسد که قدر ما را نمی داند 

این به معنی پذیرش داعش و النصره نیست و بیشتر بی طرفی است 

و این بی طرفی برای سمت تروریست ها معنی ندارد و آنها می گویند یا با ما یا بر علیه ما 

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عدم اعتقاد به دولت مرکزی

با خودشان می گویند برای کی بمیریم برای اسد که قدر ما را نمی داند 

این به معنی پذیرش داعش و النصره نیست و بیشتر بی طرفی است 

و این بی طرفی برای سمت تروریست ها معنی ندارد و آنها می گویند یا با ما یا بر علیه ما 

میشه ازتون بپرسم بشار بایستی چیکار کنه تا برای ملت تظاهر بشه قدرش دونسته میشه

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در جوامع قبایلی عرب ، کسی قدرتمند پنداشته می شه که بتونه بیشتر بکشه ...

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حقیقت این است اسد از قبل باید کاری می کرد که مردم حکومت را از خودشان بدانند 

ولی الان گفتنش سخت است 

مطمئنا امید به آینده و وعده تغییر 

نشان دادن اینکه این جنگ جنگ فقط جنگ اسد نیست و جنگ برای موجودیت سوریه است و در درجه دوم نشان دادن ماهیت دشمن و عدم امکان بی طرفی در این جنگ 

من جای اسد بودم می گفتم در پایان این درگیری ها من از ریاست جمهوری کنار می روم و ساختار حکومت را اصلاح می بخشم 

ولی تا بازپس گیری آخرین خاک کشور می ایستم و می جنگم

------------------

این اشتباه محض است ، شاید در عامه اینگونه به نظر آید و حرف شما تصدیق شود 

ولی برنده آن کسی است که خوی درونی یک ملت را بیدار کند تا آخرین قطره خون برای هدفش بجنگند 

داعش اکنون توانسته رگ جوانان را بدست بگیرد تنها با وعده بهشت 

ولی ما چیزی داریم که بالاتر از وعده بهشت آنها هست 

وعده جوانمردی و مرگ در راه حفظ شرافت 

ویرایش شده در توسط arminheidari
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پس به نظر شما بشار تا به حال اونطور که لازمه از قبایل عرب نکشته و تو این وضعین سوریه مشت هانین چاره کاره

حقیقت این است اسد از قبل باید کاری می کرد که مردم حکومت را از خودشان بدانند 

ولی الان گفتنش سخت است 

مطمئنا امید به آینده و وعده تغییر 

نشان دادن اینکه این جنگ جنگ فقط جنگ اسد نیست و جنگ برای موجودیت سوریه است و در درجه دوم نشان دادن ماهیت دشمن و عدم امکان بی طرفی در این جنگ 

من جای اسد بودم می گفتم در پایان این درگیری ها من از ریاست جمهوری کنار می روم و ساختار حکومت را اصلاح می بخشم 

ولی تا بازپس گیری آخرین خاک کشور می ایستم و می جنگم

اجازه بدید من یه سوری بشم.با سابقه بشار و پدرش من این حرف ها رو قبول نمی کنم و یه جور حلیه می بینم.اصلاح هم یعنی حکومت اکثریت یعنی اهل تسنن

• Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجازه بدید من یه سوری بشم.با سابقه بشار و پدرش من این حرف ها رو قبول نمی کنم و یه جور حلیه می بینم.اصلاح هم یعنی حکومت اکثریت یعنی اهل تسنن

اصلاح حکومت به سمت اکثریت درست نیست بلکه حکومت رای مردم با در نظر گرفتن حقوق اقلیت ها 

در حکومت اکثریت اقلیت نابود می شود ولی با در نظر گرفتن حقوق شهروندی و جدا از نژاد و مذهب در کنار رای مردم و ابدی نبودن پست ها می توان به حکومت پایدارتر رسید 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلاح حکومت به سمت اکثریت درست نیست بلکه حکومت رای مردم با در نظر گرفتن حقوق اقلیت ها 

در حکومت اکثریت اقلیت نابود می شود ولی با در نظر گرفتن حقوق شهروندی و جدا از نژاد و مذهب در کنار رای مردم و ابدی نبودن پست ها می توان به حکومت پایدارتر رسید 

حرف شما صحیح هستش.

از دوستان کسی خواسته های مردمو قبل از اینکه تظاهرات به خشونت بکشه میدونه چی هستش؟

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تشکیل حکومت سنی که القاعده دست بالا رو در اون خواهد داشت چیزی نیست که جز به زور و خون ریزی بشه توی حلق بقیه فرو کرد، خوب شما از یک طرف این جنگ رو داری که با این شرایط فعلا ادامه خواهد داشت، از یک طرف کردها رو داری که به هیچ وجه نخواهی تونست برشون مسلط بشی، حتی اگر تمام علوی ها هم نابود بشن و دنیا ساکت بمونه در مورد کردها این اتفاق نخواهد افتاد، چنانکه میبینی آمریکا چطور ازشون دفاع میکنه، همین امروز به محض آغاز پیشروی داعش در اطراف شنگال و تل ابیض بلافاصله نیروی هوایی آمریکا شخمشون زد، مقایسه کنید با عکس العمل آمریکا در رمادی.

حالا این وسط بازنده کیه؟ قطعا خیلی ها ولی سلطان اردوغان و ملت ترکیه در صف اول قرار دارن.

همین دیروز بود که دمیرتاش گفت ترکیه در آستانه جنگ داخلی هست و اردوغان و داوداوغلو در خوابن. (البته احتمالا خواهند گفت که منظورش اینه که همه چی آرومه و سلطان بیدار)

پس لطفا خوابهای رنگی نبینید، قرار باشه کشتی غرق بشه همه با هم غرق میشن، طرف سلطان اردوغان هم غرقتر میشه.

پی نوشت: اون تظاهرات مثلا مسالمت آمیز هم به تاریخ پیوست، تاریخ به عقب بر نمیگرده و اون شرایط دیگه اهمیت نداره.

-----------------------------------------------------------------

یک مطلب جالب دیگه در مورد سوریه که این روزها بسیار مطرح میشه کشف مخازن عظیم نفتی در سواحل این کشور هست، گویا از مرز لبنان تا لاذقیه ذخیره عظیمی در دریا خوابیده، در صورت صحت این میزان شدیدا وسوسه انگیزه، نه! بخصوص برای همسایه ها ...

CHUAC-DWgAAct0h.jpg

ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلاح هم یعنی حکومت اکثریت یعنی اهل تسنن

در جبهه ی مقابل بشار اسد دمکراسی موجود نیست اونطرف  هم دوتا  خلیفه جولانی و خلیفه بغدادی هست.و دمکراسی یا حکومت اهل سنت وجود ندارد .یک جولانی یا البغدادی هست که باید باهاش بیعت بشه یا کشته بشی شیعه و سنی هم حالیشون نیست مخالفین رو بی برو و برگرد میکشند.در مصر و لیبی و تونس که همه سنی هستند و دمکراسی هم تا حدودی هست .این وحشی ها اونجا هم دست به اسلحه بردن .ولی در سوریه امریکا پای کار هست و نیرو و تجهیزات ارسال میکنه و در کوره ی جنگ میدمه.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دانلود فیلم تبادل اجساد و اسرا

دانلود کنید

درباره تعویض اجساد با زندانی ها اون فیلمی که من دیدم  تعداد اجساد نزدیک 15 حداکثر 20 نفرند.  اجساد با 11 زندانی زن و 13  مرد مبادله شدن

پیکر این شهدا که بر می گرده به چه صورته؟ آیا اینارو تو سردخونه نگه داشتند یا اینارو دفن می کنند و دوباره برای تحویل به ما از زیر خاک در میارن

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به اینکه از نظر نظامی مردم مظلوم و وحشت زده رو در دو شهرک علوی  نشین ادلب به امان خدا رها کردیم .تنها کاری که میتونیم بکنیم اینه که دست به دامن اردوغان بشیم که از طریق هلال احمر ترکیه مردم این دوتا شهرک تخلیه بشن به مناطق امن

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.