death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

لیست قوی ترین ارتش های جهان در سال ۲۰۱۵ 

در لیست سال ۲۰۱۵ قوی‌ترین ارتش‌های جهان ۱۰۶ کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند. یکی از نكات جالب توجه در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۵ این است که هیچ تغییری در جایگاه کشورهای اول تا سی نسبت به رتبه‌بندی سال پیش دیده نمی‌شود. بنابراین رتبه‌بندی سال ۲۰۱۵ به ترتیب زیر است: 

رتبه اول تا پنجم: کشورهای ایالات متحده آمریکا، روسیه، چین، هند و بریتانیا 

رتبه ششم تا دهم: کشورهای فرانسه، آلمان، ترکیه، کره جنوبی و ژاپن 

رتبه یازدهم تا پانزدهم: کشورهای اسرائیل، ایتالیا، مصر، برزیل و پاكستان 

رتبه شانزدهم تا بیستم: کشورهای کانادا، تایوان، لهستان، اندونزی و استرالیا 

رتبه بیست و یکم تا بیست و پنجم: کشورهای اوكراین، ایران، ویتنام، تایلند و عربستان سعودی 

رتبه بیست و ششم تا سی‌ام: کشورهای سوریه، سوئیس، اسپانیا، سوئد و جمهوری چک 

ملاک‌های انتخاب لیست قوی ترین ارتش های جهان در سال ۲۰۱۵ 

لازم به ذكر است که موسسه گلوبال فایر پاور (Global Firepower) لیست سال ۲۰۱۵ خود را بر اساس ۵۰ فاكتور تهیه کرده است که از جمله آن‌ها عبارتند از: جمعیت، تولید ناخالص داخلی، تعداد نظامیان، تعداد کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها، تعداد هواپیماها و هلی کوپترها، تعداد تانک‌ها و نفربرها و شرایط جغرافیایی حاكم بر کشور مورد نظر. 

همچنین در رتبه‌بندی این موسسه عواملی همچون دسترسی به سلاح‌های کشتار جمعی مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد. 

برای مشاهده رتبه‌بندی سال ۲۰۱۴ و کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه رتبه‌بندی موسسه گلوبال فایر پاور (Global Firepower) به این مطلب مراجعه نمایید.

این زده سوریه 26...فکر کنم طبق امار قبل درگیریا باشه............دوستان نظری ندارن

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در لیست سال ۲۰۱۵ قوی‌ترین ارتش‌های جهان ۱۰۶ کشور مورد بررسی قرار گرفته‌اند. یکی از نكات جالب توجه در رتبه‌بندی سال ۲۰۱۵ این است که هیچ تغییری در جایگاه کشورهای اول تا سی نسبت به رتبه‌بندی سال پیش دیده نمی‌شود. بنابراین رتبه‌بندی سال ۲۰۱۵ به ترتیب زیر است: 

رتبه بیست و یکم تا بیست و پنجم: کشورهای اوكراین، ایران، ویتنام، تایلند و عربستان سعودی 

لازم به ذكر است که موسسه گلوبال فایر پاور (Global Firepower) لیست سال ۲۰۱۵ خود را بر اساس ۵۰ فاكتور تهیه کرده است که از جمله آن‌ها عبارتند از: جمعیت، تولید ناخالص داخلی، تعداد نظامیان، تعداد کشتی‌های جنگی و زیردریایی‌ها، تعداد هواپیماها و هلی کوپترها، تعداد تانک‌ها و نفربرها و شرایط جغرافیایی حاكم بر کشور مورد نظر. 

همچنین در رتبه‌بندی این موسسه عواملی همچون دسترسی به سلاح‌های کشتار جمعی مورد محاسبه قرار نمی‌گیرد. 

برای مشاهده رتبه‌بندی سال ۲۰۱۴ و کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه رتبه‌بندی موسسه گلوبال فایر پاور (Global Firepower) به این مطلب مراجعه نمایید.

این زده سوریه 26...فکر کنم طبق امار قبل درگیریا باشه............دوستان نظری ندارن

درود

نیازی به این لیست نیست... کاربرانی که از مسائل نظامی شناخت دارن  جایگاه واقعی ارتش ایران ر میدونن...گرچه عده ای هم در حال بزرگنمایی و حرافی های پوچ هستند...

• Upvote 8
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رتبه بیست و یکم تا بیست و پنجم: کشورهای اوكراین، ایران، ویتنام، تایلند و عربستان سعودی

من نمیتونم جایگاه اندونزی و مصر رو درک کنم
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیتونم جایگاه اندونزی و مصر رو درک کنم

اندونزی رو نمیدونم..ولی مصر ارتش قویی داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حرف من این همه کش و قوص نداشت . گفتم با موشک اطراف شهر های محاصره رو بزنید مردم رو تخلیه کنید به مناطق امن. اگر هم نمیتونید پای حرفتون باستید بیخود برای استکبار جهانی شاخ و شونه نکشید. بعدشم شما اگر از عوام الناس دلسوز عضو سایت باشی باید حرف من رو تأیید کنی مگر اینکه از بچه های بالا باشی که خوب اون دیگه بحثش جداست.

والسلام

برادر این حرف رو جدی گفتید یا مزاح کردید دور هم بخندیم؟ با موشک اطراف شهرها رو بزنن و مردم رو تخلیه کنن؟

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر این حرف رو جدی گفتید یا مزاح کردید دور هم بخندیم؟ با موشک اطراف شهرها رو بزنن و مردم رو تخلیه کنن؟

شما از این راه دور ، و عدم دسترسی مستقیم و محدودیت تسلیحاتی ما ، گزینه بهتری داری ؟  با هماهنگی سوری ها با موشک و کلاهک بارانی دور یک شهر رو بزنی بعد با هلی کوپتر سوری ها بیان زنها و بچه ها و پیر ها رو مریض ها رو ببرن و سلاح به مدافعین برسونن بده ؟ میخوای برم با وهابی ها صحبت کنم یه جوری دوستانه حلش کنم ؟

پی نوشت :

الحمد لله من کل منفیٍ التی اخرج من کلام حق

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 2
  • Downvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آمار و رده بندی این سایت ارزش وقت تلف کردن را نداره. همین یک مورد که تعداد تانک های سوریه را 4 هزارو خورده ای زده، بیانگر اعتبار آمار این سایت هست!فکر کنم الان یک چهارم این تعداد هم عملیاتی نباشه! در مورد ایران هم برای مثال تعداد بالگردهای تهاجمی ما را زده 12 فروند!! فکر کنم بیشتر از 12 فروند فقط خودمون ساخته باشیم!
بقیه آمارش هم دست کمی از این مورد نداره. در کل این سایت چرت محض هست و هر سال هم چرت از سال قبل!
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما از این راه دور ، و عدم دسترسی مستقیم و محدودیت تسلیحاتی ما ، گزینه بهتری داری ؟  با هماهنگی سوری ها با موشک و کلاهک بارانی دور یک شهر رو بزنی بعد با هلی کوپتر سوری ها بیان زنها و بچه ها و پیر ها رو مریض ها رو ببرن و سلاح به مدافعین برسونن بده ؟ میخوای برم با وهابی ها صحبت کنم یه جوری دوستانه حلش کنم ؟

تا توپخانه هست تا بمباران هست 

چه نیازی به موشک هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما از این راه دور ، و عدم دسترسی مستقیم و محدودیت تسلیحاتی ما ، گزینه بهتری داری ؟  با هماهنگی سوری ها با موشک و کلاهک بارانی یک دور شهر رو بزنی بعد با هلی کوپتر سوری ها بیان زنها و بچه ها و پیر ها رو مریض ها رو ببرن و سلاح به مدافعین برسونن بده ؟ میخوای برم با وهابی ها صحبت کنم یه جوری دوستانه حلش کنم ؟

چیزی که تو ذهن من هست رو به وضوح می گم تا این بحث کش پیدا نکنه. به نظر من در خوشبینانه ترین حالت فلسفه وجودی شهاب 3 کوبیدن شهرها و ایجاد رعب و وحشت هست. مثلا فرض کنید ما با عربستان درگیر بشیم و ریاض رو هدف قرار بدیم.

مگر اطراف اون شهرک ها اهداف مشخصی وجود داره که بخوان با شهاب 3 بزنن؟ اصلا مگر شهاب 3 کارایی لازم برای این کار رو داره؟ با استفاده از F16 و F18 و بمب های هدایت شونده دقیق و با داشتن دید مستقیم در کوبیدن مواضع تروریست ها مشکل جدی وجود داره چه برسه به شهاب 3.

حتی استفاده از موشکی مثل تام هاوک هم در همچین حمله ای بیشتر شبیه جک هست. مگر فضایی به اون وسعت رو می شه با موشک پاک سازی کرد؟ حتی بمباران هم در خیلی مواقع توجیح منطقی نداره چه برسه به موشک باران.

یک سوال : اصلا شما فرض کن همچین حمله به صورت موفقیت آمیزی انجام بشه و تروریست های اطراف شهرک ها هم قلع و قمع بشن، چه تضمینی وجود داره که در عرض چند ساعت دوباره کلی زامبی به اون اطراف سرازیر نشن؟ ظاهرا که از نظر نیروی انسانی مشکل چندانی ندارن.

و یک سوال مهمتر : موشک ها از چه پایگاهی باید شلیک بشن و از روی کدوم کشور رد بشن تا برسن به سوریه؟ ترکیه یا عراق؟ و اینکه آیا همچین اجازه ای به ما می دن؟

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا توپخانه هست تا بمباران هست 

چه نیازی به موشک هست؟

شما برای خود ایران چه گزینه مستقیمی دارید که خود ایران وارد عمل شود؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و یک سوال مهمتر : موشک ها از چه پایگاهی باید شلیک بشن و از روی کدوم کشور رد بشن تا برسن به سوریه؟ ترکیه یا عراق؟ و اینکه آیا همچین اجازه ای به ما می دن؟

همه فرمایش درسته فقط فکر کنم موشکها از فضا عبور می‌کنند و نیازی به اجازه ندارند

به نظرم راه حل خوب، اعزام یک گروه کوماندویی با توانایی پشتیبانی آتش بالا برای گشودن معبر و تخلیه مجروحین و ناتوانهاست. تواناها هم باید بمانند و بجنگند

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که تو ذهن من هست رو به وضوح می گم تا این بحث کش پیدا نکنه. به نظر من در خوشبینانه ترین حالت فلسفه وجودی شهاب 3 کوبیدن شهرها و ایجاد رعب و وحشت هست. مثلا فرض کنید ما با عربستان درگیر بشیم و ریاض رو هدف قرار بدیم.

اینکه آیا همچین اجازه ای به ما می دن؟

مشکل ما همین اجازه هه هست . شما منتظر اجازه بقیه اید ولی اگر الان امام زنده بود منتظر اجازه کسی نمی ماند. ولش کن اصلا. همین جوری خوبه. همه دور هم هستیم . در ضمن مرگ حقه بابا . تکفیری ها وسیله هستند. شادی روح شیعیان سوریه این شب جمعه ایه یک حمد و سوره بخونید.

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه فرمایش درسته فقط فکر کنم موشکها از فضا عبور می‌کنند و نیازی به اجازه ندارند

به نظرم راه حل خوب، اعزام یک گروه کوماندویی با توانایی پشتیبانی آتش بالا برای گشودن معبر و تخلیه مجروحین و ناتوانهاست. تواناها هم باید بمانند و بجنگند

ولی تا جایی که من می دونم کشورها حریم هوایی دارند. حتی هواپیماهای مسافربری هم بدون هماهنگی نمی تونن بر فراز یک کشور پرواز کنن و این کار نقض حریم هوایی محسوب می شه. دیگه موشک که جای خود دارد.

مشکل ما همین اجازه هه هست . شما منتظر اجازه بقیه اید ولی اگر الان امام زنده بود منتظر اجازه کسی نمی ماند. ولش کن اصلا. همین جوری خوبه. همه دور هم هستیم . در ضمن مرگ حقه بابا . تکفیری ها وسیله هستند. شادی روح شیعیان سوریه این شب جمعه ایه یک حمد و سوره بخونید.

دوست عزیز کمی واقع بین باشید. شروع یک جنگ تمام عیار در حال حاضر از عهده کشور ما خارجه. واقعیت اینه که ما در حال حاضر باید دغدغه این رو داشته باشیم که درگیری به داخل مرزهای ما توسط دیگران کشیده نشه نه اینکه خودمون استارت این کار رو بزنیم. درگیری در داخل مرزها هم به کشور آسیب جدی می زنه. دیگه جنگ با کشورهای مستقل که جای خود دارد.

بهترین راه حل در حال حاضر تقویت نیروهای مردمی شیعه، حزب الله لبنان و نیروهای خودی در سوریه هست و بس. البته در طی این مدت هم بیکار نبودیم و زحمات زیادی کشیده شده ولی واقعیت اینه که این کارها کافی نبوده یا اونطور که باید حساب شده نبوده. باید یک فکر اساسی بکنیم.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما از این راه دور ، و عدم دسترسی مستقیم و محدودیت تسلیحاتی ما ، گزینه بهتری داری ؟ با هماهنگی سوری ها با موشک و کلاهک بارانی دور یک شهر رو بزنی بعد با هلی کوپتر سوری ها بیان زنها و بچه ها و پیر ها رو مریض ها رو ببرن و سلاح به مدافعین برسونن بده ؟ میخوای برم با وهابی ها صحبت کنم یه جوری دوستانه حلش کنم ؟

من حق میدم که نگران اوضاع اون مناطق باشید ولی به قول دوستمون حتی بیان این طرح شبیه شوخیه.
چقدر میشه تضمین کرد که موشک به مناطق مسکونی اثابت نکنه؟
ما چه مقدار از اطراف شهرکهارو میتونیم با موشک بزنیم؟
مگه تمام نیروی دشمن فقط در اطراف شهرک محاصره شده تجمع کرده که با موشک باران نابود بشن؟
چه تضمینی وجود داره که در عرض چند دقیقه از شهر و روستای مجاور نیروی کمکی برای تروریستها فرستاده نشه؟
چطور میتونن چندین هزار نفرو با بالگرد تخلیه کنن!؟
تنها راه عقب نشینی هست ولی چطور میشه کیلومترها مسیری رو که باید عقب نشینی صورت بگیره با موشک امن کنیم!؟
اگر در مسیر غیرنظامیها محاصره بشن چطور میشه اونهارو نجات داد؟
استفاده از موشک برای زدن ضربه مهلک و بزرگ و نقطه ای کاربرد داره نه عملیاتی سیال و ادامه دار.
با موشک میشه پادگان آموزشی اونهارو زد و کلی تلفات گرفت.
ولی با موشک نمیشه مسیری چند کیلومتری رو برای عقب نشینی هزاران نفر امن کرد.
نیروی عظیم از یگانهای رزمی لازمه تا حصر شهرکهای نبل و الزهرا و فوعه و کفریا به گونه ای شکسته بشه که غیرنظامیان در امنیت بتونن منتقل بشن.
روزهای سختی در پیشه... ویرایش شده در توسط airborns
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دومینوی سقوط با اراده های پولادین ارتش سوریه با بوگاتی ویرون از پادگان ها فرار میکنند
به نظر من نیرو ها و تسلیحات پادگان ها  رو باید جمع کنند بفرستند سمت مناطق غرب ی خط دفاعی سوریه غربی تشکیل بدن تا دمشق جز سوریه غربی باشه

ویرایش شده در توسط iranfarda

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.