death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

گویا ارتش سوریه رغبتی به شکستن سریع محاصره این چهار شهر و جلوگیری از فاجعه انسانی رو نداره و الا تا حالا این اتفاق افتاده بود . می میگم خود ما چکار میتوانیم بکنیم . ببین اخوی ، صحبت ما است . ما / به انگلیسی we /  به عربی نَحنُ . متوجه می شوید ؟ بحث ارتش و حزب الله و بقیه نیست ها ! بحث ماست . ماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا . حالا شما هر روشی دارید که ما می توانیم انجام دهیم بگویید.

شما می خواهید یک جواب روشن بگیرید؟ توان دخالت نظامی نداریم. در چهار کلمه واضح و روشن عرض کردم خدمتتون. همون آمریکاش هم در تهاجم به کشورها با مشکلات بیشماری مواجه می شه. ما نه نیروی هوایی به اون صورت کارآمدی داریم که بتونه هزاران کیلومتر خارج از مرزهامون عملیات انجام بده و نه توان موشکی پیشرفته ای. و نه نیروی انسانی به صورت رسمی می تونیم جهت عملیات خارجی به کار بگیریم. چرا نمی خواهید قبول کنید؟ مطمئن باشید این مسائل اگر هر از گاهی از ذهن شما رد می شه، مشغله ذهنی روزانه رهبری و مسئولان کشور هست ولی مساله همونی هست که عرض کردم خدمتتون.

من خودم در صورت هرگونه تهاجم خارجی یا هرگونه عمل مخرب داخلی تا آخر و تا حدی که در توانم باشه پشت نظام نظامی اسلامی و ولی فقیه و مصالح این مملکت ایستادم. بی تعارف عرض می کنم خدمتتون. ولی اینکه انتظارات بیجا داشته باشیم خارج از حیطه عقل و منطق هست. از توان نظامی و اقتصادی ما خارج هست که بخواهیم هزاران کیلومتر فراتر از مرزهامون عملیات نظامی کلاسیک انجام بدیم.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این دو شهرک حداقل چهل هزار نفر جمعیت دارند و تقریبا ده خزار نفر جنگجو ازشون در میاد...
سلاح. غذا و دارو باید براشون تامین بشه و مردانه باید در خاک و شهر خودشون بجنگند...
فرار کردن مثل مردم کوبانی مشکلی رو حل نمیکنه...
باید بابستند و به بقیه مردم سوریه یاد بدهند شرافت و بزرگواری رو
اگر کسی اراده مقاومت داشته باشه هیچ قدرتی حتی بمب اتم نمیتونه تسلیمش کنه، اینها شیعه هستند و آموخته اند مرگ با عزت بهتر است از زندگی با ذلت...
حالا جمهوری اسلامی یا فلان بخواهد یا نخواهد کمک کند فردای قیامت پیش خدا پاسخگوی اعمال خودشان هستند اما شیعه میداند مرگ در میدان نبرد بالاترین عزت است
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما می خواهید یک جواب روشن بگیرید؟ توان دخالت نظامی نداریم.

توان داریم . جگرش رو نداریم . البته حالشم نداریم . بلکه غیرتشم از دست دادیم. زمان جنگ اسرائیل به لبنان حمله کرد. امام از ایران نیرو فرستاد سوریه برای نبرد . الان قوی تریم یا اون موقع ؟ با تفکر شما همین حزب اللهی که تو لبنان هست و پاشو گذاشته رو خرخره اسرائیل هم نباید تشکیل می شد چون برای ما تبعات داشت. بعد جنگ خیلی ترسو شدیم اخوی. میگن گوشت خروس خوبه. آدم غیرتی میشه. توصیه میکنم همه استفاده کنیم.

ویرایش شده در توسط mahdiarmy
  • Upvote 3
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این دو شهرک حداقل چهل هزار نفر جمعیت دارند و تقریبا ده خزار نفر جنگجو ازشون در میاد...
سلاح. غذا و دارو باید براشون تامین بشه و مردانه باید در خاک و شهر خودشون بجنگند...
فرار کردن مثل مردم کوبانی مشکلی رو حل نمیکنه...
باید بابستند و به بقیه مردم سوریه یاد بدهند شرافت و بزرگواری رو
اگر کسی اراده مقاومت داشته باشه هیچ قدرتی حتی بمب اتم نمیتونه تسلیمش کنه، اینها شیعه هستند و آموخته اند مرگ با عزت بهتر است از زندگی با ذلت...
حالا جمهوری اسلامی یا فلان بخواهد یا نخواهد کمک کند فردای قیامت پیش خدا پاسخگوی اعمال خودشان هستند اما شیعه میداند مرگ در میدان نبرد بالاترین عزت است

دوست عزیز، پشت کامپیوتر نشستن و شعار دادن برای من و شما آسان هست. ولی رساندن یک سری از اقلام مانند مواد غذایی، آب و مهمتر از همه سلاح برای جنگجو ها لازم هست، وگرنه با تیر و کمان نمی تونن جلوی گلوله مقابله کنن. برای جنگیدن ابزار لازم هست. بنابراین باید به طور مداوم سلاح براشون فرستاد. امام حسین هم در کربلا تمامی یاراش شمشیر برای جنگیدن داشتند و کسی دست خالی به میدان نرفت. این حرف ها منو یاد اون سخنرانی های "نوجوان 18 ساله" برخی از فرماندهان بسیار فرهیخته نظامیمون میندازه. بله وظیفمون هست کمک کنیم، به هر شکلی شده، وگرنه باید این علم "رهبری شیعه" رو بندازیم دور، چون فقط داریم به شیعه خیانت می کنیم اینطوری. چطور برای نمک نشناس های حماس از هزار و یک سوراخ می تونند پنهانی سلاح بفرستند، اون وقت برای شیعه های در محاصره کفتارها نمی تونن؟

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز، پشت کامپیوتر نشستن و شعار دادن برای من و شما آسان هست. ولی رساندن یک سری از اقلام مانند مواد غذایی، آب و مهمتر از همه سلاح برای جنگجو ها لازم هست، وگرنه با تیر و کمان نمی تونن جلوی گلوله مقابله کنن. برای جنگیدن ابزار لازم هست. بنابراین باید به طور مداوم سلاح براشون فرستاد. امام حسین هم در کربلا تمامی یاراش شمشیر برای جنگیدن داشتند و کسی دست خالی به میدان نرفت. این حرف ها منو یاد اون سخنرانی های "نوجوان 18 ساله" برخی از فرماندهان بسیار فرهیخته نظامیمون میندازه. بله وظیفمون هست کمک کنیم، به هر شکلی شده، وگرنه باید این علم "رهبری شیعه" رو بندازیم دور، چون فقط داریم به شیعه خیانت می کنیم اینطوری. چطور برای نمک نشناس های حماس از هزار و یک سوراخ می تونند پنهانی سلاح بفرستند، اون وقت برای شیعه های در محاصره کفتارها نمی تونن؟

اینکه یواشکی میشه چه کارها کرد بماند اخوی . حرف اصلی من اینه که پنجه در پنجه استکبار جهانی انداختن ، تبعات دارد . نمی شود شما شعار بدهی و از تبعاتش فرار کنی . پس یا خودت را از هر لحاظ آماده کن یا خیلی با ملایمت بی خیال شو بذار هم مردمت یه زندگی راحت داشته باشن هم مردم مستکبر :D

دوست عزیز من همه اینها رو به چشم دیدم و تجربه کردم. جنگ اونی نیست که فکرش رو می کنی.

من نمیگم جنگجو هستم یا شما جنگجو نیستی. اصلا شما ترمیناتور من سیندرلا. متن بالا جواب شما هم هست.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمیگم جنگجو هستم یا شما جنگجو نیستی. اصلا شما ترمیناتور من سیندرلا. متن بالا جواب شما هم هست.

شما منظور من رو نگرفتی. من از خودم تعریف نکردم. اون حرف ها رو زدم تا بدونی جنگیدن هم یه اصولی داره.

میدان جنگ با کال آو دیوتی خیلی فرق می کنه.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما منظور من رو نگرفتی. من از خودم تعریف نکردم. اون حرف ها رو زدم تا بدونی جنگیدن هم یه اصولی داره.

میدان جنگ با کال آو دیوتی خیلی فرق می کنه.

من منظور شما رو گرفتم ولی ببین عزیز جان . تو دنیا جنگ خیلی زیاده . این همه آدم مظلوم تو دنیا هست . چرا ما گیر دادیم به فلسطین؟ فلسفه دفاع ما از فلسطین ، یه بخش بسیار مهمش (و به نظر من اکثر قریب به اتفاقش) این بوده که بیت المقدس قبله اول مسلمین بوده و ما نباید بذاریم این نماد اسلامی از بین بره و صهیونیست ها بر این سرزمین مقدس حکمرانی کنن. و الا اگر قرار بود ما جان و مملکتمون رو عزیز تر از همه چی بدونیم ، عملا هیچ کاری نباید می کردیم و نباید بکنیم. آیا حرم آل رسول (ص) در سوریه و چندین هزار نفر شیعه مرتضی علی (ع) ارزش نداره که به اندازه همون بیت المقدس براش تلاش کنیم ؟ میدونی برای دفاع از فلسطین تا الان چقدر هزینه پرداخت کردیم ؟ من نمی گم نکنیم برادر . فقط میگم معیار دوگانه برای دفاع از مظلوم نداشته باشیم. اگر هم توان نداریم همین الان بریم با کد خدای حسن آقا اینا موضوع رو حلش کنیم بره پی کارش دیگه. اینقدر شل کن سفت کن نداره که. هر جای این مملکت رو نگاه میکنم میبینم مردم خییییییییییلی شل تر از اونی شدن که به درد یه حکومت اسلامی و انقلابی بخوره. خوب یکی نیست بپرسه بابا ما کجا داریم میریم ؟ این راهی که میریم تهش کجاست ؟ چی قراره بشه ؟ یا به عبارت بهتر با این اوضاع بهترین حالت ممکن چه خواهد بود ؟

• Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من منظور شما رو گرفتم ولی ببین عزیز جان . تو دنیا جنگ خیلی زیاده . این همه آدم مظلوم تو دنیا هست . چرا ما گیر دادیم به فلسطین؟ فلسفه دفاع ما از فلسطین ، یه بخش بسیار مهمش (و به نظر من اکثر قریب به اتفاقش) این بوده که بیت المقدس قبله اول مسلمین بوده و ما نباید بذاریم این نماد اسلامی از بین بره و صهیونیست ها بر این سرزمین مقدس حکمرانی کنن. و الا اگر قرار بود ما جان و مملکتمون رو عزیز تر از همه چی بدونیم ، عملا هیچ کاری نباید می کردیم و نباید بکنیم. آیا حرم آل رسول (ص) در سوریه و چندین هزار نفر شیعه مرتضی علی (ع) ارزش نداره که به اندازه همون بیت المقدس براش تلاش کنیم ؟ میدونی برای دفاع از فلسطین تا الان چقدر هزینه پرداخت کردیم ؟ من نمی گم نکنیم برادر . فقط میگم معیار دوگانه برای دفاع از مظلوم نداشته باشیم. اگر هم توان نداریم همین الان بریم با کد خدای حسن آقا اینا موضوع رو حلش کنیم بره پی کارش دیگه. اینقدر شل کن سفت کن نداره که. هر جای این مملکت رو نگاه میکنم میبینم مردم خییییییییییلی شل تر از اونی شدن که به درد یه حکومت اسلامی و انقلابی بخوره. خوب یکی نیست بپرسه بابا ما کجا داریم میریم ؟ این راهی که میریم تهش کجاست ؟ چی قراره بشه ؟ یا به عبارت بهتر با این اوضاع بهترین حالت ممکن چه خواهد بود ؟

رو چه حسابی می گید هیچ کاری براشون نکردیم؟ پس این همه کمک تسلیحاتی و مالی کجا می ره؟ این همه مستشار نظامی و مدافعین حرم و ... رو کی فرستاده. دوست عزیز اگر ما نبودیم 2 سال پیش حلوای سوریه و بشار رو تروریست ها خورده بودن. اگر ما نبودیم خاک و مال و ناموس کردستان عراق الان در اختیار داعش بود. مساله اینه که شما اینها رو هیچ می دونی و انتظار داری ما با پای خودمون بریم داخل آتش و این منطقی نیست. بحران باید مدیریت بشه نه اینکه بهش دامن زده بشه.
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

...  بله به چشم خودم دیدم که زن حامله رو از شکم با میخ طویله به دیوار میخ زده بودند. به چشم خودم دیدم اونهم نه یکبار نه ده بار و نه ... که ماشین های جهاد سازندگی رو به گلوله بسته بودند. ارگانی که در حالت خدمت به مردم کرد بود رو به چه جرمی به گلوله می بستند بماند. ...

برادر اگر یه زمانی جنگ شد شما رفتی جنگ ( مثل خود من ) صحنه های کشتار رو سعی کن نگاه نکنی . تو روحیه و اراده آدم ممکنه تأثیر کنه. پس به قول حضرت امیر (ع) :

جمجمه ‏ات را به خدا بسپار !
گامت را چون ميخ بر زمين استوار دار !
نگاهت را به دورترين نقطه سپاه دشمن بدوز !
و چشم را از هيبت دشمن بپوش ( و به آن توجه نکن ) !
و اين را بدان كه پيروزى از جانب خداى سبحان است !

رو چه حسابی می گید هیچ کاری براشون نکردیم؟

حاجی جون به این میگن مغلطه. بحث من یک بخشش از حیطه جواب شما کلی تر بود و بخشی از اون جزئی تر . این جواب به درد هیچ کدومش نمی خورد . در ضمن این انجمن چند هزار کاربر داره. اگر ایرادات خودمون رو بررسی نکنیم و اینطور نشون بدیم که همه جا امن و امانه و هر کاری لازم بوده شده و داره میشه دیگه این انجمن خروجی نداره

آقای خامنه ای یه جا فرمودن : انتظار یعنی راضی نبودن به وضع موجود و تلاش برای بهتر کردن اوضاع.

این همیشه مد نظرت باشه

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقایون دعوا نکنید یه پیشنهاد کاملا عملی دارم برای نجات زن و بچه های فوعه و کفریا و نبل و زهرا... و رسوندن کمک به رزمنده هاش از همون راه...

همه دقت کنید... کلیت طرح رو میگم... چطوره که هر جا تکفیری ها و تروریست ها محاصره شدن یا حتی توی همون باریکه غزه، از چی استفاده کردن برای شکستن محاصره ؟؟؟ ها بیاید جواب بدید گرفتید نکته رو ؟؟؟ بابا چطوره که اونا این همه تونل زیر زمینی میزنن به طول کیلومتر ها ولی ما نزنیم ؟؟؟ اقایون تنها راه نجات زنو و بچه ها از این چهار شهر همینه ! از نزدیک ترین منطقه تحت کنترل نیروهای مقاومت و ارتش سوریه یه تونل زیر زمینی به هر شهر...و بعد کمک ها از همون راه به صورت اب باریکه میرسه بهشون... اگر بحث لو رفتنه طرح توسط ارتش سوریه هست میشه فقط از مقاومت برای اجراش استفاده کرد...

دوستان این طرح اجراییه میدونم تو این سایت هستن کسانی که میتونن بعضی نظرات رو به بالا برسونن... لطفا این طرح رو برسونید به گوش مسولین

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با بررسی وضعیت سوریه به این نتیجه میرسیم که عملا دیگه کار بشار قازقولنگ  تموم شده و فقط این وسط پول مردم فلک زده ایران به یغما رفته...کسی هست که به مردم ایران جوابگو باشه؟

• Upvote 12
  • Downvote 15

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما مثلا مدیر سایتید؟؟!! اگر واقعا خودتون رو طبق گفته خودتون جزء آدم های ساده لوح و سطحی بین می بینید به نظرم باید از مقامتون کناره گیری کنید!

مدیریت بنده هیچ ربطی به جنابعالی نداره و البته چندان هم مهم نیست.. 

منتظر نظر شما بودم..

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقایون دعوا نکنید یه پیشنهاد کاملا عملی دارم برای نجات زن و بچه های فوعه و کفریا و نبل و زهرا... و رسوندن کمک به رزمنده هاش از همون راه...

همه دقت کنید... کلیت طرح رو میگم... چطوره که هر جا تکفیری ها و تروریست ها محاصره شدن یا حتی توی همون باریکه غزه، از چی استفاده کردن برای شکستن محاصره ؟؟؟ ها بیاید جواب بدید گرفتید نکته رو ؟؟؟ بابا چطوره که اونا این همه تونل زیر زمینی میزنن به طول کیلومتر ها ولی ما نزنیم ؟؟؟ اقایون تنها راه نجات زنو و بچه ها از این چهار شهر همینه ! از نزدیک ترین منطقه تحت کنترل نیروهای مقاومت و ارتش سوریه یه تونل زیر زمینی به هر شهر...و بعد کمک ها از همون راه به صورت اب باریکه میرسه بهشون... اگر بحث لو رفتنه طرح توسط ارتش سوریه هست میشه فقط از مقاومت برای اجراش استفاده کرد...

دوستان این طرح اجراییه میدونم تو این سایت هستن کسانی که میتونن بعضی نظرات رو به بالا برسونن... لطفا این طرح رو برسونید به گوش مسولین

این طرح یک نوعی اضطرار را برطرف میکنه ولی در مورد تروریستهای وحشی تحت حمایت قطر و ترکیه مشکل این هست که با خمپاره باران مدام دارند تلفات میگیرند از غیر نظامیان شهر. این وضعیت روانی ساکنان را بسیار وخیم کرده.  تونل میتونه بسیار کم در حد بخور و نمیر و دفاع محدود کمک رسانی کنه اون هم در صورت کشف نشدن و استفاده نشدن معکوس!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با بررسی وضعیت سوریه به این نتیجه میرسیم که عملا دیگه کار بشار قازقولنگ  تموم شده و فقط این وسط پول مردم فلک زده ایران به یغما رفته...کسی هست که به مردم ایران جوابگو باشه؟

این بررسی شما خیلی سطحیه... بشار رو ول کن شیعه ها رو بچسب... و همینطور اگر خیلی ملی و غیر مذهبی هم نگاه کنیم ما با این هزینه ها دشمنانمون رو چند هزار کیلومتر اونور تر خسته کردیم یه کم تا تونستیم جلوشون رو گرفتیم تا خودمون رو بیشتر اماده کنیم... پس پولی به یغما نرفته عزیزم 

این طرح یک نوعی اضطرار را برطرف میکنه ولی در مورد تروریستهای وحشی تحت حمایت قطر و ترکیه مشکل این هست که با خمپاره باران مدام دارند تلفات میگیرند از غیر نظامیان شهر. این وضعیت روانی ساکنان را بسیار وخیم کرده.  تونل میتونه بسیار کم در حد بخور و نمیر و دفاع محدود کمک رسانی کنه اون هم در صورت کشف نشدن و استفاده نشدن معکوس!

داداش بحث کمک رسانی نیست ما حتی اگر بتونیم بچه ها رو هم از زیر زمین نجات بدیم کافیه و زنا رو... گفتم سر دیگر تونل میرسه به یه نقطه امن دست مقاومت پس قرار نیست لو بره چون فقط بچه های مقاومت میدونن...

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بررسی شما خیلی سطحیه... بشار رو ول کن شیعه ها رو بچسب... و همینطور اگر خیلی ملی و غیر مذهبی هم نگاه کنیم ما با این هزینه ها دشمنانمون رو چند هزار کیلومتر اونور تر خسته کردیم یه کم تا تونستیم جلوشون رو گرفتیم تا خودمون رو بیشتر اماده کنیم... پس پولی به یغما نرفته عزیزم 

داداش بحث کمک رسانی نیست ما حتی اگر بتونیم بچه ها رو هم از زیر زمین نجات بدیم کافیه و زنا رو... گفتم سر دیگر تونل میرسه به یه نقطه امن دست مقاومت پس قرار نیست لو بره چون فقط بچه های مقاومت میدونن...

نظر شما محترمه ولی اگه از منظر دیگه بررسی بشه به این نتیجه میرسیم که حمایت گسترده جمهوری اسلامی از بشار چیزی جز گسترش آتش نفرت مردم منطقه و تصمیم به انتقام گیری از مردم ایران نباشه که متاسفانه همینطور هم هست ...از دید مذهبی هم علوی ها از نظر علمای شیعه و سنی مرتد هستن و ربطی به تشیع ندارند...

از نظر نظامی و بقای نظام بشاراسد هم که خودتون مطلع هستید و نیازی به توضیح نیست..

• Upvote 4
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.