death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

سلام
خوب الحمدلله تحلیل تاکتیکی ما درست دراومد !( از راه فرار باز گذاشتن واسه القصیر و همچنین تهدید حلب و حمص و در نتیجه کاهش شدید مقاومت نیروهایی که قصد ورود به شهر رو دارند و همچنین ناامید کردن افراد داخل شهر)

گفتم امکان نداره شهری رو محاصره بکنی و همه راه های فرار رو ببندی روش ! اصلا از نظر منطق نظامی این یعنی مرگ خودت

دقیقا حزب الله و سوریه راه خروجی باز گذاشتند و راه رو هم به عمد باز گذاشتند ، هم عامل فرار سریع نیروها و هم هلاکت سریع شون شده چون راه فرار رو از قبل تشخیص داده و آماده نابودی تونل های فرارشون بودند ... الان یکی از افراد کارشناس سوری مصاحبه ش رو توی مشرق گذاشت

بابا اینا کارشون درسته به خدا ! شما هی بگید نه فلان و بهمان !
کسیکه تو دانشکده ستاد وفرماندهی درس خونده باشه و رفته باشه سوریه مگر ممکنه آنچنان حماقتی رو مرتکب بشه ؟ که نیرویی که به خودی خود عقیده بسیاربالایی در جنگ داره و فکر میکنه چه بکشه و چه کشته بشه میره پیش معاویه ( اینم گزارشش اومده بخونید خیلی باحاله !) و بهشتی هست ! و عملا به راحتی دست از جنگ نمیکشه رو مثل یک مار که بخواهی بکشیش ولی زخمی ش کنی و مترصد نابودی ت میشه با بستن راه فرار ! اینکارو بکنی ؟

الحمدلله بچه های حزب الله ( یک حزب در جهان خدای متعال هست و آن هم حزب الله است ! منظور کل نیروهایی است که به حزب الله قرآن مجید معتقدند) کارشون درسته ... ایولا

پی نوشت : ضمنا با اینکه برای همه دوستان احترام قائلم لیکن فکر میکنم کاملا از دنیای حقیقی جهان سوم و توانایی بالقوه و توانایی و استعداد موجود نیروهای ارتش سوریه و حزب الله اطلاع درستی ندارند که از روش هایی صحبت میکنند که امریکا هم به سختی اجراش میکنه !!!! و الان اصلا امکان پذیر نیست همچین طراحی عملیاتی
باید دقت داشت که خیلی استراتژی ها و تاکتیک ها رو میشه اجرایی کرد میشه گفت اینطور باید بشه ولی باید مطابق با استعداد حقیقی نیروها باشه !
تازه این به کنار
توانایی که دشمن وهابی با کمک اتحاد غربی به دستش رسیده قطعا مانع از اجرای صحیح بسیاری از برنامه ها میشه و رمز پیروزی در القصیر نه تکیه به سلاح فیزیکی و ... بلکه تکیه بر سلاح عقل و منطق و تاکتیک و قبل ازحمله سلاح ایمان قوی به جبهه مقاومت و جنگیدن در راه الله توسط حزب خدا ، حزب الله ، است ...

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا عکس از قصیر بعد از آزادی ! بیشتر شات های بسته است!

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/431944_660812810602663_615919393_n.jpg[/IMG]
[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/7277_660812713936006_213394672_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/419173_660812670602677_1173748050_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/941903_660812687269342_1738756638_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/945935_660812837269327_198427468_n.jpg[/IMG]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدا قدرت رسانه ای چقدر منطق رو میتونه بایکوت کنه. دقت کنید آمریکا آزادسازی یک شهر رو توسط حکومت رسمی کشور محکوم می کنه. کامنتهای العربیه رو بخونید تا ببینید تا چه حد افکار برخی افراد رو در جهان اسلام مسخ کرده اند.

[quote name='IRIAF' timestamp='1370500372' post='314631']
[right]به نظرم باید کار سوریه رو میسپردن به بچه های میلیتاری 1 هفته ای چندتا حرکت میزدن کار این وهابی ها رو یک سره میکردن[/right]
[right] :applause:[/right]
[right]من خودم حاضر بودم به عنوان خط شکن عملیات کنم یا یه تیربار پی کی بزنم به خط اونقدر شلیک کنم تا اخر در افق محو شم و کسی حتی جنازه ام رو پیدا نکنه...[/right]
[right]کسی تصویری از یک نقشه مناسبی داره که اینجاهایی که دوستان مرتب ازش اسم میبرن رو به طور واضح نشون بده؟[/right]
[/quote]

یک شوخی با برادر بزرگوار جناب IRIAF
جسارتا با این روش به افقی که می خواهید تئش محو بشید نمی رسید. همون اول شهید میشید.

روشهای جنگی حزب الله جدا قابل تحسین است.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]سلام دوستان[/right]

[right]تعجب ميكنم چرا دوستان فقط با اين پيروزي در بعد داخلي اوضاع سوريه توجه دارند[/right]

[right]همين پيروزي سبب بهبود اوضاع در بحرين خواهد شد كه آمريكا امروز سيگنال هاشو فرستاد مبني بر رعايت قوانين حقوق بشري در اونجا[/right]

[right]همين پيروزي سبب انتقال قدرت غير رسمي قطر شد ولي حساب قطر كه با پولش يكه تازي ميكرد با انتقال قدرت هم فرا رسيده است بعد تسبيت اوضاع سوريه[/right]

[right]همين پيروزي سبب واگذاري غير رسمي قدرت در عربستان ظاهراً به بهانه مريضي ملك عبدالله شده[/right]

[right]همين پيروزي در مقابل خطرناكترين گروه تروريستس يعني القاعده ديگه نقشه آمريكايي ها در مورد كاربرد اين گروه رو تغيير و شاهد ضعف بيشمارش در آيند نزديك خواهيم شد ان شاء الله[/right]

[right]همين پيروزي باعث ضعف واقعي اسراييل كه البته به دليل اين پيروزي من از رفتار اين رژيم نگرانم خواهد شد[/right]

[right]و در آخر اين پيروزي به كل جهانيان نشون داد قدرت مقاومت شوخي بردار نيس كه نيس[/right]

[right]در آخر آخر بنازم به بچه هاي حزب الله عجب قدرت عملياتي دارن كاش كنتراتي همين سه سال پيش جنگ رو بدست ميگرفتن البته شوخي كردم[/right]

[right]حرفاي جناب اردوغان يادمه كه پارسال گفت تا آخر رمضان بشار اسد رفتني و ما نماز عيد فطر رو اونجا ميخونيم كار خدا رو با اين خوش خدمتي به غرب الان خودشو آواره كردن همين غربيها[/right]

[right]و اين پيروزي باعث افزايش اعتبار ايران در بين مسلمين حتي افراطي ها چون حتي طالبان هم ميان واسه مذاكره به ايران و باعث حركت هاي مردمي در كشورهاي حاشيه خليج فارس در آينده اي نچندان دور خواهيم بود ان شاء الله[/right] ویرایش شده در توسط aaa84
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز هم
... در سوریه هیچ خبری نیست ... نخواهد بود ...، به هر قیمتی به هر شکل ممکن به هر نقشه و راهبردی ... هیچ خبری نیست ...

و ... درخشش لبه تیز اراده سیاسی ایران ...

... ارتش سوریه نیز اکنون تجربیاتی بی بدیل دارد

آنچه ما را نمی کشد ... ما را قوی تر می سازد ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hosm' timestamp='1370502474' post='314637']
جدا قدرت رسانه ای چقدر منطق رو میتونه بایکوت کنه. دقت کنید آمریکا آزادسازی یک شهر رو توسط حکومت رسمی کشور محکوم می کنه. کامنتهای العربیه رو بخونید تا ببینید تا چه حد افکار برخی افراد رو در جهان اسلام مسخ کرده اند.

[quote name='IRIAF' timestamp='1370500372' post='314631']
[right]به نظرم باید کار سوریه رو میسپردن به بچه های میلیتاری 1 هفته ای چندتا حرکت میزدن کار این وهابی ها رو یک سره میکردن[/right]
[right] :applause:[/right]
[right]من خودم حاضر بودم به عنوان خط شکن عملیات کنم یا یه تیربار پی کی بزنم به خط اونقدر شلیک کنم تا اخر در افق محو شم و کسی حتی جنازه ام رو پیدا نکنه...[/right]
[right]کسی تصویری از یک نقشه مناسبی داره که اینجاهایی که دوستان مرتب ازش اسم میبرن رو به طور واضح نشون بده؟[/right]
[/quote]

یک شوخی با برادر بزرگوار جناب IRIAF
جسارتا با این روش به افقی که می خواهید تئش محو بشید نمی رسید. همون اول شهید میشید.

روشهای جنگی حزب الله جدا قابل تحسین است.
[/quote]
[right]مخلصیم :rose: میدونم برادر از شدت شهادت طلبی یه چیزی گفتم :mrgreen: ولی یه رزمنده شیعه باید اول بتونه خوب وهابی ها رو به درک واصل کنه بعد به فکر توفیف شهادت باشه که اون دست خداست...[/right]

[right]اقا من گیر یک نقشه مناسب از اون مناطق درگیری هستم تا بدونم دقیقا کی به کیه و بتونم نظر بدم راجع به منطقه...کسی نداره؟؟؟[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من گیر افتادن سلفی ها توی اون محدوده جغرافیایی با هماهنگی طرفین دعوا در سوریه بود و هیچ اتفاقی مهمی نیفتاده که بخایم سرنوشت جنگ در سوریه رو عوض شده بدونیم.جنگ سوریه برای آمریکا منبع بزرگترین الطاف شده و اینقدر منافع داره براشون که اصلا مایل به پایانش نیستن از تحلیل بردن پول(کمک تایید شده ی هفت میلیارد دلاری ما به اسد در این وانفسای اقتصادی) و قوای(حزب الله) ایران بگیر تا از بین بردن محبوبیت ما در بین درصد بالایی از اعراب و ایجاد نفرت نسبت به چین و روسیه در بین امت عربی تا کشتارگاه کردن سوریه برای تندروها. این روند هم دامی بود که از قبل پهن کرده بودن اون موقعی رو یادتون بیاد که سوریه توی لبنان کلی نیرو داشت و سر پرونده ی حریری و اشتباهات دیگه پله پله نزول کرد و حالا برای بقا توی زمین خودش باید بجنگه. وقتی آمریکا و اروپا میان از اسلامگراها حمایت میکنن و ما باید بریم پشت یه حکومت سکولار رو بگیریم واقعا بی در و پیکر و مضحک بودن واژه ی سیاست معلوم میشه
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]در [url="http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&t=m&oe=UTF8&msa=0&msid=217276265925129333329.0004b171bf81036a8ea66"]اینجا [/url]میشه آخرین تحولات رو روی نقشه دنبال کرد[/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='anybody' timestamp='1370504742' post='314645']
[size=5]در [url="http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&t=m&oe=UTF8&msa=0&msid=217276265925129333329.0004b171bf81036a8ea66"]اینجا[/url]میشه آخرین تحولات رو روی نقشه دنبال کرد[/size]
[/quote]

ممنون ولی سنگین است و دیر لود می شود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
استفاده از پهپاد و توپخانه برای بستن یک گذرگاه کاری نیست که ایالات متحده آمریکا قادر به انجامش نباشه !
مهمات اکسکالیبور و سیستم های MLRS و پهپاد های پریدتور و گلوبال هاوک و یک دوجین پهپاد مراقبتی دیگه ای که امریکا داره برای بستن کل مرز ایران با افغانستان هم کافیه !
لیکن نیازی نیست که ارتش سوریه از پهپاد های برد بلند با نشانه گذار لیزری و مهمات هوشمند آمریکایی استفاده بکنه همراه با اتاق کنترل جنگ فیلم آواتار با نقشه هلوگرام 3 بعدی ریل تایم!!
حتی نیازی نیست که کمی عقل مبارک رو به کار بندازه و از پهپاد های ایرانی نه برای نظارت بلکه برای تصویرپردازی GIS پیشرفته و کامل استفاده بکنه [url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/gis_28129.jpg"]+[/url][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/gis.jpg"]+[/url][url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10158/gis_image-1.gif"]+[/url]
همین جا افرای هستند که با چند میلیون سرمایه میتوانند با استفاده از نقشه های گوگل ارث و آنتن های تلفن همراه و کمی تصویر برداری هوایی از کل سوریه تصاویر GIS تهییه بکنند ، با این تصاویر و استفاده از از دو گردان توپخانه میتوان هر محلی رو که پهپاد ها یا ریکون ها و یا رادرا های زمینی مانند رازیت اعلام بکنند به سرعت گرا دهی کرده و با مهمات معمولی هدف قرار داد ، البته نه با دقت فوق العاده مهمات هوشمندی مانند بصیر ایرانی ...
برای موفقیت یا باید از سلاح های هوشمند استفاده کرد یا باید هوشمندانه از سلاح ها استفاده کرد !
اگر دولت سوریه اولی رو نداره ، دومی رو که میتونه داشته باشه؟
بگذریم از مین ریزی هوایی و سایر برنامه ها !

با نصب پلاگین گوگل ارث میتوان از این هم استفاده کرد : http://www.maplandia.com/syria/aleppo-halab/aleppo/aleppo-google-earth.html ویرایش شده در توسط Generalmohammad
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان تو این چند تا فیلمی که من تا حالا دیدم استفاده هوشمندانه از تانک ها و نفربرهای سوری به شدت مشهوده!
همچنین استفاده از کاتیوشا !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1370505924' post='314648']
[size=5]در [url="http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&t=m&oe=UTF8&msa=0&msid=217276265925129333329.0004b171bf81036a8ea66"]اینجا[/url]میشه آخرین تحولات رو روی نقشه دنبال کرد[/size]
[/quote]

[/quote]

[right]ممنون خوب بود. اما2 تا سوال[/right]
[right]یکی اینکه من هر چی گشتم القصیر رو پیدا نکردم کجاست؟؟؟ :blushing:[/right]
[right]دیگر اینکه من موندم این وهابی ها چطور و از کدوم منطقه وارد مرکز سوریه و حمص شدن!!؟؟؟؟[/right]

[right]نکته ای که به نظرم میرسه اینه که عملیات بعدی باید جایی باشه که بیشترین تعداد تروریست و وهابی وارد سوریه میشن.برای اینکه جلوی ورود شاهراه اصلی تروریست ها در مرحله بعدی هم گرفته شه و مرزها و تا جایی که ممکنه ببندن. خب حالا اون منطقه کجاست؟[/right] ویرایش شده در توسط IRIAF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Azarakhsh' timestamp='1370506727' post='314651']
دوستان تو این چند تا فیلمی که من تا حالا دیدم استفاده هوشمندانه از تانک ها و نفربرهای سوری به شدت مشهوده!
همچنین استفاده از کاتیوشا !!
[/quote]
فکر کنم مشاوران زرهی سوریه روس ها هستند ، بعد از افتضاحات سال اول ، به مرور وضع فرماندهی نیروهای زرهی سوریه بهتر شد ، گرچه این نیروها شدیدا تحلیل رفتن و الان بیشتر نیروهای گارد ریاست جمهوری که تحت فرماندهی ماهر اسد هستند ، توانایی رزمی در حدود اسم خودشون رو دارند . بسیاری از یگان های زرهی سوریه در همدیگه ادغام شده اند ؛ همچنین در بعضی مناطق این نیروهای پراکنده شده اند بخصوص در درگیری های اطراف دمشق که مرکز تجمع تیپ های زرهی ماهر اسد هستش !
در ضمن اگر منظور شما از فیلم ها ، فیلم های اون خبرنگار روس و خبرگذاری مربوطه ، هستش ؛ بسیاری عقیده دارند خدمه تانک های مذکور روس هستند که راست و دروغش بماند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aaa84' timestamp='1370502570' post='314638']
[right]سلام دوستان[/right]

[right]تعجب ميكنم چرا دوستان فقط با اين پيروزي در بعد داخلي اوضاع سوريه توجه دارند[/right]

[right]همين پيروزي سبب بهبود اوضاع در بحرين خواهد شد كه آمريكا امروز سيگنال هاشو فرستاد مبني بر رعايت قوانين حقوق بشري در اونجا[/right]

[right]همين پيروزي سبب انتقال قدرت غير رسمي قطر شد ولي حساب قطر كه با پولش يكه تازي ميكرد با انتقال قدرت هم فرا رسيده است بعد تسبيت اوضاع سوريه[/right]

[right]همين پيروزي سبب واگذاري غير رسمي قدرت در عربستان ظاهراً به بهانه مريضي ملك عبدالله شده[/right]

[right]همين پيروزي در مقابل خطرناكترين گروه تروريستس يعني القاعده ديگه نقشه آمريكايي ها در مورد كاربرد اين گروه رو تغيير و شاهد ضعف بيشمارش در آيند نزديك خواهيم شد ان شاء الله[/right]

[right]همين پيروزي باعث ضعف واقعي اسراييل كه البته به دليل اين پيروزي من از رفتار اين رژيم نگرانم خواهد شد[/right]

[right]و در آخر اين پيروزي به كل جهانيان نشون داد قدرت مقاومت شوخي بردار نيس كه نيس[/right]

[right]در آخر آخر بنازم به بچه هاي حزب الله عجب قدرت عملياتي دارن كاش كنتراتي همين سه سال پيش جنگ رو بدست ميگرفتن البته شوخي كردم[/right]

[right]حرفاي جناب اردوغان يادمه كه پارسال گفت تا آخر رمضان بشار اسد رفتني و ما نماز عيد فطر رو اونجا ميخونيم كار خدا رو با اين خوش خدمتي به غرب الان خودشو آواره كردن همين غربيها[/right]

[right]و اين پيروزي باعث افزايش اعتبار ايران در بين مسلمين حتي افراطي ها چون حتي طالبان هم ميان واسه مذاكره به ايران و باعث حركت هاي مردمي در كشورهاي حاشيه خليج فارس در آينده اي نچندان دور خواهيم بود ان شاء الله[/right]
[/quote]
برادر من یهو این پیروزی به گرم شدن کره زمین هم ربط میدادی !! این پیروزی برای اسد و ارتشش خیلی با ارزش بوده اما این رو هم در نظر بگیر هنوز بشار برای کنترل کشورش راه خیلی طولانی رو باید طی کنه و عملا نتیجه جنگ رو مشخص نمیکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IRIAF' timestamp='1370507148' post='314652']
[quote name='arminheidari' timestamp='1370505924' post='314648']
[/quote]

[/quote]

[right]ممنون خوب بود. اما2 تا سوال[/right]
[right]یکی اینکه من هر چی گشتم القصیر رو پیدا نکردم کجاست؟؟؟ :blushing:[/quote][/right]

[right]دنبال al qusayr بگرد[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.