death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]مهمات اکسکالیبور و سیستم های MLRS و پهپاد های پریدتور و گلوبال هاوک و یک دوجین پهپاد مراقبتی دیگه ای که امریکا داره برای بستن کل مرز ایران با افغانستان هم کافیه ![/background][/right][/font][/color]
[/quote]
به همین علته که در جنگ با طالبان موفق بوده...! نه!؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این وسیله ای که دست این جونور هست چیه؟!باهاش داشت مکالمات بچه های حزب الله رو شنود می کرد الاغ!

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/evil.jpg[/IMG]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='alpacino66' timestamp='1370503503' post='314643']
به نظر من گیر افتادن سلفی ها توی اون محدوده جغرافیایی با هماهنگی طرفین دعوا در سوریه بود و هیچ اتفاقی مهمی نیفتاده که بخایم سرنوشت جنگ در سوریه رو عوض شده بدونیم.جنگ سوریه برای آمریکا منبع بزرگترین الطاف شده و اینقدر منافع داره براشون که اصلا مایل به پایانش نیستن از تحلیل بردن پول(کمک تایید شده ی هفت میلیارد دلاری ما به اسد در این وانفسای اقتصادی) و قوای(حزب الله) ایران بگیر تا از بین بردن محبوبیت ما در بین درصد بالایی از اعراب و ایجاد نفرت نسبت به چین و روسیه در بین امت عربی تا کشتارگاه کردن سوریه برای تندروها. این روند هم دامی بود که از قبل پهن کرده بودن اون موقعی رو یادتون بیاد که سوریه توی لبنان کلی نیرو داشت و سر پرونده ی حریری و اشتباهات دیگه پله پله نزول کرد و حالا برای بقا توی زمین خودش باید بجنگه. وقتی آمریکا و اروپا میان از اسلامگراها حمایت میکنن و ما باید بریم پشت یه حکومت سکولار رو بگیریم واقعا بی در و پیکر و مضحک بودن واژه ی سیاست معلوم میشه
[/quote] جناب ال پاچه ای همه پنگونها پرنده استن ولی همه ای پرندها پنگوین نیستن خلاصه میخواستم بگویم همه اسلام گراها را اسلام گرا نمیشه گفت در مورد در مورد ویرانی سوریه بایید بگم بیشتر شهرهای کوچک تخریب شده اگر ما در نظر داشته باشیم که سوریه چندان پیشرفته نیست و زیر ساختهای پیچیده و بزرگ نداره اونهم باز در شهرهای کوچک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='warjo' timestamp='1370507911' post='314658']
[quote name='IRIAF' timestamp='1370507148' post='314652']
[quote name='arminheidari' timestamp='1370505924' post='314648']
[quote name='anybody' timestamp='1370504742' post='314645']
[size=5]در [url="http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&t=m&oe=UTF8&msa=0&msid=217276265925129333329.0004b171bf81036a8ea66"]اینجا[/url]میشه آخرین تحولات رو روی نقشه دنبال کرد[/size]
[/quote]

ممنون ولی سنگین است و دیر لود می شود
[/quote]

[right]ممنون خوب بود. اما2 تا سوال[/right]
[right]یکی اینکه من هر چی گشتم القصیر رو پیدا نکردم کجاست؟؟؟ :blushing:[/quote][/right]

[right]دنبال al qusayr بگرد[/right]
[/quote]
[right]پیدا کردم!پس بعدی یا حمص باید باشه یا خود اطراف دمشق پاک سازی میشه نه؟[/right]

[right]راستی منطقه جنوبی درعا و السویدا اوضاش چطوریه؟ ببخشید من تازه به یک نقشه تاکتیکی دست پیدا کردم بی جنبه ام :blushing: [/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هادی عبدالله مگه زنده مونده...!؟
من فکر کنم اینم تو القصیر به همراه رفیقاش قتل عام شده....!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1370507534' post='314655']
[quote name='aaa84' timestamp='1370502570' post='314638']
[right]سلام دوستان[/right]

[right]تعجب ميكنم چرا دوستان فقط با اين پيروزي در بعد داخلي اوضاع سوريه توجه دارند[/right]

[right]همين پيروزي سبب بهبود اوضاع در بحرين خواهد شد كه آمريكا امروز سيگنال هاشو فرستاد مبني بر رعايت قوانين حقوق بشري در اونجا[/right]

[right]همين پيروزي سبب انتقال قدرت غير رسمي قطر شد ولي حساب قطر كه با پولش يكه تازي ميكرد با انتقال قدرت هم فرا رسيده است بعد تسبيت اوضاع سوريه[/right]

[right]همين پيروزي سبب واگذاري غير رسمي قدرت در عربستان ظاهراً به بهانه مريضي ملك عبدالله شده[/right]

[right]همين پيروزي در مقابل خطرناكترين گروه تروريستس يعني القاعده ديگه نقشه آمريكايي ها در مورد كاربرد اين گروه رو تغيير و شاهد ضعف بيشمارش در آيند نزديك خواهيم شد ان شاء الله[/right]

[right]همين پيروزي باعث ضعف واقعي اسراييل كه البته به دليل اين پيروزي من از رفتار اين رژيم نگرانم خواهد شد[/right]

[right]و در آخر اين پيروزي به كل جهانيان نشون داد قدرت مقاومت شوخي بردار نيس كه نيس[/right]

[right]در آخر آخر بنازم به بچه هاي حزب الله عجب قدرت عملياتي دارن كاش كنتراتي همين سه سال پيش جنگ رو بدست ميگرفتن البته شوخي كردم[/right]

[right]حرفاي جناب اردوغان يادمه كه پارسال گفت تا آخر رمضان بشار اسد رفتني و ما نماز عيد فطر رو اونجا ميخونيم كار خدا رو با اين خوش خدمتي به غرب الان خودشو آواره كردن همين غربيها[/right]

[right]و اين پيروزي باعث افزايش اعتبار ايران در بين مسلمين حتي افراطي ها چون حتي طالبان هم ميان واسه مذاكره به ايران و باعث حركت هاي مردمي در كشورهاي حاشيه خليج فارس در آينده اي نچندان دور خواهيم بود ان شاء الله[/right]
[/quote]
برادر من یهو این پیروزی به گرم شدن کره زمین هم ربط میدادی !! این پیروزی برای اسد و ارتشش خیلی با ارزش بوده اما این رو هم در نظر بگیر هنوز بشار برای کنترل کشورش راه خیلی طولانی رو باید طی کنه و عملا نتیجه جنگ رو مشخص نمیکنه
[/quote]

[right]سلام دوستان[/right]

[right]متأسفانه اين برداشت ظاهري شماس تحولات خاورميانه بصورت زنجير وار بهم متصل اند[/right]
[right]جواب من به شما فعلاً واكنش متفاوت اتحاديه عرب و عقب انداختن ژنو 2 و ديگر جواب من به شما فقط اينه گذشت زمان همه چيز رو ثابت خواهد كرد[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1370508659' post='314663']
این هادی عبدالله مگه زنده مونده...!؟
من فکر کنم اینم تو القصیر به همراه رفیقاش قتل عام شده....!
[/quote]
زنده هست....همشون رفتن تو البویضه الشرقیه محاصره شدن!!!..اونجا اوضاع بدتر از القصیر!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Azarakhsh' timestamp='1370508076' post='314660']
دوستان این وسیله ای که دست این جونور هست چیه؟!باهاش داشت مکالمات بچه های حزب الله رو شنود می کرد الاغ!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10124/evil.jpg[/img]
[/quote]
بی سیم یکی از بچه های حزب الله است که دست این احشام افتاده !
در عجبم چطور این اتفاق افتاده چرا که معمولا بی سیم روی فرکانس فیک هستش و بی سیم رو روی فرکانس اصلی نمیذارند ، از طرفی تو درگیری ها در هر محدوده زمانی یا عملیات از کانال خاصی استفاده میشه ، اینطوری نیست که با بدست آوردن فرکانس بشه همیشه شنود کرد !
احتمالا داشته بازی میکرده با کانالها ، یهو افتاده رو خط بچه ها !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من نگرانی بابت ترکیه ندارم . زمانی که ترکیه اوضاعش آرام بود و هر روز اردوغان رجز میخوند و سوریه در موضع ضعف بود هیچ کاری نکرد.فانتومش رو هم سوری ها پایین اوردن اما هیچ بخاری از ترکیه بلند نشد
تقریبا همزمان با عید مبعث القصیر آزاد شد
انشالله تا عید فطر هم حلب آزاد میشه
اونوقته که خود بندر بن سلطان شخصا میاد پوتین های حاج قاسم سلیمانی رو لیس میزنه! ویرایش شده در توسط Maldini
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1370508016' post='314659']
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]مهمات اکسکالیبور و سیستم های MLRS و پهپاد های پریدتور و گلوبال هاوک و یک دوجین پهپاد مراقبتی دیگه ای که امریکا داره برای بستن کل مرز ایران با افغانستان هم کافیه ![/background][/right]

[/quote]
به همین علته که در جنگ با طالبان موفق بوده...! نه!؟
[/quote]
جنگ با طالبان ؟
عجب حرفیه ها !
یعنی شما میگی مقر های طالبان برای آمریکا ناشناخته هستش ؟
یعنی خطوط لجستیکی طالبان رو نمیدونند ؟ اگر میدونند چرا نمیزنند ؟ اگر هم فکر میکنید که نمیدانند که هیچ ...
بهر حال اگه طالبان از کار بیوفته که افغانستان ( محل تلاقی هندو ها و بودایی ها و ارتودوکس ها و مسلمانان ) بعد از آمریکا امن و امان میشه ! مگه نه ؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسیار ساده لوحانه است که بگیم ارتش سوریه بعد از این قضایا تضعیف شده...
همونطور که امام فرمودند جنگ هشت ساله از الطاف خفیه است،بنده هم اعتقاد دارم این جنگ هم برای سوریه همینطوره...
و الا چطور میشد ارتش به اون بزرگی رو تصفیه کرد و ورزیده کرد؟؟
بله سوریه عقب موند اما نه تو بعد نظامی
تو بعد اقتصادی هم سوریه علاوه بر جنگ به معنای حقیقی تحریمهای بسیار شدیدی شبیه مارو تحمل میکنه اما ارز سوریه 90 درصد افت کرد.درحالی که ریال ما 300 درصد افت کرد.
به معنای واقعی مدیریتها تو سوره منو یاد جنگ خودمون میندازه و اون شکستهای اول هم منو یاد مدیریت تکنوکراتها رو جنگ میندازه...
سوره زخمی شد ولی رشد کرد
شاید مهم ترین بحث برای سوریه چه در حمله به اسرائیل و چه در دفاع جنگ شهری و نامنظم بود که امروز ارتش سوریه تو این جنگ صاحب سبکه...

دوست من که فرمودی سوریه نابود شد بدون دخالت آمریکا و اسرائیل
شما دخالت رو در چی میبینی
ضرر مالی و اقتصادیی که آمریکا در این جنگ داشت خیلی بزرگ و قابل توجه بود.
چه مستقیما و چه غیر مستقیم
شما حساب کن و از زمان مستر همفر تا الان هزینه و کار تبلیغاتی شده بود تا تکفیریها به وجود بیان و بشن سرباز امریکا و اسرائیل
خوب اینها تو سوریه به معنای واقعی نابود شدند.
هم از نظر فیزیکی و هم از نظر ایدئولوژیک.
با سالم بیرون اومدن پیکر جناب حجر ابن عدی تعدادی از فرماندهان اینا خودکشی کردند...و بدن سالم ایشون نزدیک بود که شالوده ی اعتقادی همه رو به هم بپیچه که ناپدیدش کردند...
دوست من
تکفیریها چه بالقوه و چه بالفعل نیروهای امریکا حساب میشدند که تو این جنگ شکست خوردن
پول قطر و عربستان و حمایت ترکیه سرمایه های بالقوه ی غرب بودن که از بین رفتن.
مثلا خدای نخواسته اگر حزب الله لبنان از بین بره ما صدمه ندیدیم؟؟؟یا مثلا حزب الله به اسرائیل حمله کنه و اسرائیل رو زخمی کنه و شکست بخوره چی؟؟؟؟؟این یعنی بدترین حالت ممکن در جنگ نیابتی که امروز برای غرب پیش اومده...
فکر میکنی چی شد که تو همین چند روزه به بدترین وضع به قط توهین کردیم و هشدار دادیم؟؟
قطر عملا از ما شکست خورده
فکر میکنی شورشهای ترکیه به هر دلیلی که باشه اگر ترکیه تونسته بود سوریه رو از بین ببره امروز رخ میداد؟؟؟
سوریه صفحه ی شطرنجی بود که ما اول عقب افتادیم و الان دشمن کیش شده و تا مات کردنش راهی نیست...

دوستان تحلیل کردن کار سختی نیستدرست تحلیل کردن پشتوانه ی عظیم اطلاعاتی و مطالعه میخواد به علاوه ی زکاوت.
که قطعا مورد آخری رو همه ی عزیزان دارند منتها باید کمی بیشتر اطلاعات دریافت کنند و قبل از اینکه اطلاعاتشون کامل نشده تحلیل نکنند

یا علی
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی از مهم ترین فرماندهان تروریست ها تو القصیر شکار شد

تو روستای ضبعه !

[img]http://8pic.ir/images/25665424411096497557.jpg[/img]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iMosi' timestamp='1370513392' post='314677']

تو روستای ضبعه !

[/quote]
خداییش واژه شکار برازنده اشه اینا رو باید مثل گراز شکار کرد یعنی همچین بزنی تو ملاجش که نابود بشه
قیافه کری اش رو ببین آخه یه حموم میرفتی یزید
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو این قسمت من با جناب وریور موافقم. واسه ساختن یه خونه حداقل 6 ماه زمان و حداقل 100 میلیون پول لازمه اما واسه خراب کردنش 400 هزار تومن برای اجاره یه بولدوزر و نصف روز وقت هم کفایت میکنه. همه چیز که نیروی نظامی نیست. خود کشور ما نمونش. جنگ چه جوانهایی رو پرپر کرد و چه خسارت های مادی رو بوجود آورد که 2 دهه وقت و انرژی کشور هم نتونست ترمیمش کنه. کشور چند سال عقب رفت؟ الان هم نسل فعلی سوریه سوخته. واسه یه کشور چه ضربه ای از این بدتر میتونه باشه؟

متاسفانه تو این شطرنج ما مهره سیاه هستیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='iMosi' timestamp='1370513392' post='314677']

تو روستای ضبعه !

[/quote]

یعنی با این سروضعش حوری هم میخواسته؟!!!

چهره کثیف بعضی از کشته های اینارو که می بینم حالم ازشون بهم میخوره ، اعتقادتون بخوره تو سرتون حداقل یه کم نظافت رو رعایت کنید!
برای مردم غرب همین کثیف بودن اینا برای باطل بودنشون کفایت می کنه.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.