death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[quote name='fath' timestamp='1373612536' post='320977']
[quote]جناب فتح ساده تر نمی تونی بگی؟
بابا ما که فارغ التحصیل فلسفه نیستیم[/quote]
آرمین جان فلسفی نیست کلا فلسفه توش نگفتم. همش روانشناسی بود.
حالا هر جا مفهوم نیست امر کنین تا توضیح بدم.
اینجا هم تبدیلش کردم به یک تاپیک و جناب واریور هم توضیحات بسیار عالی و تکمیلی دادن که به درد می خوره:
[url="http://www.military.ir/forums/topic/25028-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%88/#entry320969"]http://www.military....-و/#entry320969[/url]

[/quote]

ممنون

------------------------------
[b] [url="http://www.fardanews.com/fa/news/273518/%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]تظاهرات هزاران آمریکایی در حمایت از سوریه[/url][/b]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]

ايسنا: به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، اتباع سوری مقیم آمریکا و شهروندان آمریکایی در مخالفت با حمایت‌های مالی و نظامی دولت آمریکا از تروریست‌های سوریه، تظاهرات گسترده‌ای برگزار کردند.[/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]

تظاهرکنندگان در این راهپیمایی که در میدان "تایمز" نیویورک و با فراخوان انجمن سوریه- آمریکا و نهادهای ضد جنگ آمریکایی برگزار شد، در محکومیت تجاوز به سوریه شعارهایی سر دادند و با در دست داشتن پرچم‌ سوریه و پلاکاردهایی خواستار پایان دادن به جنگ در سوریه و عدم دخالت بیگانگان در امور این کشور شدند.

یکی از تظاهرکنندگان آمریکایی به نام بیل دوریس در این زمینه گفت: افراد مسلحی که در سوریه می‌جنگند، مزدوران سر تا پا مسلح‌اند و با تصمیم آمریکا میلیاردها دلار از ترکیه یا قطر یا عربستان سعودی دریافت می‌کنند.

یکی دیگر از شهروندان آمریکایی شرکت کننده در این تظاهرات نیز تاکید کرد که آمریکا از گروهک‌های جنایتکار در سوریه حمایت می‌کند و جنگ طایفه‌ای را در منطقه شدت می‌بخشد؛ به همین دلیل آمریکا باید دست از حمایت‌های خود بردارد زیرا در غیر این صورت جنگی به مراتب بزرگتر و گسترده‌تر به وقوع خواهد پیوست که برای سراسر جهان گران تمام خواهد شد.

در دو شهر، شیکاگو و لس‌آنجلس هم صدها آمریکایی و اتباع سوری مقابل ساختمان‌های دولتی تجمع کرده و با هشدار نسبت به در معرض خطر بودن آمریکا از سوی تروریست‌های سوری از دولت آمریکا خواستند تا به حمایت و مجهز کردن تروریست‌ها به سلاح و تامین مالی آنها پایان دهد.

این معترضان از باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا بگذارد ملت سوریه خودش برای آینده‌اش تصمیم بگیرد. آنها همچنین برداشتن محاصره و تحریم‌های غیراخلاقی از دوش مردم سوریه را از اوباما خواستار شدند.

انجمن سوریه-آمریکا و نهادهای ضد جنگ آمریکایی طی روزهای آینده در چندین شهر آمریکا از جمله نیویورک، پنسیلوانیا و اوهایو تظاهرات مشابهی را ترتیب خواهد داد.
[url="http://www.fardanews.com/fa/news/273518/%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]http://www.fardanews.com/fa/news/273518/%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D9%87%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87[/url][/size][/font][/color]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] بوگدانوف: روسیه و سوریه در تماس در خصوص جنگجویان خارجی مقیم سوریه هستند[/b]

مسکو، 21 تیر، خبرگزاری «ریا نووستی»/ "میخایل بوگدانوف" نماینده ویژه رییس جمهور در امور خاور نزدیک و معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد سرویس های اطلاعاتی روسیه و سوریه با توجه به گزارش هایی در باره حضور بیش از 600 جنگجوی خارجی از جمله از روسیه، اروپا و آمریکا در خاک سوریه به صورت دائمی اطلاعاتی را در این مورد در اختیار یکدیگر قرار می دهند.

"میخایی بوگدانوف" در مصاحبه با خبرگزاری «ریا نووستی» در این رابطه گفت: "در این مورد مبادله اطلاعات از طریق سرویس های مختلف اطلاعاتی دو کشور به صورت دائمی انجام می شود".

پیشتر "ولادیمیر پوتین" رییس جمهور روسیه طی سخنرانی در همایش بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ مدعی شد که حدود 600 جنگجو از روسیه و اروپا در کنار اپوزیسیون در سوریه جنگ می کنند.

یادآور می شود درگیری در سوریه میان دولت و اپوزیسیون از ماه مارس سال 2011 میلادی تا به حال ادامه دارد. طی این مدت طبق اطلاعات سازمان ملل متحد حدود 93 هزار نفر کشته شده اند. مقامات سوریه می گویند با جنگجویان بخوبی مسلح تحت حمایت خارجی از جمله کشورهای غربی، برخی از کشورهای عربی و ترکیه روبرو هستند.
[url="http://pe.rian.ru/foreign/internatinal/20130712/130829455.html"]http://pe.rian.ru/foreign/internatinal/20130712/130829455.html[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز کی به شما و دین شما گیر داده؟ و اصولا این صحبت های شما در واکنش به کدام صحبت ها هست.[/quote]
در جواب این قسمت از صحبت های شما بود البته قسمت سلفی مال یکی دیگر از دوستان بود
[quote]تا برای کاربرانی که اعتقاد چندانی هم به اسلام پین و..... ندارن[/quote]
[quote]متاسفانه در رسانه های داخلی کمترین استفاده از اون میشه [/quote]
چرا میشه اما ما به صورت حجمه رسانه ای ازش استفاده میکنیم مصداق هاش هم کم نیست کمی اگه بگردید پیدا میکنید
[quote]. کاشتن خشونت و برداشتن نفرت وضعیت رو بدتر از پیش می کنه عین جنگل بلکم بدتر.[/quote]
کسی نمیگه بهتر میکنه بحث اینه ک این اتفاق میفته قطعا تو همون بحث های روانشناسی مورد غلاقه شما هم در این مورد و رفتار افراد رو زمانی ک در معرض ظلم قرار گرفتن میتونید ببینید
[quote]در مورد سوریه از اول هم گفتم عده ای مردم مخالف بودن کم کم ریزش کردن و الان در حداقل ممکن هستن اینقدر که تروریست ها به نقطه نابودی رسیدن و این دقیقا خلاف تحلیل شماست یعنی تحلیل شما با واقعیت نمی خونه.[/quote]
این تحلیل من نیست ک با واقعیت نمیخونه مال شماست ارتش سوریه با داشتن نظم و ثبات بیشتر تسلیحات بهتر لحستیک قوی تر و اموزش های بهتر عملا نتونسته کاری بکنه و در یک قدمی شکست بود اما با حمایت ما الان وضعش بهتر شده (نه به دلیل ریزش مخالفان)البته هقته ای نیست ک در کشور من جوونی در درگیری های سوریه جونش رو از دست نداده باشه و البته شهدای حزب الله لبنان از ما هم بیشتر هست (ک قطعا این موضوع نمیتونه برای مدت طولانی ادامه پیدا کنه)ک باز هم نشان از مقاومت بالای مخالفان میده اما ببا این وجود هم برای کنترل کل کشور راه خیلی طولانی در پیش است
[quote]بقیه دوستان در پست های قبل توضیحاتی دادن می تونید مجددا تاپیک رو از اول پیگیری کنید.امروز تعاملات و اتفاقات سوریه دیگه برای کسی شک و شبهه ای نگذاشته.[/quote]
قطعا الان هیچ کس شکی نداره و هر کس نظر مشخصی داره اما قطعا این نظرات با هم یکی نیستن همونطور ک نظر من با شما فرق میکنه
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]شما با قضاوت پیشین و پیش داوری دارید نظر می دید و پیش داوری شما این هست که فتح برای نابود کردن من و کنفت کردنم پستی نوشته و من رو همرده سلفی ها و نا مسلمان ها قرار داده.[/background][/right][/font][/color]
[color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اینها عده ای تندرو و بسیجی نفهم هستن و ..[/background][/right][/font][/color][/quote]
خیلی دوست دارم بدونم وقتی فردی بیاد در جواب کامنت شما بگه من این تحلیل رو برای گسایی گ اعتقاد دینی کمی دارن مینویسم بهتون بر میخوره یا نه و اون متن رو با پیش داوری میخونید یا نه اما وقتی کسی به من بگه برای کسی ک به من بگه این متن رو برای افرادی ک به اسلام و پین اعتقاد کمی دارن مینویسم بهم بر میخوره جبهه میگیرم و اصلا هم تکذیب نمیکنم ک وفتی داشتم جواب شما رو مینوشتم عصبی هم بودم گو اینکه شخصا به گفته های شما در مورد اینکه هر رسانه ای خبری رو کار میکنه قصد داره اون خبر رو برای منافع سیاسی ملی خودش بکار ببره اعتقاد ندارم و نوعی توهم توطئه میدونم و بحث های شما برای من حدافل خیلی منطقی نیست و ربطی به عصبانیت من نداره و دلخوری من باعث شد لحن جوابم فرق کنه نه نوع بینش من به تئوری توطئه
[quote]این حرف شما هم بی اساس هست چون من نظریه ای دادم و بعد در وادی مصداق بی بی سی رو مثال زدم و اصولا ربطی نداره [/quote]
شما اساسا کار خبر گزاری رو نقد کردید حالا بی بی سی یا تابناک نه خبر رو شما نوع نگاه به موضوع رو زیر سوال بردید ک به نظر من این نگاه درست بود چون اعمال افراد رو در ظرف شرایط بررسی میکرد
[quote]به هر حال من دوست دارم زمانی و جایی صحبت کنم که منطق و علم حکم فرما باشه نه پیشداوری و تخریب و توهین و اگر زمانی کسی به این نقطه رسید من حاضر به بحث هستم [/quote]
قطعا همه این قضیه رو دوست دارن اما مطمئین باشید من در این زمینه ها (تخریب توهین وپیش داوری) پیش قدم نیستم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدا هوش زیادی میخواد درک این گزارش بی طرفانه بی بی سی؟
من حاضرم محاکمه بشم به شرطی که بشار اسد هم محاکمه بشه! این یعنی دوطرف جنگ به یک اندازه مقصرند...در حالی که یه طرف جنگ آمریکا و نوکرانشه و طرف دیگه ملت بدبخت و بیچاره سوریه و محور مقاومت...بعد هم یه دوستی میاد و میگه به نظر من گزارش منصفانه و بی طرف بود...
از این اروپائیها بی شرف تر فقط خودشون هستند...
  • Upvote 12
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1373640842' post='321089']

[color=#ff0000]جدا هوش زیادی میخواد درک این گزارش بی طرفانه بی بی سی؟[/color]

از این اروپائیها بی شرف تر فقط خودشون هستند...

[/quote]

مختصر و مفید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1116327427333671654"]تنش میان گروههای تروریستی در سوری[/url][url="http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1116327427333671654"] [/url]

[url="http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1116327427333671654"]ارتش آزاد به جبهه النصره اعلام جنگ کرد[/url]
پس از ترور یکی از فرماندهان ارشد گروه مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط جبهه النصره تنشها میان این دو گروه تروریستی مخالف دولت سوریه به اوج خود رسیده است.

رسانه های غربی شب گذشته از ترور «کمال حمامی» یکی از فرماندهان ارشد گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط جبهه النصره در استان لاذقیه خبر دادند.

این منابع اعلام کردند: فرد ترور شده از اعضای ستاد عالی فرماندهی ارتش آزاد بوده که توسط جبهه النصره وابسته به القاعده به قتل رسیده است.

گروه موسوم به ارتش آزاد چند ساعت پس از انتشار این خبر با تایید ضمنی آن، در بیانیه ای ترور فرمانده ارشد خود را به منزله اعلام جنگ جبهه تروریستی النصره به ارتش آزاد قلمداد کرده است.

به گزارش پایگاه لبنانی الجدید ، یکی از فرماندهان ارتش آزاد که نخواست نامش فاش شود با تاکید بر اینکه ارتش آزاد انتقام این اقدام را در عملیاتی متقابل خواهد گرفت، افزود: اجازه نمی دهیم گروههای وابسته به القاعده به این گونه اقدامات خود ادامه دهند چون آنها به طور جدی ما را هدف قرار داده اند.

وی افزود: گروههای وابسته به القاعده پیش از این به نیروهای ارتش آزاد در لاذقیه هشدار داده بودند که جایی در این شهر ندارند و در ادامه به ترور فرمانده نیروهای ما اقدام کردند.

منابع آگاه سوری در این باره اعلام کردند: این فرمانده ارتش آزاد طی درگیری با یکی از زیرشاخه های جبهه النصره برای سیطره بر یک نقطه استراتژیک در لاذقیه کشته شده است.

گفته می شود اعضای جبهه النصره پس از کشتن این فرمانده ارتش آزاد، سر وی را از تنش جدا کرده اند.( مهر)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان این گزارشی که سرش دارید بحث میکنین با همون کانیبال هست؟ همونی قلب سرباز رو خورد؟؟؟؟
مصاحبه‌ی مربوطه که توش میگه من به خاطر فلان و فلان اینجوری کردم و اگر خارجی ها کمک نکنن، کل مردم سوریه اینجوری میشن رو من حدود ۱ ماه پیش راجع‌بهش تو این تاپیک اشاره کردم ....
کار مصاحبه هم توسط یه وبلاگ نویس که قبلا نیروی نظامی امریکا در عراق بوده(فک کنم!) انجام میشه و اون شخص تخصصا مسائل سوریه رو به صورت ریز دنبال و تحلیل میکنه از اسلحه ها و تجهیزات گرفته تا....!!!

چرا بی‌بی‌سی باید بیاد دوباره با همون شخص همون مصاحبه رو بکنه و صحبتاش رو پخش بکنه؟؟؟
بی‌بی‌سی فارسی بوده یا کدوم؟؟؟؟

فک کنم گزارش دزدی کردن!‌:)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.fardanews.com/fa/news/273633/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA%DB%8C"]نگرانی تروریستها از قطع کمک تسلیحاتی[/url][/b]

مهر: گروههای مسلح مخالف دولت سوریه از تصمیم گیری احتمالی نمایندگان سنا و کنگره آمریکا درباره قطع کمکهای تسلیحاتی به خودشان به شدت ابراز نگرانی می کنند.

به گزارش عربی پرس، ائتلاف موسوم به ملی مخالفان سوریه اخیرا با صدور بیانیه ای اعلام کردند: تدابیر لازم را برای تضمین عدم دسترسی گروههای افراطی به تسلیحات ارسالی آمریکا در نظر گرفته اند.

مخالفان سوری در پی اظهارات برخی نمایندگان کنگره و سنای آمریکا درباره دستیابی گروههای افراطی به تسلیحات ارسال شده، به شدت نگران شده اند.

برخی نمایندگان آمریکایی اعلام کرده اند با توجه به اینکه این تسلیحات در اختیار گروههای افراطی قرار می گیرد، نباید آمریکا اقدام به ارسال سلاحهای بیشتری برای مخالفان سوری کند.

این در حالی است که طی روزهای اخیر اعتراضات مردم آمریکا از دولت این کشور به علت حمایت مالی و تسلیحاتی از مخالفان مسلح در سوریه افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) از واشنگتن، روز گذشته صدها نفر از فعالان آمریکایی و اقلیت سوری مقیم در این کشور با برگزاری تظاهراتی گسترده در واشنگتن خواستار پایان دخالتهای دولت اوباما در سوریه شدند.
[url="http://www.fardanews.com/fa/news/273633/%D9%86%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AA%D8%B3%D9%84%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA%DB%8C"]http://www.fardanews...طع-کمک-تسلیحاتی[/url]

-------------------------------
[quote name='fath' timestamp='1373642481' post='321100']
[url="http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1116327427333671654"]تنش میان گروههای تروریستی در سوری[/url][url="http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1116327427333671654"] [/url]

[url="http://www.jamejamonline.ir/NewsPreview/1116327427333671654"]ارتش آزاد به جبهه النصره اعلام جنگ کرد[/url]
پس از ترور یکی از فرماندهان ارشد گروه مسلح موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط جبهه النصره تنشها میان این دو گروه تروریستی مخالف دولت سوریه به اوج خود رسیده است.

رسانه های غربی شب گذشته از ترور «کمال حمامی» یکی از فرماندهان ارشد گروه موسوم به ارتش آزاد سوریه توسط جبهه النصره در استان لاذقیه خبر دادند.

این منابع اعلام کردند: فرد ترور شده از اعضای ستاد عالی فرماندهی ارتش آزاد بوده که توسط جبهه النصره وابسته به القاعده به قتل رسیده است.

گروه موسوم به ارتش آزاد چند ساعت پس از انتشار این خبر با تایید ضمنی آن، در بیانیه ای ترور فرمانده ارشد خود را به منزله اعلام جنگ جبهه تروریستی النصره به ارتش آزاد قلمداد کرده است.

به گزارش پایگاه لبنانی الجدید ، یکی از فرماندهان ارتش آزاد که نخواست نامش فاش شود با تاکید بر اینکه ارتش آزاد انتقام این اقدام را در عملیاتی متقابل خواهد گرفت، افزود: اجازه نمی دهیم گروههای وابسته به القاعده به این گونه اقدامات خود ادامه دهند چون آنها به طور جدی ما را هدف قرار داده اند.

وی افزود: گروههای وابسته به القاعده پیش از این به نیروهای ارتش آزاد در لاذقیه هشدار داده بودند که جایی در این شهر ندارند و در ادامه به ترور فرمانده نیروهای ما اقدام کردند.

منابع آگاه سوری در این باره اعلام کردند: این فرمانده ارتش آزاد طی درگیری با یکی از زیرشاخه های جبهه النصره برای سیطره بر یک نقطه استراتژیک در لاذقیه کشته شده است.

گفته می شود اعضای جبهه النصره پس از کشتن این فرمانده ارتش آزاد، سر وی را از تنش جدا کرده اند.( مهر)
[/quote]

این خبر مهم و خوبی برای ارتش اسد است
دو دسته شدن شورشیان و تروریست ها باعث کاهش تلفات نیروی های خودی در جنگ برای آزادی مناطق اشغالی می گردد
این اتفاقات بزودی در سیاست های عربستان و قطر با کشورهای غربی ایجاد تضاد منافع می کند ویرایش شده در توسط arminheidari

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ronin313' timestamp='1373640842' post='321089'] جدا هوش زیادی میخواد درک این گزارش بی طرفانه بی بی سی؟ من حاضرم محاکمه بشم به شرطی که بشار اسد هم محاکمه بشه! این یعنی دوطرف جنگ به یک اندازه مقصرند...در حالی که یه طرف جنگ آمریکا و نوکرانشه و طرف دیگه ملت بدبخت و بیچاره سوریه و محور مقاومت...بعد هم یه دوستی میاد و میگه به نظر من گزارش منصفانه و بی طرف بود... از این اروپائیها بی شرف تر فقط خودشون هستند... [/quote]

چرا خيلي خيلي بي شرف تر و پست تر از اينها هم پيدا ميشه! همون هايي كه[b] به خاطر اينها[/b] روي مردم و كشور خودشون پا ميذارند!
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر میرسه با توجه به پاکسازی مخالفین در القصیر کانون توجه ارتش سوریه برخلاف بسیاری تبلیغات نه متمرکز بر حلب که متمرکز برمناطق زیر باشه:
1-ریف دمشق(القابون/جوبر/ سیده زنبیه/بیت سحم ) چون اینطور که برمیاد این وحوش غیرازاد در ریف دمشق اصلا حال و روز خوبی ندارن و ارتش سوریه عزم شو برا یکسره کردن کار این حرامیان جزم کرده بحث عملیات طوفان جنوب هم قطعا به شوی تبلیغاتیه اینا زمانی که بقول برخی منابع قریب 40 هزار جنگجو تو ریف دمشق و غوطه شرقی داشتن قتل و عام شدن الان که دیگه .......
2- شهر حمص و ریف حمص(باب هود/الخالدیه و.....) که نقطه اتکای این استراتژی هم پاکسازی القصیر در مرز لبنان بود چون بنوعی بعنوان شاخه تامین لجستیکی مخالفین تو این منطقه و جنوب سوریه عمل میکرد(( تو این یک هفته تمرکز اخبار المنار المیادین العالم و....متوجه پاکسازی شهر حمص بوده))
البته موارد فوق به معنی رها کردن حلب و بخصوص ریف شمالی اون در مرز ترکیه نیست بلکه بحث تقدم مطرحه کما اینکه تا همین هفته قبل محور اصلی خبرها عملیات طوفان شمال حلب بود ولی به یکباره موج خبری از حلب در شمال سوریه به سمت مرکز (حمص) و جنوب (استان دمشق) شیفت میکنه بنظر میرسه مشاورهای سپاه بشدت کارگر افتاده جوری عنصر غافلگیری به یکی از مهم ترین ویژگیهای عملیاتهای جدید ارتش سوریه تبدیل شده طوریکه هدایت کنندگان ارتش ازاد نتونن هدف اصلی ارتش سوریه حتی در حین عملیات بخونن
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جاده حلب دمشق رو بستن وحوش آزاد....شهر حلب منطقه مهم راشدین در خطر هست...مناطقی که دست دولت سوریه هست الان محاصره هست...در ماه رمضان داره بهشون خیلی سخت می گذره
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/331491/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D9%81%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]درخواست مشترک ایران و ترکیه از طرف‌های درگیر در سوریه[/url]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به گزارش «تابناک»، یکی از مطالب مربوط به ایران که از روز گذشته تاکنون در میان شماری از مطبوعات بین‌المللی بازتاب داشته، به سفر وزیر خارجه ایران به ترکیه و گفت‌و‌گوهای وی در جریان این سفر مربوط می‌شود. [/size][/font][/color]

[color=#0000CD][font=Tahoma, Arial][size=3][b]خبرگزاری کویت[/b][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3] ضمن پرداختن به این موضوع می‌نویسد، ترکیه و ایران روز گذشته ‌مشترک خواستار برقراری آتش‌بس در سوریه در ماه مبارک رمضان شد‌ند. علی اکبر صالحی و احمد داو‌داوغلو، این درخواست را در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک مطرح کرده و ضمن ابراز تأسف از ادامه خونریزی‌ها در سوریه، اظهار داشته‌اند که این آتش بس، می‌تواند فرصت روزه گرفتن را به مسلمانان سوریه بدهد. صالحی ضمن اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران سال گذشته نیز چنین درخواستی را مطرح کرده بود، گفته کشورهای اسلامی باید در ماه رمضان به یکدیگر نزدیک‌تر شوند. [/size][/font][/color]

[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/331491/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D9%81%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]http://www.tabnak.ir/fa/news/331491/%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B4%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%D9%81%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حمله اسرائیل به محموله موشک‌های روسی در سوریه

مسئولان آمریکایی مدعی شدند جنگنده‌های رژیم صهیونیستی هفته‌ گذشته یک محموله از موشک‌های ضد کشتی روسی را در خاک سوریه هدف قرار داده و منهدم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، سه تن از مسئولان بلند پایه آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه خبری سی ان ان اعلام کردند: جنگنده‌های اسرائیلی پنجم ماه جاری میلادی به اهدافی در یکی از بنادر سوریه واقع در شرق این کشور حمله کردند.

مسئولان آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود به مکان دقیق حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی اشاره‌ای نکردند.

بنا بر این گزارش بندر اللاذقیه سوریه جمعه گذشته هدف چندین حمله قرار گرفت که این حملات توسط جنگنده‌های اسرائیلی انجام شد.

به گفته مسئولان آمریکایی، حملات هوایی اسرائیل که از آغاز سال جاری میلادی سومین حمله در نوع خود است، موشک‌های نوع یاخنوت ساخت روسیه که موشک ضد کشتی به شمار می‌رود را هدف قرار دادند.

یاخونت یک موشک روسی ضد کشتی با برد حدود 300 کیلومتر است و قادر به حمل کلاهکی به وزن 250 کیلو گرم می‌باشد.

مقامات آمریکایی اعلام کردند: به عقیده تل آویو این موشک‌ها خطری برای نیروهای دریایی اسرائیل به شمار می‌رود.

مسئولان اسرائیلی تاکنون از ارائه توضیح درباره جزئیات این ادعا خودداری کرده‌اند.

این ادعا چند روز پیش توسط مسئولان ارتش آزاد سوریه نیز مطرح شده بود اما تاکنون منابع رسمی آن را تایید نکرده‌اند.

منابع آمریکایی همچنین اعلام کردند: سازمان اطلاعات آمریکا و اسرائیل از نزدیک هرگونه محموله‌ سلاح که از طریق کشتی‌های روسی به سوریه منتقل می‌شود را تحت مراقبت و نظارت دارند.

مقامات آمریکایی علاوه بر این مدعی شدند: ارتش سوریه مقادیری سلاح و مهمات از جمله انواع سلاح‌های کوچک را هفته‌های اخیر دریافت کرده است. این درحالی است که هیچ شاخصی در خصوص آمادگی نظام سوریه برای دریافت سلاح سنگین یا بالگرد وجود ندارد.

این گزارش شبکه خبری سی ‌ان ان، همزمان با آن منتشر شد که کاخ سفید از تماس تلفنی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با ولادیمیر پوتین، همتای روسی‌اش درباره بخشی از مسائل امنیتی و دو جانبه خبر داد.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز اخیرا به پوتین نسبت به ارسال موشک‌های پیشرفته نوع اس 300 به دولت سوریه و نابود کردن آنها توسط اسرائیل هشدار داده بود.

لينک خبر : http://isna.ir/fa/news/92042213317/حمله-اسرائیل-به-محموله-موشک-های-روسی-در-سوریه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی دفاع هوایی رسما وجود ندارد، صد رحمت به حزب الله که پدافند هوایی ندارد و موفق تر است
سوریه علاوه بر ضعف پدافند هوایی از ضعف حفاظت اطلاعاتی هم رنج می برد

بعد از جنگ حتما ایران باید روی سیستم های پدافند هوایی سوریه کار کند
و همچنین ساختار اطلاعاتی و حفاظت اطلاعات
و بعد روی ساختار های دفاع زمین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.