Parviz

تاپیک جامع قطعنامه ها و تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران

Recommended Posts

[quote name='sunshine' timestamp='1372672511' post='318997']
جناب tbfok فرمودن: اونا از ما نفت نمیخرند.یا ما کم میاریم و برنده میشند...یا ما مقاومت میکنیم و اونها میمیرند.
ما هم نفت نمیفروشیم.یا خودکفا میشیم و برنده ی قطعی و دائمی و در اصل ابرقدرت میشیم و یا ذلیل میشیم...

دوست من،معیارهای شما برای ابر قدرت شدن چیه؟ این شیوه ای که شما میگید رو کره شمالی و کوبا و لیبی و عراق صدام در پیش

گرفتن.به کجا رسیدن؟ عرض من خیلی ساده بود.عرض کردم اگر ما قصد تولید سلاح هسته ای داریم از کره شمالی که کمتر نیستیم که

علنا اعلام میکنه.ما هم بسازیم.اعلام کنیم .نمیدونم این ضرب المثل دقیقا اینجا تا چه حد مصداق پیدا میکنه ولی به قول معروف

میگن مرگ یه بار شیون هم یه بار.نه اینکه تا حالا بیش از ده ساله که نه مردم خودمون و نه دنیا نمیدونه بالاخره ایران میخواد

چکار کنه.. اونا هم روز به روز تحریمهارو بیشتر میکنن. ابر قدرت شدن از نظر من یعنی اینکه صنعت فوق العاده قوی داشته

باشیم،اقتصاد سالم،تعامل با دنیا و استفاده از امتیازهامون،رفاه اجتماعی و و و.این تصوری که شما از ابر قدرت شدن داری همون

تصور رهبران کره شمالیه.وقتی من در یاهو با یه آمریکایی بحث میکنم و اون به من به توهین میگه پول شما به اندازه پهن شتر بی ارزشه من

بهش بگم بجاش ما اورانیوم غنی میکنیم و ابرقدرت هستیم؟ این قضیه اگه به این شکل ادامه پیدا کنه تبدیل به یک جنگ سرد

فرسایشی میشه و فقط مارو ضعیفتر میکنه.

جناب mjb فرمودن:

البته فکر کنم از نظرشما ماهم همه چیز راباید تحویل میدادیم ومنتظر گل نی میشدیم!؟که آیا مذاق اوشون به تحویل سوخت هست یانه؟

من نمیدونم دیگه چجوری عرض کنم که کشور ما برای داشتن استقلال به معنی واقعی کلمه، قدرت جهانی شدن و عزت
و آبرو در دنیا به غیر از چند کیلو اورانیوم غنی شده به خیلی امتیازهای دیگه ای هم نیاز داره که ما داریم با تضعیف اون
پارامترها در مقابل پارامتر اورانیوم غنی شده خودمون رو ضعیف تر میکنیم.اگر شما هم جزو اون دسته هستید که اعتقاد دارید
هرچه تحریم ها بیشتر بشه ما هم قوی تر میشیم که بنده عرضی ندارم،در غیر اینصورت چرا نباید با یک دیپلماسی درست و
عاقلانه این تحریمهارو جلوش رو بگیریم، صنعت و اقتصادمون رو ترمیم کنیم،درآمدهای ارزیمون رو بیشتر کنیم تا بتونیم
بعنوان مثال بهترین جنگنده ها و سلاحهای جنگی رو خریداری کنیم و نیروی نظامی قویتری هم داشته باشیم.

جناب 100 فرمودن مردم جزایر سه گانه رو میدن بره !!
دوست من،همین مردمی که حرف از نه عقب نشینی، بلکه دیپلماسی منطقی و در راستای منافع کشور میزنن به پیر به پیغمبر
بخاطر همین خاک بخاطر همین کشور این حرفو میزنن.همین مردم اگه ببینن یه جا داره توسط هر ابر قدرتی تمامیت ارضیشون مورد تهدید قرار
میگیره همونطور که تو جنگ نشون دادن یک اپسیلون کوتاه که نمیان هیچ، گلوی دشمن هم پاره میکنن.
[/quote]

دوست عزیز شما جوری حرف میزنید که انگار تحریم ها صرفا به خاطر جریان هسته ایه. خیر دوست عزیز تحریم ها به خاطر اینه که ایران قدرت مستقله همین و بس. تو منطقه قراره که اسرائیل قدرت باشه و هر کس دیگه ای که هژمونی این کشور رو تو منطقه تهدید کنه باید از بین بره یا مطیع بشه. کشورهایی مثل عربستان، قطر، امارات، اردن و این ها کلا مطیعن. ترکیه تا خواست یه ذره استقلال نشون بده زدن تو دهنش و بهش نشون دادن که واقعا جایگاهش کجاست. عراق رو هم بهش حمله کردن و اشغالش کردن چون زنجیرش پاره شده بود. می مونه ایران و سوریه که میبینیم چه بلایی سر سوریه آوردن و ایران هم که وضعش اینه. یعنی باید تمام عواملی که اسرائیل رو تهدید می کنن حذف بشن. اگه مسئله ی هسته ای نبود سر حقوق بشر الم شنگه به پا می کردن. [b]برنامه ی اتمی بهانه ای برای تحریمه و نه دلیل اون[/b]. اگه این طور نبود حرف شما درست می شد ولی وقتی تحریم ها به خاطر چیز دیگه ای به وجود اومدن اصولا عقب نشینی از برنامه ی هسته ای باعث رفعشون نمیشه. تنها در این حالته که تحریم ها برداشته میشه: برنامه ی هسته ای کاملا شفاف بشه (که مطمئن بشن ما نمیخوایم بمب بسازیم)، دست از دشمنی با اسرائیل برداریم و مطیع اون ها بشیم.

[quote]با ساختن حتی 100کلاهک هسته ای و صدها موشک قاره پیما باز همین اوضاع بر کشور حاکمه اونا اگر از این چیزها ترسی داشتن تا الان کره شمالی شده بود یکی از متحدهاشون[/quote]

چین هم یه زمانی یه کشور خیلی خیلی فقیر بود. اما بمب اتم داشت و آمریکایی ها نمیتونستن بهش حمله کنن و دولت طرفدار خودشونو بیارن سر کار. برای همین بلاخره مجبور شدن باهاش کنار بیان. بلاخره هم با کره کنار میان. خصوصا اگه تضاد با چین خیلی شدت بگیره.

درسته اینا از چیزی نمیترسن. ولی با همکاری خیلی چیزا میتونن گیر بیارن. مسئله سر سود و منفعته نه ترس. تفاوتش اینه که اگه اتمی بودنتو بپذیرن دیگه اهرم فشاری علیهت ندارن. مجبورن باهات مثل یه همتا رفتار کنن نه ارباب و رعیت.
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1372673590' post='319002']
[quote]
دوست من،همین مردمی که حرف از نه عقب نشینی، بلکه دیپلماسی منطقی و در راستای منافع کشور میزنن به پیر به پیغمبر
بخاطر همین خاک بخاطر همین کشور این حرفو میزنن.همین مردم اگه ببینن یه جا داره توسط هر ابر قدرتی تمامیت ارضیشون مورد تهدید قرار
میگیره همونطور که تو جنگ نشون دادن یک اپسیلون کوتاه که نمیان هیچ، گلوی دشمن هم پاره میکنن.
[/quote]
سلام
بحث بخشی از جامعه هست که یک دفعه انتخاب آقای روحانی که خودش از اول با جمهوری اسلامی بوده ، رو عین آب خوردن می کنند ضد ارزش های نظام !!!!!!

بگذریم ...
حتی اگه فرض کنیم جناب روحانی اونجوری بوده باز ایشون فقط 50.7 درصد آرا رو داره که شکننده محسوب می شه ( یعنی ضعیف ترین درصد آرایی که یک رئیس جمهور تا حالا باهاش رئیس جمهور شده !! )

بگذریم ، خیلی از مردم به روحانی رای دادند که جلوی این نابسامانی های مدیریتی رو بگیره ( که نمونه هاش رو جناب حیدری و خودم تو همین تایپیک گفتیم ) ولی اینکه یک عده بخواهند رای مردم رو hijack کنند غیر قابل بخشش هست ......

[quote name='davoud' timestamp='1372673307' post='319001']
آقا یکی لطف کنه بگه با این تحریم های جدید قیمت طلا و دلار چه جوریا میشه تا یه دو دو تا چار تا بکنم ببینم باید خرید یا فروخت؟؟؟؟
[/quote]

سلام
اون ارزون شدن ها برای این بود که دلالان محترم این ها رو با قیمت پائین از دستانتان در بیاورند ... وگرنه این خبر رو دلالان نا محترم از یک ماه پیش اطلاع داشتند ....
[/quote]

[right]سلام دوستان[/right]

[right]مرسي تحليل نزديك 19 ميليون رأي شكننده محسوب ميشه عجب پس شما لطف كن نظرت راجه به افرادي كه به آقاي ولايتي و رضايي و قاليباف كه در مناظره ها مي گفتن اين رويه سياسي اشتباهه اول بگو در ضمن نظرت راجه به اون 14 ميليوني كه رأي ندادن هم بگو نميتوني بگي كه اون كسايي كه رأي ندادن ايراني نيستن[/right]

[right]هر چند اين حرف شما كه گفتين رأي رييس جمهور منتخب شكننده اس توسط حسينيان نماينده طرفدار دولت احمدي نژاد در مجلس و همچنين آقاي جليلي در انتخابات مطرح شد و بعداً پاسخ درخوري در رسانه ها بهشون داده شد[/right]

[right]و همچنين شما نظرتون راجه به 4 ميليوني كه به آقاي جليلي رأي دادن بگو نمي خواي بگي اين شكست نيس عين جناب حسين شريعتمداري[/right] ویرایش شده در توسط aaa84
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز من شما چرا داری چین رو مثال میزنی اوضاع چین با ایران 180 درجه فرق میکنه شما میدونی امرکا چه زمانی با چین وارد مذاکره شد و علتش چی بود به خاطر بمب اتم بود یا موشک های قاره پیما؟؟؟

شما چرا نگاه به کره شمالی نمیکنی چرا نگاه به عراق نمیکنی ؟؟؟
مگه کره شمالی اتم نداره مگه موشک قاره پیما نداره چرا مردمش تو قفر شدید دست و پا میزنن؟؟؟
شما نگاه به روند قبل از حمله به عراق بنداز چه بر سر اقتصاد عراق اوردن نفت و میداد در مقابلش گندم میخرید ما با همه ادعامون الان مثل عراق اون موقع هستیم چرا ؟؟
چون اینقدر مغرور و خودخواه هستیم که نمیخواهیم بفهمیم که کارمون و روشمون اشتباهه

در ضمن چه خبر از نیروگاه هسته ای بوشهر ؟؟
چه خبر از روند ساخت دومین نیروگاه هسته ای امارات؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Aspahbod' timestamp='1372675353' post='319010']
[quote name='sunshine' timestamp='1372672511' post='318997']
جناب tbfok فرمودن: اونا از ما نفت نمیخرند.یا ما کم میاریم و برنده میشند...یا ما مقاومت میکنیم و اونها میمیرند.
ما هم نفت نمیفروشیم.یا خودکفا میشیم و برنده ی قطعی و دائمی و در اصل ابرقدرت میشیم و یا ذلیل میشیم...

دوست من،معیارهای شما برای ابر قدرت شدن چیه؟ این شیوه ای که شما میگید رو کره شمالی و کوبا و لیبی و عراق صدام در پیش

گرفتن.به کجا رسیدن؟ عرض من خیلی ساده بود.عرض کردم اگر ما قصد تولید سلاح هسته ای داریم از کره شمالی که کمتر نیستیم که

علنا اعلام میکنه.ما هم بسازیم.اعلام کنیم .نمیدونم این ضرب المثل دقیقا اینجا تا چه حد مصداق پیدا میکنه ولی به قول معروف

میگن مرگ یه بار شیون هم یه بار.نه اینکه تا حالا بیش از ده ساله که نه مردم خودمون و نه دنیا نمیدونه بالاخره ایران میخواد

چکار کنه.. اونا هم روز به روز تحریمهارو بیشتر میکنن. ابر قدرت شدن از نظر من یعنی اینکه صنعت فوق العاده قوی داشته

باشیم،اقتصاد سالم،تعامل با دنیا و استفاده از امتیازهامون،رفاه اجتماعی و و و.این تصوری که شما از ابر قدرت شدن داری همون

تصور رهبران کره شمالیه.وقتی من در یاهو با یه آمریکایی بحث میکنم و اون به من به توهین میگه پول شما به اندازه پهن شتر بی ارزشه من

بهش بگم بجاش ما اورانیوم غنی میکنیم و ابرقدرت هستیم؟ این قضیه اگه به این شکل ادامه پیدا کنه تبدیل به یک جنگ سرد

فرسایشی میشه و فقط مارو ضعیفتر میکنه.

جناب mjb فرمودن:

البته فکر کنم از نظرشما ماهم همه چیز راباید تحویل میدادیم ومنتظر گل نی میشدیم!؟که آیا مذاق اوشون به تحویل سوخت هست یانه؟

من نمیدونم دیگه چجوری عرض کنم که کشور ما برای داشتن استقلال به معنی واقعی کلمه، قدرت جهانی شدن و عزت
و آبرو در دنیا به غیر از چند کیلو اورانیوم غنی شده به خیلی امتیازهای دیگه ای هم نیاز داره که ما داریم با تضعیف اون
پارامترها در مقابل پارامتر اورانیوم غنی شده خودمون رو ضعیف تر میکنیم.اگر شما هم جزو اون دسته هستید که اعتقاد دارید
هرچه تحریم ها بیشتر بشه ما هم قوی تر میشیم که بنده عرضی ندارم،در غیر اینصورت چرا نباید با یک دیپلماسی درست و
عاقلانه این تحریمهارو جلوش رو بگیریم، صنعت و اقتصادمون رو ترمیم کنیم،درآمدهای ارزیمون رو بیشتر کنیم تا بتونیم
بعنوان مثال بهترین جنگنده ها و سلاحهای جنگی رو خریداری کنیم و نیروی نظامی قویتری هم داشته باشیم.

[/quote]

دوست عزیز شما جوری حرف میزنید که انگار تحریم ها صرفا به خاطر جریان هسته ایه. خیر دوست عزیز تحریم ها به خاطر اینه که ایران قدرت مستقله همین و بس. تو منطقه قراره که اسرائیل قدرت باشه و هر کس دیگه ای که هژمونی این کشور رو تو منطقه تهدید کنه باید از بین بره یا مطیع بشه. کشورهایی مثل عربستان، قطر، امارات، اردن و این ها کلا مطیعن. ترکیه تا خواست یه ذره استقلال نشون بده زدن تو دهنش و بهش نشون دادن که واقعا جایگاهش کجاست. عراق رو هم بهش حمله کردن و اشغالش کردن چون زنجیرش پاره شده بود. می مونه ایران و سوریه که میبینیم چه بلایی سر سوریه آوردن و ایران هم که وضعش اینه. یعنی باید تمام عواملی که اسرائیل رو تهدید می کنن حذف بشن. اگه مسئله ی هسته ای نبود سر حقوق بشر الم شنگه به پا می کردن. [b]برنامه ی اتمی بهانه ای برای تحریمه و نه دلیل اون[/b]. اگه این طور نبود حرف شما درست می شد ولی وقتی تحریم ها به خاطر چیز دیگه ای به وجود اومدن اصولا عقب نشینی از برنامه ی هسته ای باعث رفعشون نمیشه. تنها در این حالته که تحریم ها برداشته میشه: برنامه ی هسته ای کاملا شفاف بشه (که مطمئن بشن ما نمیخوایم بمب بسازیم)، دست از دشمنی با اسرائیل برداریم و مطیع اون ها بشیم.

[quote]با ساختن حتی 100کلاهک هسته ای و صدها موشک قاره پیما باز همین اوضاع بر کشور حاکمه اونا اگر از این چیزها ترسی داشتن تا الان کره شمالی شده بود یکی از متحدهاشون[/quote]

چین هم یه زمانی یه کشور خیلی خیلی فقیر بود. اما بمب اتم داشت و آمریکایی ها نمیتونستن بهش حمله کنن و دولت طرفدار خودشونو بیارن سر کار. برای همین بلاخره مجبور شدن باهاش کنار بیان. بلاخره هم با کره کنار میان. خصوصا اگه تضاد با چین خیلی شدت بگیره.

درسته اینا از چیزی نمیترسن. ولی با همکاری خیلی چیزا میتونن گیر بیارن. مسئله سر سود و منفعته نه ترس. تفاوتش اینه که اگه اتمی بودنتو بپذیرن دیگه اهرم فشاری علیهت ندارن. مجبورن باهات مثل یه همتا رفتار کنن نه ارباب و رعیت.
[/quote]

[right]ولي جايي هم ديده نشد كه چين سر جنگ باهشون داشته باشه و از در خودش وارد شد كه اونم ديپلماسيه راستي نظر شما راجه به بهبود روابط چين با ايالات متحده كه بعد از اين روابط بود كه باعث رشد اقتصادي چين شد چيه[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من نمیدونم دیگه چجوری عرض کنم که کشور ما برای داشتن استقلال به معنی واقعی کلمه، قدرت جهانی شدن و عزت
پارامترها در مقابل پارامتر اورانیوم غنی شده خودمون رو ضعیف تر میکنیم.
[/quote]
به فارسی روان عرض بنما!!
متنی که گذاشتم اگر بخونید متوجه میشید که در ازای ارائه ی اون مقدار اورانیوم ایران در زمانی نامعلوم(ابتدا یک سال بعد،بعد گفتن2سال بعد،بعدکلانامعلوم...) ازطریق کشور دیگر اورانیوم مورد نیاز(ورادیو داروها)به ایران داده میشه اونم در ازای دریافت پول اون وتازه باید ببینن کی تولید میکنن!!!!حالا پول اون 1200kgاورانیوم تحویلی از طرف مابه کنار!!!
بعد که ما رد کردیم وسپس سر ترکیه وبرزیل برای تحویل اورانیوم در خاک اونا به توافق رسیدیم دیگه آمریکا قبول نکرد
بعد اونم دیگه همش گفتگوی بی ثمربود...خب حالا شما بگو چکارکنیم اعتمادشون جلب بشه؟
==============================================================
دوستان طوری صحبت میکنند که انگار احمدی نژاد جنگجوی کوهستان بود وهربار میرفت سازمان ملل برای آمریکاها هفت تیر میکشید!!
و میگن آشتی با جهان!!دیگه گفتیم سیاه نمایی نگفتیم کل دولت رو قیرگونی کنید :winking:
گویی این آقا هم که اومده مثلا یه فردی با افکار جدید!!!این افکار فقط از ازدواج راست سنتی با اصلاح طلبا به دنیا اومده!!!
صرفا جهت اطلاع آقایونی که حرف ولایتی رو وکلا دولت حاج اکبر رو ملاک حرفاشون قرار میدن..[color=#ff0000]اعتدالیون حتما بخوانند!![/color]
[url="http://www.iranbalkan.net/view-10994.html"]http://www.iranbalka...view-10994.html[/url]
[quote]هر چند اين حرف شما كه گفتين رأي رييس جمهور منتخب شكننده اس توسط حسينيان نماينده طرفدار دولت احمدي نژاد در مجلس و همچنين[color=#ff0000] آقاي جليلي[/color] در انتخابات مطر شد[/quote]
منبع قسمت قرمز؟
[quote]در ضمن چه خبر از نیروگاه هسته ای بوشهر ؟؟
چه خبر از روند ساخت دومین نیروگاه هسته ای امارات؟؟[/quote]
دعاگوی شما هستن همش احوال شما رو میگیرن icon_cheesygrin
به کوری چشم دشمنان فعلا کارعادیش رومیکنه
راستی احوال نیروگاه اراک رو نگرفتی :mrgreen: اونم خیلی احوالت رومیگیره ویرایش شده در توسط mjb
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aaa84' timestamp='1372675591' post='319011']
[quote]
[/quote]
سلام
بحث بخشی از جامعه هست که یک دفعه انتخاب آقای روحانی که خودش از اول با جمهوری اسلامی بوده ، رو عین آب خوردن می کنند ضد ارزش های نظام !!!!!!

بگذریم ...
حتی اگه فرض کنیم جناب روحانی اونجوری بوده باز ایشون فقط 50.7 درصد آرا رو داره که شکننده محسوب می شه ( یعنی ضعیف ترین درصد آرایی که یک رئیس جمهور تا حالا باهاش رئیس جمهور شده !! )

بگذریم ، خیلی از مردم به روحانی رای دادند که جلوی این نابسامانی های مدیریتی رو بگیره ( که نمونه هاش رو جناب حیدری و خودم تو همین تایپیک گفتیم ) ولی اینکه یک عده بخواهند رای مردم رو hijack کنند غیر قابل بخشش هست ......

آقا یکی لطف کنه بگه با این تحریم های جدید قیمت طلا و دلار چه جوریا میشه تا یه دو دو تا چار تا بکنم ببینم باید خرید یا فروخت؟؟؟؟
[/quote]

سلام
اون ارزون شدن ها برای این بود که دلالان محترم این ها رو با قیمت پائین از دستانتان در بیاورند ... وگرنه این خبر رو دلالان نا محترم از یک ماه پیش اطلاع داشتند ....
[/quote]

[right]مرسي تحليل نزديك 19 ميليون رأِ شكننده محسوب ميشه عجب پس شما لطف كن نظرت راجه به افرادي كه به آقاي ولايتي و رضايي و قاليباف كه در مناظره ها مي گفتن اين رويه سياسي اشتباهه اول بگو در ضمن نظرت راجه به اون 14 ميليوني كه رأ ندادن هم بگو نميتوني بگي كه اون كسايي كه رأي ندادن ايراني نيستن[/right]

[right]هر چند اين حرف شما كه گفتين رأي رييس جمهور منتخب شكننده اس توسط حسينيان نماينده طرفدار دولت احمدي نژاد در مجلس و همچنين آقاي جليلي در انتخابات مطر شد و بعداً پاسخ درخوري در رسانه ها بهشون داده شد[/right]

[right]و همچنين شما نظرتون راجه به 4 ميليوني كه به آقاي جليلي رأي دادن بگو نمي خواي بگي اين شكيت نيس عين جناب حسين شريعتمداري[/right]
[/quote]

سلام
البته پیش داوری های شما کاملا محرز هست ....
بنده به جلیلی رای ندادم !! محض اطلاعتون ...

در ضمن ، همه جای دنیا رای 50 درصدی رو شکنننده می دانند ( در صد رو حساب می کنند !! ) و رای تا حدود 60 درصد رو متعادل و بالای 65 درصد رو فوق العاده قوی می دانند !! حالا اگه رای 50 درصد شده قوی ، اونوقت ما رو خبر کن ...

در ضمن ....
همون آقایونی که شما می گید ( جناب ولایتی ، رضایی ، قالیباف ، جلیلی ) تو اصل مطلب با هم مشکلی نداشتند بلکه توی نحوه ی رسیدن به هدف با هم اختلاف داشتند و دارند .... حتی همان آقای روحانی هم همون توی تاکتیک ها با هم تفاوت دارند که یک دفعه توسط یک عده کلا همه چیز وارونه جلوه داده شده و می شود ....

اون 14 میلیون هم به خودشون ربط داره که چرا شرکت نکردند .... بنده به جای اونهایی که شرکت نکردن که نمی تونم نظر بدم ( حالا اگه شما خیلی راغبید به جاشون اظهار نظر کنی اون به بنده ربطی نداره )

در ضمن ، در مورد شرکت نکردن ها هم نمی شه نظر داد ....

برای مثال شاید رفته بود سفر و شناسنامه ش باش نبود یا سربازی بود و شناسنامه باهاش نبود یا مریض بود یا اصلا از طولانی بودن صف ها حوصله ش سر رفت رو گفت بی خیال ...

نمی تونی تحلیل کنی ، می تونی !؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر توضیح بده کار عادیش یعنی چی ؟؟؟کار میکنه !!!نمیکنه؟؟؟چجوریه که توسال سه الی چهار بار میخواد به حداکثر!!!توان برسه وبه زور برق یک محله بوشهر رو تامین کنه؟؟
در ضمن دوتا سوال بود ؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='100' timestamp='1372676098' post='319015']
[quote]
[/quote]
سلام

بگذریم ...

[/quote]

سلام
[/quote]

[right]مرسي تحليل نزديك 19 ميليون رأِ شكننده محسوب ميشه عجب پس شما لطف كن نظرت راجه به افرادي كه به آقاي ولايتي و رضايي و قاليباف كه در مناظره ها مي گفتن اين رويه سياسي اشتباهه اول بگو در ضمن نظرت راجه به اون 14 ميليوني كه رأ ندادن هم بگو نميتوني بگي كه اون كسايي كه رأي ندادن ايراني نيستن[/right]

[right]هر چند اين حرف شما كه گفتين رأي رييس جمهور منتخب شكننده اس توسط حسينيان نماينده طرفدار دولت احمدي نژاد در مجلس و همچنين آقاي جليلي در انتخابات مطر شد و بعداً پاسخ درخوري در رسانه ها بهشون داده شد[/right]

[right]و همچنين شما نظرتون راجه به 4 ميليوني كه به آقاي جليلي رأي دادن بگو نمي خواي بگي اين شكيت نيس عين جناب حسين شريعتمداري[/right]
[/quote]

سلام

در ضمن ، همه جای دنیا رای 50 درصدی رو شکنننده می دانند ( در صد رو حساب می کنند !! ) و رای تا حدود 60 درصد رو متعادل و بالای 65 درصد رو فوق العاده قوی می دانند !! حالا اگه رای 50 درصد شده قوی ، اونوقت ما رو خبر کن ...

در ضمن ....
همون آقایونی که شما می گید ( جناب ولایتی ، رضایی ، قالیباف ، جلیلی ) تو اصل مطلب با هم مشکلی نداشتند بلکه توی نحوه ی رسیدن به هدف با هم اختلاف داشتند و دارند .... حتی همان آقای روحانی هم همون توی تاکتیک ها با هم تفاوت دارند که یک دفعه توسط یک عده کلا همه چیز وارونه جلوه داده شده و می شود ....

اون 14 میلیون هم به خودشون ربط داره که چرا شرکت نکردند .... بنده به جای اونهایی که شرکت نکردن که نمی تونم نظر بدم ( حالا اگه شما خیلی راغبید به جاشون اظهار نظر کنی اون به بنده ربطی نداره )

برای مثال شاید رفته بود سفر و شناسنامه ش باش نبود یا سربازی بود و شناسنامه باهاش نبود یا مریض بود یا اصلا از طولانی بودن صف ها حوصله ش سر رفت رو گفت بی خیال ...

[/quote]

[right]نشد كه جناب 100[/right]

[right]تو اصل مطلب كه همه مورد تأييد نظام هستن كه[/right]

[right]بحث بعدي اينه آقايون روحاني و رضايي و ولايتي و قليباف همگي در سخنانشون رويه سياسي مملكت رو اشتباه ميخوندن بابا اين رو كه نميشه انكار كرد[/right]

[right]در ضمن 14 ميليون آدم مريض و دنبال شناسنامه و سرباز بابا ديگه خيلي در نظر گرفتي فوق اين مواردي كه شما شمردي 300 يا 400 هزار بيشتر نميشه[/right]

[right]در ضمن اون 50 درصد كه شما در مورد دنيا فرمودين در جايي كه احزاب مستقل باشه نه جايي مثل ايران كه ولايت فقيه توش مطرحه و همه با توجه به رهبري مواضعشون رو تنظيم ميكنن[/right]

[right]بحث بعدي كه ناراحتم كرد پيش داوري بود كه مطرح كردين من گفتم اولين بار حسينيان مطرح كرد اين رو كه نميشه منكر شد[/right] ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aaa84' timestamp='1372672233' post='318994']
[quote name='arminheidari' timestamp='1372667686' post='318981']
[quote name='aaa84' timestamp='1372666995' post='318978']

[right]با اين سياست خارجيه حرفه اي !!!! و واقع بينانه !!! ما فقط ميتونم بگم خوش بحال چين و كشورهايي كه آرزويه تضعيف ما رو داشتن[/right]

[right]البته اين رو خيلي خوب ميشه ديد كه سياست خارجيه ما تو مسيريه كه اولاً خارج شدن از اين مسير كاريه كه بشه گفت شاهكار ديپلماسي حساب ميشه و بعداً كشور هم با اين تصميمات غير كارشناسانه در سالهاي گذشته در وضعيه كه اونام خيلي خوب فهميدن نبايد به اين آسوني از تحريم ها دست بردارن[/right]

[right]در ضمن اون دسته از دوستاني كه ميگن ما بايد قدرت موشكيمون رو بالا ببيرم و يا توان واقعيشو نشون بديم و يا از ان پي تي خارج بشيم بايد بگم اين دقيقاً افتادن در حربه اوناس كه آخرين استارت رو در تبديل ايران به كره شمالي بزنن پس تنها راه چاره ما عين گفته خيلي از دلسوزان نظام كه در صدرشون آقاي ولايتي كه مشور بين المللي رهبري ميباشن آشتي با دنياس[/right]

[right]بازم ميگم خوش بحال چين كه هم ثروتمون رو ميبره و هم اين كشور عزيزمون رو تبديل به آزمايشگاهي واسه محصولات بنجلش كرده و هم خوش بحال اونايي كه حسرت تضعيف اين كشور رو ميخورن[/right]

[right]خدمت اون دسته از اون دوستاني كه احساسي عمل ميكنن بگم عامل اصلي فروپاشي و تجزيه شوروي از بين رفتن اقتصادش بود با اون همه قدرت نظامي پس مسيري ديپلماسي كه هستيم فوق العاده خطرناك و آخر و عاقبتي نداره بايد هر چه سريعتر فضا براي كار كردن دلسوزان و نخبگان اين مملكت بدون هيچ سليقه اي و از هر جناحي باز بشه و الا كسي خودش رو خسته نكنه با يه اقتصادي كه با دلار مرجع 750 ميليارد دلاره و اونم امروز كلاً تاريخ شد و با دلار مبادله اي اقتصادمون ظرفيتش فقط 350 ميليارد دلار شده نميشه به جنگ اقتصاد هاي غولي كه در صدرشون آمريكا با اقتصاد 15000 ميلياردي قرار داره رفت البته اينو بگم چاره كار تسليم نيس ديپلماسيه حرفه اي و عاقلانه و واقع گرايانه اس والسلام ‌[/right]

[right]آخر ديپلماسي ما اين ميشه كه 80 درصد از عامل اين بودجه رو به اين روز بندازيم مقاله زير رو بخونين[/right]

[right][b] [size=3][url="http://www.asriran.com/fa/news/282968/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"][color=#ff0000]وزیر انرژی آمریکا: دیگرنفت ایران برای بازار جهانی ارزشی ندارد [/color][/url][/size][/b][/right]
[right][url="http://www.asriran.com/fa/news/282968/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"]http://www.asriran.c...انی-ارزشی-ندارد[/url][/right]
[/quote]

با توجه به شرایط کشور و منابع سیاست اقتصادی از اهمیت بالاتری از سیاست خارجی برخوردار است اگرچه آن هم مهم است
ولی درصورت اصلاح نکردن اقتصاد و روابط اقتصادی با بهبود روابط خراجی وضع به حالت سابق بر خواهد گشت
چرا که روابط خارجی یک کمک کننده و مسکن است نه درمان

اقتصاد ما از کلی مشکلات رنج می برد
- عدم مدرنیزه کردن کشاورزی و تطابق آن به نیازهای کشور
- عدم بروز کردن کارخانه ها و کارگاه ها باتوجه به بازار کشور و در نگاه بعد بازار بیرون کشور
- عدم پوشش وام مناسب برای خانواده ها جهت کسب مسکن و لوازم اولیه زندگی
- عدم وجود روابط صحیح اقتصادی بویژه در توزیع و فروش کالا
- عدم اخذ مالیات از واسطه های بازاری
- عدم نظارت بر ورود کالا به کشور
- عدم دریافت تراز مالی از کارهای تولیدی ، واسطه ای و فروش

همه این موارد جدا از سیاست خارجی است و بهبود سیاست خارجی بدون این موارد یعنی ماده مخدر برای کشور
و در صورت اصلاح این موارد یعنی شتاب دهنده به کشور
[/quote]

[right]عجب و هزارن عجب نمرديم اين حرفا رو هم خونديم توسعه اقتصادي بدون توسعه سياسي من توصيه ام اينه كه شما برو عميقاً رابطه بين اين دو رو مطالعه كن[/right]

[right]اما خدمت اون دوستان احساسي كه اومدن به آقاي ولايتي كه مخزن الاسرار سياست خارجي ماست تو عالم خودشون خرده ميگيرن فقط يه چيز دارم واسه گفتن : """هنوز خيلي مونده كه بعضيا معني حرف آقاي ولايتي مبني بر آشتي با دنيا و ذكر اين نكته بسيار دل نشين و بجا كه ديپلماسي كلاس فلسفه نيس بفهمن ايشون اگه اين حرفا زدن آشنايي كافي و كامل با شرايط و توانايي ها كشور دارن و رو هوا و شعاري حرف نمي زنن [/right]

[right]و خندم گرفت از اون دوستاني كه ميگن از دنيا ببريم و تمام اقلام رو در داخل توليد كنيم بگم لابد از پيچ و چوب بستني گرفته تا هواپيما وو كل اقلام رو در داخل توليد كنيم اون موقع بعد از مصرف داخل به كجا بفروشيم تا جنبه موجه اقتصادي پيدا كنه تازه اگه بتونيم ،،، اينجا كه توسعه سياسي معنا پيدا مي كنه[/right]

[right]جناب 100[/right]

[right]اون دلال ها كه شما ريشه مشكلات رو در اون ديديد بعنوان تاجران مورد اعتماد مطرح بودند يه زماني تا بدين طريق تحريم ايران دور زده بشه يعني دليل بوجود آمدنشون تحريم بوده كه اين افراد آخرش اين بلا سر مملكت اوردن[/right]
[/quote]

توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی مفهومی ندارد و شما این جمله درست را گفتید
اما این جمله برعکس هم دارد یعنی توسعه سیاسی بدون توسعه اقتصادی مفهومی ندارد
ما در اولین اصول اقتصادی گیر کرده ایم و تا اصول اقتصاد و زیرساخت آن را درست نکنیم با جهان نمی توانیم تعامل درستی بکنیم
مواردی که من گفتم با یا بدون روابط اقتصادی برای اقتصاد واجب است چون چرخه اقتصاد را ایجاد می کنند
[b] و ذکر کردم که روابط خارجی با اقتصاد یک شتاب دهنده قوی و بدون اقتصاد تنها ماده مخدر برای کشور است [/b]
اصلاح سیستم اقتصادی خیلی با خودکفایی فرق دارد و معنی جایگزینی روابط صحیح اقتصادی به جای روابط پنهان است که همه کشورها آن را پیگیری می کنند

-----------------------------------
در روابط سیاسی فکر کنم اگر خیلی از مسئولان در حرف زدن صرفه جویی کنند خیلی از مشکلات کاهش می یابد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='arminheidari' timestamp='1372676679' post='319020']
[quote name='aaa84' timestamp='1372672233' post='318994']
[quote name='arminheidari' timestamp='1372667686' post='318981']
[quote name='aaa84' timestamp='1372666995' post='318978']

[right]با اين سياست خارجيه حرفه اي !!!! و واقع بينانه !!! ما فقط ميتونم بگم خوش بحال چين و كشورهايي كه آرزويه تضعيف ما رو داشتن[/right]

[right]البته اين رو خيلي خوب ميشه ديد كه سياست خارجيه ما تو مسيريه كه اولاً خارج شدن از اين مسير كاريه كه بشه گفت شاهكار ديپلماسي حساب ميشه و بعداً كشور هم با اين تصميمات غير كارشناسانه در سالهاي گذشته در وضعيه كه اونام خيلي خوب فهميدن نبايد به اين آسوني از تحريم ها دست بردارن[/right]

[right]در ضمن اون دسته از دوستاني كه ميگن ما بايد قدرت موشكيمون رو بالا ببيرم و يا توان واقعيشو نشون بديم و يا از ان پي تي خارج بشيم بايد بگم اين دقيقاً افتادن در حربه اوناس كه آخرين استارت رو در تبديل ايران به كره شمالي بزنن پس تنها راه چاره ما عين گفته خيلي از دلسوزان نظام كه در صدرشون آقاي ولايتي كه مشور بين المللي رهبري ميباشن آشتي با دنياس[/right]

[right]بازم ميگم خوش بحال چين كه هم ثروتمون رو ميبره و هم اين كشور عزيزمون رو تبديل به آزمايشگاهي واسه محصولات بنجلش كرده و هم خوش بحال اونايي كه حسرت تضعيف اين كشور رو ميخورن[/right]

[right]خدمت اون دسته از اون دوستاني كه احساسي عمل ميكنن بگم عامل اصلي فروپاشي و تجزيه شوروي از بين رفتن اقتصادش بود با اون همه قدرت نظامي پس مسيري ديپلماسي كه هستيم فوق العاده خطرناك و آخر و عاقبتي نداره بايد هر چه سريعتر فضا براي كار كردن دلسوزان و نخبگان اين مملكت بدون هيچ سليقه اي و از هر جناحي باز بشه و الا كسي خودش رو خسته نكنه با يه اقتصادي كه با دلار مرجع 750 ميليارد دلاره و اونم امروز كلاً تاريخ شد و با دلار مبادله اي اقتصادمون ظرفيتش فقط 350 ميليارد دلار شده نميشه به جنگ اقتصاد هاي غولي كه در صدرشون آمريكا با اقتصاد 15000 ميلياردي قرار داره رفت البته اينو بگم چاره كار تسليم نيس ديپلماسيه حرفه اي و عاقلانه و واقع گرايانه اس والسلام ‌[/right]

[right]آخر ديپلماسي ما اين ميشه كه 80 درصد از عامل اين بودجه رو به اين روز بندازيم مقاله زير رو بخونين[/right]

[right][b] [size=3][url="http://www.asriran.com/fa/news/282968/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"][color=#ff0000]وزیر انرژی آمریکا: دیگرنفت ایران برای بازار جهانی ارزشی ندارد [/color][/url][/size][/b][/right]
[right][url="http://www.asriran.com/fa/news/282968/%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF"]http://www.asriran.c...انی-ارزشی-ندارد[/url][/right]
[/quote]

با توجه به شرایط کشور و منابع سیاست اقتصادی از اهمیت بالاتری از سیاست خارجی برخوردار است اگرچه آن هم مهم است
ولی درصورت اصلاح نکردن اقتصاد و روابط اقتصادی با بهبود روابط خراجی وضع به حالت سابق بر خواهد گشت
چرا که روابط خارجی یک کمک کننده و مسکن است نه درمان

اقتصاد ما از کلی مشکلات رنج می برد
- عدم مدرنیزه کردن کشاورزی و تطابق آن به نیازهای کشور
- عدم بروز کردن کارخانه ها و کارگاه ها باتوجه به بازار کشور و در نگاه بعد بازار بیرون کشور
- عدم پوشش وام مناسب برای خانواده ها جهت کسب مسکن و لوازم اولیه زندگی
- عدم وجود روابط صحیح اقتصادی بویژه در توزیع و فروش کالا
- عدم اخذ مالیات از واسطه های بازاری
- عدم نظارت بر ورود کالا به کشور
- عدم دریافت تراز مالی از کارهای تولیدی ، واسطه ای و فروش

همه این موارد جدا از سیاست خارجی است و بهبود سیاست خارجی بدون این موارد یعنی ماده مخدر برای کشور
و در صورت اصلاح این موارد یعنی شتاب دهنده به کشور
[/quote]

[right]عجب و هزارن عجب نمرديم اين حرفا رو هم خونديم توسعه اقتصادي بدون توسعه سياسي من توصيه ام اينه كه شما برو عميقاً رابطه بين اين دو رو مطالعه كن[/right]

[right]اما خدمت اون دوستان احساسي كه اومدن به آقاي ولايتي كه مخزن الاسرار سياست خارجي ماست تو عالم خودشون خرده ميگيرن فقط يه چيز دارم واسه گفتن : """هنوز خيلي مونده كه بعضيا معني حرف آقاي ولايتي مبني بر آشتي با دنيا و ذكر اين نكته بسيار دل نشين و بجا كه ديپلماسي كلاس فلسفه نيس بفهمن ايشون اگه اين حرفا زدن آشنايي كافي و كامل با شرايط و توانايي ها كشور دارن و رو هوا و شعاري حرف نمي زنن [/right]

[right]و خندم گرفت از اون دوستاني كه ميگن از دنيا ببريم و تمام اقلام رو در داخل توليد كنيم بگم لابد از پيچ و چوب بستني گرفته تا هواپيما وو كل اقلام رو در داخل توليد كنيم اون موقع بعد از مصرف داخل به كجا بفروشيم تا جنبه موجه اقتصادي پيدا كنه تازه اگه بتونيم ،،، اينجا كه توسعه سياسي معنا پيدا مي كنه[/right]

[right]جناب 100[/right]

[right]اون دلال ها كه شما ريشه مشكلات رو در اون ديديد بعنوان تاجران مورد اعتماد مطرح بودند يه زماني تا بدين طريق تحريم ايران دور زده بشه يعني دليل بوجود آمدنشون تحريم بوده كه اين افراد آخرش اين بلا سر مملكت اوردن[/right]
[/quote]

توسعه اقتصادی بدون توسعه سیاسی مفهومی ندارد و شما این جمله درست را گفتید
اما این جمله برعکس هم دارد یعنی توسعه سیاسی بدون توسعه اقتصادی مفهومی ندارد
ما در اولین اصول اقتصادی گیر کرده ایم و تا اصول اقتصاد و زیرساخت آن را درست نکنیم با جهان نمی توانیم تعامل درستی بکنیم
مواردی که من گفتم با یا بدون روابط اقتصادی برای اقتصاد واجب است چون چرخه اقتصاد را ایجاد می کنند
[b]و ذکر کردم که روابط خارجی با اقتصاد یک شتاب دهنده قوی و بدون اقتصاد تنها ماده مخدر برای کشور است [/b]
اصلاح سیستم اقتصادی خیلی با خودکفایی فرق دارد و معنی جایگزینی روابط صحیح اقتصادی به جای روابط پنهان است که همه کشورها آن را پیگیری می کنند

-----------------------------------
در روابط سیاسی فکر کنم اگر خیلی از مسئولان در حرف زدن صرفه جویی کنند خیلی از مشکلات کاهش می یابد
[/quote]

[right]دوست گرامي[/right]

[right]خب اگه به حرف رهبر توجه كني چي فرمودن حماسه سياسي حماسه اقتصادي بابا ملزوم توسه اقتصادي اول سياسته[/right]

[right]و از ديد من سياست در بعد خارجي رابطه صحيح با جهانه در بعد داخلي شايسته سالاري بدون سليقه جناحي[/right] ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه تحریم‌های غرب علیه ایران !

[right]
سال
تاریخ اعمال تحریم
نهاد/ کشور تحریم کننده
جزئیات تحریم

[b]سال 1389[/b]
89/3/19
شورای امنیت سازمان ملل
* ایران نبایستی نفعی در هیچ فعالیت اقتصادی در یک کشور دیگر شامل، استخراج معدن­ اورانیوم، تولید یا استفاده از مواد و فناوری هسته­ای کسب نماید.* تمام دولت­ها باید از ارائه، فروش یا انتقال تانک­های جنگی، وسایل نقلیه زرهی، سیستم­های توپخانه­ای کالیبربالا، هواپیما­های نظامی، بالگردهای تهاجمی، کشتی­های جنگی، موشک یا سیستم­های موشکی جلوگیری کنند.* دولت­ها باید تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از انتقال فناوری­ها یا مساعدت­های تکنیکی مربوط به موشک­های بالستیک قادر به حمل تسلیحات هسته­ای، را اتخاذ نمایند.* همچنین قطعنامه مشتمل بر مقرراتی برای کمک به قطع استفاده ایران از نظام مالی بین­المللی است. علی­الخصوص بانک­های ایرانی که ممکن است برای تامین مالی فعالیت­های اشاعه و هسته­ای مورد استفاده قرار گیرند.* قطعنامه به دولت­ها در رابطه با ارتباط بالقوه میان درآمدهای بخش انرژی ایران و فناوری­های مربوط به انرژی و اشاعه هشدار داده و پانلی را برای کمک به نظارت و تضمین اجرای تحریم­ها تاسیس می­نماید.

89/10/24
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی 24 شرکت کشتیرانی بین‌المللی را بعلت تجارت با ایران تحریم کرد.

89/08/07
آمریکا
آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه 37 شرکت اروپایی و 5 نفر از شهروندان ایرانی که گفته می‌شود در بخش کشتیرانی ایران فعالیت دارند، اعمال کرده است.

89/03/08
مجلس نمایندگان آمریکا
مجلس نمایندگان آمریکا لایحه تحریم آندسته از شرکت‌هایی که با ایران معاملات تجاری دارند را به تصویب درآورد.

89/03/27
آمریکا
این اقدامات ضد ایرانی آمریکا دربرگیرنده "پست‌بانک ایران" می‌شود و وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین اقداماتی را علیه چندین شرکت کشتی‌رانی ایران اتخاذ کرده است و 22شرکت نفتی، انرژی و بیمه که توسط دولت ایران اداره می‌شود و در ایران و بخش‌های مختلف جهان از جمله لندن، سنگاپور و دبی فعالیت می‌کنند را مورد هدف قرار داده است.

[b]سال 1390[/b]
90/11/03
اتحادیه اروپا
کشورهای عضو اتحادیه اروپا در راستای اعمال فشار بیشتر بر ایران بمنظور وادار کردن کشورمان به صرفنظر از برنامه هسته‌ای خود، با اعمال تحریم تدریجی بر نفت ایران و بانک مرکزی موافقت کردند. طبق توافق اعضای اتحادیه اروپا، از این پس انعقاد هرگونه قرارداد جدید از سوی کشورهای عضو اتحادیه اروپا با بخش نفتی ایران ممنوع خواهد بود و تمامی قرارداهای جاری میان اروپا و بخش نفت ایران نهایتا تا اول ژوئیه لغو خواهد شد.

90/12/10
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک دوبی را به خاطر آنچه کمک به ایران در راستای فرار از تحریم‌های بین‌المللی خوانده است، تحریم کرد.

90/11/04
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی پس از تصویب تحریم‌هایی علیه بانک مرکزی ایران، تحریم‌هایی را علیه بانک تجارت جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

90/11/28
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا در اقدامی وزارت اطلاعات ایران را به دلیل آنچه که آن را حمایت از دولت سوریه خواندند در لیست تحریم‌های آمریکا قرار داد. طبق این تحریم‌ها،دارایی‌های وزارت اطلاعات ایران توقیف شده و به مقامات این وزارتخانه برای سفر به آمریکا روادید داده نمی‌شود.

90/10/11
آمریکا
اوباما تحریم بانک مرکزی ایران را امضا کرد. بر این اساس، شرکت‌های خارجی را که با بانک مرکزی ایران دست به معامله بزنند، مشمول جریمه خواهند شد.

90/09/10
اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا در اقدامی خصمانه، بیش از 180 شرکت و شخصیت ایرانی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. علت این تحریم‌ها مخالفت ایران با خواسته‌های بین‌المللی برای توقف برنامه هسته‌ایش خوانده شده است.

90/09/22
آمریکا
وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد که دو مقام نظامی ایران "حسن فیروز آبادی" رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح و "عبدالله عراقی" جانشین فرمانده نیروی زمینی سپاه را تحت تحریم قرار داده است.

90/09/30
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا روز گذشته اعلام کرد که اقدامات تحریمی علیه ایران در زمینه ۱۰ شرکت کشتیرانی اعمال خواهد شد.

90/07/27
انگلیس و کانادا
کانادا و انگلیس در اقدامی بحث برانگیز 5 تبعه ایرانی را در ارتباط با سناریوی ترور سفیر عربستان در واشنگتن تحت تحریم قرار دادند. این پنج نفر شامل "منصور ارباب سیار"، 56 ساله، شهروند آمریکا که دارای پاسپورت ایرانی است و "غلام شکوری" عضو نیروی سپاه قدس، دارایی‌های "حامد عبداللهی" افسر ارشد سپاه قدس، "عبدالرضا شهلایی" و "قاسم سلیمانی" از فرماندهان سپاه قدس هستند.

90/10/02
سوئیس
سوئیس اعلام کرد که دارایی‌های ۱۸۰ شخص حقیقی و شرکت را مسدود می‌کند.

90/06/02
اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا سپاه قدس ایران را به دلیل آن چیزی که از آن به عنوان پشتیبانی از حکومت سوریه در سرکوب معترضان در این کشور خوانده، تحریم کرد. این اتحادیه نام 15 فرد و 5 نها را از جمله سپاه قدس را در فهرست تازه تحریم‌های خود در ارتباط با وقایع سوریه قرار داده است.

90/04/02
آمریکا
آمریکا تحریم‌هایی را علیه شرکت "ایران ایر" اعمال کرد و آمریکایی‌ها را از انجام هرگونه معامله با این شرکت هواپیمایی منع کرد.

90/04/03
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا بزرگترین شرکت حمل و نقل هوایی ایران (ایران ایر) و یکی از مهمترین اپراتورهای کشتیرانی در بنادر ایران را تحریم کرد.

90/04/03
اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا بدون ارائه حتی یک سند سه تن از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به اتهام دخالت در امور داخلی سوریه در لیست تحریم‌های جدید خود قرار داد. بر این اساس حساب‌های این افراد مسدود و ورودشان به خاک اتحادیه‌ی اروپا ممنوع شده است. سردار سرلشگر "محمد علی جعفری"، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار "قاسم سلیمانی" و "حسین طائب" در فهرست تحریم‌های جدید اتحادیه‌ اروپا قرار گرفتند.

90/04/06
رژیم صهیونیستی
رژیم صهیونیستی در اقدامی که بیشتر تبلیغاتی به نظر می‌رسد برخی شرکت‌ها را برای قطع تجارت احتمالی آنان با ایران تحریم و ادعا کرد با این اقدام ایران را تحریم کرده است.

90/04/09
آمریکا
اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی و احمد رضا رادان معاون وی به بهانه آنچه کمک به سوریه عنوان شده است، در لیست تحریم قرار گرفته‌اند.

90/01/23
اتحادیه اروپا
وزیر امور خارجه انگلیس گفت اتحادیه اروپا با اعمال تحریم بر 32 مقام ایرانی به دلیل آنچه نقض حقوق بشر خوانده شده، موافقت کرده است.

[b]سال 1391[/b]
91/1/23
اتحادیه اروپا
وزیران امور خارجه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در اجلاس خود در بروکسل تصمیم گرفتند واردات نفت از ایران به کشورهای اروپایی را تحریم کنند.

91/04/23
آمریکا
۵۰ شرکت و موسسه مالی ایران با هدف مقابله با برنامه موشک‌های بالستیک ایران مورد تحریم قرار گرفت. این موسسات از وزارت دفاع ایران، نیروهای مسلح و سازمان صنایع فضایی ایران، شرکت خطوط کشتیرانی ایران و سپاه پاسداران اتقلاب اسلامی ایران هستند. علاوه بر آن، "شرکت نفتکش ملی ایران" به همراه 58 کشتی و 27 موسسه و نهاد وابسته به آن در میان این تحریم‌ها قرار دارند.

91/01/05
اتحادیه اروپا
وزیران خارجه اتحادیه اروپا 18 نام جدید را در "لیست سیاه" ایران گنجانده‌اند. ورود این افراد به اتحادیه اروپا ممنوع است و حساب‌های بانکی آنها در این اتحادیه نیز توقیف می‌شود.

91/01/09
آمریکا
یک شرکت هواپیمایی و سه تن از فرماندهان نظامی ایرانی در فهرست تحریم‌های ایالات متحده بر ضد ایران قرار گرفتند.

91/12/21
اتحادیه اروپا
وزرای خارجه اتحادیه اروپا ضمن تمدید تحریم‌های علیه مقامات ایرانی، نام 9 شخصیت ایرانی دیگر را نیز به لیست سیاه خود اضافه کردند. فرادی که نام آن‌ها در این لیست باشد، از ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا منع شده و حساب‌های آن‌ها در بانک‌های اروپایی مسدود می‌شود.

91/11/18
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و «عزت‌الله ضرغامی» رئیس آن را تحت تحریم‌های جدید خود قرار داد.

91/10/01
سازمان ملل
شورای امنیت سازمان ملل متحد 2 شرکت ایرانی را به اتهام آنچه صادرات تسلیحات به سوریه خوانده شده، تحریم کرد.

91/10/01
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا 4 شرکت و یک شهروند ایرانی دیگر را به اتهام ارتباط با برنامه هسته‌ای و موشک‌های بالستیک ایران در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

[b]سال 1392[/b]
92/03/10
آمریکا
8 شرکت پتروشیمی تحت تحریم های آمریکا قرار گرفتند. این نخستین بار است که واشنگتن صنعت پتروشیمی ایران را تحریم می‌کند و منبع گسترده‌ای از درآمدهای خارجی ایران پس از نفت را هدف قرار داده است.

92/02/20
آمریکا
وزارت خزانه‌داری آمریکا یک بانک مشترک ایران و ونزوئلا را تحریم کرد.

[/right]

این تحریمها چندین نوع هستند . بعضی هاشون مال سازمان ملله. بعضی ها اتحادیه اروپا. بعضی ها هم آمریکا و چند کشور دیگه. خود تحریمهای آمریکا چند نوعه . مثل تحریم های ریاست جمهوری و یا تحریمهای سنا.

پس به این زودیها فکر برطرف شدن تحریمها رو از سر بیرون کنید!
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

شما مناظرات رو قشنگ نگاه نکردید ... وگرنه جناب حداد یک دلیلی رو گفت که نشون می ده چرا اروپایی ها این بار به راحتی همراه آمریکا شدن تا ایران رو تحریم کنند ....

[b]پول شویی اونم در سطح بین اللمللی !!!!!!!![/b]

آقای حداد عادل گفت که اروپایی ها به ما می گند شما که اینقدر ادعا دارید تمام بانک هاتون تو کار پول شویی هستند و هیچ کاری برای جلوگیری از این وضعیت نمی کنید !!!!

لازمه که معنای پول شویی رو بگم !؟

عزیز تا زمانی که این چیزها درست نشه ، حرف زدن از دیپلماسی معنایی نداره ... این صدا و سیما یکبار نیومد به بانکدارهای وطنی گیر بده ... بانکدارهای اروپایی و آمریکایی یک دهم درصد ظلم ها و خیانت هایی که این بانکداران وطنی علیه ملت ایران کردند رو هم نمی کنند !!!!!!!!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='9km' timestamp='1372676427' post='319016']
برادر توضیح بده کار عادیش یعنی چی ؟؟؟کار میکنه !!!نمیکنه؟؟؟چجوریه که توسال سه الی چهار بار میخواد به حداکثر!!!توان برسه وبه زور برق یک محله بوشهر رو تامین کنه؟؟
در ضمن دوتا سوال بود ؟؟
[/quote]
[url="http://pe.rian.ru/economy/atom/20130628/130804633.html"]http://pe.rian.ru/economy/atom/20130628/130804633.html[/url]
عادی یعنی عادی دیگه مثلا وقتی یه مکانیک به شما میگه ماشینتون عادی کارمیکنه یعنی چی؟؟کار میکنه یا نمیکنه؟داره فرآیند روطی میکنه...الان حداکثرش هست
نمیدونم شاید جدیدا بوشهر کلان شهرشده که 1000مگاوات یک محله روتامین میکنه!!!نکنه برق روبه خودشون وصل کردن icon_cheesygrin
سوال دوم هم بگرد پیدا کن چون این مربوط بود بهت گفتم icon_cheesygrin
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mjb' timestamp='1372675969' post='319014']
[quote]من نمیدونم دیگه چجوری عرض کنم که کشور ما برای داشتن استقلال به معنی واقعی کلمه، قدرت جهانی شدن و عزت
پارامترها در مقابل پارامتر اورانیوم غنی شده خودمون رو ضعیف تر میکنیم.
[/quote]
به فارسی روان عرض بنما!!
متنی که گذاشتم اگر بخونید متوجه میشید که در ازای ارائه ی اون مقدار اورانیوم ایران در زمانی نامعلوم(ابتدا یک سال بعد،بعد گفتن2سال بعد،بعدکلانامعلوم...) ازطریق کشور دیگر اورانیوم مورد نیاز(ورادیو داروها)به ایران داده میشه اونم در ازای دریافت پول اون وتازه باید ببینن کی تولید میکنن!!!!حالا پول اون 1200kgاورانیوم تحویلی از طرف مابه کنار!!!
بعد که ما رد کردیم وسپس سر ترکیه وبرزیل برای تحویل اورانیوم در خاک اونا به توافق رسیدیم دیگه آمریکا قبول نکرد
بعد اونم دیگه همش گفتگوی بی ثمربود...خب حالا شما بگو چکارکنیم اعتمادشون جلب بشه؟
دوستان طوری صحبت میکنند که انگار احمدی نژاد جنگجوی کوهستان بود وهربار میرفت سازمان ملل برای آمریکاها هفت تیر میکشید!!
و میگن آشتی با جهان!!دیگه گفتیم سیاه نمایی نگفتیم کل دولت رو قیرگونی کنید :winking:
گویی این آقا هم که اومده مثلا یه فردی با افکار جدید!!!این افکار فقط از ازدواج راست سنتی با اصلاح طلبا به دنیا اومده!!!
صرفا جهت اطلاع آقایونی که حرف ولایتی رو وکلا دولت حاج اکبر رو ملاک حرفاشون قرار میدن..[color=#ff0000]اعتدالیون حتما بخوانند!![/color]
[url="http://www.iranbalkan.net/view-10994.html"]http://www.iranbalka...view-10994.html[/url]
[quote]هر چند اين حرف شما كه گفتين رأي رييس جمهور منتخب شكننده اس توسط حسينيان نماينده طرفدار دولت احمدي نژاد در مجلس و همچنين[color=#ff0000] آقاي جليلي[/color] در انتخابات مطر شد[/quote]
منبع قسمت قرمز؟
[quote]در ضمن چه خبر از نیروگاه هسته ای بوشهر ؟؟
چه خبر از روند ساخت دومین نیروگاه هسته ای امارات؟؟[/quote]
دعاگوی شما هستن همش احوال شما رو میگیرن icon_cheesygrin
به کوری چشم دشمنان فعلا کارعادیش رومیکنه
راستی احوال نیروگاه اراک رو نگرفتی :mrgreen: اونم خیلی احوالت رومیگیره
[/quote]

[right]منبع حرفم اينه ايشون عضو جبهه پايدارين و اين جبهه از آقاي جليلي حمايت كرده مگه غير اينه[/right] ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='aaa84' timestamp='1372676567' post='319018']
[quote name='100' timestamp='1372676098' post='319015']
[quote]
[/quote]
سلام

بگذریم ...

[/quote]

سلام
[/quote]

[right]و همچنين شما نظرتون راجه به 4 ميليوني كه به آقاي جليلي رأي دادن بگو نمي خواي بگي اين شكيت نيس عين جناب حسين شريعتمداري[/right][/quote]

سلام

در ضمن ....

[/quote]

[right]نشد كه جناب 100[/right]

[right]تو اصل مطلب كه همه مورد تأييد نظام هستن كه[/right]

[right]بحث بعدي اينه آقايون روحاني و رضايي و ولايتي و قليباف همگي در سخنانشون رويه سياسي مملكت رو اشتباه ميخوندن بابا اين رو كه نميشه انكار كرد[/right]

[right]در ضمن 14 ميليون آدم مريض و دنبال شناسنامه و سرباز بابا ديگه خيلي در نظر گرفتي فوق اين مواردي كه شما شمردي 300 يا 400 هزار بيشتر نميشه[/right]

[right]در ضمن اون 50 درصد كه شما در مورد دنيا فرمودين در جايي كه احزاب مستقل باشه نه جايي مثل ايران كه ولايت فقيه توش مطرحه و همه با توجه به رهبري مواضعشون رو تنظيم ميكنن[/right]

[right]بحث بعدي كه ناراحتم كرد پيش داوري بود كه مطرح كردين من گفتم اولين بار حسينيان مطرح كرد اين رو كه نميشه منكر شد[/right][/quote]
با سلام خدمت همه دوستان گرامي
اصلش 250000 راي اضافه يعني هفت دهم درصد بيش از پنجاه درصد است و طبق قانون با پنجاه درصد کل آرا به اضافه يک راي شخص رئيس جمهور است . ضمن اينکه هميشه برد به دليل خوب بازي کردن تيم نيست بلکه اشتباه طرف مقابل هم دخيل است نمونه اش شکست کره با يک گل از ايران در بازي اخر مقدماتي جام جهاني و صعود ايران به عنوان تيم اول گروه است . طبيعي است که وقتي نامزدهاي اصولگرا سر وحدت و ائتلاف با هم مشکل داشتند و حاضر نشدند به نفع اصولگرايي کنار بروند نمي شود از راي دهنده ها انتظاري جز اين راي را داشت . ضمنا آمريکاي مهد دموکراسي سابقه انتخابات با 42 درصد واجدين شرايط را هم دارد و نظامش ولايت فقيه هم نيست و همه هم قبول کردند و دبه هم در نياوردند .مذاکرات هسته اي يک بخش خيلي کوچک از مسائل ما با غرب است وقتي در اين کوتاه آمديم آن وقت حقوق بشر و آزادي بيان و حقوق زنان و سلاحهاي کشتار جمعي و حمايت از تروريسم و غيره پيش مي آيد که نگاهي به کشورهاي دور و بر خود ما نشان مي دهد که اينها کلا بهانه اي بيش نيست . حال فعلا آقايان ستانده اند ببينيم بهتر مي زنند يا نه ؟!! ویرایش شده در توسط zed

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.