Recommended Posts

[quote]
چاک هیگل وزیر دفاع امریکا:
اگر ما در دوره ی شش ماهه که همیشگی نخواهد بود و در ماه ژوئیه به پایان خواهد رسید، به توافق 1+5 با ایران دست یابیم، این توافق یک مسیر دو طرفه خواهد بود.من می دانم که ایرانی ها در این مورد حرفی برای گفتن دارند اما اگر ما بتوانیم به آن چیزی که می خواهیم دست یابیم یعنی همانطور که رئیس جمهور اوباما گفت ایران تسلیحات هسته ای نداشته باشد، اگر بتوانیم بدون اقدام نظامی از طرف اسرائیل یا هر طرف دیگر به این هدف دست یابیم و سپس به گام بعدی یا موضوع بعدی که شاید موشک بالستیک باشد بپردازیم ، باهوش تر نخواهیم بود؟
http://irannuc.ir/content/2240
[/quote]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

بحث بیخودی نکنید ( منظورم با بر و بچس حزب اللهی هست )
[quote]

لکه ننگ 470 میلیارد ضرر اقتصادی هست . لکه ننگ گرفتن بازار های نفت ایران توسط عربستان و امارات و عراق هست که تا چند سال باید بدوییم تا این بازار ها رو پس بگیریم . لکه ننگ وارد کردن دارو از هند و پاکستان و چین و مرگ شهروندانمون از بیداریوییست . لکه ننگ له شدن اقتصاد ایران ایران هست . لکه ننگ این جام زهریست که هر ده سال یک بار رهبران جمهوری اسلامی باید به خورد ما بدن . آخ که چقدر به کشور هزینه وارد کردید با این جو گیری ها .
[/quote]

بعد از تجارب متفاوتی که نهایتا منو تا امروز به اینجا کشاند با افتخار میگم :

برای من لکه ننگ تنها اون چیزی هست که رهبر کشورم بهم میگه و ایشونم میگویند :

تحریم ها با پیشرفت علمی حتی در کوتاه مدت بی اثر می شود
دشمن از تحریم ها برای تحقیر ملت و فشار روی مردم استفاده میکند
پیوند علم و صنعت و کشاوریی تحریم ها را بی اثر میکند

و البته خیلی مطالب دیگر که من خیلی خلاصه و مفید گفتم

برای ما لکه ننگ چیزای دیگه ست

امام خمینی رحمت الله فرمودند : جنگ برای ما دانشگاه بود .... امام خامنه ای همینو فرمودند

اما برای خیلی ها جنگ یعنی عقب ماندگی و بدبختی و بیچارگی

ولی این وسط من : فقط دیگه چشم به سوی سیدعلی حسینی خامنه ای دارم

شما چشم به هر بنگاهی دارید داشته باشید

لکه ننگ برای من ، سه سال هست که این شده :

دست از یاری گدای زهرا بردارم ... من گدای گدایان زهرایم و بس

یا حق
  • Upvote 13
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشا الله به توافق میرسن که بعید البته همون روزی که روحانی روی کار اومد همه میدونستن ما در شرایط ضعف هستیم و مجبوریم امتیاز بدیم دلخوش به ثبات نیم بند اقتصاد ما نباشید به راحتی این ثبات میشکنه اگه به توافق نرسیم ما مجبوریم صلح کنیم این یک انتخاب نیست!!
یه لحظه فکر کنید اگه صلحی در نگیره ما وضعمون چی میشه ! عملا حلال شیعیمون وسطش یه لکه سیاه به نام داعش وجود داره که به 2 طرف داره پیشروی میکنه پس رسما وسط جنگیم ! اقتصادمون کاملا داغونه رشد منفی میکنه تورم هم که داریم بیکاری هم که نرخ بالاهست رشد جمعیتمون هم که به شدت داره کاهش پیدا میکنه وارد دوران خشکسالی هم که شدیم عملا 8 سال چند صد میلیارد پول رو به فنا دادیم اگه منطقی با اون پول برنامه ریزی میکردیم و درست خرج میکردیم امروز برای حفاظت از مرز هامون به بمب اتم احتیاج نداشتیم !! این یه حقیقته بهتر از فرصت باقیمونده درست استفاده کنیم
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='worior' timestamp='1404331297' post='389988']
يه زماني انگليسي ها توي مناطق بختياري نشين اين مثل رو ساخته بودن ؛

[center][b]" هر کي عشق علی من دلشه ---- نفت ملي سي چنشه ! "[/b][/center]
[center][size=2]" هر کس عشق علی تو دلشه ---- نفت ملی به چه دردش میخوره "[/size][/center]
گويا از اون روزگار خيلي فاصله نگرفتيم ، ...
[/quote]

هیتلر هم با همین شعار بقدرت رسید عزیز . در تمام سخنرانی هاش از قرارداد ننگین ورشوی حرف زد . به قدرت رسید چون می گفت دیگر اجازه نخواهد داد المان به زانو هاش در بیاید ، بقدرت رسید چون می گفت نمی گذارد ورشوی دیگری بر مردم المان تحمیل کنند . خوب مدیریت خوبی داشت . نظامی نازی برعکس نظامی جمهوری اسلامی یک سیستم مهندسی شده اقتصادی داشت . المان به یک قدرت اقتصادی تبدیل شد اما ندانم کاری ها و جوگیری های یک مرد ، المان رو در جنگ به زمین زد که هنوز که هنوزه امریکا توی اون کشور پایگاه . من هم موافقم که باید در مقابل زورگویی ایستاد ولی ایستادگی باید در حد و توان یک کشور باشه . وگرنه اون ایستادگی تبدیل می شه به نفله شدن .
  • Upvote 8
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='karkas' timestamp='1404334429' post='390001']
هیتلر هم با همین شعار بقدرت رسید عزیز . در تمام سخنرانی هاش از قرارداد ننگین ورشوی حرف زد . به قدرت رسید چون می گفت دیگر اجازه نخواهد داد المان به زانو هاش در بیاید ، بقدرت رسید چون می گفت نمی گذارد ورشوی دیگری بر مردم المان تحمیل کنند . خوب مدیریت خوبی داشت . نظامی نازی برعکس نظامی جمهوری اسلامی یک سیستم مهندسی شده اقتصادی داشت . المان به یک قدرت اقتصادی تبدیل شد اما ندانم کاری ها و جوگیری های یک مرد ، المان رو در جنگ به زمین زد که هنوز که هنوزه امریکا توی اون کشور پایگاه . من هم موافقم که باید در مقابل زورگویی ایستاد ولی ایستادگی باید در حد و توان یک کشور باشه . وگرنه اون ایستادگی تبدیل می شه به نفله شدن .
[/quote]
مردم ایران دیگه مردم ساده دهاتی خشک مغز قدیم نیستن ، همه تحصیل کرده و با سوادن ، به مراتب با سواد تر از آلمان هیتلری ....
  • Upvote 16
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وضع ایران بد نیست ، اگر بد باشه ، دنیا رو میزنه به هم !
امنیت ملی شوخی بردار نیست ، اینهمه نقاط حساس هست برای فشار دادن ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب " ایستادگی باید در حد توان یک کشور باشه " را اگر بپذیریم اونوقت چه کسی مرز خواسته های غرب را با این استدلال ترسیم خواهد کرد؟ خود غرب ؟ رژیم صهیونیستی؟ خب میشه الان لیست بلند بالای درخواستی این رژیم را برشمرد!!!!
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا دیروز من یه چیزی یادم اومد این تلفن ظریف چنده پیشنهاد بده به امریکایها :mrgreen:

دلیل اصلی که اونها با غنی سازی صنعتی در ایران مخالف هستن این هست که نباید در ایران از مقدار مشخصی اورانیم غنی شده انبار بشه چون عملا فرصت فرار تاریخی هسته ای رو در یک بازه یک ساله یا سه ساله به ایران می ده...

خوب ما میام این کار رو می کنیم که هر ماه به اندازه حجمی که در یک ماه غنی سازی می کنیم رو مستقیم می فرستیم به یک کشور ثالت مثلا روسیه....در عوض آنها هم به اندازه یک ماه سوخت بوشهر رو میارن در یک کشور ثالث دخیر می کنن......این کار رو ماه به ماه انجام می دیم و می دن تا عملا هم سوخت مورد نیاز بوشهر تامین بشه و در یک ماه از سال کل سوخت وارد کشور میشه برای تعویض سوخت...
[right][background=rgb(248, 248, 255)]..این طوری هم ما به صورت معادل به اندازه نیروگاه بوشهر که نیاز ما هست که دعوای اصلی غرب با ما سر همین هست سانتریفیوژ داریم هم خواست غربی ها انجام شده[/background][/right]

حال کردین پیشنهاد رو icon_eek
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nasirirani' timestamp='1404338988' post='390016']
آقا دیروز من یه چیزی یادم اومد این تلفن ظریف چنده پیشنهاد بده به امریکایها :mrgreen:

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]دلیل اصلی که اونها با غنی سازی صنعتی در ایران مخالف هستن این هست که نباید در ایران از مقدار مشخصی اورانیم غنی شده انبار بشه چون عملا فرصت فرار تاریخی هسته ای رو در یک بازه یک ساله یا سه ساله به ایران می ده...[/background][/font][/color][/right]

[right][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][background=rgb(248, 248, 255)]خوب ما میام این کار رو می کنیم که هر ماه به اندازه حجمی که در یک ماه غنی سازی می کنیم رو مستقیم می فرستیم به یک کشور ثالت مثلا روسیه....در عوض آنها هم به اندازه یک ماه سوخت بوشهر رو میارن در یک کشور ثالث دخیر می کنن......این کار رو ماه به ماه انجام می دیم و می دن تا عملا هم سوخت مورد نیاز بوشهر تامین بشه و در یک ماه از سال کل سوخت وارد کشور میشه برای تعویض سوخت...[/background][/font][/color][background=rgb(248, 248, 255)].این طوری هم ما به صورت معادل به اندازه نیروگاه بوشهر که نیاز ما هست که دعوای اصلی غرب با ما سر همین هست سانتریفیوژ داریم هم خواست غربی ها انجام شده[/background][/right]

حال کردین پیشنهاد رو icon_eek
[/quote]

آخه نصير جان مشكل يكي دو تا نيست ! ما ميگيم قصد داريم تعداد بيشتري نيروگاه در آينده داشته باشيم خب غرب هم استدلال ميكنه ممكنه در برهه اي از زمان ايران به جاي اينكه از سوخت سهميه نيروگاه براي نيروگاه بهره ببرد از اون استفاده ديگري ببرد :)

مشكل دوم بي اعتمادي است ! غرب به روسيه اعتماد نخواهد كرد ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SSADEGHS' timestamp='1404339666' post='390017']
آخه نصير جان مشكل يكي دو تا نيست ! ما ميگيم قصد داريم تعداد بيشتري نيروگاه در آينده داشته باشيم خب غرب هم استدلال ميكنه ممكنه در برهه اي از زمان ايران به جاي اينكه از سوخت سهميه نيروگاه براي نيروگاه بهره ببرد از اون استفاده ديگري ببرد :)

مشكل دوم بي اعتمادي است ! غرب به روسيه اعتماد نخواهد كرد ...
[/quote]
برادر پیشنهاد رو یه خورده اصلاح کردم!......کل سوخت رو ماه به ماه در یک کشور ثالث دخیره کنن بعد به یکباره برای تغییر سوخت رئاکتور وارد کشور کنن.........این تغییر سوخت هم با نظارت بازرسان آژانس و...هست و عملا به محض اینکه سوخت وارد کشور بشه باید مصرف بشه

ترکیه هم بد نیست!...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='nasirirani' timestamp='1404340965' post='390020']

برادر پیشنهاد رو یه خورده اصلاح کردم!......کل سوخت رو ماه به ماه در یک کشور ثالث دخیره کنن بعد به یکباره برای تغییر سوخت رئاکتور وارد کشور کنن.........این تغییر سوخت هم با نظارت بازرسان آژانس و...هست و عملا به محض اینکه سوخت وارد کشور بشه باید مصرف بشه

ترکیه هم بد نیست!...
[/quote]

بله اين پيشنهاد بهتر است البته باز هم مشكل بي اعتمادي حل نميشه : آيا ما به تركيه اعتماد ميكنيم ؟

و سوال : آيا ميتوان سوخت را پس از بارگزاري در غلاف هاي راكتور دوباره خارج و به قصد ديگري استفاده كرد ؟ اگر پاسخ مثبت باشد عملا پيشنهاد شما از روي ميز كنار ميره ( حالا شما هي تعديل و تغييرش بده :) ) ولي اگر پاسخ منفي است پيشنهاد شما شدني است
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SSADEGHS' timestamp='1404341586' post='390022']
بله اين پيشنهاد بهتر است البته باز هم مشكل بي اعتمادي حل نميشه : آيا ما به تركيه اعتماد ميكنيم ؟

و سوال : آيا ميتوان سوخت را پس از بارگزاري در غلاف هاي راكتور دوباره خارج و به قصد ديگري استفاده كرد ؟ اگر پاسخ مثبت باشد عملا پيشنهاد شما از روي ميز كنار ميره ( حالا شما هي تعديل و تغييرش بده :) ) ولي اگر پاسخ منفي است پيشنهاد شما شدني است
[/quote]
برادر این طوری که نیروگاه بوشهر رو هم باید برچینیم!

فکر نمی کنم غربی ها بخواهند تا این حد سخت گیری کنن وگرنه عملا آب سبک و تولید برق هسته ای رو هم باید کنار بزاریم... خود غربی ها به ایران پیشنهاد ساخت نیروگاه های تولید برق مثل نیروگاه بوشهر رو در ازای کنار گذاشتن رئاکتور آب سنگین اراک رو دادن....برای امارات و ترکیه هم مشابه بوشهر داره ساخته میشه

البته همانطوری که شما گفتی مشکل اصلی اعتمادی هست که نیاز هست بخصوص طرف ایرانی که ریسک بالای باید بکنه........ولی بحرحال متاسفانه ایران در موقعیتی هست که باید بین بد و بدتر یکی رو انتخاب کنه و متاسفانه آپشن ها و انتخاب های ما زیاد نداریم...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یه پیشنهاد دارم !

قبل از توافق با غرب یه توافق داخلی هم داشته باشیم بد نیست !

چرا؟

چون تا وقتی فکر می کنیم ما فقط صلاح کشور رو می خوایم ، فقط تفکر ما درسته و طرف مقابل خود فروخته است و یا تندرو ! حتی در صورت توافق هم به هیچ جا نمی رسیم ! خوشم میاد هرکس می خواهد حرف بزنه باید آماده باشه از دو طرف مثبت منفی بخوره !

چه خبره؟

یک چیز رو هر وقت فهمیدیم خیلی خوبه و اینکه همه بهترین ها رو برای ایران می خواند ! هرکس با اون راهی که فکر می کنه درسته .... . نیازی نیست اینقدر جبهه گیری کنید در مقابل هم ...

بحث خوبه ولی جبهه گیری مردوده ...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.