azimikia

آمار مربوط به سال 2013 ارتشهای جهان در وبسایت "globalfirepower"

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خوب اینکه واضح ـه غرب از از نظر تکنولوژی برتری محسوسی به شرق داره که خودمون شاهدش هستیم
و بیشترین نقطه قوت کشورهای اروپایی داشتن تکنولوژی و خودکفایی هست، درسته شاید الان تجهیزات زیادی نداشته باشند،ولی مطمئن باشید اگه جنگی طولانی باشه به سرعت می توننند سلاح تولید انبوه کنند + سلاح جدید طراحی و بسازن

منم اگر از مقامات این کشورها بودم همینکارو می کردم،یعنی بودجه نظامی رو در همین حد نگه میداشتم، هم میتونن از کشورشون دفاع کنند هم پول زیادی خرج نکنند ویرایش شده در توسط javad48

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1381523398' post='344103']
هلیا خانم شاید برای بریتانیایی که یه روز هند رو استعمار کرده بود سنگین باشه ولی شک نکنید که امروز قدرت نظامی هند خیلی از انگلیس بالاتره.
[/quote]

عـــــــجـــــــب !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه!
یه خورده دیر رسیدم و بحث جالبی بود!

ولی یه نکته اینکه:

اخه من [b]اتیوپی [/b]رو کجای دلم بزارم!!! از [b]کره شمالی[/b] بالاتره.... icon_eek
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohmohammadi20' timestamp='1381526552' post='344120']
ما دو مقوله داریم صنایع نظامی و نیروی نظامی .
صنایع نظامی انگلیس کاملا برتر بر هند هست . هند هم صنایع نظامی داره ولی نوپا هست .
نیروی نظامی از نظر کیفیت پادشاهی متحده کاملا برتر هست (منظورم انگلیس و دار و دستشه ) ولی از نظر کمیت هند بیشتر نفر داره . اگه ما بخوایم اینطوری فرض کنیم که یک سرباز بریتانیایی میتونه پنج تا سرباز هندی رو خنثی کنه یعنی کیفیت نیروهای بریتانیا میتونه کمیت هندیها رو خنثی کنه . پس میمونه استفاده از ابزارالات نظامی . خوب این همون صنایع نظامی میشه که پادشاهی متحده دست برتر رو داره .
[/quote]در تایید حرف های دوستم باید اشاره کنم که تو این رده بندی به هیچ وجه کیفیت لحاز نشده تنها کمیت مورد برسی قرار گرفته که برای مثال در اون تانک مرکاوا و ابرامز و تی-72 علی رقم تفاوت در توان رزمی هیچ تفاوتی بایکدیکر ندارند
بنا بر این کشور هایی که سلاح هایی با کیفیت برتر تولید میکنن یا در اختیار دارند بایدقدرت بیشتری از دیگر کشور ها داشته باشن مثل انگلیس!!!!! ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث بجای اینکه روی انگلیس و هند باشه رفته رو توان نظامی غرب و شرق و دوستان از اونها مایه میذارن !

در مورد توان آمریکا و روسیه و چین که حرفی نیست ، بحث روی پشت سر گذاشته شدن انگلیس توسط هند در توان نظامی (دقت کنید توان نظامی ، نه تکنولوژی و تحقیقات نظامی که هنوز حتی به مرحله ی تولید هم نرسیده اند) هست ، بنظر بنده هند با استفاده از برتری عددی ، بودجه ی فزآینده ی نظامی و استفاده از ترکیب محصولات نظامی غربی و شرقی که برخی از آنها مثل تانک های Bishma ، موشک Brahmos ، جنگنده های چند منظوره سوخو ، ارتقا توان اتمی و .... در واقع از انگلیس جلو افتاده!

انگلیس شاید از نظر توسعه تکنولوژی ها و صنایع نظامی جلوتر از هند باشه ولی بعید بنظر میاد ارتشش که طی دهه ها مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه نه تنها نتونسته مدرن سازی گسترده ای انجام بده بلکه بنابر اظهارات کارشناسان دفاعی انگلیس روز به روز در حال تعدیل توان هست حرفی برای گفتن در مقابل هند داشته باشه. فراموش نکنیم ارتش آرژانتین هم در فالکلند همانند هند عمدتا از تجهیزات خارجی و حتی ناوهای دسته دوم کشورهای دیگر ساخته شده بود!

حالا دوستان اگر حرفی در این مورد دارند بفرمایند
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=verdana,geneva,sans-serif][size=5]سلام به دوستان[/size][/font]
[font=verdana, geneva, sans-serif][size=5]به نظر من کیفیت و کمیت تجهیزات نظامی در کنار استراتژیهای نظامی کارا و نیروهای زبده مشخص کننده برتری یک طرف هست و دو فاکتور اولیه به تنهایی کافی نیست. اما به نظر من تجهیزات انگلیس از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. در مورد جنگ فالکلند هم که به اون اشاره شده آرژانتین تونست با خرید موشک پیشرفته اگزوست صدمات شدیدی به ناوگان انگلیس بزنه اما تمام ارتش که نیروی دریایی نیست که ما بیام بگیم چون نیروی دریایی انگلیس تقریبا از قبل شکست خوردست پس انگلیس ضعیف تره. بنظر من ارتش انگلیس برتری شکننده ای نسبت به ارتش هند داره. [/size][/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من واقعآ برایم عجیبه که چرا برخی دوستان فقط بحث را در مورد هند و انگلیس ادامه دادند!
این که عده ای می گویند هند قوی تر از انگلیس است اصلآ برای من قابل هضم نیست!شاید در بعد کمیت هند بتواند در مجموع به یک قدرت نظامی برتر تبدیل شود اما از لحاظ فناوری هند راه نسبتآ درازی برای رسیدن به صنایع نظامی کشور های اروپایی مانند انگلیس و فرانسه دارد،شما ببینید هند از لحاظ صنعتی و علمی کاملآ وابسته به قدرت های خارجی است،اسرائیل،روسیه و برخی کشورهای غربی همکاری تنگاتنگی با هند دارند و این کاملآ طبیعی است هند بتواند به سرعت در عرصه ی فناوری نظامی رشد کند اما هند اصلآ خودکفا نیست اما انصافآ از ازادی سیاسی و نیروی پتانسیلی که داره به خوبی استفاده می کنه و شاید تا دو دهه ی اینده به یک کشور پیشرفته و خودکفا در تمامی عرصه های نظامی تبدیل بشه اما همان طور که گفتم در حال حاضر از بعد فناوری به کشورهای تراز اول اروپا مثل انگلیس نمی رسد،فقط همین را بگویم که قدرت علمی و صنعتی شرکتی مثل Rolls Royce به نصف قدرت صنعتی و تکنولوژیکی هند می ارزد!
راستی برویم سر موضوع اصلی تاپیک،در برتر بودن قدرت علمی و صنعتی امریکایی ها و روس ها در بعد نظامی هیچ شکی نیست البته به جز امریکا که انصافآ در تمامی ابعاد حرف اول را می زند بقیه ی کشورها هر کدام به یک نوعی در یک بعد خاص نظامی ضعف شدید دارند مثلآ روسیه با تمام عظمتش در بعد پهپاد واقعآ ضعیف است و یا ترکیه،کره ی جنوبی و برزیل در صنعت موشک سازی حرفی برای گفتن ندارد و ده ها مثال دیگر.
در پله ی بعدی به نظر من چین،فرانسه و انگلیس قرار خواهند گرفت و باید دید کشورهای دیگر این فهرست کذایی گلوبال فایر واقعآ مستحق گرفتن چنین جایگاهی هستند یا نه؟
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث انگلیس و هند رو کنار بگذارید!تعجب میکنم که مهم ترین بحث را کنار گذاشتید ! نظرتون درباره ی رتبه ی ایران چیه؟به نظرتون دلیل منطقیی برای انتقال ایران از 12 به 16 وجوود داره؟؟ اگه دوستی آمار های سال گذشته در باره ی ایران رو داره لطفا ارائه بده که ببینیم ایران2013 چه تفاوتی با ایران 2012داره از نظر نظامی؟!؟ ویرایش شده در توسط lordashrafi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یه بار دیگه عنایت داشته باشند که بحث روی قدرت نظامی هست نه قدرت علمی-صنعتی ! به عنوان یه مثال بارز، در مقایسه وضعیت چین و ژاپن کاملا واضحه که ژاپن در علم و فن آوری دهه ها از چین جلوتره ولی بر فرض اگر همین امروز چتر حمایت امریکا از روی سر ژاپن برداشته بشه (لطفا با صغری کبری سیاسی بحث رو منحرف نکنید گفتم بر فرض) ارتش لی لی پوتی ژاپن کمترین شانسی در برابر ارتش چین خواهد داشت ؟؟!
تفاوت قدرت نظامی و علمی در اینجا معلوم میشه.
و منظور ما از برتری نظامی هند بر انگلیس دقیقا همینه.
اما هلیا خانوم
[quote][size=4]در ضمن نسل تی72 های عراق با چلنجر1 یکی هست، نه با chieftain!! که دیدیم توی 1991 کلا یه blue on blue انگلیس از دست داد و عراق چطور شد. پس نه مثال شما درسته نه مقایسه تون!![/size][/quote]
اگر عرایض پیشین بنده رو با دقت بیشتری مطالعه می کردین عرض شد که چیفتین حتی در برابر تی-55 و تی-62 های عراق هم یه شکست خورده محض بود و هیچ حرفی برای گفتن نداشت ! با اینها که دیگه هم نسل بود. (ارجاع به 3 عملیات کلاسیک زرهی که در اوایل جنگ با فرماندهی بنی صدر اجرا شد) پس مثال و مقایسه من زیاد هم نادرست نیستن.
[quote][color=#ff0000][size=4]برای مقایسه درست، همین الان میتونید airbus رو با [/size]Tupolev [size=4]یا [/size][size=4]antonov [/size][size=4]مقایسه کنید، ببینید شرق چقدر به غرب نزدیکه!! یا [/size]rolls royce [size=4]رو با شرکتهای روسی و چینی!![/size][/color] [/quote]
من آنم که رستم بود پهلوان icon_cheesygrin والا تا جاییکه من می دونم ایرباس یه کنسرسیوم آلمانی-فرانسوی هست که از پشتیبانی فنی امریکا هم برخورداره؛ حالا ربط دستاوردهای این شرکت به انگلیس چیه برای من قابل درک نیست !!!
فکر کنم از مقایسه هواپیماهای سیویل و کارگوی تولید خود انگلیس با محصولات توپولف و آنتونوف و ایلیوشین بهتر بشه نتیجه گیری کرد :winking:
اما درباره مقایسه رولز رویز با شرکت های روسی و چینی؛ در دهه 1960 که روس ها موتور افسانه ای تومانسکی آر-15 رو برای فاکسبت نه تنها طراحی کردن بلکه به تولید انبوه رسوندن بهترین محصول این شرکت چی بود ؟؟؟؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هند کشور قدرتمندیست ولی به هیچ عنوان در حد بریتانیا نیست چون گردانندگان این سایت یادشان رفته قوی ترین اسلحه های بریتانیا یعنی بی بی سی و ام ای 6 رو تو معادلاتشون حساب کنن بی بی سی در کنار ام ای 6 به تنهایی به اندازه چند ارتش قدرت دارند سازمان هایی که میتوانند بدون شلییک یک گلوله و یا خرج کردن یک پوند از سوریه یک ویرانه بسازند یا...... قدرتشان از تمام توپ و تانک هندی ها بیشتر است در صورت تخاصم بین دو کشور کار حتی به جنگ هم نمیرسد هند پر است از شکاف و تضاد و اختلاف های قومی و مذهبی و طبقاتی چنان ارتش و دولت هند رو بدون شلیک یک گلوله از هم بپاشند که کیف کنید . ویرایش شده در توسط mojtaba62
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Srbazazry' timestamp='1382620023' post='345359']
دوست عزیز در حال حاضر تعداد تانک ها یا قدرت تهاجمی سربازان مهم نیست چون کشوری مثل اسرائیل که از نیروهای ورزیده و تانک های مدرن برخوردار بود در جنگ 33 روزه روحیشو باخت و لبنانی ها نشون دادن که ارتش منظم اسرائیل در مقابل جنگ نامنظم کاری نمیتونه انجام بده ما باید کشورها رو از لحاظ جنگ های نامنظم بسنجیم که ایران از کارنامه ی بسیار خوبی برخوردار است ما حتی در 8 سال دفاع مقدس نشون دادیم با سلاح کم هم میتونیم بصورت منظم وارد جنگ بشیم از نظر بنده جنگ منظم در مقابل جنگ نامنظم از شانس بسیار کمی برخوردار است لطفا با توجه به تمام مسائل این مقاله رو بنویسید اگه بخواهیم از لحاض ضعف ارتش بگیم ایران به خودرو های محافظت شده احتیاج دارد و همچنین زره قوی تری برای تانک ها نیاز دارد و روسیه به تانک جدید برای مقابله با تانک های مدرن غربی احتیاج دارد اما آمریکا به یک زمان طولانی برای بازسازی روحیه سربازانش نیاز دارد و همچنین آمریکا نمیتواند هزینه ی جنگ دیگری را پرداخت کند و به اندازه ی کافی برای نیروهایش در افغانستان و عراق خرج کرده است .
[/quote]

دوستان عزیز از بحث بریتانیا و هند خارج بشین و در مورد کل کشورها بحث کنید ، تمام جهان فقط مربوط به هند و بریتانیا نمیباشد که شما فقط به این دو کشور گیر داده اید. ویرایش شده در توسط Srbazazry

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Srbazazry' timestamp='1382620550' post='345359']
دوستان عزیز از بحث بریتانیا و هند خارج بشین و در مورد کل کشورها بحث کنید ، تمام جهان فقط مربوط به هند و بریتانیا نمیباشد که شما فقط به این دو کشور گیر داده اید.
[/quote]
داداش بزار اول تکلیف این قدرت انگلیس معلوم بشه. چشم در مورد بقیه کشور ها هم صحبت میکنیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right]دوباره anglophobia شروع شد توی سایت!![/right]
[/quote]

خانم هلیا، با اینکه برای شخصیت علمی شما احترام قائلم ولی باید بگم که انگلوفوبیا، نه یک فوبیا، که یک واقعیت تاریخی برای ما ایرانیان است و تا تاریخ هست جنایتهای انگلو ساکسونها را فراموش نخواهیم کرد . . . :-x

--------------------------------------

حالا که بحث هند و انگلیسه بذارین یه جوک هم براتون بگم، حتما انگلیسی حرف زدن هندی ها با اون لهجه خنده دارشون رو شنیدید؟!

یه روز یه انگلیسی میرسه به یه هندی و با غرور خاصی بهش میگه:

[left]! We f....k your country for 150 years[/left]

هندیه یه لبخند میزنه و میگه( حتما با لهجه هندی بخونید):

[left] !!We f....k your language for EVER[/left]
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.