worior

چرا 14 میلیون یهودی دنیا را تسخیر کرده اند؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

متاسفانه برخی دوستان به جای پرداختن به اصل موضوع به جاده خاکی زده اند،فراموش نکنید برخی از پست ها و کلماتی که نوشته اید ممکن است سایت را با خطر شیل.تر مواجه کند.
به نظرم به ابعاد دیگر قدرت یهود بپردازید بهتر و مفیدتر باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقایان من نمیدونم شما چقدر با بازی شطرنج اشنا هستید و قهرمانان این ورزش کاملا فکری رو میشناسید ولی با یه اطلاعات اندک یا با یک سرچ یکی دو ساعته تو وب به این نتیجه میرسید که قهرمانان بلامنازع و نوابغ این ورزش کسانی هستند مثل [url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A6%D9%84_%D9%84%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%B1"]امانوئل لاسکر[/url]،[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D8%B2%D9%87_%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%88%D9%84_%DA%A9%D8%A7%D9%BE%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7"]خوزه رائول کاپابلانکا[/url]،[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1_%D8%A2%D9%84%D8%AE%DB%8C%D9%86"]الکساندر آلخین[/url]،[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DB%8C%D8%AE%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84_%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D9%88%DB%8C%D9%86%DB%8C%DA%A9"]میخائیل باتوینیک[/url]،[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%DB%8C%D8%AE%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D9%84_%D8%AA%D8%A7%D9%84"]میخائیل تال[/url]،[url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D8%A8%DB%8C_%D9%81%DB%8C%D8%B4%D8%B1"]بابی فیشر[/url] و [url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%B1%DB%8C_%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D9%81"]گری کاسپارف[/url] که دنیای شطرنج برای سالها زیر سلطه نبوغ و استعدادشون بوده و بازیهاشون همه رو به تحسین و حیرت واداشته و تا ابد جزء بزرگترین شطرنج بازهای جهان خواهند بود. حالا نکته بسیار جالب در این خصوص اینه که بغیر از [url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AE%D9%88%D8%B2%D9%87_%D8%B1%D8%A7%D8%A6%D9%88%D9%84_%DA%A9%D8%A7%D9%BE%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D9%86%DA%A9%D8%A7"]خوزه رائول کاپابلانکا[/url] و [url="http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1_%D8%A2%D9%84%D8%AE%DB%8C%D9%86"]الکساندر آلخین[/url] بقیه همشون یهودی بودند. این واقعا تحسین برانگیزه. ( البته اخیرا من شنیدم بعضی از دانشمندان ! تو ایران کشف کردند که این شطرنج بازان از روشهای غیر اخلاقی مثل استفاده ابزاری از زنها و دخترانشون جهت پرت کردن حواس حریفان و شکستشون استفاده کردند!)
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من مشکلی‌ که جوامع اسلامی و به تبع اون کشور ما هم داره اینه که به [b]کادر سازی [/b]اهمیت نمیدیم در صورتی‌ که خیلی‌ مهم ! هیچ خانواده به این فکر نمی‌کنه که فرزندش رو جور تربیت کنه که در آینده رئیس دولت بشه یا وزیر بشه یا یه نخبه بشه یا مخترع یا هنرمند . [b]کادر سازی [/b]برای انقلاب و کشور و دین بسیار مهم هست ویرایش شده در توسط Dezchilds
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death2' timestamp='1382538230' post='345293']
جناب جهاندار گفته های شما حقیقت نداره تا اونجا که من میدونم اولین عکس رو مجله پلی بوی عکس مرلیم مونرو بوده و اساسا صاحب کمپانی پلی بوی انتر پرایز خواهر نداشته در مورد یهودی بودن هم که منبعی ندیدم در مورد بقیه حرف های شما هم همین موضوع صادقه بهتر یکم منطقی فکر کنیم و حرف بزنیم ! و از منابع بی طرف استفاده کنیم
[/quote]
شما فرق گفته های یک لینک با گفته های شخصی رو میدونید ؟ اون قسمت پلی بوی رو به نقل از الف و جهان نیوز گذاشتم . لینک جهان نیوز هم که کاملا در دید هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد باقی گفته ها هم اگر دلیلی برای ردش دارید ارائه کنید و اگر در این زمینه مطالعه نداریم بهتره حرفی نزنیم و دیگران رو به بی منطقی متهم نکنیم . میشه بگی عید پوریم چیه و چرا جشن گرفته میشه ؟!!! استر کیه ؟ مردخای کیه ؟!!!

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/148648/%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%B1%D9%82%D8%B5-%DB%8C%D9%87%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%88%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85"]http://www.mashreghn...ن-تصاویر-و-فیلم[/url]

با یک سرچ ساده میشه فهمید کی بی منطق فکر میکنه و حرف میزنه .

متاسفانه نمیدونم چرا این حقایق به مردم گفته نمیشه . این افسانهء استر همونطور که گفتم چه راست باشه چه دروغ ، جشن گرفتن پوریم ، نشانهء دشمنی و کینهء تاریخی یهودیها نسبت به ایرانیها و آرزوهای قلبی اونها برای نابودی ایران و ایرانیه .

برخی هم که نفوذی و خائن و شاید نادان هستند و سعی میکنند این حقایق رو ماست مالی و کتمان کنند و براحتی با زیر سوال بردنش کاری می کنند که مردم بی تفاوت از کنار این حقیقت رد بشن ... ویرایش شده در توسط Jahandar
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Jahandar' timestamp='1382614120' post='345337']
شما فرق گفته های یک لینک با گفته های شخصی رو میدونید ؟ اون قسمت پلی بوی رو به نقل از الف و جهان نیوز گذاشتم . لینک جهان نیوز هم که کاملا در دید هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد باقی گفته ها هم اگر دلیلی برای ردش دارید ارائه کنید و اگر در این زمینه مطالعه نداریم بهتره حرفی نزنیم و دیگران رو به بی منطقی متهم نکنیم . میشه بگی عید پوریم چیه و چرا جشن گرفته میشه ؟!!! استر کیه ؟ مردخای کیه ؟!!!

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/148648/%D8%AC%D8%B4%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%B1%D9%82%D8%B5-%DB%8C%D9%87%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%88%D9%84%D9%88%DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85"]http://www.mashreghn...ن-تصاویر-و-فیلم[/url]

با یک سرچ ساده میشه فهمید کی بی منطق فکر میکنه و حرف میزنه .

متاسفانه نمیدونم چرا این حقایق به مردم گفته نمیشه . این افسانهء استر همونطور که گفتم چه راست باشه چه دروغ ، جشن گرفتن پوریم ، نشانهء دشمنی و کینهء تاریخی یهودیها نسبت به ایرانیها و آرزوهای قلبی اونها برای نابودی ایران و ایرانیه .

برخی هم که نفوذی و خائن و شاید نادان هستند و سعی میکنند این حقایق رو ماست مالی و کتمان کنند و براحتی با زیر سوال بردنش کاری می کنند که مردم بی تفاوت از کنار این حقیقت رد بشن ...
[/quote]
???
الان من در چه زمينه تسلط ندارم ؟؟؟ كلا اين داستان پوريم چ ربطي به نخبه بودن يهودي ها داره ؟ داستان نفوذي و خائن چيه يعني هر كي به شما بگه كلا منطقتون لينك ها تون ايراد داره يا نادانه يا خائن ؟

بحث كردن با شما بي فايده است وگرنه شما و لينك هاتون با هم ايرادهاي واضحي داريد ویرایش شده در توسط death2
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کتاب لرزان و لغزان چون ژله نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی می تونه خیلی کمکتون کنه.
کتاب درباره غرب دکتر داوری اردکانی هم همچنین.
مبانی توسعه غرب و فردایی دیگر از شهید آوینی
و سیر تفکر معاصر مرحوم استاد مددپور
این کتاب ها به شما در مورد اینکه کلا غرب و توسعه یعنی چی توضیح میدن و اون وقت ریشه ای می تونید بفهمید چرا و چگونه امروز غرب به اینجا رسیده. و جایگاه یهود در این میانه چیه.
یک کتاب کوچک هم هست از فخرالدین حجازی به اسم پنج مقاله اونم بخشی در مورد یهور هست برای شناخت این راندگان درگاه حق خوبه.البته یکی از مقالاتش ویرایش شده در توسط fath

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
[quote name='fath' timestamp='1382684904' post='345454']
کتاب لرزان و لغزان چون ژله نوشته اسماعیل شفیعی سروستانی می تونه خیلی کمکتون کنه.
کتاب درباره غرب دکتر داوری اردکانی هم همچنین.
مبانی توسعه غرب و فردایی دیگر از شهید آوینی
و سیر تفکر معاصر مرحوم استاد مددپور
این کتاب ها به شما در مورد اینکه کلا غرب و توسعه یعنی چی توضیح میدن و اون وقت ریشه ای می تونید بفهمید چرا و چگونه امروز غرب به اینجا رسیده. و جایگاه یهود در این میانه چیه.
یک کتاب کوچک هم هست از فخرالدین حجازی به اسم پنج مقاله اونم بخشی در مورد یهور هست برای شناخت این راندگان درگاه حق خوبه.البته یکی از مقالاتش
[/quote]
همه اینها کتاب هست ، یکی از مشکلات الان ما هم این است کتاب دیگر جایگاه قبلی خود را در بین نسل جوان ندارد تا وقتی این قسمت به درستی حل نشود نسل جوان خیلی از مفاهیم و حب و بغض ها را درک نمی کند ، وقتی در کتاب ها بخواهیم صهیونیستها را معرفی کنیم نمی توانیم ، اگر فقط یک فیلم یا بازی گیرا با فهوم می ساختیم یا رسانه دیگر استفاده می کردیم خیلی ازمشکلات حل می شد فیلم اخرین باز مانده چه تاثیزی داشت یا مدار بیست درجه هر چند باکمبود های مواجه بودند امادر جامعه تاثیر داشتن خوب شما هزار تا کتاب معرفی کن چند نفر می خوانند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='oldmagina' timestamp='1382539359' post='345297']
سلام
من که هر چی گشتم تلمود رو پیدا نمی کنم .میشه یه منبع براش رو نت معرفی کنید . اگر فارسی باشه که نور علی نوره !
[/quote]
سلام
یکی از نکات دقیقا همینه تلمود هم همانند کتب مقدس بهاییان در دسترس همگان وجود نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mihandost' timestamp='1382699238' post='345501']
با سلام

همه اینها کتاب هست ، یکی از مشکلات الان ما هم این است کتاب دیگر جایگاه قبلی خود را در بین نسل جوان ندارد تا وقتی این قسمت به درستی حل نشود نسل جوان خیلی از مفاهیم و حب و بغض ها را درک نمی کند ، وقتی در کتاب ها بخواهیم صهیونیستها را معرفی کنیم نمی توانیم ، اگر فقط یک فیلم یا بازی گیرا با فهوم می ساختیم یا رسانه دیگر استفاده می کردیم خیلی ازمشکلات حل می شد فیلم اخرین باز مانده چه تاثیزی داشت یا مدار بیست درجه هر چند باکمبود های مواجه بودند امادر جامعه تاثیر داشتن خوب شما هزار تا کتاب معرفی کن چند نفر می خوانند .
[/quote]
دقیقا ایراد کار همینجاست که جوانان ما دیگه مطالعه نمیکنند ، انصافا چیزهایی که یک جوون اول انقلاب از ایلدئولورژی میدونست
اصلا قابل قیاس با یه جوون تحصیل کرده مثلا متمدن تر امروزی نیست اونا هرکدوم یه پا مفسر بودن
مشکل همینه که جوون ما دنبال اینکه یه آمپولی بزنه یا قرصی چیزی بندازه بالا بشه خدای تاریخ و فهم اجتماعی و تمام معلومات
همین میشه تمام اطلاعات تاریخی دوستان من میشه از شبکه های سلطنتی انگلیس و من و تو و ویکی و . . .
باید تو تمام عرصه ها فرهنگی فعالیت داشت و تو رسانه حرفی برای گفتن داشت ولی هیچی جای یک جامعه اهل مطالعه رو نمیگیره ، به خدا خیلی افراد مهم و دارای جایگاه تو جامعه قادر به چیدن کلمات و جمله سازی مناسب برای بیان افکارشون نیستند ، آدم با فیلم دیدن و بازی کردن نمیتونه به جامعه اش خدمت کنه اما اگر تو این عرصه ها ضعیف عمل کنیم هم خدمتمون میرسند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mihandost' timestamp='1382699238' post='345501']
با سلام

[/quote]
جناب میهن دوست به جرات میگم هیچ رسانه و وسیله و شی ای جای آگاهی رو که کتاب میده نمی گیره.
مشکل همین هست و مشکل فقط ایران هم نیست ای مشکل دامن گیر کل بشر مدرن هست عجول کم عمق و سطحی بین و بی تعقل و......

وقتی شما با کسی طرف می شید که ببخشید فقط زر مفت می زنه و نه مبانی بحث منطقی رو بلده نه کلا منطق می دونه چیه نه آگاهی درست و حسابی و منبعث از منبع داره نمیشه انتظار اتفاق خاصی داشت جز اینکه همون حرف های مفت و زر مفت تر زده بشه.
وقتی شما می بینید یکی میاد میگه تا وقتی دانشگاه سیاسی هست نمیشه کار علمی کرد یعنی آقا کلا شوت شوته..... از اون طرف یکی کلا دین و سیاست رو جدا می دونه.... اون یکی قیاس اروپای قرون وسطایی رو با اسلام می کنه.... یکی نسخه همه درست میگن می پیچه
ته ماجرا اینه که حتی از اونهایی که ادعای فراوانی هم دارن تنها دو تا سوال می پرسید شروع می کنن به ..... زدن و .... گفتن. ویرایش شده در توسط fath
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
اگر طرف اینگونه است که نباید بحث را ادامه داد این سیره ائمه اطهار است . فکر می کنم شما جناب فاتح عزیز یک رسانه ای هستید و به این موضوعات کاملا واقف هستید . خیلی از بحث ها که انجام می شود بی نتیجه است و موجب دل ازردگی بین دوستان می شود . و اما در مورد صهیونسیم و یهود بقدری در قران بحث شده است که اگر کمی قران را با دقت بخوانیم جای بحثی نمی ماند ، بیشتر از هر قومی از این قوم در قران روایت شده است ، چرا چون اینها همیشه دشمنان ما مسلمین هستند در خود قران صراحتا بیان شده است . اینکه اینها چرا فضیلت دارند از همه دلایل بالاتر امتحان خداست که از اینها گرفته شده است در ضمن بواسطه این ها ما را مورد امتحان قرار دهد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mihandost' timestamp='1382735563' post='345624']
با سلام
اگر طرف اینگونه است که نباید بحث را ادامه داد این سیره ائمه اطهار است . فکر می کنم شما جناب فاتح عزیز یک رسانه ای هستید و به این موضوعات کاملا واقف هستید . خیلی از بحث ها که انجام می شود بی نتیجه است و موجب دل ازردگی بین دوستان می شود . و اما در مورد صهیونسیم و یهود بقدری در قران بحث شده است که اگر کمی قران را با دقت بخوانیم جای بحثی نمی ماند ، بیشتر از هر قومی از این قوم در قران روایت شده است ، چرا چون اینها همیشه دشمنان ما مسلمین هستند در خود قران صراحتا بیان شده است . اینکه اینها چرا فضیلت دارند از همه دلایل بالاتر امتحان خداست که از اینها گرفته شده است در ضمن بواسطه این ها ما را مورد امتحان قرار دهد .
[/quote]
حرف های شما کاملا درست هست.
بحث در مورد این قوم لعنت شده خیلی فراوان و جالب هست.
در هیج کجای قرآن بیشتر از این قوم به نافرمانی و فتنه گری اشاره نشده و در هر جامعه ای بودن جز فتنه و شر چیزی در پی نداشتن.
به همین دلیل جدیدترین کتابی که من خودنم همون لرزان و لغزان چون ژله به قلم آقای شفیعی سروستانی هست که برای خودشون قطبی ر مهدویت شناسی و مباحث دینی و مذهبی هستن ایشون رئیس موسسه موعود هم هستن. یک فصل کامل به یهودی شدن و استایل زندگی یهودی وار می پردازه.
بای فتنه گری اینها هم یک مقاله از کتاب پنج مقاله فخرالدین حجازی به فتنه انگیزی اینها در روسیه اشاره می کنه که چه کارها نمی کنن.
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='fath' timestamp='1382865403' post='345839']
حرف های شما کاملا درست هست.
بحث در مورد این قوم لعنت شده خیلی فراوان و جالب هست.
در هیج کجای قرآن بیشتر از این قوم به نافرمانی و فتنه گری اشاره نشده و در هر جامعه ای بودن جز فتنه و شر چیزی در پی نداشتن.
به همین دلیل جدیدترین کتابی که من خودنم همون لرزان و لغزان چون ژله به قلم آقای شفیعی سروستانی هست که برای خودشون قطبی ر مهدویت شناسی و مباحث دینی و مذهبی هستن ایشون رئیس موسسه موعود هم هستن. یک فصل کامل به یهودی شدن و استایل زندگی یهودی وار می پردازه.
بای فتنه گری اینها هم یک مقاله از کتاب پنج مقاله فخرالدین حجازی به فتنه انگیزی اینها در روسیه اشاره می کنه که چه کارها نمی کنن.
[/quote]

اینطوری قضاوت نکنید این کتاب هم اشتباه قضاوت کرده . کتاب یا منتشره ای که یک جانبه و به دور از اعتدال قضاوت کنه باعث میشه بر روی مخاطب هم تاثیر بگذاره . تاثیری مخرب و به دور از انسانیت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی جالبه ما ایرانیها یه عادتی داریم که تو بحث امون خیلی جاها خوندن کتاب یا مطالعه مون رو به عنوان دلیل بر حق بودن استدلال مون عنوان میکنیم چیزی که تو فروم های خارجی دیده نمیشه یا حداقل من ندیدم و جالب تر اینکه ما از میزان مطالعه در ایران و نسبتش با کشورهای اروپایی و امریکایی کاملا آگاهیم. خوب شما که ایقدر اهل مطالعه هستی عوض اینکه بگی این رو بخون یا اون رو یا مثلا من این و اون رو خوندم تا روشن شدم، نظرت رو به طور مستقل در خصوص اون موضوع بیان کن که این نظر ممکنه چکیده ای از قسمتی از مطالعاتت در خصوص اون موضوع باشه که لزوما ممکنه موافق اون چیزهایی که خوندی هم نباشه و چه بسا بر ضدش هم باشه. حالا جائی که نیاز شد اگر اماری یا چیز دیگه ای خواستی بدی به اون کتاب اشاره کنی نه اینکه بگی چون تو اون کتاب نوشته شده پس درسته.( حالا شما ممکنه نویسنده کتاب رو تا حد خیلی بالایی قبول داشته باشی ولی این نظر شخصی شماست ته بقیه).
خوشبختانه از مزایای اینترنت اینه که شما میتونی با خیلی ها تو خیلی از نقاط دنیا ارتباط داشته باشی مثلا من تو یه فرومی یه آلمانی رو میشناختم که تو 16 سالگی سرباز ارتش آلمان بود و بعد از اون هم تو سرویس اطلاعاتی ارتش المان غربی با درجه سرهنگ 2 بازنشست شد. خوب این آقا تجارب زیادی تو زندگی اش داشت از دیدن بمباران درسدن و کشتار نژادی نازی ها گرفته تا اتفاقات جنگ سرد و رقابت آلمان غربی و شرقی. ولی این آقا هیچوقت تو بحث هاش با بقیه که تو اونها هم ادم باسواد زیاد بود نمی اومد بگه من درست میگم چون من دیدم شما ندیدی یا من خوندم شما نخودی. بلکه نظرش رو با ذکر دلایلی که از دید اون منطقی بود ارائه می کرد.
در مورد بحث تاپیک هم من گفتم یهودیها نژاد برترند اما منظورم این نبود که یهودیها خونشون با بقیه فرق داره یا DNA اونها از ما تکامل یافته تره یا چیزی شبیه این ( که ممکنه درست باشه یا غلط ) من گفتم اونها برترند به خاطر اینکه یهودیها پس از قرنها زندگی تو جوامع و فرهنگهای مختلف و برداشت تجربیات مختلف از این جوامع دارای اندوخته ای با ارزش هستند که تو این چند قرن اخیر تونستن حداکثر استفاده رو ازش بکنند. جالبه بدونید این استدلالیه که هیتلر تو کتاب نبرد من تو پاسخ به کسایی که پیشرفت یهودیها رو تو زمینه های مختلف به رخش میکشیدن ذکر کرده بود که از نظر من دلیل معقولیه. ویرایش شده در توسط habdollahi83
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohmohammadi20' timestamp='1382881492' post='345902']
اینطوری قضاوت نکنید این کتاب هم اشتباه قضاوت کرده . کتاب یا منتشره ای که یک جانبه و به دور از اعتدال قضاوت کنه باعث میشه بر روی مخاطب هم تاثیر بگذاره . تاثیری مخرب و به دور از انسانیت
[/quote]
حرف شما بی اساس هست چون کتاب رو نخونده دارین قضاوت می کنید ولی بنده نه نه تنها این کتاب بلکه چندین و چند کتاب دیگر حال چه تاریخی چه مذهبی و چه فلسفی تحلیلی و از همه مهم تر قرآن.
من در عجبم از ای نوع بحث که تنها رویه ای از منطق داره. منطق و متقن حرف زدن این نیست که ژست بگیریم بلکه این هست که با منبع و ارجاع و همچنین واقعی صحبت کنیم.
من دیگه کتاب معرفی نمی کنم و به همون دلایلی که به جناب میهن دوست گفتم چون اصولا فایده ای نداره انسان عصر مدرن لقمه حاضری می خواد و حوصله تحلیل و تحقیق و..... نداره این انسان جعبه جادو دوست داره نه تحقیق و گوشه کتابخانه خاک خوردن و....بگذریم مهم نیست کلا خیلی هر روزه با این چیزها درگیرم.
حالا فعلا این چند نکته رو از من داشته باشید تا بفهمید قضاوت درست و انسانی چیه:
1- تحمیل سه جنگ مستقیم به پیامبر اسلام
2- تحریف در دین اسلام با کسانی مثل کعب الاحبار و..... حدیث سازان جعلی و....
3- فتنه انگیزی فراوان در هر اتفاقی در صدر اسلام که رد پای یهود در اون مشخص هست.
4- ساختن مسجد ضرار (بله دقیقا مثل شیطان از همون راه دین وارد میشن این جانورها البته منظور یهودیان بی دین هستن وگرنه قرآن اشاره داره معدود مومنینی هم میانشون هست که بحث اونها جداست)
5- [url="http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=%20%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF&lang=far&sura=9&ayat=30&user=far"]1- سوره: [b]9[/b] , آیه: [b]30[/b][/url]
و [background=#FFFF40]يهود[/background] گفتند عز ير پسر خداست و نصارى گفتند مسيح پسر خداست اين سخنى است [باطل] كه به زبان مى‏آورند و به گفتار كسانى كه پيش از اين كافر شده‏اند شباهت دارد خدا آنان را بكشد چگونه [از حق] بازگردانده مى‏شوند.
مشکل در تفکر نظری و کافر خواندن اونها توسط خداوند.البته شاید خدا هم قضاوتش اشتباه باشه نمی دونم.
6- [url="http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=%20%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF&lang=far&sura=9&ayat=34&user=far"]سوره: [b]9[/b] , آیه: [b]34[/b][/url]
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد بسيارى از [color=#ff0000]دانشمندان [background=rgb(255, 255, 64)]يهود[/background] و راهبان اموال مردم را به ناروا مى‏خورند[/color] و [آنان را] [color=#ff0000]از راه خدا باز مى‏دارند[/color] و كسانى كه زر و سيم را گنجينه مى‏كنند و آن را در راه خدا هزينه نمى‏كنند [color=#ff0000]ايشان را از عذابى دردناك خبر ده[/color]
[color=#ff0000]یک جواب این تاپیک که یهود از علم برای سلطه و چاپیدن عالم و آدم استفاده می کنه. در این آیه توجه کنید فعل مضارع هست نه ماضی یعنی این روند هنوز هم جاری وساری هست.[/color]
در آخر خداوند میگه به اونها عذابی دردناک خبر بده

7- [url="http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=%20%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF&lang=far&sura=5&ayat=44&user=far"]سوره: [b]5[/b] , آیه: [b]44[/b][/url]
ما تورات را كه در آن رهنمود و روشنايى بود نازل كرديم پيامبرانى كه تسليم [فرمان خدا] بودند به موجب آن براى [background=#FFFF40]يهود[/background] داورى مى‏كردند و [همچنين] الهيون و دانشمندان به سبب آنچه از كتاب خدا به آنان سپرده شده و بر آن گواه بودند پس از مردم نترسيد و از من بترسيد و [color=#ff0000]آيات مرا به بهاى ناچيزى مفروشيد[/color] و كسانى كه [color=#ff0000]به موجب آنچه خدا نازل كرده داورى نكرده‏اند آنان خود كافرانند[/color]
اشاره باری تعالی به دین فروشی این قوم و داوری بر اساس چیزی غیر از دستور خدا.

8- [url="http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=%20%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF&lang=far&sura=5&ayat=51&user=far"]سوره: [b]5[/b] , آیه: [b]51[/b][/url]
اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد [background=#FFFF40]يهود[/background] و نصارى را دوستان [خود] مگيريد [كه] بعضى از آنان دوستان بعضى ديگرند و ه[color=#ff0000]ر كس از شما آنها را به دوستى گيرد از آنان خواهد بود آرى خدا گروه ستمگران را راه نمى‏نمايد[/color]
دستور مستقیم خدا به عدم دوستی با اونها و در ادامه اشاره به ستمگری یهود و نصاری (البت به غیر از عده ای قلیل مومن)

9- [url="http://www.parsquran.com/data/show.php?quantity=%20%D9%8A%D9%87%D9%88%D8%AF&lang=far&sura=5&ayat=64&user=far"]سوره: [b]5[/b] , آیه: [b]64[/b][/url]
و [background=#FFFF40]يهود[/background] گفتند [color=#ff0000]دست‏خدا بسته است[/color] دستهاى خودشان بسته باد و به [سزاى ] آنچه گفتند از رحمت‏خدا دور شوند بلكه هر دو دست او گشاده است هر گونه بخواهد مى‏بخشد و قطعا آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو فرود آمده بر طغيان و كفر بسيارى از ايشان خواهد افزود و [color=#ff0000]تا روز قيامت ميانشان دشمنى و كينه افكنديم[/color] [color=#008000]هر بار كه آتشى براى پيكار برافروختند[/color] خدا آن را خاموش ساخت و [color=#00ff00]در زمين براى فساد مى‏كوشند [/color]و خدا مفسدان را دوست نمى‏دارد
اومانیسم انسان رو محور قرار داده و در این آیه اشاره می کنه که یهود برای خدا عدم قدرت و بسط ید قائل هستن.
از رحمت حق دور شده هستند
آیات نازل شده خداوند تنها باعث گمراهی بیشتر اینها هست و دلیلش خیلی زیاد هست یکی اینکه آیه و دستور خدا بیشتر تلاش اینها برای تحریف و ضد دین فعالیت کردن بیشتر پس گمراهی بیشتر و دلیل دوم لا ریب فیه للمتقین یعنی این کتاب برای تقوا داران شکی درش نیست و هدایت کننده هست نه برای کفاری مثل اینها.و همچنین کتاب هدایت بودن قرآن برای مومین نه کفار که ظاهرا اینها مومن نیستن
دشمنی و کینه ای که خداوند در قبال فتنه انگیزی اینها تا روز قایمت میان اینها انداخته
آتش افروزی این قوم فتنه گر
به صراحت ذات اقدس باری می گه در زمین برای فساد می کوشند فعل مجددا مضارع هست یعنی دنیا رو اینها به گند می کشن در هر زمان و همچنین همین الان

حتما مستحضر هستید که بین علمای یهود هم اختلاف هست در مورد ارض موعود و فلسطین و.....می دونید چرا ؟؟؟ چون توی تورات نوشته قوم یهود بعد از دومین بار که معبد نابود میشه به دستور خداوند تا روز قیامت سرگردان و بی سرزمین شدن و عده ای میگن ما لعن شده هستیم و بی سرزمین و فلسطین مال ما نیست.
و آیات قرآن هم اشاره داره به همین سرگردانی ابدی که خداوند به دلیل نافرمانی های فراوان این قوم نصیبشون کرده.

البته شاید حق با شما باشه و خداوند و هم چند تا کتاب خونده باشه و قضاوت ش انسانی و درست نباشه.نا عادلانه و عجولانه و بی دلیل و استدلال داوری کرده باشه.
دوست عزیز یک دوجین آیه و روایت و حدیث می تونم براتون از وضع این قوم بیارم و دلایل قدرت دنیایی اینها. و صد البته تاریخ که پر هست از فتنه های عمدتا پنهان و مقداری آشکار اینها از جشن پوریم بگیرین بیاین تا به گند کشیدن بابل و نابودی معبد و آورگی اونها به دلیل لعنت و نفرین خدا

راستی نمایشنامه فاوست رو بخونید بد نیست. اگر خوندینش توش نوشته چطور می تونید در دنیا ابرقدرت و قدرت بلامنازع بشین. می تونید بفهمید چطور می تونید به این وضعیت و حتی بهترش که غرب هست برسین در واقع مبانی توسعه غرب رو کاملا توضیح داده و خیلی هم نمایشنامه زیبایی هست.

[quote name='habdollahi83' timestamp='1382886091' post='345910']
خیلی جالبه ما ایرانیها یه عادتی داریم که تو بحث امون خیلی جاها خوندن کتاب یا مطالعه مون رو به عنوان دلیل بر حق بودن استدلال مون عنوان میکنیم چیزی که تو فروم های خارجی دیده نمیشه یا حداقل من ندیدم و جالب تر اینکه ما از میزان مطالعه در ایران و نسبتش با کشورهای اروپایی و امریکایی کاملا آگاهیم. خوب شما که ایقدر اهل مطالعه هستی عوض اینکه بگی این رو بخون یا اون رو یا مثلا من این و اون رو خوندم تا روشن شدم، نظرت رو به طور مستقل در خصوص اون موضوع بیان کن که این نظر ممکنه چکیده ای از قسمتی از مطالعاتت در خصوص اون موضوع باشه که لزوما ممکنه موافق اون چیزهایی که خوندی هم نباشه و چه بسا بر ضدش هم باشه. حالا جائی که نیاز شد اگر اماری یا چیز دیگه ای خواستی بدی به اون کتاب اشاره کنی نه اینکه بگی چون تو اون کتاب نوشته شده پس درسته.( حالا شما ممکنه نویسنده کتاب رو تا حد خیلی بالایی قبول داشته باشی ولی این نظر شخصی شماست ته بقیه).
خوشبختانه از مزایای اینترنت اینه که شما میتونی با خیلی ها تو خیلی از نقاط دنیا ارتباط داشته باشی مثلا من تو یه فرومی یه آلمانی رو میشناختم که تو 16 سالگی سرباز ارتش آلمان بود و بعد از اون هم تو سرویس اطلاعاتی ارتش المان غربی با درجه سرهنگ 2 بازنشست شد. خوب این آقا تجارب زیادی تو زندگی اش داشت از دیدن بمباران درسدن و کشتار نژادی نازی ها گرفته تا اتفاقات جنگ سرد و رقابت آلمان غربی و شرقی. ولی این آقا هیچوقت تو بحث هاش با بقیه که تو اونها هم ادم باسواد زیاد بود نمی اومد بگه من درست میگم چون من دیدم شما ندیدی یا من خوندم شما نخودی. بلکه نظرش رو با ذکر دلایلی که از دید اون منطقی بود ارائه می کرد.
در مورد بحث تاپیک هم من گفتم یهودیها نژاد برترند اما منظورم این نبود که یهودیها خونشون با بقیه فرق داره یا DNA اونها از ما تکامل یافته تره یا چیزی شبیه این ( که ممکنه درست باشه یا غلط ) من گفتم اونها برترند به خاطر اینکه یهودیها پس از قرنها زندگی تو جوامع و فرهنگهای مختلف و برداشت تجربیات مختلف از این جوامع دارای اندوخته ای با ارزش هستند که تو این چند قرن اخیر تونستن حداکثر استفاده رو ازش بکنند. جالبه بدونید این استدلالیه که هیتلر تو کتاب نبرد من تو پاسخ به کسایی که پیشرفت یهودیها رو تو زمینه های مختلف به رخش میکشیدن ذکر کرده بود که از نظر من دلیل معقولیه.
[/quote]
حرف شما اشتباه محض هست و دلیل هم مشخص هست در دنیای امروز اینترنت کم ارزش ترین منبع علمی هست حتی از نظر آکادمیک شما در یک مقاله ارزش اون بالاتر هست وقتی به 10 کتاب ارجاع داده باشید نه به ده تا لینک که معلوم نیست چین و کین(هر چند قابل پیگیری هستن ولی در نهایت اونها همب ه کتاب ختم میشن).
فروم خارجی منبع معرفت برای ما نیستن. اشتباه می کنن و قرار نیست اشتباه دیگران رو به دلیل کثرت در فراوانی ما تکرار کنیم مثلا بگیم چون همه فحش میدن پس قباحت نداره منم میدم.این دیدگاه دیدگاهی عامیانه و سطحی و بی نهایت بچه گانه هست.

همون نخوندن مردم ایران ما رو به این روز انداخته وگرنه الان باید خیلی وضعمون بهتر می بود.

اولا من زحمت کشیدم تا چیزی رو یاد گرفتم به نظر من دیدگاه تعلیمی درست نیست بلکه باید دیدگاه تربیتی و پرورشی داشت یعنی راهنمایی کرد تا فرد خودش بره بخونه وگرنه لقمه آماده یعنی حاضری خوری و این روند درستی نیست. دوما من وقت ندارم و به جای صرف وقت جاهایی که به هیچ دردی نمی خوره سعی می کنم کارهای مهمتر و بهتر بکنم سوما تحلیل و منطق و استدلال برادر عزیز یا خواهر گرامی من مقدمه داره شرح بحث داره و بعد بسط و نتیجه و این طرح بحث و مقدمه که بهش میگن صغری و کبری از خلا نمیاد بلکه یا ذهن فرد و یا اذهان دیگری اون رو خلق می کنن لاجرم کسی که میخواد بحث استدلالی بکنه باید نقل قول کنه و کتاب نام ببره به عنوان منبع و مرجع و بعد تحلیل خودش رو ارائه بده.
بنده چند مورد ارجاع به قرآن آوردم بالا و بعد گفتم چرا این قوم فتنه گر و قوی و پولدار هستن اما من ندیدم خیلی ها توی همین بحث دریغ از چند استدلال ساده بکنن و بیشتر حرف های کوچه بازاری و سطحی بود.

حرف شما تناقض ساختاری داره چون در نهایت خود شما هم به این موضوع می رسی که نیاز هست کهب ه کتاب ارجاع و اشاره کرد. من لیست کتاب ها رو گذاشتم که برین بخونین به قول خودتون اینترنت هم که هست بسم الله برین بخونین.
بد بختانه اینترنت بدی اش همین هست که معلوم نیست طرف کیه چیه و چرا این حرف ها رو می زنه و...... این موضوع که شما گفتی حتما و صرفا مزیت نیست.
یه مثال می زنم اگر شما بری تو یک جلسه بحث و یا دانشگاه نمی تونی به استاد و بقیه حاضرین بگی من توی اینترنت خوندم و یا دوست آلمانی ام گفت و..... نه تنها قبول نمی کنن بلکه فرد رو فردی سطحی می بینن ولی وقتی شما دقیقا ارجاع می دین به کتاب اون وقت هست که تازه قبول می کنن حرفتون رو فقط گوش کنن.

من آدرس کتاب دادم تا نوع برتری و دلایل اون رو برین بخونین ولی شما لقمه آماده می خواستین در جواب به دوست بالا چند مورد رو اشاره کردم. این قوم هیچ برتری نه تنها نداره بلکه قومی سفله و بی مایه و رانده شده هستن کسانی که دست به شیطان دادن و جز فتنه گری کاری بلد نیستن و صد البته غیر از معدود مومنین اونها.
تجربه قرن ها زندگی اونها در جوامع مختلف هم تجربه تاریخی پر از فتنه و آشوب و خون هست که تونستن امروز بر پایه های اون به این قدرت و وضعیت برسن این تجربه لزوما تجربه ای نیست که هر فردی و جامعه ای بخواد دنبال اون بره چون روال مشخص هست لعن و نفرین و نابودی همون قوم.این قانون خداوند برای بشر هست و لا غیر.

عزیزم کتاب بیشتر بخون و کمتر اینترنت هم بیا کلا چیزی توش نیست.
و در آخر یه مسئله ای رو گوشزد می کنم که همه ما شنیدیم ولی شاید هیچ وقت بهش توجه نکردیم.
میگن: چیزی بگو که بتوانی بنویسی و چیزی بنویس که بتوانی امضایش کنی و چیزی را امضاء کن که بتونی از آن دفاع کنی.
عزیزم، گلم، دلبندم هیچ چیزی مثل کتاب نظر فردی رو نمی تونه ثبت کنه که پاش همیشه گیر جواب پس دادن باشه.

بعد از مدتها مجبور شدمم مقادیر فراوانی بنویسم خیلی وقت بود سعی می کردم کمتر بگم ولی از دستمون در رفت.
جناب میهن دوست خوشحال شدم. ویرایش شده در توسط fath
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.