basijee

شهادت 17 نفر از مرزداران سراوان در حمله گروهک تکفیری "جیش العدل"

Recommended Posts

[quote name='turkastara' timestamp='1384638759' post='348572']
یه چیزی دیدم گفتم اینجا هم بذارم. این عکس سربازان گارد مرزی جمهوری آذربایجان(احتمالا در مرز با ارمنستان) هست. همه سربازهای توی تصویر جلیقه ضد گلوله دارن.
[url="http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=209596&d=1384627149"]http://www.militaryp...96&d=1384627149[/url]
در همین زمان هم خبر میرسه ایران داره یه بیمارستان بزرگ توی کربلا میسازه(!).
واقعا آدم میمونه چی بگه.
[/quote]

ابگوشت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][quote name='turkastara' timestamp='1384638759' post='348572']
یه چیزی دیدم گفتم اینجا هم بذارم. این عکس سربازان گارد مرزی جمهوری آذربایجان(احتمالا در مرز با ارمنستان) هست. همه سربازهای توی تصویر جلیقه ضد گلوله دارن.
[url="http://www.militaryphotos.net/forums/attachment.php?attachmentid=209596&d=1384627149"]http://www.militaryp...96&d=1384627149[/url]
واقعا آدم میمونه چی بگه.
[/quote]
بسازه ! که چی؟
در آینده زائران خودمون از خدماتش استفاده میکنن![/size]
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SHAHABESAGEB' timestamp='1384646489' post='348587']
بسازه ! که چی؟
در آینده زائران خودمون از خدماتش استفاده میکنن!
[/quote]
البته اگه بمب گذاری نشه و زائران تو کشور صدمه نبینن چه رسد به عراق اونقدر رسانه ها بعضی چیزها رو گنده کردن( شکار ار کیو 170 ) که همون مرزدارشم تو این فکره که مگه از رادار ها و سازمان اطلاعاتی ما رد میشن که با ما برخورد کنن. خدا کنه هنگ مرزی رو هم مثل پدافند یکپارچه کنن تا این همه مدت نیروها رو به صلابه نکشن دریغ از یه بیسیم دریغ از یه پشتیبانی دریغ از یه نیروی واکنش سریع که تو این بحث مثلا خعلی تجربه و تمرین داریم .کاش . . . ویرایش شده در توسط namix

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا آدم میمونه چی بگه.
[/quote]

بله! ژست مخصوص دوربینه خیلی جدی نگیر.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1384681543' post='348630']
بله! ژست مخصوص دوربینه خیلی جدی نگیر.
[/quote]

هرجا به نفعمون نیست ، ژست جلو دوربینه !

چرا نمی خوایم باور کنیم که کشور های دیگه به مرز دارانشون اهمیت میدن و ازشون به عنوان گوشت دم توپ استفاده نمی کنن !

در مورد تجهیزات مثل جلیقه ضد گلوله بهونه هایی هم از قبیل : جلیقه سنگین و دست و پا گیره و... ست میاریم تا کارمون رو توجیه کنیم . مگه مرزداری ، در حیطه نظامی بودن نیست ؟

نظامی بودن یعنی مجبور بودن . وقتی فرمانده بگه همه جلیقه ضد گلوله بپوشن آیا سرباز یا افسر زیر دست میتونه خلاف دستور عمل کنه ؟
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا آدم میمونه چی بگه.
[/quote]
حتما برا همینه که انقدر از پس ارمنستان برآمدند!
در مورد بیمارستان هم خلط مبحث کردین
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='F14AA' timestamp='1384682352' post='348633']
هرجا به نفعمون نیست ، ژست جلو دوربینه !

چرا نمی خوایم باور کنیم که کشور های دیگه به مرز دارانشون اهمیت میدن و ازشون به عنوان گوشت دم توپ استفاده نمی کنن !

در مورد تجهیزات مثل جلیقه ضد گلوله بهونه هایی هم از قبیل : جلیقه سنگین و دست و پا گیره و... ست میاریم تا کارمون رو توجیه کنیم . مگه مرزداری ، در حیطه نظامی بودن نیست ؟

نظامی بودن یعنی مجبور بودن . وقتی فرمانده بگه همه جلیقه ضد گلوله بپوشن آیا سرباز یا افسر زیر دست میتونه خلاف دستور عمل کنه ؟
[/quote]

ژست دوربین را دوست دارین قبول کنید دوست ندارید نکنید. همیشه جلوی دوربین شیک و با کلاس ظاهر میشن.

حالا بذارین یه داستان براتون تعریف کنم. هفته ی پیش تو کوپه ی قطار با یکی از مرزدارای ارتش با 18 سال سابقه هم کوپه شدم. ایشون تک تیر انداز بود. نکات اصلی حرفای ایشون (بعضیاش را هم به دلایلی نمی گم):

1-در مرزداری ارتش از سرباز استفاده نمی شود و نیروها متخصص و آموزش دیده هستند.
2-دوربین دید در شب و اسکوپ دید در شب هم دارند در حد نیاز ولی به قول ایشون اگر بیشتر بود بهتر بود.
3-جلیقه ضد گلوله دارند ولی به بهانه ی سنگینی نیروها نمی پوشند ولی ایشون می گفت من معمولا می پوشم.
4-هلیکوپتر امداد سریعا در محل حاضر می شود بر خلاف هلیکوپتر های پشتیبانی.
5-متاسفانه و هزار متاسفانه بسیاری از این نیروها با گرفتن باج به قاچاقچیان و ... اجازه ی عبور می دهند.

بقیه اش بماند.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته ببخشید جسارت هست، ولی تو مدل جلیقه ها باید دقت کنید، بیشتر این جلیقه هایی که این شکلی هستند صرفا جلیقه های تاکتیکی بهشون میگن که برای حمل مهمات و بیسیم و تجهیزات هست و مدل 80 هزار تومنی انگلیسی شون تو بازار خودمونم موجود هست ... و در گردان های بسیج هم عملیاتی هست ...!!!!

اونیکه همراهش جلیقه ضدگلوله هست کمی توفیر داره ....

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
5-متاسفانه و هزار متاسفانه بسیاری از این نیروها با گرفتن باج به قاچاقچیان و ... اجازه ی عبور می دهند
[/quote].

سلام
اینکه مطلب جدیدی نیست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1384683908' post='348640']
ژست دوربین را دوست دارین قبول کنید دوست ندارید نکنید. همیشه جلوی دوربین شیک و با کلاس ظاهر میشن.

حالا بذارین یه داستان براتون تعریف کنم. هفته ی پیش تو کوپه ی قطار با یکی از مرزدارای ارتش با 18 سال سابقه هم کوپه شدم. ایشون تک تیر انداز بود. نکات اصلی حرفای ایشون (بعضیاش را هم به دلایلی نمی گم):

1-در مرزداری ارتش از سرباز استفاده نمی شود و نیروها متخصص و آموزش دیده هستند.
2-دوربین دید در شب و اسکوپ دید در شب هم دارند در حد نیاز ولی به قول ایشون اگر بیشتر بود بهتر بود.
3-جلیقه ضد گلوله دارند ولی به بهانه ی سنگینی نیروها نمی پوشند ولی ایشون می گفت من معمولا می پوشم.
5-متاسفانه و هزار متاسفانه بسیاری از این نیروها با گرفتن باج به قاچاقچیان و ... اجازه ی عبور می دهند.

بقیه اش بماند.
[/quote]هر دو کشور اذربایجان و ارمنستان از جلیقه ضد گلوله استفاده می کنند که در ارمنستان که بودجه نظامی انها چیزی در حد 400 میلیون دلار است این جلیقه در اختیار فرد نیست بلکه هر کس که پست می دهد از ان استفاده می کند .
در استان س.ب نمی دانم ولی در استان ا.غ ارتش مرزبانی نمی کند . نیروی وظیفه هم در مرز خدمت می کند که به نا به دلایلی نوع خدمت ان بماند. در مورد هلی ک.پتر هم تیپ هلی کوپتر امدادی ندارد
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='hossein9' timestamp='1384683908' post='348640']

1-[b]در مرزداری ارتش از سرباز استفاده نمی شود و نیروها متخصص و آموزش دیده هستند.[/b]
3-[b]جلیقه ضد گلوله دارند ولی به بهانه ی سنگینی نیروها نمی پوشند ولی ایشون می گفت من معمولا می پوشم.[/b]

بقیه اش بماند.
[/quote]

اول اینکه در خیلی جاها دارن از سربازان ( آشخوران ) استفاده میکنن . مثل مرزهای غرب و شرق و اینکه شما ارتش رو مثال زدی ، من نمی دونم علتش چیه ؟ چون مرز در درست نیروی انتظامی هست و بیشتر مرزداران ما سربازان وظیفه هستن .

دوم اینکه مگه جلیقه پوشیدن اختیاریه ؟ مثل اینه که شما بگید من شلوار نظامی می پوشم ولی دوست دارم با زیر پیراهنی برم عملیات !!! icon_eek میشه ؟!

سربازان رو باید از مرزداری بیرون کشید تا اینقدر به سربازان و مخصوصا خانواده شان فشار وارد نشود . کسانی که عزیزانشون در مرز خدمت میکنن ، میدونن من چی میگم . سخته که عزیزت به مرز برای سربازی بره ولی خودت بتونی آسوده به روال روزانه زندگیت برسی .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]دوم اینکه مگه جلیقه پوشیدن اختیاریه ؟ مثل اینه که شما بگید من شلوار نظامی می پوشم ولی دوست دارم با زیر پیراهنی برم عملیات !!! [/right][/font][/color] icon_eek[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right] میشه ؟![/right][/font][/color][/quote]
اگه بگم تو شمال شرق نيرو ... وظيفه ها با لباس شخصي هستن كادري ها هم معمولا لباس قرم ميپوشن باور ميكني ؟ با همون شرايط ميرن كمين هم ميزارن
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ایران تنها لشکر یا تیپی که مرزداری میکنه، 71 زرهی کرمانشاه هستش که مرز کرمانشاه با عراق رو داره :)... البته مرزبانی هم به شدت دیده میشه تو اونجا!!!

کلا مرز یا دست مرزبانیه یا اگر اوضاع خراب باشه دست سپاه...

ادیب جان اون جلیقه های بسیج به اسم جلیقه‌ی ضد گلوله نمی‌دن و کاملا واضح و مشخص بهش میگن جلیقه‌ی تاکتیکی حمل مهمات و ابزار و از این صحبتا....

دیگه هیشکی از برادر های پاسدارمون بیشتر اسم نمیذاره واسه همه چی!! اونم اسمای عجیب غریب! حتی اونا هم به اون جلیقه ها میگن جلیقه خشاب! :)

یکی از اشناهای ما توی همون 71 تو صفر مرزی مرزداری میکرد، وقتی بعد از یک ماه برگشت، شبیه مرده ها شده بود!! پرس و جو کرد برا انتقال، به دلیل مشکلات ذاتی کرمانشاهی ها با ایلامی ها(تقریبی و در همه جا نیست!) انتقالش نمی‌دادن!! این رفت امپول زدن یاد گرفت، و مدرکش رو گرفت(طی مرخصی هاش! و با هزار پارتی بازی) و الان رفته تو درمانگاه منطقه!!!! فک کن مثلا تو صفر مرزی باشی بعد مریض بشی بیای این امپولت بزنه!!!! میگفت یکی از سربازا بعد از یه هفته هنوز خشکه بیچاره! :| فک کنم خشکش کرده کلا اون بیچاره رو....
خلاصه اینجوریاس! :) ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

سناپس جون میدونی من هنوزم اسم کوچیکت رو نمیدونم ؟ بگو بابا راحت شیم همونو بنویسیم یک ساعت باید روی نحوه صحیح تلفظ اسم کاربری ت فکر کنیم ! مخلصیم

ضمنا لشکر 81 زرهی ... !

بعدش خوب من دارم میگم دیگه ... جلیقه تاکتیکی بهشون گفته میشه ، پست م رو خوب نخوندی ! منم دقیقا همونو گفتم که تو گفتی ! دقت کن برادرم !

یا حق

پی نوشت : جلیقه فقط جلیقه دراگون ، واقعا مستندش رو دیدم دهنم سرویس شد یعنی سرویس شدم ... یعنی چی ؟ یعنی سروووووووووووویس شدم !

واقعا بهترین جلیقه ای هست که در دنیا ساخته شده و واقعا ایول الله دارند سازندگان ش ...

نارنجک انفجاری مخصوص امریکایی گذاشتند زیر جلیقه و بوووووووووووومب، آخ نگفت !!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1384685529' post='348651']
اگه بگم تو شمال شرق نيرو ... وظيفه ها با لباس شخصي هستن كادري ها هم معمولا لباس قرم ميپوشن باور ميكني ؟ با همون شرايط ميرن كمين هم ميزارن
[/quote]اگه بگم سرباز بیچاره 60 روز استحمامی ندارد باور می کنی ؟ اگر بگم پایگاه سرویس بهداشتی ندارد باور می کنی ؟اگر بگم 60 روز از دنیای خارج در بعضی از پایگاه های مرزبانی بی خبر هستند باور می کنی؟ اگر بگم شده یک هفته به علت کولاک و بسته شدن جاده ها هیچ جیره ای وارد پایگاه نشده باور می کنی؟
تو این شرایط هیچ فرماندهی به فکر انکارد نیرو نیست .اصلاً هیچ بازرسی هم از اسایشگاه نیرو های وظیفه صورت نمی گیرد .به داشتن موبایل هم بعضاً گیر نمی دهند. این بحث سوای تجهیزات است که در نگهداری و استفاده از ان جدیت تمام سعی می شود به خرج داده می شود
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.