senaps

عملیات فاروق، عملیاتی که جیش‌العدل 14 مرزبان رو به شهادت رسوند...

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فرماندهان عزیز ای دلاور مردان هشت سال دفاع مقدس والله بخدا به پیر به پیغمبر به اون خدایی میپرستی این دو سال سربازی من برای شما اگر خرجی نداشته باشه هیچ سودی نداره برای منم جز تلف کردن عمرم و دو سال پیر شدن دو سال تلف شدن زندگیم در بهترین سال های عمرم و عقب افتادن از کار و زندگی وازداجم چیزی نداره، برای منم ولو اندازه سر سوزن سودی نداره!

من حاضرم بخشی از رفاهمو کنار بذارم ماشین زیر پای خونوادمو بفروشم و این سربازیو بخرم باور کن صدها هزار نفر مثل من حاضرن که اینکارو کنن. با این پول حداقل میتونید یک جلیقه ضدگلوله مناسب یه اسلحه مناسب و امکانات مناسب برای اونی که شغلشه تهیه کنی....

به ازای هر سربازی گیری میشه سالیانه حدود 15 تا 20 میلیون پول از نگرفتنش و خرید سربازی در آورد که این پول فکر میکنم برای تجهیز یک نیروی ویژه در حد نیوی سیلز هم کافی باشه!

طی این یکی دو سال حداقل ده نفر از اقوام دوستان و آشنایان رفتن سربازی ، اگر سربازی قابل خریداری بودن مطمئنم 80 درصدشون میخریدن ولی الان رفتن دراز دراز میچرخن و منتظرن زودتر تموم شد نه به درد نیروهای نظامی میخورن نه بدرد زندگی خودشون!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من کاملا در جریان این موضوعات نبودم ، تازه موضوع دستم اومد !

واقعا خجالت از پدر و مادر این سربازان نمی کشند این فرماندهان ؟

میریم به شهیدی که قبلا شهید شده میرسیم اما به حال افرادی که دارن شهید میشن نمیرسیم ! به قول جناب واریور وای اگر دهان باز شود !

جوان مملکت به همین راحتی اسیر یک مشت بی پدر و مادر حرامزاده می شود !؟

این همه پول میریزن تو شکم این فوتبالیست های کله پوک با اون بازی های مسخره شون ، بیان خرج مرزبانی کنند تا سربازان به این راحتی در چنگال دشمن اسیر نشن ! 17 نفر !! چند نفر دیگر باید شهید شوند تا مسئولین با فکر و عزیز متوجه بشن که اینها به درد مرزداری نمی خورن ؟

مگه خرج یه نفربر چقدره ؟

اینطوری می خوایم حریف ابر قدرت ها بشیم آیا ؟!

اگه سربازی قیمتش 10 میلیون هم باشه من حاضرم ار همین حالا سخت تر کار کنم و وام بگیرم و از این ور و اون ور پول جور کنم و سربازی رو بخرم !
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]17 نفر سراوان ، 14 نفر اینجا[/quote]

برادر جان این 14 نفر جز همون 17 نفره یعنی این 14 نفر به علاوه 3 نفر که در حمله پاسگاه شهید شدن میشن 17 نفر شهدای سراوان

[quote]اگه سربازی قیمتش 10 میلیون هم باشه من حاضرم ار همین حالا سخت تر کار کنم و وام بگیرم و از این ور و اون ور پول جور کنم و سربازی رو بخرم ![/quote]

حالا این 10 میلیون که هیچ من حساب کردم هر سرباز ماهیانه حدود 200 تا 300 هزار هم خرج روی دست نیروهای مسلح میذاره که اونم بخواهی حساب کنیم خودش کلی پوله!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جایی که منو با 2 ماه آموزش رژه رفتن !!!! بزارن دژبان ستاد فرماندهی یه جایی همون طرفا آخرش همینه :-( :-( :-(
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همین پول خون شهدای هر سال مرزبانی رو فکر کنم اگر یکبار خرج کنیم امرپ بسازیم دیگه شهید ندیم سالی 30 ،40 نفر کم نیست

حالا بگذریم که بنیاد شهید مجبوره تا دهها سال چه خرجی برای خونواده اینها بکنه!

متاسفانه ما با بی تدبیری شاید داریم دهها برابر خرج میکنیم ولی مشکلمون رو حل نمیکنیم به عبارتی جونمون رفته مالمون هم رفته.... ویرایش شده در توسط TALASH

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Goebbels' timestamp='1392132432' post='364861']
امثال کایمن و کوگار و گولان پیش کش حداقل یک همچین چیزی برای نیروهای ما فراهم کنند :

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/aas.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb_aas.jpg[/img][/url]

کامیون با کابین تقویت شده (که در چچن تیر خورده و آخرش رفته روی چند کیلو تی ان تی و از 11 سرنشین هیچ کدامشان نمرده اند)

مشکل پول نیست مشکل خیانت است ، بی تفاوتی است ، بی ارزش بودن جان جوان های این مملکت است ، مشکل ..........................
[/quote]
همین القاعده ای های سوریه بسیار زیبا صفحات زره رو به وانت ها و خودرو هاشون جوش میدن اونوقت نیروی انتظامی حتی برای دوشکا چی هم یک سپر وصل نمیکنه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک یارویی حرف قشنگی زده بود....
گفته بود داستان بحران تو ایران حکایت گاوهایی هست که برای آب خوردن میرن لب برکه
ناغافلی تمساح میاد یکی رو میخوره.. بعدش همه در میرن و فکر میکنن که چکار کنن دیگه اینطور نشه
بعد یه مدت همه یادشون میره و دوباره میرن لب برکه و روزی نو!!!
این ماجرا هم اینطوریه... یه چند روزی تو کشور رو بورسه، بعدش هیچی تا عملیات بعدی
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کی گفته ماشینهای نظامی مثل نفربر یا هر چیز دیگه باید برای این گروهک ناچیز استفاده بشه که هیچ قدرتی ندارن
نفربر و از این دسته تجهیزات برای استفاده در برابر زورگویان غربی هست. این گروهک همسن وانتها بسشون هست
واقعا راست خب نفربر رو ببرن رومین جاده ای دیگه چیزی برای مقابله در مقابل غربیها نداریم!
انقدر هم صنعتمون ضعیفه که نمیتونیم یه چیزی برای نفربرامون درست کنیم که مین جاده ای رو از بین ببره خود نفربر صدمه نبینه
چیزهایی میخایید واقعا شما!!! الانم هر کس داره زندگیشو میکنه اون بدبخت سرباز یا خانوادش به درک که تو چه شرایطی هستن
و چه روزهای سختی رو که نمیگذرونن.
یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right]به گزارش خبرگزاری فارس، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع در مراسم رونمایی از دو خودروی زرهی شنی‌دار فوق سبک هویزه و نفربر چرخ‌دار طلائیه در جمع خبرنگاران گفت: در اجرای راهبرد چابک سازی و افزایش تحرک عملیاتی نیروهای مسلح، متخصصان زبده و کارآمد سازمان صنایع دفاع با طراحی و ساخت خودروی زرهی شنی‌دار فوق سبک هویزه و خودروی زرهی طلائیه، گامی بلند در این زمینه برداشتند.[/right]

[right][color=#ff0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وی در تشریح ویژگی‌های خودروی زرهی جدید گفت: این خودروی زرهی با وزن کم، نگهداری ساده، امکان نصب سلاح و تجهیزات مختلف، قابلیت بکارگیری سریع و آسان، سرعت مناسب، استتار مؤثر و اختفای آسان، امکان عملیات در شب، امکان حمل و نقل آسان و امکان حمل هوایی از طریق هواپیما و بالگرد، قابلیت بهره‌برداری در مأموریت‌های مختلف نیروهای مسلح را دارد.[/font][/color][/right]

[right][color=#ff0000][b][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وحیدی افزود: از این خودرو می‌توان در پاسگاه‌های مرزی، برای مقابله با اشرار و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا و دیگر عملیات نظامی و انتظامی بهره برداری کرد.[/font][/b][/color][/right]

[right][color=#ff0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وی در ادامه تصریح کرد: این خودروی زرهی فوق سبک در امور غیرنظامی مانند بکارگیری در حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، زلزله، برف سنگین، آتش سوزی جنگل‌ها، عملیات پاسداری و حفظ محیط زیست، فعالیت‌های زیست شناسی و حفاری چاه‌های نفت و گاز، آمبولانس و تجهیز یگان‌های پاسدار صلح کاربرد دارد.[/font][/color][/right]

[right][color=#ff0000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وزیر دفاع در خصوص خودروی زرهی طلائیه نیز اظهار داشت: این خودرو با داشتن ویژگی‌هایی از جمله تحرک و چابکی، سادگی طرح و سهولت اپراتوری، قابلیت استقرار جنگ افزار و سیستم تعلیق مستقل برای هر چرخ، دریچه‌های تیربار در طرفین خودرو، سرعت و قدرت مناسب، می‌تواند در تحرک عملیاتی نیروهای مسلح نقش مؤثری ایفا کند.[/font][/color][/right]

[right][color=#0000ff][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وی خوداتکایی و تأمین نیاز نیروهای مسلح با تکیه بر استعدادهای بومی را از دستاوردهای ارزشمند هشت سال دفاع مقدس بیان کرد و افزود: تجارب و توانمندی‌های منحصر به فردی که در طول ایام حماسی دفاع مقدس حاصل شد امروز در طراحی و ساخت انواع تجهیزات دفاعی در حوزه‌های مختلف موشکی، هوایی، زرهی، الکترونیکی، خودرویی و تسلیحاتی، ظهور و بروز یافته است.[/font][/color][/right]

[right][color=#0000ff][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وزیر دفاع مقاومت در برابر سختی‌ها، پویایی، نشاط و روحیه جهادی را از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس برشمرد و تأکید کرد: تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در پرتو حفظ و نهادینه کردن ارزش ها و فرهنگ متعالی دفاع مقدس امکان پذیر است.[/font][/color][/right]

[right][color=#0000ff][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وحیدی افزود: ثمره خون شهیدان، فداکاری جانبازان، مقاومت آزادگان و مجاهدت رزمندگان اسلام امروز در اقتدار و امنیت ملی ایران اسلامی کاملاً مشهود است.[/font][/color][/right]

[right][color=#0000ff][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]وزیر دفاع با قدردانی از تلاش و زحمات متخصصان افتخارآفرین سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع به ویژه صنایع شهید کلاهدوز در طراحی و ساخت انواع خودروهای زرهی از جمله خودروهای جدید تاکتیکی، گفت: با این روحیه، نشاط و عزم و اراده‌ای که در صنعتگران کشورمان وجود دارد، تحریم ها و فشارهای دشمنان نه تنها اثر منفی ندارد بلکه باعث پویایی، خود اتکایی و شتاب بیشتر در اجرای طرح‌های ملی و دفاعی شده است.[/font][/color][/right]

[/quote]

قسمت های قرمز رو حتما بخونید، بویژه قسمت پررنگ شده
قسمت های آبی رو هم توصیه میکنم نخونید چون حالتون گرفته میشه!

طلائیه:
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/216776_155.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/thumb_216776_155.jpg[/img][/url] [url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/216777_131.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/thumb_216777_131.jpg[/img][/url]

هویزه:
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/216770_889.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/thumb_216770_889.jpg[/img][/url] [url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/216769_921.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10259/thumb_216769_921.jpg[/img][/url]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همين وانت ها كه خيلي بهتر از اين نفربرهاي جنگ جهاني است! لااقل در صورت حمله سربازها مي تونند سريع بپرند بيرون و يك جايي پناه بگيرند، اگه داخل اين نفربر هويزه باشند كه همگي زنده زنده كباب ميشن كه!

ولي به هرحال با حلوا حلوا كردن دهن شيرين نميشه! تجهيزات نظامي ساخته ميشن اما به خاطر نبود بودجه هيچ گاه وارد خدمت نميشن. يادمه چندين بار فرمتنده نيروي انتظامي از كمبود بودجه و امكانات بالاخص در مرزباني شاكي شده بود! خدا را شكر بودجه هم كه امسال حسابي آب رفته. با اين اوضاع انتظار بهتر شدن شرايط را نداشته باشين.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
90% مشکل ما در نداشتن فرماندهان لایق است
10% هم شاید نبود بودجه!
دوست دارم یه بار هم شده حرف دلم رو بزنم
تا وقتی که در کل نیروهای مسلح به عقل و علم کمتر از مسایل عقیدتی توجه بشه اوضاع همینه
تا وقتی فرماندهانی بازمانده از جنگ و بدون کوچکترین بهره ای از علم روز دنیا بالاترین سمت ها رو داشته باشند همینه
آقا من دست و پای شما رزمنده ها رو می بوسم اما به خدا قسم الان دیگه سال 58 نیست!
چند درصد نخبه های ما جذب نیروهای مسلح می شند؟!
از این درصد چند نفر رو روانی میکنند حضرات با این کارهاشون؟!
از اون درصد روانی نشده چند درصد میتونن به فرماندهی برسن؟!
حماقت حماقت و خیانت
تا وقتی تو منطقه ای که اشرار هستند با وانت نیرو بره دور دور کنه بخوای به هر نیرو صد هزار دلار تجهیزات هم وصل کنی همین میشه!
دیگه از ایده هایی که دوستان گفتن و شاید برای هر وانت کمتر از 20 میلیون هم خرج داشته باشه چیزی نمیگم!
کل مرز سیستان رو با 500 تا وانت 20 میلیون تقویت شده اگه بخوایم به مرزبانی بدیم میشه 10 میلیارد!
بودجه یه سال استقلال یا پرسپولیس!!!!!!
آقایون نداره این مملکت 10 میلیارد؟!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
  • Upvote 13
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
rpg 29 میتونه امرپ رو منهدم کنه؟ بمب های کنار جاده ای چطور؟ مثلآ 15 کیلو tnt ؟
چون اونچه که تو فیلم نشون داده میشه فاصله مرز با جاده ای که نیروهای مرزبانی گشت میزنن 4 قدم بیشتر نیست. به فرض نیروهای ما امرپ داشتن . با توجه به عقبه این گروه های تروریستی تهیه کردن سلاح های ضد زره ، از آب خوردن هم واسشون راحت تره.
هر چقدر نیروهای ما مجهزتر بشند سطح درگیری میره بالا و ما متحمل خسارات بیشتر خواهیم شد. اقتصاد ما و بودجه نظامی ما اوراق کردن چند تا امرپ رو میتونه جوابگو باشه؟ [b]بهرحال اینجا ما نیروی کلاسیک هستیم و دشمن چریک[/b]. تا دیروز کلاش و دوشکا می آوردند ، از فردا کورنت می آرند! آمریکا با اون بودجه فضاییش هم نمیتونست درست و درمون جلو عملیات های سلولی رو بگیره و تلفات میداد.
اینجا قضیه طوری شده که ما هر چقدر بیشتر خرج کنیم دشمن با کمی افزایش هزینه (که شاید به یک صدم مقدار افزایش هزینه ما هم نرسه) باز هم بهمون ضربه میزنه و تلفات میگیره. دوباره باید بیشتر خرج کنیم . مدت کوتاهی برتری داریم . بعد تروریستها بیشتر مجهز میشند و دوباره بهمون تلفات میزنند و دوباره ما باید مجهز تر بشیم و این سیکل معیوب همینطور ادامه پیدا میکنه تا در نهایت به جایی میرسیم که دیگه اقتصادمون کم میاره و مجبور به تعدیل هزینه ها خواهیم شد . این درحالیه که تروریستها خیلی بیشتر از قبل مجهز تر شدند و تلفات ما هم تغییر چندانی نکرده.
شوروی چطور از هم پاشید؟ وارد یه رقابت تسلیحاتی با آمریکا شد که اقتصادش توان تحمل هزینه های این رقابت رو نداشت. حالا مدل مینیاتوریش رو در مورد مرزبانیه ایران در نظر بگیرید. همه ما میدونیم پشت این جیش العدل و ریگی و پژاک و امثالهم کیا هستند. میتونیم با عقبه این تروریستها رقابت کلاسیک داشته باشیم؟ بله اگه کل بودجه دفاعی و امنیتی رو صرف مرزبانی و کار های اطلاعاتی و انتظامی کنیم شاید تو مرزبانی به سطح نیروهای اسرائیلی برسیم. اما بقیه امور چی؟ این گروه ها نقش مزدور رو بازی میکنند. استراتژی دشمن تحمیل هزینه های بیشتر در امور توسعه تجهیزات کلاسیک به ایرانه تا از توسعه راههای مقابله با دشمن اصلی باز بمونیم .

برداشت من از امور جاری اینه. حالا راهکار چیه؟ اینو باید از مسئولین امر که آمارها و تحلیل سناریوهای هزینه - فایده دستشونه پرسید.
  • Upvote 6
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان نظرتون چیه یه نامه با همه بچه های میلیتاری به وزرات دفاع بفرستیم برادران وزارت اطلاعات که خدمتمون نمیرسن ? icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]ما باید چند کیلومتر داخل مرز میدان مین و موانع ایجاد کنیم و با قراردادن دوربین دید در روز و شب و ریموت مسلح و گشتی های زرهی امنیت مرزها را برقرار کنیم . [/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]بابک خان همین که شما وزارت اطلاعات رو تایپ کردی این متن به دست برادران رسید[/right]
[right] ای وای منم تایپ کردم :mrgreen: [/right]
[right]متاسفانه باید قبول کنیم که بضائت ما همینه[/right]
[right]البته میشه تب رو کمی پایین اورد اما خوب تب وجود داره[/right]
[right]پشت این تروریستها سازمان اطلاعات پاکستان هست و راهنمایی امریکا و پول عربستان[/right]
[right]این گره نابود شد گروه بعدی. البته بعد از قضیه ی ریگی جیش الخر خیلی داره برنامه ریزی شده کار میکنه[/right]
[right]ما هم که تحریم شدیم و پولی برامون نمونده[/right]
[right]از اونور مخارج سوریه هم شده غوز بالا غوز[/right]
[right]حالا اگه برا تعقیب این الاغ ها وارد خاک پاکستان بشیم بنظرتون چی میشه؟[/right]
[right]یعنی عکس العمل سازمان ملل چیه[/right]
[right]راستی نمیشه از سازمان ملل یا شورای امنیتی جایی یک مجوزی بگیریم که اگه اینا بما حمله کردن و دوباره برگشتن به پاکستان بتونیم تحت حمایت سازمان ملل در خاک پاکستان تعقیبشون کنیم؟[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.