GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

شما اگر یه اسرائیلی اسیر بگیری بعد به اسرائیل فشار بیاری که به حرف شما گوش بده خوبه ، ولی از ترکیه و سایر جاها اسیر بگیری بده ؟ ایراد کار تو قیافه ایه که برا خودشون درست کردند . عین داعش خودشون رو درست کردند که این یعنی یه جای کار ایراد داره . ولی در کل و با توجه به اینکه از سر اضطرار و اجبار ، بعضی وقت ها یه کارایی حلال میشه ، ( مثل دروغ گفتن به دشمن در جنگ و سایر مثال هایی که از لحاظ فقهی اضطرار رو عامل حلّیّت موقت یک چیز میدونه ) بعید است که ایرادی داشته باشد به شرطی که این اسرا رو نکشن .

اقا مهدی سخن شما استدلال درستی نیست .

اولا اینها اسرائیلی نیستند ، دوما اینها کاره ای نیستند ،سوما ایراد اصلی فقط در قیافه نیست .

این موضوع هیچ ربطی به حلیت !!! نداره برادر من .

احساس میکنم رهبری رو قبول داشته باشید ، توصیه میکنم از بیت ایشون یه استفتا بگیرید در این مورد .

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به شرطی که این اسرا رو نکشن .

اگه قرار به کشتن نباشه پس چه فشاری قراره به ترکیه قراره وارد بشه؟

اصولا آدم ربا ها در برابر نکشتن طلب باج میکنن نه چیز دیگه ای

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

و جالبتر اینکه در نوشتارت این قضیه و این گروه رو با کلام سید مقاومت نزدیک کردی و چسبوندی .

حجی رضوان به نظرم مقاومت از این رفتارها بدوره .

نزدیک نکردم و نچسبوندم بزرگوار! 

گفتم این کلام معروف سید مناسب این قضیه است.. به این نمیگن چسبوندن یا ارتباط دادن!

نمیدونم ، این قضیه خیلی سادس و آنچنان پیچیده نیست که نیاز به تجزیه تحلیل داشته باشه . کسایی که خودشون رو پیرو رهبری میدونن برن یه پرسشی از بیت ایشون  در این مورد بکنند ، متوجه  میشند . اونهایی هم که رهبری رو قبول ندارند باز باید بگم که نفس عمل گروگانگیری غلطه و ربایش یه عده ادم عادی بی فایدس

نفس گروگان گیری غلطه!؟

بیش از ده ها مورد از گروگان گیری از سوی نیرو های شیعه مثله عصائب میتونم براتون مثال بزنم که خیلی هاش به خیر و خوشی ختم نشده و عاقبت خوشی نداشته!

یعنی شما میگین امثال ابو مهدی مهندس و شیخ قیس خزعلی وقت یه استفتاء گرفتن ندارند!؟ البته هممون میدونیم فتوا ها متغیره و در شرایط فرق میکنه ، لا ضرر و لاضرار فی الاسلام..!

یه کم ایده ال دارین به قضیه نگاه میکنید و البته ساده! 

بزرگوار گفتم هیچ کشوری نمیاد نیرو های اطلاعاتی خودش رو با برچسپ و هشتگ «من اطلاعاتی هستم» اعزام به کشور مقابل کنه.. قطعا خیلی هاشون تحت پوشش هایی مثله کارگر و خبرنگار و دیپلمات وارد میشوند..

کما اینکه خودمون هم قبلا شهدای خاصمون رو در سوریه(قبل از اعزام عمومی) تحت عناوین وابسته نظامی در دمشق ، خادم حرم ، مستند ساز! ، زائر تشییع کردیم..

طرف تو فرودگاه منغ حین هدایت پهپاد شهید شده بود امده بودن به اسم مدافع حرم حضرت رقیه تشییعش کردند حالا حرم حضرت رقیه کجا اعزاز کجا..!

البته ترکها سابقه خوبشون دراین مورد،  در دستگیری افسران اطلاعاتیشون در اطراف فرودگاه کویرس ثابت کرده اند..

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این حرکت فوق العاده عجیبه . منظورم خود گروگان گیری نیست بلکه درخواست ها هست . ترکیه با برنامه ریزی (چه درست چه غلط) وارد این معرکه منطقه ای شده و کلی کار انجام داده هرگز نمیاد همشون رو از بین ببره.(یه بار دیگه بخونید درخواست ها رو معنیش میشه این که کلا ترکیه بره مثل بچه آدم بشینه سر جاش). از اون گذشته این سبک کار همون طور که به ضرر ترکیه هست به ضرر عراق هم هست و خیلی مسائل دیگه که دوستان بهتر میدونن و بهتر هم میتونن بگن. کلا خیلی خیلی مشکوکه.

اینها یا خیلی نادان و خوشبین هستن. یا دقیقا خط کاریشون برعکس چیزی هست که در ظاهر میخوان نشون بدن.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نزدیک نکردم و نچسبوندم بزرگوار! 

گفتم این کلام معروف سید مناسب این قضیه است.. به این نمیگن چسبوندن یا ارتباط دادن!

نفس گروگان گیری غلطه!؟

بیش از ده ها مورد از گروگان گیری از سوی نیرو های شیعه مثله عصائب میتونم براتون مثال بزنم که خیلی هاش به خیر و خوشی ختم نشده و عاقبت خوشی نداشته!

یعنی شما میگین امثال ابو مهدی مهندس و شیخ قیس خزعلی وقت یه استفتاء گرفتن ندارند!؟ البته هممون میدونیم فتوا ها متغیره و در شرایط فرق میکنه ، لا ضرر و لاضرار فی الاسلام..!

یه کم ایده ال دارین به قضیه نگاه میکنید و البته ساده! 

بزرگوار گفتم هیچ کشوری نمیاد نیرو های اطلاعاتی خودش رو با برچسپ و هشتگ «من اطلاعاتی هستم» اعزام به کشور مقابل کنه.. قطعا خیلی هاشون تحت پوشش هایی مثله کارگر و خبرنگار و دیپلمات وارد میشوند..

کما اینکه خودمون هم قبلا شهدای خاصمون رو در سوریه(قبل از اعزام عمومی) تحت عناوین وابسته نظامی در دمشق ، خادم حرم ، مستند ساز! ، زائر تشییع کردیم..

طرف تو فرودگاه منغ حین هدایت پهپاد شهید شده بود امده بودن به اسم مدافع حرم حضرت رقیه تشییعش کردند حالا حرم حضرت رقیه کجا اعزاز کجا..!

البته ترکها سابقه خوبشون دراین مورد،  در دستگیری افسران اطلاعاتیشون در اطراف فرودگاه کویرس ثابت کرده اند..

اصلا بحث ایده ال گرایی یا ساده اندیشی نیست ، ، ،

شما داری این یه عده رو که اصلا معلوم نیست کی هستند با عصائب و ... مقایسه میکنید و مثال میزنید ... این اصلا درست نیست

بله اگه ابومهندس و امثالم همچین کاری بکنند ، قضیه اش خیلی فرق میکنه ... ولی یکی از مشکل ها این هست که شناختی بر این گروه نداریم.

گویا اقای سیستانی هم این ادم ربایی رو رد کردند و درخواست ازادی این نفرات اسیر شده رو کردند .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اصلا بحث ایده ال گرایی یا ساده اندیشی نیست ، ، ،

شما داری این یه عده رو که اصلا معلوم نیست کی هستند با عصائب و ... مقایسه میکنید و مثال میزنید ... این اصلا درست نیست

بله اگه ابومهندس و امثالم همچین کاری بکنند ، قضیه اش خیلی فرق میکنه ... ولی یکی از مشکل ها این هست که شناختی بر این گروه نداریم.

گویا اقای سیستانی هم این ادم ربایی رو رد کردند و درخواست ازادی این نفرات اسیر شده رو کردند .

طیب الله انفسکم امین جان.. خوب برادر عزیز من هم در اثنا بحث با سایر بحث اشاره کردم که ممکنه اینها وابسته به ما نباشند و این هم یک فالس فلگ باشه در این صورت حق با شماست.. ولی بازم تکرار میکنم شما بهتر از من با ساختار امنیتی بغداد اشنایی.. ربودن 18 نفر با لباس نیرو های امنیتی کاری نیست که از هر کسی بر بیاد!

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اقا مهدی سخن شما استدلال درستی نیست .

اولا اینها اسرائیلی نیستند ، دوما اینها کاره ای نیستند ،سوما ایراد اصلی فقط در قیافه نیست .

این موضوع هیچ ربطی به حلیت !!! نداره برادر من .

احساس میکنم رهبری رو قبول داشته باشید ، توصیه میکنم از بیت ایشون یه استفتا بگیرید در این مورد .

ما در جنگ شیمیایی زدیم . البته محدود بود ولی زدیم. با موشک شهرهای عراق رو زدیم. و صد البته محدود بود ولی زدیم. ما قائل به این هستیم که اگر اسرائیل غلطی بکند 2 تا از شهرهاشون رو با خاک یکسان میکنیم. حزب الله هم در جنگ 33 روزه شهرهای اسرائیل رو زد. من کاری ندارم طرف ما انسان است یا حیوان . کاری ندارم طرف کیه و چیه. الان صحبت درستی یا غلطی رفتار ماست. الان من و شما نشستیم نهایتاً برا مردم فوعه و کفریا دعا میکنیم. این کاری که من و شما در این سایت میکنیم برای اونها نه آب میشه و نه نون. مردم گرفتارن برادر من. گرفتار میدونی یعنی چی ؟ من کاری ندارم اینا کی هستند که گروگان گرفتن. میگم نفس اینکه بالاخره تو این زمان که هممون پشت گود نشستیم میگیم لنگش کن ، و نه بشار اسد عملیات میکنه برا آزادی شهرهای شیعه و نه ما جرأت داریم حرکت بزرگی انجام بدیم ، 4 نفر رفتن یه سیخی به ترکیه زدن. شما یه آلترناتیو بهتر بذار جلو پای ما که این کار رو بذاریم کنار.

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من یه ماهی هست این صفحه رو تقریبا هرروز دنبال میکنم ولی خیلی وقته خبری از نبل و الزهرا نیست ممنون میشم اگه چند خطی وضعشون رو بگید و یه نقشه از شرایط تسلط نیروهای مختلف تو اونجا بذارین

پ.ن: من به وب گردی زیاد وارد نیستم لطفا اگه در جواب من رو به مطلبی ارجاع دادین لینک بذارین

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دو هواپیمای باربری روسی که اوایل ماه  اجازه استفاده از  حریم هوایی  بلغارستان  رو نداشتند  از طریق اسمان ایران وارد سوریه شدند این هواپیماها حامل 80 تن کمک های بشر دوستانه بودند

http://air.dfns.net/2015/09/13/russian-cargo-planes-eventually-arrive-in-syria-via-iran/
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا مسئولین بلند پایه و صدا و سیما  کمتر از نبل  فوعه کفریا  میگن.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر چند از ترکیه خوشم نمیاد اما در نبرد با پ پ ک امیدوارم بتونه اونه نابود کنه یا حداقل ضربات سنگینی بهش بزنه برای ما هم خوب میشه وگرنه اینها خیلی پرو میشن در مورد روسها اگه قصد کمک دارن فقط10سوخو 34 بیارن همیشه در حالت اماده باشن تا با یک حمله احتمالی از داعش برن اونا را روانه جهنم کنن

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما در جنگ شیمیایی زدیم . البته محدود بود ولی زدیم. با موشک شهرهای عراق رو زدیم. و صد البته محدود بود ولی زدیم. ما قائل به این هستیم که اگر اسرائیل غلطی بکند 2 تا از شهرهاشون رو با خاک یکسان میکنیم. حزب الله هم در جنگ 33 روزه شهرهای اسرائیل رو زد. من کاری ندارم طرف ما انسان است یا حیوان . کاری ندارم طرف کیه و چیه. الان صحبت درستی یا غلطی رفتار ماست. الان من و شما نشستیم نهایتاً برا مردم فوعه و کفریا دعا میکنیم. این کاری که من و شما در این سایت میکنیم برای اونها نه آب میشه و نه نون. مردم گرفتارن برادر من. گرفتار میدونی یعنی چی ؟ من کاری ندارم اینا کی هستند که گروگان گرفتن. میگم نفس اینکه بالاخره تو این زمان که هممون پشت گود نشستیم میگیم لنگش کن ، و نه بشار اسد عملیات میکنه برا آزادی شهرهای شیعه و نه ما جرأت داریم حرکت بزرگی انجام بدیم ، 4 نفر رفتن یه سیخی به ترکیه زدن. شما یه آلترناتیو بهتر بذار جلو پای ما که این کار رو بذاریم کنار.

گزینه ی جایگزین میخای برای مشکل فوعه و کفریا ؟ گزینه ای باشه که با حداقل باشه ؟

بسم الله ، دوستان و تمام کسانی که فکر میکنی معتقد هستند و دغدغه ی مسلمانان در حصر رو دارند رو بردار ، برو جلوی سفارت ؛ خیلی محترمانه درخواست کمک به فوعه کفریا رو مطرح کنید ...

وقتی ملت هوشیار شدند ، مسئولین هم به فکر خواهند افتاد و ....

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

گزینه ی جایگزین میخای برای مشکل فوعه و کفریا ؟ گزینه ای باشه که با حداقل باشه ؟

بسم الله ، دوستان و تمام کسانی که فکر میکنی معتقد هستند و دغدغه ی مسلمانان در حصر رو دارند رو بردار ، برو جلوی سفارت ؛ خیلی محترمانه درخواست کمک به فوعه کفریا رو مطرح کنید ...

وقتی ملت هوشیار شدند ، مسئولین هم به فکر خواهند افتاد و ....

سلام. اول آنکه پیشنهاد جنابعالی درست است و بنظرم همین الان قابل انجام ترین کار ممکن است. مگر آنکه امکانات دیگری فراهم شود که آن بستگی به دستور از مقامات مسئول دارد ولی آنچه که شما فرمودید الان از همه ما بر میاید. دوم آنکه بعضی از برادران مسئله اسرائیل را قاطی این بحث کردند که کاملا اشتباه است چون اسرائیل و افرادی که به نام یهودی (این افراد با یهودیان واقعی که  حتما مخالف صهیونیستها هستند تفاوت اساسی دارند) آنجا را اشغال کرده اند افراد متجاوزی هستند که مصداق کافر حربی هستند و برخورد با آنها بدلیل غصب آگاهانه سرزمین فلسطین تفاوت کلی دارد. حتی در اسرائیل هم کودکان و افراد نابالغ و کسانی که رشد عقلی ندارند گناهی ندارند و باید تلاش شود که آسیبی به آنها نرسد چون توان فهم و درک اشغال سرزمین دیگران را نداشته اند و یا اختیاری از خودشان ندارند که بتوانند آنجا را ترک کنند. بنابراین مسئله اسرائیل و غاصبان آنجا را نباید با مسائل دیگر مخلوط کرد. متشکرم..

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

علیکم السلام..

اگر ماجرا اون طور که به نظرم میاد باشه ، چرا که نه..!

مشکل شما با کدوم قسمتشه؟! با ترک بودنشون!؟ با کارگر بودنشون!؟ یا حرام بودن گروگان گیری؟!

فرض کنیم به امام معصوم امام جعفر صادق علیه السلام دسترسی داریم و این حرکت رو با ایشون در میان میگذاریم.. واکنش ایشون چی میتونه باشه؟ کارگری که هیچ نقشی تو این قصه نداره چه گناهی داره؟ اگه اسم این حق الناس نیست چی هست؟

• Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.