GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

هزینه هر شلیک تاو چقدر میشه؟آخه دیگه پیکاپ رو هم با تاو میزنن؟؟!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من ارتش سوریه از همین الان باید به فکر ساخت یه دیوار مثل دیوار چین باشه . ولی از شوخی گذشته من اگه به جای اسد بودم برای شهرهای مهمم حد اقل یک دیوار دفاعی کامل در حومه شهر ایجاد میکردم تا حد اقل با تعداد کم محافظ هم بتونن حمله های اولیه رو پس بزنن تا نیروی کمکی برسه لطف دوستان مطلع ما رو روشن کنن آیا این اتفاق افتاده یا نه ..یادمه در کتاب های دفاع  مقدس زیاد به این جمله برخورده بودم که اگه نیروها بتونن 24 ساعت یه منطقه رو حفظ کنن با کارایی که یگان مهندسی انجام میده احتمال سقوط اون موضع به صفر میرسه (آیا مشاوران ما این کارو میتونن در سوریه انجام بدن ) ...نکته بعدی که ذهنم میرسه برای پیروزی در جنگ شهری باید به استفاده گسترده از نارنجک اندازهای 40 میلیمتری و ارپی جی 16 که برد زیادی داره و آنتیمتریالهای جدیدی که رونمایی شده بود روی بیاریم  . و ایضا سلاح های مدرنتر یادم میاد پارسال یه موشک لیزری که زمین به زمین بود تست شد و دوستان کلی ایراد گرفتن که این چیه و چرا از بالگرد و پهپاد شلیک نشد .به نظرم اینجور سلاحها خوراک سوریه هست و با یه پهباد و نشانه گذار لیزری خیلی راحت میشه جاهای مهم دواعش رو منهدم کرد و خسارتهای خیلی سنگینی بهشون وارد کرد اینو از این لحاظ میگم که اگه منطقه پرواز ممنوع هم ایجاد کنن باز هم میشه با این حربه حداقل انبار مهمات اونها رو منهدم کرد .ای کاش چند تا آپاچی یا حد اقل کاموف هم داشتیم 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جزئیات شهادت حاج کریم غوابش در سوریه:
برادر شهید کریم اصل غوابش گفت: مدتی است که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع)به سوریه رفته بود و قرار بود بعد از رمضان برای دیدن خانواده برگردد.

کمال اصل غوابش برادر شهید مدافع حریم اهل البیت(ع) حاج کریم اصل غوابش در گفتگو با رهیاب اظهار داشت:صبح امروز خبر شهادت برادرم را به ما دادند دوستانش می گویند در خودرویی در حال گشت زنی بوده اند که تله انفجاری تکفیری ها در زیر خودروی حامل حاج کریم منفجر می شود که سبب شهادت وی می گردد.
وی ادامه داد:حاج کریم متولد 1348 بود مدتی است که در دوران بازنشستگی به سر می بردند و جانباز 50 درصد دفاع مقدس بودند.
 برادر شهید کریم اصل غوابش گفت: مدتی است که برای دفاع از حرم اهل بیت (ع)به سوریه رفته بود و قرار بود بعد از رمضان برای دیدن خانواده برگردد.
وی افزود:حاج کریم در تمام تماس هایی که از سوریه داشتند می گفتند"برای شهادت من دعا کنید مبادا زنده برگردیم"

کمال اصل غوابش گفت:در ایام اعتکاف ماه رجب، بچه های مسجد را جمع کرد و گفت "بچه ها دعا کنید امسال شهید شوم

وی ادامه داد:برادرم با اینکه سن و سال کمی داشت ولی در هشت سال دفاع مقدس در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرد بعدها فکر و ذکرش این بود که از شهدا جامانده است.

برادر شهید خاطر نشان ساخت:سفارش حاج کریم همیشه این بود که نگاهمان فقط به رهبر باشد از بچه های فامیل و محل، همیشه می خواست اهل مسجد و هیات باشند.
وی افزود:حاج کریم به شهید جبار دریساوی خیلی نزدیک بود و مثل برادر بودند وقتی خبر  شهادت شهید دریساوی را شنید حال و هوایش به کلی تغییر کرد و فقط شهادت از خدا می خواست.

گفتنی است حاج کریم غوابش مدافع حریم اهل البیت(ع)  ورزمنده هشت سال دفاع مقدس روز گذشته در سوریه به خیل یاران شهیدش پیوست.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک به این گرونی رو خرج یه پیکاپ میکنن... در حقیقت حرومش کردند... خیلی هم بد زد... دقیقا یک چهارم آخر خودرو رو زد... چند نفرشون مشخص بود سالم در رفتند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کمال اصل غوابش برادر شهید مدافع حریم اهل البیت(ع) حاج کریم اصل غوابش در گفتگو با رهیاب اظهار داشت:صبح امروز خبر شهادت برادرم را به ما دادند دوستانش می گویند در خودرویی در حال گشت زنی بوده اند که تله انفجاری تکفیری ها در زیر خودروی حامل حاج کریم منفجر می شود که سبب شهادت وی می گردد.

اون سه شهید اخیر هم که در تهران تشییع شدند گویا خودروشان با تله انفجاری یا مین برخورد کرده بود. به نظر میرسه کمین های هماهنگ! برای مستشاران ایرانی راه پرکاربرد فعلی تروریستهاست. شاید نفوذی ها و خائنین هم نقش داشته باشند درش.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من ارتش سوریه از همین الان باید به فکر ساخت یه دیوار مثل دیوار چین باشه . ولی از شوخی گذشته من اگه به جای اسد بودم برای شهرهای مهمم حد اقل یک دیوار دفاعی کامل در حومه شهر ایجاد میکردم تا حد اقل با تعداد کم محافظ هم بتونن حمله های اولیه رو پس بزنن تا نیروی کمکی برسه لطف دوستان مطلع ما رو روشن کنن آیا این اتفاق افتاده یا نه ..یادمه در کتاب های دفاع  مقدس زیاد به این جمله برخورده بودم که اگه نیروها بتونن 24 ساعت یه منطقه رو حفظ کنن با کارایی که یگان مهندسی انجام میده احتمال سقوط اون موضع به صفر میرسه (آیا مشاوران ما این کارو میتونن در سوریه انجام بدن ) ...نکته بعدی که ذهنم میرسه برای پیروزی در جنگ شهری باید به استفاده گسترده از نارنجک اندازهای 40 میلیمتری و ارپی جی 16 که برد زیادی داره و آنتیمتریالهای جدیدی که رونمایی شده بود روی بیاریم  . و ایضا سلاح های مدرنتر یادم میاد پارسال یه موشک لیزری که زمین به زمین بود تست شد و دوستان کلی ایراد گرفتن که این چیه و چرا از بالگرد و پهپاد شلیک نشد .به نظرم اینجور سلاحها خوراک سوریه هست و با یه پهباد و نشانه گذار لیزری خیلی راحت میشه جاهای مهم دواعش رو منهدم کرد و خسارتهای خیلی سنگینی بهشون وارد کرد اینو از این لحاظ میگم که اگه منطقه پرواز ممنوع هم ایجاد کنن باز هم میشه با این حربه حداقل انبار مهمات اونها رو منهدم کرد .ای کاش چند تا آپاچی یا حد اقل کاموف هم داشتیم 

نکته ای که اشاره کردید واقعا کارایی فوق العاده داره . آلمانیها هم توی جنگ جهانی دوم شروع به ساخت برجهای تسخیر ناپذیری کردند تا بتونن از پدافند هوایی بالای این برجها به شکل مطلوب تری استفاده کنند که البته این برجها بعدا در مقابل نیروهای زمینی کارایی دوصدچندانترشون رو هم نشون دادن ولی حیف که آلمانیها دیر به فکر همچین چیزی افتادن و نتونستن به تعداد زیادی بسازن.

iA9r9X7dIU.jpg

VxgzfmDG9M.jpg

3HSTsshoYd.jpg

بشار باید برای شهرهای مهم که در کنترلشه اقدام به ساخت یه همچین چیزایی کنه و برای شهرهایی مثل حلب از برجهای کوچک پیش ساخته که حتی توانایی باز و بست داشته باشن

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زمان آلمانها تونل نبوده اینجوری هنوز! چنان با تونل بفرستنش هوا که تل آویو بیاد پایین!

ضمنا راه حل ارتش سوریه همون چند خط بالاتر گفته شده! ما هم بارها گفتیم! شبیه مخالفین بشن...تیم های کوچک نترس و زهر دار

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولی عجب جانورهایی هستن طرف مقابلشون حزب الله هست و هر روز هم توسط بشکه و توپخانه و راکت های حزب الله که بعضا دست کمی از بشکه ندارن بمباران میشن و کل منطقه هم محاصره هست ولی دارن مقاومت میکنن . الان برام سوال هست که اگه اینا موقع حملاتشون میتونستن همچین حجم اتشی روی مواضع ارتش بریزن الان اوضاع میدانی سوریه چطور بود ؟ گراد و توپ جهنم و خمپاره دارن ولی اصلا قابل مقایسه نیست با بمباران هوایی و راکت های سنگین ارتش و حزب الله .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک به این گرونی رو خرج یه پیکاپ میکنن... در حقیقت حرومش کردند... خیلی هم بد زد... دقیقا یک چهارم آخر خودرو رو زد... چند نفرشون مشخص بود سالم دمنم

من میگم خدارو شکر یه تعدادی سالم موندن در قبال جان انسانها بهایی نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چندتا تصویر دیگه میزارم
امیدوارم خبرگزاری ها برندارند به اسم خودشون منتشر کنند

IMG-20150712-WA0011.jpg

IMG-20150711-WA0024.jpg

IMG-20150712-WA0007.jpg

میشه توضیح بدین ایشون کی هستن
تصویر اول کجاست که زرهی های ایران متوقف هستن؟
کلا یه توضیح جامع میدین لطفا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میشه توضیح بدین ایشون کی هستن
تصویر اول کجاست که زرهی های ایران متوقف هستن؟
کلا یه توضیح جامع میدین لطفا

در مورد این که ایشون چه کسی هستند، یکی از پیشکسوتان جنگ تحمیلی هستند که زمان جنگ در گردان جعفر طیار اهواز بودند و این گردان الان به فرماندهی سردار معین پور فکر نمیکنم امروزه بطور عملی وجود فعالی داشته باشه فقط هر ساله رزمندگان قدیم شون یادواره بزرگی در مسجد اعظم اهواز با حضور ائمه جمعه و مقامات میگیرن که ایشون هم یکی از همان قدیمی ها هستند. (خودم بیشتر از این اطلاعی ندارم) در مورد محل ثبت تصویر هم قریب به یقین خیابان لشکر اهواز جنب لشکر 92 زرهی رژه نیروهای مسلح هست
IMG-20150711-WA0023.jpg

thumb_IMG_20150712_150015.jpg

thumb_IMG_20150712_150047.jpg

thumb_IMG_20150712_150124.jpg

دیگه عکس ندارم!
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.