Recommended Posts

البته این سامانه اون گتلینگ که قول داده بودن نیست!

به علت استفاده از چهار آتشبار دولول که با فاصله از هم قرار گرفته اند بدون بکارگیری مهمات ترکش شونده نیز مساحت آتش زیاد بوده و احتمال اصابت گلوله حداقل یکی از آتشبارها به هدف بالاست. همچنین با برخورداری سامانه مصباح یک از کنترل راداری و الکترواپتیکی هم دقت هدفگیری افزایش می یابد و هم در صورت هدف قرار گرفتن سامانه تلفات انسانی نخواهد داشت میتوان با نیروی کمی تعداد زیادی آتشبار را کنترل نمود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به فکرتون رسيده که با وجود اينکه قدرت اتشباريش خوبه ولي بايد هر دقيقه گلوله گزاريش کرد چون توي هر صندوق مهماتي فکر کنم 40 گلوله باشه و اين سامانه 4000 گلوله رو در يک دقيقه خالي ميکنه!! 8 تا لوله داره هو لوله اي 40 تير و اين ميشه 320 گلوله! :(

پس با هجم آتشي که داره زير يک دقيقه بايد چند بار گلوله گزاري بشه که اين خيلي وقت ميبره? اگه مثل گتلينگ از تسمه گلوله استفاده ميکرد بهتر بود. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سامانه مشخصاً گتلینگ نیست، 4 عدد توپ 23 میلیمتری هست که هم محور شدن، و احتمالاً کل حجم آتش بر روی یک نقطه خواهد بود، در مورد رادار پیش اخطار و شناسایی و سامانه اپتیک باید صبر کرد شاید اطلاعات بیشتری از اونها منتشر بشه یا تصاویری از آزمایش سامانه پخش بشه.

مشکل عمده این سامانه که بچشم میاد، همانطور که samandun هم اشاره کرد، مشکل ذخیره مهمات و گلوله گذاری هست، نواخت تیر بالاست و با میزان مهماتی که در تصاویر دیده میشه به فاصله اندکی نیاز به گلوله گذاری مجدد پیش خواهد اومد.

الآن در خبر ساعت 4:30 شبکه خبر به این سامانه اشاره کرد و همین تصاویر رو نمایش داد، از قول وزیر دفاع هم گفت که رادار جستجو گر سه بعدی و سامانه هدف گیری اپتیکال داره، با توجه به تصویر توپهای 35 میلیمتری که در سالن بودن، احتمالاً رادار و سیستمهای اپتیکال با تعداد بیشتری توپ از انواع مختلف (مصباح-1 و سماوات) هماهنگ خواهد بود.

دو مورد دیگه که بنظر من میرسه یکی ابعاد سامانه هست که باعث میشه برای شناورها و همچنین سامانه های متحرک زمینی نامناسب باشه، امیدوار بودم سامانه ای به بهره برداری برسه که قابلیت نصب بر روی شناور های ایران رو داشته باشه.

دیگه اینکه کیفیت آلیاژ توپها هم مهمه، امیدوارم مشکلاتی که در گذشته حرفشون بود مرتفع شده باشن ...

ولی بنظر من کلیت سامانه کاملاً ابتکاری بنظز میرسه، من تا کنون چنین چیزی ندیده بودم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اين سامانه رو در يکي از عکسهاي رژه تو همين سايت ديدم البته اون 6 لول بود :mrgreen:

به نظر شخصي من که سامانه چندان بدردبخوري نيست :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته تحرک سامانه هم مهمه، باید دید میتونه با سرعت بالا و در جهات مختلف اعم از چپ/راست و در ارتفاع تغییر وضعیت بده و شلیک کنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم برای دوستانی که می گفتن چرا طرح ابتکاری و برای اولین بار نمی سازیم حالا فهمیدید چرا .پس در نتیجه بریم گتلینگ مونتاژ کنیم بهتره :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ابتكار خيلي جالبيه و مشكل بيمصرفيه توپ هاي قديمي 23 ميليمتري دستي بدون هدايت رو حل كرده !
اين طوري كه در تصاوير ديده ميشه ... اين سيستم روي شاسي توپ sky guard يا همون سماوات خودمون نصب شده ... به همين دليل ميشه گفت كه سيستم از قابليت و سرعت خوبي در چرخش و حركت بر خورداره . چون اون سيستم قابليتشو در اين زمينه اثبات كرده .
ولي نكته جالب و اميدوار كنندش كه به نظر من نشانه ي پيشرفت مناسبي است تو اين عكس مشخصه !‌
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/1_8902140525_L600.jpg[/img]
اين يه رادار آرايه فازي خيلي جالبيه كه مشابه خارجيشو نديدم تا حالا ...
دوستان اگه اصل و نسبشو سراغ دارن ... بگن .
و از اونجا كه رادار ديگه اي در عكس ها ديده نميشه ... . ميشه اين طور حدس زد كه اين رادار بايد هم نقش كنترل آتش رو داشته باشه هم رادار اخطار رو !
و توي اين عكس هم ميتونين سيستم كنترل آتش اپتيكي رو ببينين ...
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/untitgfbfdgled.JPG[/img]

احتمال ديگه اي هم كه هست ... اينه كه اين براي اين سيستم ... رادار جستجو و اخطاري طراحي نشده و قراره با رادار هاي اخطار موجود مچ بشه !

ولي وضعيت خشاب ها نا اميد كنندست ... نه تنها كوچك به نظر ميرسن كه باعث ميشه فشنگ ها كمي رو شامل بشن و تعداد دفعات خشاب گذاريه لازم رو بالا بيبره ... بلكه خشاب بعضي از لوله ها در مكان هاي نا مناسب و بد دستي قرار داره و خشاب گذاري رو وقت گير ميكنه و با زحمت زياد همراه ! و خدمه رو به دردسر ميندازه و قابليت كلي رو پايين مياره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله حتما ميتونه چونکه از قيافش معلومه که زياد سنگين نيست.ميشه به تعداد انبوه در نقاط حساس نصبش کرد. اگه از گلوله ترکشي يا فيوز مجاورتي استفاده کنه که خيلي خوب ميشه.در کل داشتنش بهتر از نداشنش هست. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ابتكار خيلي جالبيه و مشكل بيمصرفيه توپ هاي قديمي 23 ميليمتري دستي بدون هدايت رو حل كرده !
اين طوري كه در تصاوير ديده ميشه ... اين سيستم روي شاسي توپ sky guard يا همون سماوات خودمون نصب شده ...
ولي نكته جالب و اميدوار كنندش كه به نظر من نشانه ي پيشرفت مناسبي است تو اين عكس مشخصه !‌
و از اونجا كه رادار ديگه اي در عكس ها ديده نميشه ... . ميشه اين طور حدس زد كه اين رادار بايد هم نقش كنترل آتش رو داشته باشه هم رادار اخطار رو !

احتمال ديگه اي هم كه هست ... اينه كه اين براي اين سيستم ... رادار جستجو و اخطاري طراحي نشده و قراره با رادار هاي اخطار موجود مچ بشه ![/quote]

برادر از کجا ميدوني رادارش آرايه فازي هست? :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ابتكار خيلي جالبيه و مشكل بيمصرفيه توپ هاي قديمي 23 ميليمتري دستي بدون هدايت رو حل كرده !
اين طوري كه در تصاوير ديده ميشه ... اين سيستم روي شاسي توپ sky guard يا همون سماوات خودمون نصب شده ...

احتمال ديگه اي هم كه هست ... اينه كه اين براي اين سيستم ... رادار جستجو و اخطاري طراحي نشده و قراره با رادار هاي اخطار موجود مچ بشه ![/quote]

برادر از کجا ميدوني رادارش آرايه فازي هست? :mrgreen:[/quote]
من كه ميگم بدك نيست اگه سرعت موشكاشونو زياد نكنن كه دستگاهاي درپيت ما جا بمونه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر از کجا ميدوني رادارش آرايه فازي هست?[/quote]
شما تو اين تصوير آنتن Parabolic ميبينين ؟ پيشنهاد ميكنم يه سري به تاپيك رادار هاي ارايه فازي در همين سايت بزنين ... برا آشناييه بيشتر بد نيست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گيرم اصلا آرايه فازي چه توفيري داره
وقتي سرعتش بشتر باشه به عملكرد سيستم اخطار دهنده(نه نوعش) و عملكرد انسان پاي دستگاه و عملكرد دستگاه بستگب داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.