Recommended Posts

[quote]برای اینکه بدونید نمیشه برد موشک رو بدون تغییر در حجم موشک مخصوصا قطر موشک زیاد کرد یک توضیح راجب ساخت سوخت جامد می دهم[/quote]

این در صورتی هست که نوع سوخت ثابت باشد که در اینصورت اگر سیستم پیشران و نازلهای خروجی و شیپوره ها ... طراحی مناسبی نداشته باشد میتوان با بهینه سازی آنها برد را مقداری افزایش داد. معمولا نیز برای مصنوعات بشری امکان بهینه کردن وجود دارد. اما اگر ما سوخت را با نوع قویتری که تراست بیشتری تولید کند عوض کنیم این یعنی دستیابی به سرعت بیشتر و سرعت بیشتر یعنی طی مسیری طولانی تر در پرواز اینرسیایی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این در صورتی هست که نوع سوخت ثابت باشد که در اینصورت اگر سیستم پیشران و نازلهای خروجی و شیپوره ها ... طراحی مناسبی نداشته باشد میتوان با بهینه سازی آنها برد را مقداری افزایش داد. معمولا نیز برای مصنوعات بشری امکان بهینه کردن وجود دارد. اما اگر ما سوخت را با نوع قویتری که تراست بیشتری تولید کند عوض کنیم این یعنی دستیابی به سرعت بیشتر و سرعت بیشتر یعنی طی مسیری طولانی تر در پرواز اینرسیایی[/quote]

البته ,ولی این موشک طوری طراحی شده که نیازی به بهسازی نداره چون در مدل های پیشرفته تر هاک برد این موشک ثابت مونده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چند نوع سوخت جامد داریم ما تکنولوژی اونارو داریم؟[/quote]

بطور کلی به سه دسته تقسیم میشن:

تک پایه: که فقط از یک سوخت استفاده می کنند مانند باروت( عمدتا منسوخ شده مگر در موارد خاص و محدود مانند آتش بازی یا راکت بازی)

دو پایه: که از 2 سوخت که با هم قاطی شده اند استفاده می کنند( مانند نیترو گلیسیرین-نیترو سلولوز که در موشکهای کاتیوشا استفاده می شود)

سوخت مرکب(ترکیبی): که معمولا از ترکیب 3 یا بیشتر ماده سوختی بدست می آیند(مثلا پرکلرات آمونیوم، پودر آلومینیوم و پلی اتیلن).

دسته سوم بیشتر مورد توجه بوده و در موشکهای زمین به هوا مورد استفاده قرار می گیرند.

ایران تکنولوژی هر سه دسته رو داره و حتی از کشورهای مطرح در ساهت سوختهای مرکب جدید(با فرمولهای محرمانه) هست که تونسته با اونها برد موشکهای موجود در کشور رو بیشتر بکنه.

[quote]وال دیگری که دارم اینه که آیا شلیک موشک به صورت عمودی و افقی در برد موشک تاثیری داره؟[/quote]

خیر فقط سرعت واکنش رو بیشتر می کنه(دیگه نیازی به چرخیدن موشک بطرف هدف نیست)

[quote]برد موشک هاک که موشک شاهین رو اگر ساخته باشن از روی اون ساختن 24 کیلومتر و ارتفاع درگیری موشک 13 کیلومتر هست اون برد 40 کیلومتر مربوط به رادار کنترل آتش سیستم هاک AN/MPQ46 هست[/quote]

اتفاقا برد موشک شاهین 40 کیلومتر هست که دلایل اون رو آقا سعید بیان کردند.

[quote]برای اینکه بدونید نمیشه برد موشک رو بدون تغییر در حجم موشک مخصوصا قطر موشک زیاد کرد یک توضیح راجب ساخت سوخت جامد می دهم
سوخت جامد ترکیبی از چند ماده شیمیایی هست [/quote]

برای اینکه بدونید می شه برد موشک رو بدون تغییر در حجم موشک افزایش داد یه بار دیگه پستهای آقا سعید و وریور رو بخونید اگه مشکلی بود بگید تا توضیح بیشتری براتون داده بشه.

[quote]اصلا یک سیستم الکترواپتیکال معمولا چقدر برد کشف و رهگیری داره؟[/quote]

بستگی به نوع دوربینها و تکنولوژی اونها داره. معمولا تا 50 کیلومتر هم می رسه.

[quote]سعید جان، اونطور که از ظواهر امر برمیاد اون رادار که کاربریش مشخص نیست در واقع همون AN/MPQ-46 (دو قلوی قدیمی) هست که اون دو قسمت دوقلو و گرد (ببخشید اسم فنی اون رو نمیدونم) هنوز بر روی اون نصب نشده.[/quote]

کاملا درست فرمودید ولی خودمونیم بچه ها یه مدت رفته بودن سر کار!(منجمله خودم! وقتی دقت کردم من هم به همین نتیجه رسیدم. دوستانی که باز هم شک دارن به پایه اش نگاه کنن)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته هاوک و راپیر سیار هم در ایران موجود هستند که کار همین بچه های داخلی هست ..

همین سایت های ثابت هم خیلی ثابت نیستند و[/quote]

من عکس یا تصویری از این نمونه متحرک ندیدم ولی اگر اون حمل کننده شنی دار موشک هاک منظورتون هست اون فقط حمل کننده هست و نمی تونه موشک رو شلیک کنه
منظور من از متحرک یک چیزی مثل سام 15 هست البته موشک ها جدا باید حمل بشه

[quote]سامانه روشن کننده هدف میتونه همزمان تعداد زیادی هدف رو با هم روشن کنه اما این سامانه فازی درون موشک هست که اهداف رو تفکیک میکنه . شاهین ایران با هاوک کاملا متفاوت هست و لذا برای تفکیک هدف نیازی رادار آرایه ای هدف گیر نداره بلکه یک یا چند روشن کننده با افق متغیر و ....[/quote]

میشه این جمله رو یکم بیشتر توضیح بدی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این اگه اشتباه نکنم Rapier سیار هست :

http://delagah.persiangig.com/image/1zvtk6w.gif

یه تصویر هم به عنوان هاوک سیار دارم ، که هنوز پیداش نکردم، اگه درست خاطرم باشه بیشتر شبیه این بود که اجزا رو سوار چند تا کامیون کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولا ایران تور رو بدون تغییر موشک اون افزایش برد داده و خود جناب سعید هم توی نوشتشون به تغییر سوخت اشاره کردن.
اما برای تغییر برد کارهایی مثل ایرودینامیکی کردن نازل و تغییر جنس بدنه اون و تمهیداتی برای تحت فشار قرار دادن گازهای داغ و طراحی مجدد موتور و همچنین استفاده از سوخت بیشتر که باعث تغییر سایز موشک یا قویتر کردن سوخت هست ایران الان در مرحله ای از شیمی قرار داره که سوخت موشکهای سوخت جامدش رو خودش می سازه اونم با فرمول محرمانه حتی خرج انفجاری موشک های زمین به زمین هم نوع خاص و ایرانی هست که قدرت بالاتری از انواع استاندرد داره.
در مورد برد موشک هم من همین قدر می دونم که یک موشک تا زمانی که موتورش روشنه می تونه به صورت موثر یک هواگرد رو هدف قرار بده و در غیر اینصورت اگر موتور خاموش و هدف یک مانور سنگین انجام بده موشک دیگر توانایی هدف قرار دادنش رو نداره و اگر فاصله اون دور باشه ترکش های سیستم انفجار مجاورتی هم نمی تونن اثر چندانی داشته باشن.
شما حساب کنین اگر موتور هواپیما یا موشکی خاموش باشه با چند مانور 30 درجه سرعت اون به حدی می رسه که حتی نمی تونه پایداریش رو حفظ کنه و خیلی از موشک ها رو سیستم خودانفجاری رو در زمانی در نظر می گیرن البته در نوع هوایی که موتور خاموش و یا موشک به سرعت خاصی می رسه.
شما نگاه کنید موشک های اس 300 و اس 400 تفاوت چندانی با هم ندارن ولی برد اس 400 دو برابر هست.
به هر حال اگر من اشتباه می کنم معذرت می خوام و ان شاء الله به مرور زمان این مسائل بیشتر توسط مسئولین بیان و این مشکلات از بین می ره.
شاید من واقعا اشتباه کنم و اگر اینطور هم باشه همین برد 40 کیلومتر هاوک هم برای ما خوب و کافیه.
ان الله مع الصابرین.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وزير دفاع در گفتگو با فارس خبر داد:
توليد سامانه جديد ضد كروز با قدرت شليك 4 هزار گلوله در دقيقه
خبرگزاري فارس: سردار وحيدي گفت: يك سامانه جديد ضد كروز با قدرت شليك 4 هزار گلوله در دقيقه در وزارت دفاع ساخته شد.

سردار احمد وحيدي وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به تلاش‌هاي اين وزارتخانه براي توليد سامانه‌هاي مدرن پدافند هوايي گفت: در بخش‌هاي مختلفي چون توليد سيستم‌هاي پدافند برد كوتاه، متوسط و بلند در حال طراحي و ساخت هستيم.
وي ساخت سامانه مرصاد با موشك شاهين را از جمله اين ادوات نام برد كه اخيرا توسط متخصصان دفاعي كشورمان توليد شده است.
سردار وحيدي همچنين اعلام كرد كه متخصصان وزارت دفاع موفق شده‌اند يك سامانه پدافندي برد كوتاه توپخانه‌اي كه توان شليك 4 هزار گلوله در دقيقه را دارد، بسازند كه براي مقابله با تهديدات در ارتفاعات پائين همچون موشك‌هاي كروز به كار مي‌رود.
وزير دفاع اضافه كرد: اين سامانه‌ در آينده نزديك رسما افتتاح خواهد شد.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8902120582

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بچه ها واقعا این شلیک 4000 در دقیقه جلوی کروزها جواب می ده یا فقط مرهمی واسه دل زخم خورده ما عاشقان سپر موشکیه ؟؟؟؟ :mrgreen: :( icon_cool :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بچه ها واقعا این شلیک 4000 در دقیقه جلوی کروزها جواب می ده یا فقط مرهمی واسه دل زخم خورده ما عاشقان سپر موشکیه ؟؟؟؟ :( icon_cool :mrgreen: :mrgreen:[/quote]

بله دوست عزيزحتما خوب جواب ميده دربرابر موشکهاي کروز با استفاده از گلوله هاي ترکشي . ولي رادار کنترل آتيشش بايد خيلي زود عمل کنه و گرنه فاتحش خوندس. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر صبر و حوصله بیشتری بخرج بدن و قبل از رونمایی این توپ رو که با توجه به حرف و حدیثهای قبلی احتمالاً یک گتلینگ شش لول 30 میلیمتری بر مبنای شیپونوف GSh-6-30 یا ای.کی-630 هست، با موشکهای ضد هوایی برد کوتاه مثل میثاق-دو هماهنگ کنن، اون موقع میشه گفت که به یک پدافند برد کوتاه نسبتاً کامل دست پیدا کردیم، یک چیزی شبیه تنگوسکا، منتهی بجای اتوکانن توپ گتلینگ خواهد داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فقط کشتان ...
هیچ نوپی جز کشتان جواب نمیده ! البته ضد کروز زمینی با دریایی متفاوت هست و زمان بیستری برای مقابله دارند ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آخش حالا تحلیل گران غربی در مورد حمله به ایران باید چند هزار تا کروز رو حذف کنن فکر کنین میشه با گذاشتن 10 تاش توی نطنز حمله به نطنز رو غیر ممکن کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آخش حالا تحلیل گران غربی در مورد حمله به ایران باید چند هزار تا کروز رو حذف کنن فکر کنین میشه با گذاشتن 10 تاش توی نطنز حمله به نطنز رو غیر ممکن کرد[/quote]

دوست عزيز اگه از بمبهاي دور ايستا استفاده کنن چي?? :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزيز اگه از بمبهاي دور ايستا استفاده کنن چي[/quote]

بمب های سقوط آزاد رو هم میشه باهاش ضد چه برسه به بمب های بالدار فقط نیاز به رادار مناسب داره

البته من هم با نظر گریپن موافقم که از موشک های کوتاه برد که با این توپ هماهنگ شده باشند استفاده کرد ولی به جای موشک میثاق که برد کمی داره باید از موشکی مثل راپیر البته نمونه بهسازی شدش استفاده کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.