Recommended Posts

با تشکیل قرارگاه پدافندی خاتم مشخص بود که سرمایه گذاری خوبی روی رادار در بخش تحقیقات و ساخت انجام شده،به هر حال همانطور که یک بار دریادار شمعخانی در مصاحبه ای عنوان کرده بودند که ما از اواخر دهه شصت به این نتیجه رسیدیم که با وضع تحریمها و همچنین میزان بازدارندگی باید به سمت موشک و توسعه موشکی بریم(به جای بخش هوایی که به هر حال واقع بینانه نگاه کنیم در صورت تمرکز به سرعت بخش موشکی نمیتونستیم به نتیجه برسیم و در نتیجه مثل الان قدرت بازدارندگی موشکی نداشتیم) و روی این بخش متمرکز بشیم (که شدیم و فکر کنم همه هم قبول دارند به پیشرفتهای بسیار خوبی هم رسیدیم) حالا هم با توجه به ماهیت تهدیدات تقریبا از یک دهه پیش مطمئنا مسئولان به فکر ارتقاء راداری و پدافندی بودند و به هر حال مثل بخش موشکی شاید از اون اول همه چیز را اشکار نکردیم هنوز...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این سامانه به عنوان آخرین خط دفاعی عالی است و به هر حال این خود به عنوان یک نقطه شروع

کار بسیار ارزشمند و غرور آفرینی است . مهمتر از همه رادار این سلاح است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]انشاءالله از رادارهای آرایه فازی تو صاعقه ها هم استفاده میکنند . اونوقت یک هواپیمای سبک و مانوری با رادار میانبرد و شاید بردی در حدود 100 کیلومتر نصیبش بشه با قابلیت شناسایی و رهگیری هوا به هوا و هوا به سطح و نقشه برداری از عوارض زمین .و نمایشگرهای دیجیتال چند منظوره و بعد یک مدت هم موتور ملی روشون نصب بشه اونوقت دیگه میگ 29 باید بره بوق بزنه . یادتون میاد که چقدر تو سر این صاعقه ها زدید بفرمایید حالا به تکنولوژی رادارهای آرایه فازی هم دست پیدا کردیم. موشک هم که میسازیم دیگه باید صدای موتور ملی هم به گوش برسه (چندین بار اعلام کردن و نویدشودادن یکیش تو اون تاپیک ارتقای رادار اف 14 . :mrgreen: [/quote]

کیف کردم :( icon_cool :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

[quote]اينا كه نشد دليل Evil or Very Mad
[color=red]اخه نميگن چند تا ساختن[/color] (حداقل ده درصدشو) Evil or Very Mad
و معلوم نيست چقدر موثره Sad
آخه مگه در موقه حمله فقط كروز مياد .....
Crying or Very sad
[color=red]خيلي چيزا مياد كه ما حتا نمي دونيم چيه. چه برسه كه بخواهيم از ضدش استفاده كنيم[/color]. Mr. Green
ولي براي كنترل كروز هاي مهاجم خوبه به شرطي كه سيستم كنترل آتش خوب عمل كند
Neutral
[/quote]

دوست عزيز يه وقت تعارف نكنين ، اماري از سلاحهاي ديگه خواستين بفرمائين تهيه كنيم :mrgreen:
كدوم كشور توليدات نظامي رو حتي ده درصدي اعلام ميكنه كه ما بگيم ؟؟؟
بعد هم ممكنه خيلي چيزا نياد كه ضدش رو نسازيم. تقريبا اين حرفها تو صف نونوائي خريدار داره نه اينجا .

[quote]من اين سامانه رو در يکي از عکسهاي رژه تو همين سايت ديدم البته اون 6 لول بود :(

[color=red]به نظر شخصي من که سامانه چندان بدردبخوري نيست[/color][/quote]

[quote]بله حتما ميتونه چونکه از قيافش معلومه که زياد سنگين نيست.ميشه به تعداد انبوه در نقاط حساس نصبش کرد. [color=red]اگه از گلوله ترکشي يا فيوز مجاورتي استفاده کنه که خيلي خوب ميشه.[/color]در کل داشتنش بهتر از نداشنش هست.[/quote]

جناب سمندون بهتر نيست نظريات اكثر دوستان رو ببيني بعد نظر اجمالي بدي بردار؟
سرعت تغيير نظر شما فراصوته. البته به قول خودت به دل نگير...!

[quote]برادر

می گم از جایی حقوق می گیری که میای اینجا اینهمه می زنی تو سر کشور و نیروهای نظامی کشور ؟؟؟

اگه حقوق می دن ما رو هم خبر کن >>> [/quote]

اگر حقوق خوبي بود حتما ما رو بي نصيب نذارين !!!
در كل هميشه هستن افرادي كه مرغ همسايه كه هيچ ، تخمش رو هم غاز ميبينن. و حضورشون صرفا براي ايراد گيري بدون دادن نظر فني هست. كه فعلا مشمول رافت هستن .بگذريم.
.................................................

طراحي ، ساخت يا اصلا مهندسي معكوس هر سلاحي بستگي تام داره به چند اصل. كه گفتنش در اينجا لزومي نداره.
بر اساس تجربيات جنگهاي اخير (عراق و افغانستان) يكي از پر استفاده ترين ابزارها پهپادها هست. هم در تجسس ، هم در راهبري و هم در حملات استفاده زيادي شده.
به همين خاطر نياز به اتشبار برد كوتاهي بود كه بجاي گتلينگ كه سلاح نقطه زني هست اتشباري با وسعت بيشتر داشته باشيم كه احتمال هدف قرار دادن مهاجم بالا باشه.
اين سيستم در وهله اول براي اين منظور ساخته شده. كه اتفاقا نتايج ازمايشات كاملا موفقيت اميز بوده. نكته ديگه اي كه براي نيروهاي نظامي اهميت داشت اين بود كه در صورت خرابي يكي بر اثر اتشباري زياد امكان ادامه شليك براي بقيه وجود داشته باشه.
بعد هم دقت كنين كه اين سيستم و مجموعه راداري در خط سوم پدافندي قرار ميگيره و هماهنگي اون با رادارهاي ديگه درصد موفقيتش رو بالا ميبره.
الحمدالله همگي بهتر از من اطلاع دارين كه گتلينگ عمر نوح نداره و بعد از مدتي نياز به خنك شدن و تعويض لوله داره. همچنين تصور نكنم ريل فشنگ اون هم بي نهايت باشه. ( ميشه، به شرطي كه از كد چيت استفاده بشه !!!).
بازهم ميگم اگر امكان طراحي بهتري دارين حتما سري به بخش تحقيقات صنايع دفاع بزنين تا از وجود شما استفاده شود.
اين خبر خوب هم بدم كه تا تابستون خبرهاي خوش بيشتري منتشر خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام

[quote]اينا كه نشد دليل Evil or Very Mad
[color=red]اخه نميگن چند تا ساختن[/color] (حداقل ده درصدشو) Evil or Very Mad
و معلوم نيست چقدر موثره Sad
آخه مگه در موقه حمله فقط كروز مياد .....
Crying or Very sad
[color=red]خيلي چيزا مياد كه ما حتا نمي دونيم چيه. چه برسه كه بخواهيم از ضدش استفاده كنيم[/color]. Mr. Green
ولي براي كنترل كروز هاي مهاجم خوبه به شرطي كه سيستم كنترل آتش خوب عمل كند
Neutral
[/quote]

دوست عزيز يه وقت تعارف نكنين ، اماري از سلاحهاي ديگه خواستين بفرمائين تهيه كنيم :mrgreen:
كدوم كشور توليدات نظامي رو حتي ده درصدي اعلام ميكنه كه ما بگيم ؟؟؟
بعد هم ممكنه خيلي چيزا نياد كه ضدش رو نسازيم. تقريبا اين حرفها تو صف نونوائي خريدار داره نه اينجا .

[quote]من اين سامانه رو در يکي از عکسهاي رژه تو همين سايت ديدم البته اون 6 لول بود icon_cool

[color=red]به نظر شخصي من که سامانه چندان بدردبخوري نيست[/color][/quote]

[quote]بله حتما ميتونه چونکه از قيافش معلومه که زياد سنگين نيست.ميشه به تعداد انبوه در نقاط حساس نصبش کرد. [color=red]اگه از گلوله ترکشي يا فيوز مجاورتي استفاده کنه که خيلي خوب ميشه.[/color]در کل داشتنش بهتر از نداشنش هست.[/quote]

جناب سمندون بهتر نيست نظريات اكثر دوستان رو ببيني بعد نظر اجمالي بدي بردار؟
سرعت تغيير نظر شما فراصوته. البته به قول خودت به دل نگير...!

[quote]برادر

می گم از جایی حقوق می گیری که میای اینجا اینهمه می زنی تو سر کشور و نیروهای نظامی کشور ؟؟؟

اگه حقوق می دن ما رو هم خبر کن >>> [/quote]

اگر حقوق خوبي بود حتما ما رو بي نصيب نذارين !!!
در كل هميشه هستن افرادي كه مرغ همسايه كه هيچ ، تخمش رو هم غاز ميبينن. و حضورشون صرفا براي ايراد گيري بدون دادن نظر فني هست. كه فعلا مشمول رافت هستن .بگذريم.
.................................................

طراحي ، ساخت يا اصلا مهندسي معكوس هر سلاحي بستگي تام داره به چند اصل. كه گفتنش در اينجا لزومي نداره.
بر اساس تجربيات جنگهاي اخير (عراق و افغانستان) يكي از پر استفاده ترين ابزارها پهپادها هست. هم در تجسس ، هم در راهبري و هم در حملات استفاده زيادي شده.
به همين خاطر نياز به اتشبار برد كوتاهي بود كه بجاي گتلينگ كه سلاح نقطه زني هست اتشباري با وسعت بيشتر داشته باشيم كه احتمال هدف قرار دادن مهاجم بالا باشه.
اين سيستم در وهله اول براي اين منظور ساخته شده. كه اتفاقا نتايج ازمايشات كاملا موفقيت اميز بوده. نكته ديگه اي كه براي نيروهاي نظامي اهميت داشت اين بود كه در صورت خرابي يكي بر اثر اتشباري زياد امكان ادامه شليك براي بقيه وجود داشته باشه.
بعد هم دقت كنين كه اين سيستم و مجموعه راداري در خط سوم پدافندي قرار ميگيره و هماهنگي اون با رادارهاي ديگه درصد موفقيتش رو بالا ميبره.
الحمدالله همگي بهتر از من اطلاع دارين كه گتلينگ عمر نوح نداره و بعد از مدتي نياز به خنك شدن و تعويض لوله داره. همچنين تصور نكنم ريل فشنگ اون هم بي نهايت باشه. ( ميشه، به شرطي كه از كد چيت استفاده بشه !!!).
بازهم ميگم اگر امكان طراحي بهتري دارين حتما سري به بخش تحقيقات صنايع دفاع بزنين تا از وجود شما استفاده شود.
اين خبر خوب هم بدم كه تا تابستون خبرهاي خوش بيشتري منتشر خواهد شد.[/quote]
احسنت ! گل گفتي برادر ! :(
به بيخود بودن گاتلينگ اضافه كنيد :
1 . زمان نيم تا دو ثانيه ي مورد نياز براي رسيدن موتور الكتريكي به سرعت لازم براي فشنگ گذاري كه باعث تاخير واكنش ميشه .(گاتلينگ به محض عمل تريگر شليك نمي كنه ! )
2. حرارت غير طبيعي دهانه كه بهترين هدف براي تسليحات فرو سرخ هستش .
3. واينكه كوچكترين مشكل در هر جاي سلاح منجر به از كار افتادن كل سامانه ميشه! در صورتي كه مصباح 8 لول هست و هر كدام از سلاح ها مستقل از ديگري عمل مي كنن .( اين خيلي مهمه )
4. و در آخر هزينه بسيار كم اين سامانه كه با بهينه سازي و ارتقا نتيجه اي بهتر از راه انداختن يك خط جديد سلاح داره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا یک سئوال ! آیا بهتر نیست این توپها در 2 محور موازی نباشند ؟ بهتر نیست موزاییکی چیده بشن؟ آخه این جوری یک فضای امن بین دو لول بالایی و پایینی به وجود میاد ! دوستان نظراتشون رو بگن ممنون میشم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال از محضر اساتید محترم :
این سامانه های جدیدی که ساخته میشه همش دور و ور تهران و چند جای مهم دیگه قرار داده میشه یا تو سراسر کشور مستقر میشن ؟
(ما که تو خوزستانیم و بیشتر از همه در معرض خطر تو رژه هایی که انجام میشه سلاح ها و سامانه ها همه قدیمیه و مثل اینکه سلاحهای جدید اینورا نمیاد)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خودمونيم ها دارم سايت هاي خارجي رو چك مي كنم اين سامانه مصباح-1 چه سروصدايي به پا كرده! فقط اي كاش كه از اسم هاي ايراني استفاده مي شد...[/quote]

برادر ايچ اگه ميتوني قسمتهايي برگزيده از فرومهاي خارجي را اينجا كپي كن ببينيم چه خبره اونر ابها..البته با ترجمه :mrgreen:[/quote]

برادر از تو فروم نگاه نکردم منظورم سایت های خبری مثل بی.بی.سی و سی.ان.ان و امثالهم بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان
باید به عرض برسانم سامانه ای مثل این ، (با این کالیبر و قدرت انفجاری سرگلوله های آن ) را شما اگر تصور کنید، هر گلوله آن در هنگام اصابت خصارت زیادی را وارد می کند کافیه یکی از گلوله ها به بدنه موشک کروز یا هر پرنده دیگریی اصابت کنه فکر نمی کنم به راحتی بتونه به مسیر خودش ادامه بده و حتی می تونه برای هواپیما های دشمن مشکلات زیادی ایجاد کنه چه برسد به سامانه های مثل کروز حالا اگر 300 گلوله به طرف یک موشک کروز شلیک شود دیگه چی می شود .
دوستان خیلی مسائل دفاعی را دست کم می گیرند

اولا حرف حرف دو دوتا چهار تا هست دوستان لطفا احساسی صحبت نکنند و باید یاد آور شوم این خیلی ابتکار هست که همچین سامانه ای رو داشته باشیم در برابر هر هدف پرنده ای که به برد این سامانه برسه قابلیت درگیر داره حالا می خواد موشک کروز باشه یا هواپیما و یا پرخ بال لطفا در نظرات خود کمی واقع بین باشین و تخم مرغ همسایه را سیمرغ نبینید .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز mahdiarmy یه چیزی می گی ها برادر
مگه قراره این سامانه گنجشک بزنه که فاصله دوتا گلوله رو بتونه این آقا گنجشک ویراژ بده برادر کوچکترین موشک کروز و یا هواپیمای جاسوسی دشمن فکر می کنید چقدر باشه که بتونه وارد ایران بشه بابا کمی به این چیز ها توجه کن عزیز من .

شما بهتره فیلمی در سرویس های خبری پخش می شه رو ببینید سر یک هواپیمای مدل به اون کوچیکی چه آورد . حتما ببین .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال از محضر اساتید محترم :
این سامانه های جدیدی که ساخته میشه همش دور و ور تهران و چند جای مهم دیگه قرار داده میشه یا تو سراسر کشور مستقر میشن ؟
(ما که تو خوزستانیم و بیشتر از همه در معرض خطر تو رژه هایی که انجام میشه سلاح ها و سامانه ها همه قدیمیه و مثل اینکه سلاحهای جدید اینورا نمیاد)[/quote]

در مورد نطنز که به نظر میرسه دارند چند دیواره دفاعی تو در تو با ترکیبی از توپ های پدافند هوایی AAA مختلف مثل 35mm ، 23mm و 100mm ایجاد می کنند در کنار اینها از SA-6 ، مرصاد یا هاوک ، و Tor و رادارهای نبو و کاستا استفاده می کنند:
(دوستان ببخشید اگه من مستقیما عکس رو قرار میدم اکانت گالری ندارم، قرار دادن لینک هم به نظرم کار جالبی نیست.اگه امکانش هست خودتون عکس ها رو اصلاح کنید و در گالری سایت قرار بدید.)

اینم لینک عکس دوم:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز M-ATF

قرار دادن عکس از مواضع داخلی ایران حتی به نقل از سایت های خارجی به هر شکل و نحوی بر خلاف قوانین هست

بی زحمت تا ادیت نشدی خودت ادیتش کن

ارادتمند شما محمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز M-ATF

قرار دادن عکس از مواضع داخلی ایران حتی به نقل از سایت های خارجی به هر شکل و نحوی بر خلاف قوانین هست

بی زحمت تا ادیت نشدی خودت ادیتش کن

ارادتمند شما محمد[/quote]

اطلاع نداشتم ، ویرایش کردم.

ولی خیلی منطق این کار رو نمی دونم چون تصاویری که من گذاشتم از سایت های خارجی بود یعنی کسایی که نباید ببینند دیدن و بررسیش کردن حالا گذاشتن اون ها تو سایت خودمون چه مشکلی ایجاد می کنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]یه سوال از محضر اساتید محترم :
(ما که تو خوزستانیم و بیشتر از همه در معرض خطر تو رژه هایی که انجام میشه سلاح ها و سامانه ها همه قدیمیه و مثل اینکه سلاحهای جدید اینورا نمیاد)[/quote]

در مورد نطنز که به نظر میرسه دارند چند دیواره دفاعی تو در تو با ترکیبی از توپ های پدافند هوایی AAA مختلف مثل 35mm ، 23mm و 100mm ایجاد می کنند در کنار اینها از SA-6 ، مرصاد یا هاوک ، و Tor و رادارهای نبو و کاستا استفاده می کنند:
(دوستان ببخشید اگه من مستقیما عکس رو قرار میدم اکانت گالری ندارم، قرار دادن لینک هم به نظرم کار جالبی نیست.اگه امکانش هست خودتون عکس ها رو اصلاح کنید و در گالری سایت قرار بدید.)

اینم لینک عکس دوم:[/quote]

از نيروگاه نطنز شديدا محافظت ميشه/من نزديك عيد كه از اون طرفا رد شدم تا جايي كه چشمم كار ميكرد فقط پدافند ميديدم تو چندين رديف به صورت موازي قرار داشتند كه تو هر رديف شايد 100 تا از اين پدافند ها و توپ هاي مختلف ضد هوايي بود با اين همه پدافندي كه من اونجا ديدم بعيد ميدونم كه حتي يك سوزن هم بتونه به نيروگاه برسه چه برسه به بمب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.