Recommended Posts

[quote]
خب هرروز اسلحه های جدید میاد که تکامل یافته تره.مثلا" ام-4 و کلاش میتونه گزینه های مناسب تری باشه.استراتژی جنگ اینه که بیشترین خسارات رو به دشمن وارد اورد.اگه با ژ-3 سرباز بکشیم که رفته پی کارش ولی اگه اسلحه ایی باشه که بتونه جراحات زیاد ایجاد کنه تا نیروهای امداد هم مشغول بشن بهتره.من شنیدم ژ-3 با سه خشاب پشت سرهم لوله ش قرمز میشه.سنگین تره .نمی تون توی همه ی مواقع ازش استفاده کرد.اما کلاش تکامل یافته تره.از اون بهتر ام-4هستش.
[/quote]

دوست عزیز، ژ3 ساخت یکی از روستاهای اطراف پاکستان نیست و کار یکی از شاخ‌ترین اسلحه‌سازی های دنیاست!! پس داغ کردنش در اون حد بعد از ۳ خشاب، شایعه‌ میباشه.... لااقل خودم ده‌تا کلیپ دیدم که طرف باهاش 4-5 تا خشاب میزنه...

مسئله‌ی بعدی، بحث برد عملیاتی هستش.... اسلحه‌ی ژ۳ هدف رو از فاصله‌ی دورتری نسبت به کلاش و ام‌فور میتونه بزنه و صد البته اثرش هم بیشتره.... این بحث نیروی امدادی و اینا هم دیگه مال خیلی وقت پیشه...توی درگیری دیگه لشکر به لشکر نیرو جلوی هم قرار نمی‌گیره... فوقش چهار نفر رو پشت یه ماشین گیر بیاری...!!! اونجا فرصت داری یه تیر بزنی و بعدش خدافظ!!!

اگر کلیپ های دوستان یانکی تو افغانستان رو ببینی، می‌بینی که به ازای هر تیر دریافتی، لااقل 200-300 گلوله طرفت شلیک میشه!!! اونا نرخ اتیش بسیار بالایی دارن!!! بنابراین باید یه دونه گلوله بزنی طرف رو نصف کنی و بری!!! :)...

ضمن اینکه عملیات های کوماندویی و ... هم اسلحه‌ی مخصوص خودش رو داره! :)...

قطعا نیازه که ژ۳ با یه اسلحه‌ی بهتر جایگزین بشه، اما نه هر اسلحه‌ای و بهتره که تا جانشین خوبی براش نداریم، همین اقا بمونه...!!!و اسلحه‌ای هم نیست که بخوایم بهش بگیم این اشغال چیه دیگه!!! عرض کردم! رفقای المانیمون هنوز دارن ازش استفاده میکنن به عنوان اسلحه‌ی تک‌تیر‌اندازشون! :)
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم ژ3 بولپاپ

[img]http://upload.tehran98.com/img1/o24uls1kj94n6yboe2wi.jpg[/img]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
http://www.8pic.ir/images/52223812129312422847.jpg
http://www.8pic.ir/images/94300684541014252852.jpg
http://www.8pic.ir/images/31357888470539821443.jpg
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1366644380' post='308394']
[quote]
خب هرروز اسلحه های جدید میاد که تکامل یافته تره.مثلا" ام-4 و کلاش میتونه گزینه های مناسب تری باشه.استراتژی جنگ اینه که بیشترین خسارات رو به دشمن وارد اورد.اگه با ژ-3 سرباز بکشیم که رفته پی کارش ولی اگه اسلحه ایی باشه که بتونه جراحات زیاد ایجاد کنه تا نیروهای امداد هم مشغول بشن بهتره.من شنیدم ژ-3 با سه خشاب پشت سرهم لوله ش قرمز میشه.سنگین تره .نمی تون توی همه ی مواقع ازش استفاده کرد.اما کلاش تکامل یافته تره.از اون بهتر ام-4هستش.
[/quote]

دوست عزیز، ژ3 ساخت یکی از روستاهای اطراف پاکستان نیست و کار یکی از شاخ‌ترین اسلحه‌سازی های دنیاست!! پس داغ کردنش در اون حد بعد از ۳ خشاب، شایعه‌ میباشه.... لااقل خودم ده‌تا کلیپ دیدم که طرف باهاش 4-5 تا خشاب میزنه...

مسئله‌ی بعدی، بحث برد عملیاتی هستش.... اسلحه‌ی ژ۳ هدف رو از فاصله‌ی دورتری نسبت به کلاش و ام‌فور میتونه بزنه و صد البته اثرش هم بیشتره.... این بحث نیروی امدادی و اینا هم دیگه مال خیلی وقت پیشه...توی درگیری دیگه لشکر به لشکر نیرو جلوی هم قرار نمی‌گیره... فوقش چهار نفر رو پشت یه ماشین گیر بیاری...!!! اونجا فرصت داری یه تیر بزنی و بعدش خدافظ!!!

اگر کلیپ های دوستان یانکی تو افغانستان رو ببینی، می‌بینی که به ازای هر تیر دریافتی، لااقل 200-300 گلوله طرفت شلیک میشه!!! اونا نرخ اتیش بسیار بالایی دارن!!! بنابراین باید یه دونه گلوله بزنی طرف رو نصف کنی و بری!!! :)...

ضمن اینکه عملیات های کوماندویی و ... هم اسلحه‌ی مخصوص خودش رو داره! :)...

قطعا نیازه که ژ۳ با یه اسلحه‌ی بهتر جایگزین بشه، اما نه هر اسلحه‌ای و بهتره که تا جانشین خوبی براش نداریم، همین اقا بمونه...!!!و اسلحه‌ای هم نیست که بخوایم بهش بگیم این اشغال چیه دیگه!!! عرض کردم! رفقای المانیمون هنوز دارن ازش استفاده میکنن به عنوان اسلحه‌ی تک‌تیر‌اندازشون! :)
[/quote]
من نمی گم ژ-3 اسلحه بدیه.من میگم دورانش تموم شده.یکی از اشناهامون که توی سپاهه گفت بهم که ژ-3 زود داغ میکنه.خودم نه نظامیم نه چیز دیگه تا اسلحه به دست بگیرم.اخرش ما به ما یه کلاش میدن که خشابش به اسلحه بسته شده+8 تا گلوله .اما اگه یه مقایسه انجام بدی(تئوری)به نتیجه من میرسی.سربازای ما که مثل خر نیستن این اسلحه سنگین رو بلند کنن.قدرت های نظامی جهان زود به زود اسلحه های سازمانیشون رو عوض میکنن چون هیچ چیز(به غیر از خدا)کامل نیست اما هر چه پیش میره عیباش کم میشه.به نظر خودم خیبر خودمون از این اسلحه بهتره.اگه به ارتش کشور ها یه نگاه بندازی میبینی کلاش بیشترین استفاده رو داره چون مزایاش بیشتره.

از دوستان یه سوال دارم:رشته ای به اسم مهندسی نظامی داریم؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه اشتباه برخی دوستان اینه که فکر کردن این شیوه اسستار نیرو زمینی و قرارگاه پدافند فقط مختص مراسم رژه است
بنده اصلا همچین اعتقادی ندارم تصاویری بسیار زیادی موجوده که نشون میده از همین شیوه افتضاح و ناشیانه رنگ امیزی هم بدون هیچ نظارتی تو مناطق عملیاتی استفاده میشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این مشکل گیر کردن ژ3 رو حل کنند من یکی به شخصه هیچ مشکل دیگه ای باهاش ندارم! تو میدون تیر بارها اسلحه بچه ها گیر کرد ، مال خودم که دو بار پوکه داخل پوکه پران گیر کرد منم حواسم نبود داغه و ...!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
این مشکل گیر کردن ژ3 رو حل کنند من یکی به شخصه هیچ مشکل دیگه ای باهاش ندارم! تو میدون تیر بارها اسلحه بچه ها گیر کرد ، مال خودم که دو بار پوکه داخل پوکه پران گیر کرد منم حواسم نبود داغه و ...!
[/quote]

گیر کردن اسلحه، هزار و یک دلیل داره....!! من کلیپ بالای 10 تا دارن رفقای یانکیمون وسط عملیات تو افغانستان که بهشون حمله شده و نیاز به ایجاد اتیش سنگین واسه پشتیبانی نیروهاشون دارن(که بیان پشت سنگرها!) اسلحه گیر میکنه!!! یارو نیم ‌ساعت میشینه اسلحه ر ودوباره از نو ریست میکنه! :)...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1366571988' post='308198']
دوستان معذرت میخواهم ولی اگه داده بودن آبجی کوچیکه من اینو استتار کنه بهتر نقاشیش میکرد!

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/_DSC2469.jpg[/img]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/_DSC2467.jpg[/img]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/_DSC2468.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb__DSC2468.jpg[/img][/url]

[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/_DSC2466.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10206/thumb__DSC2466.jpg[/img][/url]

متاسفم ودیگر هیچ!
[/quote]

سلام
شما چرا فکر میکنی تو ارتش از استتار هیچی حالیشون نیست ؟!
اگه این یه تانک آمریکایی بود نمیگفتی چه استتار جالبی !
اگه علم یه کار رو نداریم یا دلیلش رو نمیدونیم اونو زیر سوال نبریم لطفاً
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='pckho0r' timestamp='1366669854' post='308458']
[/quote]
اقا جان شغل شما چیه؟(اگه خصوصی نیست)
ما امروز میدون تیر بودیم نمی زاشتن یه پوکه هم رد بشه؟ازشون در خواست کگردم که میتونم پوکه ببرم اونا گفتن نمی شه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من ابن بحث استتار یک بحث عامینه وبچگانه هست.تجهیزات نظامی در اولویت اول باید کارایی داشته باشه.وان ملاکهایی را که یک سلاح خوب داره را داشته باشه .حالا رنگش هرجور میخاد باشه .مگه میخایم بریم خونه خاله که به رنگش گیر دادین
اینقدر فرنگی فکر نکنید.شما هرکاری بکنی هر رنگ و استتاری که بزنی بالاخره یک جوری دیده میشی.این خودروهای ریکاوری هم که تانک اصلی میدان جنگ نیست که گیر یه پیچ بهش دادین .تانکهای اصلی ما ذوالفقار وتی72 هست که به اندازه کافی استتار هست.کار تانک ریکاوری زمانی شروع میشه که درگیری تمام شده و وقت انتقال یا تعمیر تانکهای اصلی میدان است
البته نه اینکه استتار ولو ظاهری اهمیت نداره.بلکه مهم هست منتها اولویت اول نیست.تازه استتارها در عصر فناوری اطلاعات با جندسال پیش هم تفاوت داره.
پیشنهاد میکنم دوستان نحوه استتار کاخ کرملین را در جنگ دوم بخونید خیلی جالبه
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

من از نظرات دوستان مشعشع شدم خداشاهده .... یعنی اصلا رسما من الان میفهمم چرا استتار نیروها اینطور شده ... کافی هست سه چهار نفر هم نظر با دوستان تو آزمون دانشکده ها قبول بشن برن داخل نظام و مدارج ترقی!!! رو یک به یک ( هر ترم 30 واحد !) طی کنند و برن بالا و بزنم به تخته بشن این میران میدان نبرد !!

1.استتار ، از مهمترین و اصلی ترین اصول تمامی نبردهای کلاسیک، غیرکلاسیک، طراز، همطراز، غیرهمطراز، متقارن، نامتقارن، چریکی، جنگ شهری ، مرگ ، میر، کوفت ، زهر مار، درد هلاهل( درست نوشتم ؟ چشمک) میباشد ....

به عبارتی اگر کسی استتار، اختفا و پوشش رو ندونه ، عملا نباید اون رو یک نظامی و یا یک کاربلد دونست ، میخاد هرکسی با هر درجه ای باشه ...

2.از نظر اولویت بندی، استتار بالاتر از کارایی سلاح قرار دارد چرا که :

برفرض شما بهترین سلاح انفرادی جهان و بهترین شکم شش تیغه جهان رو دارید، سلاح انفرادی شما در بردی خاص قابل استفاده است ، میشود بپرسم برای رساندن خود به این برد از چه راهی استفاده میکنید ؟؟؟؟؟؟؟ برای دیده نشدن از چه راهی استفاده میکنید ؟؟؟ کارای سلاح انفرادی شما و شکم شش تیغه شما و توپ تانک خیلی بردبلند با گلوله مثل حرفا اورانیومی شما به چه درد ملت میخوره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ وقتیکه از فاصله دور به راحتی با دید بصری قابل مشاهده هستید ؟

3.استتار، تنها شامل استتار ظاهری و رنگ آمیزی بدنه تجهیزات و یونیفرم ها نمی باشد بلکه در علوم و فنون جدید استتاری، شما دارای استتاری خواهید بود که از پس دوربین های مادون قرمز و رادارهای حرارتی و ... هم بر بیاد

مع الوصف، اصولا حتی استتار به شیوه ی قرون نخستین ! نیز کماکان صحیح ، متداول و قابل قبول می باشد چرا که مثلا همیشه دشمن شما دارای رادارهای فروسرخ و... نیست که توان شناسایی شما رو به راحتی پیدا کنه و نیز حتی در پیشرفته ترین ارتش های جهان نیز ، دیده بانی و دید بصری از اولویت های اصلی است

در نتیجه لطفا خواهشا با مطالعه نظر بدید ....

یا حق
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5]واقعا این بحث استتاری که شده خوندنش اول برام مفرح بود ! اما الان کاملا ملال آور شده ! خواهشا دوستان تمومش کنن ...[/size]

[size=5]یه مساله ، یعنی واقعا یه تعداد دوستان دارن ایرادی چنان پیش پا افتاده رو میگیرن که فکر میکنن به عقل چند 100 هزار پرسنل نیروی زمینی نرسیده ؟![/size]

[size=5]هم در مورد بحث استتار و هم در مورد بحث ژ3 ، دوستان ما که الان در حال جنگ نیستیم ! چه نیازی هست که استتار قطعی و شاید از پیش طراحی شده برای مناطق مختلف روی همه تجهیزات پیاده بشه ، اولا شاید این خودش یه تاکیتیک باشه که نخوان استتار رو تا قبل از درگیری رو کنن ، دوما تغییر رنگ که پروسه ی زمان بری نیست ، میتونن به سرعت در عرض یک روز رنگ واحد ها روعوض کنن ، نمونش تغییر رنگ تامکت ها زمان جنگ ، اگه نیازی احساس کنن بدون درنگ عوض میکنن .[/size]

[size=5]در مورد اسلحه سازمانی ، باز هم میگم مگه ما در حال جنگیم ؟! دوستان توجه داشته باشن که بالاخره هر 5 سال یا 10 سال یک اسلحه جدید طراحی میشه و یا بهسازی رو ی نمونه های قبلی انجام میشه ، یعنی میفرماییدهر دفعه باید چند صدهزار اسلحه بسازن بدن دست ارتش و قبلی هارو بریزن دور حتما ودوباره چند سال بعد روز از نو روزی از نو ! شاید خیلی از کشور ها پولش رو داشته باشن یا پرستیژ براشون از مادیات بیشتر اهمیت داشته باشه ! ولی ما این طور نیستیم ...[/size]

[size=5]چند تا نکته میگم : اولا ، تو کشور صرفا فناوری های نظامی داره ایجاد میشه و یک سری از جنگ افزار ها بعد از طراحی و ساخت نمونه هاش انبوه سازی نمیشه و نمیره دست یگان ها ، از جمله مصاحبه ای رو دیدم از یکی از مسئولین که میگفت به طور مثال ما الان پیشرفته ترین ماسک های ضدشیمیایی رو میتونیم تولید کنیم ولی این ها رو تولید انبوده نمیکنیم ، چون نیازی نیست ، بلکه تواناییش وجود داره که در عرض یک هفته چند ده هزار عدد از این ها تولید و در اختیار نیروهای مسلح قرار بگیره ، که هر وقت نیاز باشه انجام میشه ، وگرنه عمر فیلتر ها 6 ماه هست و هر 6 ماه باید عوض بشه ...[/size]

[size=5]دوما در مورد رژه ، دوستان فکر میکنن این جنگ افزار هایی که رد میشن چی هستن دقیقا ؟! همون طور که میبینید ماکت جماران رو میان نشون میدن ، مطمئن باشید اکثریت بقیه جنگ افزار ها هم ماکت هستن ، همون تانکایی که میان رد میشن نصفشون تو خالی و بدنه هستن ![/size]
حتما توجه کردین که روی 90 درصدشون هیچ سامانه ای نصب نیست ( دوربین ها ، مسافت یاب لیزری ، سامانه هشدار قفل لیزری و ... )

[size=5]نکنه فکر میکنید اون موشک هایی هم که رد میشن پر از سوخت و دارای سر جنگی هستن ؟![/size]

[size=5]اگه تانک ها اصلی بودن که نمیذاشتن پشت تریلر بیارن ! مثله رژه شرقی ها خوده تانک میومد رد میشد ![/size]

[size=5]بعد دوستان میان به استتارش گیر میدن ![/size] ویرایش شده در توسط Commandant
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1366693290' post='308475']
[quote]
[/quote]

گیر کردن اسلحه، هزار و یک دلیل داره....!! من کلیپ بالای 10 تا دارن رفقای یانکیمون وسط عملیات تو افغانستان که بهشون حمله شده و نیاز به ایجاد اتیش سنگین واسه پشتیبانی نیروهاشون دارن(که بیان پشت سنگرها!) اسلحه گیر میکنه!!! یارو نیم ‌ساعت میشینه اسلحه ر ودوباره از نو ریست میکنه! :)...
[/quote]
در ادامه صحبت های دوستان عرض میشه که ! خیلی از اوقات اصلا ایراد از اسلحه نیست ! وقتی خدای بقا پذیری در میدان نبرد[size=4]( ak -47[/size][size=4])[/size][size=4] گیر میکنه وقتی pk گیر میکنه خداوکیلی ژ 3 بیچاره گناهی نداره [/size]
[size=4]میبینی در یک رزمایش یا اردوی بسیج یا دوره اموزشی سربازی شما جونتون بالا میاد سوای اینکه اون اسلحه عهد بوق هست [/size][size=4]خیلی از اوقات ایراد از مهماته ! یعنی مهماتی که بر میگرده به زمان تیرکمون شاه و شاید باید معدوم بشه را میدن به شما تا باهاش تیر اندازی کنی بلاخره هم اسراف نمیشه هم خلاصه معلوم میشه کدومش سالمه کدوم خرابه ![/size]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

در مساله رژه ، یک نکته بسیار حیاتی وجود داره که شخصا معتقدم ما ایرانیان اصلا بهش اعتقادی نداریم و از این بابت نمیشه ایرادی گرفت

کشور ما برعکس بسیاری کشورها به خصوص چین روسیه کره شمالی و ... اصولا اعتقادی به اجرای رژه های آنچنانی نداره

حال اگر عمری قد داد و فرصت شد ، تاریخ رژه ها و چرایی پیدایش رژه ها رو که بنویسیم مشخصا میفهمیم اصولا شما یا رژه نباید برگزار کنی یا اگر کردی باید تمامی واحدها بهترین و به عبارتی اوج آمادگی خودشون رو نشون بدن

یعنی چی ؟

یعنی همیشه المپیک نیست ، المپیک دو سه روز از یک تورنمنت 4 ساله هست ... شما برای المپیک خودتو آماده میکنی درسته ؟ پس باید روز المپیک آماده باشی

رژه در مفاهیم حرفه ای و تاریخی جهان اصولا معناش همین بود ... نشون دادن صد در صد آمادگی به شکلیترین و اثرگزارترین شکل های ممکن ، که لازمه ش تمرین و ممارست و اهمیت قائل شدن برای رژه هست

ولی به جرات میگم در طول تاریخ ایران به ندرت زمانی پیدا میکنید که ما به این رژه چنین اهمیتی بدیم چون دیدگاهمون راجع بهش اصلا اینطور نیست

من رژه زمان شاه رو هم دیدم ... به جز چند تا بقیه از دم ساده و بی خیال و ... برگزار میشه

مشکل پایه ای هست ... مشکل طرز تفکر هست ...

تازه این رژه ، بحثی روش نیست .... شما در زمین عملیاتی باید حواست جمع باشه و انشالله اونجا حواسشون جمع خواهد بود .... ! ( مثلا تیپ ... از لشکر .... زرهی ... باید حواسش جمع باشه که .... کیلومتری مرز هست و باید استتارشون متناسب با محیط باشه ... نه هزار الگو با صد جور رنگ عجیب غریب .... )

100 درصد ، ما به تمامی پرسنل نیروهای مسلح احترام میزاریم و مطمئنیم مغزهای متفکر بسیاری توی نیروهای مسلح هست و آماده هستند و کارشونم درسته ، لیکن قطع به یقین ، بسیاری از افرادی که تنها به قصد تامین مال و منال و یک حقوق بخور نمیر وارد کار نظامی گری میشن اصولا اعتقاد چندانی به بسیاری از مسایل نظامی ندارند ....

به قول امام خامنه ای ، شمایی که نظامی هستید، باید عرق به کارت داشته باشی و با سواد باشی طوریکه همه از نظراتتون بهره مند بشن

یادمه دو سه سال پیش همین الو خودمون یا عقاب سپیدکوه در رابطه با جماران و روزی که امام خامنه ای به صورت تخصصی بحث نظامی کرد خاطراتی رو گفت ... گذشت تا زمان شهادت شهید تهرانی مقدم که از ایشونم باز مسایلی مطرح شد در رابطه با عمق سواد نظامی امام خامنه ای ....

ما مقتدامون هرکسی هست باید اعتقاداتمون مثل اون باشه ... این یک اصل بدیهی هست ... ولی به راستی چند نفر از عزیزان در نیروهای مسلح ، ........ لا اله الا الله ...

یا حق
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.