mostafa_by

تاپیک جامع تهاجم به جمهوری اسلامی ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]بنده فکر می کنم ایران فعلا دنبال یک فرصت است![/quote]
mrenger جان . آمریکا هم دنبال فرصت است.اگه توی تاریخ نگاه کنید آمریکا برای اینکه چهره ی خودش رو آزاد اندیش نشون بده میاد قبل جنگ بر اساس یه بهانه (که می تونه حمله ما به اسرائیل باشه) سازمان ملل رو طرف خودش میاره.بعدم سازمان ملل بهش حکم میده و ...
باور کنید این سازمان ملل حتی به اندازه سازمان ملل در زمان جنگ کره و ویتنام هم اراده موندن در مقابل خواسته های آمریکا رو نداره.
[quote]بنده این گونه فکر می کنم که ! ظاهر حمله نیرو های ناتو امری سوری و سیاسی است و گرنه اصل نیرو قدرت نیرو های ناتو با محوریت امریکا و انگلیس باشد یعنی حضور کشور های دیگر کاملا نمایشی است![/quote]
ببخشید من اصلاً اینطوری فکر نمی کنم این آمریکا که پدر این اسرائیل حرامزاد هم هست حتی اگه به قیمت مردن 75 درصد از مردمش و کشور های عضو ناتو(نه نیرو هاش) هم که باشه این جنگ رو تا آخرش ادامه میده . چون اگه اسرائیل ازبین بره آمریکا هم بعد از مدتی متزلزل می شه . از اون طرف اگه باایران بخوان بجنگند(یعنی تمام ناتو)، آمریکا جنگ روانی در دنیا راه می اندازه که ممکنه حتی بسیاری از ضد جنگ ها بیان طرفش .

[quote]در درجه بعد نیز اکثریت نیرو های ناتو از امکاناتی که یا در سطح آمریکاست و یا در پایین تر از آن قرار دارد استفاده می کنند! یعنی اگر ما آمادگی مقابله و پاسخ گویی به آمریکا را داشته باشیم می توانیم با تمامی نیرو های ناتو مقابله کنیم![/quote]
ببخشید ولی با این نظر شما هم مخالفم.آلمان نازی با اون همه پیشرفت های نظامی که داشت و از همه یه سرو گردن بالا بود اما نتونست زمانی که شوروی و آمریکا وارد جنگ شدن دوام بیاره ، چه برسد به ما.البته من نمی خوام دستاورد های این سی ساله رو انکار کنم ولی حتی خود روسیه هم نمیگه اگه آمریکا بهم حمله کرد به این راحتی می اندازمش بیرون.همچین چیزی اصلاً راحت نیست.
نظر من اینه که این کشور ""خدایی"" در برابر این زور گویان ایستاده.و گرنه همچین چیزی واقعاً امکان نداشت .
[quote]یه چیز رو هرگز فراموش نکن! صدام اگر اجازه داشت صداش در بیاد در می آمد! و هرگز بخاطر مردمش سکوت نکرد!![/quote]
با این سخن آخرتون کاملاً موافقم. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اساتید گرام ببخشید همه حرفا درست هست ومن فقط میخوام نقش حزب الله تا حدودی سوریه و شاید حماس رو [size=18]قبل از شروع جنگ[/size] بررسی کنیم اونم اینه که باتوجه به قدرت حفاظت اطلاعات ایران و بدست اوردن کمی اطلاعات از قصد اسرائیل و تمرکز کردن اسرائیل روی نقشه برای حمله ایران میتونه تو یه اقدام پیشدستانه و رسوندن حجم و نوع سلاح بیشتر و جدیدتر منطقه رو نا امن کنه و جنگ روانی علیه مردم اسرائیل رو ره بندازه و حمله رو کنسل یا تمرکز اسرائیل رو به هم بریزه تا بتونه نتیجه بهتری بگیره و برتری چشمگیری پیدا کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اساتید گرام ببخشید همه حرفا درست هست ومن فقط میخوام نقش حزب الله تا حدودی سوریه و شاید حماس رو [size=18]قبل از شروع جنگ[/size] بررسی کنیم اونم اینه که باتوجه به قدرت حفاظت اطلاعات ایران و بدست اوردن کمی اطلاعات از قصد اسرائیل و تمرکز کردن اسرائیل روی نقشه برای حمله ایران میتونه تو یه اقدام پیشدستانه و رسوندن حجم و نوع سلاح بیشتر و جدیدتر منطقه رو نا امن کنه و جنگ روانی علیه مردم اسرائیل رو ره بندازه و حمله رو کنسل یا تمرکز اسرائیل رو به هم بریزه تا بتونه نتیجه بهتری بگیره و برتری چشمگیری پیدا کنه[/quote]

نه اقا !!

شما خيال كردي حزب الله كي هست كه بخواد مدرن بجنگه ؟؟ يگان ويژه ارتش آمريكا ؟؟

يه عده سرباز هستند كه تجهيزات كافي براي نبرد مدرن ندارند و هرچي پيروزي مقابل تيپ هاي اسراييلي بدست آوردند در جنگ كلاسيك بوده نه مدرن.

از اينها گذشته !!
قبلا هم تو يه پست گفتم !! اگر جنگي بشه به ايران ده درصد ضرر ميرسه و به حزب الله صد در صد (( شايد هم از بيخ و بن نابود بشه )) چون تو نبرد مهم دستيابي به استراتژي هاي از پيش تعيين شده و ممانعت از رسيدن اطلاعات به دست دشمن از هر چيزي بيشتر اهميت داره و مطمعنا حماس در حدي نيست كه بتونه از پس جنگ مدرن بر بياد.

البته يادمون نره رزمندگان حماس هم جان خودشون رو خيلي دوست دارند !!يعني حق هم دارند. يك نيروي شبه نظامي كه نه آموزش اصولي ديده و نه نيروي هوايي داره نه دريايي قطعا در نبرد تمام عيار بهترين گزينه اش عقب نشيني و اعلام بي طرفي هست.

به بيان ديگه رو حمايت اين نيروي شبه نظامي حساب نكنيد !! قبلا هم عرض كردم يا بايد رو حمايت روسيه حساب كنيم يا هيچ .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]به گزارش عصر ایران ، این هشدار در پی آن صورت گرفت که در دوشنبه هفته گذشته بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل یک سفر محرمانه 14 ساعته را به روسیه داشت و طبق اعلام رسانه های اسراییلی هدف اصلی از این سفر گفتگو درباره معاملات تسلیحاتی روسیه و ایران اعلام شد .

این سفر نتانیاهو در حالی با بالاترین تدابیر امنیتی و درجه محرمانه انجام شد که رسانه های اسراییلی با غیبت بحث برانگیز او در روز دوشنبه و لغو نشست خبری اش با رسانه ها بالاخره موضوع را فاش کردند و در حالی که روس ها در دو روز اول منکر سفر محرمانه نتانیاهو شده بودند در نهایت چاره ای جز اقرار به انجام سفر محرمانه نتانیاهو به مسکو نیافتند.[/quote]
تحليلگر روسی:
[color=red]اقدام نظامی اسراييل عليه ايران به معنای اقدام عليه امنيت ملی روسيه است[/color][size=18][/size]
ويچلسا ماتوزف ديپلمات سابق روس اقدام نظامی عليه ايرن را به معنای مداخله كردن در امنيت ملی روسيه دانست.
اين كاشناس روسی در برنامه ای با استناد به منابع اطلاعاتی خود در روسيه سفر نتانيا هو به مسكو را رد كردو گفت :با توجه به انزوای سياسی اسراييل به نظر ميرسد اين شايعه با اين هدف منتشر شده باشد تا انزوای اسراييل كم رنگتر جلوه دهد.و............
كيهان
1388/6/21
p /14
به نظر من شايد قبل از شروع جنگ ميان ما واسراييل ،اسراييل از داخل نابود بشه ، آخه در امريكا يعنی بزرگترين حامی اسراييل اين بحث داره شروع ميشه كه اصلا چرا ما مثل شوروی تجزيه نشيم و الان هم يه چند تا از ايالات امريكا خواهان استقلال هستند ،البته نه به صورت رسمی.
تحقيق دانشمندان اين كشور مبنی بر اينكه امريكا بعد از تجزيه چگونه خواهد بود هم با نتايج مثبتی روبه رو شده است كه باعث افزايش طرفداران اين نظريه گرديده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من شايد قبل از شروع جنگ ميان ما واسراييل ،اسراييل از داخل نابود بشه ، آخه در امريكا يعنی بزرگترين حامی اسراييل اين بحث داره شروع ميشه كه اصلا چرا ما مثل شوروی تجزيه نشيم و الان هم يه چند تا از ايالات امريكا خواهان استقلال هستند ،البته نه به صورت رسمی.[/quote]
این موضوع به نظر من درست نیست.به چند دلیل...
یکیش اینکه اوضاع شوروی با آمریکا فرق میکرد. در آخرای کار شوروی ،همیشه ارتش شوروی برای از هم پاشیده نشدن مجبور بود وارد معرکه بشه که این زنگ خطری برای شوروی حداقل از زمان خروشچف بود اما چه سهواً و یا که عمداً بهش توجهی نشد.رفاه مردم بسیار پایین بود.ارتباط مردم با دنیای آزاد بسار کم بود به طوری که بسیاری از افراد هر روز صبح برای خرید در صف های طویل بازار سیاه می ایستادند. سر آخر هم که گورباچف اومد دیگه امیدی به این غول سرخ نبود.از اونجایی که گورباچف فکر می کردن این اوضاع به خاطر نبود آزادی ایجاد شده(که دیر به این موضوع رسید) به اشتباه (یا به عمد) نسخه ای که آمریکا براش تجویز کرده بود رو اجرا کرد که مثل سم مهلکی براش بود و قضیه فروپاشی پیش اومد...
این اوضاع آمریکا اصلاً قابل قیاس با شوروی نیست. که حالا بگیم چون یه عالمه مردم تو آمریکا دارن اعتراض می کنند پس قضیه شوروی پیش میاد.
به نظر من آمریکا داره با این کارش جلوی لرزه بزرگ رو که به فروپاشیش منجر میشه با پس لرزه میگیره .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از حمله اسراييل حرومي رفتيم به تجزيه امريكا ... حالا قبل از تجزيه امريكا به ايران حمله ميكنند يا نه اينه عنوان تاپيك ...

اون تحليل گر روسي هم فقط يه تحليل گر روسيه همين ! هيچ كاره است ! فقط تحليل ميكنه ...
تازه همين روسها اگر بدونند امريكا قراره حمله كنه پيش دستي مكنند تا چيزي گير امريكا نياد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من هم به نوبه خودم مي گم تحليل بعضي از بچه ها واقعا جالب وقابل تامل هستش اما نظر

شخصي خودم درباره سفر مقام اسراييلي به رو سيه اين هست كه هم روسيه وهم اسراييل با

هم به توافقاتي رسيدند تا شايد بتونن بحث پرونده هسته اي ايران رو يه جورايي ببندند البته اين

نظر شخصي منه خواهشا اگر دوستان نظر ديگه اي دارند به من نپرن شروع نكنن به مسخره

كردن به نظر من اينا با هم به توافق رسيدن كه مثلا پوتين بياد بگه راه حل نظامي گزينه خوبي

براي تمو م كردن اين مسله نيست از طرفي اسراييل هم مرتب هي چنگ ودوندن نشون بده

بعد هم روسها يا كشورهاي ديگه وارد مذاكره با ايران بشن تا ايران كوتاه بياد البته اينو بگم حمله

به ايران ونابودي ايران آرزوي ديرنه اسراييل آمريكا و انگليس وهم پيمانشونه حتي آروزوي ديرينه

همين روسهاي موزيه !!!! ولي خوب زورشون نمي رسه يعني از عواقب شروع جنگ مي ترسن

يعني از مقابله به مثل ايران وحشت دارن به هر حال اين روسهاي موزي هر جا منافعشون تامين

بشه هستن به هيچ معاهده وقول وقراري هم پايبند نيستن تا همين جاشم حسابي ايرانو سر

قضيه نيروگاه بوشهر دوشيدن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
دقيقا همينطوره
موشك هاي زمين به زمين ايران تا درياي مديترانه رو هم پوشش ميده
ولي بازهم مانع وجود داره
[color=red]يكي سپر دفاع موشكي آمريكا در شرق اروپاست كه براحتي ميتونه براي حمايت از برادر حرامزاده اش (( اسراپيل )) تا جنوب تركيه هم امتدادش بده[/color] كه به قولي هم با رادار هاي كامپيوتري جديدش جلوي اجراي عملياتي مشابه حمله به اج 3 توسط ايران رو بگيره و هم آسمان غرب خاور ميانه رو بطور داپم جهت نفوذ موشك هاي ايراني اسكن ميكنه.
[/quote]

مثل اينكه حدس من درست از آب دراومد !! icon_wink

تركيه از آمريكا سامانه موشكهاي پاتريوت به ارزش هفت ميليارد دلار خريداري ميكنه
اين لينك خبرش:
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=9444#93885

اينهم عكس پاتريوت در حال شليك:

[img]http://1.bp.blogspot.com/__-2xERuIE_c/RxXZ-YzEfzI/AAAAAAAABDM/oQ-2y47PvtM/s400/patriot2.jpg[/img]

قضيه داره جالب ميشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام حضور دوستان میلیتاری :
قبل از هر چیز ورود خودمو به سایت وزین میلیتاری به خودم تبریک می گم(واسه خودم الان یه نوشابه باز می کنم)
اما درمورد بحث :
به نظر بنده اسرائیل هم در داخل وهم خارج کشورش فعلا" یه وضعیی داره که به هیچ وجه به صلاح نمی بینه دست به این کار احمقانه ( حمله به ایران ) به تنهایی بزنه چون عواقبش رو خیلی خوب می دونه ضمن اینکه همیشه از اصل غافلگیری هم استفاده کرده وبه خیلی اهدافش رسیده که اینم مد نظر دست اندر کاران نظامی ما هست وبهش توجه دارند اما بعیده بدون چراغ سبز امریکا این کار رو انجام بده! که اونم به اینده منطقه بستگی داره !البته ما الان تهدید نظامی نداریم همانطوری که در گفته مسئولان کشور هم بهش اشاره شده !
بنابراین این رفت وامدها یا تمرین های نظامی و... یه جور چنگ ودندان نشان دادن هست تا اینکه مصرف عملی داشته باشه . در کل از شواهد وقراین اینجور بر میاد که یه جور بازی موش گربه راه انداخته ودر برابر دیپلماسی فعال ایران اونا هم یه همچین سیاستی اما ضد اون فعلا" پیش گرفتند تا بعدا" ببینند چی پیش میاد !
یه جورایی همه چی به اینده منطقه که به چه سمتی پیش بره بستگی داره1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تركيه از آمريكا سامانه موشكهاي پاتريوت به ارزش هفت ميليارد دلار خريداري ميكنه[/quote]
roberty جان پاتریوت که در برابر حتی شهاب 3 هم کم میاره چه برسه به سجیل ها.این فروش فقط برای دلخوش کردن ترک هاست وگر نه اسرائیل نمیومد با تمام مشکلاتش روی "ارو " کار کنه و به همون پاتریوت هاش اکتفا می کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تركيه از آمريكا سامانه موشكهاي پاتريوت به ارزش هفت ميليارد دلار خريداري ميكنه[/quote]
roberty جان پاتریوت که در برابر حتی شهاب 3 هم کم میاره چه برسه به سجیل ها.این فروش فقط برای دلخوش کردن ترک هاست وگر نه اسرائیل نمیومد با تمام مشکلاتش روی "ارو " کار کنه و به همون پاتریوت هاش اکتفا می کرد.[/quote]

فانتوم جان پاتريوت صرفا يك سيستم ضد موشك بالستيك نيست بلكه توان ضد هوايي و ضد موشك كروز رو هم داره.
علي الخصوص نسخه سومش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فانتوم جان پاتريوت صرفا يك سيستم ضد موشك بالستيك نيست بلكه توان ضد هوايي و ضد موشك كروز رو هم داره.
علي الخصوص نسخه سومش.[/quote]
درسته بلز جان ولی اگه جنگ بشه ما فقط از موشک هامون استفاده می کنیم نه جنگنده ها مون چون دیگه جنگنده هامون کشش عملیاتی مثل اچ 3 رو ندارن . مگر اینکه چیزایی وجود داشته باشه که ما ازش خبر نداریم. همین طور که می دونیم اسرائیل هم به خاطر این مشکلات پاتریوت به سمت پروژه "ارو" رفت وگرنه میومد به جای این همه دردسر نسخه سوم پاتریوت رو می خرید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]از حمله اسراييل حرومي رفتيم به تجزيه امريكا ... حالا قبل از تجزيه امريكا به ايران حمله ميكنند يا نه اينه عنوان تاپيك ...

اون تحليل گر روسي هم فقط يه تحليل گر روسيه همين ! هيچ كاره است ! فقط تحليل ميكنه ...
تازه همين روسها اگر بدونند امريكا قراره حمله كنه پيش دستي مكنند تا چيزي گير امريكا نياد ![/quote]
دوست عزيز من هيچوقت از نظر ی حمايت قاطع نمی كنم icon_wink ، اين فقط يه خبر بود
در اين دنيا با يد به همه احتمالات بها داده و اونه رو بررسی كرد، چون:
1-تنها چیزی كه سياست رو محدود می كنه وجدانه، البته چون كه دشمن ها ی ما ندارن ،پس بايد به همه جهات قضيه توجه كرد ،
2-اسراييل برای حمله به لبنان تقريبا از همه كشور ها اجازه گرفت ، ايران كه جای خود دارد.(يكی موافقان اصلی اين حمله خود روسيه بود)
به نظر من وابستگی به روسيه بد تر از جنگ با اسراييل است.
در ضمن برادر بزرگ من :| شما بزرگی و نظرتون واسه من خيلی قابل احترم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]فانتوم جان پاتريوت صرفا يك سيستم ضد موشك بالستيك نيست بلكه توان ضد هوايي و ضد موشك كروز رو هم داره.
علي الخصوص نسخه سومش.[/quote]
درسته بلز جان ولی اگه جنگ بشه ما فقط از موشک هامون استفاده می کنیم نه جنگنده ها مون چون دیگه جنگنده هامون کشش عملیاتی مثل اچ 3 رو ندارن . مگر اینکه چیزایی وجود داشته باشه که ما ازش خبر نداریم. همین طور که می دونیم اسرائیل هم به خاطر این مشکلات پاتریوت به سمت پروژه "ارو" رفت وگرنه میومد به جای این همه دردسر نسخه سوم پاتریوت رو می خرید.[/quote]

فرمايش شما در مورد ايران تقريبا درسته.
اما يادتون باشه كه تركيه يكي از اعضاي پيمان تاتو به شمار ميره و تقريبا با روسيه و همپيمانانش هم مرزه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز آقاي روبرتي! حزب الله كي جنگ كلاسيك انجام داد؟
دوست عزيز جنگ 33روزه هيچ شباهتي به جنگ كلاسيك نداشت!
اتفاقا اسراييل اگر توان نابودي حزب الله و حماس رو داشت حتما حتما اون ها رو در اون دوتا جنگ بزرگ نابود مي كرد!
اسراييل حتي توان نابودي حزب الله و حماس بدون ايران رو نداشت با اون همه امكانات غير متعارفش!! حالا اگر حزب الله و ايران و هماس با هم باشند هرگز اسراييل نخواهد توانست حتي حماس رو نابود كنه چه برسه به حزب الله!!
دوست عزيز يه پيشنهاد دوستانه بهتون مي كنم ! در اين سايت در باره جنگ 33 روزه و 22 روزه مطلب زياده حتما اون هارو يك مرور بكن!
اسراييل براي حمله به ايران از شبيه ساز هاي بسيار ضعيف شده حزب الله و حماس استفاده كرد تا اگر اميد كمي هم به موفقيتش در برابر ايران هست اون رو بررسي كرده باشه ! ولي در كمال ناباوري در مقابله با همين شبيه ساز ها هم موفق نبود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.