امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

22 hours قبل , Navard گفت:

باید توجه بشه که در شرایط غیر جنگی جنگنده های پنهان کار از لنز بازتاب راداری(لونبرگ) استفاده میکنند تا سطح مقطع دروغین از خودشون بسازند. البته اگر فرضا F-35 رو هم فاکتور بگیریم و برای مثال یک هورنت رو در شرایط جنگی تصور کنیم. باید اینطور ببینیم که این جنگنده ها با شرایط اخلال شدید راداری و  پرواز در ارتفاع کم و بهمراه اشباع رادار توسط طعمه های پهپادی وارد میدان نبرد میشن. حالا در مورد F-35  پنهان کاری هم به این پارامتر ها اضافه میشه. عملا در خوشبینانه ترین حالت یک سامانه ای مثل S-300pmu چه بسا برد اثر گذاری تا 70 کیلومترهم کاهش پیدا میکنه.  این حالی که پرتاب موشک ها و بمب های کم قطر از کیلومتر ها دورتر صورت میگیره!

با سلام 

فرمایشتان در مورد تفاوت شرایط جنگی و عادی دقیقا" صحیح هست و اینکه جنگال شدید در زمان عملیات رزمی جزو استاندارد های نیروی هوایی ایالات متحده است ...

اما در مورد لنز لونبرگ اگر اشتباه نکنم تنها زمانی که از فرودگاه مبدا در حال تیک آف و لندینگ هستند آن را استفاده میکنند ( برای اینکه رادار برج کنترل بتواند ترافیک را مدیریت کند و منجر به فرامین اشتباه و حادثه نشود ...) ولی در طول پرواز آن هم در مکانی مانند خلیج فارس و زیر ذره بین کشورهای مانند ما بسیار بعید هست که این قابلیت را در تمام طول پروازها استفاده بکنند ... 

اگر دوستان نحوه و یا دستور العمل استفاده از این بازتاب دهنده را اطلاع دارند و راهنمایی بکنند هم بسیار مفید است ... سپاسگذارم ...

ویرایش شده در توسط parsneet
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 hours قبل , parsneet گفت:

با سلام 

فرمایشتان در مورد تفاوت شرایط جنگی و عادی دقیقا" صحیح هست و اینکه جنگال شدید در زمان عملیات رزمی جزو استاندارد های نیروی هوایی ایالات متحده است ...

اما در مورد لنز لونبرگ اگر اشتباه نکنم تنها زمانی که از فرودگاه مبدا در حال تیک آف و لندینگ هستند آن را استفاده میکنند ( برای اینکه رادار برج کنترل بتواند ترافیک را مدیریت کند و منجر به فرامین اشتباه و حادثه نشود ...) ولی در طول پرواز آن هم در مکانی مانند خلیج فارس و زیر ذره بین کشورهای مانند ما بسیار بعید هست که این قابلیت را در تمام طول پروازها استفاده بکنند ... 

اگر دوستان نحوه و یا دستور العمل استفاده از این بازتاب دهنده را اطلاع دارند و راهنمایی بکنند هم بسیار مفید است ... سپاسگذارم ...

در مورد پروتکل رسمی اطلاعی ندارم اما از نظر منطقی حتما در تمام پرواز ها استفاده خواهند کرد در غیر این صورت ما تمام سیستم راداری شناسایی موجود روی این پرنده تست میکنیم 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش: برای ما رادار گریزی F35 و F22 معنا ندارد

امیر صباحی فرد:

امروز تجهیزات ما بهترین و بروزترین تجهیزات پدافندی در سطح جهان است که با همکاری وزارت دفاع، مراکز علمی و تحقیقاتی تولید می‌شود و ما هیچگونه وابستگی به بیگانگان برای تهیه تجهیزات پدافندی نداریم.

امروز ما قدرت کشف، شناسایی و مقابله با همه پرنده‌های روز جهانی را داریم و رادار گریز برای ما هیچ معنایی ندارد، در حوزه کشف و شناسایی هم به پیشرفتهای بسیار قابل توجه رسیده‌ایم به گونه‌ای که هیچ پرنده‌ای برای ما غیر قابل کشف نیست. در حوزه جنگ الکترونیک هم حرف اول را در سطح جهان می‌زنیم.

منبع:

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1402/06/05/2947696/امیر-صباحی-فرد-توان-صادرات-تجهیزات-پدافندی-را-داریم-ایران-قدرت-مطلق-پدافند-هوایی-منطقه-است

ویرایش شده در توسط mehdipersian
  • Like 3
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام و وقت بخیر :

هر عزیزی که میتونه در راستای این سوال جواب مشخصی بدون هیچ مغلطه و دلیل های آسمون جل بیاره لطف کنه و پست بگذاره......

1.دوستان به نظر شما پدافند ظفرمند ایران چقدر میتونه در مقابل اسرائیل تنها اسرائیل دووم بیاره ؟؟

!!!!!!!خواهشا وقتی صحبت می‌کنید خواهشا از احساسات فاصله و با منطق جواب بدین نظر هر کس محترم و قاعدتا قابل احترام خواهد بود اما خواهشا با واقعیت های روز دنیا جواب بدین ....

نکته بعدی که باید در نظر بگیرید این هس چطور میشه پدافند ارتش روسیه دومین ارتش بزرگ جهان در مقابل کروز های دهه ۹۰ داره تلف میشه پس چطور پدافند ما میخواد مقابله کنه با سیل پهباد ها و موشک ها و کروز هایی که شاید چه بسا از استورم شدو هم پیشرفته تر باشن اهالی فن حتما منظور بنده رو متوجه هستن .....

2.نکته دوم یا بهتر بگم سوال دوم آیا بدون جنگنده های شکاری و آواکس میشه بازم روی پدافند زمین پایه چه متحرک و چه ثابت حساب باز کرد ...... 

پی نوشت :

یه روزی بنده در استاتوس  اعلام کردم که آسمون ایران در جنگ آینده بدون هواپیما و آواکس به اصطلاح عروس خواهد شد انشالله که بنده اشتباه میکنم و امید وارم که دوستان دلایل منطقی خودشون رو اینحا بزارن شاید عده ای همچون بنده از گمراهی بیان بیرون حداقل....

یاعلی 

• Like 2
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام اینکه پدافند روسیه در مقابل کروز اوکراین تلف میشود با سند میتوانید اثبات کنید. دوما هر کشوری اواکس ندارد یعنی هیچ دفاعی ندارد؟؟؟؟ خوب زمان جنگ ایران اواکس نداشت و عراق اواکس امریکا را داشت. ایا پیروز شد؟؟؟

گفتید هواپیماهای اسرائیل میان ایران را بمباران می کنند؟ چند تا هواپیما چند تا بمب؟ کجا در هوا سوخت گیری می کنند بعد از برگشت در کدام فرودگاه میتوانند فرود بیایند؟ ایا اسرائیل میتواند از فرودگاهاش در مقابل موشک زمین به زمین دفاع کند؟ 

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 minute قبل , hfarzaneh گفت:

با سلام اینکه پدافند روسیه در مقابل کروز اوکراین تلف میشود با سند میتوانید اثبات کنید. دوما هر کشوری اواکس ندارد یعنی هیچ دفاعی ندارد؟؟؟؟ خوب زمان جنگ ایران اواکس نداشت و عراق اواکس امریکا را داشت. ایا پیروز شد؟؟؟

سلام و وقت بخیر 

اساس هر جنگی بر مبنای جهادی عمل کردن و رفتن به جلو نیست که عزیز در ثانی اگر با وجود تاپیک اکراین سند و مدرک خاص دیگری مد نظر هست بسم الله عرض کنید ثالثا سوال بنده را جواب ندادید سوال را با سوال جواب دادن زیبنده کاربر اینحا نیست رابعا در جنگ عراق و ایران انبار های ارتش ایران دارای  _نگیم تکنولوژی بالایی بودن ولی در حد و اندازه های خودشون برای یک نبرد 1 الی دو ساله بودن اما با ورود  موشک  های اسکاد عراقی عملا ما فلج شدیم بله واقعیت تلخه  برادر عزیز  جنگ عراقو ایران یک جبر بود برای همین از واژه دفاع مقدس از اون یاد میشه چون ما در اصل خوون دادیم تا نیروی نظامی آموزش دیده ایا الان هم باید مثل قبل فکر کنیم ؟؟

ببنید دارین یک راست تایپ میکنید و سوال رو با سوال جواب میدین بنده فرمانده نیروی هوایی اسراِییل نیستم که این اطلاعات رو به شما بدم عزیزم شما جواب سوال بنده رو نمیتونید بدین خواهشا سوال اًضافه نپرسید اینکه اسراییل میتونه در مقابل موشک خودشو حفظ کنه یا خیر جاش در این تاپیک نیست عزیزم و اینکه اون چقدر توان داره اونم در این بحث نمیگنجه 

عادت بد جدید ما ایرانیا اینه خیلی سریع واکنش میدیدم درجا هم طرف رو میخوایم بزاریم لایه منگنه دوست عزیز تو متن بنده با احترام از دوستان خواهش شده که مغلطه و توهم و احساسات رو بزارن کنار حالا اگر نخوندین خدا خیرتون بده ...

یا علی

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باز هم شما متوجه بحث نشدید . شما یک سری حرف زدید که انگار اثبات کردید. نوشتید که پدافند روسیه نابود شده؟ خوب سوال این هست از کجا فهمیدید. گفتید اواکس لازمه پیروزی هست؟ چطوری به این نتیجه رسیدید حداقل توضیح بدهید ببنینم از روی توهم صحبت میکنید یا سند و منطق

اگر از شما برای حرف تون درخواست سند کنم اسم اش جدیدا شده سوال با سوال؟؟؟؟

جواب دادید فرمانده اسرائیل؟ مگه من مختصات فرودگاه خواستم. بحث این هست این هواپیما که میان چند تا هستن و چقدر بمب دارن که میتوانند کشور را نابود کنند از کدام کشور در فضا سوخت گیری می کننند. ایا فرودگاه اسرائیل میتواند در مقابل موشک از خودش دفاع کند؟ این نیاز به فرمانده اسرائل دارد؟؟؟؟

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, hfarzaneh گفت:

باز هم شما متوجه بحث نشدید . شما یک سری حرف زدید که انگار اثبات کردید. نوشتید که پدافند روسیه نابود شده؟ خوب سوال این هست از کجا فهمیدید. گفتید اواکس لازمه پیروزی هست؟ چطوری به این نتیجه رسیدید حداقل توضیح بدهید ببنینم از روی توهم صحبت میکنید یا سند و منطق

دوست عزیز به خط اخر مراجعه کنید شاید متوجه اینکه عرایض بنده سوال بوده یا توضیح بشین ایا بنده اعلام کردم که پدافند روسیه نابود شده ؟؟؟  یا مستهلک شده کلمه مستلزم پیروزی بر مبنای آواکس رو در جملات بنده دیدین ؟؟؟

حق با شماست بنده اشتباه میکنم و حرفم پوچ و بدون سنده میشه لطفا با سند و مدرک جواب های سوال های بنده رو بدین حتی اگر دشمن فرضی اسراییل نتونه به ایران حماه کنه دلایل خودتون رو بگین ممنون میشم تا من از گمراهی در بیام .

یا علی 

• Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چه فرقی میکند ؟از کجا فهمیدید که پدافند مستهلک شده. تعریف شما از هواپیما و اواکس نداشتن اگر برای شکست و پیروزی نیست پس چه معنایی میدهد. دوما شما حرف میزنید ولی قبل اش و همراش باید یک سند و تحلیل منطقی ارائه بدهید

میگوید دشمن فرضی اسرائیل ؟؟؟؟ مگه خود اسرائیل منکر دشمنی با ایران شده که می گوید فرضی؟ یعنی اقرار خودش را هم قبول نکنیم؟

میگوید با سند جواب سوال من را بدهید. سوالی که مطرح کردید اشتباه هست. وقتی شما نتیجه خودتان را اعلام می کنید دیگر اسم اش سند نیست. باید بپرسید وضعیت پدافند روسیه در حال حاضر به چه صورت هست. نه اینکه تلقین کنید روسیه پدافند ندارد ....

پس سوال اینجوری درست هست وضعیت پدافند روسیه. ایا اسرائیل قدرت حمله بدون جواب و پاسخ از سمت ایران را دارد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز دل نمیخوای جواب بدی خواهشا مغلطه هم نکن دنبال زیر بغل ماری نیست بردنش جواب 2 تا سوال رو نمیخاین بدین فبها  اگر قصد دیگه ای هست بیاین پیوی بنده  اونجا و همینجا از شما معذرت خواهی بکنم 

• Like 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما حتی متن ساده فارسی را هم بلد نیستید بخوانید . تلقین خودتان را می گوید سند. این که نشانه علم نیست

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, hfarzaneh گفت:

شما حتی متن ساده فارسی را هم بلد نیستید بخوانید . تلقین خودتان را می گوید سند. این که نشانه علم نیست

من از شما معذرت میخام و از دوستان عزیز عاجزانه تمنا میکنم که فقط جواب سوالات بنده چه بسا اشتباه رو بدن 

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بحث تحلیلی در مورد حمله کار مشکلی هست زیرا ما که علم غیب از تفکر اسرائیلی ها نداریم . بهترین روش در این موارد استفاده از برهان خلف هست . سوال کنیم اگر حمله کند نگران چی هست. به هر حال هر حمله ای یک نگرانی هم دارد. ایا اگر مطمن باشد که ایران را با چند تا هواپیما و چند تا بمب میتواند نابود کند چرا این کار را نمی کند؟

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سوال بعدی که در نظام جنگ همیشه پرسیده میشود که ایا برتری هوایی یعنی پیروزی؟ اصلا پیروزی یعنی چی ؟ کدام نیرو نقش اصلی در پیروزی دارد؟ چرا ال سعود که این همه هواپیما دارد نمی گوید من در یمن پیروز شدم؟ یا چرا امریکایی ها با این همه هواپیما در افغانستان نمی گوید من پیروز شدم؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.